Kansen genoeg naar dat tempo Mfc l Jp x4-d Slecht erste punt kwijt Stefaan De Wolf doet het Onmogelijke opdracht voor SK Lebbeke? Bibbergeld 1 Ontslag van Prof. Dr. Roger De Wiest bij S.K. Lebbeke Sat kikkert op De Voorpost - 30.10.1981 - 19 wordt in extremis gestuit door de bezoekende verdediging (VW Hamme- 10-1) wvc jj Hamme-Eeklo 0-1 herinneren ons de dag niet meer dat we VW etme slechter zagen spelen dan vorige zondag. 1 «en in de Hamse voetbalgemeenschap was na 3P® ip van oordeel dat het de rotste wedstrijd sinds a e tijd is geworden. Al na drie minuten werd de lS iploeg op achterstand geplaatst. Op een schot vo Uartin kon Daniël De Paepe maar moeilijk de b33 oder kontrole krijgen. Niemand van de lokale jdiging reageerde op dat moment. Lootens reel de kans van zijn leven om binnen te knallen, sgeforas een koud stortbad voor de thuisploeg die idanks toch vlug wist te reageren op deze instige situatie. e minuten na het be- kende de thuisploeg rond doelpunt kwam de twintigste minuut. Uit uddinck ingelopen, een schermutseling voor nterde voor doel waar, het Eeklose doel trapte Ed- 1 tergend, Eddy Van dy Van den Driessche op Drie8sche en Eddy doel, maar zag zijn poging om beurt een torenho- door de paal gestuit. Luc kans verkwanselden. Schuddinck hernam nog probeerde Robbie maar besloot in het zijnet, het vanop een redelij- Hierna ging het Hamse ge- fstand, terwijl later weid enigszins luwen, ly De Beule net over de Even na het halfuur kwa- sligger knalde. Pech men de bezoekers ei zo na Deinze - Lokerse *V.: 1-1 - de t.N. een tweede doelpunt nabij na een uitval van De Moor. Opvallend bij dit alles was toch wel het feit dat bij de thuisploeg de balwisselin gen minder vlot gebeurden en dat ook de akties te traag werden uitgevoerd. In de tweede helft viel dat nog duidelijker op. Toen wer den de toeschouwers niet alleen getrakteerd op re- gen- en hagelbuien, maar ook op voetbal van het laag ste niveau. Hamme kreeg nog wel in die eerste tien minuten twee open doel kansen langs Van Den Driessche, maar nadien wa ren het de gasten die af en toe dreigden. Halfweg kon het pleit definitief zijn be slecht toen De Visscher ge vaarlijk uithaalde, maar al leen de paal nog redding bracht. Hamme zou in het laatste kwartier nog een paar hopeloze pogingen on dernemen, maar toen bleek het al te laat om het tij te doen keren. Trainer Willy Meersman gokte nog door Eddy De Malsche en Jean- Marie Engels (twee aanval lers) in de strijd te werpen. Maar ook dat had niet zo heel veel invloed op het ver loop van een wedstrijd die voor de Hamse vierdeklas ser een totale ontgooche ling werd. Dat de stemming in de kleedkamer ver onder het vriespunt lag, hoeft nauwelijks gezegd. De kommentaar die trainer Meersman gaf, was nooit zo beknopt: Ontgoochelend. Ik wist niet dat we nog zo slecht konden voetballen. Het tempo bleef te laag en van het element verrassing was eenvoudig geen sprake. Ik herinner mij de laatste ja ren geen slechtere wed strijd. We moeten alles grondig uitpraten en rea geren,» aldus de Hamse oe- fenmeester. Voor de Dur- meploeg is het Allerheili genweekend, dat vrij van voetbal is, een ideale gele genheid om zich rustig te bezinnen. Men kan zich' daarbij afvragen hoe het mogelijk is dat een ploeg die tijdens de Oostvlaamse beker de pannen van het dak speelde en door ieder een werd vooropgesteld als een titelkandidaat, thans in de ellende is vervallen. Aan deze ongunstige evolutie moet zo vlug mogelijk een punt worden geplaatst. An ders wordt Hamme een fi gurant en wordt de afstand met de leiders te groot om eventueel nog mee te de batteren. Eendracht St.