l- d ANKERS LOS, HET KARNAVALSCHIP VERTREKT! Vierde tentoonstelling hobby- en vrijetijds- besteding «Nieuw Leven» Davidsfonds Mere cultureel aktief Aalsterse Flitsen Stefaan Vinck kandidaat als hij wordt uitgenodigd! DOK AALSTERSE MASSAAL AANWEZIG N BRUSSEL O KArnaval 1980-'81 De Voorpost - 30.10.1981 - 5 ig vo| echni rt no de ce-bai aktiviv ele g r de MwC je «Olsjtersen Auved» eind augustus en de zomerkar- in de Koolstraat begin september, viel het Aalsters avalleven een beetje stil. teen weet nu zoetjesaan hoe wij tegenover overdreven «valaktiviteiten staan. Vastelauved is het één keer per en behalve enkele traditionele festiviteiten, die de ite lonen, of geslaagde vernieuwingen zoals de Verkie- van Miss Voil Jeanette, legt men die verkleedpartijen - hele-jaar-door zoveel mogelijk aan banden. Want op de r gaan die eeuwige travestietjes op een ziekelijke ing lijken en is de lol er af, lang vóór het Vastelauved hand hage. ial gel even ien. en de amb, men iffen, INSENCAEMERE, L0TJ0NSL0S, G0A-L0WIES... iar LOL tsjuu t es lank sterse eks-prinsen op het al 20 jaar lang échte lol idee om het verwaterde St. D®^|en, zijn de jongens van Maartenfeest nieuw leven in Ons Los, kortweg LOL... te blazen en eens in een aar LOL tsjuu 't es lank» andere vorm te gieten. Zij op de uitnodiging van maakten er een Sint Maar- Resepse volgende week tensnachtbal van, gekoppeld dag, 10 november in de aan de verkiezing van de ervar4[on. Om 23 uur is er daar mooiste én van de meest aan! een filmvertoning met komische Sint Maarten en 3n ct"< titel: «Oiljst-Zjiee-Oilsjt». Zwarte Piet. Het werd een LOL-ers kennende, zal overdonderend sukses: 24 wel de moeite lonen om koppels boden zich voor de een kijkje te gaan verkiezing aan. Als mooiste Sint en Piet kwamen uit de hopen Willy Van Mosse- bus: Fredje Verhaeghe en del J en zijn onvolprezen Jantje Hoebeeck, kompleet Diejonslos nóg minstens 20 met autentieke ezel. Meest in de stoet te mogen komisch kindervrienden-duo opstappen. Het is een werden Dirk Rimbaut en Ma- p, die zich onafhankelijk rie-Rose Van Pottelbergh, i beslist niet a-sociaal die zich presenteerden als elt en onvoorwaardelijk «St. Maarten van 't Jaar iw blijft aan de Aalsterse 2000». I. Een prestatie, die een De toekomst van «Sintje i applaus verdient. Merten op ne stok» lijkt dus ons een karnavalgroep, alvast tot het einde van de Le een warm hart toe- eeuw verzekerd! ;en... Hemelse Madeion {i Merten op ne stok... Ter ge|egenheid va„ di, he- b spijtig, doch op dezelf- mels feest zal de Madeion wond... wordt naast de door de Aalsterse eks-prin- iptie en de film van Lot- Sen en hun simpatisanten in los een boogscheut ver- een écht hemeltje herscha- óók een feest gevierd, pen worden, een plaats waar er mag zijn: het Sint de kandidaat-sinten en -pie- irtenfeest in de ten zich direkt thuis zullen telon! voelen. Aalsterse Prinsencaeme- De «Family Band» zorgt voor irganiseert op de voora- aangepaste muzikale achter- d van 11 november in- grond en een deskundige ju- daad voor de tweede ry zal de mooiste en de ple- een merkwaardig St. zantste koppels verkiezen: enfeest. Feestkomitee-voorzitter jaar kwamen de Aal- Frans Wauters, de dames Ni- nei cole Schellinck en Ghislaine Cornand, AKV-voorzitter Miel Van den Broucke, «Ket je» Herman Daelman, Ur- bain Schreyen en Bert Muy- laert