-V ris Buydts Jan Van Damme ten wichtig Zwakke periode definitief vergeten? Dirk De Maerschalck: vier doelpunten Twee strafschoppen tegen Onkennelijke gasten Moreel zoek eiders sneuvelen Ongezouten pak slaag Goed eerste en laatste kwartier Thuisploeg vraagt afwerkers Zenuwachtig Rotmatch De Voorpost - 30.10 1981 - 21 Hei re m bergen ttere t en 2 een gunstige evolu- leembaar bij SK 3kmdier^en- Uit de j no edstrijden haalde het amst P1111*- Uit de vier oen ivolgende ontmoetin- p ïurde het zes punten it. Dat is geenszins ieu scht resultaat. Tegen rede ^at weUicht tot de 1 gii te Ploef?en van de mag worden gere- boekte Grembergen VernJerdiende zege Een i aande wedstrijd iet in geen geval. Bo- die*> 0 werd Grembergen jjjj enkele minuten op £te gtand geplaatst na strijd!korfc teruggespeelde jy n Peelman. Maar nog le rust is de thuis- op gelijke hoogte ge- i Dat gebeurde na tie tussen Chris Die- Chris Buydts, ïigenfc laatstgenoemde de op het werk plaatste, tweede helft zijn Ge- ferhelst en zijn maats [strijd volkomen naar id gaan zetten. In tijd kwam er een ig. Eerst scoorde Buydts, nadat hij ild was geworden trick De Waele, en nog geen twee minuten la ter verhoogde een alleen doorge8purte Jan Van Damme. Alhoewel de bezoe kende ploeg nog poogde te reageren en er zelfs in lukte de stand even te milderen, zag het er toch naar uit dat Grembergen deze keer de volle inzet niet uit handen zou geven. Toen Jan Van Damme met een kopbal een vierde goal lukte was het pleit beslecht en waren de bezoekers eraan voor hun moeite. Wij mogen bij dit alles geenszins vergeten te vermelden dat Grembergen geen beroep kon doen op vier titularissen. Johan Baert en L<eo Van Cauwen- berghe zijn al enkele weken onbeschikbaar. Daarbij meldde ook Guido Van Hese zich ongeschikt. Dit had voor gevolg dat Grember gen een beroep diende te doen op drie juniors die het er allemaal naar best ver mogen hebben vanaf ge bracht. Voor Grembergen komt deze overwinning in ieder geval op het gepaste ogenblik nu zondag buur Baasrode op bezoek komt. Grembergen zal er in ieder geval alles opzetten om de scheepsbouwers een neder laag te kunnen toedienen. E.D.M. Al verdedigden de bezoekers zich als leeuwen, toch moesten berusten (Grembergen-Burst 4-2(wvc) be - Kallo 2-1 I Bbht dat Svelta een zou hebben aan de •iekjongens, heeft idag wellicht eerst loeten vergewissen i ploeg nu eigenlijk in itte trui speelde, m immers de Kallo- ie meer dan een urn- evenknie waren en weinige skorekan- iden. Bovendien jn de bezoekers bij ?ezofng reeds heel wat wanneer hun midden- Freddy Herman uit- U een rare fase. Jan emoortel die zo in het noest, deed het echter lehoorlijk omdat hij rotere fysieke kracht ed kon aanwenden zware Melsele-veld. egen man waren de zeker beter, in zo- zelfs dat Alain Ver- door de meesten luid als de beste van ntwintig akteurs de midden8trook en Rotthier keeper kon passeren, lot bleef echter ste de modder. Aan de was de eerste stil- fase ook de aanlei- een goed schot Eeckhoudt tot in irbenedenhoek van lodoel. Een ver- g van de situatie lweer een bewijs dat momenteel veel en |k skoort. Na de het opnieuw Kal de beste aanvallen opzette, maar hun spelbe- palende figuur Rotthier had aan zijn schaduw Van Eeckhoudt een zeer lastige bewaker, en raakte nooit meer in goeie doen. Bij het ingaan van het laatste kwartier kwam Melsele nog eens gevaarlijk door via de aalvlugge Waem. Patrick glipte ongehinderd voorbij een te laat storende Van Dael en de goed vrijstaande Rogiers miste het op een prezenteerblaadje voorge schoteld goaltje niet. Met deze 8tand bleef Kallo toch nog aandringen en dit werd' dan ook met enkele goeie mogelijkheden onder streept waarbij rechtsach ter Jaak Arcaü een scrima- ge voor doel in een tegen doelpunt besloot. Dan