r? ^eiderstrooii wankelt niet Bestolen door referee laoul Abbeel op strafschop Autoritaire leider ngreep noodzakelijk Beslissing in laatste kwartier eider in het vizier fstraffing Melsele slaat de kloof Remonte Mare Spinoy wees nochtans de weg De Voorpost - 13.11.1981 - 21 obur - St. Gillis Waas 3-0 evredenheid in alle opzichten bij de Moerzeekse tweede resu rovincialer. Het bracht niet alleen spektakel tegen een de (waardeerde tegenstander; het kwam bovendien drie -n eer tot sooren. Dergelijk resultaat heeft dan ook de te loutste verwachtingen overtroffen in Moerzeke. St. Gil- dai Waas was tenslotte een rechtstreekse concurrent met i mper één punt verschil in de algemene rangschikking, 'k t< 5hoo fbur heeft die kloof tot O voorsprong trok Robur Fj rie punten uitgebreid. Te- naar de kleedkamer. On- Eiaa dat St. Gillis Waas is middellijk na de hervatting pul obur overtuigend van verdubbelde diezelfde op l&rt gegaan. Het domi- Raemdonck de cijfers. V0 eerde meestal en was Eerst dribbelde hij drie erlopend eigenaar van de tegenstanders om vervol- Al vlug liet Eric Raem- gens hard op doel te beslui- jnck blijken dat het me- ten. De bezoekende doel- *--s was. In de eerste twin- man poogde de bal nog on- minuten dreigde hij der controle te krijgen i keer. Telkens ging de maar daar slaagde hij niet net naast of over het in. lelhout. Rond het halfuur Met deze 2-0 voorsprong Robur dan op voorsprong zat Moerzeke meteen op ro- ikomen. Herman Van zen en was het haast zeker ngenhove voerde een dat het na negentig minu- immertje op, waarvan hij ten zegevierend naar de ijkbaar alleen het recept kleedkamer kon trekken, mt. Hij plaatste daarbij Toch bleef het doorlopend tegenstander in de zijn wil opdringen. Alhoe- ind om dan in de verste wel er vanwege de kant van )k te besluiten. Met die 1- de bezoekers af en toe werd gedreigd, kon men maar moeilijk de Moerzeekse ver dediging in gebreke vinden. Toen Eric Raemdonck, weer hij, op een aangeven van een verdienstelijke Sae- rens een derde keer raak trof, waren de bezoekers er meteen aan voor hun moei te. Dat na afloop de vreugde in de Moerzeekse kamp groot was, hoeft nauwelijks gezegd. Er heerst thans de overtuiging dat men kan meedingen in het titelde- bat. In die kansen begint men in Moerzeke meer en meer te geloven. Zondag moet het naar Appelterre. Een punt winnen is thans het vooropgestelde doel. Appelterre is trouwens een spelen ze^,1 men°in Moerad Eri.°.Saerens (Robur) kopt nipt de bal over het doel van de Wazenaars uit Sint- ke. Daarom zou men met Gillis (vh) een verdeling van de pun ten al heel tevreden zijn. - E.D.M. ra iii deze verwarde faze scoorde Raemdonck het tweede doelpunt voor Robur ppe Ioerzeke tegen runner-up St.-Gillis-Waas (vh) raw ,.im udegem - Houtem 1-0 n t K. Oudegem is nu, wel oge snaar geworden tegen Lievens Houtem, maar vee* zege is geenszins om e a er naar huis te schrijven, ore t wil niet zeggen dat de doe erwinning niet verdiend 'hjl ig genoemd worden, globaal genomen &ef het spelpeil ver bene de verwachtingen. Het nu wel zo, dat men in éófcdegem, na zeven vette ja- n, heel wat gewoon was. periode blijkt nu wél iter de rug te zijn. In iggenhout - Kemzeke 0-1 »|c die Oudegem roept men het ontbreken van Johan Meert, wegens kwetsuur, in als grootste verontschul diging. Men geeft toe dat men van deze speler veel had verwacht. In de eerste helft verliep