lortief mist zelfs strafschop Bart Strinckx: 150 matchen in het fanionteam Om vlug te vergeten Wie niets waagt, wint! verdienden beter f. Hofstade: iet effekt van een rainerswissel r: Zeven treffers van zeven schutters Voorlijn krasselt Hattrick van De Veerman Peter Van Mol kopt binnen Goalgetter gezocht De Voorpost - 13.11.1981 - 23 ene Sportief - FC Moerbeke 0-1 nestige erd t t org - ideiin BIJ SK WICHELEN gewestelijke derby het de meest voetbal ploeg die met de punt- beloond. De Steke- slaagden er immers om de sterke groene te slopen, hoewel ze eerste vijftien minu- degelijk het initia- taar zich toe haalden, o reelgehoord eksuus bij iploeg was dat er eens met drie «inval- werd begonnen, aan- Lieven De Cock, Heirman, en Patrick nog niet konden heropgevist. Toch igenaardig die verwij- als men weet dat en- weken geleden ieder- zeer opgetogen was het bevestigen van de lures. En deze konden zondag de aanvals- en de overtuiging anzwengelen. zesde minuut was Van me met kopstoot na voorzet van Ferket bij een treffer, en eer een schot aan de rel c Jda luispl spe ha n overzijde vanwege Dullaert op de lijn werd gekeerd door een Stekens verdedi ger was de balans al in evenwicht. De opponenten reageerden immers uitste kend op het overhaaste spel van de plaatselijken en brei den een zeer gedegen spel- patroon in mekaar met De Maere en Van Steenhuyze als goeie foeriers voor Dul laert van Apers. Op vrij schop van Van Stappen kon de thuisploeg nog eens ge vaarlijk zijn, maar Goos- sens kopte net over. Na vrije trap werd de bal in d~ voeten gespeeld van Dul laert, die nog steeds tevig op een verdediging weegt. Tussen een viertal belagers in lukte Guido een prachti ge omhaal tot in de verste hoek van doelman Van de Wiele, die de zon in de ogen had. Hoewel de lokalen er nu iets vinniger tegenaan gingen, waren er boekin gen voor Saman en Dul laert. De beste balbehandelingen bleven ook na rust voor de suikerjongens, die nu logi scherwijs de meer behou dende toer opgingen en hun voorsprong eerder be schermden dan verhoog den. Gelukkig werd het voor de ploeg van trainer Roels die inmiddels van de neutrale zone was verwe zen een niet te zware dobber om Stekene uit de omgeving van Chris De Brabander te houden. Een derde Moerbeekse boeking voor Frank De Schepper werd alweer licht toege kend, maar dat hadden de bezoekers er blijkbaar graag voor over, want de mes8envechter8 konden en kel dreigen met stilstaande fasen. Eerst een tippertje van een vrijschop van Van Goethem dat juist over het doel ging. Vervolgens op penalty, toegestaan voor fout op Goossens die zich tussen drie tegenstanders doorzette maar duidelijk werd neergehaald. Ferket trapte deze unieke gelegen heid op gelijkmaker hard in, maar keeper De Braban der punchte de bal prachtig in hoekschop. Stekene bleef nu wel druk ken met speler-trainer Van Goethem nu in de as van het middenveld maar dit bracht niet veel op, omdat de goeie centers in de schoenen bleven zitten. Door deze weinig gekoördi- neerde pressei kwam Moer beke nog het dichtst bij een tweede doelpunt, wanneer hun laatste man De Schep per een rush van over 60 meter door vermoeidheid niet kon besluiten. In de tegenstoot was Ferket nog even slagvaardig, maar zijn schot was naar het hoogste verdiep. De mannen van Freddy Van Goethem moeten zich vol gende week wel voor eigen publiek kunnen herpakken tegen Kieldrecht. Moerbeke met zes overwinningen op rijhoopt ook de zware ver plaatsing naar Eksaarde goed te doorstaan. Mnnil Destelbergen - Sohoonaarde: 1-1 De wedstrijd tussen Destel- zoekers kwamen nog nau- bergen en Schoonaarde is welijks aan bod en waren ver beneden de gestelde ver- alleen aangewezen op ver wachtingen gebleven. Nau- dedigen. Met nog een kwar- welijks waren er markante tier voor de boeg viel de momenten te beleven en al- gelijkmaker, die