Er zat niets méér in Het loopt weer gesmeerd Doel bereikt Dubbeltje op zijn kant Gecounterd Urbain Braems: «Hopen op betere tijden» Trainer Hervé Van Lerberghe: «Brutaliteit zat in de motivatie van de tegenstanders» Jan Pieters: «Penalty was enige korrekte beslissing» Filip Plaetinck: «Ninove kwam duidelijk voor één punt» Larsen: steeds pijn Dalving traint 18 - 13.11.1981 - De Voorposl Biteit leiderszet Verheyen trapt een hoekschop rechtstreeks in doel, doch ref Peeters kent het goaltje niet toe wegens fout op keeper Schubert (SC Lokeren-Beringen 2-0) (dm) Willebroek-Jong Lede 0-0 «We zijn vandaag met de O-O op het bord niet ontevreden. Rond de ploeg die op Willebroek het veld werd ingestuurd stonden immers heel wat twijfels. Guy De Rijck en Yvan Keppens ver klaarden zich pas na een laatste test in staat te spelen en ook De Winne kwam opgelapt tussen de lijnen. Wanneer we in de gege ven omstandigheden een rechtstreekse konkurrent weten op te houden, mag zulks positief worden ge noemd. Na de verrassende thuisnederlaag tegen Union Doornik mocht Lede zich geen nieuw verhes ver oorloven. We hebben op Willebroek dan ook in de eerste plaats een voorzichti ge wedstrijd gespeeld, ver trekkend van het stand punt dat de kan aal ploeg moeilijk tot scoren komt, hebben we drie spelers in de aanval gehouden. We kreëerden hiermee over de ganse wedstrijd slechts twee uitgespeelde kansen, wat bijzonder weinig is. Desondanks houden we Willebroek vier punten ach ter ons en dit is de harde realiteit waarmee men in Lede rekening moet hou den. We kregen het deksel niet opnieuw op de neus. De spitsen werden uiteraard in het veld gestuurd met de bijkomende opdracht stel selmatig terug te plooien en mee te verdedigen. De nul die ik had vooropgesteld, werd op het bord gehouden en zulks moet nu de morele basis vormen om tegen Ber gen de volle inzet thuis te houden. Guy De Ryck, die twee weken had stilgelegen, be gon eerder aarzelend, maar kwam naarmate de wed strijd vorderde opnieuw op gang. Dit moet ook voor hem een spoorslag zijn om in de komende wedstrijden uit te blinken. Keppens, die vorige vrijdag nog niet kon lopen, verbeet de pijn ter wijl ook Roland De Winne geplaagd met pijn aan het kuitbeen ook nog behoorlij ke presteerde. Gesteld kan dat men achteraan beter ge concentreerd speelde en zulks uiteindelijk ook leid de naar meer rust in de ploeg, al kon men ook op Willebroek niet ontsnappen aan de realiteit, die zegt dat men bij verhes in een moei lijk parket terecht komt. Wanneer nu in de komende wedstrijden en dan in de eerste plaats tegen Bergen meer wordt bewogen voor aan, moet zulks ongetwij feld leiden tot meer kansen dan op Willebroek het geval was,» aldus oefenmeester Eric Delmuhe. C.V. Gullegem - Hamme 1-2 Dank zij voortreffelijke combinaties vooral dan in de tweede helft en een algehele inzet, heeft V.W. Hamme bij het Westvlaamse Gulle gem gaan zege vieren. Met dat resultaat is men in de wuitensge- meente biezonder opgetogen. De jongste weken ging het V.W. Hamme trouwens veel minder voor de wind, en bleven de resultaten ver beneden de verwachtingen. Clubleider Jacques Poppe is strijd volledig naar ons van mening dat zijn ploeg hand. gezet. Opvallend in th una aan een remonte is die periode waren de uitste- begonnen. kende combinaties die re- Wij 8 peelden een voor- sul teerden in een bestendig treffelijke wedstrijd in Gul- overwicht. Toch hebben we legem, en heten onze in- tot tien minuten voor het zichten al vlug blijken. Tij- einde moeten wachten om dens het eerste halfuur liet een tweede doelpunt te luk- de thuisploeg een flinke in- ken. Auteur van dat doel- druk. Een paar keer is onze punt was Rudy Maes. Hij doelman moeten tussenko- lobte de bal op een behendi- men. Maar toen we rond het ge manier in doel. Metéén halfuur via de counter waren we zeker van de langs Robbie Smet op voor- overwinning. Een straf- sprong kwamen, werden de schop net voor inrukken na rollen omgekeerd. Van Han een fout van Omer Van af was