wa ren er nog een zevental mi nuten te gaan en Melsele werd nu werkelijk met de nag tegen de muur ge speeld waarbij Frank Rot thier nog een open kans van een niet mankeerde. De juiste weergave ware dus wel degelijk een drawn, maar zoals al meerdere ke ren dit seizoen had Svelta Dame Fortuna op de hand, terwijl Kallo weer eens door ongeluk ten onder ging. Niettemin blijft de sfeer in de ploeg van trainer Smet goed en hoopt men dat met winst in de eerstvolgende vierpuntenmatch tegen Bassevelde voor eigen pu bliek te demonstreren. Manil Klein Laar Vrasene - White Boys Sint-Niklaas: 0-1 De Wase hoofdstedelingen was vooral te wijten aan hei hebben de niet te onder- mindere spel van speler- schatten verplaatsing naar trainer Verhaert die dooi Klein Laar niet onverdiend Mark De Cauwer voorbeel- in. eigen voordeel kunnen dig uit de wedstrijd werd afsluiten. Toch waren er al- gehouden, weer twee onbeschikbare Hun betere tweede helft routiniers bij de bezoekers werd door de White Boys met name keeper Piessens trouwens ook in een arse en middenvelder André nalskore vastgelegd. Spies- Van der Aa, die respektie- sens leverde een knap in- velijk werden vervangen draaiende hoekschop af en door Gino Bruggeman, een «toren» William Merckx 19-jarige junioreskeeper kon binnenkoppen. Nadien die met lef keepte, en Jos kwam Velders nog in voor Spiessens, die ook op een Spiessens, en Kurt Dael- aardige partij kan terug- man voor Lucien Moerloos, kijken. De Laar-ploeg kon in de In de eerste periode wisse- laatste minuten nog een lende kansen met weinig keertje keeper Bruggeman echt doelgevaar, hoewel verontrusten, na zuiver ge- Raemdonck wanneer hij trapte vrijschop van Ver- toch dichtbij een goal liep haert waarop Van der Hal- op onortodoxe manier werd len iets te laat reageerde, geremd en de thuisploeg Door deze onverwachte een buitenspelgoal zag af- meevaller schuiven de Puit- gekeurd. Bij de lokalen liep voetenaars weer een paar het niet zoals anders, en dat rangen omhoog en komen zodoende terug onder de mensen met een gedeelde vijfde plaats. Zondag gaat het weer uit naar Straatje Stekene, waar men met de zelfde inzet, secu moreel ook best punten kan pak ken. Hiervoor 'zullen mis schien Van der Aa en Pies sens weerkeren, terwijl er ook «dilettant» Ronny Col man is die terug zijn dien sten aanbood bij groen-wit en het zaalvoetbal dus laat voor wat het is. Klein Laar zal daarentegen andere registers moeten openen, wil het zondag dat andere Sint-Niklase lieve broertje Gerda stokken in de wielen steken. Misschien maakt het wel een verschil dat men oud-oefenmeester Willy Peirsman moet be kampen. Veel spelers samengetroept bij deze hoekschop. Waar de bal is, weet blijkbaar niemand (Grembergen-Burst 4-2) (wvc) Gerda - Hoogeinde: 4-2 Het zegt natuurlijk wel wat dat Hoogeinde enkel en al leen via twee penalty's kon terugkrabbelen ten opzich te van de thuisformatie wel ke zich werkelijk ten volle wou rehabiliteren na twee «magere» drawns. Toch had groen-wit het niet makkelijk met de samenge troepte gasten achteraan en moest Guy Van Cleemput wel het vuur aan de lont steken met een persoonlijke poging, die hij met een af standsschot kon afronden. Door een gemis aan rasech te voorspelers (nu was Heir- baut immers weer afwezig) pakte trainer Peirsman uit met een 4-4-2 waarbij de middenvelders wanneer mogelijk hun aanvallende aspiraties mochten botvie ren. In de plaats van de gekwetste Lyssens kwam een zeer verdienstelijke Jo ris De Bock tussen de lij nen, die zijn veerkracht ge past uitspeelde na komer van Yvan Barthier en zc nummer twee aantekende. De bezoekers bleven zwak en hadden in André Smet en Guy Beck hun beste pionnen, wanneer laatstge noemde dan nog uitviel bij rust, werd laatste man Smet als spits