GRATIS WEDSTRIJ SJIEPEEREKES EN SCHIEFRECHTOEVER ZIJ AAN ZIJ IN AALSTERSE KARNAVALKWIS K0LLEKT0REN VORMEN BELANGRIJKE SCHAKEL IN WATERZUIVERING «r* m mm VC MET «DE VOORPOST» EN «ONS KLEIN-BRABANT» NAAR DE ZON Cl DL K< 2 - 6.11.1981 - De Voorpost lit en c Het is c^e vooravond van Allerheiligen en een zwoel herfst- Gaa Lowies, noch de Matot- windje vergezelt ons op weg naar de rustige Meuleschette- ten hoe is het mogelijk! straat. Naar de zaal 't Kapelleken, waar het steeds aktieve de naam van de kantinière bestuur van de dekenij Koolstraat zijn zesde Karnavalkwis 1981 kennen I organiseert. De Matotten kunnen wél de Antoine als quizmaster met twee ploegen: de Komissesloipers en Weir. (CDJ) Het is kwart over acht als we de deur van het zaaltje ope nen: er is het geroezemoes van de supporters van de tien deelnemende groepen, doch lang niet alle tafeltjes zijn bezet en de ambiance is eerder aan de koele kant. Spijtig maar weer eens voor de mensen, die zich de moeite getroosten om zo'n kwis op zijn pootjes te zet ten, een opdracht, die niet te onderschatten is. Voorzitter Hubert De Meyer is dan ook ronduit ontgoo cheld als hij de zaal betreedt en de matige publieke be langstelling konstateert. Van glansloze Gaa Lowies... Daarom echter niet ge treurd. Kwismaster Antoine verschijnt op het podium om met het vragenspel te be ginnen. Er zijn vier reeksen van drie vragen: de gewone vragen, waar je het juiste antwoord nauwkeurig zelf moet for muleren; de gemakkelijker meerkeuzevragen, waar je de keuze hebt uit drie moge lijkheden; de juist/niet-juist vragen en tenslotte de dia's. met diverse karnavalgroe- pen uit vroegere kavalkades. Elk juist antwoord is vijf pun ten waard en zelfs tien als de joker wordt ingezet. Als eerste nemen de Matot ten winnaars van vorig jaar het op tegen de Gaa Lowies. Eén van de Gaa Lowies noemt als hobby «bierdrin- ken en karnévalvieren», doch van kwissen blijken hij en zijn kollega's niet veel kaas te hebben gegeten, want pas bij de allerlaatste dia skoren zij hun eerste vijf punten! Weinig glans dus bij de Gaa Lowies, maar vol gende keer doen ze het mis schien wel beter... en een fijne kwismaster! De Matotten brengen het er heel wat beter af, halen na een aarzelend begin toch nog 50 punten. Antoine Van der Heyden ontpopt zich als een volleerd kwismaster, de vragen zijn erg gevarieerd en mogen voor doorwinterde karnava- listen toch geen onoverko melijke problemen stellen. Opvallend is, dat noch de namen noemen van twee stichters van het Feestkomi- tee in 1923: Gustaaf De Stobbeleir en Alfred Kel ders; zij weten ook, dat de eerste Prinsenverkiezing in 1954 werd georganiseerd door de Bond der Politieke Gevangenen en dat Albert Verbestel in 1964 tweede werd na Fransky... Je steekt er wat van op, van die kwis en na het eerste duel komt er ook wat meer stemming in de zaal. Een wonder' affaire Tussen twee bedrijven door praten we even met Prins Stefaan, die zijn Sjiepeere- kes komt aanmoedigen en later op de avond naar het bal van de Brikaljongs gaat. Een drukbezet man, zoals we al eerder schreven... Wat de verkiezing van de Prins van Oost-Vlaanderen betreft, daarvoor heeft de huidige Aalsterse karnaval- prins nog geen uitnodiging in de bus gekregen. De eer ste november worden de in schrijvingen afgesloten en dus zien de Aalsterse karna- valisten voor het eerst sinds jaren hun eigen prins niet tussen de kandidaten voor de provinciale prinsentitel. «Een wonder' affaire» zou den ze in Aalst zeggen. Wij vinden het jammer voor Ste faan, omdat hij de kans niet krijgt Enrico en Polle