vrijwel leen koude lijden bleef er de door iedereen als verdiend toeschouwers over. Schoon- werd beschouwd, aarde kwam nochtans in de We vermelden nog dat er in eerste helft op voorsprong deze wedstrijd vier boekin- na een doelpunt waarvan gen werden opgetekend. Van Caneghem de auteur Schoonaarde staat thans werd. In die eerste helft was voor de derby op Wichelen. Schoonaarde lichtjes de be- Het zal er beter moeten tere ploeg. Na de rust is de voetballen wil het enige thuisploeg harder op de pe- kans maken, daal gaan drukken. De be- (edm) Zondagmiddag, voor de aftrap van de match SK Wichelen-SK Overmere, werd doelman Bart Strinckx door erevoorzitter Etienne Scheirlinck en het bestuur van de klub gehuldigd omdat hij zijn 150ste wedstrijd in het fanionteam speelde. Bart, een Westvlaming die in Zele woont, ontpopte zich tot één van de beste keepers uit de reeks. Verscheidene malen hield hij zijn ploeg overeind in moeilijke omstandighe den. Strinckx mag voorts een échte klubspeler worden genoemd. Het moet al heel erg met hem gesteld zijn vooraleer hij verstek laat gaan. Bart Strinckx kon echter ditmaal zijn zwartwitte kleuren niet voor de nederlaag behoeden: de Wichelse defensie werd van het kastje naar de muur gezonden en tegen de aangetekende doelpunten had Bart geen enkel verhaal. Hij pakte zelfs met enkele mooie saves uit en belette dat de score nog hoger opliep dan de vernederende 1-6 tegen de kandidaat-kampioenen M. Gerda - Straatje Stekene 0-3 veel speler met een waterhoofdNee toch, wel een nogal eigenaardige opname brai ns de match Doggen Erembodegem-Lutterzele, een match zonder doelpun- n zonder veel kansen (Doggen Erembodegem - Lutterzele 0-0) (per) Deze titel kan in het kortste bestek heel de wedstrijd van zondag samenvatten, want Gerda heeft geduren de het grootste deel van de ze match sterk gewogen op de bezoekers, maar ver knalde zo maar eventjes ze ven open doelkansen. Dit terwijl de Straatjesmannen met veel overtuiging drie goals konden aantekenen op momenten dat de Teree- kenploeg echt dreigde. Trainer Peirsman moest al weer aan het alftal dat goed triji ite Boys - Herleving Sinaai 2-1 'an i •ijd e' dat de gastheren veel I nuwachtig speelden en 3T, ezoekers daarentegen sn vrank hun kans gin- was de eindstand van partij toch ietwat ge- voor de Puitvoete- b In de thuisploeg de Jan Van Lierop weer op zijn geijkte rechtereach- terplaats en kwam Velders van bij.de start in het veld door de kwetsuur van Guy Verbeeck terwijl Jos Spies- sens als spits moest op draven. Na vijf minuten klom groen-wit al op voor- IERDE PROVINCIALE ranl st v de vierde provinciale reeks G heeft S.K. Heldergem B( >9 steeds het alleenrecht op de eerste plaats. Het h ilde deze eerder gemakkelijk veilig op de recente )eeldag. Want S.K. Kwatrecht bezorgde de lijsttrek- r zeker geen kopbrekens. Na een ietwat mindere D® fiode lopen de zaken dus opnieuw naar wens voor naai ploeg van trainer Van Waeyenberghe. Bij de rust in 2 's trouwens alles reeds geweten. Heldergem leidde )ntfiBf 3-0- Patrick Van Londerzele eiste het openings int op. En daarna konden de bezoekers de leider nog joeilijk volgen. Eerst schoot Tony Perreman in de n os en Frans Van der Schueren maakte verder het •an frschil. de kampwisseling en in een dergelijke gunstige tiling nam de thuisploeg het eerder op een «mak- in rf®"- Toch tilde Eric De Troyer het bord naar 4-0. De Ai; s,en slaagden er uiteindelijk toch in de eer te dden. Het derby Erpe-Erondegem kreeg met de 1-1 ind ook een derbyuitslag. Oranje liet aldus een zeer PI0B stbaar puntje glippen. De liefhebbers van doelpun- wtó j kwamen te Vlierzele best aan hun trekken. Twee n zi tgal offensief ingestelde ploegen zorgden trouwens >jsj wr een half dozijn treffers. En de inzet werd uiteinde- aler i broederlijk gedeeld. F.C. Smetlede heeft dat puntje ter niet gestolen. 