LIJSTTREKKERS PROVINCIE: EVEN VOORSTELLEN IN D( He Landbouw eretekens uitgereikt te Aalst Radio Denderland R.I.P. 1 V.U.: JULES HENDERICKX 9 K.P.B.: CLAUDE DE SMET 11 VLAAMS BLOK: PI ETER POTS 3 SP FREDDI PUCK 12 AGALEV: DIRK BLENDEMAN 4 P.V.V. ANNIE DE MAGHT 8 C.V.P.: RAYMOND UYTTERSPROT J 13 R.A.L.: WILLY STEENHAUT Sint-Gudulaschool wijdde nieuwe zaal in BLO 6 - 6.11.1981 - De Voorpost Licentiaat Germ. Filologie Paul-Jules Henderickx, (48 jaar), leraar te Aalst en te Wette ren, is niet alleen uittredend provincieraadslid maar tevens schepen te Lede en zeer aktief qua sociaal dienstbetoon. Voor zijn werking op provin ciaal vlok verwijst hij naar zijn veie tussenkomsten in de pro vinciale raad waar hij in de gewone zittijd '79 en '80 de woordvoerder van de Volksu nie was. In deze toespraken hod hij het over de milieupro blematiek (o.m. het fel omstre den stort van Vlierzele) en over de verwaarlozing van het ar rondissement Aalst tegenover de bevoordeling van het noor delijk deel van onze provincie. Andere tussenkomsten gingen over steun aan kleine bedrij ven, mindervaliden en gehan- dikapten, de erkenning van een gezin met drie kinderen als «groot gezin» (wat ondertus sen gebeurde), over behoud en restauratie van monumenten als het kasteel van Lede en de molens van Oordegem en Im- pe, die een toeristische attrak- tie kunnen worden en effekt hebben op de tewerkstellings- problematiek. Voor de toekomst ziet Jules Henderickx als belangrijk het behoud van ons arrondisse ment als ontwikkelingsgebied met een over alle sektoren ge spreide industrie. Hierbij direkt aanleunend het pendelpro bleem, niet alleen familiaal en moreel belangrijk maar tevens een financiële dobber voor de 40.000 pendelaars van het ar rondissement. Ook voor de plaatselijke middenstand te leurstellend. Speciale voorrang wordt ge vraagd voor de aanleg van rijksweg 58 Gentse kanaalzone - Geraardsbergen. Het Ge- raadsbergse, het Ninoofse en het Zottegemse zijn zeker ver geten gebieden. De onteigenin gen voor deze weg zijn trou wens reeds uitgevoerd. Daarbij aansluitend ware een verbete ring van het spoorwegnet in Zuid-Oost-Vlaanderen zeer wenselijk. Gestreefd moet te vens worden naar effeciënter onderhoud van de Dender en voor waterzuivering. De momenteel quasi machtelo ze provincieraad is dringend aan hervorming toe als nood zakelijke band tussen gemeen telijk en nationaal beleid. Om al deze doelstellingen te realiseren vraagt Jules Hende rickx aan allen, vooral dan aan de jonge kiezers, V.U. te stemmen. Hem zelf vindt u als kopman voor de provincie en op de 2* plaats voor de senaat onder nummer 1. Op 4 juni '81 schreef «Het Volk»: «Tijdens de maand april moet er telkenjare een oplossing worden gevonden voor de problemen (van de provincie) door overleg tussen C.V.P. en S.P., tussen de nationale voogdijoverheid en de provinciale administratie, tussen de bestendige deputatie en de ambtena ren». De «provincieraad» zelf werd niet eens geciteerd. In 1978 werd voor het eerst sedert 30 jaar een kommunist verkozen in de Oostvlaamse provincieraad. Zonder enige ervaring op dat stuk stond de K.P. voor een belangrijke taak. Onze gekozenen werd door de andere leden een figurantenrol toegemeten. De verkozene zelf, die zich de vertegenwoor diger wist van de kiezers van zijn partij, de K.P.B., kiezers die voornamelijk arbeiders en be dienden zijn, dacht dat de pro vincieraad op het terrein tus sen gemeenteraad en parle ment souverein de beleidsop ties vastlegde en konkrete be slissingen nam, door de depu tatie dan naar de werkelijkheid