jSjuEt wm Delsfn: twee doelpunten De Schrijver en Depage beste aktenrs Gouden punt Duwt Oudegem door? Van 2-0 naar 2-2 Daar is Roland Delsin rSSrsïs RIJ» Stefaan De Wolf gelooft in KAVD ht Bedroevend MEDEWERKERS AANDACHT Betwiste penalty evenvi ((Aller lit were kniebl K met mocl i doubl tievelijl Khe, 1 »k Vo i de ee rting gste wi 20 - 6.11.1981 - De Voorpost Lebbeke-Lokerse 3-1 De leiders uit Lokeren zijn van een kale reis weergekeerd. Het werd hun eerste nederlaag van het seizoen. Niemand zal tegenspreken dat Lebbeke verdiend de partij heeft gewonnen. Het speelde overtuigend, liet zich bewonderen door een algehe le inzet en kwam bovendien drie keer tot scoren. Vooralen de tweede helft gebeurden de balwisselin gen bij de thuisploeg heel wat vlotter dan bij de pois Van Rossem was niet van de partij. Deze verdien stelijke voetballer sukkelde met een ontsteking op de meniscus. Hij was door de dokter tien dagen rust op gelegd. Dit had voor gevolg dat Lèbbeke voor het eerst in deze kompetitie een be roep deed op Roland Dëlsin om van bij de start aan de wedstrijd te beginnen. Del sin heeft zich in ieder geval in gunstige zin laten op merken. Al na zes minuten wedstrijd opende hij de stand, nadat hij de bal in bezit had gekregen van doelman Depage die wel biezonder ver kan uittrap pen. Een tiental minuten later legde Bert De Schrij ver van ver aan. Zijn schot zoefde net over de dwarslig- Bovendien had trainer Dreesen een taktisch plan netje uitgedacht dat klopte als een bus. Hij had Jean- Pierre Hals opdracht gege ven geen vinger te wijken van de aalvlugge Constant Vervaet. Deze kreeg dan ook nauwelijks kans om uit te breken. Ook Heyndrickx hield zijn belager stevig in zijn greep. Metéén was de Lokerse aanval voor een groot gedeelte monddood gemaakt. Het meeste ge vaar kwam er nog uit van verdediger Marc Van Rumst een uitstekende voetballer Lebbeke was nochtans gehandicapt aan de strijd begonnen. Het kon niet rekenen op de diensten van de gekwetste Luc Van Hauwermeiren. Ook Fran- ger. Zeggen we er maar on middellijk bij dat De Schrij ver de beste man was op het veld. Hij viel vooral op door zijn werklust en frisse ideeën. Tot de betere spelers behoorden ook doelman Danny Depage, die nu het tegen zijn vroegere ploeg te doen was, extra gemoti veerd bleek te zijn. In die eerste helft werden er twee boekingen uitgedeeld door een overigens zeer korre kt leidende scheidsrechter Verniers. Slachtoffers hier van waren Frank Van den Broeck voor SK Lebbeke en Oswald Lambrecht voor Lo kerae. In die eerste helft kwamen ook de bezoekers een paar keer gevaarlijk op zetten. Dat was het geval voor Constant Vervaet die over doel knalde. (Dat was nochtans een ideale kans). Vervolgens een schot van Van Rumst, dat knap kon afgeweerd worden door Danny Depage. Net voor het beëindigen van de eer ste helft werd ook Jean- Paul Meerschaut op een boeking getrakteerd toen hij Frank De Grauwe op een weinig beleefde manier haakte. Globaal genomen was de eerste helft niet erg boven de middelmaat. Dat zou wel beteren na de her vatting. Al na vijf minuten legde Luc Seghers aan. Het schot had een vernietigen de kracht, maar sloeg tegen de dwarsligger te pletter. Kort daarop beging Jean- Paul Meerschaut een stom miteit die niet hem alleen de uitsluiting opleverde, maar wellicht ook oorzaak was dat zijn ploeg de wedstrijd verloor. Hij haalde Frank Van Den Broeck op