kennen er wat van. Se- kretaris Flor Verhofstadt houdt het allemaal bij en zal de einduitslag becijferen. Aan de verkiezing zijn geld en prachtige naturaprijzen verbonden. De twee winnen de koppels krijgen 2.000 frank. De meest komische Sint en Piet krijgen het lint met de vermelding «Sint en Piet van Aalst», de mooiste worden tot «Sint en Piet van het Jaar» uitgeroepen. Alle deelnemers worden met een fraaie prijs bedacht. Vroegere karnavalprinsen komen niet voor prijzen in aanmerking en worden bui ten wedstrijd beoordeeld. De organisatoren heten alle Sinten en hun zwarte knechtjes, die op ronde zijn, van harte welkom op hun hemels feest. Ook wordt de medewerking verwacht van de Aalsterse karnaval- groepen. De avond wordt aan elkaar gepraat door Johnny Coorh- an, die ook tijdens de «Olsj tersen Auved» de moeilijke opdracht kreeg om Keizer Kamiel te vervangen en dit in de gegeven omstandighe den behoorlijk heeft gedaan. Was het Sint Maartenfeest verleden jaar volledig gratis, ditmaal krijgen de bezoekers een steunkaart van 50 frank aangeboden en gezien de kosten, die het organiseren van de avond met zich mee brengt, lijkt ons dat beslist niet overdreven! 't Initiatief van de Prinsen- caemere verdient trouwens alle lof, omdat een aloude traditie hier in een fris kleed je wordt gestoken! Deken Simon D'hondt en zijn aktieve medewerkers hebben trouwens nog meer in petto: op 12 december Hden stond er op zondag zoveel volk op het Aalsterse perron, (cdj) It grootse vredesmanifestatie in Brussel op 25 oktober is ook door velen uit Aalst, Lede en pe-Mere bijgewoond. Meerdere autobussen (uit Lede, Erpe-Mere en de K.P.-Aalst) werden gelegd, maar indrukwekkend was vooral het overvolle stationsperron dat op de trein van I.09 uur stond te wachten rt uitgesproken pluralistische, niet-leeftijdsgebonden volkskarakter van de anti-kemwa- msbetoging kon ook in onze streek vastgesteld worden. VAKA-Aolst, dat nu werk wil oken van het bevragen van de kandidaat-verkozenen, kan duidelijk spreken vanuit brede ■w» igen van de bevolking. och is de organisatie die aan 25 oktober voorafging niet vlekkeloos verlopen. Er is wat olst betreft ten eerste op de verschillen in vervoerskosten te wijzen. De K.P.-bus had leraard een andere kostprijs dan de treinticketten. Maar verwarrend was hier wel dat in het olkshuis kaartjes voor '82fr. weggingen, terwijl VAKA (met verspreidingspunten èreldwinkel, 't Rond Vierkant, Jebron en HAK) 8fr. meer vroeg voor werkingskosten, feindelijk leed men dan nog verlies, aangezien pas enkele dagen vóór de «excursie: een ig naar. de NMBS-prijs opgetrokken werd tot 98fr. weedens is er ook inzake voofbereidingsaktiviteiten soms, ongekoördineerd gewerkt. Zo ierd de film «The War Game» (vooral op initiatief van de Medische Werkgroep tegen Itoomoorlog) vertoond zonder dat VAKA aangesproken werd, niet uit onwil gewoon mdat men het bestaan ervan niet kende. Dit gebeurde pas een tiental dagen vóór de (rtoning. De samenwerking resulteerde in verspreiding van de filmaffiches en een VAKA- sndje aan de ingang van de Stadsschouwburg. lesondanks is het tot een vruchtbare samenwerking gekomen tussen diverse aktiegroepen organisaties. Vooral het feit, dat men méér dan alleen maar marginale groepen kon onspreken, toont dit aan. e op de betoging, (cdj) e.k. zullen zij instaan voor de organisatie van de aanstel ling van de Europaprins 1982 in de Keizershallen. Daarover hebben wij met hen gepraat en van dat ge sprek verschijnt binnenkort een uitvoerig verslag in deze krant. Intussen wensen wij de Prinsencaemere sukses met hun initiatieven. 