NIEUWE AUTO ZORGT VOOR ONENIGHEID IN AALSTERSE MEERDERHEID Klassieke spadesteek vervangen door eerste buislegging BURGEMEESTER OVER ZIJN AUTO ARR. AALST MAAKT GOEDE BEURT Wie zijn winnaars 51e Kleinvee tentoonstelling? AANNEMERS VIEREN FEEST Burgemeester schreef strikt vertrouwelijke brief V0N(C)KjES dit he lelijk zever «Het f 9 diei n keu hokke rzien r lts in c roor e log us iet in it me soorte Vervolg van blz. 1 Omdat er in de schoot van het College van Burgemees ter en Schepenen geen en kele bemerking was op dat punt en om velerlei andere redenen, welke ik in deze brief niet wens te formule ren maar ik desnoods wel op de gemeenteraadszitting zal uiteenzetten, zal ik dat punt op 7 oktober 1981 bij hoog dringendheid aan de agenda plaatsen. Alle raadsleden, zowel van de meerderheid als van de oppositie, zullen dan hun verantwoordelijkheid dienen op te nemen. Met collegiale groeten». Tot dit punt van hoogdrin gendheid kwam het op de radszitting van 7 oktober jl. niet hoogstwaarschijnlijk omdat de burgemeester be sefte dat hij geen meerder heid achter zich had voor de aankoop van een nieuwe wagen. Maar dit betekende niet dat de burgemeester de armen liet zakken, integendeel. Van verschillende zijden verna men wij dat hij de aankoop opnieuw op de agenda van de zitting van woensdag jl. wenste te plaatsen. Het pro test van bepaalde meerder heidspartijen, inzonderheid de SP en de VU, was echter groter dan voorheen, zodat men maar wijselijk besloot van het punt voor de tweede maal van de agenda af te voeren. De SP was aldus van oordeel dat het niet opging juist voor de verkiezingen een dergelij ke aankoop te verrichten. Anderzijds zou een dergelij ke beslissing vast in slechte aarde gevallen zijn bij de bevolking, zeker bij diege nen die om budgettaire re denen als tewerkgestelde werklozen of als tijdelijken voor drie maand naar het doplokaal verwezen werden. Ook de Volksunie schijnt zich bij deze argumentatie gevoegd te hebben. Het spreekt voor zichzelf dat de burgemeester alles be halve gelukkig was met dit protest. Als tegenmaatregel vaardigde hij dan ook uit dat alle schepenen voortaan de kilometers, die ze verreden met de stadswagens minu tieus zouden laten opschrij ven, zodat hun handel en wandel van nabij zou kun nen gevolgd worden. De ge detailleerde kilometerslijst diende dan overgemaakt te worden aan de heer Willy Van Impe, vertrouwensman van de heer D'Haeseleer en onlangs aan de stad be noemd als bediende. Nu zijn de schepenen na tuurlijk op hun beurt allesbe halve gelukkig, en zij laten hun protest tegen deze bur- germeesterlijke maatregel dan ook openlijk blijken. Sommigen onder hen bewe ren aldus dat zij het gebod gewoon naast zich zullen neerleggen. Daar een bepaalde fraktielei- der van één van de meerder heidspartijen, die wij over deze zaak polsten, ons zegde dat de Burgemeester hoogstwaarschijnlijk dacht dat hij voor zijn aankoop de steun zou krijgen van de op positie, peilden wij ook eens naar het standpunt van CVP- fraktieleider Ghis Willems terzake. Deze wees dergelij ke bewering kategoriek van de hand, alhoewel de CVP er soms kan inkomen dat men een wagen vervangt wan neer hij versleten is. In de huidige omstandighe den vindt men de aankoop echter onverantwoord, om drie reden. Ten eerste laat de stadskas dergelijke aan koop niet toe. Zoals in een arm huishouden, moét men ook in Aalst de tering naar de nering zetten aldus de heer Willems. Ten tweede zijn er aan de stad Aalst al auto's genoeg, zoniet