eschenk voor Eddy Franckaert Hattrick van Flor Van Hoeye Klaaskes sneller id hris Dierickx: magistraal doelpunt S oeltjeskermis Jean-Baptist Pfaff volgt Gilbert Waeterinckx op Blijft Melsele overeind? Eerste seizoenzege De Voorpost - 6.11.1981 - 21 Pol Janssens, die 40 jc bestuur van Eendracht van Frans nieuw aan- s m awerkerken ïk va Gillis-W. 2 O pjcele weken na de hul- r van Luk Van den she voor 350 wedstrij- I stond de steeds weer Sportingkapitein evenveel prestaties in lerheiligen)zonnetje Kit werd door zijn maats aende luister bij bij selektiewerk jwfcit verliep ook iet van een leien dakje, enerzijds Mark Se- met kuitkwetsuur worden vervangen, irzijds Guy Dullaert [knieblessure en André met spierscheuring mochten aantreden, doublures waren res- tievelijk Luk Van den sche, Dirk De Rechter Volsens. eerste helft voerde rting voortdurend het gste woord met knappe ibinaties. Niettemin ipte het wel tot het kwar- vooraleer de Polla- jelman het lastig kreeg met een ver schot van Van den Bossche, de laatste man sprong zeer slecht bij, zoda nig dat Raoul De Roeck het leder in vrije schietpositie voor de voet kreeg. Dan kan je al raden waar men de bal een sekonde later moest gaan zoeken. Ook rechter flankverdediger Van der Weken zette zich bij een ge meenschappelijke aktie sterk door en kopte rake lings over. Toen vele sup porters na rust nog niet weer op post waren, kon Luk Bolsens een slecht uit verdedigen van de gast- backs tot in doel verlengen. Met deze even achter stand moesten de bezoekers wat wagen, maar buiten en kele in worp corners kwam de Sportingdefensie nooit in gevaar. Het was veeleer de thuisformatie die nog het dichtst bij een tref fer kwam, wanneer De Roeck voor de bezoekende doelman opdaagde, maar deze zich stevig verdedigde. Twee vervangingen volg den: feestvarken Eddy Franckaert viel met verrek king uit en zijn plaats werd overgenomen door de her- optredende Mark Franckaert (jawel zijn broer), terwijl Van Waeyen- bergh ingeruild werd voor Patrick Claessens. Meteen is Sportkring bui ten alle verwachtingen tot de absolute top van het klassement doorgestoten en kan het bovendien hui dig lijsttrekker Robur Moerzeke in eigen vesting het vuur aan de schenen gaan leggen. Voor die match resteren evenwel en kele vraagtekens bij de na men van Mark Seghers, Guy Dullaert, André Beek en Eddy Franckaert. Met toch een enkel lichtpunt in de goeie beurt Verachtert, een meuw aan geworven speler, die door een open polsbreuk de be- ginweken moest missen en vorig weekend een zeer hoopgevende partij weggaf bij de reserven. Mnnil Herleving St.-Pauwels-Buggenhout 4-0 Lag het aan de sterkte van de gastheren of waren de bezoekers zo zwak? Dat was de belangrijkste vraag die zich na dit treffen opdrong. Want Herleving nam wel degelijk gedurende meer dan een vol wedstrijduur de maat van de Spartanen. Pol Janssens. die 40 iaar werd, werd op zijn verjaardag gehuldigd door het Nieuwerkerken. Polle speelde uitgerekend op die dag tegen Mere, de ploeg waarbij hij jaren geleden debuteerde, (per) Eendr. St.-Gillis Excelsior Tweede Provincialers uit Sint-Gillis-Waas huldigden Eddy Franckaert die zijn tte wedstrijd speelde voor het eerste elftal, (dw) Eendracht Sint-Gillis is er ook in de wedstrijd tegen Excelsior Sint-Niklaas niet in geslaagd aan de winnen de hand te blijven. Meer nog, de Waaslanders draai den van begin tot het einde aan een hogere snelheid, zodat Chou De Bleeckere en zijn maats doorlopend een voet te laat kwamen. In de aanvangs periode reeds werd zulks afgestraft met een doelpunt langs Frank Goossens, doelpunt dat achteraf beslissend zou zijn. De Eendrachters deden wel lofbare