een on heuse manier onderuit. Vermits hij voor de rust reeds geboekt werd, leverde hem dat de uitsluiting op. Dit desorganiseerde de be zoekende ploeg en in een paniekreaktie beging Mare Van Rumst handspel bin nen de grote rechthoek. Hieruit vloeide een straf schop voort die door Leo Verhulst oordeelkundig in doel werd geplaatst. Van dan af kon Lebbeke rusti ger gaan voetballen. Het kwam nog wel een paar keer dicht bij een derde doelpunt langs Frank De Grauwe en voordien werd een poging van Jean-Pierre Lippens tijdig gepareerd. Uiteindelijk viel er dan toch een derde doelpunt uit de lucht. Jean-Pierre Lippens plaatste een vrijschop. Via Frank Van Den Broeck kwam de bal in bezit van Roland Delsin. Met een bou levard aan ruimte voor zich had die weinig moeite om de leiders metéén de gena deslag toe te dienen. Later kon Aabech nog de eer red den voor de bezoekers, maar de nederlaag stond op dat ogenblik al als een paal boven water. Lebbeke won verdiend. Dat hoeft geen verdere kommentaar. E.D.M. De herborenRoland Delsin heeft een uittrappen van zijn doelman meegepikt en scoort. Lebbeke leidt met 1-0. (SK Lebbeke - Lokerse 3-1) Heirnis-K.A.V.D. 1-1 jbinatu ptehet K.A.V.D. Dendermonde is er bij het Gentse Heir- volle overtuiging. Dat re- de oorzaak waardoor Ljman nis in geslaagd een punt te winnen. Daar was men sul teerde twee minuten drie opeenvolgende zondagavond aan de Denderboorden wel biezonder voor het einde in een doel- lagen aan een tevreden mee. Men zou het trouwens voor minder, punt en de halve inzet. Een begonnen die ons Trainer Freddy Heirman geeft grif toe dat hij bij oenter van Jacques Joris ten op zes heeft y inironnn werd door Dirk Catrysse Een gunstige voorbaat voor zo een winstpunt had wiiien tekenen. binnengeknikt Luttele de komende „eken Inmiddels is het duidehjk geworden dat in de eerste bonden later had het nog 1- trachten verder te provinciale afdeling heel wat ploegen aan mekaar 2 kunnen worden had die- aldus trainer zijn gewaagd. Dat blijkt uit de jongste klassering, zelfde Catrysse enigszins Zondag krijgt wat meer geluk gehad. Uit- Racing Gent op Tussen de vooraan en bracht Wim Waegeman in eindelijk is iedereen tevre- ze ploeg die recent 1 achteraan gerangschikte de plaats van de gekwetste den met het resultaat. Een vierde klasse is ploegen is vooralsnog geen Turneer. Ook onmiddellijk biezonder positieve faktor wil die verloren 1 onoverkomelijke kloof ont- na de hervatting werd is de karaktersterkte waar- vlug mogelijk opni staan. Dit heeft anderzijds Freddy Van Kets gewond van mijn spelers thans blijk nemen. Men steekt i voor gevolg dat men niets aan de hes. In zijn plaats geven Dat is te danken aan Gent geenszins ondeq aan het toeval zal mogen kwam Dirk Van Der Put- de geest die er in de ploeg len of banken dat men overlaten. Wint men in de ten. Daarmee was ook mijn heerst De mentaliteit kan ambities heeft. Paar* huidige omstandigheden reservepotentieel opge- alleen maar voorbeeldig zal in ieder geval hai drie wedstrijden dan reilt bruikt. Toen de thuisploeg worden genoemd. In dat op- ten knokken om dl men naar de kopgroep. Het halfweg de tweede helft op zicht vormen we een biezon- punten aan huis te h omgekeerde is evenzeer voorsprong kwam, zijn we der sterk kollektief geheel. Een algehele mzet z waar. In dat geval verzeilt in onze kansen blij ven gelo- Daar kan men wonderen slist noodzakelijk z"1 