7^ i irdegem dat in de beginfaze van de kompetitie de -hol druk wekte aan de top te kunnen meedraaien zakte vo rige zondag door een nogal afgetekende nederlaag E. Houtem verder weg. In de vierde provinciale H takte het gelijkspel van W. Hofstade bij R. Boonwijk nraard de meeste ophef. Want er was in de rangta- een hemelsbreed verschil tussen de beide ploe- jn. De vraag rijst echter of die markante uitslag het 2C01 lekt is van een trainerswissel die in de loop van de wil iek bij Wilskracht plaats vond. Willy Aerts werd ma imers door het klubbestuur bedankt voor bewezen Jr e inst. En Charly Van de Perre, die vroeger nog iIdergem S.K. Erembodegem en Welle onder zijn iede had werd ingehaald. Te Boonwijk werd ethkracht vooral in de eerste speelperiode haast orlopend onder een felle druk gezet. Maar het deed i naam alle eer aan. Met een ongeremde inzet teelde het naderhand verder en slaagde er tenslotte k in het resultaat van de tiende speeldag neer te n gelijkspel die zeker een overwinning waard is. Erembodegem profiteerde van het falen van zijn tste rivaal om een puntje boni op de rangtabel te ten. Met een doelpunt in l%dere speelhelft en tens langs Dusong werd R. Lebbeke op eigen <lem de das omgestrikt. In de 35e minuut lukte Klsong een fikse en rake kopbal en in de 60e minuut d de Racing deelman geen kijk op zijn verrassende 8/. Edixvelde miste de trein. Het werd bij Iddergem klopt zij het met het kleinste verschil. De nieuweling >er® K; Lebbeke kwam in het voetbalnieuws door het Q lijkspel dat het bij Sp. Appels verwierf. Terwijl de mondigheid van S.K. Welle eens te meer twee nten kostte. Rode Lantaarn Opdorp kreeg de volle ling bij W. Gijzegem. JVH 3 V ry® rre kt K/ti isot sprong, toen een terug speelbal van Hubert Cer- pentier door de Herleving- portier niet werd verwacht en Moerloos er als een dui veltje tussen zat, wel nog op de paal trapte maar Spies- sens waakzaam hernam. Voor de verdere eerste helft en vooral de laatste twintig minuten ervan, voerde Si- naai het hoge woord en maakte ook een verdiende gelijkmaker wanneer Etienne De Plus behendig doorraakte. Dit belette niet dat de lokalen net voor de koffie ten tweede male scoorden, nu via een korte voorzet van Moerloos waar bij Pannier iedereen te vlug af was. In de tweede helft bleven alle offensieve bedoelingen steken in onoverzichtelijk middenveldspel langs weerszijden, dat door de thuisploeg toch eens wel kom werd afgebroken in de laatste minuten. Moerloos dook langs de voor hem verkeerde rechterkant voorbije de gastdoelman en kon niet afdrukken. Na een mindere partij toch twee puntjes op het aktief bijschrijven is wel meege nomen, denkt men aan de Puivoet en indien de vol gende thuismatch tegen Waasmunster ook wordt gewonnen en de schorsin gen na de ontaarde wed strijd tegen Straatje van vo rige keer wat meevallen, gaat White Boys na een stroef begin toch nog zijn toontje meezingen in het ti- telkoor. Voor zondag keert Andre Van der Aa vermoe delijk weer in de rangen. Mnnil presteerde bij Klein Laar, sleutelen nmiiat Joris De Bock door familiale om standigheden en Mark Blom maart wegens slepen de kwetsuur niet konden opkomen. Toch was het de Van Over- loopploeg die via een vlotte kombinatie Van Poeck - De Prijcker doelman Windey, die zelf ingekomen was voor de gekwetste Pierre Ferket, voor het eerst aan het werk kon zetten. Twee minuten later liet De Prijcker de bal slimmetjes door tot bij Luk van Bergen die van dichtbij naastkan- jerde. Straatje liet zich door dit alles nauwelijks impo neren en bouwde gedegen maneuvers uit met Jan De Sutter als verdienstelijke aanbrenger en de klaar ziende André Smet als eni ge spits. Deze laatste knal de bij het kwartier tegen de paal, zodat Gerda wel was gewaarschuwd. Begon de arbiter dan een kleine one- man-show door voor