pogingen om het tempo der bezoekers te breken en via hun eigen speelstijl de wedstrijd naar de hand te zetten. Het bleef evenwel bij pogingen, want hierbij verviel Eendracht in een hopeloos stapelspel. Zelden bleven de midden velders aan de winnende hand in het middenveld, zo dat de spitsen zelden gepast werden aangespeeld. En dan waren er uiteraard ook nog de Excelsior-verdedi- gers die zich eveneens een stap sneller toonden en uit erst kordaat akteerden. Waar Eendracht niet slaagde wisten de bezoe kers zich om de haverklap voor doelman De Bruyn te melden. De jonge Sint-Gil- lisse doelman die naar het einde van de wedstrijd toe erg agressief ging doen. Depagie, Van Rooyen en Frank Goossens, die nog meerdere kansen voor de voet kregen, gingen even wel te overhaastig te werk, zodat de 0-1 op het bord bleef, wat uiteraard ook de spanning in de wedstrijd hield. De ene tegenstoot die het gelijkstellend doelpunt voor Eendracht moest ople veren kwam er evenwel niet zodat de dolgelukkige bezoekers de volle inzet mochten meenemen. Voorzitter Leonard Bae- tens van Eendracht Sint- Gillis was kort maar duide lijk in zijn kommentaar: «Excelsior, naar hier geko men voor één punt, heeft zich aan het vroege doel punt opgetrokken. Het toonde zich doorlopend sneller en beter geïnspi reerd. Eendracht viel niet uit de toon, maar blijkbaar begint de zwaarte van de kompetitie zich toch reeds te laten voelen. We zijn ui teraard in een periode ge komen dat elke ploeg hard moet knokken om aan de winst te blijven. Zulks is trouwens ook op de andere terreinen tot uiting geko men, waar de andere koplo pers van hun pluimen lie ten. Volgende week begin nen we opnieuw met volle moed.» E.D.M. De thuisformatie bracht voor de geschorste Nest Boeman gelegenheidsvoor- stopper Luc Cerpentier in, die dat behoorlijk voor me kaar bracht. In de eerste periode liepen de geelzwar ten de gasten doorlopend onder de voet en vooral in het middenveld had de be ruchte thuis tandem Herre- mans-Motyka geen tegen stand. Aan de tiende mi nuut trapte Motyka reeds een hoekschop tot bij Van Hoeye, die kalm binnenleg- de. Zes minuutjes later zorgde hetzelfde tweetal voor een tweede doelpunt: Rudy leverde nu een diepte pass af welke door Flor slimmetjes werd overgeno men. De meest vloeiende aktie was de inleiding tot het derde doelpunt: Luk Van Poeck schoof naar Mo tyka, Rudy stuurde in de loop van Barthier die één twee op maat aanging met Van Hoeye en zelf voorbij de Spartadoelman schoot. Nog eens enkele minuten later maakte Van Hoeye op gave center van Herremans met een droge knal zijn hat trick vol. Toch wel een be wonderenswaardige terug komst van een 36-jarige man, die voor het seizoen aanving eigenlijk niet als effektief was weerhouden, dan de eerste partijen miste door ziekte en doordat men hopeloos op de dool was, in de ploeg kwam om uitein delijk doelpuntjesdief te worden. Een beetje dolgedraaid door het sukses zag Flor in de tweede helft nog de kans om een heel grote gelegen heid te verknallen terwijl een maat vrij stond. Ook Motyka baande zich nog een weg naar het gastdoel. Maar hij kon alleen voor de keeper niet binnenwerken. Naar het einde toe kwamen de bezoekera, doordat de lo kalen de teugels vierden, dreigen met een vrijschop die rakelings naast de muur ging, maar doelman Franky Herremans had een katachtige reaktie in huis. Ook een licht toegekende strafschop werd door de Buggenhoutploeg niet be nut, want de bal kaatste via de deklat buiten. Met deze opgeklaarde si tuatie, na twee opeenvol gende thuisoverwinnin gen, is men aan de Vosse- dreef natuurlijk ingeno men en worden de komende konfrontaties, op bezoek bij Standaard