Liefhebbers sporten zo mm. Jörg Demus met B-programma COMAR SPORT EL-'t PAVILJOEN KLOPT NU OOK BORGHMANS, EERSTE PUNTEN VOOR DEN BEIAARD! "Spektakel op de Zandberg! DUIDELIJKE TAAL MET DRIEMAAL 0-4! Trekking 1/8 finales M.T.S.A.-beker ïder de Toren verslaat Endoka en Tinneboys it Simcaboys 5 punten los! BILJART-CLUB DE AREND IN ZESH0EKST0RN00I Wer en zitten bij Eendracht Aalst, SK Aalst, SK Terjoden, FC Mere, S Moorsel en W. lofstade aanraden om eens op een zaterdagnamiddag langs den Zandberg te passeren. Je 8t er goed en spannend voetbal, zonder aan de kassa je zuurverdiende centjes voor de irofs» en andere «dikke nekken» te moeten neertellen, Tot zaterdag... (per) GROOT - KLEINHANDEL Specialisatie VOETBAL TENNIS SKI Een sportzaak met ERVARING! Schoolstraat, 54 Koolstraat, 159 9300 AALST Tel. 053/21.25.56 FHEBBERS-BASKETBAL zijn, dat Borghmans-Rlcoh een ploeg is, die Opel- rlljoen goed ligt. Dit was de vijfde konfrontatie tussen fcn, en de garagejongens namen viermaal de boven- In de vijfde ontmoeting werd met amper twee puntjes OT. 6 jongste Opel-zege viel den, want zowel Johny Coen, imaal niets af te dingen. Benny Sterck als Gust Van n tijdens de initiale minu- Gijseghem, bleven met elk van een moeizaam op twee punten, ver beneden hun gekomen wedstrijd (5-6 gewoon peil. Ruststand 38-30. min.) stond Borghmans Ook in de boeiende tweede ds zonder Luc Teerlinck) helft, kwam er aanvankelijk de leiding. De zesde mi- geen definitieve afscheiding, bracht de definitieve om- Integendeel! Borghmans-Ri- er. Opel kwam aan de coh kwam in de 14' langs een ig en zou deze niet meer zich flink hervattende Benny ui. De lokalen slaagden Sterck (15 p.) en de toch stil- Ifs in tot 34-18 maximaal gevallen Leo Van der Borght lopen in die eerste helft, terug tot 53-49. Maar fantast BS andermaal te danken Johan Tembuyser, goed voor stride enorme trefkracht van 15 p. in de tweede periode, e Borms (7 op 9), van zorgde met een 3 op 3 voor de Van den Bossche (5 op definitieve kloof. Borghmans het uitstekend verdedi- werd verder door het jonge werk van P. Stadfeld. geweld totaal van de kook ge- Borghmans klampte speeld, en moest uiteindelijk vooral langs een uitsteop sportieve wijze in een Léo Van der Borght nog vrij afgetekende neder- en Fruns Verhulst (10 laag berusten. Zij waren overigens de Opel-GM: Borms 25, Tembuy- Stadfeld 12, Lefevre 2. Borghmans-Rlcoh: Van der Borght 21Sterck 17, Verhulst 14, Coen 4, Van Gijseghem 4. Kon Opel zich door het over winnen van twee kwade klan ten als Cockpit Zorba en Borghmans-Ricoh, terug op zijn peil hijsen, dan was voor de ploeg van Den Beiaard, deze week de eerste overwin ning voorbehouden. Tegen een weliswaar gehandicapt De Nachtwacht, dat het zonder zijn geschorsten moest opne men, werd het een ruime 76- 56 overwinning. Alleszins be moedigend voor een klub als Den Beiaard, dat in de nu volgende dode periode zijn te herspelen wedstrijd tegen De Klok gaat afhaspelen, en met een eventuele overwinning in het oog van Boeghmans Ricoh zou komen. Om van te dro men: zegt men aan de Grote Markt. Aan de top bleef alles windstil. Leider Olfit, kwam nooit in gevaar op het buiten terrein van Terlinden en won met ruime 45-89 cijfers. Terwijl H iemand had gedacht dat de kersverse tweedeklassers in het vrouwenvoetbal, de imillekes uit Aalst, zich zo goed zouden aanpassen én een vooraanstaande rol spelen. i goeddraaiende voorlijn die regelmatig scoort met Veerle De Wint, Renée Delanoye en n Eeckhoudt bezorgt de talrijke supporters een gevoel dat de laatste weken op onze B"! kien niet zoveel meer te beleven valt. Daarom kunnen we dolende voetbalfans die het niet co-leider Cockpit Zorba, dat gehandicapt was, door de kwetsuur van Jacques Ras- schaert, die daardoor de eer ste helft niet op het veld kwam, doch die anderzijds de terug komst van Ame Kerkvliet be groette, één