-Gillis-SK Oudegem l-l Voor zowat 6O0 toeschouwers is Eendracht Sint- Gillis er niet in geslaagd het bedreigde Oudegem van zich af te houden. Integendeel, wanneer ie mand op de overwinning aanspraak mocht maken is het onbetwistbaar Oudegem geweest. Niet dat de bezoekers achter de sporthal een grote prestatie op de doorweekte grasmat wisten te tekenen, maar omdat de filosofen in deze snertderby nog de besten zijn gebleken, ook al wisten ze zulks niet op het scorebord uit te drukken. Beide ploegen gingen ui teraard voorzichtig van start, rnaar naarmate de wedstrijd vorderde werden de verkleumde toeschou wers getrakteerd op een re cital van slechte voorzetten en missers allerlei. Oude gem was in deze periode de meest aanvallende partij maar de jonge Eendracht- doelman Renaat De Bruyne (misschien wel het enige lichtpunt in de ploeg) wist telkens te klaren. Zoals reeds gesteld, wist Oudegem niet te scoren en diende finaal de tweede speelhelft afgewacht om de stand te zien opklimmen tot 1-1. Beide ploegen hadden hiervoor een strafschop no dig. Van Beveren voor Een dracht en Abeel voor SK Oudegem knapten dit werkje op. Stellen we dat SK Oude gem uiteindelijk kreeg waarvoor het naar Sint-Gil lis was gekomen: de halve inzet, maar de volle buit had kunnen grijpen zo de spitsen de kansen wisten te benutten Eendracht vergastte zijn supporters op een minder waardige prestatie. Ge woon onbegrijpelijk na de schitterende prestatie van vorige week. Misschien was het de angst om in de derby te verliezen die deze lauwe prestatie heeft in de hand gewerkt. Uiteindelijk werd het nog een gelijkspel en hiermee zijn we tevreden, zegt Martin De Backer: «Het is uiteraard nog mee gevallen want ook de ande re kopploegen lieten van hun pluimen zodat we door dit gelijkspel nog een stapje dichter bij de leiding zijn gekomen. Zondag komt Ex. Sint- Niklaas op bezoek en ook deze wedstrijd kan als ui terst moeilijk worden voor opgesteld. Misschien zit in het gelijkspel tegen Oude gem een les voor bepaalde spelers die reeds waren gaan denken niet meer te kunnen verliezen. E.D.M. e.d.m Lebbeke-Geraards bergen 0-1 IM li Na de hoopgevende verrichtingen van de jongste weken is de temperatuur in de Lebbeekse voet balkringen weer tot beneden het vriespunt ge daald. De Konkelgoedploeg verkeerde tegen Ge- raar ds bergen in een absolute off-day. De slechtste wedstrijd in de jaren, was de kommentaar van de klubleiders na afloop. De hoogopspringende Luc Schuddinck kan niet bij de bal (VW Hamme-Eeklo 0-1) (wvc) Al van bij het begin was het duidelijk dat de thuis ploeg moeilijk zijn greep kon zetten op een bezoe kend team, dat streefde naar een puntendeling, maar uiteindelijk nog met de volle inzet aan de haal is gegaan. Verdiend mag die overwinning in ieder geval worden genoemd. Dat zal niemand in Lebbeke allicht tegenspreken. In de eerste helft was het duidelijk dat Geraardsbergen de betere ploeg was. Het dwong in die periode ook de beste kansen af. Maar ook voor aan had het gemis aan een afwerker, anders had Leb beke beslist aan de rust reeds in het krijt gestaan. Zelden in die eerste helft toonden de Lebbeekse voor- waartsen een vuist. De be zoekende defensie kende trouwens maar weinig pro blemen om Van Rossem en zijn maats stevig in hun greep te houden. Ook in de tweede