Gulden sporen hcock was er Speelt Lokeren de finale in de fJefa-cnp?r' Hoeveel Belgische klubs halen volgende ronde? meubelen lJ-7^ Lokerse spionkop óp de Utrechttoer? ::am-oqqfmate Ik ben 1 de topscorer wan de Kerels' mens Tottenha in na hun SC Lokeren-KV Kortrijk 1-2 Het ziet er naar uit dat Europees voetbal heel wat Zidane. De Algerijn maakte aan de tand te voelen. Te punten kost in de Belgische kompetitie. De wed- zich van zijn bewaker In- jong. dacht Bob, en ransel- - - - - - - o-Pis los, zond voor en vond de de lage bal uit zijn doel- i slidende Peeters die de vlak. Uitstel van exekutie echter voor tijd was het toch zover. strijd ervoor voorzichtig, de wedstrijd erna ver- gels los, zond voor en vond 'de de lage hal uit zjjn doel- moeid. Reken daarbij dat de middenmoters sterker 60X1 geworden zijn en bijzonder gemotiveerd door het werkte: hierbovenvermelde en je komt tot de slotsom dat En dan beb je van dat Snelders zwaaide met de ar- inderdaad door de Europees spelende ploegen niet soort wedstrijden dat moei- men voor buitenspel en zo veel punten behaald worden. lijk kan worden. De tegen- bleef rustig staan genieten. Lokeren vormt hierop zeker geen uitzondering, stander groeit boven zich Verleden seizoen slechts drie verliespunten op Dak- uit, vecht voor iedere bal, nam, dit jaar na slechts vijf wedstrijden reeds aan heeft het geluk aan zijn zij vijf toe. Tijdens de openingswedstrijd tegen Ware- deen... lukt nog enkele ver- gem werd een eerste punt prijsgegeven, Standard ra^e verza- nam er gulzig twee mee en ook zondag werd een melde immprB van dat nederlaag geleden tegen een taktisch uitgebalan- ogenblik af nog nadrukke- ceerd Kortrijk. lijker zijn troepen voor de kooi van Van Der Schom- Je kan erover redetwisten De Wachter schijnt zich men. Het middenveld en de waar je als trainer en als vlot in de ploeg te integre- verdediging vormden één ploeg de voorkeur dient aan ren. Het is iemand die de verdedigingsgordel. Voor- te geven. Spektakel en geen indruk geeft door de andere aan bleven om beurten Pee- punten of taktisch ver- spelers goed aanvaard te ters en Zidane achter elke smachtingswerk en wel worden en dat helpt uiter- verre bal gaan. Lokeren, punten. KV Kortrijk en in aard een stuk. Zijn voordeel Wel heer en meester op het de eerste plaats sportief is immers dat hij is ingeko- veld, kwam er niet toe dit verantwoordelijke Henk men op een ogenblik dat Qp het scorebord uit te Houwaert opteerde zondag men hem nodig had. Niet drukken. Men bleef stereo- op Daknam voor de laatste zozeer een indringer dus, tiep met hoge ballen door mogelijkheid. Dat de voet- wel een redder. Dat scheelt det centrum gaan. Een sys- Sporting Lokeren: Hoogen- balliefhebbers zich na der- heel veel onder profs. De teem waar de Daknammers boom. De Schrijver, Ingels, gelijke zondagnamiddag Waaslanders begonnen erg bepaald niet het type spe- Snelders, De Wachter (46' niet zo gelukkig voelen zal rustig aan hun wedstrijd iers voor heeft. De flanken hen een zorg zijn. tegen Kortrijk. Geleidelijk bleven vrijwel ongebruikt. Bij het overlopen van de aan viel het evenwel op dat Wat de verdedigende taak samenstelling der ploegen er zich te weinig midden- van de Westvlamingen aan viel het op dat Lokeren nog veldspel ontspon om de zienlijk verlichtte, net over voldoende spelers aanvallen te dragen. Een Achttiende minuut van beschikte uit de klassieke figuur als Verheyen werd <je tweede helft kwam Kort- kera om de afwezigheid erg gemist. Ook al