Keiper- noagel op te volgen. Per soonlijk vinden we het niet zo erg, want er lopen zo al prinsen genoeg rond en tus sen al die pluimen en veder bossen ziet men op de duur de rest niet meer... En dat is het spijtigste van de huidige evolutie. Joker maksimaal benut Op het podium hebben in tussen drie Komissesloipers en drie leden van «Weir» plaatsgenomen. Michel Cleemput is van de partij om zijn Komissesloipers op het rechte kwispad te houden, doch bij de eerste reeks vra gen slaagt niemand erin om een juist antwoord te geven. Die vragen zijn: «Noem 3 van de 4 panelleden van het karnavaldebat, dat C.S.C. «De Rank» op 28 januari 1981 organiseerde onder het motto «leder zijn waarheid». Wij kenden zelfs de namen van de twee ontbrekende panelleden, maar dat doet natuurlijk niets terzake... «Hoe oud was Alfred Kel ders toen hij op 28 novem ber 1956 overleed?» Het ant woord was 82 jaar en op de vraag wanneer de «Ware Gilles» voor het laatst in de stoet gingen, moest 1971 worden geantwoord. Bij de meerkeuze vragen ko men de Komissesloipers stilaan los en bij het derde luik zetten ze hun joker in met maksimale puntenoogst als gevolg. Zij halen tenslot te 50 punten tegen 20 voor Weir. Smakelijke joker De derde tweekamp gaat tussen de Toisers en de Sjie- peerekes en deze laatste groep loopt vlot van stapel en skoort de beste tussen standen. Constant Van Impe kandi daat voor de prinsentitel 1982 Jef Van Neck en Roland Beeckman weten dat er ooit een Aalsterse Avond op de Hopmarkt is geweest in 1974 en dat de koppen van Van Looy en Beheydt voor de Lachers werden ge konterfeit door de Naar aanleiding van de officiële eerste buislegging voor het gewerkt aan de ontwerpen nieuwe kollektorennet van Groot-Aalst werd aan de talrijke voor de linkeroever (kant aanwezigen een brochure bezorgd waarin duidelijk de verschillende plannen tot de realisatie van de sanering van de Dender verklaard worden. centrum), met name de kol iektoren I, II en IV. Pas over enkele jaren zal de rechter oever (kant Mijlbeek) aange pakt worden. Hierin wordt ook het belang langrijkste zijarm is de as van de koliektoren bena- Brusselsesteenweg, drukt. Deze koliektoren vor- Koliektor III komt uit Erpe- men de laatste stap bij de Mere over Lede en Hofstade Start verzameling en het transport met aansluiting op koliektor Op 19 oktober jl. werd een van het afvalwater. Zij zijn in I ter hoogte van de Berg- aanvang genomen met de feite de verbinding van alle straat. uitvoering van de eerste sek- eindpunten der moerleidin- Koliektor IV omdat de ge- toren A en B van de koliektor gen en dus van de overstor- meente Gijzegem en koliek- I. De werken werden na ten en komen allemaal sa- tor V komt vanuit Wieze naar openbare aanbesteding toe- men in een verzamelput aan Herdersem, aansluitend op gewezen aan de PVBA de ingang van het zuive- koliektor II. Beernaerts Werken te St.- ringsstation. Verder zijn een aantal kleine- Niklaas voor een bedrag van Er wordt in Aalst naar ge- re «smeerpijpen» voorzien, 53.010.406 fr. BTW inbe- streefd zoveel mogelijk gra- voornamelijk in het gebied grepen, vitair te werken. Daarmee van de Hofstaadse beken. Het tracé dat nu aangelegd bedoelt men dat de leidin- Van meetaf aan werd het wordt, vertrekt in Erembode- gen een zodanige helling globale projekt opgesplitst gem aan de Dr. Carlierlaan, krijgen dat het water er zon- jn twee fasen, met de Den- langs de Bontebeek, De der verpompen kan in af- der als scheidingslijn. Mo- Schepperstraat, Dorpsstraat, vloeien. Aangezien het na- menteel wordt uitsluitend Termurenlaan, Kapellekens- tuurlijk