het spel zowat over en weer. zonder hoog tepunten of echte doelkan sen. Na de rust is Oudegem op voorsprong gekomen via een strafschop die door Raoul Abbeel werd Nadien zijn de bezoekers meer in de wedstrijd geko men. Op een bepaald ogen blik was het ei zo na 1-1 toen Luc Hoebeke op doel besloot, maar de bal op het doelhout zag te pletter vliegen. Oudegem is met deze winst tevreden, nu zeker in het vooruitzicht van de wed strijd tegen Kemzeke. Deze ploeg won bij Sparta Bug- genhout en is dus wellicht flink gemotiveerd. Oude gem zal er alvast rekening moeten mee houden. E.D.M. Mere - Herdersem 1-1 Alhoewel Herdersem niet meer verdiende dan een ge lijkspel, gezien hun onge looflijk slecht spel, mogen de Herdersemmenaren, scheidsrechter Lucien Heg- gerick met de vinger wijzen voor het puntenverlies dat zij leden. In de beslissende faze, haalde deze referee zo veel ongerijmdheden uit, dat Herdersem tenslotte misschien de brokken zal moeten betalen. Doch laten we niet voouitlopen op het gebeurde. FC Mere, dat de rode lan taarn draagt in de C-reeks, wil dit antiek stuk zo vlug mogelijk kwijt. Zulks mocht alleszins blijken uit een gesprek met trainer Van den Haute. Mere deed in de eerste pe riode meer dan zich verde digen doch het ging met verre voorzetten over iede reen en alles heen zodat de bezoekende portier Benny De Cooman, in feite weinig verontrust werd. Aan de overkant lagen de zaken anders, want Patrick Mat- thijs rolde regelmatig de thuisdefensie op, doch vond in het centrum van de aan val te winig steun om af te werken. Toch was het Her dersem, dat het openings doelpunt voor zijn reke ning nam. Rond het half uur was Patrick Matthijs zelf naar binnen gezwenkt, bediende Patrick Hanse- laer, die alleen voor- de plaatselijke portier ver scheen. Een tikje met de punt van de schoen was vol doende om een paniekerige goalie te verslaan. Een inci dent even voor de rust, zorgde er voor dat Benny De Cooman, de bezoekende keeper, zo goed als op inak- tief stond wegens een laag natrappen, dat de scheids rechter onbestraft liet. De tot dan toe faire wedstrijd begon dan even te ontaar den. Daar waar in de twee de helft de teloorgang van de gastheren verwachte, waren zij het in ieder geval die de toon aangaven. Toen 5' na de koffie Benny De Cooman te verstaan gaf dat het niet meer ging, werd hij vervangen door de jeugdige Chris. Hoe ongelooflijk het ook moge klinken. In de resterende 40 minuten zag hij slechts één bal: namelijk de gelijkmaker. Een misser van Robert Iamb recht bracht Geert Coppens, oog- in-oog met de bezoekende goalie, en de lob verdween tot éénieders verbazing in het net. Dc bezoekers na men dan het initiatief, doch werden slechts de laatste 10' gevaarlijk. Eerst toen Patrick Matthijs een aktie opzette, en kapitein Wil liam Bracke maar voor het inleggen had, doch deze miste zijn tussenkomst. Even later toen de ingeko men Frank Hanselaer, een voorzet van William Bracke kon en mocht stoppen op amper 10 meter van de doellijn. Zijn hard schot ging ver over. Daarna werd het een echte chaos. Een schot van Johan Van Nieu- wenhove, werd door een lo kaal verdediger opvallend met de arm weggewerkt. De scheidsrechter bleef ech ter onbewogen. Even later ging Matthijs onderuit in de strafschopzone, en op nieuw weigerde de ref te fluiten en als klop op de nagel, mikt Patrick Mat thijs 2' voor het einde raak, doch de heer