Dirk Heirweg niet in omnium der wereldkampioenen S tibbergeld Gauwe en Gilbert Baeyens BAZEN STELLEN VETO Georges Heylens logenstraft. Dat pakt niet, hoor makker! IKSEN TE Iru atie van de lewichttitel. r, rJef Van C 'au we: De Voorpost en 201 3 idee s keren ïlden e mini de itste Bi ader i terse1 deze VRIJDAG 6 NOVEMBER 1981 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 r Lede-Waregem O-l ging een zucht van verlichting door de Ware- ge rangen toen scheidsrechter Constantin een l® stelde aan de bekerwedstrijd die eersteklas had to Fare£em tegenover Jong Lede plaatste. Delmulle, de oefenmeester van Jong Lede op de eerste rij om zijn spelers met een maariedigend schouderklopje naar de kleedkamers uren. De supporters van groenwit en ook heel ie Gn neutrale toeschouwers hadden na afloop ook een spontaan applaus over voor de ploeg die ten overstaan van de grote broer uit het sch voetbal met zulk een overgave had verde- n gere dat bij vele wedstrijdmomenten de vraag kon -oor o 011 gesteld: wie nu wel de eersteklasser was. Ie ervaring aan te wenden om o.m. Kino en Droessaert te stoppen. Gelukkig voor Waregem >enior in dit i jonge le opzichten was Wa- beneden de verwach- gebleven, OI uiteindelijk zou heb- teresulteerd in een en jammer voor Jong Lede inning voor Jong Le- kwamen de eindcijfers jden weinigen hier reeds op de vierde minuut hebben in gezien, op het bord. Een ongeluk- w. kunnen stellen dat kig en te vermijden doel- nt em ietwat technisch punt wanneer de richtlij- a® voetbal bracht, maar nen van trainer Delmulle ch in een relatief kor- naar de letter werden opge- stand|jode. Vooral na de volgd. 'ling kregen Trainer Delmulle over de Millecamps en zijn wedstrijd: «We moeten ze- het moeilijk hun wil ker niet ontgoocheld zijn Iringen aan de uiterst over onze prestatie, en had- jardige Ledenaars. In den mits wat meeval zelfs Tom 106 en laatste kwar" deze bekerwedstrijd kun- ^Jc1n de wedstrijd verviel nen winnen, dit heeft de em ze^8 hi eon Waregemse trainer trou- oetbal dat Jong Lede wens ook toegegeven. Wan gen pubhek niet zou neer we met een dergelijk brengen zonder uit- vertimmerde ploeg Ware- u te worden. Meer gem aan de praat houden eppers als Carlos De en bijwijlen slechts volledig Ie en Erwin Denorme in verdediging dringen, eer gi" 8,1 hun ProfeS8ione- stel ik de vraag wie hier dé KEK VAN BELGIE met a oord met De Zeelse prof Dirk Heirweg die in het tussen- ke terug naar Zele het zo dat hij met de seizoen regelmatig aktief is op het ovaal van moest. De Bostonleiding regionale renners altijd het Gentse Sportpaleis, zal deze winter waar- van oordeel dat een de kat uit de boom kijkt. schijnlijk weinig pistebedrijvigheid nau de renner moet weten hoe- Hij doet me twee keer Hag leggen. veel hij kan verdienen naar Gent komen om Sponsor De Boe en sportbestuurder Lauwers J.oorfefr een mee- over de kondities te pra- spraken daar hun veto tegen uit. ïf1"18", f e a*?kom- s de moeite met loont, is hij spoorloos. Op een Verscheidene redenen, delswijze van de Gentse blijft hij beter weg. Een bepaald moment neemt de ene al gegronder dan baanbestuurder Dhondt, ^weehe oorzaak van het hij als standpimt in, dat de andere, liggen aan de die Heirweg een paar basis van het Boston- keer naar Gent liet ko- verzet. men om over een kon- Het duo De Boe - Lau- trakt te spreken, maar moeten laten en 20318 hi wilde daar niet van we- wers kan zich moeilijk telkenmale belet was, zo- 1 verzoenen met de han- dat Dirk onverrichterza- «njet» is te zoeken in het ik eerst moet komen feit, dat de renners him trainen en bewijzen in merkentrui in de cabine konditie te zijn. Boston een zesdaagse iedere ten en nam een kordaat dag publiciteit maken standpunt in. Als ik een voor een sponsor, die de dik kontrakt krijg is al- zesdaagse organisator les O.K. maar voor de zelf aantrekt en waar- kruimels zeggen ze nee. van de renner geen De publiciteit staat hier- frank heeft. Sportbe- bij wel tegenover elkaar, stuurder Lauwers en Anderzijds