Neh Pikkels of Ajontjes Allemaal dezelfde?4 NA LEZING... Aalsterse Flitsen O mening, daar gaat 't zondag over! VOLKSUNIE VLA™$ BL0K °P SOCIALISTISCHE PARTIJ 13 REVOLUTIONAIRE ARBEIDSLIGA PARTIJ VOOR VRIJHEID X VOORUITGANG CHRISTELIJKE ÖLKSPARTIJ 14 PARTIJ VAN DE ARBEID VAN BELGIE VRIJ VAN ZEGEL KOMMUNISTISCHE &RTIJ De Voorpost -6.11.1981 - 3 i negen partijen (tien voor de senaat) mag zondag 8 Lnber gekozen worden. Voor twee reeksen mensen is dat lakkelijke zaak. Enerzijds voor wie z'n stem reeds lang Hvoren verkocht heeft, via sociaal dienstbetoon of zo, aan estbiedende. «Klantenbinding» is hoedanook een reali- ierzijds is er het legertje blanko- en ongeldig-stemmen. ijl alle partijen zich haasten om deze laatsten te overha- [blijft er de pertinente overtuiging: 't zijn toch allemaal .Is dat echter wel zo? staan in dit nummer ijprogramma's met jusie dat er inderdaad ijkenissen zijn, maar is verrassende verschil- n. Eerst toch wat aktua- goed voor wie met kies- iit en daar zondag vanaf milieuvriendelijk, eerzaam... De plakkampagne is ander maal niet verlopen zonder af trek- en overplakakties. De af spraken ten stadhuize tussen alle partijen, schriftelijk beze geld met handtekeningen erbij, ten spijt... Feiten zijn feiten. Op meerdere plaatsen kon men 's morgens afgescheurde papier- vellen onder de gemeentelijke en sluikborden vinden. Van dat sluikwerk publiceerde de Voor post trouwens al een aantal foto's vorige edities, en ook nu. Ook de zendtijd op zaterdag ochtend op de Markt (1 kwar tier per partij) is niet door ieder korrekt nageleefd. Zo bleef de S.P.-bus rustig voortdoen, op 30 oktober, ook al werd daar mee een andere partij over stemd. Liberale grondwet De P.V.V.-Jongeren menen 't met hun Amendement 1980 hun hunker naar een azuur blauwe radikaal-liberale grond wet boordevol vrijheid. Een op merkenswaardig debat daar omtrent gaat in de Graaf van Egmont door, op vrijdag 13 november. Naast PW-Jongerenvoorzitter Guy Verhofstadt, beheerraads lid Dirk Aelbrecht en arrondis sementeel voorzitter Michel De Gols vaardigen ook andere po litieke jongerengroepen 3 leden af: de jongsocialisten, de CVP- jongeren, VUJO en de Kom- munistische Jeugd. Even in herinnering brengen dat Amendement 1980 de zes hiernavolgende punten zo snel mogelijk in de grondwet wil: 1de beperking van de macht van staat en overheid; 2. de verplichting voor rege ring en parlement het budget van de lopende staatsuitgaven moet verminderen, om zo het in evenwicht in te dienen en aantal werklozen te vermin- goed te keuren; deren. 3. de globale druk van alle energie moet afgewezen belastingen, sociale en andere worden, op basis van weten- bijdragen te beperken tot een schappelijke studies en gezond bepaald maximum, nl. 25% verstand. Slechts «enkele zeld- van het totaal van het natio- zame witte raven» in de par- naal inkomen; hierbij mag de t'i®0 'aten zich niet omkopen belasting niet hoger zijn dan door de elektriciteitslobby en 1/3 van het inkomen van een de Amerikaanse kemindustrie- persoon; lobby... 4. de invoering van ekonomi- Ook de (kem)bewape- sche, sociale, milieu- en konsu- ningswedloop, ten bate van mentenrechten, die door geen e€n oorlogsindustrie-lobby enkele reglementering van de wordt aangeklaagd. staat of het parlement kunnen e miljarden die van staatswege naar de zuilen en zekerheid onJ"" KI kstelling te bekomen, wil TU. o.m. nieuwe jobs in de Vlaamse onafhankelijkheid Vlaanderen kan, moet en zal moeten hun zeg kunnen op eigen benen staan. Dit hebben. maat mogelijk dat de zware op 10 jaar een volledige Vlaanderen moet een eigen, belastingdruk zal verminderen, eenvoudig-doorzichtige