Schamel Intimidatievoetbal m van cle man 'n het zwart it Zeer zwak Zwakke thuisploeg Nipt maar verdiend Geert Roelandt in de kijker Doelman Stevens matchwinnaar Eerste nederlaag van Boonwijk .«ij 22 - 6.11.1981 - De Voorpost KLAUWAERTS Kemzeke 1 MELDERT 1 eken en een allesontzien- de doorbraak van Herbert Van Puymbroeck, beiden Het effekt van de trainers- gestuit door de onvervaarde wissel van vorige maand gastkeeper. Tevens sloot lijkt wel definitief uitgewerkt Roelandt nog een goeie bij de roodzwarten, want gemeenschappelijke aanval hoewel ze een akseptabele af met een nieuwe kopstoot eerste helft vertolkten was dewelke de doelman niet men bij de leiding van de kon verrassen, klub niet te spreken over Pas hervat moest Tony hun rc*duit slechte tweede Van Gulck van het veld met periode. een kwetsuur en kwam De Toch was er aanvankelijk Maeyer postvatten op de niets dat liet vermoeden dat linkervoorplaats. Regi kan- de Kemzekenaars voor on- jerde bij zijn eerste aanval al overkomelijke Meldertse tegen de binnenkant van de problemen zou komen. In paal, en van deze tegenslag de vijfde minuut rukte Eddy kon de Klauwaertsploeg Saman immers kundig op zich naderhand nooit meer langs zijn flank, zond prach- herstellen. De bezoekers tig in naar het centrum, grepen zowaar de hun waar Roelandt in de vlucht geboden ruimte ideaal aan met het hoofd kon binnen- en herstelden het cijfereven- duwen. wiqht pas in de allerlaatste De thuisploeg bleef uit minuut wanneer ze ook op hetzelfde vaatje tappen met links doorraakten en Verve een puike knal van Veree- eken suksesvol kon" ombuigen. Zegsman Alex De Block verzekerde ons dat er bij de Kriekepitteploeg wel een hartig woordje zou vallen deze week, want twee punten uit twee opeenvol gende thuisbeurten kunnen geenszins voldoende wor den geacht. De vraag dringt zich dan ook op of het rood zwart mangelt aan klasse. Er zal in verband hiermee de spelers op gewezen worden dat ze zich dubbel moeten inzetten om zodoende elke degradatiedreiging definitief af te wentelen. Hiervoor moet er beslist door ieder een keihard gewerkt wor den. Uit de volgende twee «uitjes» naar achtereenvol gens Buggenhout en Oude- gem moet alleszins twee of drie punten gepuurd, zoniet zal de Weynploeg alweer in netelige papieren raken Kruibeke Sportief Stekene 2 Wat de onbetwiste top- M ÉÉ.y match van de speeldag JfiraHH moest worden is op de ^■1 JjjfËf hoogdag uitgegroeid tot JpV een wanvertoning over de wmL iitM''9ansel'in- ln de eerste helft was een kordater optreden vereist bij te harde kontak- ten, die vooral door de gasten werden gehanteerd. Op de negende minuut toch een van bereik van de Kruibeke-- Wilskracht Hofstade, vroeger een toonaangever, is nu gedegradeerd tot een deeper stuitte. Schuiven we doodgewoon meelopertje. (per) [niet sJjpn idaad W SK Herdersem - Schellebelle: 2-3 TERJODEN 0 maker te komen en sommi- BURST 1 ge spelers begingen zeer onsportieve fouten zodat er Zeer zwakke wedstrijd weinig van voetbal kon tussen twee ploegen die gesproken worden, onderaan staan in de klas- Gelukkig voor de toe sering. Het spel ging op en schouwers was de tweede af tijdens de eerste helft en helft heel wat beter dan de het waren de bezoekers van eerste en er kwam spanning Burst die op de 22ste in de wedstrijd. Terjoden minuut op voorsprong kwa- trof tweemaal het doelhout, men langs een zeer bedrijvi- terwijl bij Burst Herman ge Junior Goossens, die Muylaert nipt overkopte en Van Aerde bediende en Leo de jonge De Clercq zeer nipt Van den Steen geen kans overschoot, liet. Volgens speler-trainer Leo Van den Steen had van Terjoden, Cardon, was op het einde van de wed er een reukje van buitenspel strijd tweemaal zeer veel doch een goed leidend trio geluk wanneer de snelle zag er een zuiver doelpunt Verhofstadt alleen voor doel in en de bordjes stonden op naast schoot en de tweede 0-1maal de bal op 1 meter van Terjoden verzette hemel het doel in zijn handen en