terrein niet steeds dezelfde helling vormt, leidt zulks noodzakelijkerwijze tot steeds grotere ingravings- diepten naargelang het wa ter stroomafwaarts gaat. Bo vendien neemt de diameter van de leiding ook toe in de richting zuiveringsstation. Waar de ingravingsdiepte technisch of ekonomisch niet meer haalbaar blijkt, wordt een pompstation in geschakeld. Het water wordt dan in een persleiding opge voerd naar een hoger peiL om dan weer gravitair te ver volgen. Stellen de opbraak en graafwerken teveel pro blemen, dan wordt overge gaan tot hydraulische door persing. Bij die techniek worden de buizen vanuiteen bouwput in de grond ge boord zonder sleuven en wordt de grond binnen de buis uitgegraven. Aalst In Aalst bestaat het kollekto rennet uit verschillende hoofdaders. Zo is er voor eerst koliektor I langs de lin ker Denderoever. Koliektor II ligt op de rechter Denderoe ver vanuit Baardegem en Meldert, via Moorsel naar Aalst en Herdersem, bij mid del van een sifon onder de Dender te verbinden met het zuiveringsstation. Zijn be- De werken aan de koliektoren zijn definitief gestart. (CDJ) baan, Erembodegemstraat en De Vilanderstraat tot het kruispunt met de Van Der Nootstraat. De binnendiameter van de buizen varieert van 0,40 m in het beginpunt tot 1 meter aan het einde, met een maximale diepte van 3,5 m. De totale lengte bedraagt 2.970 m. In het voorlopig eindpunt aan de Van der Nootstraat wordt een voorlopige pomp geplaatst om het verzamel de afvalwater in afwachting naar de Dender te spuien. In een latere fase zal de koliek tor worden doorgetrokken in de richting van de St. Anna- brug en vervalt het pomp station. Overstorten zijn voorzien aan de Dr. Carlierlaan, De Schepperstraat, Termuren laan en De Vilanderstraat. Aan het laagste punt van de De Schepperstraat komt een vast pompstation om het water in een 393 m lange persleiding van 20 cm dia meter te verpompen naar het hoger gelegen deel van deze straat. De kruising met de spoor weg aan de Termurenlaan gebeurt door doorboring van met staalplaat versterkte betonbuizen. In hetzelfde wegennet wordt ook de riolering vernieuwd in overeenstemming met het totaal rioleringsplan, door dezelfde aannemer. De kostprijs daarvan bedraagt 10.371.793 fr. BTW inbe grepen. Waar nodig worden ook de nutsleidingen verplaatst of vernieuwd, waarbij aan de omwonenden de gelegen heid tot nieuwe aansluitin gen wordt geboden. Op die manier wordt vermeden dat het eveneens te vernieuwen wegdek in de toekomst om de haverklap zou moeten opgebroken worden. De werken aan de koliektor genieten een rijkstoelage van 100%, terwijl voor de rioleringswerken het rijk voor 65% tussenbeide komt in de kosten. VEHE meesterlijke hand van Jef Van der Steen. Maar ze weten nog veel meer en ze hebben een pracht van een joker, die bo vendien eetbaar is en nog erg smakelijk ook. Zij totaliseren 65 punten, te gen 25 voor de Toisers, die de steun van Staafke Sonck missen en naar het zeggen van Rudi-met-de-baard door het ontslag van Staaf zowat onthoofd zijn. Het is intussen tien uur ge worden en de zaal is zowat volgelopen. Er is stilaan am biance gekomen. De Sjie-* peerekes delen met gulle hand stukken van hun jokers uit en dat valt in de smaak van het publiek, dat er ver rukt van smult. Sloensjendag De vierde konfrontatie brengt Snottebellen en Lod- deroeigen tegen elkaar in 't gelid: een fraaie kombi- natie... De Snottebellekes hebben een zwakke start, de Lodder- oeigen beginnen goed, doch haperen af en toe. Beide par tijen zetten hun joker in bij de dia's, doch dat brengt hen weinig