Jitsu Kwai maakt er een knaller van 0 jaar judo n llamme Jitsu Kwai: plaats voor iedereen Op 6 november in zaal Kovy te llamme Weemaal goud »or A sali i Kwai Zele Geen gevecht Gauwe Syben? Hamse judoklub in glansrol De Voorpost - 30.10.1981 - 23 Jitsu Kwai (bijna) «au grand complet» (vh) IDO Belgische jeugdkampioenschappen BEROEP VAN BOXINGCLER ZEI.F BESTUUR VERWORPEN wise club As&hi Kwai en haar trainers Raymond Van inaet en Raymond Van Driessche kwamen fier en iht, terug van de belgische jeugdkampioenschappen tterbeek. 10 judoka's, hetgeen voor één olub al een onderlijk hoog aantal is, kwalificeerden zich voor de rnschappen en vijf onder hen kwamen op het 1 goud, 1 keer zil- i twee bronzen plak- •en de tastbare re- van de intense bereiding en het propa- o van de judosport bij i te Zele. Bauwens werd in de 95 kg. voor de der- Belgisch kampioen, junior behaalde Abdella Bouharrak (- kg.) voor de tweede ivolgende keer de na- titel. itionaal Bouwens, >k al de open neder- kampioenschappen haalde in zijn schif- 'edstrijden voordeel ~:o en ippon na een >p. In finEile was voordeel voldoende lilde gouden medaille te ie Pn. Abdella Bouharrak won zijn drie kampen respektie- velijk met yuko, Waza-ari en koka. De derde finalist die voor Asahi Kwai op de tatami stond was Eddy Van de Cauter, ook een judoka, die als mogelijk nationaal kampioen werd getipt. Het zag er inderdaad zo naar uit, want op minder dan 1 minuut van het einde kwam hij voor met koka. Maar zijn tegenstander re plikeerde direkt met yuko (7 punten) en dat kon de sterke Eddy niet meer op halen. Bij de kadetten - 52 kg. behaalde, de eerstejaars Hans Michiels een zeer ver dienstelijke derde plaats. Minder goed verging het de Vlaamse kampioen Dirk Van Hecke. Hij verloor op ongelukkige wijze zijn eer ste wedstrijd. Op uitzonde ring van Mario Bouwens werden bij de juniores ook niet alle verwachtingen in gelost. In de kategorie - 60 kg. werd zowel Said Bou harrak als Geert Callaert uitgeschakeld. Callaert ver loor van T. Seghers na een houdgreep op het moment dat hij met twee koka's voorstond. Said Bouharrak ging er uit met waza-ari tegen de latere kampioen Filip Laats en kon het in de herkansing tegen Seghers niet waarmaken. In de ka tegorie - 65 kg. werd Johan Fierens ook uitgeschakeld. In de gewichtsklasse tot 71 kg. herpakte Ninoc De Mae8schalck zich goed na dat hij door de latere kam pioen Schreppes was over wonnen. Hij haalde nadien een bronzen medaille. Het beroepskomitee van de boksbond heeft de klacht van Boxingclub Zele naast zich gelegd. Manager Jef Van Dries sche had een beurs van 404.000 frank geboden voor het gevecht om de nationale zwaargewicht- titel, maar de brief kwam naar verluidt en kele dagen te laat op de bondszetel toe. Intussen werd de kamp toegewezen aan organi sator Blondeau, die slechts 175.000 frank bood, maar nadien ver klaarde het bedrag naar 225.000 frank te willen optrekken. Het duel zou op 27 november in Brus sel plaats vinden. Het is niet onmogelijk dat Gauwe gewoon van het titelgevecht afziet, althans in de gegeven omstandigheden MVH Tijdens het voorbije weekend was de Hamse judoolub weer op zijn best. Ze behaalden op het provinciaal kam pioenschap voor dames éénmaal goud, éénmaal zilver en tweemaal brons. Op het nationaal tornooi te Meise werd het tweemaal goud en éénmaal brons. Niet minder dan vier dames werden geplaatst voor de regionale kampioen schappen. Zodat het meteen een rijk Meise. De dames maakten gevuld weekend is gewor- het waar om op 7 deelneem- den voor de Hamse judo- sters 4 medailles te verove- club. Enerzijds waren 7 ren en tevens vier aandui- meisjes aangeduid om deel dingen om deel te nemen te nemen aan de provinciale aan de regionale titelstrijd kampioenschappen te Den- eind november te Vosse- dermonde en anderzijds laar. Maria De Sterck en Els waren er 4 heren uitgeno- Van den