De wet van de sterkste tr G. Heylens: «We lieten kansen liggen» Beker van België OP HET RANDJE AF Steeds op kop 32 - 6.11.1981 - De Voorpost BEKER VM BELGIE Beveren-Hoeselt 2-1 (na verlengingen) Beveren itan naar de achtste finale van de Beker van België. De Waaslanders hebben daarvoor 117 minuten nodig gehad om derdeklasser Hoeselt uit te schakelen. Op Freethiel bewezen de Limburgers dat ook in derde hard geknokt en aardig wordt gevoetbald. Pas in de tweede verlenging kregen de bezoekers het fysiek bijzonder lastig en kon Albert drie minuten voor affluiten geelblauw voor str fschoppen en een mogelijke uitschakeling be hoeden. Beveren startte zonder van de thuiswedstrijd te- Weihrauch en Martens gen Split zo suksesrijk maar met Van Moer, Ste- was gestart. Maar zater- vens en Creve. De ploeg dagavond bleek dat bij dus die de tweede helft de thuisploeg weer hele maal niet te draaien. De Waaslanders slaag den erin de eerste helft niet in ook maar een schot tussen de palen te plaatsen. In het midden veld ging het nog wel goed met opnieuw een uitstekend spelende Van Moer en een hardwer kende Schönberger, m«a.r vooraan was men weer aan krasselen toe. Creve vond zijn plaats niet, Theunis liep ken- Zo kwam het geruststellend doelpunt van Erwin Albert tot stand. (Beveren - Hoeselt 2-1) dw) nelijk wat te zoeken tus sen het gras en Albert huppelde lusteloos rond. Alleen Stevens probeer de nog eens iets posi tiefs, maar ook hij had het ontzettend moeilijk met de kort opzittende Limburgse verdedigers. Hoeselt kwam er in die periode soms voetbal lend goed uit, maar mis te zelf ook stootkracht om te scoren. Daarbij was het dan nog zo, dat de bezoekers een zo zwak Beveren wel niet hadden verwacht maar toch afwachtend en voorzichtig bleven ak teren. Na de rust gebeurde dan wat weinigen had den verwacht. Hoeselt, kwam op voorsprong. Buyl verloor nogal dom de bal aan Illiaens. De Limburger spurtte on gehinderd naar Pfaff toe, lokte Jean-Marie uit zijn doel en plaatste dan rustig de bal tegen het net. Dit goaltje schudde de Waaslanders wakker. Stevens vuurde drie mi nuten na het Hoeseltse doelpunt tegen de staak en rond het uur moest libero Bruninx de bal van de lijn keren na schot van Baecke. Beve ren ging nu echt druk- De onzichtbare Bob Stevens blijft baas in dit luchtspel en Wilfried Van Moer staat op vinkenslag. (SK B( - Hoeselt 2-1(dw) Hoeselt wilde zo maar niet uit de Beker BEKER VAN BEEGIE ken en het werd zelfs een gezellige wedstrijd voor de vierduizend kij kers. Hoeselt bleef uit stekend meespelen en beschikte met Van Pa rijs over een talentvolle doelman. Onkans bleef de Waaslanders parten spelen. Vooral Albert was er door getroffen, toen hij in amper twee minuten tijd twee keer tegen de lat schoot. In de 67ste minuut kreeg de thuisploeg dan toch waar zij recht op had. Wilfried Van Moer, op nieuw in goede doen, gaf heerlijk voor naar Stevens die krachtig binnenkopte. Men ver wachtte nu de totale in eenstorting van Hoeselt maar de bezoekers ble ven moedig voortstrij den. Beveren kreeg geen echte grote kansen meer en er kwamen verlen gingen. Hoeselt, tevreden met het niet onverdiende ge lijkspel, hoopte dat deze score op het bord bleef en rekende op straf schoppen om een ronde verder te komen. Beve ren voelde daar duide lijk niet voor en ging vooral in de tweede ver lenging geweldig druk ken. De bezoekers kre gen het toen steeds moeilijker. Vier minu ten voor tijd moest Van- heusden op de lijn een goede kopbal van Schön berger wegwerken maar nog een minuut later was Hoeselt eraan voor zijn moeite. Een voorsset van Creve