te vertalen. Niets is echter minder waar. Hij stelde immers vast dat het de bestendige deputatie is die én beleid én de toepassing ervan bepaalt. De neiging bestaat in derdaad de provincieraad te beschouwen als een knik-or- gaan in dienst van de bestendi ge deputatie. Meerderheids partijen C.V.P. en S.P. spelen het doorgaans klaar met voor gekauwde voorstellen naar voor te komen en die zonder grondige diskussie door de raad te jagen. Zo ook met de verkiezingen van provinciale vertegenwoordigers bij G.O.M. en G.E.R.V. die over hun aktivi- teiten aldaar nooit verslag in de provincieraad dienen uit te brengen. Botsingen bleken dan ook onvermijdelijk daar kom- munisten de belangen van de man van de straat verdedigen en niet die van EBES, Krediet bank of Société Générale. De K.P.B.-vertegenwoordiger verdedigde wel de belangen van de inwoners van het Pand te Gent, het recht op informa tie betreffende de veiligheid in de kerncentrale te Doel, betreffende de organisat* een tewerkstellingskonferi de eisen van de Aktieg i.v.m. het stort te Vlierze die van het aktiekomitee en Steenbeek» tegen ee* joenprojekt. Voor wie het opneemt vi gewone man is er werk provincieraad. Het zou ook goed zijn de Gentse fc raad niet allen in de provi raad te laten. Stem er tweede bij. U vindt Claude De Sme jaar, onder nummer 9 Op zijn wekelijkse zitdag in «De Graaf van Vlaanderen» aan het Stationsplein vinden we de lijsttrekker van het Vlaams Blok, Pieter Pots (62 jaar)., Moorselaar, na brievenbesteller en sorteerder bevorderd tot postman 1* klas doch sinds 5 jaar gepensioneerd. Erembodegemnaar Freddi Pijck, 43 jaar, lijsttrekker voor de SP is direktiesekretaris, bestuurslid van ALLE plaatselijke en arrondissementele S.P.-besturen, fraktievoorzitter in de ge meenteraad, gewezen eerste schepen van Erembodegem, uit tredend provincieraadslid en voorzitter of sekretaris van verschillende sportverenigingen. De provincieraad noemt hij een orgaan dat alhoewel zeer ak tief op gebied van financiën, onderwijs, wegeniswerken e.d.m. weinig belangstelling geniet bij de pers en dan ook te weinig gekend is door de bevol king. Leden van de meerder heidspartijen komen uiteraard minder aan het woord in de zittingen zelf maar werken des te meer achter de schermen en met relaties. Als raadslid moet men kort bij de deputés staan om de eigen visie, in casu de socialistische, door te drukken. De politiek wordt bepaald in de frakties. Kreeg ik bij mijn eerste verkie zing zwijgplicht van een aantal oudere kollega's in de tweede legislatuur deed ik heel wat tussenkomsten, o.m. i.v.m. be toelaging voor aanleg van moemolen en voor sportvereni gingen. Fraktievoorzitter Alois Van den Bossche leerde me de knepen van het vak kennen. Wegens de huidige recessie wordt steeds meer beroep ge daan op sociale instellingen. De provincie telt 18 sociale voorzieningen i.v.m. saneren, woningen voor minder-validen, gezinswoningen voor bejaar den, grondbeleid, interkommu- nales, gehandikapten, kinder dagverblijven enz. De S.P. vraagt zich af of het «subsidiebeleid» van de provin cie grote organisaties niet nog groter maakt en kleinere klein houdt. Wat betreft de sociale wonin gen wordt de koopprijs niette genstaande provinciale tege moetkomingen te hoog en voor velen onbereikbaar. Ook op het vlak van jeugdwerking en milieubescherming heeft de provincie een wezenlijke taak. De S.P.