staats- dat het straffeloos schieten op struktuur krijgen, met maxima- Vlaamse mensen in de Voer- le bevoegdheden. Van groot streek eindigt, en dat Vlaan- belang: Vlaams geld in Vlaam- derens fabrieken gemodemi- se handen. seerd en konkurrentieel kunnen Tenslotte moeten ondemokra- worden, tische uitwassen (vakbonds- Gastarbeiders hebben recht op hetzelfde blijven. De monopolies, interkommunoles) werk in hun eigen streek. Onze 70 ieidsuitgaven moeten ver- tegengegaan worden, met een ontwikkelingshulppolitiek moet 65 eren, bv. door de admini- Vlaams school- en kultuurpakt daarop gericht worden. 50 e te vereenvoudigen en waarborgen verschaffen aan 50 giebesparende maatrege- filosofische en ideologische a a m e 50 door de subsidies in de minderheden, moet wederzijds li Afi Al FV 45 i-kulturele sektor, en de ontwapend worden en werk dat de g 5 di 't Ka ïntoei wooi Ie. 'moei ^u'ture'e se^f°r vinden, voor zorgen dat winsten en gemaakt worden én iesteerd in nieuwe werkge- iheid. Het belastingpeil Ja een vrij initiatief en vrije markt, maar woekerwinsten moeten beteugeld worden. Ontstolen gebieden (Komen, Moeskroen, Vloesberg, Edin- gen...) moeten terug bij Vlaan deren, waartoe ook Brussel behoort. Vakbonden moeten een pu bliekrechtelijk statuut krijgen. Tenslotte: algemene amnestie, strijd tegen terrorisme, mis daad, drugs en pornografie, en zorg voor een milieuvriendelijk Vlaanderen. worden aangetast; 5. de afschaffing van de stem plicht, de verplichte leger dienst, het monopolie van de overheid inzake media; 6. de oprichting van een bij zondere rechtbank, waar ieder burger elke beslissing van de staat, het parlement, of gelijk welke overheidsadministratie kan laten nietig verklaren, in dien die beslissing strijdig is met de gewaarborgde rechten en vrijheden van de burger. «Uitkijken naar de nieuwe gene ratie» Antoon Lambrecht is behalve tandarts ook aktief in de libera le jeugdwereld van Aalst. In het jongste Blauwjonk-nummer schrijft hij in 2,5 dinA4-vellen een al bij al opvallend stand punt over ons Belgisch politiek bedrijf. Na een veeg uit de pan op die politici, die zich nu ver kiesbaar stellen, maar er niets van terecht brachten de voor- (voomamelijk dus de katholie ke instellingen) versast wor den, vinden eveneens tegen kanting. Abortus moet als medische ingreep erkend worden. Tot slot kant Antoon Lam brecht zich tegen een «poli tiek», waarbij veel tijd gaat naar «het rondsturen van brie ven met de vermelding dat mijnheer, mejuffrouw of me vrouw dank zij de tussenkomst van politieker 7 een studie beurs bekomen heeft, of het invaliditeits- of pensioendos sier in orde is gekomen...». Zijn besluit: «Uitkijken naar de nieuwe lichting kandidaten, de nieuwe generatie». Politieke muziek Een zedenverzachtend postscriptum: van zaterdag op zondag wordt in kafee 't On- kruit (Sint Jorisstraat, Aalst) doorlopend politieke en ge- 30 wen van provincies 25 iten te verminderen, s niet tegen «inlevereni gemaakt worden van ontwik kelingssamenwerking. Na bijna 40 jaar moet er ook Tegenover het failliet van de konsumptiegoederen). alle betrokken partijen amnestie verleend worden... industriële groei-ekonomie recht op wonen, gezond- wordt een fundamenteel alter- heidszorg, openbaar vervoer, natief gesteld. Kenmerken van buurtwinkels... en vooral op je- die nieuwe samenleving: zelf te kunnen zijn. zowel nationaal als interna- inspraak en medebeslissing tionaal een betere verdeling op alle niveau's en soorten van van produktiemiddelen, kon- besluitvorming, sumptiemiddelen, kennis en omschakeling wapenpro- macht. duktie naar vredesindustrie zinvol werk