speelde rijk plots opnieuw uit zijn van Verheyen, Dal ving en Mommens een weer opge- bunkerpositie. Peeters Laroy op te vangen. Aan de merkte eerste helft, toch drong het strafschopgebied posities diende wel wat ge- ontbrak iemand om het spel binnen en Eddy Snelders De Lamper, Quain. sleuteld te worden. Zo werd naar zich toe te trekken en ging tot tweemaal toe aan Eddy Snelders voorstopper, verrassende lijnen uit te diens lichaam hangen, kwam De Wachter weer in tekenen. Toen de Nederlander nog de basisopstelling en werd, Omstreeks het half uur niet begaf, werd hij gewoon in vergelijking met de wed- sloegen de Westvlamingen onderuit getrapt. Een zui- strijd in Saloniki, Dobias in een eerste maal gemeend vere strafschop. Van Der de ploeg behouden. toe. Van Mechelen keilde Sohommen verliet zijn doel Vooral de jonge, belofte een verre voorzet richting om kollega Hoogenboom Grens- of scheidsrechter stoorden zich daar evenwel niet aan en ook Peeters had aan al dit gezwaai geen boodschap Hij liep op Hoogenboom af en scoorde rustig nummer twee. In de laatste minuut trok Lato de bal voor, ging Lar- sen vallend onderdoor, maar kreeg de langver wachte carambole toch in liggende positie binnen zijn bereik en trapte de eerred- dende goal binnen. Robert Co remans Luban8ki), Somers, mens (85' VerbrueerenY Gudjohnsen, Dobias, Lato, Larsen. KV Kortrijk: Van der Schommen, Vanneste, Ver- gote, Schwabe, De Volder (84' De Walle), Pomini, Van Vergote zijn toeschouwers. (SC Lokeren-KV Kortrijk 1-2) (dm) Larsen duelleert met Quain. Lato en Wie Nantes uitschakelt in de Europese kompeti- tweemaal verloren. In het MechelenPt^re Zidane tie speelt in datzelfde seizoen de finale van dat eerste jaar tegen Barcelona tornooi». Deze uitspraak schrijven wij niet neer verleden jaar in onder onze verantwoordelijkheid, maar kon wel D landse AZ. Voor het ovenge genoteerd worden uit de mond van Kobert Bnd- kond(m ef B£_ zynski, technisch-direkteur bij de Franse eerste- ien genoteerd worden en ze- klasser. Het eerste (de uitschakeling van Nantes) is ven overwinningen, reeds achter de rug. Of ook het tweede luik even automatisch zal volgen, blijft echter af te wachten. Feit is alleszins dat het toeval wil dat de ploegen die de Fransen in het verleden uitschakelden ook doordrongen tot de finale. Toeschouwers: 8.000 Boeking: Schwabe, Peeters, Pomini, Larsen Doelpunten: 29' Peeters 0-1 85' Peeters 0-2 89' Larsen 1-2 Scheidsrechter: Verhaeghe. Het lijkt ons niet voldoende om zich in vlaggen te hullen of met klubinsignes te tooien om zich een waardig supporter van een bepaalde ploeg te kun nen noemen. Waardigheid verdien je uiteindelijk maar door je gedrag. In algemene regel, en daar kunnen we ons alleen maar gelukkig om voelen, dient een spionkop in de eerste plaats om een ploeg op ludieke wijze te steunen en aan te moedigen. De «kop» mag zich zelfs tot een niet onbelangrijk deel van het spektakel noemen. Het zou dan ook jammer zijn dat dit alles door het onverantwoord gedrag van een paar heethoofden die het niet erg nauw nemen met de sportieve normen om zeep zou geholpen worden. Het soort toestanden dat ons via TV-beelden vanuit Utrecht bereikte, kan best uit onze stadions gebannen blijven. Wij vrezen echter dat de provocerende houding van enkelen in de toekomst wel eens aanleiding zou kunnen geven tot rellen in het Daknamstadion. Een langzame groei tijdens de laatste thuiswed strijden van Sporting gaf zondag ter gelegenheid van de wedstrijd en het verlies