helft Sint Antoon aan zijn zijde moest dulden. Langs Ferre Van den Hauwe en Mare De Wuffel kon Cockpit Zorba uitlopen, doch Philip Renders - Luc Stuerbaut - Blanckaert konden Sint An toon 26-23 terugbrengen aan de rust. Met Jacques Ras- schaert en Arne Kerkvliet erbij, won Cockpit Zorba de nodige centimeters om Schelfhout van onder de ring te houden, en in een oggwenk, viel de definitieve kloof. Eerst 38-31 en even later 48-35. Een voor beeldig verdedigend staaltje van Guy Van den Hauwe-Da- ny De Boitselier en Ferre Van den Hauwe deden de rest bij Cockpit Zorba. Cockpit Zorba: Rasschaert 6, G. Van den Hauwe 4, J. Saeys 3, M. De Wuffel 6, W. Possé 10, F. Van den Hauwe 23, D. De Boitselier 2. Sint Antoon: L. Stuerbaut 10, P. Rubbrecht 4, Ph. Renders 12, D. Blanckaert 10, G. Schelfout 3. Ook de Hoorn kende geen problemen met De Klok, dat zonder de dien sten van dubbele meter Tuur Praet, heel wat centimeters te kort kwam om Herman Van Keer te stoppen. Langs Veille- fon-Van Keer en Van der Speeten startte De Hoor uit erst snel 17-2 na amper 6'. Toen ook Van Stichel en Huy- lebroeck hun duit bijbracht schoof het zelfs naar 29-9. Bij De Klok, kregen Cami en De Dekker niet de vereiste steun om De Hoorn reeds bij de rust van een hoge score weg te houden 59.25. Na de herne ming, was bij De Klok Tuur Praet toch van de partij, doch ook hij was tegen de rebound- sterke Herman Van Keer niet opgewassen. Deze stuurde zonder ophouden Van der Speeten, Van Stichel en Thij- baert in de tegenaanval, die dankbaar afrondden. De Hoorn: (50 op 85) (7 op 12 v.w.) Van Keer 42, Huyleb- roeck 6, Thljbaert 6, Van der Speeten 16, Veillefon 13. Van Stichel 24. De Klok (27 op 91) (6 op 12 v.w.) Cami 22, De Dekker 12, Praet 6, Kinoo 12, Monsieur 3, Bac- kaert 4, Claus 2. Stand: Olfit en Cockpit 10, De Hoorn 8, Hugh's, Opel en Borghmans 6, Sint Antoon - De Nachtwacht - De Klok - Den Beiaard - Terlinden 2. Rode Duivels, vorige jaren onberispelijk, liet vorig weekend een steekje vallen bij di Tinneboys en werd met 3-1 cijfers naar huis gestuurd. (Per) BEDRIJFSVOETBAL WTTA is door een zware 0-4 nederlaag tegen leider Post Erembodegem, ver in de achtergrond teruggevallen. De kloof is nu zeven punten geworden. Niets liet nochtans zulke hoge score vermoeden aan de rust. Post Erembode gem was weliswaar na 11' langs Bruno Cooman op voor sprong gekomen, doch de telefoonjongens beten kranig van zich af. Al de wedstrijden worden gespeeld op woensdag 11 november 1981: Onder de Toren - Nieuwe Wijk Leeuwerik - Heizijde De Zwaan - Kruis Moorsel Timarcha - Excelsior Amapola - Endoka Apostelken - Melckenbeeckvrienden Sunset - Rode Roos Kloksken - Jong Timarcha De kans is groot, dat na deze acht wedstrijden, slechts één thuisspelende de volgende ronde haalt. Kloksken zal waarschijnlijk geen problemen kennen met Jong Ti marcha. Verder moet Nieuwe Wijk Onder de Toren aankunnen, zal Heizijde geen problemen hebben met Leeuwerik, dat langs de andere kant een rijke keus aan spelers heeft. Kruis Moorsel en Excelsior zullen bij De Zwaan en Timarcha hard moeten knokken, ook al genie ten zij de voorkeur. Endoka en Melckenbeeckvrienden kunnen hun terugvallen in de kompetitie goedmaken, ten nadele van Amapola en Apostelken, en de achtste wedstrijd is zonder twijfel de topper van deze trekking, Sunset tegen Rode Roos, kan alle richtingen, doch Rode Roos bewees reeds dat het kan vechten, daarom aan hen de voorkeur. Het verdict viel echter vrij vlug na de koffie, toen opnieuw Bruno Cooman en De Smet nog voor het uur voor 0-3 cij fers zorgden. Zes minuten voor slot was het Ghijssens die de eindstand voor de Post mannen vastlegde. Amylum kon zich handhaven in het zog van leider Post Erembode gem, door een niet zo gemak kelijke 2-0 zege tegen Honda. In de eerste helft verliep de strijd zelfs heel evenwichtig. In de tweede periode