Gudjohnseii in een glansrol IE WILDE» Gudjohnsen: «Ik voelde de vorm reeds enige tijd komen» Sterretjes Ophefmakend slot Het wordt een slechte gewoonte Levendig Weinig reserve 18 - 6 11.1981 - De Voorpost S.C. Lokeren - Aris Saloniki 4-0 Lato kopt de bal voorbij Pangiaris. Meteen is het 2-0. De Grieken kunnen het vergeten (SC Lokeren - Salonik 4-0). (dm) Arnor Gudjohnsen, doorgaans wat verdoken onopgemerkt in de kleedkamer voelde zich plots wat onwennig door zo veel belangstelling om zijn persoon. In kort maar verzorgd Nederlands drukte hij zijn geluk uit. «De laatste weken is mijn vormpeil steeds duidelijker geworden. Ik voelde het reeds aan tijdens de interland tus sen IJsland en Schot land. Ook achteraf hier in de competitie ging het steeds beter. Mijn twee Europese doelpunten, de eerste in mijn loopbaan, hebben daar nog in eni ge mate toe bijgedragen. Hopelijk blijft dit in stij gende lijn doorgaan.» René Verheyen in de ploeg en plots draait het allemaal veel beter. Is zijn aanwezigheid Han zo belangrijk? «Met René erbij heeft de ploeg plotseling zo veel vertrouwen meer. Vooral bij jonge spelers is dat van belang. Hij zit misschien fysisch nog niet in topconditie, maar zijn aanwezigheid heeft alleszins stimulerend op ons ingewerkt. Dat is be langrijk. Verheyen zelf kon daar met zijn kempische be scheidenheid niet bij. «Gaan beweren dat het met mij plots zo veel beter ging, zou ik niet durven stellen», aldus de Lokerse midden velder. «Europees speelt Loke ren immers altijd zijn betere partijen. Voor mij was het eerder een voor deel nu opnieuw te be ginnen. In een ploeg die goed draait vindt men veel gemakkelijker zijn gang. Tevreden ben ik ook over mijn kwetsuur. Ik heb wel enig risico genomen, door vrij vroeg te herbeginnen maar ik heb er geen last van ondervonden. Een kwartier voor tijd ben ik door Laroy eerder uit veiligheidsoverwegin gen vervangen gewor den. Afwachten nu wat de weerslag zal zijn de komende dagen.» Niemand liep nieuwe ernstige kwetsuren op, al leek Preben Larsen in dit verband minder ge lukkig. «Ik heb vandaag met inspuitingen in de voet moeten spelen. Drie spuitjes voor de wed strijd maakten mij wel speelklaar maar het is duidelijk dat je met zo'n lapmiddelen duidelijk onder je rendement blijft. Ik vrees zelfs er tegen Lierse niet bij te zijn. In ieder geval dient mijn voet eerst volledig genezen te zijn. Met in spuitingen kom ik niet meer op het veld. De risi co's zijn te groot. R. Coremaris. zijn verbazing de bal tussen de paal en de doelman tegen Lokeren heeft zich vlot voorbij het Griekse Saloniki de netten verdwijnen, gewerkt in de Uefa-beker. r. Co remans. Het uitstekend resultaat tijdens de heenwedstrijd P® Plegen: kreeg op Daknam een passend verlengstuk. Eén Sporting Lokeren: van de grote bewerkers daarvan was Arnor Gud- Hoogenboom, Ingels, Snel- johnsen, de IJslander die nu eindelijk schijnt ont- ^era. Dobias, De Schrijver Gudjohnsen, Verheyen (77 j Laroy), Somers, Lato, Mom- De blonde aanvaller was met enkel verantwoorde- meng Larsen. lijk voor twee doelpunten, maar toonde zich even- wisselspelers: De Wachter, eens bijzonder goed geïnspireerd in het samenspel. Laroy, Van Raemdonck, Vooral zijn tweede goal was een staaltje van zelfver- Lubanski, Verbruggen. zekerdheid en groeiend vertrouwen. Aris Saloniki: Zelfverzekerd was trouwens de ganse ploeg die met PantziaraSi Paaialig (63- Sa- Verheyen opnieuw binnen de rangen zijn passende vidis), Tzifopoulos, Firos, schakel