uitgespeeld, maar dit bracht allemaal weinig zoden aan de dijk. Ook na rust bouwde Gerda gestadig zijn voorsprong uit met eerst een knappe beweging van Van Poeck, die nadat hij twee mannen uitschakelde doorstak naar Van Bergen, deze devieerde tot in het net. De vierde treffer werd dan door Karei zelf aangetekend na zeer puike doorstoot, het leek wel alsof Van Poeck zijn kandidatuur als vaste man voor het elftal bij hoog en laag wou onderstrepen. Tussenin was Hoogeinde reeds voor fout op een van haar spelers op 1 geklom men door penaltytrapper André Smet, maar rond de 80ste minuut werd een hands gemaakt door Blom- maert eveneens door een strafschop van Smet afge straft. Voor de volgende opdracht hoopt trainer Peirsman weer eens met drie spitsen te kunnen uitpakken, maar is begrijpelijk niet zo ge rust in de verplaatsing naar Klein Laar. Manil. Opstal 6 Iddergem 1 Uit de uitslag blijkt dui delijk dat Eendracht Opstal niet veel moeite heeft gehad om zijn tegenstander de nek om te wringen. Al na tien minuten lagen de kaar ten op tafel. Op dat ogen blik wezen de bordjes reeds een 2-0 voorsprong aan en was de wedstrijd definitief georiënteerd. Geert Roelandt had een eerste doelpunt voor zijn re kening genomen toen hij alleen was doorgespurt en de bezoekende doelman geen schijn van kans had gelaten. Kort daarop volg de Dirk De Maerschalck het goede voorbeeld. Geef toe dat er bij dit doelpunt enigszins geluk was ge moeid. De bal week immers af op een bezoekend been en verdween zo in de netten. Na de rust zou Dirk De Maerschalck zijn prestatie van de eerste helft nog eens overdoen. Ook het vierde doelpunt dat tot stand kwam uit een stilliggende faze werd door hem ge scoord. Op dat ogenblik is de thuisploeg enigszins stoom gaan aflaten. Dat had voor gevolg dat doel man Werner Van der Jeugt een paar keer diende tus senbeide te komen en zich op een gegeven moment diende gewonnen te geven. Tijdens het laatste ge deelte van de wedstrijd is Opstal opnieuw wat offen- siever gaan spelen. Peter De Mol lukte een vijfde doelpunt en Dirk De Maer schalck prikte rervolgens de eindcijfers op het bord. In totaal lukte deze speler niet minder dan vier doel punten. Ook tijdens de vori ge wedstrijden liet hij zich meerdere keren gelden als prijsschutter en ook als werker. Deze universiteits student is pas twintig, woont een ganse week «op kot», maar spant zich de zondagnamiddag des te fel ler in voor zijn ploeg. Eendracht Opstal krijgt thans Gijzegem op bezoek. Theoretisch zou dat niet veel problemen mogen ople veren, maar toch waar schuwt klubleider Van Mol. «In het verleden verloren we meerdere keren tegen deze ploeg. Wij hebben er altijd problemen mee ge had. Geloof mij vrij dat we een algehele inzet aan de dag zullen moeten leggen willen we de punten vero veren.» E.D.M. Kruibeke - Kieldrecht 7-1 Haasdonk - Wippelgem l-l mvi IERDE PROVINCIALE le vierde provinciale reeks G bleef de onklopbaar- van Heldergem te Vlierzele achter. Heldergem er de boot in met 3-1 cijfers. En deze einduitslag zeker niet vatbaar voor kritiek. Vlierzele was trdaad van verre de meest slagvaardige en best ibinerende en zeker meest deining verwekkende tg Het verwonderde dan ook niemand dat Helder- van zijn voetstuk tuimelde. Eigenlijk liepen de oekers er eerder bleekjes bij. Hun afweer werd zeer ir op de proef gesteld en sloeg een paar keer fel Door deze nederlaag die Heldergem opnieuw de beide voeten op de grond zette, krijgen Erpe en tkamp de lijsttrekker goed in het vizier. Oranja, dat leze kompetitie ook al op hoge en lage koorden V» mg, had het moeilijk bij hekkensluiter Kwatrecht. 