helft voerde Geraardsbergen, al hoewel minder uitgespro ken, het hoge woord. Dat zou halfweg in die tweede periode resulteren in een doelpunt waarvan Voitu- rier de auteur werd. Die man haalde op zijn eentje haast een ganse Lebbeekse defensie door mekaar om dan vrij vlot doelman Dan ny Depage het nakijken te geven. Lebbeke heeft na dien nog gepoogd om gelijk te stellen. Maar het verliep allemaal zo krampachtig dat het voor de muurjon gens niet bijster moeilijk was om hun zuurbevochten zege veilig te stellen. Het enige vermeldenswaardige feit bij Lebbeke was nog een poging van Van Rossem. Diens schot zou echter door de bezoekende doelman worden gestopt. Globaal ge nomen een biezonder slech te wedstrijd en een slechte zaak voor de thuisploeg die in ieder geval beter had ver hoopt. Met het oog op de komst van leider Lokerse naar het Konkelgoed, zon dag a.s.werd het maar een matige repetitie. E.D.M. bod-witten van Prudent Bettens hebben zondag eerste wedstrijdpunt moeten prijsgeven. Maar febeurde dan ook in de onbetwiste topper van kompetitie aangezien Lokerse op bezoek moest .Jteinze dat op de tweede plaats prijkte. In die 'iga k kan het gelijkspel dan weer als een succes pai mpeld worden. daar bij Lokerse vooraf duidelijk gesteld dat men tevreden was met een puntendeling. chtervolgers blijven meteen op vier punten, eraf bekeken is men niet onvoorwaardelijk A kkig met het resultaat van deze topper. rijotSTBe heeft een spelers- taktisch keurslijf geduwd •ain itieel om van niemand werden. suit te zijn», verduidelijk- Voor de rust was er dan ook stei toine De Nul. .(Zelfs in niet zo erg veel te beleven >t u topper is het dan ook Deinze hield slechts één srd om een gelijkspel aanvaller in de spits, zodat 1 Ja Beren Indien Lokerse doelman Van den Bogaert -hto einze durft aanvallen, op geen enkel ogenblik echt a en we ook daar de vol- bedreigd werd. Lokerse C rÜFt He zal een les zijn kreeg in die eerste helft wel de toekomst». een paar goede kansen, lan ook, de topper te Reeds op de 10' kon Costa heeft niet gegeven Vervaet uitbreken, maar hij kon van verwacht werd gewoon tegen de reo' Sn. grond gesleurd, ista aaj. hadden beide ploe- va schuld aan gewoon om- Toch kon Costa nog beslui- bang waren van el- ten maar de bal ging net Lokerse dat van bij de naast de staak buiten. Ook een gelijkspel op het Michielsen liep dicht bij een had, beperkte meteen doelpunt toen hij met een eigen mogelijkheden magistrale voorzet werd i hi :;u l jlai gei i hl ooral op het offensieve weggestuurd door Aabech. liggen. Het was dan Na de herneming kreeg -rU'1 [een toeval dat het mid- Deinze, bij wie speler-trai- eld zelden het spelpeil ner Gilbert De Groote in het de afgelopen weken be- veld was verschenen, steeds H.ife Maar Deinze was ze- meer zelfvertrouwen omdat oor de rust nog banger men vaststelde dat ook Lo- Lokeren. Zowel Costa kerse bang was. Toch moes- :t als Aabech kregen ten de gastheren op de 55' dubbele bewaking met een koud stortbad inkasse- nog een libero boven- ren toen Lambrechts onge- lijf spelers werden dus hinderd mocht oprukken offerd om de twee Lo- doordat Aabech en Vervaet goalgetter te neutra- hun bewakers meetroonden en En daar had de rest naar de flanken en de Lo de ploeg moeten van kerse libero de lokale doel- oor lierenMaar dat is niet man met een verre lobbal urd omdat ze in een verraste. Deinze was nu tuurlijk verplicht offensie ve risiko's te nemen en dat deden de gastheren dan ook met