voor iedereen behoud van natuur- en kul- de koopkracht blijft ge- tuurpatrimonium, o.m. door handhaafd, door het leven een ekologische verantwoorde goedkoper te maken (bv. ver- ekonomie. lenging van de levensduur van k, zekerheid en vrede nenbom en de plaatsing van [,1 stoat een evenwichtig, so- kemraketten, tegen de bewa- <onomisch herstelpro- peningswedloop en voor ont- i voor, dat steunt op wapeningsonderhandelingen tewerkstelling en vrij- tussen Oost en West. De leger- g van de sociale verwor- dienst mag ook niet verlengd De index moet be- worden, i blijven. Minder belas- De S.P. wil de leefmilieuproble- ip arbeid, meer op fortuin, matiek planmatig aanpakken. [frouders moeten harder De vervuiler moet betalen. >akt worden Woonuitbreidingsgebiederi die- J is voor matiging, als de rien vervangen door inbreiding. i inkomens maar ge- Bij belangrijke infrastruktuur- d worden. werken dient men in de kosten- Strijdsocialisme aan de basis rkste schouders moeten baten-analyse rekening te hou jarste lasten dragen. den met de gevolgen voor het zi9in9- d.w.z. halt aon het men de Poolse werkers, de voi- |P. spreekt zich uit tegen leefmilieu, inmaak van de neutro- kapitalistische krachten. Een radikale politieke koerswij- Op buitenlands vlak steunt ziging, d.w.z. halt aan het men de Poolse werkers, de vol- overleg en voor een radikale keren van Nicaragua en El Sal- I nooit: meer jobs, minder kan tot stand komen, tingen anti-kapitalistische politiek! De index moet behouden blij ven. Er moet een regering afge dwongen worden van de wer- vador en Afghanistan in hun strijd tegen imperialisme (van de Verenigde Staten respektie- velijk van de Sovjetunie). het zit (banken, holdings, ver zekeringsmaatschappijen, gro te distributiebedrijven, grote vermogens...) De RAL, als so cialistische zweeppartij, ijvert Het mes moet in de sociale ook voor eenheid van alle anti- 'V.V. wil een duidelijke zekerheid gezet worden, zodat wijziging van het tot he- enkel de meest hulpbehoeven- p gevoerde beleid. Om de den ontvangen wat ze nodig kers om het geld te halen waar Voorts: abortus uit het straf recht, halt aan verloedering leefmilieu (tengevolge van de kapitalistische winstekono- mie), halt aan allerlei onrecht vaardigheden t.o.v. minder heidsgroepen. 3pjei "o'e ekonomie op te krik- hebben ,p noeten de belastingen ver- De ekonomische expansie mag worden, het staatsbud- niet gestopt worden ten voor- n evenwicht gebracht dele van het leefmilieu, wel meer uitgeven dan bin- moet de vervuiler in principe mt») en moet het privé- betalen. lief geruggesteund wor- België dient een aktieve rol te (o.m. door een soepeler spelen in alle initiatieven die de Doe centering voor KMO's). spanning tussen Oost en West betalen! niljardenstroom naar het kunnen verminderen, maar in FVdAB (Ex-AMADA) pleit voor Ise staal wordt afgewe- afwachting moet de NAVO eenheid von alle Belgische wer- omdat enkel door fiskale aanblijven en dienen we die kers tegen de almacht van orafiskale verminderingen beslissingen daar te aan- banken en holdings. de rijken de krisis goed industrieel klimaat vaarden. Werkgelegenheid: door natio nalisatie zonder schadeloos stelling van banken en energie- sektor, door oprichting van de- mokratische openbare bedrij ven, door het werk te verdelen, het ritme te verlagen, en de diskriminatie van vrouwen en jongeren bij werkloosheidsuit kering moet gestopt worden. Er moet om demokratische re denen een verbod komen op afdanking van syndikale afge vaardigden, de rijkswachtkom- puter moet afgeschaft worden, de rijkswacht moet ontbonden worden («de privémilitie van de rijk). Zowel de