tegen Kortrijk reeds enkele veruitwendigingen te zien. De eerste helft werd de rust in de Kortrijkse spionkop verstoord door het bezoek van een Lokerse delegatie. De regen en de voetbalpauze brachten echter wel afkoeling. Tijdens de tweede helft werd het onrustiger. De roodwitte aanhang had zich verplaatst naar de overdekte staantribune en gaf dansend en springend uiting aan de vreugde om de voorsprong van het Guldensporenteam. Een normale reaktie zou je dat kunnen noemen, maar dat zinde blijkbaar niet iedereen. Weer ver plaatste zich een twintigtal Lokerse spionkopleden naar de andere kant van het veld. Zij werden door de poortwachters blijkbaar geen doorgang verleend tot de plaatsen waar de Kort rij kfans stonden opgesteld zodat zij him woede koelden met enig spuwwerk en een bonken op de draad die hen scheidde. Hopelijk valt tijdig het besef bij deze mensen, dat zich tooien met bepaalde klubinsignes zich voor een deel vereen zelvigen is met die klub en dat ze zich niet moeten laten leiden door een fanatieke blindheid om hun eigen ploeg op die manier in diskrediet te brengen. Gelukkig is het nog niet zover en blijft dat soort toestanden in de toekomst ook uit. R.C. Europees voetbal blijft erg belangrijk Naam maken, ook buiten de eigen landsgrenzen, is zich verder wil en zich of net onder de het onmiddellijk en winst aan presti| mn er ook de ke fakton mijn. Wij eerste plaats aai digingen vanuit land voor en om alzo voor te bereiden. Om zover te geraken is de eerstvolgende opdracht voor de Lokeraars het uit schakelen van het Griekse warmbloedige Aris Salo niki. Ondanks de gunstige uit gangspositie (zelfde als te gen Nantes) zal de terug wedstrijd vast niet alleen een formaliteit worden. Wie in Saloniki mee heeft kun nen ervaren met wat een fanatisme de Grieken hun voetbal beleven, moet zich op Daknam aan geen walk-overvan de Waas landers verwachten. De Grieken van oudsher goede krijgers zullen zich zeker tot het uiterste komen ver dedigen. Hun aangeboren trots gebiedt hun dat. De 1-1 uitslag van de heenwedstrijd laat wel gun stige perspektieven. Vooral op het taktische vlak blij ven er heel wat mogelijkhe den over. Saloniki moet im mers minstens één keer scoren en dient dus aan te vallen. Een kolfje naar de pour Algers Kortrijk kon het recente 5-1 affront niet wreken want Éob Hoogenboom had ook naar de TV gekeken 11.1 1 FC Boom-E. Aalst 2-1 hand van de ploeg die be- weastrijd missen in de Eu- kend staat als een counter- ropese kompetitie. Dat team, want daar heeft het zoiets nogal kan doorwe- met Larsen en Lato precies gen herinnert men zich al- de ideale spitsen voor. Merkwaardig Europees palmares Waar de Waaslanders bij licht nog van verleden jaar toen men op AZ diende aan te treden zonder Larsen Lokeren, nog een betrek kelijk jonge naam in het voor een klub erg belang- den inderdaad niet rijk De hevigheid en het ge sommen neergeteld t fanatisme waarmee de Blijft er ook nog meeste betrokkenen (spe- trekking van spelers, lere, bestuursleden en sup- pees spelen portere) dit beleven zijn er naam maken, een het beste bewijs van dat er dat bij velen reeds op ieder vlak enorme aan- send geweest is in dacht wordt besteed aan len van hun een Europese kompetitie, een bepaalde klub Er Uitbundige vreugde in het winnende kamp, diepe nig gevaar uitgaat van de bal werken om met de rust zonder voorzichtig dienen Europeep voetbal, kan toch ontgoocheling in het andere. Boom ging in de fel ploeg. FC Boom begon best in zicht