Dom doelpunt doet Waaslanders de das om Jaak Goossens: «Sleutel van sukses eeu kom bi natie van ambitie en werkkracht» V oetbaluitslagen CflRÖ SffiVICf Jrbain Braems: Lijn doortrekken» Weihrauch: weer zelfvertrouwen Palmbomen, zon en stranden in mediterrane Split Van Moer: «Durven bekennen dat Hajduk toch de betere was» FAFF "^(/IL VOLGEND JAAR PNIEUW 1UROPEES SPELEN De Voorpost - 6.11.1981 - 19 G ones, ockerj HAJDUK SPLIT - SK BEVEREN 1-2 Harala Panov Hara! litaoe, utonia Het zou zwaar moeten tegengaan indien Hajduk R ft daag naast de achtste finale van de Europacup 3 zou en», zo vertelde een Joegoslavisch bestuurslid een uur voor de aftrap van de wedstrijd Hajduk •Beveren. Inderdaad, zelfs in eigen kring gaf men nog weinig om de kansen van de'Waaslanders na de 2-3 in de heenwedstrijd. Maar Beveren verbaasde voetbalkenners, was vijftig minuten lang virtueel 1 i-Oifcatst en werd tenslotte slechts na een dom «idoelpunt uit de beker gewipt. De enige troost die iuw bleef was de mooie 1-2 zege maar daar was mand echt gelukkig mee want men besefte dat er meer ngezeten. het indrukwekkende ook nog eens Pesic van het p-stadion kreeg Beve- openingsdoelpunt houden, iet de eerste minuten Split bleef drukken met als ttder zwaar. Wel was doel het geruststellende Albert die een eerste doelpunt te maken. Beveren A/vachte kans kreeg kwam er toen moeilijk uit en in het Joegoslavisch de spitsen, Creve, Albert en rt jchopgebied even werd Weihrauch, die de voorkeur izeld maar daarna kwa- had gekregen op de ge er vijf dolle Splitse kwetste Stevens, kregen Beveren moest weinig ruimte. Rond de beroep doen op heel tiende minuut gebeurde dan ieeval en op een wat niemand hier had ver eende Pfaff om niet wacht. Op de tweede tegen- tief te zijn uitgescha- aanval van Beveren kopte '">t was er een schot Creve de bal zuiver binnen paal van Zlatko na mooi voorbereidend even later moest werk op links van een hard een schot van diezelf- werkende Weihrauch. De ivic onschadelijk ma- Waaslanders begonnen er m in diezelfde minuut nu zelf weer in te geloven en nationale portier amper vijf minuten later Dieter Weihrauch: voet in twee goals (AG) natk Urbain Braems bleef onverstoord kalm toen ijduk het tegendoelpunt maakte. Ook na de idstrijd was de Waaslandse trainer rustig en uwelijks ontgoocheld. «Ja, ontgoocheld natuurlijk pezon 1 Het.heeft er hier ingezeten. Dik ingezeten zelfs. ens e10^' 'n de helft stond er echter een tee k kennelijk Split op het veld. Indien de Joegoslaven pant in Beveren hadden gespeeld, waren er geen oblemen geweest». Indien ook Beveren op sethiel beter had gepresteerd? «Kom, op Beveren zowai |en we nu niet bepaald onder maar begingen we d metutjes in de verdediging die door hun snelle spelers we/i middellijk werden afgestraft.» stan Ook hier kwam het tegendoelpunt er op een vrij ga mme wijze? «Ja, maar daarvoor waren we in de eede helft toch al een paar maal aan een ®*Punt ontsnapt en konden we verder rekenen op n grootse Jean-Marie.» Het gehandicapt Beveren heeft het dus goed daan? «Inderdaad, ik vreesde er geweldig voor. Br in Joegoslavië verwachtte men algemeen een zware afstraffing voor Beveren. Die is er helemaal w gekomen. Martens liep vorige donderdag tijdens training een verrekking op in de dijspier. Maandag obeerden we het nog eens maar toen was het al (er dat Ronny niet zou spelen. Elke balbehandeling rorgt hem veel pijn. Stevens was ook niet helemaal Vocht in de linkerknie. Geweldig gezwollen. Jihrauch was dus mijn enige oplossing. En dat is weldig goed meegevallen. In de eerste helft bracht bestendig gevaar op links en ook in verdediging hij aardig wat zien. In de tweede helft