Bossche haalden digd om deel te nemen aan een schitterende derde het nationaal tornooi te plaats. Sandra Van Uyt- fanghe versloeg haar con currenten uit haar poule en haalde aldus de grote fina le, waar zij wel de duimen moest leggen voor de uit tredende Belgische kam pioene, maar toch met een tweede plaats een uitschie ter werd op dit kampioen schap. Karin Van Britsom werd uiteindelijk kampioen in haar reeks, zodat de Hamse klub goed uit de verf kwam, temeer daar de over ige drie deelneemsters slechts na een prachtig ver weer buiten de hoofdprijzen vielen. De heren deden het Voorzitter: Gustaaf De Clippeleir Ondervoorzitter: Jozef Van Der Haegen Secretaris: Edward De Rechter Penningmeester: Emmy De Nil Commissarissen: Roger Van Der Vloet Jaak Van Kerkhoven Louis Heirwegh Benny Mettepenningen Trainer: 2de Dan René Van der Haegen Technisch komite: alle bruine en zwarte gordels Lokaal: «Het Volkshuis» Trainingen: Elke dinsdag: voor 14 jarige vanaf 7.30 nnr Elke donderdag gemengd: groot en klein, meis jes en jongens vanaf 19 nnr al. De - 14 jarige trainen tot 8 uur30. De onderen trainen tot 9.30 nnr. Elke zondag: voor allen vanaf 10 nnr tot 11.30 nnr. Kleedkamers: verwarmde kleedkamers, man nen en vrouwen gescheiden Inlichtingen en inschrijving: bij de bestuursle den en in het lokaal, of het secretariaat bij Edward De Rechter. zeker evengoed te Meise waar Ludo Van Handenho- ve een 4de plaats veroverde en Patrick De Mey op schit terende wijze derde werd. De hoofdvogels werden ech ter afgeschoten door de jon ge Geert Van den Bossche en de schitterende Jo Ver- cammen die respectievelijk de plak zwaaiden in hun kategorie en al hun kam pen glansrijk wonnen wat hen meteen op het hoogste schavotje bracht. Dit alles dikte de buit van de Hamse judoklub weer aan en bewees nog maar eens dat de club uit de dur- megemeente Jitsu-Kwai zich nog steeds op een be- mjdenswaareig niveau beweegt. P.V.G. 981 is het jubeljaar van het judo in Ha mme. Het was iderdaad in de nazomer van 1971 dat op aanvraag an een Hamse jeugdgroep, het Dendermondse duo te Rop en Renders, lesgevers in de Judosport, in het lamse Volkshuis een demonstratie verzorgde die nkele aanwezigen aansprak. gaande op het verzoek, om wekelijks lessen te omen geven naar Hamme, werd de heer De Rop Idus de eerste Hamse judotrainer, want tegen het ind van het jaar kwamen reeds een 25-tal geïnteres- eerden regelmatig twee tot driemaal per week «le- in« op een geïproviseerde judomat. e tijd was dus rijp om een club te stichten met een igen bestuur dat een doelbewuste werking nastreef- t. Het trio dat aan de basis lag van de eerste lessen: ndré Ruys, Frank Lepouttre en Dirk Van Bujten zocht i vond in eigen rangen Ward De Rechter als secreta- s-public relation samen met Jozef Van der Haeghen i Cyriel Aelbrecht werd een bestuur gevormd. te gezonde werking had zijn gevolgen: het aantal den was het volgende sportjaar verdubbeld. De restaties in tornooien en kampioenschappen waren et bewijs van de deugdelijke trainingen, ondanks het tbrek van een degelijke accommodatie. Enkele be- talde titels op provinciaal en zelfs op nationaal vlak rachten de club meermaals in de belangstelling, a 10 jaar werking werkt deze club nog steeds goed istructureerd met een vast omlijnd programma, ouw gevolgd door zijn 60-tal aangesloten leden, nder leiding van de vroegere nationale kadettenkam- oen van België en inmiddels gediplomeerde Bloso- sgever René Van der Haeghen, tweede dan. fef huidige bestuur, onder leiding van voorzitter ustaaf De Clippeleir en secretaris Edward De Rech- ir, heeft dan ook een jubileumprogramma ontwor den om deze 10 jarige werking te vieren. Judo kwam de laatste tijd goed aan bod in onze Belgische sportwereld. Ook in Hamme bloeit deze sport, zij het wel op een bescheidener niveau dan dat van Berghmans of Van de Walle. Maar iedereen beleeft