Liefhebbers sporten zo I <t 1 ir COMAR SPORT T STEVIG DRIEMANSCHAP KENNIS-THYBAERT-'T SEYEN IAR 10 JAAR LIEFHEBBERSBASKET! Provinciale knapen s il Moens wielertoeristenkampioen van 5 lekensvrienden Lede (OPSTANDING JACA EN SIMCA- EN TINNE BOYS DE RUIMTE! IDITIETURNEN (PRESKI-V0LLEY) ureiÜ Veldrijder Geert De Boitselier 14 dagen inaktief De Voorpost - 13.11.1981 -15 njIwichBarJI] LU L2J 1 4* 1 GROOT KLEINHANDEL Specialisatie VOETBAL TENNIS SKI Een sportzaak met ERVARING! Schoolstraat, 54 Koolstraat. 159 9300 AALST Tel. 053/21.25.56 I (»rfst van volgend seizoen, bestaat het liefhebbers- verbond In Aalst 10 jaar. 10 jaar van onverpoosd aan een kind, dat In de beginne, doodgeboren Immers was de basis, dat het Liefhebbersverbond nengesteld zijn uit «café-ploegen». En zoals de liefhebbers weten, zijn caféploegen, slechts tijde- ooral dan op basketvlak. wanneer een cafébaas, wsen over de vloer dan kunnen er zeker vijf bereid gevonden worden kis de voetbalschoenen trekken, doch wanneer iketbal spreekt, _wel eens één of minder '!ek« n zijn. Is daarbij die ene 1 dan nog een verwoed b'ifi speler, dan vormt hij beg naast zich. Is hij een liefhebber in de 3rt 8 zin van het woord, dan '2! dee name slechts tij- lon zijn evenals het bestaan klub. Want, basketbal van die sporten, die b fysiek, ook de nodige 1 De' Bk, en zelfs taktiek ver- iemi tfvorens men het kan fstuk nen. Anderzijds treft tussen het cafépubliek den ,1e re i ve> een «klassespeler» aan, en wordt er gestart in een liefheb bersverbond, en valt even la ter die klassespeler weg om welke redenen ook, dan mag men zijn ploegje opdoeken. Dus onherroepelijk, moet bij een caféploeg, de uitbater ook basket-minded zijn. Om te be reiken wat wij juist hiervoor bespreken, kunnen er tien jaar voorbijgaan, met wel en wee. Met succes, en op het randje van «failliet». Om de lezer enig idee te geven van de samen stelling van het «caféverbond» van basketbal, nemen wij even de huidige ploegen onder de loepe, zuiver persoonlijk beke ken, en hopelijk neemt nie mand mij iets kwalijk in mijn uitleg. De Klok, Den Beiaard, De Hoorn en Cockpit Zorba zijn specifieke caféploegen. Hun lokaal is gevestigd op hun ploegnaam, de spelers wor den aangeworven «aan den toog» en de «dagelijksen, ook habitués» genoemd, zorgen dan wel voor de administratie ve kant. Daarnaast is een ka- tegorie, die op een bepaald ogenblik wel, eens een om schakeling kon gebracht heb ben, in het liefhebbersver bond, namelijk de Jeugdhui zen. Uit die tijd is alleen Terlin- gen overgebleven, volledig af zijdig van de andere ploegen met zijn apart klubhuis en zijn buitenterrein, in de schaduw van de Etrimoblokken aan de Raffelgemstraat. En een laat ste kategorie, zijn Borghmans- Ricoh, Sint Antoon, Hugh's Toff Sheakespeare, Olfit Jeans Shop, Opel Paviljoen, allemaal ploegen, die uit fir ma's in grote of kleine zin van het woord geboren zijn. Als enkeling is er dan nog De Nachtwacht, een ploeg des tijds gesticht in De Nacht wacht, onder uitbating van speler Cisse Van den Steen, overgelaten aan Charlie's, doch uiteindelijk terug spelend als De Nachtwacht, omdat Charlie's nu eens een ander café is als De Nachtwacht. Het daaraan parend aspekt van de zaak is natuurlijk, het financië le met bijkomende steun van de uitbaters. Caféploegen, kunnen over het algemeen slechts puren uit de ledenzak- ken, Terlinden doet het met nog iets mindere middelen, en De Nachtwacht is volledig aan zijn lot overgelaten. De beste kategorie, die ook de ruimte in aantal is, zijn de firma-ploe gen. Zij hebben eveneens