men naar de «gevaarlijke» ven. Iedereen speelde met mee verrichten. Dat is ook zone. K.A.V.D. heeft de laatste drie weken vijf pun ten gewonnen. Dat is op zichzelf een gunstig resul taat. De puntendeling bij het Gentse Heirnis mag men als een overwinning beschouwen. Trainer Freddy Heirman hierover: «De wedstrijd zelf werd op een biezonder slecht terrein betwist. En kele dagen voordien had men er nog zeezand opge voerd. Er voetbal op spelen in de ware zin van het woord, was haast onmoge lijk. Na een kwartier in de eerste helft had ik reeds met problemen te kampen. André Turneer werd ge- SK Lebbeke diende koploper Lokerse SV de eerste seizoennederlaag toe. De discipelen van Prudent Bettens, ex-internationaler en trainer van de Lokerse Eerste Provincialen gingen met 3-1 de boot in. KAV Dendermonde ont- ste drie weken hebben het vangt thans RC Gent in zijn geloof in eigen kunnen stadion te Grembergen. in versterkt, ledereen speelt de Dendermondse klubmid- met volle overtuiging. Hier- dens weet men dat het om door wonnen we een punt een sterke tegenstrever op Heirnis. Ik ben mij gaat. Gent klopte zopas bewust van de sterkte van Denderhoutem en dat op RC Gent. Toch zullen we er zichzelf is al veelzeggend, alles op zetten om voor Toch is het vertrouwen eigen publiek te winnen, groot bij KAVD. Aan verliezen durf ik een- Stefaan De Wolf hier- voudig niet denken. Mijn over: «Zelden heb ik een kollega's en ikzelf hebben - dergelijke goede verstand- het volste vertrouwen. Bo- raakt en kon onmogel^ houding van spelers onder- vendien moeten wij trach- verder voetballen. Dat 0 r jij noopte me al heel vroeg een lin9 meegemaakt. De guns- ten om in de volgende wissel door te voeren. Ik tige resultaten van de jong- weken zoveel mogelijk pun ten te winnen. Van nog resterende weda voor de jaarwisselinj twisten we er niet |1 dan vijf voor eigen voS is een gelegenheid om te stoten naar een gu plaats in de rangschik! ®"*®3 Wellicht is er enige ging in het elftal te ven ten. Freddy Van K( vermoedelijk niet tijdkr Moe steld zijn van een kwe Dit heeft voor geve Dirk Van der Putten laris zal vertrekken. KIJK OP TWEEDE PROVINCIALE Het liep allesbehalve lekker met de filosofen: vijf punten uit acht matchen is niet om over naar huis te telefoneren. Op het terrein van SV Temse, dan toch geen sukkelploegje, graaide Oudegem de volle buit mee. Een zege die belangrijk is, en op het goeie moment kwam. Vooral omdat zondag Sint-Lievens- Houtem op bezoek komt. Houtem, een ploeg die de blauwwitten moeten aankunnen. Intussen rommelt het in de top van de rangschik king. Robur Moerzeke werd bijna op zijn nummer gezet door rode lantaarn SK Aalst. Ex-leider Stan daard Watteren liet het in Sint-Lievens-Houtem af weten, en Eendracht Sint-Gillis Dendermonde bleek onmondig tegen Excelsior Sint-Niklaas dat wél scoorde. Alleen Racing Wetteren en Sint-Gillis-Waas haalden er het volle pond uit. De waarden werden dus (ongeveer) op hun kop gezet Het blijkt dus van langsom moeilijker pronos- tikeren. Eendracht Meldert, goed voor een draw te Kemze- ke, moet het tegen runner-up Racing Wetteren pogen te rooien. Geelblauw loopt er allesbehalve kansloos bij. Buggenhout-Kemzeke wordt geen klusje voor de Spartanen die een week geleden in Sint-Pauwels flink werden afgetroefd In eigen huis spelen de Buggenhoutenaren echter stukken beter dan op verplaatsing. Of ze uit de greep van de