Eendracht van het te zijn is het aantal gele al mooie herinneringen Wij vragen ons trouwens af eindelijk ook nog innpniirttanwoH. nnonirlfMniint to hrtllHpn In ,1a rpoaot halün u/ori- rif hpt hpt.pplrlrpliik hlYtff flliniYirtPr Tfidfif betwiste wedstrijd op een diefje met de punten aan aan deze vierpuntenwed- openingspunt te houden kaarten ln de voorbije wed- voor de geest halen wan de haal Hieron had het zeker niet meer gerekend. striid Het zich al Een fout die de zwaarste stnjden werd het gele kar- neer men het Europees PY™ f V direkt een paar halve score- sanktxe wettigde maar tonnetje reeds voor de neus boek doorbladert Wanneer Want het onverhoopte gebeurde toen de slonmn - kangen echter werden scheidsrechter Modave, die Van Dal ving, Dobias, Lar- men de eerste periode mee- ten, voor de Aalstenaars tergend traag, wegtikten. gemjgt. Burhenne, die men Aalst zeker niet gunstig ge- gen, Lato en Snelders ge- rekent komt men momen- Eendracht verloor een wedstrijd die het eigenlijk naar het einde toe nog zind was, vergat deze te be- duwd. Nog een dergelijke teel aan 15 wedstrijden in niet meer kon verliezen. En ergens kon men dit eens zou terugzien, legde straffen. Net na de rust, die sanktie voor één van deze drie seizoenen. Op die vijf- zeker ook onverdiend noemen. Want voordien de bal op het hoofd van Pin- met een brilsoore was inge- spelers betekent dus een tien partijen werd slslechts kreeg Eendracht zeker de beste mogelijkheden tens die naast knikte. Pas treden, had de thuisploeg maar kon slechts één ervan verzilveren. in het tweede kwartier zou toch enlgj !*»h toen Van Aalst zich terdege organi- Domnck de bal net op het seren. En het was Sergeant doelhout lepelde. Daarna Het openingspunt kwam mocht innemen, werd er die de Boomse doelman wentelde de match opnieuw uitgetrapt. Al deed wissel- eerst onder vuur nam. En in het voordeel van Aalst, speler Rootsaert zijn uiter- even later had de Boomse want memand schuwde het best, hij kon Dierickx laatste man een konijne- zware werk. Het was ook Had pootje op zak, toen Van Do- meer kreatief dan zijn Aal- ninck te kort terugspeelde tegenstander. Maar dit kon men de spitsen niet sterse heropstanding bij de en met de tik van Salvador baatte niet. Eens in de grote vaak in een ideale schietpo- steenbakkers zou begin- de bal slechts een paar een- rechthoek vergat men het sitie loodsen. Een handicap nen, dan is deze hoop ijdel timeter naast de zij staak orgelpunt. Tot Aalst op- voor wit-zwart was dat het gebleven. En de ajuinen dwarrelde. Had men van nieuw met veel volk in de vrij vroeg een van zijn vlij- schrijden naar een diepte- Aalsterae zijde stellig ge- strafschopzone was ge- tigste spelers moest weg- punt. Indien er niet gauw loofd dat men de match zou drongen en een hoekschop dragen. Johan Dierickx, wat aan gedaan wordt. Het maken, dan was dit ook 550. afdwong. Sergeant mikte is reeds meerdere weken zo En Van Reeth moest Geert raak. De Aal sterse vreugde dat er aanvallend zeer wei- Van Roy eens foutief van de sloeg amper vijf minuten later al om in bittere teleur stelling. Een flater van De of het betrekkelijk hoog supporter. Ieder aantal toeschouwers tegen zich graag een Kortrijk ook zou gehaald staat dan liefst ook geweest zijn als Lokeren in kamp. Aan de klub Saloniki niet zoveel rekla- zij hun supportershar. ™j" me had gemaakt. pand hebben om Europees voetbal is een zorgen dat dit «must» voor een klub die ook gebeurt. Robert uit de tweede lijn, door opportune