een persoonlijke inbreng van de leden, doch krijgen daarenbo- venop een niet onaardige steun van hun firma. Ook is in die tien jaar een poging ge daan vanwege de bedrijven, om aan te sluiten, doch dit is gelukkiglijk volledig gedaan. Velen zijn dan ook gekomen in de 10 jaar liefhebbersbasket bal, doch ook velen zijn ge gaan. Het overblijvende mag et seizoen '81 stond er programma van deze Ihieke wielertoeris- maar liefst 33 etappes en totaalafstand van kilometer. Bij de laatste fit op 18 oktober was de clubkampioen ge en bleek het opmaken rangschikking nog lou- formaliteit, daar er .één lid aan alle proe- Blgenomen had. Zjffen van de club ziet er volgt: 1. Paul Moens, 2- Ju'ien Galle, 9;™ n, 3. Willy Van Heede, m, 4. Julien Verhofstadt km, 5. Johan Roels, 6. Karei Muylaert 1412 Lucien Keppens 1164 Frans Van Ranst 1090 Eddy De Backer 1013 Oscar Van der Vorst prek i km. lb« getrouw wordt er op n D< g 21 november een ^elstfvoorzien van deze lau- blikvangers van de- nd zullen natuurlijk de «n deze vereniging na- KJd-tourwinnaar Luden digen. smeerde benen getest op... de ken worden in de rondo van pe en zijn dame zijn, Na een uitgebreid eetmaal dansvloer, en hier zal dan wel (café) de Halve Maan ujnrrtan Ho al Han nio» Inna. l,;i B.V. De twee Aalsterse meisjes die het doel van de Kamillekes Aalst verdedigen doen dat met zoveel allure dat mannelijke kollega's zich lovend uitspreken en... soms wel eens te kort zouden kunnen schieten, (per) t. "«yomoivj ccuiiaai utuuwiuer, en nier zaï aan wel prijzen zullen overhan- worden de al dan niet inge- op geen kilometer meer geke- •chien toch wat verwachte verrassing van de dag acht te laten optekenen, tegen een slenterend Endoka dat de eerste zaterdagreeks, waar Jaca zijn heropstan- blijkbaar door zijn goede periode door is pr laatste weken verderzette, door liefst zeven op Hiervan profiteerden de twee leiders Simca Boys, via een nipte 1-2 zege bij Melcken- beeckvrienden en Tinne Boys dat aan Kruis een even moeilij ke klant had, en dezelfde winstcijfers liet optekenen. De kloof tussen de leiders en de achtervolgers is meteen opge lopen tot acht punten verschil, en dit nog op een paar weken van de terugronde. Alleen Rayo Espanol, dat bij Heipias Lede, niet verder geraakte dan een 3-3 gelijkspel, kan beide koplopers nog het vuur aan de schenen komen leggen. Dit bewijs kunnen zij reeds vol gende zaterdag leveren, daar Tinne Boys Rayo Espanol op bezoek krijgt. Ook in de zon dagreeks groeit de kloof van week tot week. Niet zodanig om leider Nieuwe Wijk dat al tijd wint, doch omdat de ach tervolgers steken laten vallen. Een grove steek was althans het 2-1 verlies van Sunset in de topwedstrijd bij Rode Roos, dat absoluut niet onder de in druk was van de kiesmanifes- taties. Ook Real Familial liet steken vallen, daar het bij De Zwaan niet verder dan een 2-2 gelijkspel geraakte. Nieuwe Wijk heeft nu drie punten voor op Rode Roos, en eveneens drie op Real Familia, doch die speelden reeds één wedstrijd meer. In de tweede zaterdag reeks tenslotte, is Blauve Vlam alleen leider geworden. Ik mag er zelfs onmiddellijk aan toe voegen, onverdiend. Want zonder iets tegen de mannen van Berlare te hebben, zij wa ren onbestaande tegen nieuw komer Musica, dat een veel betere indruk liet. De eerste helft zelfs fameuze kansen liet optekenen, en de tweede helft steeds de betere ploeg te zijn echter wel het kruim genoemd worden van het Aalsterse lief hebbersbasketbal. Alle klubs staan op een tamelijke stevige basis, en bewijzen dit ook door hun reeds jarenlange deelna me. Daarom is het interessant om even het palmares van de 10 jaar liefhebbersbasket door te nmen. In 73-74 speelde Hugh's kam pioen. In 1974-75-76 beheer ste Bel Isolaver het gebeuren. En het werd naast eindover winnaar van de kompetitie ook winnaar van de inmiddels in gerichte Beker van de Stad Aalst. 