werd door de Limburgse doelman in de voeten van Albert ge duwd. Albert had maar in te schieten en hij dat ditmaal zondert 7 r zeling. Beveren ge: ndere te dus in de achtste 2ingen le. Zonder veel evenwel. Hoeselt na afloop het meest |wgdic plaus. Terecht, wai Limburgers hadden minuten lang toch beste van gegeven. knaller Zwaï nwand het hoogc itation Hugo A |nami< k d< eer r Toeschouwers: 4.CXXin Scheidsrechter: Bleeckere Doelpunten 47' Illiaens 67' Stevens 117'Albert SK Beveren: Pfaff, pers, Garot, Buyl, cke, Van Moer Schoofs), Schönbei lijker Theunis, Albert, Ste hen (Weihrauch), Creve. Hoeselt: Van Pt Vanheusden, BrunL Thijs, Moers (75' i lings), Schrooten. remans, Illiaens, ken, Lamain, Mesott LIERSE-E. AALST 3-0 Bij Eendracht Aalst had men zich geen begoocheling gemaakt over een positief resultaat te Lier. Men wist de eerste klassers duidelijk sterker en het streven van Aalst was er vooral op gericht de gereputeerde tegenstander flink van repliek te geven en een eervolle uitslag neer te zetten. Het kan niet worden de match viel witzwart te geloochend. Ondanks de beurt en vrij vroeg in de 3-0 nederlaag speelde Een- match. Ferrera ondernam al dracht een voortreffelijke direkt een van zijn rushes wedstrijd. Maar ook nu was die de tegenstander kom- hetzelfde euvel te onderken- pleet verraste. Daarbij lukte nen als in de voorgaande hij een strakke voorzet, die konfrontaties. Bij de afwer- de verdediging op losse king bleef men deerlijk in schroeven zette Ook Enge- gebreke. Zoniet had men len verkeek zich op deze toch wel enigszins andere inswinger. De Bolle kreeg zo eindcijfers gekregen. Want de bal voor het intrappen de eerste doelrijpe kans uit Engelen die zijn doel had «Ik zal niet beweren dat Lierse onverdiend de bekermatch tegen ons heeft gewonnen. Ik zou trouwens de waarheid geweld aandoen. Maar het kan anderdeels ook niet ontkend dat we een goede beurt maakten. We speelden op bepaalde momenten degelijk, waarbij de bal keurig van man tot man werd getikt. En gedurende de eerste speelhelft wekte Aalst de indruk met de eersteklasser te kunnen wedijveren. Ik moet voor die goede prestatie vooral ons middenveld roemen. Het gaf blijk van een enorme werkkracht. Anderdeels was ook de aanval heel beweeglijk maar de kansen die er kwamen werden nu ook niet benut. En het eerste doelpunt vlak voor het eerste inrukken kreeg Lierse op een presenteer- schoteltje. Comelis leed balverlies en dat werd uiteraard door het duo Bosch-Van den Berghe genadeloos afgestraft. En na de rust waren de spelers nog niet bekomen van die opdoffer of nummer twee zat al in de muit. Waar Eendracht het tikkeltje meeval ontbeert om te lukken, valt het voor de tegenstander niet moeilijk om te scoren. Ik heb dan Jef Cornelis vervangen. Deze laboreert al enkele weken aan een minder goede konditie en dat tast ook het zelfvertrouwen aan. Luc Limpens werd linksachter en Stallaert kwam in. En hield gelukkig stand. Hij had geen hinder meer van zijn blessure en bracht zeer snelle uitvallen. En de terugkeer van Stallaert betekende zeker een versterking. Jammer genoeg verloren we vroeg in de tweede speelhelft Wim De Pape, die goed aan het spelen was. Een pluspunt was ook Rudi Vermeulen. Deze bevestigde zijn goede wedstrijd van de week voordien te Boom. Het zwakke punt blijft echter de aanval. Maar veel keuze heb ik voor dat ploegonderdeel niet. Trouwens, het kransje van de gekwetsten werd de jongste weken opnieuw uitgebreid. Naast De Pape en Dierickx zijn nu ook Desmet en Arnolis buiten strijd wegens een verrekking. Wat de samenstelling van de ploeg voor