Heggerick, keurt het doelpunt af, we gens buitenspel van Frank Hanselaer, die wijselijk achter de doellijn gebleven was bij de aktie. De bezoe kers vlogen naar de ref toe, en vroegen om steun van de grensrechter, die de zaken toegaf, eoch Heggerick wei gerde gewoon zijn kollega te raadplegen, wat hem na tuurlijk de ganse Herder- semse aanhang op zijn nek haalde. Wat na de wedstrijd gebeurde, heeft nog weinig met voetbal te maken en vallen er straffen, dan is Herdersem de peer. Doch de oorzaak dient gezocht bij de zwak leidende Heggerick. Buggenhout blijft or de ontgoocheling zor- np d. Het verloor thans op- rpe luw en deze keer nog op veld. Metéén is de si- chtfctie dusdanig geëvolu- cr ti, dat men de Buggen- ndi utenaars al mag bestem- len als eventuele kandi- tü ten voor de degradatie, ronj t won uit tien wedstrij- ali li amper zes punten en is ronduit een slecht mltaat. Een blik op de [emene rangschikking [t in dat opzicht genoeg, k tegen Kemzeke kon zo^uta maar zelden voor af- rking zorgen. Dat blijkt thiefuwens globaal genomen wel t grote probleem te zijn. orlopend liet het alle- vm: slechts een middelma tige indruk. Al na vijf mi nuten werd Buggenhout op achterstand geplaatst. Dirk Roelandt was de auteur van dit goaltje dat achteraf be keken voldoende bleek voor twee winstpunten. In Bug genhout betwist men dat doelpunt. Er zou, volgens de commentaar van de plaatselijke aanhang, een voorafgaande fout zijn be gaan op Patrick Verhey- den. De scheidsrechter oor deelde er blijkbaar anders over, of had misschien niets bemerkt. In de tweede helft heeft Sparta gepoogd om deze scheve situatie recht te trekken. Rudy Crete kreeg daarvoor op een gegeven moment een gelegenheid, maar liet die teloor gaan. Ook Mare De Meester dreig de op zijn beurt, maar kopte de bal over het doel. Langs de andere kant diende doel man TJley zich ook een paar keer in de kijker te spelen. Kortom, in Buggenhout wordt het de hoogste tijd dat men zich over de toe stand begint te bezinnen. Het krijgt nu zondag S.K. Aalst op bezoek. Verliezen zou de volledige ontredde ring kunnen betekenen. Dat is iets wat men ten aller prijze zou moeten kunnen vermijden. Er zal in ieder geval een algehele inzet noodzakelijk zijn om de bei de winstpunten aan huis te houden. E.D.M. Schel lebelle-Wieze 1-4 Tien wedstrijden zijn gespeeld in deze kompetitie en nog altijd leidt Wieze in de derde provinciale afdeling. Het blijft voorlopig ongeslagen. Bovendien haalde het tot nu toe achttien punten en wordt het alleen door Thor Meldert bedreigd. Bij S.O.S. Schellebelle ging het overtuigend winnen en liet het zich trouwens gelden als een waardige leider. Al van bij de start lieten Vermeir en zijn maats zien dat het menens was. Die overtuigende aan- vals kracht, leverde reeds na zes minuten sukses op. Met de hulp van S.O.S.-speler De Bodt kon Frangois Merckx de openingstreffer op zijn naam schrijven. Wieze bleef doorlopend de eerste helft domineren. Het moest nochtans tot de 42ste minuut wachten om dat overwicht in een doelpunt te zien omzetten. Een in- Herleving Vrasene S.K. Kallo: 3-0 4 llare - St. Gillis 1-2 punten meer vergaarde. Na één derde van de kompetitie idracht St. Gillis laat kan men stellen dat Een- _Ji gelden in de tweede dracht ha de promovering Jvinciale afdeling. Het in de hogere reeks geen d* 1 dertien punten uit tien doodgewone figurant is ge- rne