aarde om aan de gelijk- kopte. Een zeer gevleide uitslag voor Burst, die door- deze overwinning samen met Terjoden op de 11de plaats komt. Een gelijkspel zou een juistere uitslag geweest zijn. Wanneer de spelers van Burst blijven spelen met dezelfde inzet zullen zij weldra heel wat plaatsen stijgen in het klas sement. Een heel flauwe wedstrijd waarin eerder toevallig 5 MANIL doelpunten op het bord kwamen. In de eerste helft moest de bezoekende doel man Van de Velde éénmaal ingrijpen op een gekraakt schot van André Hendrickx. Schellebelle van zijn kant, pakte meerdere malen ge vaarlijk uit, deed het op zijn «Engels» met voorzetten naar de tweede paal, doch daar stond dan niemand. Kwam de bal langs een werkzame William Van Ca- neghem dan toch tussen de palen, dan kon SK Herder sem rekenen op uitstekende parades van doelman Benny De Cooman. Reeds bij de rust had niemand van de talrijke toeschouwers er oog in, dat er doelpunten zou- verkeerdelijk de uitsli opleverde. Met de resi de tien Jonge Vlam hadden Van Goetheme nog meer dan de ha vol. En vooral doelma Roos onderscheidde a l meerdere gelegenhi Tien minuten voor werd het dan vonnis voltrokken, toe- vrijschop van Versch via het hoofd van Fert naai doel verdweën. Na de wedstrijd ji> e- wij met een totaal ste Kruibeketrainer Marin, die zei dat hij 33-jarige voetballooffcnog nog nooit zo iets had Dalsi gemaakt als bij deze d, se partij Hij is dar tevreden dat zijn komende zondag vrij zodoende het reel en de geslagen kan verzorgen. T hij wel zeer over het feit dat bij zogenaamde matchen voor de steeds iets te kort door welke reden In het Stekense meende men dat juister ware dat het dubbeltje nu geelwitte kant was 0„._ De onverhoopte vier u ^)e"( na harde dobbers in V ule munster en Kruibeke kent meteen de die men zolang als met hand en verdedigen. plot Lutterzele Welle Met de kleinste score tweede helft is Lutterzele op heeft Lutterzele twee pun- voorsprong gekomen via de lil ten aan huis weten te hou- ingevallen Etienne Maes den. Verdiend mag die die een aangeven van Tem- overwinning in ieder geval merman met een doelpunt -* flL worden genoemd. De thuis- bekroonde. Tot het laatste ploeg kreeg ook de beste fluitsignaal heeft de thuis- kansen en kwam inzake ploeg deze minieme voor- spelverdeling ook sterker sprong op het bord weten te aan haar trekken. Het prob- houden, niettegenstaande Erembodegem speelde ongetwijfeld zijn beste match leem dat zich bij Lutterzele de bezoekers er in de slot- van het seizoen. Vooral de alerte verdediging dient stelt is de afwerking en dat minuten alles probeerden geloofd. Na de 2-0 zege tegen rivaal Boonwijk is SK is iets wat speler-trainer uit te halen om in extremis Erembodeqem nu de nieuwe leider in Vierde H. (per) Dré Temmerman al lang nog de halve inzet te vero- weet. Men moet echter roei- veren. en met de riemen waarover Lutterzele staat thans men beschikt. De bezoekers met twee verplaatsingen op Qfpl/pnQ \A/ii Iznmon I stelden zich in Sint-Gillis in het programma. Zondag WIJ l\UI I IC I I geen geval poeslief op. Mee- moet het naar Doggen door naar het einde van de eerste helft wanneer Steke ne alyvper de paal raakte na goed samenspel tussen Fer- ket en De Bock. Dit was slechts een minuutje uitge- bezat SK toch steld, want specialist Sa- nog de macht om terug te man leverde dan een haar- slaan. Weer via Matthijs fijne vrijschop af juist in de kwam een snelle aanval op kruising. Zoals men kan gang. De snelle SK-spits konstateren, weinig weer- zette voor, en Johan Van woord van de thuisploeg, den vallen. Langs beide Niéuwenhove devieerde de doordat ze al te vaak inging kanten sprak men er zijn bal met het hoofd in de op het te harde gastoptre- tevredenheid uit, wanneer verste hoek. Herdersem den en bijgevolg vergat te het tot een puntendeling voerde dan de forcing, doch voetballen Blauw-wit re- zou komen. Doch onmiddel- liet zijn rechterflank voor de vancheerde zich echter