genoegen aan «zijn» of «haar» sport. Onder de leiding van de Judoclub er in geslaagd is door BLOSO gediplomeerde reeds 10 jaar stand te hou- trainer René Van der Hae- den op een degelijk vlak, ghen wordt drie maal per hoewel de voor deze sport week, telkens gedurende 2 zo hoogstnodige accomoda- uur, intensief getraind, tie in de gemeente Hamme Wat ons wel het meest op- ontbreekt. Hamme welis- viel was het feit dat prak- waar tot Pilootgemeente tiach iedereen aan zijn trek- 1980 gebombardeerd door ken kwam op verschillende BLOSO, zit tot op heden niveaus. De beginnelingen nog steeds zonder een enke- worden speciaal opgevan- le sportzaal. Alle zaalspor- gen om de eerste stappen en ters vragen zich af hoe dat bewegingen te leren. Voor- mogelijk is, terwijl in alle al valtechnieken worden omliggende gemeenten niet bijgebracht, terwijl de ge- alleen kwistig wordt omge- vorderden steeds maar sprongen met subsidies nieuwe studiemateriaal voor de werkende clubs en wordt gegeven, want een men er ook nog de kans studie mag het aanleren gezien heeft sporthallen te van judotechnieken wel ge- bouwen, terwijl in Hamme noemd. Tussendoor worden niets van dit alles gebeurt, ook +30-ers en ouderen. Doch roeiend met de riemen die deze sport aankleven en die men heeft, werkte de beoefenen als recreatie, de Hamse Judoclub in haar gelegenheid geboden hun zaaltje, ter beschikking ge- fysiek bij te houden naar kregen in het Volkshuis, eigen mogelijkheden. Top- zwoegde voor haar leden en konditie op maat zou men oogstte reeds meerdere suc- dit wel kunnen noemen. cessen, waarvan de talrijke Het is dan ook niet te ver- prachtige trofeëen getui- wonderen dat deze Hamse gen. Een volledig overzicht is onbegonnen werk, doch wij herinneren ons bijzon der een Sabine Van de Walle en René Van der Haeghen die als kadet Kampioen van België werden, terwijl laatst genoemde het nog eens bracht tot vice-kam- pioen bij de juniores. De prestatie van de Oostvlaam- se ploeg die het tornooi won tegen de vier overige pro vinciale selecties van het Vlaamse landsgedeelte en waar van de tien plaatsen er acht ingenomen werden door Hammenaars. De Hamse judokas met o.m. de gebroeders Vander Haeg hen, Patrick De Mey, Ludo VanHandenhove en Geert Van Moerzeke behoren nog steeds tot de blikvangers van alle judotomooien in Vlaanderen. Ook bij de da mes bleef Jitsu Kwai niet onbekend. De laatste jaren waren het vooral In grid Smet en Christianne De Cock die in de belangstel ling kwamen, met eerstge noemde dit jaar in een glansrol. In geen enkel tor nooi buiten de eerste vier, met een merendeel aan tweede plaatsen en ver scheidene overwinningen. De betrachting van elke wedstrijdjudoka: mogen brons in de Regionale kam- de technische vorming in deelnemen aan het Belgisch pioenschappen. de club, en ook verplaatsin- Kampioenschap in Brussel Zo te zien dus een club met gen gepland naar andere viel haar te beurt dankzij toekomst, met vooral veel jeugdclubs ten einde hun zilver in de provinciale jeugd, die dan ook bijzonde- kennis ook buitenshuis te kampioenschappen en re aandacht krijgt. Buiten kunnen toetsen. Op één rijtje: de voortrekkers van Jitsu Kwai Hamme (vh) aan de wereldkampioen schappen te Praag en de Hamse beroepsrenner Etienne De Beule. Vol gen nadien: Jenny De Smet, de Hamse ver tegenwoordigster op de jongste wereldkam pioenschappen en de an dere plaatselijke ren ners Peter Van Huffel, Ronny Mettepenningen, kampioen van Oost- Vlaanderen, Patrick Mettepenningen en de gebroeders Van Moeseke. Tevens zal er een dele gatie zijn van de Hamse atletiekklub met trai ners en de nationale re gionale en provinciale kampioenen, een afvaar diging van Sporting Lo keren en VW Hamme en Frankie Apers, de Ham se motorcrossbelofte. Verder zijn er nog korte maar speciaal uitgevoer de demonstraties door Jiu Jitsuklub Kabuto van Hamme, karateklub Chikara