't Zal a vooren Polleken... Op 14 november a.s. neemt Polle Keipernoagel afscheid als Prins Karnaval van Oost- Vlaanderen in de Zaal van F.F.R. aan de Dendermond- sesteenweg. Voor de achtste maal wordt daar de karnavalprins van onze provincie verkozen en de «Doctor Humoris Causa» van de organiserende vere niging de Goê-Lowie's aan- Ook hier zorgt de Aalsterse «Family Band» voor muzika le background en zelfs méér dan dat. Ook de Chevaliers van de Koolstraat en hel aangenaam stemgeluid van Antoine Van der Heyden zijn van de partij. Kandidaturen voor Oost- Vlaamse karnavalprins er humoristischen doktooi worden tot 1 november 1981 ingewacht op het sekreta riaat van de Goê-Lowies Postbus nr 1, Werf 8, 930C Aalst 2. Kandidaten voor de Prinsen verkiezing dienen op 14 no vember 1981 titelvoerend Karnavalprins te zijn in een Oost-Vlaamse stad of ge meente. Ter bescherming van de titel van Prins van Oost-Vlaanderen wordt van deze stelregel beslist niet af geweken. Die avond wordt het voor Polle Keipernoagel dus het afscheid als Prins van Oost- Vlaanderen. Na twee jaar ak- tiviteit als karnavalprins eerst van Aalst, dan van Oost-Vlaanderen wordt het voor Keipernoagelken een antiklimaks. 't Zal ons Polleken zèn prot- jen vooren... Maar troost je, Pol, er is in onze karnavalstad nog heel wat werk aan de winkel- Met of zonder pluimen. Cyriel Temmerman. Toneelvereniging «Nieuw Leven» is niet meer aan zijn proefstuk toe inzake tentoonstellingen aangaande hobby- en vrijetijdsbesteding. Dit kon men duidelijk merken aan de «vierde in de rij» die op zaterdag 17 en zondag 18 oktober plaatsgreep in zaal Kring, Dr. De Moorstraat 104 te Aalst, De variatie in de onderwerpen die er aan bod kamen, en ook het hoge peil waarop het geheel stond maakte de expo tot een attraktief en boeiend kijkstuk. Nog maar eens werd bewe zen dat iedereen zijn vrije tijd op een nuttige en aange name manier kan doorbren gen en dit op een tentoon stelling dienaangaande, een initiatief van toneelvereni ging «nieuw Leven». De ingang was gratis en me de hierdoor groeide de expo uit tot een waar sukses, zo wel voor de bezoekers als voor de exposanten. Reeds in de hal wachtte de bezoeker een knap staaltje bloemensierkunst, dat naast een lust voor het oog ook nog een verfrissing voor de neus betekende. Heel de tentoonstelling door nog zouden de zintuigen, en dan vooral het oog, aan het werk worden gehouden. Er was heel wat schilder kunst vertegenwoordigd: R.V.D. Eede, M.V.D. Gucht met landschapschilder^ gen, M.L. De Bruyn en Chr. V.D. Cruyssen met werkjes op respektievelijk glas en stof; alsook Patrick Van Craenenbroeck, een begaaf de jonge kunstenaar, die voor zijn werk rond het the ma «En toen schiep God de vrouw..» reeds een prijs ont ving van de gemeente Af- fligem. Jozef Ringoot, Paul Kiekens en Chris Tackaert verkondig den hun vaardigheid met potlood en pen. Heel indruk wekkend waren de ikonen van De Kegel-Adams, een manier van schilderen die de laatste tijd terug erg in trek komt bij de kunstliefheb bers na ooit in de tijd van Giotto de enige vorm van schilderkunst in W.