istrijden en blijft meteen worden, maar een ernstig de tred van leider Robur kandidaat waar men reke- erzeke, die slechts twee ning zal moeten mee hou- xce Appelterre - S.K. Aalst Aalst heeft aan 20 ttrtreffelijke verrichting MT a de eerste speelhelft in Mal D j°nff8te thuiswedstrijd ni [en leider F C. Robur ge- ge, tcht, geen vervolg kun- kc a geven. Het werd door pdracht Appelterre na de uitgeteld. Toen ging Aalst vrijwel kansloos boot in en Appelterre die I ih de jongste weken eeri tere faam had opge- awd bleek een te sterke «ij voor het nog steeds eke» S.K. Op het ope- igspunt van Van Melke- te eens te meer de draai- tfjf van Eendracht, had rel nog wel een ant- >ord. Na de rust kreeg 1st een nieuwe opdoffer kon zich dan niet meer Irzetten. Het wendde nog 1 lovenswaardige pogin- aan om het tij te doen <n, doch vruchteloos, de strijdvaardigheid S.K. verdween haast 4-1- volledig toen Dherde zijn naamgenoot in het Aalster- se doel vanop de elfmeter- stip tevergeefs liet graaien. Naar het einde toe inkas- seerde S.K. nog een vierde treffer. En zit in zak en as door deze nieuwe en uitge sproken nederlaag. En er zal een goede heelmeester nodig zijn om de ploeg de nodige injekties te geven wil men volgend seizoen niet in de derde provinciale verschijnen. Bij S.K. Aalst heeflfcnen in de voorbije we ken de schijn kunnnen op houden met te verwijzen naar het pech allerhande en de kwetsuren van spelers. Kan men dit nu geredelijk aannemen dan is het ook zo dat nog andere oorzaken aan de basis van deze plotse neergang liggen. Het is nog niet te laat maar de hoogste tijd dat men zich hierover gaat bezinnen. JVH den. Een er gelijke evolutie overtreft in St. Gillis de stoutste verwachtingen. Men had vooraf gesteld dat zich handhaven het belang rijkste zou zijn. Voor de graderen hoeft men zich geenszins te hoeden in St. Gillis Dendermonde. Afge lopen zondag won het ver diend te Pollare. Het kwam in de eerste helft op voor sprong na een doelpunt van Franky Van Hecke. Hoog uit vijf minuten later stelde de thuisploeg gelijk, en met die stand werd de rust inge gaan. Na de hervatting ging Eendracht zich scher per opstellen. Het trok alle aanvalsregister8 open en kwam meermaals dreigen. Dat resulteerde in een twee de doelpunt waarvan Rik De Geyter de auteur werd. Na dit joaltje heeft St. Gil lis wei enige druk moeten ondergaan van de thuis ploeg die er nog alles trachtte uit te halen om een puntendeling in de wacht te slepen. Uiteindelijk hield de defensie tot het laatste fluit signaal het hoofd boven wa ter. Zondag krijgt Een dracht St. Lievens-houtem op bezoek. Het wordt beslist geen makkelijke opdracht, ook al geniet men van ter reinvoordeel. E.D.M. Gedurende niet minder dan 75 minuten heeft Vrasene als een blinde gezocht naar een doelpunt en wanneer alle supporters en volgers de goeie afloop reeds voor onmogelijk hielden, kwa men hun schutters op de proppen. Voor deze opgave tegen een steeds moeilijke maneu- vreerbare Kallo-ploeg moest trainer De Zutter weer op enkele plaatsen wijzigen: linkerback Paul Smet zit met een kniekwet suur die waarschijnlijk een meniscusoperatie doet vre zen, en rebel Luk Janssens genoot zijn zoveelste schor singszondag van het sei zoen. Als vervangers kwa men Guy De Clerck (als linksbuiten) en Rudy Van der Linden (als linkerback) in. In de eerste periode was het voor de thuisploeg, die per slot van