'Smoest met een krappe zege vrede nemen. Sers- p verkeek zelfs de kans om Heldergem aan de 'ng te vervoegen, want het gaf een puntje prijs aan 'tlede. Öp eigen bodem dan nog. Net als bij Erpe is en niet het sterkste wapen bij Eendracht. De vijl Ipunten die in de wedstrijd Hillegem-Erondegem n gescoord, vielen allen na de rust. De thuis- klom naar de leiding maar Annaert zou het ibord in evenwicht zetten. Daarna schoot de doeg de illusies van Olympia weg. De bezoekers len nog alleen de eer redden. In de reeks H is het ital ongeklopten op de jongste speeldag tot een leid. Edixvelde liep in de topper met Boonwijk op eerste blauwtje. En ook die zege was de logika e. Racing pakte uit met een bliksemstart. En leen kon Edixvelde het vergeten. In amper twee tuten werd het «out» gesteld. Het hoeft nauwelijks vorden beoogd dat de verslagenheid groot was bij thuisploeg. Die zich later nooit goed kon herzetten die twee vroege treffers. De aandacht wordt nu idag toegespitst op de konfrontatie Erembodegem- onwijk. Sportkring ligt op een goede prestatie trand. Wordt er gewonnen dan stijgen de kansen de eindzege ook in een niet geringe mate. Maar ibodegem zal het tegen de leider toch stukken moeten doen dan in de wedstrijd met Hofstade geval was. De zege stond na amper een kwartier al vast met doelpunten van Denis Cooman. Maar \match zelf reikte niet aan hoge toppen. S. MoorseI ilde nu een puntje bij Appels. En dat is zeker een 'allend resultaat. Moorse! kon vooral door hard ren de brilscore tot het einde toe op de lei houden. - He liet een punt bij Lebeke. Een nieuweling die het wel aardig doet. Bij S.K. waren er wel kansen een zege. Maar ook nu niemand om deze, op een aker af te ronden. JVH Red Star heeft dit seizoen nog geen enkele wedstrijd «au grand complet» kun nen beginnen. Ook zondag was er een nieuwe gekwet ste en wel Mark Behiels, wiens middenveldplaats werd ingenomen door de polyvalente Kris Steve- linck. Erik Maes van zijn kant nam de vrijkomende linksachterplaats weer in, nadat hijzelf lange tijd ver hinderd was door militaire dienstplicht. De eerste helft verliep zon der enige deining, tenzij een mistasten van doelman Van Stappen - die de opzij geschoven Regi Water schoot moest vervangen. Dit was voor Baete voldoen de de vooraprong vast te leggen, en dit was dubbel jammer voor Alex, die voor de rest van de wedstrijd feilloos keepte. Trainer Raymond Rooms wou bij rust de opgelopen achterstand zo gauw moge lijk wegwerken en bracht met dat doel voor ogen Pan- necoucke in de plaats van Caluwé in de ploeg en scha kelde over op de 4-3-3. Deze spelwijziging wierp bijna ogenblikkelijk vruchten af, toen Daemen goed de diepte werd ingestuurd maar tus sen een drietal opponenten in werd gesandwicht. De toegestane strafschop werd door Catthoir verzilverd. Verder dan deze gelijkma ker raakten de Sterjongens niet, zodat men aan de ne gatieve balans van 1 op 6 punten uit de jongste drie thuispartijen niets meer wijzigde. Hierdoor begin nen de supporters natuur lijk te morren en is men zondag aan de Stepmans- laan verplicht tegen White Stars Sombeke alle regis ters open te trekken en de puntjes (trachten) thuis te houden. Manil Aan de Scheldeboorden had men de klus tegen de Pol derjongens met recht en re den niet te makkelijk aan gepakt. Op het loodzware slijkveld kwamen de bezoe kers echter nooit aan hun trekken en toen na een tien tal minuten bezoeker Goossens reeds een nodelo ze handsfout maakte in het penalty gebied, door Mil- liam natuurlijk vanop de penaltystip afgestraft, was Jong Vlaanderen gelan ceerd. Ook Franky Verberckmoes zette zich opvallend sterk door en dikte zelf de stand aan wanneer hij de geboden ruimte indook. Volgden dan nog twee glasheldere treffers van Peter De Heyn na evenveel kollektieve groen-witte doorstoten. Met deze 4-0 cijfers bij de rust was er natuurlijk niet veel meer in het verschiet voor speler-trainer Eemans en kompanen, die