-Europa gevormd te hebben. Speci fiek aan deze kunst zijn de gouden Bijzantijnse achter gronden, de erg statisch aandoende figuren en geen diepteperspektief. Dat deze kenmerken ook bij het werk van deze mensen aanwezig zijn, kon ook onze vorst reeds vaststellen, hieraan bewaart men een kleurrijke foto die als het pronkstuk van een verzameling werd getoond. Het hoeft geen uit leg dat zoiets heel moeilijk door een leek kan verwezen lijkt worden, doch de aanwe zigheid alleen al op deze ten toonstelling bewijst de wer kelijke waarde van de gehele expo. Lucien Peirlinck, geboren Aalstenaar en dus in hart en nieren karnavalist, leverde een knap staaltje sculpteer- en beeldhouwkunst af; Ly- dia De Pauw toonde met veel fierheid haar gedroog de bloemen- en haakwerk (en voegde daar nog als re ferentie een heus Voorpost artikel aan toe!). Gustaaf D'Hondt en Ch. Van Nieuwenhove verzorgden een leuke stand met ingelijst fineerwerk en puzzels; Hans Een knap stukje handvaardigheid. Een carrousel. En draaien kan hij ook. (cdj) Met als slogan «Los van Wal lonië» biedt de Davidsfondsaf- deling van Mere een rijk ge vuld programma aan haar le den en sympathisanten aan. Dat de leden een vouwblad in de bus krijgen is een nieuwig heid en een programmatie die een volledig seizoen beslaat is een positief punt in die zin dat andere verenigingen nu kun nen rekening houden met de geplande data en aldus veel misverstanden kunnen voor komen worden qua inrichten van culturele avonden. In Me re is er op cultureel gebied soms van het goede te veel maar aan de hand van een kalender zou veel «dubbel ge bruik» kunnen uit de weg wor den geruimd. Daarom ook zou er meer kombinatie tussen de ze verenigingen onderling moeten bestaan bij het pro grammeren van hun manifes taties. Het Davidsfonds Mere wil alvast hiermee het voor beeld geven en biedt nage noeg voor elke maand een aktiviteit aan. Op zaterdag 24 oktober l.l. was het een «avondje uit» met het gezamelijk bijwonen van een concert in de Sint-Marti- nuskerk te Aalst waar «De Schepping van F.J. Haydn uit gevoerd werd. De volgende maand, op 20 november in het Hof ten Dale, wordt een-groots opgezette gespreksavond met als tema «Schatplichtig Vlaan deren». Deze avond zal te vens omlijst worden door een diamontage over een onthut sende verkenningstocht langs heen de verdeling van de Bel gische begroting. Tot slot een gespreksronde waaraan iede re aanwezige uitgenodigd Nieuwlandt en André Vidts exposeerden een deel van hun (imposante) model- bouwprodukten; Mary Boel propagandeerde het wol- spinnen en Luc Coppens het maken van kloskant. Zeer origineel was wel de verzameling tentoongestel de buitenlandse kranten en brieven, eigendom van Jo zef De Cock en Martine De Pelsmaeker. De K.B.G. Heilig Hart en de C.M. Erembodegem (zieken zorg) hadden elk een hoekje met de vruchten hunner ar beid; Peter en Mare De Blan der lieten hun kennis zien van koperdrijfwerk en leder bewerking; Dirk Roelands medailles waren zeker even imposant ais de blaren die deze ieders bewondering verdiende persoon door de tijden heen op zijn steeds wandelende voeten moet hebben gehad; M. De Block hielp door zijn planten- en kruidenweetjes de bezoe kers gezond te houden; An dré Raes toonde naast een merkwaardig boekje vol ap