rekening het spel moest maken, huilen met de pet op. Geen enkele pas kwam goed en als hun keeper, Willy Buys, twee gevaarlijke tegenaanvallen niet onderschept komt de bezoekende ploeg zelfs op winst. Tijdens de rust was Herleving weer aan wijzi gen toe, omdat Ludo Lardi- noit zich in het begin van de wedstrijd reeds had bezeerd en werd vervangen door Jacky Danijs. Deze laatste is echter een typisch linker extreem en zodoende kwam De Clercq op de voor hem betere plaats van linker back postvatten en werd Rudy Van der Linden als manusje-van-alles mid voor. Onmiddellijk bracht dit ge vaar voor gastkeeper Van Hal, die tweemaal gered werd door het doelhout na schoten van Mark Lardi- noit en Van de Vijver. Bij het ingaan van de laatste vijftien minuten raakte de thuisploeg dan uiteindelijk op de goeie weg omdat een haarfijn voorgebrachte cor ner van Onghena goed werd binnengekopt door Cool (die hiermee zijn ge deukte vertrouwen enigs zins kan terugwinnen). Een weinig minuten nadien een onoverzichtelijk gehar rewar voor gastdoel waar bij een kopbal van Van der Linden door de vallende Van de Vijver werd ver lengd, dit schot suitte via de paal weer in het terrein en de rechtkrabbelende Luk Van De Vijver kon zelf uit stekend hernemen. Even voor inrukken tekende Ru dy Van der Linden, die heel wat akties hielp maken, de mooiste goal aan met een prachtvolley na puike cen ter van Van de Vijver. Een ander pluspunt naast het driemaal skoren in 15 minuten was ongetwijfeld het feit dat geen enkele Vrasenaar tijdens deze der by werd geboekt. Overigens voor het eerst dit seizoen. Nu zondag moet wit-zwart in de clinch met 8.L.V. de Vijver mankeren. KIJK OP PEBPE PROVINCIALE De nek-aan-nekrace tussen Wieze en Thor Meldert in Derde C houdt aan. De brouwers straften Schellebelle af en Thor scoorde in Berlare drie keer. In Derde D sloeg Melsele een brede kloof: vijf punten voorsprong op Herleving Vrasene, de nummer twee, is niet weinig nadat amper één derde van de kompeti tie erop zit. Svelta verzamelde 19 punten op 20. Begin daartegen maar te konkurreren. De wedstrijd op SLV Zelzate werd als moeilijk aangekondigd en dat was het ook. Er moest zelfs tot tien minuten voor affluiten gewacht vooraleer de Waaslanders aan hun beslis send goaltje kwamen. FC Wieze - Wilskracht Moorsel is zondag de topper in Derde C. Wilskracht staat weliswaar voor een vijfpun- tenkloof, maar de 1-5 zege te Bambrugge stemt tot nadenken. Bovendien gaat het om een onvervalste burenstrijd, een derby die kan worden vergeleken met een «cupmatch». Een thriller wordt het alleszins. Een massale belangstelling kan alleszins verwacht, ook al omdat Wieze in Schellebelle een goede beurt maakte. Thor Meldert, de nummer twee en slechts één puntje achter op Wieze, reist naar revelatie Ede. We maken ons sterk dat de Thorianen ook die klip omzeilen. Baasrode - Herdersem is een wedstrijd tussen twee middenmoters die dit seizoen niet steeds de verwach tingen inlosten. Het veldvoordeel wordt waarschijnlijk doorslaggevend. Berlare is diep weggezakt. Tegenslagen en het weg gaan van een paar fanionspelers zijn daar niet vreemd aan. Terjoden bleef vooralsnog onder de maat, doch zoals de puiten momenteel spelen, zullen ze het zeer moeilijk hebben om een stuk van de buit thuis te houden. Bambrugge, behoorlijk afgestraft door leider Wieze, krijgt Grembergen op bezoek. De groenwitte