Hedwig Ser geant. Voordien en on danks het feit dat Een- niet doen vergeten, dracht zeer hard werkte men gehoopt dat die eindelijk opnieuw zijn plaats in het fanionelftal De degradatie laat Boom (voorlopig) los. maar dat zal Aalst wel niet plezieren' Paepe die Rosez verving, waarom deze vervanging?, bracht Boom langszij. De Paepe werd wel belaagd door Burhenne, maar miste zijn uittrap. En even later bleef hij op zijn doellijn ge plakt, toen een uitkomen zeker geboden was. Aalst voetbalde wel leuk, maar veelal en eens te meer onge vaarlijk. Dat voetbal een dubbeltje op zijn kant is kon men nogmaals konsta teren. Met deze nederlaag zakte Eendracht nog verder weg in de klassering. De situa tie is hachelijk, maar niet «hopeloos». J.V.H. AKTUEEL BALANS HEENWEDSTRIJDEN TWEEDE RONDE EUROPABEKERVOETBAL De uitslagen van de tweede ronde om de drie Europabekers voor klubelftallen zijn voor vier van onze vijf deelnemende Belgische ploegen bijzonder bemoedigend. In de heenwedstrijd haalde Ander- lecht thuis tegen het grote Juventus Turijn een aardige 3-1 uitgangspositie. Waarschijnlijk vol doende om over een week voorbij de Juventusklip te geraken. Bij de bekerwinnaars liet Standard Luik de beste uitprestatie noteren. Het zwakke Vasas Boeda pest werd met zware 0-2 cijfers in de Hongaarse hoofdstad achtergelaten. Verrassend was zeker de knappe 1-0 zege van de Vieze Mannen uit Winterslag tegen het Britse Arse nal Of deze krappe thuiszege in Londen tot een verdere deelname kan leiden blijft echter zeer de vraag. Geplaatst mag waarschijnlijk Lokeren zich achten dat in het Griekse Saloniki alleen door scheidsrechterlijke beslissingen van de zege werd gehouden. Blijft dan Beveren dat op eigen Freethiel nooit echt een vuist kon maken tegen het gemakke lijk scorend Hajduk Split. Voor de leerlingen van trainer Braems wordt het in Joegoslavië een bijna onmogelijke opgave. Maar in voetbal weet men nooit, dus... Wanneer we de andere uitslagen even overlopen, dan valt bij de landskampioenen vooral de goede prestatie van Liverpool bij AZ'67 op. De Britse kampioen zal na het 2-2 gelijkspel in Alkmaar zeker wel doorstoten naar de derde ronde. Zo ook Bayem München dat bij het eens zo grote Benfica met puntenloos gelijkspel wist weg te komen, bekerwinnaars verloren Barcelona, tegen Praag en Frankfurt tegen Rostov, met kleine cijfers en zullen waarschijnlijk ook Valez Mostar en Tbilisi verder doorduwen na 1 gelijkspel op verplaatsing. De grootste verraad gen opnieuw bij de runners-up, Uefa-beker. Duitse ploegen, zowel West- als Oost, deden het van slecht. Moenchengladbach won thuis met van Dundee, Hamburg speelde te Bordeaux Dresden haalde een zelfde eindstand bij Feyenod en tegen Carl Zeiss Jena kwam Real Madrid mo zaam aan een 3-2 zege. Kaiserslautem tenslotte ging bij de Brugge-Ï Iers te Moskou slechts met 2-1 de boot in. Gd uitgangspositie dus voor de Duitsers. Ook geplast zijn waarschijnlijk Lissabon, 2-4 op verplaatsing f Southampton, Aberdeen, dat titelverdediger J swich in de eerste ronde wipte en nu tegen Pite een riante 3-0 overwinning op het bord bracht 1 Dynamo Boekarest dat voor een andere verrassi zorgde door op het veld van Inter Milaan een gelij spel in de wacht te slepen (1-1). Vele wedstrijden kunnen echter nog alle kant uit. In feite kan men geen enkele klub na heen wedstrijd al afschrijven. Het mooie aan voetb blijft immers dat het zo vaak onvoorspelbaar is. Huoo 32- 30.10.1981 - De Voorpost

De Voorpost | 1981 | | pagina 32