teruggevonden heeft. Venos, Semertzidis. Zin- René Verheyen, terug van vier weken weggeweest, werd op de valreep speelklaar bevonden. Dat was erg belangrijk voor Lo keren, niet zozeer om zijn voetbalkwaliteiten, dan wel om de rust die hij binnen de ploeg wist te brengen. Enkel het eerste halfuur hebben de Grieken een voet naast de Waaslanders kun nen zetten. Daarna zakte him tempo zo erbarmelijk laag dat zij nog slechts spo radisch in het stuk voor kwamen. De wedstrijd had door hun voortreffelijk be gin nochtans een ander uit zicht kunnen hebben. In de 6de minuut trapte Kostas Kouis een vrijschop verras send hard in de richting van het Lokerse doel. Hoo genboom liet de bal in hoek schop glippen. Nog dichter bij voorsprong waren de Grieken in de 22ste mi nuut. Zij scoorden zelfs, maar het doelpunt werd terecht afgekeurd voor bui tenspel van Panov. dros, Moulahasanovi lidis (46' HaraJi Kouis Kostas, Panov Wisselspelers: Haral Savidis, Mihalitsos, koglou, Hatziantonia H®' z Scheidsrechter: R. Bi daag grensrechters: E.G gan en D.A. Jones, waarnemer: Crocker land). Aantal 10.000 Doelpunten: 31' Gudjohnsen 1-0; to 2-0; tweede helft: 6' Gudj - 3-0; 43' Mommens 4C 811», 2 •Bevi weir escijfi voetb laatst mdoel De Griekse keeper Pangiaris, hier opnieuw belaagd, kreeg meer lief was (SC Lokeren - Saloniki 4-0) (dm). Arnor Gudjohnsen was één van de beste, zoniet de beste akteur. Hier scoort hij één van zijn twee doelpunten (SC Lokeren - Saloniki 4.0) (dm). dan een fout. Die was zo Lokeren, dat van een rustig flagrant dat ïedeipen stopte rondspelen overschakelde en het fluitsignaal van een naar een iets hogere ver- uitstekend leidende Brid- snelling, kon zich daarna ges afwachtte. Dat kwam er schitterende kansen creë- niet, wel een gebaar van de ren. Lato kon na een misser Schot dat hij balvoordeel van Venos uithalen, maar liet. De IJslander trok zich de Pool knalde via de vin- opnieuw op gang en steven- gertoppen van Pantziaras de alleen op de Griekse in hoekschop. Gudjohnsen doelman af. Kalm, alsof het had meer geluk. Zijn zo- een koud kunstje gold, veelste rush, een een-twee rondde hij met een ge- beweging met Dobias en plaatst schot in de linkerbe- dan laag en tegenvoets bin- nedenhoek af. (3-0) nen 1-0. Lokeren zat met- Nog even konden de Grie- een op rozen. Men kon be- ken tegenprikken. gin nen denken aan spekta- Flankverdediger Tzifopou- kel en de uitbouw van de zo los knalde van ver naar de langzamerhand bekend ge- hoek, maar Roland Ingels worden Europese reputatie, kon met de hiel ontzetten Nog voor de rust werd het Terwijl ook het Lokerse 2-0. Gudjohnsen, ja weer tempo terugviel werden de hij, vond Mommens op eindcijfers vastgelegd, links. De Lebbekenaar be- Larsen die door een merkte achteraan de opko- voetkwetsuur niet over al mende Lato die met het zijn mogelijkhoden be- hoofd scoorde. In de lijst schikte trapte twee minu- van de doelpunten was het ten voor tijd op de paal. In derde misschien wel het de herneming kwam de bal mooiste. Gudjohnsen bij Lato terecht die Mem- wrong zich in zijn bekende mens bediende. Raymond stijl voorbij Tzifopoulos die schoot zonder al te veel niets anders in huis had overtuiging, maar zag tot De Griekse keeper Pantziaras is in zijn vrije bijzonder bezig man. Hij traint namelijk de ploeg van Cyprus. De wedstrijd Lokeren-Saloniki werd benevens BRT-net ook rechtstreeks in Griekenland Vandaar dat enkele handige reclamejongens geprofiteerd hadden om ook in het