-fraktie wil het beste van zich zelf geven om de politieke ideeën die hoar bezie len ook provinciaal gestalte te geven. Via dit weekblad hoopt Freddi Pijck, ook na de verkiezingen, de werking op provinciaal vlak te kunnen toelichten. U vindt hem als kopman onder nummer3. Gehuwd doch twee kinderen zeer jong gestorven en het der de op 18-jarige leeftijd slacht offer van een ongeval. Pots was raadslid van '58 tot '64 in de koalitie CVP-BSP doch schakelde over naar de Volksunie. Na «Stuyvenberg» en «Hertoginnendal» kwam hij bij het Vlaams Blok. Gekend om zijn dienstbetoon en plaat sen van velen bij posterijen, RTT en spoorweg. Zijn man daat als erkend sindikaal afge- vaardige van het «Vlaams Sin- dikaat» opende hem inderdaad heel wat deuren. Pieter Pots wil zijn steentje bij dragen opdat het Vlaams Volk zou krijgen waar het recht op heeft en ijveren voor werkgele genheid, welstand en pen sioensverbetering. Het geknoei met 131 miljard voor Wallonië en niets voor Vlaanderen wil hij doen stoppen. Als eerste kan didaat voor de Provincie en vierde op de lijst voor de Kamer maakt hij zich echter qua resul taten geen illusies. Belangrijk is hem vooral dat de eigen visie in het brandpunt van de belang stelling komt. De esbattemen ten van de traditionele partijen die het vooral van slogans moeten hebben noemt hij ont goochelend en teleurstellend. Wat betreft de VU vindt hij in haar programma heel wat over Vlaamse en over geld doch bitter weinig over etische waarden. Waarom Vlaams Blok en Volksunie niet samen optreden ligt enkel aan de V.U. Niette genstaande reeds vorig jaar voorafgaandelijke bes gen bij Ernest Van den plaatsgrepen tussen v V.U. de heren Anciau Joorissen en voor het Blok de heren Dillen e ters kwam er na diverse pen vanwege VI. Blok reaktie meer van de V. moeten het dan zelf trachten waar te maken.] Pieter Pots vindt U op ste plaats voor de provir op de vierde voor de onder nummer 11 Lijsttrekker Agalev Dirk Blendeman (25 jaar), Aalsters regent, kreeg van huisuit ruime belangstelling voor de natuur en een sterk rechtvaardigheidsgevoel gebaseerd op een kristelijke overtuiging. Reeds aktief in de Chiro wil hij nu via de politiek met Anders GAan LEVen ijveren voor een betere wereld, de vicieuse cirkel doorbreken waarin de maatschappij zit vast- geankerd en het roer omgooien naar een betere wereld. machtscentra aktief wil op treden. Een korte greep uit het pro gramma: de bestuursvorm moet dicht betrokken zijn bij het leven van elke dag, met inspraak- en beslissingsmo- Het alternatief van «de groe nen» spreekt duidelijk velen aan over leeftijds- en lands grenzen en ongeacht geloof of klasse. AGALEV beperkt zich niet tot een politiek program ma maar wil een herlevingsbe- weging zijn die ook buiten de gelijkheden. Ook met meer bevoegdheden voor ge meente en provincie. - stop aan de verloedering van het leefmilieu: ijveren voor natuurlijk evenwicht, geen verdere afbraak van landbouwareaal, zuivering van rivieren door gebruik te maken van de zelfreinigen de kracht i.p.v. door dure installaties. - ijveren voor zinvol werk voor iedereen, geen nutte loze produkten, neen aan de bewapening, arbeids vreugde en produktie naar mensenmaat gelijke kansen voor vrouw en man een nieuw energiebeleid dat het milieu niet belast, minder energieverbruik en uitbouw van het openbaar vervoer. in het onderwijs niet enkel het hoofd doch de hele mensen ontplooien ijveren voor de Derde Wereld zonder uitstel en zulks finan cieren via het stoppen van de bewapeningswedloop verder werk maken ziektepreventie, veil veiligheid, strijd tege vuiling en flateenzaan Ook na de verkiezingen AGALEV verder, iedere dag van 20 tot 22 u., Ma baan 200 te Aalst. In deze late herfst verliei bomen hun