preciaties ook uitstekend etswerk (waarvoor hij ook mijn bewondering af dwong); Liliane De Boitse- lier maakte leuke handwerk jes van bekende of minder bekende schilderijen, terwijl Paul Stockman voor de af werking zorgde door een prachtige siertuin in de zaal. Al deze kunstenaars vereni gen in 1 zaal op 1 expo was wellicht ook een zware op gave in de vrije tijd van de mensen van «Nieuw Leven». Het resultaat was echter al even prachtig als elk van de standjes afzonderlijk. Dirk Verbeken De politieke partijen van Aalst hebben naar aan leiding van de komende verkiezingen een proto- kol ondertekend waarin beslist werd geen auto karavanen te organiseren op het grondgebied van de stad. Men zal hoogstens dulden dat vijf wagens samen rijden. Ook werd gepleit voor een milieu vriendelijke verkiezingskampagne. Opvallend was dat vooral de Volksunieafgevaardigde op de vergadering in het stadhuis, Daniël De Naeyer de grote verdediger was van een dergelijke kam- pagne. In de stad zijn ook opmerkelijk minder officiële verkiezingspanelen te merken. Dit komt enerzijds door het feit dat het stadsbestuur de uitgave om budgettaire redenen wenste te drukken. In totaal zullen aldus slechts 14 panelen op gans het grond gebied opgericht worden, bestaande uit rekuperatie- materiaal uit de stadsmagazijnen. Pikant, detail is wel dat de panelen van de vorige verkiezingen reeds lang opgebruikt zijn voor andere doeleinden. Naar schepen van Openbare Werken Jan De Neve mededeelde zal op vrijdag 4 december het geres taureerde belfort officieel in gebruik genomen worden. Meteen zal het publiek ook kunnen ken nis maken met de nieuwe gemeenteraadszaal. Dezelfde schepen is ook niet te spreken over het feit dat men zijn ontwerp voor struktuurplan van Groot- Aalst reeds driemaal afgevoerd heeft van de agenda van de gemeenteraad. Blijkbaar zijn niet alle meer derheidspartijen het eens over de opties die in dit struktuurplan genomen worden. De Brouwerij De Gheest wil verder haar bedrijf uitbreiden met de bouw van vijftien nieuwe silo's die een maksimumhoogte zullen hebben van 16 meter. Deze silo's komen aan de zijde van de parking achter de Keizershallen. De brouwerij wil ook nieuwe gistingskuipen en lagerkelders bouwen. Gezien zij echter in een renovatiegebied gelegen is, en men een tweede Amylum in volle stadscentrum wil vermijden, zal de nodige aan dacht aan een groenscherm dienen gegeven te worden. Van het nationaal Boemerangkomitee krijgt de vzw Levensvreugde 107.500 fr. ten geschenke voor de bouw van een bezigheidstehuis voor dertig volwas sen mentaal gehandikapten Anderzijds wordt Schoonderhage voor haar bezig heidshome te St.-Lievens-Esse een bedrag van 365.000 fr. ten geschenke aangeboden. Ook andere instellingen voor mindervaliden werden met belang rijke sommen bedacht. Zo weet de borger dat het geld dat hij met de jaarlijkse Boemerangaktie geeft toch nog ergens terecht komt. Stefaan I, huidige Aalsterse karnavalprins, is een druk bezet man. Net als zijn voorgangers Enrico en Polle Keipernoagel, heeft hij er al een respektabel aantal «verplaatsingen» opzitten. Met dien verstande echter, dat Stefaan het hoofdzakelijk binnen de eigen provinciegrenzen heeft gezocht. Iets waar we best kunnen inkomen. Men hoeft het niet altijd ver van huis te zoeken... Omdat Enrico Leclair en Paul De Wever