verdween geleidelijk uit de wedstrjd, te begrijpen natuurlijk, fg i moest ik hem wel vervangen. Ik gokte op Stevens tot i wr het bracht niets op.» goed Beveren heeft hier vandaag dan toch bewezen dat a (doelpunten kan maken. «Dat is het positieve uit n ze wedstrijd. Na één doelpunt uit zes kompetitie- in dijden maken we hier te Split twee mooie goals, pauze tl(an dus toch nog allemaal. Deze goede prestatie, g late tanks de uitschakeling, moeten we nu in de meöjmpetitie kunnen doortrekken.» H.A. Alen illing er co werd het doodstil in het immense stadion. Het was opnieuw Weihrauch die op links doorbrak, opnieuw naar de tweede paal plaats te en daar nu zijn landge noot Albert op de juiste plaats vond. Beveren stond 0-2 voor en was voorlopig geplaatst voor de volgende ronde. Van het op Freethiel geweldige Split was gedu rende de volgende minuten helemaal geen sprake meer. Beveren geloofde er nu in, bleef goed meespelen en hield bestendig zijn drie spitsen vooraan. De Waas landers zorgden voor veel balbezit en kwamen er ook verdedigend steeds weer goed uit. In die eerste helft werd Pfaff nog eenmaal aan de tand gevoeld op een kopbal van Pesic maar Jean-Marie speelde voor treffelijk. Ei zo na werd het voor rust zelfs 0-3 toen Pudar onzeker deed op een schot van Albert. Na rust kreeg Split meer en meer veldoverwicht maar dit resulteerde voorlopig 9 niet in doelkansen. Die B kwamen er dan wel na H ongeveer tien minuten in die 9 tweede helft. Eerst plaatste B| Jelikic de bal over het doel, B even later stond Pfaff op kopbal van diezelfde Jelikic X op de goede plaats. Beveren K hield goed stand onder de 9 Joegoslavische druk. Van «I Moer-Schönberger waren W bijwijle meester op het middenveld. De minuten verstreken in het voordeel. H van Beveren dat de kwalifi- katie in handen had. De m Waaslandse verdedigers K kregen het opnieuw moeilijk vooral met Zlatko Vujovic, slechts 22 en nu reeds de grote man in de nationale Joegoslavische ploeg. Maar Pfaff bleef overeind... Tot in de 68ste minuut toen doel man Pudar ver uittrapte. Garot zich op de bal misre kende en Pesic alleen naar Pfaff mocht toestormen. Via de onderkant van de paal rolde de bal in het Beverense doel. De thuis ploeg was er in geslaagd een voor hen rampzalige situatie opnieuw recht te zetten. Beveren deed zijn best om te reageren maar liep er duidelijk wat aange slagen bij. Garot ging op nieuw in de fout maar ditmaal trof Zoran de paal van de verkeerde zijde. De kans dat geelblauw zich nog kon plaatsen werd steeds kleiner. Beveren ging nu meer en meer drukken maar ook de wissels van Van Moer en Weihrauch voor Schoofs en Stevens brach ten geen goede doelkansen meer. Het bleef 1-2 en de uitschakeling van Beveren was een feit. Dat de Waas landers na het eindsignaal met opgeheven hoofd het Poljud-stadion mochten verlaten, was maar een magere troost. Hugo AERTS SPLIT. Beveren verscheen in het Poljud-stadion zonder Martens en zonder Stevens aan de aftrap. Dit betekende dat Didi Weihrauch opnieuw zijn kans kreeg. En Weihrauch werd in de eerste helft de bepalende figuur bij de Waa^anders. «De laatste tijd vlotte het niet erg goed. In feïte ben ik dit seizoen nog nooit echt honderd procent geweest. Ook nu nog niet,» zegde Weihrauch voor de wedstrijd. Maar van hem kwamen toch de twee voorzetten die Beveren op 0-2 zouden brengen. «Ik voelde me geweldig gelukkig. Het moet natuurlijk wel wat meevallen maar voor het eerst sinds lanae tiid voelde ik me opnieuw echt in de ploeg betrokken. Na het tweede doelpunt van Albert meende ik zelfs dat er nog doelpunten zouden vallen.» Een doelpunt viel er inderdaad nog, maar langs de verkeerde