1977 en 1978 was ook voor Bel Isolaver, doch in be- kerverband, kregen zij reeds tegenkanting van Hugh's en Do Hoorn. In 1978-79 komt Borghmans de hegemonie verbreken van het super Bel Isolaver, en bleef De Hoorn bekerkampioen. Ditzelfde De Hoorn zou het jaar daarop (79- 80) zijn 10-jarig bestaan vieren met een eerste titel en ook opnieuw de beker binnenha len. Vorig seizoen was het weer Olfit (het ex-Bel Isola ver), dat het gebeuren beheer ste, en zelfs aandikte door ook de Beker in de wacht te sle pen. Dit seizoen, schijnt, on danks oneindige versterkingen van verschillende ploegen, Ol fit weer de plak te gaan zwaai en. De 10 jaar samengevat in een paar zinnen op kwaliteits- vlak is: spelers, die afgeschre ven waren, gezien hun ou derdom, of mindere begaafd heid vormden de basis van het liefhebbersverbond. Door de jaren heen evolueerde dit ver bond, via een éénmansploeg, tot een globaal sterke bezet ting, het huidige seizoen. Zo'n ganse bedoening als kalen ders opmaken, de kompetitie organiseren, de terreinen vast leggen, enz... is desondanks slechts het werk van drie man. Drie personen, die met hart en ziel verpand zijn, eerstens aan hun klub, tweedens aan het verbond. Zij laten dan ook geen gelegenheid voorbijgaan om «hun» verbond in de verf te zetten. Deze drie zijn: voor zitter Firmin Kennis, van Sint Antoon; sekretaris Freddy Thybaert van De Hoorn en onder- voorzitter Freddy 't Seyen van Hugh's. Het bonds- lokaal is gevestigd bij de voor zitter, in restaurant Sint An toon, en het is dan ook meer dan normaal, dat de vergade ringen voorafgegaan worden door een etentje. Op één van die talrijke vergaderingen wa ren wij te gast. 20 uur stipt, de helft aanwezig. 20u15 inval van een deel van de strafkom- missie, 20u30 de rest. Onder tussen wordt er op gekeken de glazen tot het uiterste te vul len. Dus 20u30 de werkelijke toast, met voorgerecht, puike mosselen, en de onontbeerlij ke pousse-café. Als tussen doortje, tussen de verschillen de plats, de traditionele mop pen, waarin secretaris Thy baert, ver boven de anderen uitsteekt, waar onder-voorzit- Er wordt wel veel aandacht besteed aan de «grotere» voetballers, doch de «leerjongens» moeten niet onderdoen voor hun grotere broers en brengen meestal mooie en sportieve matchen op de mat. Hier de knapen van Jong Lede en E. Aalst die beiden regen en wind trotseerden, (per) ter Freddy 's Seyen uitblinkt door zijn opmerkingen en waar voorzitter Firmin Kennis uit blinkt door zijn zwijgzaamheid, doch ook door zijn opmer kingsgeest, want geen glas kwam ooit ten volle leeg. Kwam daarbij, dat toevalling twee bestuursleden, een «gar de de corps» meegekregen hadden, om eindelijk eens vast te stellen dat die vergade ringen werkelijk zo lang duur den. En gelukkig rond het tijd sein van middernacht begint het één of ander lid van de klub over basketbal. Binnen een paar seconden is elke aanwezige in die basketbal- ban gesloten. De vergadering schijnt eindelijk begonnen. De jongsten scheiden zich af, want één of ander vriendinne tje wacht hen op, en in beperkt komitéé komen we dan einde lijk tot de kern van de zaak, het tienjarig bestaan van het Aal- sters Liefhebbers Basketbal Verbond. Eerst en vooral wordt mij ook diets gemaakt, dat het