verwierf Amylum iets meer veldover- wicht, doch de doelpunten ble ven vooralsnog uit. Tot acht minuten voor tijd, toen Mare Wymeers in de diepte ge stuurd werd door Van Deer Stockt, en de mini-voetballer van Amylum inschoot, en vijf minuten later, toen diezelfde Van der Stockt keihard tegen de Honda-doelman aan schoot, en de goed gevolgde Gunther Schollaert een toch wel gevleide 2-0 eindstand neerzette. Resocub speelde het klaar om teten SAF één helft overeind te blijven. Na een 0-0 ruststand gingen de keukenjongens echter defini tief ten onder, zodat SAF nog een ruime zege wist te verwer ven. W. Bouw kreeg maar één helft tegenstand van Cal- lebaut B. Niettemin kon het langs Deforge 0-1 uitlopen na amper 20'. Het moest de 45' afwachten om die score te ver dubbelen langs een strafschop van Van Goethem. Dan ging het moedige Callebaut B volle dig door de knieën, wat aan Adam (50') en opnieuw Van Goethem (55') toeliet om een duidelijke overwinning op het bord te zetten. Intercom-So- mati zou wel eens een andere uitweg kunnen krijgen, dan de neergezette ff. nederlaag voor Somati. In de kalender stond immers Intercom-Somati ge programmeerd. Somati ver scheen op het terrein van S.K. Herdersem. Intercom, blijk baar beter ingelicht, was er niet. Er gingen immers twee jeugdwedstrijden van S.K. Herdersem door, zodat Soma ti, onverrichterzake terug naar huis kon. Mini Tornooi der stad Aalst» zoals het destijds gestart ,eft de laatste weken een enorme gedaantewisseling rgaan. Dit liet zich het best gevoelen In de zaterdag I waar tenoren als Melckenbeeckvrienden, Endoka en de plaats moeten ruimen hebben, voor twee toonaan- s van vorig seizoen, kampioen Tinneboys en Simca- ommekeer is er in de 1.75Jb plaats gekomen door Vakke uitslagen, die En- e weken steeds laat optekenen. Noch- uitstekend begonnen met Oop 10, kwam de kenter- r eerst tegen Rayo (0-5), ep het tegen de Simca- lamp (3-1), dan bleek boys sterker (3-2). Dacht met de 6-1 overwinning «tere tijden, dan kwam ontnuchtering tegen On- *(de Toren. Voor Melcken- vrienden is nog niet alles ren, vijf punten achter, en nog een inhaalwedstrijd tegen het beduchte Rayo, kan de aansluiting nog betekenen. En voor Rayo mag de toekomst klaar heten, 8 punten achter, maar nog drie achterstallige wedstrijden. De overige 9 deelnemers mogen voorlopig afgeschreven worden voor een plaats in de eerste vijf, al laat Jaca een heropstanding vermoeden, en schijnen de laatste overwinningen van On der de Toren op beter te wij zen. Leeuwerik draagt nog steeds de rode lantaarn met 0 punten. In de zaterdag II kom petitie heeft zich ondertussen een enig mooie kopgroep ge vormd met Kloksken, Lada- boys en Blauwe Vlam, drie leiders van het eerste uur, bij wie eerst Blauwe Vlam het wiel loste, later Kloksken door ditzelfde Blauwe Vlam geveld werd, en nu vorige week Lada- boys onbegrijpelijk knielde voor GIWO. Cobilas is niet ver, en staat klaar om bij een ge vallen steek van de leiders mee aan de kop te komen, en Excelsior en GMIC lijken over hun hoogtepunt heen, om aan spraak te maken op de erep laatsen. Opmerkelijk in deze reeks is wel de 6 punten van Jong Timarcha en nieuwko mer Musica die met 5 eenhe den, verder staat dan het zelf zou gedacht hebben. Royal Sportief is eerder onder de maat. Tot slot in de zondag kompetitie, kunnen alleen Real Familial, die aan een for se terugkeer bezig is, Sunset, die de laatste weken een paar steken liet vallen en Rode Roos, die als nieuwkomer meer doet dan zich verdedi gen, de kampioen der kam pioenen, Nieuwe Wijk Hofsta- de nog bedreigen. Nieuwe Wijk liet twee onbegrijpelijke punten vallen in zijn duel met Comer, doch de Hofstade naars tellen nog steeds een wedstrijd minder dan hun on middellijke tegenstrevers. Op merkelijk is de goede stand van Inno, die de laatste jaren wat weggedeemsterd was en al even