teveel, en dient hier eerder bezuinigd te worden, dan nieuwe uitgaven aan te gaan. Ten derde meent men ook dat het politiek deontolo- gisch onverantwoord is am per één jaar voor de volgen de verkiezingen nog zware investeringen te doen en grote schulden te maken, die dan door een volgend be stuur moeten getaald wor den. Zelfs de overheid zou in dezelfde zin redenen, en op dit vlak maatregelen voor schrijven. Alles bij elkaar blijkt de aan koop van een nieuwe diens twagen nu toch definitief in de ijskast gestopt te zijn. Tweemaal na elkaar een blauwtje oplopen blijkt ook voor de burgemeester ge noeg te zijn. VEHE Ingevolge de persartikels «Autorel in Aalst» en «Be- stuursmeerderheid is het oneens over aankoop van nieuwe dienstwagen voor Burgemeester», voel ik me verplicht een aantal feiten te verduidelijken. Het is inderdaad waar dat de schepenen per partij een dienstwagen met chauffeur ter beschikking hebben, terwijl ik zelf een persoonlijke wagen gebruik, mits kilometervergoeding en chauffeur. Een eerste misverstand bestaat er echter in dat boven genoemde persartikels laten uitschijnen dat ik onbe perkt mijn verplaatsingen en mijn chauffeur kan laten vergoeden. Ingevolge de beslissing van de gemeenteraad van 28 januari 1981 kan ik vergoed worden voor maximum 20.000 km die, op mijn verzoek, in de vergadering van het College van Burgemeester en Schepenen van 23 april 1981, werd teruggebracht op 12.000 km, per jaar, of 1.000 km per maand, terwijl de chauffeurs van de schepenen en mezelf, ingevolge het geldelijk statuut van Gent, voor hun overuren een maandelijkse forfai taire vergoeding ontvangen van 4.455 fr. geïndexeerd. Bovendien worden mijn maximum toegestane ver plaatsingen (1.000 km/maand) berekend op maximum 16 PK, een vergoeding die dus de kosten niet dekt, terwijl ik zelf insta voor de afschrijving, de verzeke ring, het risico van ongevallen en de herstellingskos ten van mijn wagen. De rekening is dan ook vlug gemaakt: mijn kosten voor dienstreizen bedragen veel meer dan de stad ervoor vergoedt. Bovendien moet ik daar volledigheidshalve aan toe voegen dat de schepenen, naast het gebruik van de stadswagen met chauffeur, op basis van de gemeen teraadsbeslissing van 28 januari 1981, bovendien een onkostennota mogen indienen voor het gebruik van hun eigen wagen ten belope van 80.000 km. voor de 8 schepenen samen, een afstand die in de vergadering van het College van Burgemeester en Schepenen van 26 maart 1981 werd teruggebracht tot 20.000 km. Het is overigens de burgemeester en niet de schepenen die het stadsbestuur vertegenwoordigt. Op basis van die gegevens kwam ik tot de conclusie dat mijn vergoeding voor dienstreizen niet opwoog tegen mijn kosten en risico's. Het was daarom dat ik aan het College van Burgemeester en Schepenen voorstelde een punt op de agenda van de gemeente raad te plaatsen voor de aankoop van een bescheiden dienstwagen. Het College van Burgemeester en Schepenen en ook de leden van de meerderheidsfracties gingen daar mee akkoord. Na «recente politieke verwikkelingen», naar mijn mening niet vreemd aan de zaak Copal, werd het aangegane akkoord verbroken. Uiteindelijk werd het agendapunt voor de aankoop van de dienstwagen, op mijn persoonlijk verzoek, van de gemeenteraadsagenda afgevoerd. Een kaakslag aan de belastingsbetaler is niet mijn stijl. Zo'n bewering moet niet alleen als volstrekt onge grond van de hand gedaan worden: zij die dat durfden beweren, weten dat de burgemeester en zijn departe