de belangrijke thuiswedstrijd tegen Hasselt betreft, kan ik deze bezwaarlijk wijzigen. Alleen komt Rosez in het doel en zal Van Wilderode als tweede doelman op de bank komen.» Tot daar trainer Heylens, die nog steeds optimistisch gestemd is. J.V.H. verlaten, spurtte snel terug en kon de bal nog net van de fatale lijn weghalen. Indien Eendracht aan het openingspunt was geko men, dan was de partij wellicht een andere richting uitgegaan Geelzwart nam deze eerste verwittiging toch wel ernstig op en pakte dan de zaken kordaat aan. Uit de eerste wedstrijd schermutselingen kon men al afleiden dat Eendracht niet voor de rol van «under dog» naar de Pallieterstad was gekomen. Het ont vouwde immers een degelijk samenspel en het midden veld werd inzonderheid ge schraagd door De Bolle en een knappe Vermeulen. Jammer genoeg ging van de aanval onvoldoende ge- Naar het einde van de eerste vaar uit om de sterke Lierse spelperiode kreeg de thuis- Cornelis kan nog wat lere van Cornel Onze (Beker)pjjp dag te P> iet d ovei elen o ar het aan dt irote el w£ iet mi wirr oor d' nge m toe laarte verdediging te vloeren. Daarbij hadden de Aals- terse spitsen niet zoveel inspiratie en stuwkracht in huis om brokken te maken. ploeg toch meer armslag waar voordien Limpens en Van Kemzeke zich niet in de luren lieten leggen. De Aalsterse verdediging inkas- MINIVOETBAL 3' NATIONALE A Mini Temse - Zonnehof Munte: 4-0 seerde net voor de rust de eerst opdoffer toen het duo Bosch-Van den Bergh zich begon te roeren. In de 41ste minuut was het roos. Toen belegerde Sportkring gedu rende ettelijke minuten de Aalsterse kooi. En met een treffer van Van den Bergh als gevolg. Direkt na de rust ging Aalst kopje onder. Het werd 2-0 langs Cornelissen. En Aalst legde zich bij de Tegen een goed sluitende maar steeds bracht een of gebeurtenissen neer. Het defensie dwong Temse wel ander lichaamsdeel red- sloeg pas toe toen de Stand veldoverwicht af maar ding voor de bezoekers. In tot 3_o wa5 ooqevoerd kwam moeilijk tot scoren, de slotminuut van de derde Vooral het eerste doelpunt, periode lanceerde Albert Toan kree9 Sergeant nog van heel wat belang in zul- Brijs een schicht naar het een uitgesproken kans. Hij ke matchen, liet lang op doel waarna zich een pole- miste het eerreddende doel- zich wachten. Het was ten- miek afspeelde of de bal al punt. En 3-1 als eindstand slotte op een straf corner dan niet de doellijn had was trouwens een meer dat Temse de openingstref- overschreden. De ref oor- rpr.ht\/aarHinp uHcfan hp fer lukte na 10 minuten deelde in het nadeel van rech'"aa™9e uitslag ge- spelen in de tweede periode. Temse. Met nog dertien mi- we Voordien vertoefde het nuten te spelen stond Tem- Temse-team hoofdzakelijk se nog op een onzekere 1-0 op de bezoekende speel- score. In de tweede minuut helft, maar de schoten mis- verwierf Temse zijn tweede ten hun doel. Temse zocht straf corner, een gevolg van verwoed naar de goede ope- de talrijke aanvalsgolven, ning maar de Munte sever- Deze maal kopte André De dediging sloot als een bus. Wolf de bal in het doel op Munte onderscheidde zich een lob van Freddy Van vooral in hun verdedigende Breuseghem (2-0). Meteen opstelling om dan via een kreeg Temse meer ruimte snelle tegenactie een doel- waarvan Staf Arbyn en poging te ondernemen. Harry Liessens nog ge- Maar hun mager aanvallen- bruik maakten om de score de oogst bracht Temse niet op te voeren (4-0). in verlegenheid. Het duo Freddy Van Breuseghem Beker van België en Guy Van Hoeylandt Vrijdagavond 21 uur debu- zorgde er tenslotte nog teert Temse in de beker van