kreeg ik vo- bigboss De Boe wilden rige winter van sport- Heirweg op de Gentse pi- bestuurder Lauwers al ste zien ronddraaien met eens te horen, dat ik te de trui van Boston om de veel op piste reed en me lenden. De publiciteit meer op de weg moest was hier van belang. De koncentreren. Ik her extra-sportieve merken nieuwde mijn kontrakt redeneren dat ze miljoe- bij Boston. Ik kreeg goe- nen spenderen en daar de kondities, zowel fi- wat in de plaats voor nancieel en sportief, en willen. ik volg dan ook voor Anderzijds herinneren honderd ten honderd de we ons dat er te Besan- richtlijnen. Zoals de za- gon reeds een konflikt ken momenteel staan, i f i Rombaut (Lede) wordt in de schaar genomen door de liggende Carlos De Coninck die ten koste van een overtreding wil voorkomen dat naar het doel van zijn broer Wim wordt geknald. (Jong Lede - Waregem 0-1) (per) De Aalsterse trainer logenstraft ten stelligste de geruchten die de jongste dagen cirkuleren, dat hij Eendracht Aalst zou verlaten. «Waarom zou ik? Ik heb trouwens de mensen die dit onzinnige bericht rondstrooien gewezen op de gevolgen die hieruit zouden kunnen voortvloeien. Indien ik ook maar door iemand benaderd werd, dan zou ik daar eerst en vooral mijn klub over informeren. Deze is mijn werkgever en heeft dus als eerste het recht het te vernemen. Er is niets van aan. Trouwens, ik werk nog steeds met mijn volle goesting bij Eendracht. Ik heb het er nog steeds naar mijn zin. We voetballen zeker beter dan vorig seizoen. En indien het geluk ons nu ook eens toelacht, komen er ook positieve uitslagen. Het bericht dat werd gelanceerd nopens mijn nakend vertrek is volledig uit de lucht gegrepen,» aldus Georges Heylens. J.V.H. heeft blijkbaar veel vertrouwen in doelman Wim De naar de bal duikelt, na een schot van Droessaert, keren en Michielsen reeds terug naar het middenveld. (Jong Lede - Waregem wedstrijd heeft gemaakt. Zonder Toon Pfaff en Alain De Rijck. Laatstgenoemde deed een ultieme test maar zijn knie liet het afweten- Zodoende bleef me niets an ders over dan Luc Van Hae- vere voor het eerst in kom petitie te halen met als niet te onderschatten opdracht de stoere Loovens uit wed strijd te houden. Guy Droessaert, die ik het best als aanvalsleider kon ge bruiken, trok ik naar ach ter met de opdracht Mare Millecamps van geen milli meter te lossen. Gezien me niets anders restte dan Her man Oosterlinck als voor- stopper uit te spelen, kwam Yvan Keppens op zijn meer vertrouwde backplaats te recht waar hij zoals ver wacht Filip De Smet uit de wedstrijd hield. Parrez van zijn kant diende ver genoeg achter Van Haevere te akte- ren opdat hij de door Loov- Lede wou Waregem het vuur aan de schenen leggen maar moest al na 4 minuten de Beker vaarwel zeggen gedropte ballen zou netje klopte als een bus. En- kopbal van Droessaert i kunnen rekupereren. Zeg gen we maar dat dit plan- ZELE kei in de vierde minuut hep het schot van Kino in de het mis Luc Van Haevere voorlaatste minuut had kon met het hoofd niet bij doelman Willem De Co- het leder en een korte aar- ninck evenwel meer moeite zeling volstond om het te dan hem hef was. In het laten gebeuren. Loovens is laatste geval bracht de zij- achteraf nog wel enkele staak zelfs redding. Gaat de malen bij de bal geweest en bal binnen, dan hnri Ware- zijn kopstoot op het halfuur gem zeker nog heel wat kon een doelpunt tot gevolg meer bibbergeld moeten be- hebben gehad. Voorts is de talen dan nu het geval is Leedse defensie evenwel de geweest. Op de vraag waar- Club Zele versaagt niet, ondanks dat de hogere roley Panties hen niet genegen schijnen. In hoger beroep protest verworpen in verband met de dru atie van de kamp Syben-Gauwe om de Belgische 'e lewichttitel. Voor velen onwaarschijnlijk. Woor- rd'b Van Driessche verwonderde er zich over, dat leslii °®p niet werd aanvaard. De brief met de bieding droeg een poststempel van voor de sluiting van de biedingen. Dat hij te laat toekwam daar zit Zele voor niets tussen, is hun