in lijk na de hervatting gingen resterende tijd ongebruikt, de tweede periode en druk- de poppen aan het dansen. Resultaat: beuken tegen te dan doorlopend de oppo- Een onschuldig balletje liep een muur, zonder de nood- nent op doel. Bij een recht in de armen van zakelijke doelpunten. Het zeldzame tegenstoot van Benny De Cooman. Deze doelpunt viel twee minuten Stekene werd er een werke- loste warempel de bal en voor het eindsignaal aan de lijk te laken vergrijp ge- William Van Caneghem had overkant. Drie, vier schoten pleegd op Kris Verschrae- maar in te duwen. Dit werden weggewerkt, doch ge, wat Danny Amelinck doelpunt was een zweep- Guido Janssens kreeg hem (dit terwijl deze jongen niet slag voor de lokalen, die er het best op de voet. in de omtrek was bii de fout) eindelijk tegenaan gingen. Plots wist men in Herder- semse rangen dat op de rechtervleugel een gevaar lijke Patrick Matthijs liep, en werden alle ballen zijn rich ting uitgestuurd. En vraag het maar gerust aan de bezoekende defensie om hem te stoppen moet men naar de noodrem grijpen. Toen hij de derde maal van de voet gelopen werd, kreeg Herdersem een vrijschop. André Hendrickx belastte zich met die karwei, en doelman Van de Velde was kansloos, tegen het «drop shot». De vreugde om dit lokale doelpunt was echter van korte duur, want pas afgetrapt of Benny De Coo man beging een nieuw misstapje. Op een outswin- ger wilde hij perse tussen komen en duwde de bal in de voeten van Wim Ras- Boonwijk, dat een week voordien Edixvelde van het kastje naar de muur spe schaert, die van kortbij vond als produktiefste ploeg uit de reeks een hechte verdediging op zijn binnentikte. Ondanks deze liet het met 2-0 afweten bij runner-up SK Erembodegem. (per) Zonder problemen heikantzele VALENTINO'S OVERM. 0 rmaals lieten ze zich betrap- Erembodegem en daar zal Moerbeke pen op overtredingen waar- men alleszins moeten knok- Kieldrecht door het spel geregeld werd ken wil men kans maken op onderbroken en het voor de een winstpunt. De daarop- kijker niet bijster aan ge- volgende wedstrijd is even- naam was om het geheel te eens een verplaatsing, na- aanschouwen. melijk naar Baardegem. Na een kwartier in de Na vier matchen in de huidige kompetitie zag het er bepaald niet gezond uit i.D.M. voor de suikerjongens, maar een vijftal weken later is de Moervaartploeg al naar de vijfde plaats opgeklommen. Dit was slechts mogelijk na vijf opeenvolgende overwin ningen tegen op rij Waas munster, Kruibeke, Hoog- einde, Meerdonk en zondag wel nodig, want de tegen stander was sterker dan l33tst tegen Kieldrecht op menig Opstalvoetballer had eigen veld. Het was noch tans in die laatste wedstrijd niet zo vlot van start gegaan moeilijke staat van de gras mat en konden een fout van verdediger De Schep per met een doelpunt langs Dillis uitbuiten. Een luttel minuutje later viel alles reeds te herdoen, want na gave kombinatie tussen Van Gaver en Dullaert kon laat ste man Franpois Van Kerckhove suksesvol af drukken met een schot in de winkelhaak. Moerbeke bleef dan voluit zijn kans gaan en dwong via Rudy Zaman rond het halfuur een penalty af, welke door Guido Dul laert goed werd binnenge werkt. Van bij de aanvang pak ten de bezoekers uit met een sterk gegroepeerde ver dediging van waaruit dan getracht werd te counteren. Maar het bleef bij goede bedoelingen want de Valen tino's misten duidelijk de eerste doelpunt uitbleef kracht om doelman Van ging Heikant steeds kramp- Doorslaer te bedreigen. Wel achtiger en meteen ook zag het er naar uit dat de slordiger spelen. Zelfs toen gasten er zouden in slagen Van Eetvelde gepakt werd hun netten ongeschonden m de fatale zone slaagde te houden. Naarmate het Van Doorselaer er niet in de strafschop om te zetten want doelman Pennewaert koos de goede hoek en meteen bleef de 0-0 op het bord. Maar op de 33' kon Van Doorslaer dan toch zijn fout goedmaken en Heikant voorlopig niet in gafl trekken in de bezoel