Griekse k '<enn schrift reclame te maken op de omringende pane in i Men schat het aantal Griekse supporters op zowrk |©n v man. Een 550-tal waren vanuit Griekenland bus gekomen. Hun verplaatsing kostte hen wel Gijdd keer drie reisdagen in weinig confortabele ome heden. Er waren ook heel wat Griekse gastarbeiders zig, waarvan een deel uit het Antwerpse kwam ander deel van net over de Duitse grens. Zeven Griekse journalisten maakten de mee. Een gelukte trip getuigden zij, al keken ziiIer in waf verbaasd op van ons weer en de Tekenend voor hun was ook de hier de verkiezingsstrijd gevoerd werd. Svelta Melsele - Herleving Vrasene: 2-1 Haasdonk - Sombeke: 1-3 Bazel - Assenede 1-1 Nadat de bezoekers van bij de herneming een twintig tal minuten zonder succes hadden gedrukt, en vervol gens een knappe gelijkstel- Ier aantekenden, waren de lokalen niet meer gerust in de goeie afloop. Op de 82ste minuut speelde Svelta echter ridder of mis, wanneer een superaktieve Patrick Waem zich de zo veelste keer doorheen de gastgelederen swingde en Rogiers goed in de vuurlijn bracht. Robert werd tot twee maal toe sterk belaagd en bij de laatste tik van Kindt, viel hij zeer ostenta tief neer in de backarea. Gevolg: een penalty en een gekwetste Rogiers, zodat blauw-wit na twee wissels met tien voort moest. De gelegenheid op 2-1 werd be nut door Waem, die de tegenwoordigheid van geest nog had om Buys met een linke schijnbeweging naar de andere kant te stu ren. Deze tweede knock down was er voor wit-swart werkelijk te veel aan, want nu kon Waem nog eens ij- zersterk doorbreken, maar hij schoot net over In de eerste helft was de thuisploeg met onder scheiding de beste op het hen vertrouwde loodzware terrein. Zo kon Waem in de allereerste minuut, reeds net over knallen en kopte Van Roeyen rond de 20ste minuut rakelings over De daaropvolgende aanval liep als een trein: via de goed doorzettende Deckers kwam de bal naar het cen trum, waar Bosman ofwel missend ofwel via schijnbe weging de bal doorliet waarna Mark Van Strij- donck goed inknalde buiten bereik van de Herleving- doelman. Op de direkte tegenstoot moest niet lang worden gewacht, want Lu- do Lardenoit schoot juist voorlangs. Enkele minuten voor rust alweer een beslui ten uit de tweede lijn van Van Strijdonck, maar Buys titste het leder kansrijk van onder de dwarsligger. De tweede helft was nog maar pas begonnen of de puik leidende Van der Ee- cken had een boeking in petto voor de immer pro testerende Luk Janssens. En vooraleer het rood ging vallen nam trainer De Zut- ter «para» Janssens ook uit het terrein ten voordele van Rudy Vander Linden. Deze laatste bracht onmiddellijk meer schwung in de gast- voorlijn en lag ogenblikke lijk op de loer na verre in- worp van Luk Van de Vijver. Svelta-verdediger Van den Eeckhoudt ging dan tot twee maal toe in de fout, maar de Vrasense spitsen werden geremd door het ve le slijk. Nadat Van Roeyen alweer met een kopbal dreigde, kreeg Dirk Kindt op het vijfde kwartier een vrije trap te nemen voor handsfout van De Witte. Dirk's banaanschot kwam op het hoofd van Lardenoit, die zo tot aan de voet van Luk Van de Vijver devieer- de met de gelijkmaker als gevolg. Eventjes later drong de bezoekende ploeg nogmaals aan met een gelijkaardige vrijschop, zo dat trainer De Clercq niet langer gerust in de punten twee verse krachten in bracht met name Neels voor Deckers en Vergauwen voor Van Strijdonck. Kwam dan de eerder ver melde fase welke uiteinde