Wetteren en bij Excelsior, met enorm veel vertrouwen tegemoet ge zien. Voor deze zware ver plaatsingen heeft trainer Samson een lichte ploegwij- ziging in gedachten, maar wou eerst de betrokken spe- ler(s) op de hoogte brengen vooraleer dit kenbaar te maken. MANIL ;chik^mbergen-Baasrode 2-1 Baasrode had alvast goede hoop om in Grambergen de winst aande haal te gaan. Dat bleek uit een Kei rek dat radio Free land zaterdagavond had met voet- tijdi r Moens. Met datzelfde radiostation had ook voonrit- kwe targhgrraeve een gesprek. Die man bleek meer beza- en tipte op een gelijkspel. Het is uiteindelijk een zege orden voor zijn ploeg. jevol it gt /an overwinning mag in balbezit, maar kon moei- aal genomen als ver- lijk een vuist maken. Met worden bestempeld, nog tien minuten te spelen ergen was tijdens in de eerste helft kwam de rootste gedeelte van de thuisploeg dan toch op trijd de betere ploeg, voorsprong. Uit een stillig- ilans vielen er tijdens gende faze knalde Chris eerste halfuur niet zo- Buydts pardoes in de Baas kansen te noteren, roodse muur. De bal veran- bergen was wel meer derde van richting, verras te uiteraard de bezoekende doelman die geen schijn van kans kreeg tegen deze voltreffer. Eigenaardig bij de bezoekers was alvast het feit dat het voortdurend slechts twee spelers in de aanval hield. Daarbij bleek Marcel De Cock inzake snel heid een stap te kort te ko men tegenover zijn Grem- bergse kollega's. Onmiddel lijk na de hervatting kwam Grembergen aan een twee de doelpunt. Een schot van buiten de grote rechthoek werd door de jonge Chris Dierickx in de winkelhaak geknald. Een pracht van een doelpunt was dat. Grembergen is nadien blijven drukken. Het kwam op een bepaald ogenblik nog dicht bij een derde doel punt. Ruim tien minuten voor het einde zou Baasrode erin slagen de eer te red den. Het hoekschop keu rig omgezet kwam bij invaller Verheyen terecht. Deze knikte binnen, en me téén kreeg Baasrode weer hoop. Het drukte bestendig maar kon moeilijk echt doelge vaar afdwingen. In de Gremberg8e voetbalkrin gen was men uiteraard op getogen. Voorzitter Burghgraeve: «We speelden een uitste kende wedstrijd. Vooral de eerste twintig minuten van de tweede helft waren de mooiste die ik tot nu toe reeds zag in deze kompeti tie. In die periode verdub belden wij de stand. Dat was een doelpunt dat men niet iedere week ziet. Onze zege is tot stand gekomen dank zij een algehele inzet. Ik moet toch wel zeggen dat ik van Baasrode eigenlijk meer had verwacht. Uit vijf wedstrijden behaalden we acht punten. Dat is geenszins een slecht resul taat. Er staan nu echter drie verplaatsingen op het programma. Zondag moe ten we naar Kerksken. Op woensdag 11 november spelen we de uitgestelde wedstrijd in Mere. De zon dag daarop zijn we in Bam- brugge te gast.» Het zal dus wel enige tijd duren vooraleer de Grem- bergse supporters hun ploeg nog eens op eigen veld aan het werk zullen zien. E.D.M. c 7-1 lor de wedstrijd huldig- idracht Nieuwerker- zijn speler Paul Jans die op 1 november 40 werd. er een voetballer een verdiende, dan is het deze speler. De van Mfe afkomstige Janssens l een rijkgevulde voet- lopbaan achter zich. Hij in derde klasse met iderleeuw en werd speler-trainer bij iet( Iracht Nieuwerkerken. Janssens promoveerde Nieuwerkerken in 3 jaar de hoogste provinciale ing. seize mmer genoeg, en on- teml s ^et goede werken en enorme tegenslag viel racht slag op slag terug derde provinciaal. Door tegenslag gaf hij de tie van trainer op, ten '.'Ie van Spitael. On- de zeer vele aanbie- van andere klubs Paul bij Eendracht en Spitael heeft aan speler een geweldige Zoals een sprookje, jzijn 40ste