Russische als Ameri kaanse oorlogspolitiek moet veroordeeld worden. In België moet een volksdefensie ko men, zoals in Joegoslavië. Soli dariteit: met de onafhankelijk heidsstrijd van Polen, Afgha nistan, Eritrea, Kampuchea, volledige politieke rechten voor ka). El Salvador en Chili. nemen of te laten: een arbeidscircuit (sociaal-nuttige i(j tQken) eod^ltijdswerk moet tegen racisme en voor Palestina, Azanië (Zuid-Afri- het driedubbele motto aangemoedigd worden. volledioe nolith )d hoop geven, ekonomie Ons belastingsstelsel moet m en toekomst vrijwaren» gezinsvriendelijker gemaakt een J.E.T.-plan voorge- worden. Neen aan abortus als Doarin o.m.: middel tot geboorteregeling, hs land moet aantrekkelij- De CVP aanvaardt geen lemaakt worden voor in- verruiming van de bevoegdhe- erders. ledereen, met uit- den van gewesten en gemeen- sring van de minstbedeel- schappen, als men daarvoor zal moeten inleveren. Het zijn eigen fiskale middelen niet t van de overheidssektor wil inzetten, binnen 4 jaar tot de helft Het onderwijs moet voor d worden. meer polyvalente opleidingen X) nieuwe arbeidsplaatsen zorgen. Legerdienst moet zin- op korte termijn ge- voller worden en de soldij moet len worden in het derde opgetrokken worden. rens is bereikt: van koers dig worden, '«ren De sociale zekerheid moet ver- anti-krisisplan van de beterd en uitgebreid worden wil het begrotingstekort (bv. recht op rechtsbijstand en ischroeven zonder te ra- op een degelijke woonst). 11 oan de sociale uitgaven en Een halt worden toegeroepen Agaven van openbaar nut. aan de afbraak van de finan- de koopkracht moet be- ciële en poltieke autonomie len blijven en er moet een van gemeenten en OCMW's. 'e verdeling komen van de verzet tegen de verdere hikbare arbeid. atoomwedloop zowel in oos als en ander wordt mogelijk in west, en ijver voor een Kikt door de grote belas- atoomvrije zone in West-Euro- ritduiking aan te pokken, pa. >oge inkomens en vermo- demokratisch federalisme: te belasten. regionalisatie van alle bedrijfs- konomie moet meer afge- sektoren, mits een eigen fiskale d worden op de binnen- verantwoordelijkheid van ge- se behoeften. Door een ra- meenschappen en gewesten, sel energiebeleid moeten De verantwoordelijke organen *e kerncentrales overbo- moeten verkozen zijn. Jeugdatelier Klakson Zat 7 (in stedelijk Trefcentrum, Driesleutelstraat 53, Aalst): 14 tot 17 uur: jeugdatelier met alternatief sint- Maartenfeest en pannekoekenslag. Zat 14: werken met materialen in een krisistijd: allerlei voorwerpen maken met wegwerpmuteriaal Stadsbestuur i.s.m. Aalsterse Marktkoopliedenbond en Stede lijke Marktkommissie Woe 11 29ste St.-Maartenjaarmarkt met veeprijskamp. Vanaf 8 uur op Houtmarkt, Watertoren en aanpalende straten: grote jaarmarkt. 10 uur: Grote veeprijskamp op de Houtmarkt Om 10.30 uur vertrekt St.-Maarten aan het stadhuis om een bezoek te brengen aan de Jaarmarkt. Snoep- en speelgoed wordt uitgedeeld aan de kinderen! Verbruikersklub B.G.J.G. Do 12 (in huis Peperstraat 46): 20 uur: voordracht «Geneeskunde: klassiek of alternatief»? (door dr, De Ronne uit Gentbrugge) Sint-Jorisskoutsgroep Zat 14: in Sint-Annazaal (Roklijf, Agist): tentoonstelling, diavoorstellingen over winter- en zomerkampen, bodega, restaurant, hutsepot en broodjes, gezellig samenzijn en... echts skoutssfeer! Skouts en gidsen van Aalst en omgeving Zat 14: in parochiekerk Sint-Hob om 19 uur: herdenkings eucharistieviering van de overleden skoutsbroers en - zusters en familieleden. Nadien kort samenzijn. Alle sym pathisanten zijn welkom. Marcellinoklub Zon 8: 14 uur: filmvertoning «Opgepast, of ik word woeden» (door