voor dat Temse met een 1-0 België tegen Za ven tem. Al- voorsprong draaide van hoewel Temse zich geen il- speelhelft. Na de kampwis- lusies maakt in de bekere- seling bleef de Temse-druk volutie, hoopt het toch deze aanhouden. Uit alle hoeken sterke tegenstrever in het werd het doel gevizeerd verlies te spelen. j.v. J.V.H. FC BOOM-SC LOKEREN 0-1 (na verlengingen) Het voetbalspel, hoe onberekenbaar het ook is, heeft toch zo zijn eigen tradities. De telkens weerkerende verrassingen bij bekerontmoetingen is daar één van en maakt voor een groot gedeelte de charme uit van dergelijke ontmoetingen. Standard zeker, maar ook bijna Lokeren en Beveren hebben dit afgelopen week-end aan den lijve kunnen ondervinden. De Lokerse kwalifikatie viel bij de Steenbakkers pas vrij laat uit de boom. De vreugde bij het uiteindelijk beslissende doelpunt loog er niet om. Men besefte maar al te goed dat men 117 minuten lang langs de rand van de uitschakeling had gelopen. Toen iedereen in de twee- bij geweest. Net voor de de verlenging reeds een rust kreeg Burhenne een boompje begon op te zetten enige scoringskans, maar over eventuele strafschop- aarzelde te lang zodat Hoo- pen, verspeelde de noch- genboom kon ingrijpen. Na tans verdienstelijke Luc de herneming zorgden Pin- Vinck de bal aan Gudjohn- tens. Van Den Bossche en sen. De IJslander schoof Verboven nog voor gevaar door naar Lato die nog lijke standjes, enkel Van Doninck en de Net voor de Lokerse doelman voor zich had. Hij treffer was Boom zelfs verkoos evenwel lateraal dicht bij voorsprong. Een Larsen uit te spelen en die snelle uitval via Van Den schoot de laatste Boomse Bossche, temporiseren en bekerillusie aan diggelen. dan plots op het goede Hiermee werd het spelle- moment naar Benno Pin tje afgesloten, dat, alhoewel tens die alleen voor Hoo- het niet van het allerhoogste genboom verscheen. Tot voetbalgehalte was, toch ieders verbazing speelde de voor de nodige spanning linkerspits het klaar om zo had gezorgd. dicht bij zijn doel toch nog Boom, gestart als under- te missen, dog, kwam er goed uit maar Lokeren kon daar heel miste vooraan stootkracht wat kansen tegenover zet- om te scoren. Het was er ten, maar faalde op uitzon- nochtans enkele keren dicht dering van dat ene doelpunt telkens weer in de a king. Lato bleek ii onderdeel de minder kige uitblinker. Eigena gistn toch. De man die topschutter uit de w beker stapte en toei roemd werd om zijn c tunisme krijgt nu nog lijk een bal tussen de jfobeer voor Hij dient het momef»er vooral van het ander werk te hebben. Lokeren mist in zijn gen ook en vooral een bepaler. Sedert het uiti imige van René Verheyen Waaslanders reeds maals in dat bedje I uoi UtyUjO Jongeren vol geweest de wil en werkkracht|vc nog niet klaar om dezt waar ook inzicht en ro nodig is, te bezetten. af n teerd. iet lai Is wli heden &'8ZC zone lerda< Om uiteindelijk minuten dan toch de te vellen hebben de Li spelers dus overuren k ten maken, die met weekwedstrijd voor de best vermeden hadden nen worden. Een hai kig tegenstander en zwaar veld beslisten echter anders over. al t Ja maar zo niet he Preben lacht iet mee bleef veel langer recht dan verwacht! R. COREM 'hoe I I Juf Aantal toeschouwers: mi m Scheidsrechter: Sch< Boom: Van Reeth, len. Van Doninck, ven, Palacio, Vinck Clement), Van Den sche, Degelaen, Burf Duchesne, Pintens. Lokeren: Hoogenl Snelders, Dobias, De S ver, Somers, De Wi (50' Ingels), Moi oegudjohnsen, Laroy Lubanski), Lato, Larst Doelpunt 117' Larsen Boekingen: Burhenne, Doninck. ot iIn M h ra fold fcree kdii

De Voorpost | 1981 | | pagina 32