kant. Weihrauch werd er trouwens na drie kwartier spelen afgenomen door Braems. «Ja, dat vind ik rhaar normaal. We waren toen uitgeschakeld en de trainer wou nog een gok wagen. Ik was de spits die het minst konditie bezat en werd dan ook gewisseld. Spijtig lukte de gok niet en bleef het 1-2». H.A. Toeschouwers: 28.000 Scheidsrechter: Tokat Split: Pudar, Jelikic, Beric, Gudelj, Primoracs, Rozic, Z. Vujovic, Sliskovic, Zoran Vujovic, Pesic. Beveren: Pfaff, Jaspers, Ga rot, Buyl, Baecke, Van Moer (75' Schoofs), Schönber- ger, Theunis, Creve, Albert, Weihrauch (76' Stevens). Doelpunten: 10' Creve 16' Albert 68' Pesic 0-1 0-2 1-2 Wilfried Van Moer was een van de uitblinkers bij Beveren. De man die rust bracht. Ook de speler die een buffer vormde tegen de steeds weer aanvallende Hajduk-spelers. «Ik had het hier veel moeilijker verwacht. Dit was niet meer het Split van de heenwedstrijd. Waarschijnlijk hebben de Joegosla ven ons wel wat onderschat en toen we 0-2 voorkwamen vonden ze niet onmiddellijk de goede tegenzet. Wat niet belet dat onze ganse ploeg vandaag fantastisch heeft gespeeld.» Na 75 minuten werd Wilfried dan geruild voor Schoofs. Was dat zo afgesproken? «Ja en neen. Ik had aan Braems gezegd dat er toch nog wel iets kon inzitten en was er dan ook zelf onmiddellijk zwaar tegenaan gegaan. Ik doseerde mijn krachten niet in die eerste helft en na een dik uur spelen kreeg ik het toch wel moeilijk. De ganse ploeg had het toen trouwens hard.» Beveren is dan toch gewipt. Ontgoocheld? «Natuurlijk, gedurende vijftig minuten waren we virtueel geplaatst. Dan kregen we dat domme tegendoelpunt. Zonder iemand aan te wijzen wil ik toch wel stellen dat zo iets niet mag. Maar wanneer we de twee partijen optellen, moeten we toch eerlijk durven bekennen dat Hajduk de betere ploeg was. Ook hier schiepen ze trouwens verschillende doelkansen en hadden we een goede Jean-Marie nodig om overeind te blijven.» H.A. PRATEN MET KAPITEIN VAN EENDRACHT AKI Fde ttPUT- 'n de Joegoslavische kranten werden it zk0ra' ^an Moer en Jean-Marie Pfaff geloofd om c n wedstrijd van woensdagavond. Van Moer om jai 'grote inzet en als rustbrengend speler. Pfaff voor Ed i talrijke geslaagde tussenkomsten. Pfaff zelf was teuf zo gelukkig. «Het heeft er hier toch ingezeten, ^wat ik na de heenwedstrijd nooit meer geloofd Toen we dan 0-2 voorkwamen voelde ik dat hier *lvan mij zou afhangen. We bleven overeind tot dat dom doelpunt moesten slikken. En dat doet In onze heenwedstrijd kregen we reeds 'unten tegen die er nooit mochten komen en gebeurt dat dan weeral. Dat mag toch niet voor ploeg die in de top zou willen meedraaien. We den nu geloofd om onze inzet en ons goed spel. 'r wat helpt ons dat verder. Het wordt nu (ken in de kompetitie om er volgend jaar weer bij te zijn. Het is toch van het 's voetbal dat de klub en de spelers het ten hebben. We maken nog kans op twee ten. De kompetitie, want er is toch duidelijk 'tering, en de beker. Op die twee fronten is er niets verloren.» Na de voor de meeste derdeklassers voetballoze zondag kon Eendrachts kapitein Jaak Goossens even terugblikken op de uitermate positieve balans van de Zeelse fusieklub. Niemand had durven hopen, laat staan luidop zeggen, dat Eendracht na acht speeldagen netjes afgescheiden bovenaan de rangschikking zou prijken. Nochtans troffen wij een uiterst relativerende Jaak Goossens aan, een speler van goudwaarde voor het huidige Eendracht en met zijn 33 jaar een routinier in het vak. Na zovele seizoenen het wel en wee te hebben gedeeld, kijkt de kapitein rustig tegen het leiderschap van zijn klub aan. «Wat zich thans met Eendracht af speelt is beslist tegen