Bud Spencer en Terence Hill) bije legislatuur (vooral de CVP engageerde muziek gedraaid, wordt geviseerd) komen een De aanleiding daartoe zal on- aantal voorstellen: derhand wel al gekend zijn... de bevolkingsdichtheid (P.D.) van die partijprogramma's is er veel kans dat je naai de badkamer h!olt voor een frisse douche. Veelzeggend zijn de vaak weinigzeggende woorden, waarmee de grote wereldverbeteraars zich aan het publiek (kiesvee?) voor stellen. Het hoofdthema (de sociaal-ekonomische mise rie) verschilt weinig (zij is dat het sociale hoofdstuk van een herstelplan niet onbelangrijk is!) tussen de vier groten. Vaak dient tussen de regels gevist, en geïnter preteerd vanuit de machtsverhoudingen binnenin de partijen, om erachter te komen wat wat wil zeggen. Aan het al dan niet verruimen van het regionaliserings proces wordt niet door elke partij evenveel gewicht toegekend. Met andere thema's pakt men vrijwel niet uit in de huis- aan-huis-publiciteit (die zijn uiteraard wel in de lijvige programmabrochures terug te vinden). Uitzondering: de vereiste vrdespolitiek. Bij de kleinere partijen is het gewicht, dat gehecht wordt aan de syndikale strijd en/of milieu-, vred es- en aktie- groepen allerhande, opvallend. Buitenparlementaire strijd dus, zij het niet zonder de rol van het parlement te ontkennen. Enkel het Vlaams Blok neemt hier kordaat stelling tegen die «drukkingsgroepen». Welke beloften de kiezer liefst hooft, zal zondagavond bekend zijn. (PD) Binnenkort is het weer benoemen geblazen. De jongste gemeenteraad verklaarde immers tien plaatsen van politieagent vakant. Ook 1 betrek king van adjunkt-attaché, verantwoordelijke voor de ekonomische dienst werd vakant ver klaard. Wat de politie betreft staan er nog veel benoemingen en bevorderingen op stapel. Zo mag men door de benoeming van een nieuwe hoofdpolitiekommissa- ri8 een nieuwe kommissaris aanduiden, alsook een adjunkt-kommissaris-inspekteur. Verder voorziet men nog 5 adjunkt-kommissarissen, 2 politieassis tenten, 1 inspekteur en 29 agenten. Bij de brandweer komt er een nieuwe kommandant als de huidige op 1 februari eerstkomende op pen sioen gaat. Daarnaast komt er nog 1 kapitein, 3 luitenanten of onderluitenanten, 1 eerste-sergeant 2 sergeanten, 1 korporaal, 9 brandweermannen- autogeleiders, 4 brandweermannen, 3 brandweer mannen-ambulanciers, 5 autogeleiders en 5 brand weermannen-ambulanciers en tenslotte 4 brand weermannen voor het Hulpcentrum 900. Gelukkig gaat er op tijd iemand in pensioen. Aldus politie-brigadier René Vijverman die op 1 maart 1982 een welverdiende rust neemt. Ook Mevr. Maria Van Hauwermeiren, een niet-gekwa- lificeerde arbeidster gaat op dezelfde datum met pensioen. Het OCMW rustoord De Hopperank te Erembode- gem wordt met vier bedden uitgebreid. Dit zal meteen toelaten dat de balans van dit mathuis positiever zal zijn. Het ontslag van do 13 tijdelijke personeelsleden, waarvoor de CCOD en de CVP zich dermate inzet, blijft in de aktualiteit. Zopas besliste de goever- neur de nieuwe benoemingen die het stadsbe stuur verrichtte te schorsen. Het woord is nu aan Minister Galle, die de knoop zal moeten doorhak ken. Doet hij het niet dan zal het dossier voorge bracht worden voor de Raad van State. Naar aanleiding van het openbaar onderzoek tot wijziging van de Korte St. Jansstraat in Burgemees ter Frans Blancquaertstraat, blijken vrijwel alle inwoners van deze straat protest aangetekend te hebben. Zij willen immers van het Aalsters stadsbe stuur bekomen dat deze de kosten die gepaard gaan met een dergelijke straatnaamwijziging zou dra gen. Naar zijzelf berekenden worden deze