het Hamme dat do- Praet leverde wel een eer- min eerde. In de tweede reddend doelpunt voor de helft hebben we dan de wed- thuisploeg op. Maar het globale resultaat verander de er nauwelijks door. Ik moet zeggen dat gans de ploeg een voortreffelijke in druk naliet. Vooral Dirk Verbustel wist zich flink te onderscheiden. Vooral in de eerste helft liet hij zich bewonderen door een uit stekende traptechniek en een opvallende kalmte. Ook Luc Schuddinck was opval lend werklustig. Dat kon ook van Eddy Van den Dries8che worden gezegd. Hij hield de lokale verdedi gers voortdurend aan de «praat». Hierdoor kregen o.a. Rudy Maes en Robbie Smet gelegenheid om zich vrij te spelen. Door deze ze ge is de sfeer die enigszins wat vertroebeld was, na de thuisnederlaag tegen Eeklo opnieuw zoals weleer. In ie der geval zijn we terug op de goede weg», aldus de Hamse clubleider. E.D.M. Eendracht Zele 3-2 Wijter Eendracht Zele werd in Izegem uit de leiderszet stud gewipt door een ploeg die er een specialiteit ml®"1 maakt de «groten» te nekken. De bezoekers begonnen nochtans uitstekend demonstreerden tijdens het eerste kwartier overdonderende meerderheid, doch noch De bander, noch Cooreman, noch Jacobs konden man Winne voor schut zetten. De Zeienaar werd in twee naar een draw, maar minuten knock-out gezet kende een kwartier door opportunist Van de fluiten de Voorde die in de 35ste en een strafschop toe en 37ste minuut keeper Van mee leek het bekeken. Puyvelde voor onoplosbare Toch lieten de problemen plaatste. Nog armen niet hangen. Ze voor de pauze kopte Mortier ven voluit in hun tegen de lat. Een gelukje geloven en met nog voor Zele dat anders tegen minuten voor een 3-O achterstand had scoorde Van moeten aankijken. aansluitingstreffer. Heel even flikkerde een bleef het echter bij. groen lichtje: Goossens Te noteren dat drie mil f mocht zich achter de penal- ten voor rust Maes w< tystip plaatsen en maakte ingehaald voor de gekw er 2-1 van. ste Cooreman. Zele was toen goed op weg Cercle Brugge - Beveren 0»0 Gelukkig waren er voor de wedstrijd Cercle Brugge - Beveren slechts 2500 toeschouwers komen opda gen. En die 2500 zullen het zich achteraf nogal beklaagd hebben want hetgeen de twee ploegen op Olympia lieten zien hield werkelijk weinig in. De thuis8upporters mochten zich in de eerste helft nog wel enigszins opwarmen aan een drietal goede doelkansen voor Cercle maar in de tweede periode was er dan ook vanwege de thuisploeg nog maar weinig te genieten. De wedstrijd kwam noch- scheppen. Beveren kon wei- tan8 aardig op gang met al nig in de plaats stellen. Het in de derde minuut, een goe- ontbreken van Van Moer de Cercle aanval die door liet zich te fel voelen en de Broeckaert te zwak werd af- aanvallers vonden hun gerond. Cercle bleef in die plaats niet op het grote aanvangsminuten de beter veld. Toch kreeg Albert kombinerende ploeg maar even voor het halfuur een kon toch zelden gevaar kans toen hij afgezonderd Snudt verloer dan koor hot kopduel. Hieruit vlooide echter g x»rt (Michel) Urbain Braems was na afloop van de wedstrijd tegen Cercle Brugge toch nog enigszins tevreden met de prestatie van zijn Waaslanders. «In de eerste helft werd er toch aardig gekombineerd en naar mijn mening niet zo slechts gevoetbald. «Toch kwamen er opnieuw geen doelpunten?» Ja, dat wordt ons groot probleem. Voor deze wedstrijd moest ik reeds Ste vens, Martens en Van Moer vervangen. Nu viel ook Albert nog uit met een schouderletsel. «Een grote handikap dus voor Beveren. Voor hoelang nog?» Ik hoop zondag terug over Van Moer te kunnen beschik ken. Over Albert kan ik nog niets zeggen maar mis schien is het allemaal niet zo erg. Het heeft in ieder geval niets te maken met de schouderkwetsuur die Albert opliep in de wedstrijd tegen Linfield en die hem toen een paar wedstrijden aan kant hield. Martens komt stilaan ook weer klaar maar Stevens zullen we dit kalenderjaar niet meer kunnen opstellen. Hopelijk blijven we van verdere tegenslag gespaard want anders