baat bij en het eindigt op een 30-50 stand in het voordeel van de Lodder ende oeigskes... Door het rumoer in de zaal gingen heel wat vragen voor ons de mist in. Dan maar met gespitste oren de laatste krachtmeting van de avond tegemoet. Niet zoveel volk en belangstelling in 't Kapelleken. (CDJ) Vanoigest verschijnt ver kleed op het podium, Schief- rechtoever in gewoon pak- kie, net als al de overige groepen. Ze zijn kennelijk op hun qui- vive, die van Schiefrechtoe- ver, want uiteindelijk blijven zij slechts één keer het ant woord schuldig. «Sloensjen dag» werd genoemd, doch daar moesten ook wij met het schaamrood onder de baard onze onwetendheid toegeven. Marie-Rose Van Pottelbergh, Dirk Rimbaut en Rudi Willo skoorden 70 punten, meteen het meeste van de avond. Vanoigest haalde er 45, zo dat na de eerste kwisronde Schiefrechtoever en de Sjie- peerekes zij aan zij staan en voor de finale op 5 decem ber a.s. met het achtervol gend pelotonnetje nog alles mogelijk is... De Sjiepeerekes werden be loond voor de originele jo- kervondst en dat was met een het sein voor de meeste aanwezigen om de plaat te poetsen. Ook wij smeerden hem toen maar in de hoop dat de strijd op zaterdag 5 ber om 20 uur in 't Ka ken drukker en entoej zal worden bijgewoor de schiftingsronde. Rendez-vous dus op vond, same time, sam^j ce... Het loont de mot Cyriel Temi Stand na de eerste ronde 1. Schiefrechtoever 2. Sjiepeerekes 3. Matotten Komissesloipers Lodderoeigen 6. Vanoigest 7. Snottebellen 8. Toisers 9. Weir 10. Gaê Lowies m ™°r ge «teen iheid. hetz dsui 65jleren, t 50pe te 50jgiebesp door i tultui !5|nten te is nie' r alle ig van eden ten bli oparb Iroude lepakt Vraag: Stel deze puzzel sa wijzigi men, kleef hem opgevoe een blaadje papietino,ee en stuur hem samen met de naam van de ze bekende man te-1 mee rug naar onderstaand omt») adres. lief Schiftingsvraag Hoeveel is de som van de zeven getrok ken Lotto-cijfers van zaterdag 14 novem ber a.s. (getal tussen 28 en 259). mente niljard Ise st omdc orafisl goed I0 nie en o| Reglement: 1. Deze wedstrijd staat open voor iedere lezer van «De Voorpost» en «Ons Klein-Brabant», ongeacht de leeftijd. 2. Medewerkers aan «De Voorpost» en «Ons Klein-Brabant» evenals de personeelsleden van Uitgeverij-Drukkerij De Cuyper zijn uitgesloten. 3. Over deze wedstrijd wordt geen telefonische of schriftelijke informatie verschaft. 4. Elke week zal er een winnaar zijn, die een reis krijgt aangeboden. Hij moet die reis binnen een bepaalde periode ook maken en zelf kontakt opnemen met het reisbureau (waarvan we hem het adres zullen bekend maken). 5. Enkel de antwoordformulieren die verschijnen in «De Voorpost» en «Ons Klein-Brabant» zijn geldig. 6. Men mag meerdere formulieren per persoon insturen. 7. De antwoorden moeten ons bereiken de vrijdag nadat de opgave is verschenen (de kB' poststempel zal gebruikt worden als bewijs). 8. Wanneer er meerdere juiste antwoorden zijn, zal de schiftingsvraag de doorslag geven. Mochten er ook dan nog meerdere juiste antwoorden zijn, dan wordt de winnaar uit deze goede antwoorden geloot. Antwoordformulier: Knip dit formuliertje uit en stuur het zo vlug mogelijk en vóór 13 november e.k. naar «Reis naar de zon». De Voorpost - Ons Klein-Brabant, Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde. Naam: Adres: Leeftijd:jaar Schiftingsvraag: Het juiste getal is V.V. i, nieu w het jd ho' Bn en een Daar hs lar gemac erder; lering zal m it van binne d tgove de k len bl fever Aba en a lakt - ntdui bge te tx kono d wc se bel iel e k

De Voorpost | 1981 | | pagina 2