Dender- mondenaars deden het de jongste weken allesbehalve slecht en lopen er niet kansloos bij. Burst-Mere, een wedstrijd tussen underdogs, wordt waarschijnlijk in het voordeel van de thuisploeg be slecht. Melsele, de koploper in Derde D, heeft een trip naar Sombeke voor de boeg. De nieuwkomers wonnen met klinkende 4-1 score tegen Meulestede, maar dat kan niet beletten dat ze tegen de leiders alleen de schade zullen kunnen beperken. Kallo, kopte onder bij Herleving Vrasene, tuft naar Wippelgem waar weinig te rapen valt. Voor Haasdonk ziet het er ietwat riiskleuriger uit na de opkikkerende 1- 1 te Assenede. Op Muide één puntje meegraaien is geen droombeeld. Klinge - Bazel roept vragen op. Klinge won weliswaar te Bassevelde en rekende af met een kandidaat voor de degradatie. Bazel weegt echter «zwaarder» dan de Meetjes/anders. Dus... Herleving Vrasene krijgt het niet op een schoteltje: na Melsele moet Herleving nu naar SLV Zelzate. De Wazenaars mogen er geen steek laten vallen. Anders geraken ze definitief uit het vaarwater van de leider. MVH O. Burst - E. Nieuwerkerken 2-3 worp van Jan Vermeir werd door Marc Van Der Jeught in het bereik van Frangois Merckx gekopt die niet veel moeite had om de bal bin nen te schieten. Alhoewel Van Caneghem voor de thuisploeg onmiddellijk na de rust een open kans mis te, was het toch Wieze dat doorlopend het mees terschap opeiste. Dat lever de aan de 57ste minuut een derde doelpunt op, langs Michel Heyvaert. Vanaf dat ogenblik was de veer bij de thuisploeg volledig gebro ken. Het voetbalde verder ongekoncentreerd en voor iedereen was het duidelijk dat S.O.S. een verloren ploeg was. Voor de bezoe kers was het dan ook niet moeilijk om hun wil verder op te dringen. Marc Van Der Jeugt kwam in nauwe lijks vijf minuten tot twee keer toe dicht beij een doel punt. Eerst lobde hij de bal over de doelman, maar het doelhout verhinderde een vierde goal. Nadien besloot diezelfde Van Der Jeught tegen de paal. Maar de vier de goal die in de lucht hing, zou dan toch tot stand ko men. Met nog een kwartier wedstrijd voor de boeg speelde Braem te kort terug op zijn keeper. De op vin kenslag liggende Frangois Merckx was er als de kip pen bij en meteen hing nummer vier op het score bord. Van dan af lieten de be zoekers stoom af. Dat liet de thuisploeg toe wat meer in de wedstrijd te komen, wat resulteerde in een eerred- dend doelpunt langs Ras- schaert. Globaal genomen een verdiende zege van de bezoekers omwille van hun snelle en overtuigende tweede helft. De beste spie- Ier in het Wiezekamp was ontegensprekelijk Julien Siocard. Hij viel op door zijn werklust en was door lopend in de akties betrok ken. Zondag krijgt men in Wieze de buren uit Moorsel op bezoek. Deze ploeg zal zich zeker en vast laten gel den. Verliezen in Wieze zou een achterstand van zeven punten met zich brengen en dat betekent haast zoveel als uit het titeldebat te zijn gesloten. Voor Wieze wordt het zeker geen gemakkelij ke karwei. E.D.M. Eendracht Nieuwerkerken was vorige zondag te Burst aan zijn vijfde opeenvolgen de overwinning toe. Van een verbazingwekkende co- me back gesproken! Deze zege heeft als onmid dellijk gevolg dat de ploeg van trainer Armand Spitael zich naar de vijfde plaats van de klassering heeft ge hesen. Een team dat in de beginfaze van deze kompe titie moeilijk aan een doel punt kwam, rijgt nu de treffers aan