ment het voorbeeld zijn van zuinig werken. De Burgemeester, L. D'HAESELEER Prominenten bij de eerste buislegging, (cdj) Vervolg van blz. 1 Op dit ogenblik zijn trou wens reeds in 17 gemeenten in Vlaanderen dergelijke rioolwaterzuiveringsstations in opbouw. Aalst wordt nu ook aan deze lijst toegevoegd. Met de komst van de Vlaamse Wa terzuiveringsmaatschappij zal onze stad meteen het eerste overheidsbedrijf krij gen in de door de krisis zwaar getroffen Dender streek. Zoals later bekend werd zal deze maatschappij voorlo pig een onderdak vinden in de gebouwen van de Filatu re du Canal aan de Werf. In de loop van volgend ien nj, hoopt men reeds eer. ,je op, bouw te kunnen oprit e(jen naast het toekomstige loond terzuiveringsstation op jertjei industriezone te Hofs ngste waar het personeel dan (^on, nitief zijn intrek zal ku j,e re' ich o' public Wanneer we de werkloosheidsstatistieken over de maand september nazien, dan kunnen we vaststellen dat het arrondissement Aalst een goede beurt gemaakt heeft, zowel ten opzichte van het Rijk als uitgedrukt in absolute cijfers. Tijdens de maand september moesten we namelijk vaststellen dat nationaal gezien de werkloosheid is toege nomen, terwijl ze in ons arrondissement is afgenomen. Het Rijk Op 30 september 1981 be droeg het aantal uitkering- trekkende volledig werklo zen 400.967 eenheden, waarvan 171.901 mannen en 229.066 vrouwen. Wanneer we dit gaan vergelijken met de gegevens van de maand voordien, dan zien we dat dit 1,13% meer is of in absolute cijfers uitgedrukt 4.548 een heden meer. In verhouding tot de aktieve bevolking be draagt de werkloosheids graad reeds 9,7% (6,6% voor de mannen en 14,8% voor de vrouwen). TABEL I: VOLLEDIGE WERKLOOSHEID ARR. AALST: SEPTEMBER 81 Arbeidsgeschiktheid M V Tot. Normaal 4.445 6.206 10.651 Gedeeltelijk 745 795 1.540 Zeer beperkt 599 619 1.218 Totaal 5.789 7.620 13.409 Andere verplicht ingeschrevenen 1.219 1.433 2.652 Alg. totaal 7.008 9.053 16.061 Waarvan 25 jaar: 2.477 3.463 5.940 TABEL II: GEKONTROLEERDE VOLLEDIG WERKLOZEN: SEPTEMBER 81 Gemeente M V Tot. Lede 213 307 520 Impe 29 44 73 Oordegem 48 69 117 Smetlede 22 34 56 Wanzele 25 49 74 LEDE 337 503 840 Erpe 111 119 230 Mere 155 125 280 Aaigem 48 40 88 Bambrugge 30 39 69 Burst 64 88 152 Erondegem 48 62 110 ERPE-MERE 456 473 929 Aalst 933 1.286 2.219 Baardegem 31 39 70 Erembodegem 202 313 515 Gijzegem 38 58 96 Herdersem 48 84 132 Hof stade 120 140 260 Meldert 60 63 123 Moorsel 120 132 252 Nieuwerkerken 199 211 410 AALST 1.751 2.326 4.077 Men noteerde voor de maand september een da ling van de volledige werk loosheid in de Dienstensek- tor 1.667) en een toena me in de Horeca-sektor 1.770). Anderzijds begonnen ongeveer 2.500 jongeren van minder dan 18 jaar werkloosheidsuitkeringen te innen op basis van hun stu dies, nadat ze gedurende een periode van 75 dagen ingeschreven waren als werkzoekende. Het aantal volledig werklo zen einde september van vo rig jaar bedroeg 323.657 eenheden (122.040 mannen en 204.617 vrouwen). Verge leken met de gegevens van 30.9.81 telt men een stijging van 74.310 eenheden of 22,7%. Arrondissement Aalst Op 30 september 1981 be droeg het aantal uitkering- trekkende volledig werklo zen in het arrondissement Aalst 13.409 eenheden, waarvan 5.789 mannen en 7.620 vrouwen. Dit is 97 min der dan op het einde van augustus, hetzij een vermin dering van 0,72%. Daling bij de mannen 57) en daling bij de vrouwen 40). Ten opzichte van de aktieve be volking bedraagt de werk