niette min bleven jagen. Hun spel werd echter voortdurend ged gedwarsboomd door het slijk, terwijl hun oppo nenten daar weinig of geen last mee hadden. Rond het uur bewees De Wit dat nog eens met een vijfde doelpunt na goeie center van Rudy Beck. De tel kwijtraken was best mo gelijk, want eventjes later was het een kombinatie De Heyn - Milliam die door laatstgenoemde bekwaam werd benut. Het heilig getal werd bereikt op de 73ste minuut wanneer Verberck moes weer eens enkele tegenstanders voor schut zette en Jantje De Cleen de haarscherpe voorzet recht streeks op de slof nam. Tijd van vervangen bij de Ma- rin-ploeg: eerst werd De Heyn uitgehaald voor Jan Nielandt, en vervolgens verliet keeper Huygens het terrein voor de jonge Van Hoyweghen. Deze laatste hielp de bezoekers dan naar het einde toe aan een te verantwoorden eerreddend doelpunt, wanneer hij een verre center van Van Camp liet ontglippen en De Maeyer (de man van de eni ge boeking) kon binnen duwen. Deze zeer geslaagde alge mene repetitie stemt de mannen van voorzitter Fou- bert vanzelfsprekend zeer optimistisch voor de vol gende opdracht, dé klapper tegen mede-lijstaanvoerder Sportief Stekene. Gesteld het zondag iets aangena mer weer is en natuurlijk droog blijft, zal het veld van Kruibeke ook goed vollopen en ziet men daar een zege wel zitten. Kiinge - Sint-Kruis (Winkel 0-6 Bazel - Sombeke 3-O In deze streekderby kwam de thuisploeg zeer goed uit de startblokken met een prima doelpunt van Franky Maes, die regelrecht in de winkelhaak besloot nadat hij eerst twee tegenstrevers uitschakelde. Deze vroege voorsprong had niet het verhoopte effekt op de Ruymbekejongens, want ze bevroren te veel de bal en dachten nauwelijks aan het opdrijven van de skore. De White Stars daarentegen kombineerden beter en drongen de thuisspelere te rug. Spijtig voor hen was de afwerking het zwakke punt, en kon doelman Troch uitsluitend bedreigd worden door verdraaid on nauwkeurige terugspeel ballen van zijn eigen backs. Eén enkele keer waren de gasten dan toch dichtbij een goal langs Mark Prin- gels maar op dat moment was het (Sombeekse) kalf al half verdronken omdat de thuisploeg dan al een twee de doelpunt had aangete kend. Bressinck zette voor doel en door goed spel van Oosterlinck en Vercauteren kwam Robbie Maes uitein delijk in ideale skoreposi- tie, wat hij ook koelbloedig afmaakte. De uiteindelijke stand werd volgemaakt op de 78ste minuut wanneer Eendracht alweer via een counter toesloeg, Vercaute ren rondde dit af. Volgende week tegen Asse nede thuis, moet Bazel de kans kunnen aangrijpen om de achterstand op de twee leiders, die in een on derlinge strijd verwikkeld zijn, te herleiden. Trainer Ruymbeke ziet de nabije toekomst voorzeker opti mistisch tegemoet, daar hij nog steeds een drietal effek- tieven (waaronder hijzelf) eerlang zal kunnen herop- vissen. Manil Aan de grens zit men met de archislechte beurt van zondag wel diep in de maag. De gasten staken evenwel overweldigend van wal met drie doelpunten binnen het eerste kwartier. Blanckaert opende door een slecht uitverdedigen de skore, dan mocht dezelfde speler een komer tussen drie twijfelende Klinge naars met een trekbal naast Ferket duwen en tenslotte glipte de kruismidvoor doorheen de mazeif van het buitenspel met een derde doelpunt tot gevolg. De thuisploeg stond hier door wel een tijdje aange slagen maar kwam nadien toch enkele keren goed op zetten: zo kon Frankaert net niet bij een center van De Boey en buitte Van der Linden een flater van de gastlibero niet uit. Ook werd tweemaal een bal van de lijn weggehaald: een eer ste keer na vrijschop van Reyns, en een tweede maal na een knal van Van der Linden. Een andere handi- kap voor de gastheren was het uitvallen van verdedi ger