kosten op 3.000 fr. geraamd (adreswijziging, enz.). Op de traditionele perskonferentie werd hierover medegedeeld dat het stadsbestuur het bezwaar schrift van de inwoners op dit ogenblik onderzoekt. Finaal beslist echter de gemeenteraad en dit na bindend advies van de terzake bevoegde provinciale kommissie. Eerste schepen Monsieur scheen er ech ter van overtuigd te zijn dat de wijziging er kwam. Hij verdedigde ook het voorstel van het stadsbestuur door erop te wijzen dat oud-burgemeester Blancquaert in de omgeving geboren werd en er woonde, en door het feit dat alle omliggende straten, die uitgeven op het Burgemeestersplein reeds een naam dragen van een overleden burgemeester van Aalst. Terwijl VU-raadslid Dr. Van der Beken zijn voor stel in de gemeenteraad toelichtte om de vaste ringbrug over de Dender om te dopen in Dr. August Bormsbrug, hebben Takkers deze brug behangen met spandoeken «TAK eist Dr. August JOOT, 'T GOO SLECHT... ni allien zitte men thalven in den toyd van Allerhoy- legen, meh 't weir dat er ba past, meh de kosten van de blompotten ver op 't keirkhofmeh de kiezingen veir de deir en de bom menen in onze hof en de zjandarremen die kapotgemokt werren deir Ti weit- ni-wie-mor-zeer-weiten-t-wel... mor doboy valt er tèn nog aal meh ne kier 'n niesbericht: Zjors es doeid. En 'n peis na ni da Zjors mor den iesten den besten es hein. Zjors es aal zè leven ien van mèn beste vrinjen geweist. Al pertank da "k er noeit ni teige gesproe- ken hem. "k Hem hem wel gezing in leefdege loyve, gelèk as ze zeggen. Mor ni teige geklapt. Wel gralèk veil nor gelooisterd! Want Zjors, meh zennen echten naom Georges Brassens, hem ek here kennen as mennen aadsten rès koet loei pen. En dad es al veil jore lein, zee. Want binsjt heit den dienen oeik al veil geloeipen, en lupt er hier na al 'n nakommelingsken van hem... En worom, zojje naa kenne vraogen, es denne Zjors azoei iet spesjool ver aa? Awei... omdat 'n spesjool was. Omdat 'n liekes zonk, op 'n manier die der volges moy, hem gin ienen 'n kost noor- doeng. En ik kost dor nor looisteren. Zonder dat da meh ne moment verdroet. En naa es Zjors doeid. En hemme ze verleide zoterdag mier as 'n ier 'n ooitzen- dink gegeiven oever hem... woor da "k vanoyges zitten nor zing en zitten nor looisteren hem. Want ik hem aalzeleven iet van mèn oygen veromgevonnen in Zjors. Mor hoy kost 'n 't zingen... ik zal moeten probeiren van 't te schroyven. In 't Olsjters. Omdat elke voegel zingt gelèk as 'n gebekt es. En Zjors hooi ne Fransen bek (mor waffer ienen) en moynen bek stoo nor 't Olsjters. En hier komt er tèn, woor da 'k veü ieren op gzwitj hem ver ajjer loten te zing en 't hoeiren en te voelen, hoe da Zjors was: DE SLECHTYE REPUTOOSJE (da zoy 'n oever zèn oygen): (iest nog agaa, zeg jonges, dad es rap vertoldj en noyg vroy, en doboy... Frans 'n es gie Vloms hein, mor de fong leit er in!) In da 8tront-gemintjeken va moy es menne goeien naom al lanlcai verboy. Moak ek va mennen tèk of bleif ek koes, alia ik goon toch deir ver "k weit ni-wa. Ik 'n doeng domei toch nimmand gienen toor meh moyne gank te leven lèk ik wil, newoor? Mor 't déftig volk es dor van teigen dagge 'n ander bontjen volgt as ejjer weigen... Ze 'n kennen achter meh gat ni zwoygen, balven de stomme... vanoygen. Op den dag va Sintje-Mérten peis ekik op gien poyn of smèrten. En komt er eh meziek verboy, awei, dad es na iene kier niet ver moy! Be 'n doeng dormei toch nimmand gienen toor meh nor die klérongs ni te looisteren newoor? Mor 't déftig volk es dor van teigen dagge 'n ander bontjen volgt as ejjer weigen. Allemaan woyst mèh méh de vinger noor balven