alle verwachtingen in. Met onze vorige trainer Jan Ceuleers hebben wij leren verdedigen om de nodige puntjes mee te sprokkelen en het behoud in derde veilig te stellen. Na de transferperiode in het tussenseizoen blijkt dat wij opnieuw over een voorlijn beschikken, gemakkelijk aanspeelbaar en tot scoren in staat. Met de komst van Hervé Van Lerberghe trof fen wij een trainer met ambitie en als opdracht dit jaar voor aanvallend voetbal en spektakel te zorgen in de Elststraat Het werd een suksesvol streefdoel wan neer je zeven overwinnin gen op een rij behaalt, zodat geen zware problemen aan de orde komen. Door deze gang van zaken teert de ploeg op een sterk onderling vertrouwen en vermits met onze trainer te praten valt, ligt deze eenvoudige kombi- natie aan de basis van het huidig sukses. Aanvankelijk gestart met het idee in de eerste instantie het behoud te verzekeren, mogen wij thans hoopvol uitkijken naar een plaats in de subtop, spanning bij elk puntenver- opwarming met een alles- lies. Als je het mij vraagt, zeggende volzin: «Ik wens een noemenswaardig ver- Je vee' onkans vandaag!», schil met de huidige gang Een onsportieve reaktie en van zaken, een evolutie kleine houding voor iemand waar iedereen thans met d'e he* sportieve gezag plezier tegenaan kijkt. Geen heeft over een groep sport- euforie, geen uitbundigheid mensen. Gelukkig voor Jaak maar een koele berekening Goossens kreeg hij in de van de kansen, een mentali- wedstrijd zijn sportieve re- teit om de sterkste tegen- vanche en na het treffen stander te overwinnen». Het meest sprekende re sultaat boekte Eendracht met de gevaarlijke verplaat sing naar Racing Doornik waar het zijn tegenstander hoewel met de huidige °ve*la,s'e aanvallend wilskracht men nooit weet vc0,bal en 2IJ" bela90rs de hoe een voetbaldubbeltje rollen kan. De spelers zijn er mond snoerde voor wie Eendracht een kortstondige beschoren leek. Nochtans was deze uitstap naar Doornik voor zich nochtans van bewust dat de nederlaag onver wachts voor een ploeg te wachten ligt, vandaar dat Goossens een gele wij rustig maar gekoncen- 9enhe'd om even zijn men- treerd naar elke wedstrijd senkennis te verrijken met toeleven in de hoop op het het onsPortief 9edrag van tikkeltje geluk te kunnen een trainer en kollega uit de rekenen dat men nodig Heizelschool. Guy Lam- heeft om te winnen. Door [TT8'eenS Ultste'<end voet" leiderschap denk ik ballerv samen met Jaak Goossens de trainer- bleek Guy Lammens spoor loos voor zijn wekelijkse medekursist. «Een voorval letje dat op een volgende kursusdag voorzeker nog ter sprake komt,» beloofde een kordate Goossens voor wie voetbal meer is dan oorlog, om het bij andere trainersuitspraken te houT den. A.J.Z. school aan de Heizei en ons onwillekeurig terug aan het seizoen toen wij de kam pioenstitel behaalden in be- ho°Pt met de Zeienaar dit vordering. Eendracht had jaar ,te Promoveren tot zich terdege versterkt en Heizeltrainer. Als beleids- startte met steile ambities ™n b,i Racm9 Do°rn'l< wist en de morele verplichting J-ammens biezonder goed om kampioen te spelen. dat Goossens het sluitstuk Hoewel wij in dit opzet was van zl|n k°menda te- slaagden, was dat een sei- 9ens,ander maar begroette zoen vol stress en morele de Eendrachtkapitein na de Precies honderd minuten vlucht van het miezerig, herfstgetinte Brussel naar het zonnig-ogend mediter rane Split. In Joegoslavië heeft iedereen blijkbaar tijd te veel. Op de luchthaven gaat alles, ondanks de grote vertraging die reeds werd opgelopen, sloom en rustig. Voor gejaagde Westerse geesten bijna een enerve rende traagheid. Eindelijk sta je dan toch op straat. Palmen, zon, vreugde, en