Verbond kan rekenen op een uitmuntend strafkomi- tee, die voor de eerste maal ook aanwezig zijn op de «ver gadering». Onder voorzitter schap van Paul Van Him- beeck, onder-voorzitter BBC Okapi, deelden Carlos Cort- hals, ex-Okapispeler, en hui dig coach van BBC Erembo- degem, en Sterck met mij de tafel. Deze driehoek zijn de mannen, waar men al naarge lang de uitleg, al dan niet ge straft wordt. Daarbij is Carlos Corthals ook de man, die zich de niet zo gemakkelijke op dracht oevertrouwd kreeg, van de aanduiding van de scheids rechters. Het verbond kan re kenen, op de voorlopige me dewerking van een achttal scheidsrechters: De Smedt, Meert, Segers, Bieseman, Van Leemput, Vermoesen, Meule- man en Van den Maelen. In feite de helft te weinig, doch Carlos lost het wel op. Wat zijn nu de festiviteiten, die gepland zijn voor het 10 jarig Ver- bonds-bestaan. In de eerste plaats willen het hoofdbestuur aangevuld met Gilbert De Waele, die deel uitmaakt van het dagelijks bestuur, en de bestuursleden, één afgevaar digde per ploeg, uitpakken met een groots tornooi, waar na men als Parker Leiden, Rou- baix, Hellas Gent, Schelde- jeugd Temse, The Tower Aalst, BBC Merksem, en een selektie van het verbond, ver sterkt met twee Amerikanen, ons als bellen in de oren rinke len. Hiervoor is veel geld no dig, doch dit schijnt reeds in orde te zijn. Er zou een spon sor zijn, die het projekt wil bekostigen. Dan een zeer groot banket, waar alle ploe gen zullen afgevaardigd zijn, en tenslotte een huldiging op het stadhuis, waar het stads bestuur de gebruikelijke bor den en andere souvenirs, aan het bestuur zal overhandigen. Alleszins een heel groot pro jekt, die bij iedere basketbal liefhebbers en het basket-min- ded-Aalsters publiek, zeker in slag zal hebben. Om het ver haal van 10 jaar liefhebbers basketbal volledig te maken, zou ik 2 volledige «De Voor posten» nodig hebben, doch dit mag ik U echter niet ont houden. Het verbond heeft een selektie-ploeg, die reeds heel wat bewees, doch daar naast zijn ook de bestuursiui aktief op het veld, om U, lezer, daar een gedacht van te vel len, lees even het verslag van een drietal weken terug, tus sen het verbondsbestuur en de ploeg van de Gerechtelijke Politie. d, Kftt i Vlaamse Toeristenbond afdeling Aalst wordt gedu- wlntermaanden een lessenreeks konditietumen ighe ola staan in deze kompetitie hun mannetje, (per) D ,f( i bedoeling, een reeks tóte oefeningen aan te door diegenen die te lichaamsbeweging hetzij door het zittend l ze doen, of omdat ze lijd in de wagen moe- (Jibrengen. Ook dege- tich in «konditie» voe- op peil» wensen te zij die zich wensen bereiden op een even- ntersportvakantie kun- mi Kecht. lat tewerk 79.8 Jpwarmingsoefeningen wordt gedurende een dertigtal minuten een reeks algemeen ontspannende en soepelma- kende oefeningen gegeven. In een tweede gedeelte kun nen diegenen die «hardere» oefeningen wensen of zich wil len voorbereiden op de winter sport, kiezen voor spedaal uit gezochte préski-oefeningen, terwijl de andere groep een ontspannend partijtje volleybal speelt. Zowel leden als niet-leden van de vereniging kunnen hier terecht: elke donderdag tussen 19 en 21 uur in de grote sportzaal vqn het Sint-Maarteninstituut, in gang Esplanade (Handels school, Dendermondse Steen weg 12,'Aalst). deelname onkosten (ver zekering inbegrepen) 350 fr. tot eind december. Verdere inlichtingen en/of in schrijvingen bij de verantwoor delijke: Paul Talloen, Eikstraat 82/7 te Aalst, tel: 053-77.90.18 of bij de verantwoordelijke van de VTB: Herman Talloen, Park