afweer. Tot Mare D'HPver ders op het veld kwa meteen bleek het dan te kunnen. D'Hollanda Opstal 2 Gij ze gem 1 De ontmoeting tussen verwacht. Eendracht Opstal en Gij ze- Al vlug in de wedstrijd gem is een aantrekkelijke kwam de thuisploeg op partij geworden. Er is wel- voorsprong. Geert Roe- licht geen enkele toeschou- landt was langs links uitge- wer die na afloop ontevre- broken. Hij schakelde een den het terrein heeft veria- paar tegenstanders uit om ten. Vooral in de eerste met een uitstekende voor- de eerste helft nogmaals la- waarvan hijzelf akteur helft was Opstal overtui- zaet de vrijstaande Stefaan ten gelden. Weer plaatste werd af te ronden. Met- gend de betere ploeg. Het De Waegeneer te bedienen hij een paar tegenstrevers een zat Opstal op rozen, al- het zich gelden in vele op- die weinig moeite had om af in de wind, maar ging deze hoewel de bezoekers net zichten en legde een algehe- te ronden. Diezelfde Geert keer alleen door om zijn voor de rust via de counter le inzet aan de dag. Die was Roelandt zou zich later in rush met een doelpunt konden terugslaan. Na de hervatting was het overwicht van Opstal heel wat minder uitgesproken. Van de kant van de bezoe kers werd enkele keren een vuist getoond en dat noopte doelman Werner Van der Jeught een paar keer tot gevatte tussenkomsten. Die man deed dat trouwens met brio. Langs de andere kant kregen de lokalen, hoofdza kelijk dan langs Peter Mol nog een paar kansen. praat met middenveldspel, Brabander tijdig geneest, zodat het niet moest ver- zullen dezelfde Moerbeke- wonderén dat geen van de elf zondag aanstaande de keepers nog voor hete dienst uitmaken op Stekene vuren kwam te staan. Uit- Sportief, om de leidersploeg zondering gemaakt voor te verontrusten. Het staat een sterke uitbraak van als een paal boven water dat op wïnst schieten. Dit doel- Freddy Apers, die alleen blauwwit onvervaard voor voor de Kieldrechtmuit ge- de zege zal strijden, zodat komen niet kon inschuiven, gebuur Sportief gewaar- Indien een lichte voetver- schuwd is. zwikking van doelman De MANIL punt bracht nog niet de nodige rust in de lokale ploeg want ook na de herneming slaagde men er RUPELMONDE FC EKSAARDE 0 al te danken aan Jules Kint 1 die enorm veel veld bestreek waarbij niet alleen de be- FC Eksaarde heeft voor zoekende akties afgebroken een verrassing gezorgd door werden, maar ook offensief de volle inzet te gaan kwam Jules sterk uit de weghalen op Rupelmonde. ver* Doelman Stevens Daarmee zit de ploeg uit moest in de voeten van een Eksaarde op het goede lokale aanvaller toen Van de spoor na een mindere pe- Putte te kort terugspeelde riode. De zege op Rupel- terwiJ' even voor het half monde werd n ruime mate uur de gastheren een wen- in de hand gewerkt door kende doelkans onbenut doelman Stevens die niet te 'ietei- Maar op de 33' kloppen was. gebeurde het. Een lokale Aanvankelijk waren beide verdediger moest de bal uit ploegen aan elkaar ge- doel slaan om de waagd waardoor het spel- openingstreffer te verhinde- verloop zich hoofdzakelijk in ren en Alex Van Bocxlaer het middenveld situeerde ''et de logische strafschop Dat Eksaarde gelijke tred n'et onbenut om Eksaarde kon houden met de gasthe- °P voorsprong te tillen, ren die er nochtans fors ^a da herneming opteer- tegenaan gingen, was voor- de EksaarHo voor een meer gesloten verdediging en spekuleerde op de counter. Dit had voor gevolg dat de gastheren zonder slag of stoot het middenveld kon den kontroleren zonder er evenwel in te slagen gaten te boren in de bezoekende afweer. Rupelmonde pro beerde het dan ook vooral met afstandsschoten, maar doelman Stevens was niet te kloppen. Tot tweemaal toe wist hij met een grote save de gelijkmaker te ver hinderen. De beste kansen waren nog voor Eksaarde toen snelle counters Ver- schueren en Creve alleen voor het lokale doel brach ten, maar de afwerking liet wel te wensen over. W.V.L. Uiteindelijk bleef de stand die reeds aan