bladeren, de partijen hun pluimen, niet hun streken. U vindt Dirk Blendemo kopman onder nummer Van 874 te E ten li Volk i 'romen e tnkel zijn ijn liefd "er illustr «Ken jezelf» is een oud-Griekse uitspraak. Jezelf voorstellen is nochtans niet zo gemakkelijk. Toch wil ik het even trachten beknopt te doen. Annie De Maght-Aelbrecht, Meldert, 38 jaar jong, ge trouwd en moeder van twee dochters is lerares weten- schappen-aardrijkskunde. In de Stad Aalst fungeert ze se dert 1 januari '77 als schepen van huisvesting, leefmilieu en grondbeleid. Haar sociale inge steldheid is door iedereen ge kend zoals men tevens weet dat ze van karakter rechtvaar dig en impulsief is. Daarenbo ven is ze zoveel mogelijk aan wezig onder de mensen. Politiek is zij aktief in verschil lende besturen zowel natio naal, provinciaal, arrondisse menteel, kantonnaal als plaat selijk. Op de kandidatenlijst voor de provincie komt ze voor sinds 1971. Provincieraadslid sedert 1972 deed ze een zes tigtal tussenkomsten ten voor dele van onze bevolking. Men kan stellen dat zulks normaal is voor een oppositielid. Noch tans komen ook meerderheids leden in de provincieraad tus sen maar dan praktisch geen uit het Aalsterse. Ze deed o.m. voorstellen ter aanmoediging van de werking van jeugdverenigingen, ter ver betering van de huisvesting, het bosbeleid en de onbevaar bare waterlopen. Zij drong aan om o.m. het Provinciaal Mu seum van de Vlaamse Sociale Strijd te Aalst onder te brengen en tevens was ze de eerste om aan de Provincieraad te vragen te Aalst een monument op te richten voor L.P. Boon in het kader van het provinciaal kul- tuurbeleid. Ze stelde steeds dat men in het Aalsterse van de provincie niets anders kent dan de belas tingen. Weinige van haar tussenkom sten werden aanvaard. Noch tans meent ze dat, zolang de provincieraden bestaan, men zoveel mogelijk positieve voor stellen moet doen! Indien ze op 8 november het vertrouwen van de bevolking krijgt en opnieuw tot provincie raadslid wordt verkozen kan het kanton Aalst verder op haar rekenen om noden aan te klagen of voorstellen te doen om onze samenstelling te ver beteren. U vindt Annie De Maght als lijsttrekker onder nummer 4. Verleden zaterdag ontvingen wegens hun enorme verdien sten gedurende verschillende decennia in diverse land bouworganisaties uit handen van schepen De Maght land bouweretekens in het Pieter Couckekabinet van het stad huis te Aalst. Het landbouwereteken 2e sekretaresse. klas ging naar mejuffrouw Dan van 1e klasse ging naar Cecilia Samwël, K.V.L.V.- Camiel Moereels, be- e vallen geelget et wintlf Zopas bereikte ons het bericht dat Radio Denderland nu definitief uit de ether gaat. Reeds lange tijd kampte de ploeg met allerhande moeilijkheden, die een op til zijnde split lieten vermoeden. Eén en ander had ook zijn weerslag op de programma's, die de laatste tijd van bijster weinig kwaliteit getuigden. was van dezen die trad ernstig radio te brengen i veri n CVP-lijstttrekker voor de provincieraad oud-burgemeester van Moorsel Raymond Uyttersprot (45 jaar) is ambtenaar, provin cieraadslid sedert 1968, gemeenteraadslid van Gr.