weet ik niet meer waar mijn spelers te halen». Schoofs, Van Eycken en Alcock? «Alcock is ook nog niet volledig in orde, Schoofs komt er duidelijk nog niet uit en Van Eycken heeft hier bijna een volledige helft mogen opdraven. We moeten van alles pro beren». En dan is er het probleem Garot? «Een probleem? Zo mogen we het niet stellen. Garot is en dat bewijst hij ons nu, een goed voetballer die overal te gebruiken is. Net zoals Danny Pfaff trouwens. Het probleem is dat ze beiden op dezelfde plaats in het elftal willen aanspraak maken. Op de liberoplaats. Nu probeer ik daar Pfaff maar misschien moeten we dat ook nog eens herzien.» Hugo Aerts voor Barth kwam maar te gen de doelman knalde. Brugge kreeg toen twee mooie kansen. Eerst was er Beheydt die op pas van Ha- leydt hard tegen de binnen kant van de staak schoot, dan was er Skov die een verloren gewaande voorzet toch nog een tik kon geven maar de bal hobbelde langs de verkeerde kant van de paal uit het veld. Bijna was het Beveren dat de rust kon ingaan met een doelpunt winst toen Creve zijn goed- gerichte kopbal moeizaam door Barth zag gekeerd worden. Was de eerste helft dus nog wel het bekijken waard dan werd de tweede periode wei nig zaaks. Het belangrijk ste feit was de vervanging van Albert door Van Eyken. Albert kon werkelijk niet verder nadat hij op het ein de van de eerste helft, na een luchtduel met doelman Barth, op ongelukkige wij ze viel en zich opnieuw kwetste aan de schouder. Braems wou zijn laatste echte aanvaller op het veld houden maar rond de 55ste minuut moest Albert er dus noodgedwongen uit. Beve ren rekende nu nog meer op het gelijkspel en zag al leen de counter om Cercle het leven toch nog wat moeilijk te maken. Maar ook Cercle zelf bleek tevre den met een doelpuntloos gelijkspel. De westvlamin gen bleven gedurende het laatste halfuur doorlopend de meest aanvallende ploeg maar hun akties waren zo doorzichtig en inspiratie loos dat de Beverense defen sie het zelf niet zo moeilijk had en wanneer Courant, de beste man op het veld, door hard labeur toch wat vaart in de thuisploeg bracht dan plooiden de Waaslanders mamAi terug. Na negentig minuten ma ger voetbal trokken de ak- teurs blijkbaar allemaal te vreden naar hun kleedka mers. Beveren had daartoe misschien nog reden, men had onverdiend een puntje mee. Voor de Bruggelingen lagen de zaken wel anders: zij hadden vol goede wil voor de overwinning ge streden. De 2500 vonden de puntendeling ook maar juist: «Men moet maar beter voetballen». Hugo Aerts tw mei 1 D ht de D V. lts eest MARGIN AALTJES Een uiterlijk rustige Zeelae trainer bad weinig lot over voor de speelwijze aan de bezoekers opgelegd door zijn kollega Elegeert. «Wat wij vandaag moes ten bekijken zijn zaken waar wij ons mogen aan verwachten. Ik van mijn kant had zaterdag reeds een voorsmaakje gehad tijdens de reservewedstrijd op Ninove, een identieke speelwijze op het randje af. Wij van onze kant hebben te weinig gebruik ge maakt van onze vleugels om het spel enigszins te verluchten langs de flanken. In deze bikkelharde J wedstrijd kwamen voetbaltalenten als Van Wambe-1 ke en Pieters moeilijk tot hun recht. Jammer voor de supporters vermits zij tenslotte de dupe gewordt zijn van dit an ti voetbal gedoe». De Beverenaar krijgt het niet gemakkelijk om met zijn stilaan bekend geworden rushes uit te pakken. ,g j, Na tien minuten kon hij op rechts toch doorheen d«een mazen glippen, en rende in volle snelheid langsheen de cornerlijn naar het bezoekende doel. Twee verde- ^s, digers snelden de Eendrach tenaar tegemoet en Pie tars plofte dubieus tegen de grasmat. «Ik werd duidelyk onderuit gehaald op het ogenblik dat ik lart Cooreman te lobben had. Waarom Deroulou niet jj ingrijpt is voor mij onbegrijpelijk of is hij somt bezweken voor het idee dat ik gemakkehjk tegen dt srst grond ga? Blijft hij in deze faze konsekwent dan eull komen wij wellicht op voorsprong en krijgen d<ie B toeschouwers een andere wedstrijd te zien. Dezt keer hebben