opmerkelijk, maar dan in negatieve zin, in de terugval van ploegen als Timarcha, De Zwaan, Star Boys en niet in het minst Amapola, die onder aan de rij sluiten. Standen: Zaterdag I 1. Tinneboys Simcaboys 18; Melckenbeeck 13; Endoka 12; Rayo Rode Duivels 10; Haltvrienden 9; Heipias, On der De Toren Kruis 8; Camu 7; Jaca 6; Heizijde 5 en Leeu werik 0. Zaterdag II 1. Kloksken, Ladaboys Blauwe Vlam 17; Cobilas 15; Excelsior 13; GMIC 12; Breug hel 10; GIWO 9; Queen 8; Jong Timarcha 6; Musica 5; Royal 4; Apostelken 3; Parking 2. Zondag 1. Nieuwe Wijk 14; Real Fa milial Sunset 12; Rode Roos 11; Adelaars 10; Inno IJs- boerke 9; Corner, Koszen, Ti marcha De Zwaan 7; Star Boys Sportief 6; Amapola 5. Haltvrienden nam in deze competitie een goede start, het won indertijd bij Jaca, alles wijst erop dat er een sterk seizoen voor de mannen van voorzitter Benoit De Schrijver voor de deur staat. (Per) B staat hier voor Beethoven, Brahms en Bach. Pianist Demus. een der grote groten der hedendaagse vertolkers komt dus met een vrij klassiek en streng pro gramma. 3 sonates van Beethoven (waaronder 'Les Adieu'), de Rhapsodie in g-moll en 3 intermezzi (op 119) van Brahms, en wellicht het meest verrassende de Cromatische Fanta sie en Fuga van Bach. Demus wordt de openings- Demus gaat nu naar het bui- gast van het nieuwe Pro- tenland, naar Parijs en Arteseizoen. Even situeren Saarbrücken (bij Giese- daarom. Hij wordt geboren king). Als 14-jarige debu- in 1928 in Neder-Oostenrijk. teert Demus met een piano- Zijn moeder is concertviolis- recital in de Brahmszaal van te, zijn vader een bekende de Gesellschait der Musik- kunsthistoricus. die talrijke freunde in Wenen. Daarop werken met internationale volgen jaarlijkse piano betekenis over Byzantijnse avonden in Wenen, en ko- kunst schrijft. Op zesjarige men de uitnodigingen voor leeftijd krijgt hij de eerste Italië en Zwitserland. In pianolessen. Amper 11 jaar 1953 maakt hij in Parijs een wordt hij toegelaten tot de sensationeel debuut. De cri- Weense Staatsacademie ticus van de Figaro schrijft voor Muziek. Hij studeert er een geestdriftige kritiek on- piano, orgel, dirigeerkunst der de titel 'Jörg Demus joue en compositie. Door een riante 0-4 overwinning bij Callebaut B kan Bouw zich blijven handhaven in de top van ons bedrijfsvoetbal. (Per) Sindsdien treedt hij nage noeg in alle muziekcentra op. Er volgen jaarlijkse tour nees in de V.S. en 5 grote rondreizen in Japan. Hij speelt verschillende ma len onder de leiding van Von Karajan, Krips, Rod- zinsky, Cluytens, Ozawa... enz. Verschillende van zijn plaatopnamen worden met Edisonprijzen onderschei den. Het om vat de volledige pianower- ken van Schumann en De- bussey, piano concerti van Bach, Haydn, Mozart, maar ook liederen Fischer-Dies- kau en Ameling. Jörg Demus, Feestzaal Stad huis, vrijdag 13 november 20.30 uur. Los van de interne clubkampioenschappen komt BC Arend dit jaar uit in ee kompetitie genaamd «Zeshoekstornool» waaraan volgende ploegen deelnemen: BC De Koenstoters uit Herzele, BC Willen is Kunnen uit Lierde, BC De Gilde- vrienden en BC De Volksvrienden beiden uit Zottegem, BC Op of Neven uit Herzele en voor de eerste keer BC Arend uit Dit tornooi, dat reeeft voor de vierde maal ingericht wordt, kent reeds een grote populari teit in Zottegem-Herzele zodat nu ook te Aalst een ruime belangstelling vewacht wordt. Van 30 oktober 1981 tot 26 maart 1982 worden de schif tingswedstrijden gespeeld in de onderscheiden lokalen, en dit telkens op vrijdagavond met de grote finale op zater dag 10 april 1982. Als laureaten komen uit dit tornooi: de ploeg die de mees te punten realiseerde, de bes te individuele speler en de speler met de kortste partij. Vorig jaar ging de wisselbeker naar Op of Neven-Herzele, en nu staan natuurlijk alle ogen gericht op de nieuwkomers uit

De Voorpost | 1981 | | pagina 15