van Hamme en tot slot door de eigen klub Jitsu-Kwai, voor deze gelegenheid aange vuld door enkele leden van de zeer gekende Ju doklub uit Zele, onder meer Raymond Van Avermaat 4d* dan. Tij dens de pauze krijgt men als intermezzo het optreden van zanger De Fonne. Judotomooi Op zaterdag 14 no vember staat er een ju dotomooi op het prog ramma van de jubileren de Jitsu-Kwai dat plaats heeft in de turnzaal van de Rijksmiddenschool Loystraat te Hamme. Het is een jubileumtor- nooi voor meisjeskadet- ten. Speciaal voor meis jes omdat die nogal ver waarloosd worden en omdat wij in de schoot van onze klub er enkele hebben die kompetitie- rijp zijn, merkte de heer Van der Vloedt hierbij op. Zo krijgen de Hamse sportliefhebbers ook eens de kans deze sari het werk te zien voor eigen pubhek. Deelnemingsvoor- waarden: een geldige vergunning bezitten van de V.J.F. of L.F.J. en geboren zijn in 1967 of 1968. Gewichtsklassen 35 kg., 39 kg., 43 kg., 53 kg., -58 en +58 kg. Prijzen voor elke ge wichtsklasse 12 en twee derde plaatsen. De wedstrijden starten te 14ul5. Kampen alles in drie minuten. De in schrijvingen worden liefst voor 11 november ingezonden aan het sek- retariaat Edward De Rechter, Driegotenkou- ter 92, 9160 Hamme, tel.: 052/47.79.99 of bij afwezigheid 052/ 47.06.63. P. Van Gendt «\i jaar aanleiding van haar 10-jarig bestaan organiseert de judoklub su-Kwai uit Hamme diverse aktiviteiten. Tijdens een perskonferen- werden deze nader belicht door voorzitter De Clippeleir, sekretaris Rechter en public-relations Roger Van der Vloet. Zoals het bij elke ring past start de klub met een gezellige samenkomst van bestuur judoka's, stelde woordvoerder Van der Vloet. Maar wij hebben het interessant genoeg gevonden om ook al diegenen die in de loop derk de tien voorbije jaren deel uitgemaakt hebben van onze vereni- 233 iff, en die dat om diverse redenen niet meer zijn, bij deze gebeurte- te betrekken. fooral om de vrien- aanvang te 19u30. Met neel> de plaatselijke iband nog wat nau- dit tweede luik wil de zwembelofte en even- D] r aan te halen. En wie Hamse judoklub zich 60118 leerling aan sport ooi zeker niet willen en verenigen met alle en studie; verder de wiel- Sto men vergeten zijn de sportmensen van binnen renners William Tac- insen die ons gedu- en buiten de gemeente- kaert, deelnemer aan de j^j ide al die jaren finan- grenzen. De sportavond Ronde van Frankrijk; el steunden, aldus werd opgevat onder het Jan Bogaert, deelnemer >m Q der Vloet. Zij wor- tema «Voor elk wat dn Qallen nu ook op deze wils». Als presentator is eer ind uitgenodigd. Met een beroep gedaan op 'tei i allen wil Judoklub BRT-sportreporter en to su-Kwai er echt een presentator Louis De lellige boel van ma- Pelsmaecker. Hij zal een i tijdens een Breu- pleiade van sportmen- a elmaal, op zaterdag sen voorstellen en inter- m oktober in het Volks- viewen. Er is reeds de .m, is, Kapellestraat. toezegging van Remi :~eg Van Ophem; meervou- in»,nsnow dig wereld- en Olym- (2 Voorzitter De Clippe- pisch kampioen en we- lai r legde er in zijn toe- reldrekordhouder bij de aak de nadruk op dat anders-validen, Annie viering van het tien- Lambrechts, meervou- ig bestaan eigenlijk dig wereldkampioene drie grote delen be- rolschaatsen, André De if De officiële vie- Hertoghe, gewezen mee- met de breughela- rvoudig atletiekkam- 11 id, de sportavond en pioen; Sabine Pauwels, sropvolgend het jubi- de Hamse. meervoudige mtornooi voor meis- zwemkampioene, senio- kadetten waarvoor reskampioene en lau- 1 wat judoklubs wer- reaat van de zilveren tri- 3de1 aangeschreven. De to, tevens leerlinge aan ie. ifdbrok is zeker de de school waar het prin- ■nt >te sportavond. Deze cipe sport en studie toe- iU ft plaats op vrijdag 6 gepast wordt in samen- rember in de zaal werking met Herman xy, Slangstraat, met Verbauwen. Wim Bru-

De Voorpost | 1981 | | pagina 23