verjaardag iTpefl Janssens de derby Scotn Mere, de ploeg waar bij zijn loopbaan als j, balier begon. Reeds van s aftrap op vrijschop in n'rt minuut zette Paul ploeg op voorsprong Na een prachtig gege- 'fijschop. Mere die deze trachtte voetbal te Steenhout werd Mere afge- Na de rust kon Mere Janssens. vergastte zijn slacht met 7-1 onmiddellijk milderen -langs supporters op een echt Sportieve en goede wed- Coppens, 3-1. Eendracht, festival en tweemaal langs strijd voor een zeer grote aangevoerd door de jarige De Petter, De Bosschere en belangstelling. ede Del ,en nel. kac scho at ïtplc Het nenl1 v o in« 1 Ie te De keeper van Mere kan niet beletten dat de totaal onbewaakte Moens met een schuiver na 14 minuten het eerste thuisdoelpunt scoort. (E. Nieuwerkerken - Mere 7-1) (per) was niet opgewas- tegen een geestdriftig werkerken, die aan de heropstanding is nnen Bij de rust ston- Je bezoekers reeds op 3-0 achterstand na van Janssens, De ren Moens. BIJ SK HERDERSEM Het verblijf van Gilbert Waeterinckx bij SK Herdersem heeft zich beperkt tot één jaar. Vorig seizoen, omstreeks dezelfde periode, was Waeterinckx ingevallen voor Albert De Cuyper, die onvoldoende presteerde volgens het bestuur. De Aalstenaar heeft aan de Lange Haag beleefd wat een andere trainer misschien slechts op 5 jaar of langer met een klub meemaakt. er vrij spoedig. Vorige week dinsdag scheen alles bijge legd, donderdag in de voor middag viel het verdikt. Gilbert Waeterinckx nam ontslag bij SK Herdersem! Na de eerste seizoenneder laag op Eendracht Nieuwer kerken was zulks voor de Herdersemse bestuurslui 'n bijkomende opdoffer. Er werd niet geaarzeld. Een laatste kontakt met Waeterinckx leidde tot niets. Andere kandidaten werden niet thuisgevonden, en tenslotte werd een ak koord bereikt met Jean- Baptist Pfaff, de «kleine» balgoochelaar, die destijds Eendracht Aalst op stelten zette met zijn balvaardig heid en later zijn kunsten op hoger vlak ging verkopen, zo o.m. bij Beveren, waar hij een vol seizoen tussen de lijnen liep. Met Jean-Baptist heeft SK .Herdersem voor de tweede opeenvolgende maal een kei van een trainer op de kop getikt. Doch hopelijk verloopt de samen werking tussen bestuur en trainer soepeler dan voor heen. Hij loodste SK naar een eerste titel, werd geope reerd in het «dode» seizoen aan de knie. Was tijdig klaar voor het hervatten der trai ningen half juli en speelde zelf een paar wedstrijden met de reserven. Een totale ommekeer in de loopbaan van Waete rinckx, die operatie aan de knie. Want weer kunnen voetballen, dat was zijn leven. Alles verliep in de beste verstandhouding, SK Herdersem bleef ongesla gen, ook al dient gezegd dat het verdwijnen van een speler als Stefan De Wolf, en de verplichte afwezighe den van broer Jan, die onder de wapens is, nooit werd opgevangen en was het SK-spelpeil eerder aan de lage kant Zulks was ook door een bestuurslid opgemerkt, en die vond niet beter dan de trainer voor schut te zetten. Dat het zo en zo moest, en dat die en die moest spelen en die en die op de bank. Wie Waeterinckx kent, weet dat dergelijke houding moet botsen. Die botsing kwam KIJK OP DERDE PROVINCIALE Melsele won tegen Herleving Vrasene een veldslag. Of daarmee de oorlog definitief beslecht is, kan nog niet voorspeld omdat nog meer dan twee derde van de kompetitie voor de boeg ligt. Intussen is er in de top van de klassering van Derde D een gapende kloof ontstaan: een voorsprong van vijf punten na negen zondagen is niet niks. De koplopers staan voor een verplaatsing naar SLV Zelzate. De klub waar jaren geleden de legendarische doelman Mance Seghers debuteerde. Dat Zelzate inkasseerde vooralsnog