-Aalst sinds 1977, lid van kristelijke sociale organisaties en CVP-besturen op divers niveau, medewerker nationale stuurgroep CVP- gemeente- en provincieraadsleden en een van de steunpilaren van de V.V.V. «De Faluintjesstreek». Herhaaldelijk scoorde hij reeds het hoogst aantal stemmen bij voorgaande verkiezingen. Raymond Uyttersprot wil «de mens» centraal stellen, streven naar een meer rechtvaardige politiek en meewerken aan een verantwoord welzijnsbeleid vanuit zijn kristen-demokra- tisch en socioal engagement Is de took van het provincie bestuur misschien minder spektakulair, toch vervult ze een essentiële taak als schakel tussen regering en de bevol king. Het verdwijnen van het provinciebestuur ware alleszins een groot verlies voor de lokale besturen. Korter bij de bevol king wordt in de provincie de nood vlugger aangevoeld en gelenigd, iets dat vaak achter af, in misschien enigszins ge wijzigde vorm, door de staat werd overgenomen (zie bvb de geboortepremie) Dat onze bevolking ook op provinciaal vlak goed ver tegenwoordigd wordt blijft dus zeer belangrijk. R. Uyttersprot was als lid van de kommissie «sociale zaken» vooral aktief wat betreft saneringspremies voor woningen, hypotekaire le ningen, huisvesting voor min der-validen, verbetering van de beschuttende werkplaatsen. Voor de hopboeren wist hij na tussenkomsten reeds heel wat te verwezenlijken. Dat onze streek geen be stendig afgevaardigde heeft is een leemte die vaak door vele betrokkenen wordt aange voeld. Het provinciebestuur be ïnvloedt positief de vele, gere nommeerde provinciale scho len als bvb. de tolken- en ver- pleegstersschool, is begaan met de leèfmilieuproblematiek en een baankreker voor de volksgezondheid met long-, kanker- en tandenonderzoek. Ook op toeristisch gebied ligt nog een omvattende taak voor de provincie weggelegd. U vindt Raymond Uyttersprot als kopman voor de provincie en op de kamerlijst als derde plaatsvervanger onder num mer 8. Het opdoeken van Radio Denderland, werd meege deeld door Arnold Bouchez, voorzitter van de vzw Den derland, die achter de radio stond en samen met de ra dio ophoudt te bestaan. Vol gens Bouchez was het kli maat binnen Denderland on houdbaar geworden, zodat het geen zin meer had het station nog langer in de e- ther te houden. Het ging zelfs zo ver dat een paar weken terug een hele groep deejays zich uit Denderland terugtrok. Degenen die in de studio achterbleven, zenden nog uit onder de naam «Dender-radio», en weige ren het materiaal, dat vol gens Bouchez toebehoort aan de VZW, terug te geven. De paar mensen die nog uit zenden beschuldigen de VZW ervan met een niet on aardige geldsom aan de haal te zijn gegaan. Bovendien had Radio Den derland de laatste tijd ook af te rekenen gekregen met het gerecht. Er werd een inval gedaan bij enkele deejays en ook het sekretariaat van de VZW werd ontmanteld. En kele medewerkers werden door de BOB in Dendermon- de ontboden ter ondervra ging. Deze moeilijkheden, en ook de andere waarvan hier boven sprake was, hadden uiteraard hun invloed op de programmatic. Program ma's werden te laat begon nen, of in het geheel niet meer gestart omdat de dee jays het lieten afweten, wat dan weer olie op het vuur Geruchten doen momt de ronde dat medewt die Denderland nu hebben, zich weldra zot aansluiten bij de afgescti de Vlaamse groep van Contact om in Brussel een nieuw radioprojek starten. Men hoopt daar een zender te kunnen bruiken met een vermc van 2000 Watt, zodat heel het Vlaamse land kunnen bestrijken. Deze der zou op die manier sterker uitzenden dan huidige Maeva, die voot ogenblik niet enkel ren, maar zelfs de W« schelde in Neder bereikt. Uren hie stille m re* tlukkig wat ik di' ilii- ■rkitr .i.i JOu. H dr dien nero do< ■ure I) Schepen De Maght wenste de gelukkigen proficiat. (CDJ) Lang zoeken oan de Ninovesteenweg te Erembodegem, bijna te Aalst, naar de lijsttrekker van de Revolutionaire Arbeidersliga hoeven we niet te doen. Affiches bij de vleet wijzen ons dodelijk