de die zonder eiremen newoor. Zien ek ne sikkeleer van nen dief dor gétten meh nen boerekloeit die hem wiltj vangen, Tt maok da *k den boer 'n tulleken kaan zetten. Ochhiere, wad heit 'n weiste langen? Tc 'n Doeng domei toch nimmand gienen toor meh d' appeldieven loten te loeipen newoor? Mor 't deftig volk es dor van teigen dagge ander bontjen volgt as ejjer weigen. Ze kommen allemol op meh loyf gesprongen. Balven de die zonder bienen, hein jongen... Ge 'n moetj giene Zjeremias hoeiten ver te weiten wa da ze gon doeng ver moy te kloeiten. Vixme z' iveranst 'n koeire, krèk, ze vringe ze rond moynen nek. Ik 'n doeng domei toch nimmand gienen toor meh de weigen ni te volgen die ni nor Roeime hen newoor. Mor 't deftig volk es dor van teigen as g' ander weigen volgt as ejjer weigen. As ek geer hang zelle z' allemol kommen sjoeren... balven de blènje... en dlioeren! Tot door mèn vertolink. En as ge domei na wetj oever waffer 'n soert Zjors dat ek hier hooi, ben ik kontent. En hoy zal oeik kontent zen. En as ek va ze leven ne kier veil toyd hem, ben ek va zin van der azoei nog te vertolen... En teis was na ne kier iet anders hein as aal denne zjiever oever de kiezingen. DOLF Bormsbrug». Verder brachten zij namaak straat naambordjes aan. Het Taalaktiekomitee steunde hiermede niet al leen het Volksunieraadslid maar wenste tevens de aandacht te trekken op het amnestieprobleem in België. Meteen werd onrechtstreeks een oproep gedaan om massaal deel te nemen aan de amnes tie fakkeltocht te Brugge, Gent, Etterbeek, Die penbeek, Mechelen en Antwerpen. Op de jongste raadszitting werd een jonge man nogal ruw door de Burgemeester de deur uitgewe zen omdat hij propagandamateriaal uitdeelde voor Agalev, Anders Gaan Leven. Diegenen die reeds een brochuurtje over de partij gekregen hadden moch ten het wel houden van de burgemeester. Zonder ling was wel dat de persoon de raadszitting hoege naamd niet stoorde, en ook niet protesteerde toen hij door een agent buitengezet werd. Op de jongste raadszitting van eind oktober deel de VU-raadslid Willy Van Mosselvelde mee dat CVP-fraktieleider Ghis Willems blijkbaar niet meer wist wat er in het stedelijk politiereglement tegen de wildplakkerij stond. «De mensen van de Volksunie zullen straks geen plaats meer hebben om affiches te plakken» aldus het VU-raadslid. De volgende gemeenteraad heeft plaats op 25 no vember eerstkomende. Het zal meteen de laatste zijn, die plaats heeft in de feestzaal van het stadhuis, vermits de raadsleden de begroting van 1982 reeds zullen mogen bespreken in de bovenzaal van het gerestaureerde Belfort. Wat de volgende ll-ll-ii aktie betreft deelde schepen Monsieur mee dat vrijwel in alle deelge meenten, naast Aalst-Centrum zelf, er personen of groeperingen gevonden werden die aktief de aktie willen meewerken. Enkel Herdersem bleef tot op heden afzijdig. Herinneren wij eraan dat in 1979 slechts 60.000 tr. werd bijeengehaald terwijl de cijfers in 1980 reeds opliepen tot 306.000 fr. Dit Jaar hoopt men natuurlijk nog een hoger bedrag bijeen te verga ren. Daarom zal men gebruik maken van de ver kiezingen om*aan de verkiezingslokalen vignet ten voor de 11.11.ll aktie te verkopen. In dit verband deelde burgemeester D'haeseleer op zijn beurt mee dat hij bij uitzondering, gezien het menslievende doel, toegestaan had dat reklamebor- den voor de komende 11.11.11.-aktie aan elektrici- teitspalen en verkeersborden werden bevestigd. Normaal worden dergelijke borden onmiddellijk verwijderd maar ditmaal heeft de burgemeester m samenspraak met zijn schepenen besloten niet op te treden.

De Voorpost | 1981 | | pagina 3