we geen geluk gehad, de ploeg heeft ei ggn alles voor gedaan maar goed voetbal bleek on moge lijk deels door het lakse optreden van de scheidude rechter, hij liet de wedstrijd uit handen gaan.» De gestalte rijke voorstopper Filip Plaetinck ver- n z betert nog iedere wedstrijd, zeggen de Zeelse aan- tge hangers en ook in deze wedstrijd steunde de in Gent i. wonende Kalkenaar geregeld de offensieve bedoelinc gen van zijn medemaats. Ook hij kreeg het niet vool rijc mekaar Zele aan een verdiende goal te helpen ipaa «Ninove had maar één doel voor ogen, een punt te 9lfs halen uit dit treffen. De spelwijze die zij voor dit s oogmerk aankleefden mag men ergens bij het bruta le citeren, een euvel dat door een niet gepast reage rende scheidsrechter de hele wedstrijd bleef aan-in houden». di etst SC Lokeren Beringen 2-0 Tot tien minuten voor tijd hield een gehandicapt Beringen het been stijf. Een dieptevoorzet van Somers werd slecht afgeweerd door Rus so, René Verheyen bereikte de nog lang niet fitte Preben Larsen. en Schubert kon meteen een treurlied komponeren. Eerder al zat er voor de Al na al zou je kunnen ver mijnwerkers een goaltje in onderstellen dat de zege dat hen naast de trikoloren van Lokeren onverdiend had kunnen brengen, maar was. Het tegendeel is waar. door de voor Schoofs in ge- Er had trouwens reeds heel haalde Reynders met een vroeg een beslissende voor- wenkende kans tegen de sprong op het bord kunnen voet van de alerte Maurice staan nadat Lespoix en de De Schrijver geknald. Uit daarna sterk uit de hoek de reaktie werd het doel- komende Russo opvallend punt, van Larsen geboren, blunderden. Gelukkig voor Meteen was het 2-0, want Beringen was keeper Schu- reeds in het eerste kwartier bert bijdehands genoeg om hart Raymond Mommens én Mommens én Larsen te gescoord. stoppen. Eén doelpunt Nog vóór de monumentale kwam er in die match aan- misser van Reynders liep hef dan toch: Somers be- Beringen achter een kans reikte langs een ommetje de aan: uitgerekend in de vrijstaande Mommens die 75ste minuut werd, ook al via de deklat binnen knalde. Reynders, door Dobias in dubieuze omstandigheden G®«n reaktie van de bal gehouden. Ieder- Wie verwachtte dat Berin een verwachtte dat Jan Pee- gen toen met een fors ters een snerpend fluitsig- tegenoffensief zou uitpak- naai zou laten horen, maar ken, kwam bedrogen uit: ze de Mechelaar achtte de in- bleven een defensieve tak- greep van de gitzwarte tiek huldigen en hoopten gastarbeider geen penalty op een lonende counter, waard. Heel even brak Beringen uit toen Geurts Frangois wegstuurde, doch de gewe zen «Hollander» knalde naar de wolken. Lokeren drong in die eerste time flink aan, maar dat gebeurde dan vooral langs René Verheyen die enkele gevaarlijke vrijschoppen en corners afleverde. Ver heyen scoorde zelfs recht streeks uit een hoekschop, maar daar had ref Peeters geen boodschap aan, want hij bestrafte een fout op keeper Schubert. In de tweede helft riep Wa- seige Van Cauter naar de bank en liet Ronny Laroy opdraven. Er kwam toen meer schot in, doch er werd niet goed afgewerkt. Tegen Beringen liep Preben Larsen er opnieuw bij. Zonder inspuiting, maar het was wel een pijnlijke onderneming voor de onberekenbare klasbak. Lopen bleek geen probleem, doch telkens Preben zijn gebles seerde voet tegen de bal plantte, trok hij een grimas: «Het zal nog een paar weken duren vooraleer het leed vergeten is», pronostikeerde Larsen. Bob Dalving, gekwetst sinds de match in Saloniki, traint opnieuw voluit. Misschien loopt hij er tegen Klub Brugge zelfs bij. Indien het «knietje» van de Antwerpenaar tijdens de laatste groepstraining stand houdt, waarvoor de kansen door dokter Martens op 70 procent worden geschat, is hij er opnieuw bij. In het tegenovergestelde geval staat Dalving een operatief ingrijpen aan de meniscus te wachten. Larsen, belaagd door een drietal tegenstanders, dribbelt zich vrij en rukt op naar het doel van Lokeren-Beringen 2-0) (dm)

De Voorpost | 1981 | | pagina 18