Klauwaerts kunnen blijven, is een ander paar mouwen. Sint-Pauwels reist naar Standaard Wetteren dat aan een steile neergang toe is. De Wazenaars hebben hun periode van laagkonjunktuur blijkbaar achter de rug en mogen in hun eigen kansen geloven Excelsior Sint-Niklaas-Temse zit al boordevol gun stige perspektieven voor de Klaaskes. Al weet je met een onberekenbaar team als KSV nooit waar je aan toe bent. Robur-Sin t-Gülis- Waas lijkt de klapper van de dag. De Moerzekenaars zullen goeie papieren moe ten bovenhalen, willen ze zegevierend uit de strijd voor de leidersplaats komen. In Appelterre moet SK Aalst bewijzen dat het veel meer waard is dan alsmaar met de rode lantaarn te blijven rondzeulen. Begint de zware kompetitieaanhef zwaar door te wegen bij neofiet Eendracht Sint-Gillis, of was de thuisnederlaag tegen Excelsior een «accident»? In Pollare een stuk van de buit meegraaien zal een verduiveld lastige opgave worden. M.V.H. K.S.V. TEMSE- OUDEGEM 0-2 Een Temse-team waaruit Patrick Van de Vel, geveld door griep, en Walter Vermeulen, gekwets aan de achillespees, ontbraken heeft zich erg zwakjes getoond. Het ontbreken van deze twee pionnen kan echter niet als een exkuus dienen voor wat de speelklare spelers van K.S.V. Temse op het tapijt brachten. Het voorlaatst geklasseerde Oudegem kreeg echter een troef in handen door een vlug doelpunt aan te tekenen. Hierna verdedigden de bezoekers zich met de middelen die ze hadden. De eerste minuut liet en de ,ef °°«teelde fout. nochtans het beste verho- Alhoewel de overtreding in Elf november. Feestdag. Rustdag. Het betekent meteen dat de kopij voor het volgend nummer van De Voorpost een dagje vroeger dan anders wordt ingewacht. Kunnen we daar op rekenen? Dank bij voorbaat. De redaktie pen voor Temse. Een schot van Erik Vermeulen dat door een verdediger in hoek schop werd verwerkt, en een kopbal van Kris De Cock rakelings over het doel, luidden de wedstrijd in. Niemand vermoedde toen dat men het gevaarlijk ste van Temse-zijde al had gezien. De bezoekers had den evenmin al iets gunstigs getoond, ze waren zelfs nog niet over de middellijn ge weest. Hierin kwam veran dering na vijf minuten. Paul Van Cauteren, een lichtpunt in een triestige matchn ging op rechts twee verdedigers voorbij, zond de bal voor doel waar Henri D'Hoey ongehinderd kon koppen. Doelman Verberckmoes moest zich voor de eerste maal omdraaien (0-1). In de daaropvolgende mi nuten toonde Kenny Van Spittael zich op zijn best en bediende zijn voorspelers met fraaie voorzetten maar dat bracht geen zoden aan de dijk. Eenmaal ging de Temse middenvelder zelf zijn kans, maar de bezoe kende keeper duwde het leder uit zijn doelvlak. Kris De Cock kreeg toch nog even de ruimte. Met de bal aan de voet stevende hij richting doel, maar zijn kans bleef in de modder steken In de 33ste minuut dan toch enig geharrewar voor het Oudegemse doel, maar de doelman graaide de bal mee. Tien minuten voor rust profiteerde Rudy Van Sinay even van een Temse-aarze- de fatale zone werd begaan hield Oudegem er slechts een vrijschop op de rand van de backarea aan over. Na de rust, en nog steeds met een doelpunt in het krijt, dwong Temse veld- overwicht af, maar vond geen middel om een reële doelkans te scheppen. De beste gelegenheid kwam nog voor Oudegem dat het wapen van de tegenaanval hanteerde. Temse mocht zich gelukkig prijzen dat Guy Hoogstadt zijn hoofd