lijk de meest mature ploeg aan de twee puntjes hielp. DE TRAINERS AAN HET WOORD Na afloop van deze, alle om standigheden in acht geno men, goeie derby sprak Melsele-trainer Jozef De Cleroq zijn tevredenheid uit over de goeie kollektieve prestatie van zijn spelers en was vooral tevreden over de betere forme van Eddy Van Roeyen en Mark Van Strij donck, die de jongste we ken niet zo in him element waren. Over de blessure van Rogiers kon de Bever- naar vertellen dat het enkel een trap op het scheenbeen was zonder verdere kompli- katies. Met het aldus sterk opgekrikt zelfvertrouwen vat blauw-wit de twee vol gende uitmatchen aan naar SLV Zelzate en White Star Sombeke. René De Zutter beklemtoonde van zijn kant dat het voor zijn Herlevin- gers moeilijk (zoniet onmo gelijk) voetballen was op het archi8lechte Melsele- terrein en dacht dat de za ken bij normale wedstrijd toestanden helemaal an ders hadden gedraaid. Te vens was hij zeer kontent met het werkelijke overtui gende spel van gelegen- heidsspits Van der Linden en houdt hij deze wellicht achter de hand voor de vol gende thuisopdracht, tegen Sportkring Kallo. Manil Het elftal van oefenmees ter Rooms lijkt na het inkasseren Peelman nog eens met een van een tegendoelpunt altijd zo sterk aangeslagen dat het schuiver doelman Water- niet meer bij machte is terug te krabbelen. schoot het nakijken gaf. Zondag begon rood-geel sterk aggressief met eindelijk Uit de jongste vier thuis- nog eens drie spitsen, wat men de trouwe supporters wel matchen een op acht is verplicht was. Tussen Daemen en Catthoir in, nam Panne- geenszins toereikend om in coucke immers plaats als echte midvoor en onmiddellijk de klassering nog enige rol liepen deze drie tegen kansen aan, nadat Kris Stevelinck van betekenis te spelen. Nu de allereerste aanval op de kruising besloot. tweemaal uit bij Assenede Even voor rust kwam de geis succesvol besloten. Met en Muide, zal evenmin overigens uitstekende gast- twee frisse elementen in de makkelijk zijn maar zoals doelman Van Moeseke nog thuisploeg, met name Dias- men aaLn de Stepmanslaan eens in moeilijkheden wan- gon voor Verhelst en Calu- beklemtoont maakt het dit neer een goeie center van W£ voor Pannecoucke, ging seizoen toch blijkbaar niet Kleber Maes doorschoof tot het wel iets beter maar dat v©el nit of men thpis of uit bij Daemen, die deze aanval kon zelfs niet beletten dat speelt, dus... Manil met een fraaie kopbal in doel besloot. Bij een gelijk aardige situatie werd een kopslag van Daemen via de paal gestuil, Catthoir kwam goed ingelopen maar de Sombekekeeper pareerde Kallo S.K. - Bassevelde: 1-0 alweer als de beste. In de tweede periode kwam Zoals oefenmees ter Smet niet. De thuisploeg werd Sombeke in tegenstelling ons de laatste weken verze- hierdoor verder gestuwd en met de eerste helft goed op kerde, was en bleef het mo- dwong nog enkele goeien de proppen en mankeerde reel van zijn spelers on- mogelijkheden af onder an- Daemen op tegenstoot een danka de vele tegenslagen dere wanneer Patrick De magnifieke kans de beslis- op peil, maar moest een Rechter vanop links kon in- sing te forceren. Door een overwinning zeker de zenden naar Rotthier, maar te vlug genomen vrijschop kracht geven om de komen- deze laatste nog net naast van Maes, waardoor laatste de weken uit bij Vrasene schoof voor een vrije muit. man Gerrit De Jonghe ver- en Wippelgem voldoende Bij rust was er dan ook rast werd konden drie Som- gewapend te zijn. duidelijk