mekaar. Men kan die minder goede aan hef wijten aan de onkans. Want daar kon en kan Een dracht nog van meespre ken. Nu dat bijna «alle hens aan dek» zijn draait de ploeg stukken beter en moet bekwaam worden geacht de rol te spelen die voor haar in deze kompeti tie was weggelegd. Vorige zondag moest Burst er aan geloven. Een wedstrijd die in een derbysfeer werd be twist en waarin de thuis ploeg zich niet gemakkelijk in de doeken liet doen. Maar uiteindelijk toch moest buigen voor een tegenstander die meer trefkracht in huis had. De sfeer was onmiddellijk aan wezig toen de ref aan de bezoekers een nogal goed kope strafschop schonk. Die dan door Danny Roe- landt werd benut. Maar Burst werd gekompen- seerd. Even later zag Een dracht dan insgelijks tot zijn groot ongenoegen de scheidsrechter ook naar de witte stip wijzen. En het werd 1-1. Want ook Huls bosch liet die unieke kans niet glippen. En dat was ook de ruststand. Ook ge durende het vierde kwar tier zou Burst nog kranig weerstand bieden. Maar in amper twee minuten viel het verdikt. De Eendracht Forwards De Bosschere en Steenhout die aan wederop- treden toe was, straften slippertjes in de Olympic verdediging af. Hulsbosch zocht dan nog eens aan de witte elfmeterstip nu een schoolvoorbeeld van penal ty en maakte de neder laag meer aanschouwelijk voor de thuisploeg. Zondag is Eendracht opnieuw aan een derbymatch toe. Nu bij F.C. Kerksken. Dat er niet te best voor staat Burst van zijn kant krijgt het nog fe.' - Ier met de degradatie be dreigde F.C. Mere als gast. Een vierpuntenwedstrijd waarin het veldvoordeel wellicht doorslaggevend zal zijn. JVH Baasrode 1 Ter joden 1 Het is op het terrein van FC Baasrode maar een lau we bedoening geworden. Van een hoogstaande wed strijd kon men bezwaarlijk spreken en veel prangende momenten waren er al evenmin te aanschouwen. Globaal genomen was Baas rode wel ietwat de betere ploeg maar het miste deze keer overtuiging en stootkracht. Vooraan kon het zich zelden laten gel den, alhoewel het in de eer ste helft wel enkele keren een vuist toonde. Dat was eerst het geval langs Theo De Decker die zijn poging op het doelhout zag stranden. Anderzijds ondernam Johan Verheyen een paar loffelijke pogin gen die telkens door de be zoekende doelman konden gepareerd worden. Onmiddellijk na de her vatting zag het er beter uit voor FC Baasrode. Toen Mare Spinoy de openings treffer op het bord prikte, zag het er naar uit dat het een overwinning ging wor den voor de thuisploeg. Het doelpunt dat de Opwijke naar tot stand bracht, was van een voortreffelijke ma kelij In de aktie die het doelpunt voorafging, had ook Theo De Decker een ruim aandeel. Maar dat een wedstrijd de volle negentig minuten duurt werd ook in Baasrode bewezen. Met hooguit nog een minuut te voetballen kwam het tot een misverstand tussen doel man De Valck en speler trainer Steylemans. Hier van konden de bezoekers profiteren om in extremis nog op gelijke hoogte te komen en metéén een punt te winnen, waar het wel licht niet had op gerekend. In Baasrode was men na afloop door deze opdoffer enigszins aangeslagen. De overtuiging heerste dat men de winst uit handen had gegeven. Gedane zaken hebben evenwel geen keer. Nu zondag komt Herder sem op bezoek. Verliezen mag Baasrode in geen ge val. Anders wordt het gede gradeerd tot een doodgewo ne figurant. E.D.M.

De Voorpost | 1981 | | pagina 21