in de baan van de bal stak toen Marcel Geerinck naar het doel kanjerde. Even later was het Paul Van Cauteren die Geert Rooms van zich afschudde en langs de lijn doorschoof. Na 22 minuten verspeelde Paul Van Cauteren de bal aan Kenny Van Spittael. Wanneer de K.S.V.'er de bal in de richting van Walter Van Haver schoof werd hij getackeld door de nummer 9. Het werd een boeking voor de «zondaar», maar dat nam hij er graag bij want Waler Van Haver zag op dat moment nog enkel de doel man voor zich. Nu werd het «slechts» vrijschop. Temse pakte met weinig verras singselementen uit in de aanval. Ook de middenlinie leek nog weinig geïnspi reerd. De bezoekende ver dediging nam geen enkel risiko en slaagde in haar opzet, al ging dat niet gepaard met degelijk uitver dedigen. Bij Temse hadden enkele spelers reeds hun strijdbijl begraven. Vijf mi nuten voor tijd verliet Erik Vermeulen het veld voor Danny De Buyser. Weer wisselden enkele pionnen op het veld van plaats. Amper één minuut later onderschepte de bezoeken de verdediging een Temse- poging en stuurde de bal naar de andere speelhelft. Henry D'Hoey dreef de bal keurig door op links en lokte Temses enige verdediger naar zich en «passte» dan naar Paul Van Cauteren, die de bal voorbij doelman Verberckmoes trapte (0-2). Het vonnis was voltrokken. S.A. Eial g< WOI abergt JTOOtSl itrijd itans eerste kans nberg SK Aalst-FC Robur 2-2 doet Bij SK wordt p SK Aalst scoorde op de negende kompetitiedag dat Itourleau en Van zijn eerste doelpunten voor eigen volk. Het steven- „nV^den Eynde fit de resoluut en vrij vlug naar een 3-0. Maar die bonden „y,, we voorsprong die het zich zorgvuldig had opgebouwd treden met de invallei was niet goed voor een eerste homezege. Van den Eynde zal d dediging er stevige: Het was wel zo dat de zware opgave bij Appelter- zien. Want dat is m uwer kijkers een ander SK te zien re. Een ploeg die het buiten teel de zwakke plek v» kregen dan in zijn vorige verwachting uitstekend thuiswedstrijden. Of- Wieze 1 dat Wieze flink op weg was om een zege te realiseren. FC Wieze heeft op eigen Halfweg de tweede helft veld een punt verloren, ontstondf er tumult nadat Door de winst van TK Mei- de scheidsrechter een pe- dert is de voorsprong van nalty toekende aan de be de leiders tot één punt ge- zoekers. Naar verluidt deel- slonken. Wieze was noch- de de grensrechter een an- tans tegen Ede de betere dere mening De scheids- ploeg, maar kon in de eer- rechterlijke beslissing lok- ste helft niet tot scoren ko- te ook protest uit bij de men, alhoewel het hiervoor thuisploeg. Toen doelman wel een paar kansen had. Danny Matthijs zijn onge- Onmiddellijk na de hervat- noegen ging uiten kreeg tuig is de thuisploeg dan hij prompt een boeking. Na toch op voorsprong geko- enige tijd kon de strafschop men, na een doelpunt van dan toch worden omgezet Jan Vermeir, waarbij Ron- en dat leverde een doelpunt ny De Wolf voordien in de op en het verlies van de aktie was betrokken. Op volle inzet voor de leiders- ling De bezoeker ging neer dat ogenblik dacht iedereen formatie. schoon het met een drietal niet volledig fitte spelers op het terrein stond (Suys- Kestemont en Torrekens) waarvan de twee laatstge noemden na de rust in de kleedkamers bleven, werd er kordaat en met veel over tuiging van wal gestoken. SK gaf nu wel blijk van een grote inzet en drong de tegenstander aanvankelijk op zijn veldstrtrook