opnieuw die rust. De Beve rense kliek voelt zich on wennig in dit vreemde mi lieu. Hier staan we nu met onze winterse jassen terwijl elders in de stad heerlijk wordt gezwommen in de Adriatische zee. De water temperatuur ligt immers nog steeds rond de twintig graden. Beschaamd probe ren we onze kledij een toch wat meer zomerse indruk te geven, en dat lukt ons eigenlijk niet zo goed. Wie in een oogopslag het pano rama van Split in zich wil opnemen, kan daarvoor geen betere uitkijkpost vin den dan de toren van de «Madonna van de Toren», de katedraal van Split. Met zijn bijna tweehonderd tre den rijst het Romaanse gebouw hoog boven het centrum van de stad op. Een Romeinse stad, dit Spalato, aan de kust van Kroatië. Pas sinds 1944 definitief bij Joegoslavië- En nu een van de grootste steden van het land. De tweede havenstad, na het door Beveren welgekende Rijeka, met ongeveer zo'n 180.000 inwoners en met, als toeristische bijzonder heid bijvoorbeeld het paleis van Diocletianus. Maar voor de Waaslandse delegatie zijn hier andere keizers te geselen. De mannen van het «piratenpaleis» van Split. Zo wordt hier het moderne Poljud-stadion genoemd. Een pareltje van mediter rane bouwkunst. In 1979 voltooid met 40.000 zitjes en nog eens 10.000 staanplaat sen. Het paleis van de Hajdukspelers, Hajduk, dé oudste, dé populairste en, ramp voor Beveren, volgens de Joegoslavische kenners, dé beste ploeg van het land. Woensdag, 4 november, 15.50 uur. De Dalmatische havenstad baadt in een heerlijk koperkleurig zonne bad. Men verwacht in het paleis een goede 30.000 toeschouwers. Want Beve ren zal voor de Hajdukspe lers toch wel geen probleem meer opleveren. Nog pre cies negentig minuten scheiden ons van de aftrap maar nergens rond het stadion is er enige drukte of haast. Ze zullen er wel komen, die Joegoslaven. Velen namen vandaag een verlofdag, maar willen eerst nog wat genieten van de palmbomen, de zon, het strand en het water. Of gewoon van de onafschei delijke slivovic. En dan gaan ze met zijn allen de spelers uit het land van koude, regen en mist, de spelers uit het nieuwe land van Ivic, nog steeds bijzonder geliefd hier, aan het werk zien. Hopelijk schenken de Waas landers van Braems hier ook wat zonnige voetbalvreugde weg. Het mag toch niet van één kant komen, niet! Hugo AERTS Beker van België SK Beveren - Hoeselt 2- Boom - SC Lokeren Lierse - Eendracht Aalst Jong Lede - Waregem Kompetitie Heirnis - KAV Dendermonde SK Lebbeke - Lokerse Sint-Pauwels - Sparta Buggenhout Kemzeke - Eendracht MeMert SK Aalst - Robur St.-Gillis-Waas - Pollare Eendracht St.-Gillis - Excelsior Tem8e - SK Oudegem Thor Meldert - Kerksken Grembergen - Baasrode Terjoden - Burst Nieuwerkerken - Mere Herdersem - Schellebelle O-l 3-0 O-l 3-1 4-0 2-0 O-l 0-2 HO Kalken - Bambrugge Wilskracht Moorsel - Berlare Haasdonk - Sombeke Melsele - Herleving Vrasene Kallo - Bassevelde Klinge - Muide Bazel - Assenede Heikant Zele - Valentino's Overmere Lochristi - SK Wichelen SK Overmere - Thor Destelbergen Schoonaarde - SK Lokeren Vlierzele - Massemen Hillegem - Erpe Erondegem - Houtem Oordegem - Woubrechtegem Serskamp - Olympia Wetteren Westrem - Smetlede Opstal - Gijzegem Opdorp - Iddergem Edixvelde - Rapide Lebbeke SK Erembodegem - Boon wijk Hofstade - Schroevers Moorsel Baardegem - Sparta Appels SK Lebeke - Doggen Erembodegem Lutterzele - Welle Rupelmonde - Eksaarde Kruibeke - Stekene Sport Moerbeke - Kieldrecht Meerdonk - Hoogeinde Klein Laar Vrasene - Gerda Straatje Stekene White Boys Sint-Niklaas Sin aai - Verrebroek 0-2 0-0 1-3 4-0 3-1 3-1 0-2 5-3 0-4 4-1 3-1 3-3 0-0 2-0 O-O O-l 0-2 4-2 0-0

De Voorpost | 1981 | | pagina 19