de rust was bereikt onveranderd, ook na negentig minuten voetbal. Opstal moet zon dag uit naar Welle. Een moeilijke opdracht voor de Buggenhoutenaars, die de woensdag daarop worden gekonfronteerd met Bonan za (niets te maken met een vroeger tv-feuilleton). Dit voor de achtste finale in het kader van de beker van de Denderstreek Drie wed strijden in acht dagen. Niet te onderschatten. E.D.M. KIJK OP VIERDE PROVINCIALE 'X! nhe zou trouwens op de 7c zeldzame flitsende 3kt* sukses afronden. Een t de doelpunt dat troi> un de veer definitief deed ken bij de moedige Va no's die trouwens opve ran sportief hun kansen M e(jg. digden. In de slotmin slaagden Van Doorsla D'Hollander er nog in zware cijfers op het ba schieten. W L. 10-! jgsd sp he feten In de vierde provinciale reeks H stond de topper S.K. Erembodegem - R. Boonwijk geprogrammeerd. En dat is die konfrontatie ook geworden. Er was bij de beide ploegen een felle kampgeest aanwezig, alhoewel men dan ook aan vloeiend kombineren dacht. Deze wed strijd die het praedikaat topnummer zeker verdiende werd door S.K. Erembodegem gewonnen. Men kon echter de spanning vrij lang snijden. De beide ploegen lieten er geen twijfel over bestaan dat er zo spoedig mogelijk moest gescoord worden. En er werd vooral in die eerste periode met wisselende aanvallen gestre den. Die gepaard gingen met niet ongevaarlijke stand jes in ieder doelgebied. Men mocht zonder gevaar voor tegenspraak stellen dat de balsns van de verdien sten zowat in evenwicht was. De gerenommeerde bezoekers kwamen op achterstand. Voor hen op eerder ongelukkige wijze. De snelle S.K. spits Luc Buggenhout pikte bij het tekort terugspelen op de doelman de bal mee en scoren was slechts een koud kunstje. Boonwijk keek bij de rust nog tegen deze kleine achterstand aan ofschoon het een paar keer aan de S.K.-verdediging had geschud. Na de kampwisse ling zou S.K. die voorsprong dan toch min of meer wettigen. De partij evolueerde dan toch in het voor deel. Met een tweede treffer als gevolg. De Racing doelman werd kompleet verrast door een afstand schot van Patrick De Nijs. Hij wou knielend de bal pareren. Deze maakte plots een capriool en schoof over de schouders van de keeper en dwarrelde over de fatale lijn. Boonwijk had nog wel de veerkracht om te reageren, maar de S.K. verdediging was niet te vermurwen. Daarbij had Racing ook een paar keer gefaald bij de laatste stoot. Er was een opmerkelijk prestatie van de hardwerkende Dusong bij de thus ploeg. S. Moorsel pakte in zijn twee jongste uitwei strijden twee punten. En men stipte aan dat de refh "U vertikte «Schroevers» een strafschop toe te kenne Zondag staat de derby S. Moorsel - Baardega jll- geprogrammeerd. Het wordt vooral een prestigesli dat geburenderby. Bij «Schroevers» wil men in ge van winst een speciale inspanning doen voor spelers. Edixvelde liet de kans liggen om opnieu L naar de leiding te wippen. Het haalde slechts een pi in de thuiswedstrijd met R. Lebbeke. De nederlaqr*1 tegen Boonwijk had dan toch sporen nagelaten. In de vierde provinciale reeks G knoopte Heldergef *1 bij gebuur Aaigem opnieuw met de overwinning aar een Heldergem dat van het windvoordeel genoot liep mé, 81 doelpunten van Dirk en Ronny Perreman tot 2-0 uü|eu« Na de kampwisseling klom Aaigem in het offensitl Het nam risiko's en Perreman werd foutief gestopt ei zette zelf de strafschop om. Daarna werden de bezot in kers onder felle druk gezet en waren op louter verdeè gen aangewezen. Tenslotte werd het dan toch 1- ingj langs Patrick Lammens. Maar voordien had Van de de Schueren al twee open kansen gekregen om d fciu winstmarge van de gasten op te drijven. Hij liet di 0p^ 'gemaakte' doelpunten liggen. Erpe liet bij Baveget st niets aan het toeval over en won vlot. Vlierzele zett od de derbyontmoeting met Massemen naar zijn ham En in dit treffen kwamen de liefhebbers van doelpin taa ten best aan hun trekken.

De Voorpost | 1981 | | pagina 22