een ongekende gretig heid daarbij gesteund door een grote aanhang. Maar de Lokerse verdediging gaf gfeen krimp. Wel kon Dein ze een pak hoekschoppen afdwingen maar uitge speelde kansen waren er niet bij. Wel bleek in deze periode dat het Lokerse middenveld toch wel kracht te kort kwam om tegen te knokken zodat de druk op de verdediging steeds gro ter werd. Aabech kreeg dan opdracht om mee te gaan verdedigen maar dat sloot dan weer in dat bij Deinze nog een paar mensen vrijkwamen om mee in het offensief te stap pen. Trainer Bettens pro beerde de druk op de verde diging nog te verminderen door Van Driessche te ver vangen door De Kerf maar de lokale trein was niet meer af te remmen. Drie minuten voor tijd gebeurde het dan. De Clercq kon met succes een einde maken aan een fors geharrewar. Maar Deinze wilde nog meer en bleef komen waarbij Van Rumst in de slotminuut nog een bal van de lijn moest kuisen om het gelijk spel van Lokerse veilig te stellen. W.V.L. Lokerse speelde met: Van 'den Bogaert, Van Rumst, Lambrecht, Meerschaut, Segers, Van Driessche (80' De Kerf), Van de Cauter, Van Rompaey, Aabech en Vervaet. Evergem-KAVD 0-2 Na drie opeenvolgende nederlagen is KAVD thans aan zijn tweede opeenvolgende overwinning toe. Het won verdiend bij Evergem en dit na een wedstrijd waarin het een doorlopend overwicht behield en bovendien geregeld dreigde en ook tot tweemaal toe tot scoren kwam. Trainer Freddy Heirman was zondagavond opge togen. «De wedstrijd was nog geen tien minuten oud toen we reeds op voorsprong kwamen. Freddy Van Kets scoorde rechtstreeks vanuit een stilliggende fase. Hier door hebben we rustig kun nen voetballen en dwongen we kansen af, die we ook wisten te benutten in die zin dat ze telkens werden afgerond met een schot op doel. Dat was- ondermeer het geval voor Frank Sche- pens en Dirk Catrysse. Een unieke kans kreeg Eric Schelfout toen hij alleen voor doel verscheen, maar in extremis over de dwars ligger knalde. In de tweede helft duurde ons overwicht voort, alhoe wel ik eerlijkheidshalve moet toegeven dat de thuis ploeg op een gegeven mo ment twee doelrijpe kansen onbenut liet. Dat zou de wedstrijd een andere wen ding hebben kunnen geven in ons nadeel uiteraard. Maar met nog zowat tien minuten speeltijd voor de boeg viel er een tweede doel punt waardoor er rust kwam in onze ploeg. Dat doelpunt was een juweeltje. Eerst stuurde Frank Sche- pens een kruispas naar Wim Waegeman. Deze kruiste op zijn beurt naar Stefaan De Wolf die de doel man uit zijn kooi lokte, om dan in de verste hoek te besluiten. Een pracht van een doelpunt was dat. Glo baal genomen ben ik tevre den. We kunnen nu weer wat rustiger ademen. Opvallend is de gunstige kentering in de ploeg, in die zin dat we thans meer vechten om ons doel te be reiken. Mooi voetbal pre senteren volstaat niet om punten te winnen. Een uit blinker aanwijzen is moei lijk. Iedereen heeft zich in gezet en gevoetbald volgens zijn mogelijkheden,» aldus de Dendermondse oefen- meester. In het vooruitzicht van de ontmoeting bij het Gentse Heirnis werd het in Ever gem een geslaagde repeti tie. Maar nu is al geweten dat de komende tegenstan der over betere wapens be schikt en dat KAVD het er geenszins op een presen teerblaadje zal krijgen. Er zal moeten geknokt worden. E.D.M. UW WOORD 8int-Amandsberg - Herleving Vrasene 0-2 lag kwamen de Vrase- net over de lijn door een b in het Gentse bijzon- gastheer werd wegge- dsl sterk over, want nooit