slechts één enkele nederlaag en staat defensief stevig op de pootjes. Melsele, 17 op 18, doet er goed aan zich voor honderd procent op deze wedstrijd te koncentreren of het zou wel eens verkeerd kunnen aflopen. In Derde C is Wieze leider, en niet Thor Meldert dat één punt achterstand heeft op de brouwers. Wieze moest thuis een punt afstaan aan de verrassend goed presterende debutant Ede. Meldert rekende met het onberekenbare Kerksken af. Echte toppers zitten er ditmaal niet in. Baasrode, nipt teruggewezen door het stilaan beter draaiende Grembergen, krijgt het bezoek van Terjoden dat tegen underdog Burst een slechte beurt maakte. Een thuiszege voor de blauwgelen? Grembergen reist naar Kerksken en kan daar misschien een punt meegraaien. Berlare, gevoelig zwakker dan vorig jaar, moet het tegen runner-up Thor Meldert pogen te rooien. Als de puiten er een draw aan overhouden, mag dat «dik» worden genoemd. Bambrugge, duidelijk aan een come-back toe, neemt het op tegen Wilskracht Moorsel en stuit hoe dan ook op sterke tegenstand. Zit Mere diep in de put? Die vraag kan zondagmiddag worden beantwoord na de match tegen SK Herdersem dat aan een trainerswissel toe is en vooralsnog beneden de verwachtingen bleef. Burst-Nieuwerkerken lijkt een «open match»: Burst, na een verbijsterend slechte start aan een remonte toe, zit in een derby met Eendracht Nieuwerkerken gewikkeld. Een Nieuwerkerken dat met Mere de vloer veegde en bekwaam moet geacht Herman Muylaert (oud-speler van Nieuwerkerken) en zijn maats het vuur aan de schenen te leggen. Het wordt uitkijken naar het duel tussen de oudjes Janssens-Muylaert. Koploper Wieze doet er goed aan de verplaatsing naar Schellebelle niet te onderschatten. Met tegenstanders als William Van Caeneghem en de uitgekookte Herman Vereecken ben je nooit zeker van je zaak. In Derde D moet Sombeke het labiele Meulestede aankunnen. Voor Haasdonk ziet het er in Assenede niet goed uit. Bazel reist naar draw-rekordhouder Sint-Kruis-Winkel en Vrasene neemt het op tegen Kallo dat op niet veel moet rekenen. Trekt Klinge de lijn door op Bassevelde. Niet onmogelijk en zelfs wenselijk, want Klinge moet in de kortste keren uit de rode zone weg. M.V.H. Om de haverklap werd de totaal uit verband gehaalde verdediging van de bezoekers in verlegenheid gebracht door de snel opzittende en voetbalgrage Eendrachters. (E. Nieuwerkerken - Mere 7-1) (per) Vanaf 23-10-1981 GRATIS WEDSTRIJD voor alle lezers van DE VOORPOST Bestel tijdig uw nummer Klinge - Muide 5-2 Wat reeds lang te gebeuren overwinning zette. Tussen stand, is dan toch uiteinde- in had Lieven De Boey een lijk na negen wedstrijden penalty voor fout op Vaere- een feit geworden: wijck in een tweede treffer Sportkring De Klinge be- omgezet, en kreunde de haalde zijn eerste overwin- Muideverdediging quasi ning. De wijze waarop is doorlopend onder het lo- ook zeer hoopgevend want kaal meesterschap, als de Klingenaars met In de laatste acht minuten zulk een ijzers ter ke inge- vielen er in totaal nog vier steldheid alle komende op- doelpunten met eerst een drachten aanvatten, kan er goeie bezoekende poging van enig degradatiegevaar afgerond door Noteboom, geen sprake meer zijn. vervolgens betaald ant- De sterke thuisaspiraties woord van Cocquyt, met lagen reeds na een uur spel een passend toemaatje van in 3-0 cijfers vast, waarbij Franckaert bovenop. Nog Franky Van der Linden zijn mocht de bordjesman niet skorekwaliteiten tot twee- huiswaarts, want in de laat- maal toe had gedemon- ste sekonde drukte bezoe- streerd en zodoende zijn ker Carrez nog eens met ploeg op de weg van de succes af. Mn„ii

De Voorpost | 1981 | | pagina 21