terug. Het was met de opdracht op het terrein gekomen zijn tegenstander zo spoedig mogelijk op achterstand te zetten. En na amper tien minuten kwam het ope- ningspunt er. Langs Haschfi. In de 20ste minuut werd de voorsprong ver dubbeld. Toen bereikte Tor rekens met een schitteren de dieptepas de pijlsnelle Hoebeke en deze trapte nummer twee binnen. De wedstrijd was echter niet gespeeld. Verre van zelfs. Want nog voor de rust moest de thuisploeg een tegendoelpunt toestaan. Na een vloeiende kombinatie die door Saerens even knap werd afgerond. Direkt na de rust kwam FC Robur langszij. En opnieuw met een knappe treffer, nu langs Raemdonck. SK Aalst moest dan wijken. De verdediging deed opnieuw minder sekuur aan, maar de bezoekers profiteerden er niet van. Naar het einde toe zou SK dan nog dicht bij de eerste overwinning op eigen bodem komen. Ver- bestel, de beste Aal stenaar, schoot naar doel maar Ben A Hal kon de terugkaatsen de bal niet over de fatale lijn duwen. Er was toch wel verbetering merkbaar in de Aal8terse gelederen. Dat het na de kampwisseling minder vlot draaide kwam door het feit dat het mid denveld door het niet meer aantreden van Kestemont en Torrekens niet meer zo goed uit de verf kwam. Zon dag wacht SK Aalst een KIJK OP EERSTE PROVINCIALE Onmogelijke opdracht? Dat was het voor Lebbeke inderdaad. En toch ging koploper Loke de boot in. Zonder pardon zelfs. Een mirak n e Theoretisch wél. Wie op het Konkelgoed naar s match én naar Roland Delsin keek, wist met! beter: de roodwitte koplopers zijn niet onkreukba^" Ondanks de routine van Hans Aabech en kamplust van «sturmer» Vervaet. Aan de basis van de overwinning lag mede wedergeboorte van Roland Delsin, vorig sein uitgeleend aan Racing Wetteren en sinds septeml Lebbeke meer op de bank dan op het gras. Dei is steeds een vaardig voetballer geweest. Snel. (jaren geleden) zelfs een man die met scherp scho lie va dele s de lor de ■end ra zijn s die c rerd. er ei verd deze afko een lopbaa lanss an Nieuw de hc ing. het enori Iracht Scoren aan de lopende band was er al lang niet m bij. Nu hij opnieuw het vertrouwen kreeg, ontplo Delsin. Met alle gevolgen vandien. Trekt SK Lebbeke in Ronse de lijn door? Hetjgn verdomd moeilijk zijn. Het tegen Lokerse bija gevoetbalde knalresultaat kan nochtans DE meni injektie zijn om de Jeannetten een loer te draaien. i 1 Lokerse van zijn kant komt uit de jongste tv g konfrontaties met een schamele één op vier, na reeks onafgebroken suksessen. Met het bezoek* Standaard Denderleeuw dat zondag het zwalp» g Geraardsbergen nog wat verder wegdrukte. Sc<xv lijkt geen makkie voor de leeuwtjes, maar defens staan ze nogal sterk op de pootjes. Bettens do» g dus goed aan zijn jongens op te jutten voor deze^ zo simpele opdracht. Verliezen betekent geen i voor de De Nulboys, maar houdt toch het risiko int ploec Na g de achtervolgers dichterbij kruipen. L- cf. KAV Dendermonde graaide op Heirnis e trg( (verdiend) punt mee. Het van talent bruisende te van trainer Heirman neemt het te Grembergen teflftpn(J Racing Gent op. Racing Gent, waarvan g dat het de slechtste ploeg uit «eerste» is, maar tuS J de vlagen door dan toch de miljonairs |nnen Denderhoutem voor schut zette. Oppassen dus v< raiid? de stroppen, die vooralsnog elf punten hamstert) boven hun stand leven, doch steeds goed zijn vi een zege «op een diefje». M.V

De Voorpost | 1981 | | pagina 20