werkt; het bezoekend appel ym- ten ze het initiatief kon de beslissing van de reep de plaatselijke Stars la- spelleider niet beïnvloeden. In de eerste helft bleef In de tweede helft verloor hoofdzakelijk beperkt Herleving Lardenoit met of dddenveldspel, waarbij een lichte liesblessure en rijd Amandsberg één keer kwam Paul Smet in het elf- cge- arlijk voor doelman tal. Nu begonnen de Herle- opdaagde door toe- vingers konstant te druk- van een ingestuurd ken op de lokale verdedi- euver bij vrijschop, ging, maar vele kansen de Gentse muit was het kregen ze niet bij mekaar, eenmaal erg warm, Tot Luk Van de Vijver al neer Ludo Lardenoit de zijn kritikasters als zou hij ediging te hoop liep, niet kunnen afronden eens iduwde, maar zijn bal metterdaad op hun plaats zetten met twee klasseflit- sen. Telkens (op de 75ste en 83ste minuut) daagde hij onstuitbaar in de vuurlinie op en legde de verdiende eindstand vast. Tussen zijn twee egotrips in, had de thuisploeg wel nog een doelpunt afgekeurd gekre gen na voorafgaande fout. Typisch is toch weerom dat de Waaslanders twee boe kingen moesten slikken, namelijk voor Luk Jans- sens en Dirk Cool, wegene reklameren op de leiding. Manil Nadat Eric Buytaert, de klubleider van SK Lebbeke, me gezegd heeft dat ik me best niet meer zou laten zien op de trainingen van de klub en nadat het be stuur me schriftelijk mijn schorsing als mental-trai ner had laten weten, heb ik mijn ontslag gegeven als lid van de Raad van Beheer der klub bij aangetekend schrijven van 26.10.81, ef- fqktief onmiddellijk. Uitgerekend is het Eric Buytaert, de man van wie Johan Meert en zijn mede stakers het ontslag eisten in het voorbije seizoen, toen ik optrad als bemiddelaar tussen de stakers en het bestuur, en wiens hoofd ik toen redde, die nu het offen sief tegen mij geleid heeft en dus mijn ontslag veroor zaakt heeft. Het is nu dui delijk geworden dat de ploeg meer behoefte had aan Johan Meert dan aan Eric Buytaert. Ik blijf de aktie van de stakers afkeu ren, en ik zal me wel hoe den hun methode te volgen, alhoewel him klachten me nu meer dan ooit gegrond lijken. Ik ben niet langer geïn teresseerd om te werken in een klub waar ik me niet als mental-trainer kan uitleven in feite, bij gebrek aan steun en entoesiasme heb ik de klub nooit echt mentaal getraind, en de gevolgen in de prestaties van de klub zijn overduidelijk en waar ik geen medezeggen schap heb in de opstelling van de ploeg. Want in gans mijn carrière ben ik nooit een meelopertje geweest maar steeds een leider, vaak jaren vooruit op zijn tijd. Ik ben ere-burger van Lebbeke en ik zetel niet in de gemeenteraad. Ik kan ere-voorzitter van SK Leb beke blijven, en een trouw supporter die alle matchen thuis en op verplaatsing zal blijven volgen, zonder in de beheerraad te zetelen. Misnoegdheid betreffen de mij is in de klub opgere zen naar aanleiding van mijn artikel over de vier onmisbare spelers, nl. Dan ny Depage, Leo Verhulst, Swat Van Rossem en Fran- ky Van den Broeck. De waarheid van dit artikel werd nogmaals onder streept tegen SK Geraards bergen. Depage was weer uitste kend, Verhulst en Van Ros sem zeer goed, maar Fran- ky kon het niet waar ma ken. Hij kreeg zelden kan sen en benutte die niet. Maar je kan van een voor speler niet verwachten dat hij drie kansen krijgt en driemaal scoort. Franky krijgt geen steun en als hij dan toch een kans krijgt, een zeldzaam beestje, dan verraden zijn zenuwen hem. Dat is normaal. Tegen