loosheidsgraad 12,55%, wat ondanks de relatieve verbe tering toch nog werkelijk bo ven de 9,7% op nationaal vlak. De belangrijkste verschillen deden zich in volgende be roepsgroepen voor: Bedien den 127), Kleermakers 50), Mekaniciens 6), Met selaars 7), en Handlan gers 18). De jeugdwerk loosheid blijft nog altijd zeer hoog en vertegenwoordigt nog altijd 27,45% van de vol ledige werkloosheid. Zoals het bij de volledige werk loosheid in totaal het geval is, worden de jongere vrou wen ook in grotere mate door de werkloosheid ge troffen. Tijdens de maand septem ber werden 249 werkaanbie- dingen opgetekend door de diensten van de R.V.A. Dit zijn 60 aanbiedingen meer dan de maand voordien. Op het einde van de maand ble ven nog 17 werkaanbiedin- gen open. G.D.B. Wegens de verontschuldigde afwezigheid zowel van sche pen Monsieur als van voorzitter van het vrijetijdskomitee Willy Van Impe dankte ondervoorzitter Jos Vlasschaert de vele medewerkers die erin slaagden 1.200 merkwaardige neerhofdieren in de Keizershallen tentoon te stellen met het doel o.m. de mensen te sensibiliseren voor de instand houding ervan. Schepen De Bisschop noemt Algemeen kampioen: Mom wat in Aalst nu gerealiseerd maerts Domien (Merksem) werd quasi een wonder. Hij met een eend van rauen. zag «Het Neerhof» 15 jaar Reekskampioenen: Van Ruy- terug bescheiden starten in teghem Livien (Beervelde) de «couverture» en memo- met een Australische reerde de aktie van Prof Wil- casarca. lems van de R.U.G. die aan Baten Dominique (Ternat) de basis lag van het ont- met een goudfazant, staan van deze nu zo bloei ende vereniging. Spreker Hoenders en krielen (mini- vroeg eveneens meer eer- hoenders): bied voor de natuur, in casu Algemeen kampioen: Tillon dan vooral voor de dieren- Charles (Bambrugge) met wereld waarbij wij zelf ook een aseel. toch zouden behoren. «We Reekskampioenen: zijn toch ook zoogdieren»... Guy De Groote (Kluisber- Ook voorzitter van «Het gen) met een grote hoen Neerhof» Willy Coppens had (Brabander), dankwoorden voor zijn vele Albert Baert (Ronse) met een medetentoonstellers waar- New Hampshire, aan hij zelfs vrijwillig enkele Cooman Kristoff (Evergem) prijzen afstond. Tenslotte met een Antwerpse kriel, gaf hij ons allen rendez-vous Walschap Karei (Bornem) voor volgend jaar. met een welsumer kriel. Sekretaris Maurits Van de Petrus Buggenhout (Aalst) Perre uit Elene ging dan over met een Belgisch vechtras. tot de proklamatie en tal van Maurits Van de Perre met mooie prijzen werden uitge- een roodgezadelde shamo reikt. (vechtras). Isidoor Franssens (Goor- Kampioenen eind) met een geelbirchen Park- en watervogels: (kriel-vechtras). Op het Aalsterse stadhuis werden de prijzen van de internationale wedstrijd «Het Neerhof gereikt. Hier de kampioenen, ere-kampioenen en andere gehuldigden. (per) Willy Coppens (Aalst) met Prijs van het Brusselse Ge- een jamato. west: Willy Coppens (Aalst). Duiven: PrÜs van de stad Zottegem: Algemeen kampioen: Mou- Roger Van den Berghe ton Dirk (Lochristi) met een (Zwalm). Prijs van de gemeente Oos- terzele: Genetello Mario. Prijs Willy Coppens: Van Steenbergen Bernard (St.