Pauwels met neusbeen breuk. In de tweede helft legde de Winkelformatie met wel zeer forse cijfers de eerste overwinning buiten diskussie vast met drie op portunistische treffers. Het is ietwat bevreemdend maar in de tot vandaag af gewerkte wedstrijden is Sportkring enkel zondag laatstleden overklast ge weest. Net op het moment dat ze de eerste winst wel zagen zitten, kregen de Klingenaars binnen de kortste keren drie opdof fers die alle wind uit de zeilen haalden. Toch is er bij de grensploeg nog een goed nieuwtje te rapen en wel het wederoptreden van Meersman, die men dit jaar overnam van Temse. Zon dag mag men alweer in ei gen vesting optomen tegen Muide en op voorwaarde dat de instelling van de spe lersgroep weer iets kan op gekrikt worden, zit er den kelijk muziek en waarom ook geen punten in. Manil Wieze 1 Bambrugge O De wedstrijd tussen Wie- ze en Bambrugge is geenszins uitgegroeid tot een spektakelstuk. Zelden konden de toeschouwers zich opwarmen want van opwindende momenten was er nauwelijks sprake. Zoals enigszins verwacht, poog den de bezoekers er defen sief iets uit te halen. Bijna zou hen dat gelukt zijn. Globaal genomen had een puntendeling niet onlo gisch geklonken. Opval lend bij de thuisploeg was de zenuwachtigheid waar mee sommige akteurs aan de wedstrijd begonnen. Dat was de oorzaak van tal van onnauwkeurige voorzetten. Wieze kwam nochtans in de eerste helft op voorsprong na een doel punt van Frangois Merckx. Kort daarop zou die speler de kans laten teloorgaan om de cijfers op te drijven In de tweede helft kwamen de bezoekers aan een doel punt dat evenwel wegens buitenspel werd afgekeurd. Na afloop was men bij de thuisploeg alleen tevreden omwille van het resultaat en dat is wat telt, werd Zondag krijgt men in Wieze de buren uit Haaltert (Ede) op bezoek. Wellicht wordt het opnieuw een moeilijke wedstriid. Lutterzele O Gijzegem 1 Het gaat Lutterzele niet al te best voor de wind in deze kompetitie. Afwerken blijkt wel het grote pro bleem te zijn bij deze vierde provincialer. Dat kwam af gelopen zondag weerom schrijnend tot uiting. Tij dens de eerste helft verliep het spel evenwichtig, maar toen Moyens onschuldig balverlies leed, resulteerde dat in een bezoekend doel punt. In de tweede helft hebben Dré Temmerman en zijn maats nochtans alles in het werk gesteld om gelijk te stellen. Het was eerder sporadisch dat de bezoekers nog in de grote rechthoek verschenen, alhoewel dient gesteld dat het tijdens de laatste tien minuten nog wel even warm werd toen de thuisploeg risiko's ging nemen en te weinig aan dacht overhield voor verde digen. Na afloop van de ontmoe ting oordeelde klubleider Gerard Van Steen dat zijn ploeg minstens recht had op de halve inzet. «Het pro bleem van de afwerking zal ons nog slapeloze nachten bezorgen,» was zijn kom men taar. Nu zondag krijgt Lutterzele Welle op bezoek. Wil men enigszins de be langstelling voor het plaat selijk voetbal op peil hou den, dan mag er geenszins verloren worden. Anders wordt de kompetitie op zichzelf een maat voor niks voor de Lutterzeelse klub. Gijzegem van zijn kant moet uit naar Eendracht Opstal. Het zal daar wel licht moeilijker worden dan tegen de Sint-Gillissenaara. E.D.M. Appels - Moorsel 0-0 Appels-Moorsel is een match geworden om zo snel mogelijk te vergeten, zegde de plaatselijke trainer Van Hoorde na afloop. Die man stond zeker niet alleen met dat oordeel. Wat op het ter rein te zien was, bleef on dermaats. Het enige wapen feit in de eerste helft was een schot van Kamiel Ver- nimmen tegen het doel- hout. In de tweede helft be terde het er niet op. In tegendeel zelfs. Alleen in de laatste minuten poogde Ap pels nog het laken naar zich toe te halen, maar daar slaagde het niet in.

De Voorpost | 1981 | | pagina 21