de weg van zijn woonhuis. «Een écht links huis», lacht yij, «binnen in de leefruimte propagandamateriaal bij de vleet zodat de drie kinderen naar boven verhuizen. Zelfs het slot van de voordeur gaat open door een draai naar links» Voor de voorbereiding van deze verkiezingen liet hij de aan gang zijnde vernieuw bouw van zijn woning dan ook maar even wachten. Steenhaut is 38 jaar, onderhoudstechnie- ker en sindikaal afgevaardigde van het ABW, konfektie. Qua resultaten maakt hij zich geen enkele illusie. Bedoeling van de kandidaatstelling is enerzijds het kiezerskorps met de ideeën van de Liga te kon- fronteren, o.m. door het vero veren van drie minuten BRT- zendtijd. Daarom moesten er volledige lijsten worden voor gedragen in minstens 5 arron dissementen. De zendtijd kwam er. Nog wel als eerste in de rij. Eigenlijk té vroeg want bijna onaangekondigd. R.A.L. wil de krisls breken, het geld halen waar het zit. Aan de macht komen, niet meer een revolutie met wapengekletter doch na algemene stakingen door de gezamelijke macht van de arbeiders. «Geen utopie», zegt Steenhaut (38 jaar) die inderdaad gelooft wat hij zegt en verwijst naar Al lende en korter bij naar de progressieve strijd in Polen. R.A.L. wil een totaal socialis me, zonder kompromissen met tewerkstelling centraal. Met SP-ministers die «werklieden op straat zetten» of «op werk lozen jagen» voelt R.A.L. zich ongelukkig. Reeds lange tijd zet RAL zich in voor aktie tegen de bevuiling van de Dender en komt aktief tussen waar tewerkstelling be dreigd wordt. R.A.L. heeft af delingen in 80 landen met als uitschieters Peru en de U.S.A. met de socialistische Workers Party. Willy Steenhaut vindt U als lijsttrekker voor de provincie en op de 3* plaats voor de Kamer onder nummer 13 voor Strijd- socialisme aan de basis. Jos Muylaert stuurslid van de landbouw- kommissie, aan Hendrik Reychler, reeds 21 jaar be heerder van de Gewestelijke Landmaatschappij S.V. «Ons Zonnig Huis» en last but not least aan William Verleysen te Aalst. Beter gekend als «Wim» Ver leysen, oud-senator en reeds 28 jaar beheerder van «Ons Zonnig Huis» Aalst en van de «Kleine Landei gendom». De «Nationale Landmaat schappij» is thans een para- statale maatschappij die zich reeds vanaf 1935 bezighoudl met sociale huisvesting en sinds 1956 met ruilverkave lingen. L.H t het Ererr jrdenkii embody bijec 15 u.: 'e ÏUu.: H maag II «jd«g erga hndria to 9.30 De nieuwe zaal van de Sint-Gudulaschool. (CDJ) Sinds 24 oktober heeft de Aalsterse Sint-Gudulaschool een nieuwe speel- en eetz< achteraan de koer Een vierenswaardige gebeurtenis, temeer daar die zaal er op amper i jaar dromen, plannen, bouwen is gekomen. Ouders, leerkrachten, leerlingen en inrichtende macht (de zusters Franciscanessen Crombeen) konden een toast uitbrengen op en in die nieuwe zaal. Tevoren had E.H. Pastoo van de H. Hartparochie de zaal ingewijd. Direktrice Gheyssens wees op het polyvalent gebruik dat mogelijk is: speelzaal bij regenweer, eetzaal, maar evenzeer ontvangst ontmoetingsruimte, werkplaats voor bepaalde aktiviteiten, Van de gelegenheid werd ook gebruik gemaakt om leerlinge Katrien Smet te feliciteren r haar eerste prijs in de «Prijs voor Poëzie vlaamse Club Brussel 1981In de kategorie jonge h dan 12 jaar won ze met haar gedicht «ik ben een schrift». Ze kreeg een welverdiend applou van haar school... Alle klassen voerden tot slot wat tafereeltjes op. Een buurtschool is er weer wat levenskrachtiger op geworden... Maar e insdag 1 Ebt door orkc» '<Uo AU terdag tRem: dr

De Voorpost | 1981 | | pagina 6