- Lievens-Houtem). Duiven: Prijs volksvertegenwoordi ger Jan Caudron: Marcel De Baets (Zevergem). Prijs stad Lokeren: Geert Coppens (Aalst). Prijs schepen Herman Roels: tins I doi Iressii Geert Coppens (Aalst), sring Prijs gemeente Ham jare Marcel De Baets vergem). Konijnen: Prijs minister Mare Maurice Van der Bof y (Lennik). Prijs gouverneur De Kin broki Jules De Knop (Schepdi te n Prijs staatssekretaris Del alles ker: Jules De Knop (Sd daal). Prijs gemeente Haal bij d Maurice Van der Bo4d€ (Lennik). Baardegem magnani. Reekskampioenen: Nutrassen: Marcel De Baets (Zevergem) met een Ronse- naar. Dominique Baten (Ternat) met een mondain. Sportrassen: Jan De Block (Merchtem) met een Vlaamse smierel. Geert Coppens (Aalst) met een carrier. Tony Colson (Kalmthout) met een Gentse kropper. Konijnsn: Algemeen kampioen: Willy De Canck (Merelbeke) met een zilverblauwe Engelse zilver. Reekskampioenen: Jules De Knop (Schepdaal) met een Vlaamse reus. Paul De Swaef (Aalst) met een Franse langoor. Paul Maegherman (Merelbe ke) met een witte van Den- dermonde. Omer De Lentdecker (Den- dermonde) met een Belgi sche zilver. Van der Borght Maurice (Lennik) met een dalmatiër. Willy Van Zeebroeck (Len nik) met een blauwe rex. Willy De Canck (Merelbeke) met een Engelse zilver. Frans Vermeir (Buggenhout) met een poolroodoog. Van Draege Kamiel (Herzele) met een kleurdwerg. De Backer Dirk (Meerdonk) met een cavia. Naast de kampioenentitels zo algemene als reekskam- LI,1" pioenen werden ook een De Syndikale Kamer der Verenigde Aannemers vow °'9 aantal ereprijzen uitgereikt. Bouwnijverheid in het arrondissement Aalst organisaof 7 november e.k. hun traditionele feestviering der Gekroonden». Zangkoor Het «Ceciliazangkoor» o.l.v meester Edmond Moortgat deel aan Groot-Aalsterse Koorkonserten als benefiet-mani Zl ties georganiseerd door service-klub Fifty-One. Baard treedt op op vrijdag 30 oktober vanaf 20.15 uur i Centrum, Nieuwstraat 20 te Aalst. Op dezelfde avond l eveneens op «Laat Blijde Weergalmen» o.l.v. Karei Vanl en het Kamerkoor van de Stedelijke Muziekakademie oil c Slagmulder. «Den Berg» Inonc Prijzen van de tombola georganiseerd door het buurtko !<jss' «Den Berg» zijn af te halen tot uiterlijk 30 november i lokaal Fieremans, Europastraat 1. Park- en watervogels: Ereprijs Aviornis: Raphael De Clercq (Merelbeke). Ereprijs Aviornis: Livien Van Ruytegem (Beervelde). Prijs gemeente Buggenhout: Gaston Ryckaert (Buggen hout). Prijs schepen De Maght: Willy De Canck (Merelbeke). Hoenders: Prijs senator Van Ootegem: Voorzitster Mevrouw Boel-De Ligne Albertine, erevoorzitster Mevr. De Bocker-Staels en sekretaresse Yvonne Van Holsbeeck, de drie steunpilaren van de K.V.L.V. Erembodegem. (per) Te 15 uur gaat in de feestzaal van het stadhuis, Grote M hoi 3 te Aalst, een akademische zitting door met de uitrei »te\, van eretekens aan verdienstelijke werkgevers en wei) mers, onmiddellijk gevolgd door een receptie. Te 17 uur 30 wordt een plechtige H. Mis in de dekanale St.-Martinus opgedragen. Te 19 uur heeft een feestba ts c plaats in de salons Carlton, Zonnestraat 32-24 te b gevolgd door een gezellig samenzijn, kosteloos aangi den door de syndikale kamer aan alle leden, fafl medewerkers en kennisen opgeluisterd door de showdi Gaston De Doncker (He- theek Herman Van Driessche. Het zal voor de Synd n0ff, kelgem). Kamer der Verenigde Aannemers voor de Bouwnijvert 0rr Prijs volksvertegenwoordi- in het arrondissement Aalst een genoegen zijn alle lede» 5 r( ger Van Renterghem: Karei hun medewerkers te mogen verwelkomen op de divi itei Walschap (Bornem). manifestaties naar aanleiding van de traditionele feest S|e Prijs van de Vlaamse Raad: ring der «Vier Gekroonden», patroonsdag der aannen rom' Willy Coppens (Aalst). uit het bouwbedrijf (D.V.) Jjlen 2 - 30.10.1981 - De Voorpost

De Voorpost | 1981 | | pagina 2