KAVD scoorde hij twee maal. Rumenigge krijgt tien kansen per match in een ploeg die hem uitste kend steunt en scoort ge middeld éénmaal. Konklusie: zonder een van zijn 4 onmisbare spe lers of met één ervan die KIJK OP EERSTE PROVINCIALE V Lokerse liet voor de eerste keer dit seizoen een puntje liggen. Niet onverwacht, vooral omdat Dein ze dan toch boordevol ervaring zit en in eigen buurt steeds de boeman nummer één blijft voor alle «gro ten». Een ramp kan dat moeilijk genoemd voor de leerlingen van kolos Prudent Bettens. Vooral omdat dit Deinze een serieuze konkurrent is in de strijd om de titel en na die draw geen millimeter naderbij komt. KAV Dendermonde was in Evergem aan zijn derde seizoenzege toe en tilde zich naar de middenmoot. Slecht verging het SK Lebbeke dat, op één enkele knal van Van Rossem na, onmondig bleek tegen SK Geraardsbergen dat aan een goaltje van de uitge kookte Voiturier genoeg had om de volle buit mee te Voor SK Lebbeke stapelen de moeilijke en onmoge lijke opdrachten zich op. In eigen stadion voetballen tegen Lokerse kan financieel een boem veroorzaken, maar of de Konkelgoedploeg uit deze konfrontatie ook een brok van de buit haalt, is een vraag die we allesbehalve positief durven beantwoorden. Lebbeke scoort niet zo vlot en defensief zou het beter kunnen: 14 doelpunten tegen na acht wedstrijden, betekent ongeveer twee per match. Een beetje veel, als u het ons vraagt. Normaal zijn er geen problemen voor Lokerse. Maar voetbal is nu eenmaal zo abstrakt dat je onmogelijk met wiskundige zekerheid een resultaat kan voor spellen. Lebbeke moet hoedanook eens of morgen verrassend uit de hoek kunnen komen. Misschien kient Fons Dreesen wel een plannetje uit om dan toch één punt uit de brand te redden? KAV Dendermonde moet voor de tweede opeenvol gende keer naar het Gentse. Heirnis is een nieuwko mer en deed het vooralsnog verrassend goed. Dat de geelzwarten tegen Denderhoutem de boot ingingen, mag de paarsblauwe aanhang niet tot overmoed aanzetten. We menen dat KAVD met één punt dik tevreden kan zijn. Alhoewel MVH niet rendeert omwille van een gebrekkige ploegop- stelling of spelwijze is SK Lebbeke fel verzwakt en te pakken. De 4-4-2 opstelling is vol ledig uit den boze. SK Leb beke moet met 3 spitsen spelen, zoniet komt het spook der bedreiging opda gen. Aanvallen is de beste verdediging. Ik heb het gans mijn leven gedaan, en, drie schorsingen ten spijt omwille van mijn aan valslust, ben ik een«eukses van internationaal formaat. De spelers van SK Lebbe ke die met mij in september 1982 naar de States willen gaan, in kombinatie met spelers van SV Zottegem (ik kan het daar meer voor het zeggen hebben als inwijke ling), kunnen hun kandi datuur schriftelijk bij mij stellen, tot 15 december a.s. om kennis te maken met de Princeton-trainer Bill Mu se. Ook de spelers van de noodploeg die ons verleden jaar redden, zijn hartelijk welkom. Inderdaad, niet ie dere kernspeler kan zich in september van een maan dag tot een zaterdag vrij maken en daarom lijkt een kombinatie Lebbeke-Zotte- gem, of zelfs een selektie van 1ste provinciaal me gewenst. En een goede raad aan de supporters: blijf SK Lebbe ke met alle middelen steu nen. Een staat is zijn volk. Een ploeg is zijn spelers en zijn supporters. Zondag te gen Lokerse spelen we met 3 spitsen, niet om een punt je, maar om te winnen. Ik zal er zijn. Prof. Dr. Roger De Wiest Ereburger SK Lebbeke?

De Voorpost | 1981 | | pagina 19