zich in 1979 en 1980 met bijval kandidaat hebben gesteld voor de titel van Oost-Vlaams karnaval prins, wilden we ook graag weten of Stefaan Vinck dit jaar plannen heeft om Enrico en Polle op te volgen op provinciaal vlak. Hij maakt daar beslist een goede kans om de derde Aalstenaar op rij te worden als Prins Karna val van Oost-Vlaanderen. En Stefaan wil dat wel, maar maandag 26 oktober heeft hij nog geen uitnodiging ontvangen om zich kandi daat te stellen en de eerste november wordt de lijst met inschrijvingen afgesloten... Het zou spijtig zijn, mocht de «regerende» Aalsterse Prins Karnaval, die bewust Oost- Vlaanderen als aktieterrein heeft gekozen, terwijl zijn voorgangers het liever ver derop hebben gezocht, geen kans zou krijgen om in eigen stad Prins van Oost-Vlaan deren te worden. Overigens doen geruchten de ronde, dat in onze provin cie twee prinsenverkiezin gen zouden plaats hebben. De Karnaval Federatie van Oost-Vlaanderen zou in Wet- teren de Oost-Vlaamse prins verkiezen. Je vraagt je af, waar zoiets eindigt... -Op nationaal vlak wordt eveneens op twee plaatsen een prins van België ver kozen. Verdeeldheid en verwarring alom dus. Niet bij Stefaan Vinck, die zich heeft voorbereid en over een passend program ma beschikt om zijn kansen te verdedigen op 14 novem ber a.s. in de FFR-zaal, op voorwaarde dat deze week nog een uitnodiging van de Ga Lowies in zijn bus valt! C.T. wordt deel te nemen. In december (4) is Miel Cools te gast, natuurlijk met een lied jesavond. Deze Vlaamse troe- badoer komt met een gloed nieuw programma liederen op teksten van J. Dreesen, L. Verbeeck en Jos Ghijsen. Het is een verzameling van liedjes die levenswarmte uitstralen bruisend van ironie en char me, een poëzie die elkeen aanspreekt en recht naar het hart gaat. Voor het begin volgend jaar, 30 januari, kan van start ge gaan worden met het traditio neel geworden ledenfeest waar het er telkens heel gezel lig aan toegaat. Een etentje in het Patronaat gevolgd door al lerlei gezelschapsspelen en dans, een avond waar het cul turele voor de ontspanning zal moeten wijken, Dinsdag 10 november 1981 tussen 20 en 23 uur: RESEPSE ter gelegenheid van 20 jaar LOTJONSLOS. Om 23 uur: FILM: «Oilsjt-Zjiee-Oilsjt». Salons «Carlton» Zonnestraat, Aalst. Dinsdag 10 november 1981 om 21 uur: Tweede St. Maartenfeest, Verkiezing van de mooiste en van de meest komische St. Maarten en Zwarte Piet van Aalst en tenslotte St. Maartensnachtbal met het orkest «The Family Band», dat alles in de Zaal «Madeion», Grote Markt, Aalst. Organisatie: Prinsencaemere. Zaterdag 1.4 november 1981 om 20 uur: Achtste Verkiezing van Prins Karnaval van Oost-Vlaanderen aanstelling van de «Doctor Humoris Causa» van de Goa-Lowies. Afscheid van de T Karnavalprins van Oost-Vlaande ren, Polle Keipernoagel. Nachtbal, opgeluisterd door het orkest «The Family Band» en het optreden van de Chevaliers van de Koolstraat. Organisatie: de Goa-Lowies. Zaal F.F.R.Dendermondsesteenweg 75, Aalst. Meer bijzonderheden over al deze pre-karnavaleske aktiviteiten elders in deze krant. Alle Aalsterse karnavalgroepen, die een of andere festiviteit op touw zetten, worden vriendelijk verzocht dit tijdig te willen mededelen op het rédaktie-adres van «de Voorpost» onder vermelding «KARNAVAL- KALENDER 1980-81».

De Voorpost | 1981 | | pagina 5