op aangedrongen bekenaars aan de haal Zondag is er dan ook met om zogauw mogelijk een gaan. Maar in plaats van de het miniemste verschil voor rustbrengende tweede goal verwachte tik-tak, lepelde het eerst dit seizoen op ei- aan te tekenen, maar nu Peelman vanop een dertig- gen veld gewonnen tegen kwamen de bezoekers beter tal meter de bal, doelman een opponent die vooral in uit de verf. Gelukkig voor Waterschoot was niet klem- de eerste periode werd over- Kallo kon doelman Van Hal vast waarvan de goedvol- troefd. De opdrachten van weer alles aan, zelfs wan- gende Pieters kwiek kon onder andere Verdoodt en neer een afgeweken bal ver- profiteren om de gelijkstel- Rotthier waren ook sterk vaarlijk kwam aandwarre- ler te maken. Dit bracht offensief gericht en dit len en hij het hernemen niet anders dan een ken te- bracht ook de aftekening, nog kon onderscheppen, ring in de wedstrijd, want Franky Rotthier ging im- Inmiddels verloor de Smet* de Sterformatie zakte nu mere diep en met hem ruk- formatie Rotthier (ge- duidelijk in mekaar. Dit al- ten ook Verdoodt en Van kwetst) voor Chris Thoen les paste vanzelfsprekend Remoortel op. Laatstge- en moest ook middenvelder in het kwaam van de bezoe- noemde kreeg de bal, zette Jo Praet worden vervangen kers, die er rond het half drie tegenstanders opzij en door Luk Van Hal. Laatst- uur weer gevaarlijk tussen- gaf aan Verdoodt een genoemde viel nog uit bij uit glipten en langs Prin- droomvoorzet: Alain miste het allereerste kon takt, zo- Eendracht is er tegen de brouwers niet in geslaagd alleen naar de tweede plaats in de reeks door te stoten. Dit kwam deels door het ontbreken van twee vaste pionnen, Oosterlinck we gens kniekwetsuur en Jo- han De Clercq wegens fami liale omstandigheden wer den vervangen door De Dijcker en Jos Cant en deels door het zeer goede verweer van de bezoekers. De kasteelploeg was bij het begin niettemin gevaar lijkst en kwam bij de eerste echt doorgedreven kans al op voorsprong. De bal raak te na kollektieve aktie tot bij Marin Vercauteren, die hard afdrukte en langs de voet van een tegenstander doelde. Het daaropvolgende dat de thuisploeg met 10 voortmoest. De enige kans voor Sportkring was nog een snelle doorbraak van Luk Maes, welke door de gastdoelman werd gekeerd. Zoals uit het voorgaande kan worden opgemaakt, groeit het gekwetsten- en ziektenbestand van de Be- vernaars weer aan, want naast Dirk Herman die in het gips zit met gescheurde gewrichtsbanden, vervoe gen Luk Van Hal en Fran ky Rotthier hem in de zie kenboeg. Problemen genoeg dus voor de zuivelmannen die zon dag hun huid duur zullen verkopen tegen Herleving Vrasene. Manil kwartier bood eer lende thuisploeg. moe echter slechts tot #arhe grote backlijn gekombineerd. BA doe op vrijschop va Maes kwam de man dan ook niet Wie tijdens de paua *an dat de thuisploeg lak knk match wel korte meüppet maken met de der, kwam wel van markt thuis. De drukten de lumucu daad in egelstelling p/j en pakten zonder ca sen uit met vinnig, dig spel. De gelijkmaker waüf|> ook r' twee ogen men wanneer ee doelman Troch nam. In die zelfde toonde Eendracht met geslaagde maar De Dijcker, Jai '9ro Franky Maes en Edftalr Roeck misten om Trainer Ruymbeke naar aanleiding drawn grif toe dat lering in zijn frappant is, en zie de volgende twee singen niet zo moet, temeer daar tinerijke laatste ton Janssens drie onbeschikbaar is beroepsverplichting buitenland. i get I ,»aer

De Voorpost | 1981 | | pagina 18