mening. Rudy Gauwe zal in geen geval te Brussel boksen tegen Syben. De Zeelse boksklub gaat dan ook de andere toer op met de boksloopbaan van Gauwe. Met een kampioen schap in het vooruitzicht moest men in het verleden voorzichtig zijn in het kiezen van een tegenstander. Dat konden risiko zit er nu niet meer in. toestand meester gebleven en verkeerde nooit in pa niek, wat van het professio nele Waregem niet kan ge zegd worden. Lede heeft immers gedurende de volle 90 minuten greep gehad op de wedstrijd. De ervaren Waregemse verdediging wist weliswaar slagvaardi ge jongens als Kino en Guy Droessaert af te remmen, alvorens ze echt gevaarlijk worden. Met de In die optiek koos men voor de ring in voor 8 ronden. De de Lokerse zwaargewicht bedoeling van deze kamp is een zeer sterke tegenstan der voor de meeting die op woensdag 11 november om 20 uur in het Zeiehof plaats heeft. De tegenstander van Gauwe wordt de Engelsman Larry McDonald, die als amateur kampioen van zijn land werd en sedert hij in 1980 prof werd is opgeklom- de weerbaarheid van Bay- ens te testen. Ook hij is op het keerpunt van zijn carriè re. Men wil trachten met Gilbert hoger te klimmen. Als liefhebbers zullen te genstanders gezocht wor den voor de Zeienaars Bou- ghaleb en Dunnez, en de Kalkense boksers Bouwens, men tot de 7de plaats op de Peter en André Blancquaert Britse ranglijst. Een echte De Vetter en Becqué. Ren- geen nationaal kampioenschap tegen Syben, wél een kamp op 11 'oer in het Zeiehof. coming man dus. Ook voor Gilbert Baeyens komt een sterke Engelse tegenstander met Jimmy Smith. Voor het eerst gaat de Zeelse weiter dez-vous op 11 november om 20 uur in het Zeiehof voor een interessante en goed gestoffeerde meeting. BENO om ik bepaalde spelers niet heb vervangen, die vooral in de eindfaze van de wed strijd aan het einde van hun krachten bleken te zijn, gewoon dit: iedereen zette zich 100 procent in. Lede bleef het initiatief be- gouden. In een dergelijke faze van de wedstrijd een nieuwe speler inbrengen is gewoon zelfmoord. Ook Waregem dat nochtans sterk onder druk kwam te staan, durfde het niet aan een «koude speler» in de brengen. Hoe dan ook, als Lede er in slaagt te scoren, gaan we ogenschijnlijk door naar de achtste finale. Het heeft niet mogen zijn. Met deze morele overwin ning moet de ploeg evenwel ook uiterst gemotiveerd aan de start van de komen de kompetitiewedstrijd ko men. De wedstrijd op Wille broek mag trouwens wor den beschouwd als een vier puntenmatch. Wordt de wedstrijd met dezelfde overgave aangepakt als te gen Waregem het geval is geweest, dan wordt Jong Lede zondag twee punten rijker.» C.V. Dirk Heirweg: forfait voo kampioenen te Gent. a Boston - Dhondt ont stond, om het insigne dat Tourné op de natio nale trui moest dragen. Over die benadering lo pen de standpunten van de Bostonverantwoorde lijken en Gentse baandi- rekteur Dhondt blijk baar ver uiteen. Heirweg is daar nu het sportief slachtoffer af. Heirweg staat er als sportman en als be roepsmens een beetje tussen. Hij begrijpt al leszins het standpunt van zijn broodheer: «Ik had graag het omnium der wereldkampioenen meegereden. Duo vor men met Freuler sprak me aan. Ik sta evenwel achter het standpunt van de heer De Boe. Ik mocht in het verleden niet klagen over baandi- rekteur Dhondt. Toch is het omnium der wereld- zal er ook geen Gentse Zesdaagse inzitten. De onderhandelingen zul len eerst tussen Boston en de Gentse pistedirek- tie moeten lopen. Ik leg er mij bij neer en zal me dan ook volledig kon- centreren op de weg. De heren De Boe en Lau wers zijn twee mensen die het met mij goed me nen, en mij reeds alle mogelijke steun toezeg den om mij volgend sei zoen in de ééndagswed- strijden te beschermen. Anderzijds meen ik dat onze ploeg met als vedet te Lucien Van Impe goed genoeg gestoffeerd is om gensters te slaan. Hoogstwaarschijnlijk geen zesdaagse dus, maar de Bostonleiding wil me alleszins aan de start van de Tour». BENO

De Voorpost | 1981 | | pagina 17