laan 93 te Aalst, tel. 053- 21.21.90. B.V. geweest. Het was tenslotte op een misverstand in de bezoe kende defensie, dat Blauwe Vlam, kansrijk aan de overwin ning kwam. Dat zij alleen lei der zijn is te wijten aan het gelijkspel, van de co-leiders van vorige week, Kloksken en Lada Boys. Door dit gelijkspel, bewees Kloksken alleszins dat zij niet zo maar toevallig in de kop van de rangschikking staan, want tweemaal scoren tegen een verdediging dat de voorbije tien zaterdagen slechts achtmaal gepasseerd was, is met aan iedereen be schoren. Ook Cobila's liet niet in zijn kaarten kijken bij Royal Sportief en houdt aansluiting met de top-drie. Excelsior van zijn kant haalde een grote 1-5 uitzege bij hekkensluiter Par king, doch volgt nu reeds op vier eenheden van Blauwe Vlam. Opvallend was even eens de weerstand, die Jong Timarcha bood aan een ploeg als GMIC, dat in de voorbije weken een opvallende aan valslust ten toon spreide. Ook de overwinning van de oude garde van Apostelken, bij Giwo dient vermeld. Voor Giwo is zijn tweede opeenvol gende nederlaag, en hopelijk voor hen wordt er volgende week bij Jong Timarcha uit een ander vaatje getapt. Zaterdag I: 1Simca Boys en Tinne Boys 20, Melckenbeeckvrienden 13, Endoka 12, Rayo 11, Halt vrienden 11, Rode Duiveis 10, Camu en Heipias 9, Jaca. Kruis en Onder de Toren 8, h Leeuwenk °- Jong Timarcha 6, Apostelken 12, Adelaars en Ijsboerke 10, Zaterdag II: en Musica 5, Royal Sportief 4 Timarcha en Inno 9, De i Si o ,!9' i$lokPken en en 9 2. zwaan, Koszen, Star Boys en FvScio?yiSc SijS??? D 17, Zonda9 Sportief 81 8, Corner 7 en Excelsior 15, GMIC 14, Breu- Nieuwe Wijk 16, Rode Roos Amapola 5. ghel 12, Giwo 9, Queen 8, en Real Familial 13, Sunset Na 2 seizoenen overwegend wegrennen (als voorbereiding) het clubkampioenschap in met sporadisch enkele veldrttten er tussenin, is deze 19- Bottelare en het kampioen- jarige Aalstenaar uit de Bredestraat, aangesloten bij schap van België te Nijlen. W.S.C.M. Merelbeke-Sportief nu volledig overgeschakeld Lucien Van Impe en Herman op het veldrijden, waar hij uitkomt bij de liefhebbers Van Springel kwamen hem vo- formule A (met beroepsrenners) en B. rige zaterdag alvast een hart onder de riem steken op de Dat Geert gemotiveerd is, kan renners). stuif-in, georganiseerd door de men wel opmaken uit zijn trai- Vorige week liep hij een Lunch uitbaters-sponsers Her- ningsschema dat zeker voor voetkwetsuur op waardoor hij man De Ridder en echtgenote, een laatstejaars A2-elektrici- een 14-tal dagen gedwonger integraal ten voordele van hun teit de nodige inzet en inaktief is, doch hij hoopt ech- dankbare renner wilskracht vereist; tot donder- ter wel te kunnen aantreden SP0®^ herstel Geert, en dag staat er op het dagsche- op de 11-november veldrit te ^°°ral 66,1 succesnjke toe- ma; 's morgens van 6 tot 7 uur Meldert, en dan uitkijken naar komst' D w lopen, na school om 17 uur, en ö,v" dit gedurende anderhalf uur &mdlA/irh Hnn "IjB trainen in en rondom het Kra- vaalbos om dan de dag af te sluiten met een half uurtje op rollen. De vrijdag wordt het één uur «losrijden» met het oog op de wedstrijden van za terdag en zondag. Het palmares van Geert bevat reeds 2 eerste plaatsen (1 op de weg en 1 op het veld), vorig jaar op 29 crossen 25 keer in de eerste 5 geëindigd waarvan Z de£e «T&.T! iaean' O. a*** werd zaterdag aan de Aalslerse per, /aNa ïde ïoe en voorgesteld bij zijn sponsor «Lunch». Wij wensen Geert ee 17e (allen lussen de beroeps- sukM,svo| veldrijdersseizoen toe. (per)

De Voorpost | 1981 | | pagina 15