de meest ongelooflijke fouten en vergeten voetbalregels zoals de vierstappenregel steevast vrije trappen toe te kennen, die altijd paniek zaaiden voor beide doelen. Op een van deze mogelijk heden klom de gastploeg op winst: de bal kwam immers in bezit van Luk Audenaert en die haalde keihard uit. In de reaktie van Franky de Prijcker zat er ook een goaltje maar zijn schot be landde tegen de paal, en even later daagde Luk Van Berghen nog eens gans al leen voor de Stekeneportier maar deze kon de bal nog onderscheppen. Bij de rust werden de groen-witten vanzelfsprekend op de vin gers getikt, maar meende de leiding met dezelfdo nfMrtii'W!» te kunnen lot)' - gaan. Kansen waren er weer vo l doende in de tweede helft, hoewel het ondankbaar spe len was tegen een zo sterk georganiseerd opponent. Karei Van Poeck trapte nogmaals tegen de staan der, en werd eventjes na dien door voorafgaande fout van een doelpunt ge houden. In de laatste minu ten trok Gerda natuurlijk alle offensieve registers open met het doel de situa tie toch nog in eigen voor deel te beslechten. Maar de goaltjes vielen langs de voor hen verkeer de kant, want Straatjesin valler Luk Govaerts dikte tot twee maal toe aan in de laatste vier minuten: eerst nam hij (in offsidestand) ■rijn diretete tegenstander in ■hb^Sw" .d an «ervarens mocht hij neen cmnBchtr .steeek»e vrjjsfihqpjjiigehin- laag doet de Klokkedreef- ploeg wellicht weer met bei de voeten op de grond be landen en het is bij deze toch wel opmerkelijk dat groen-wit minder last heeft met topduels dan met ploe gen die het blijkbaar meer van pure inzet en werk kracht moeten hebben. Daarom ziet men ook de volgende thuisontmoeting tegen Olympia Rupelmon- de niet zo betrouwvol tege moet, tenzij het wederop- treden van Mark Heirbaut het afwerkingspercentage weer kan opkrikken. Manll Kalken - Heikant Zele 0-7 Boonwijk Hofstade Er heerste zondagavond ongenoegen in de Boon wijk. Daar had men het over de slechtste wedstrijd van het seizoen. Tegen een ploeg die ver achteraan in de klassering is te vinden, haalde Boonwijk amper één punt, daar waar men op de volle inwst had gerekend. Globaal genomen speelde de thuisploeg een beneden- maatse wedstrijd. De bezoe kers poogden er verdedi gend iets uit te halen, waar in ze trouwens geslaagd zijn. Veel kansen wist de thuisploeg zich geenszins te scheppen. Zowel Willy Danijs als Eddy Van Rans- beeck bleken deze keer in een offday. Een wedstrijd om zo vlug mogelijk te ver geten was de kommentaar na afloop. Of Van Rans- beeck en zijn maats er zon dag op Rapide Lebbeke in slagen twee punten te win nen, is een open vraag. E.D.M. S.K. Wichelen - S.K. Overmere 1-6 De nieuwe leiders van S.K. Overmere hebben een riante ovenwinning behaald bij S.K. Wichelen. De cijfers waren wel enigszins overdreven, want aan de rust hadden de gasten reeds een 0-2 voorsprong op gebouwd niettegenstaande de lokalen op geen enkel wegge- druw werden. In de tweede helft was het een koud kunstje voor de snelle spitsen van Overmere om de ruime te be nutten en te scoren. Wichelen was immers verplicht offensie ve risiko's te nemen en dan loopt men natuurlijk gemakke lijk op om een hattrick op het bord te prikken. Diezelfde De Veerman maakte reeds na 3' de weg vrij voor zijn ploeg. Met een lucky-goal, dat wel, opende hij de score en meteen kon Overmere het allemaal rustig bekijken. Wi chelen probeerde stevig uit de hoek te komen maar het voor treffelijk middenveldspel resul teerde niet in uitgespeelde kansen. Het werd op de 20' zelfs 0-2 toen Schalckens in de fatale zone gepakt werd Van der Stricht liet de straf schop niet onbenut. Ondanks deze tweede opstopper bleef Wichelen vlot meedraaien met de nieuwe leiders, maar sco ren was er niet bij.. Na de herneming probeerde Wichelen de zaken te forceren maar tegen de snelle jongens van Overmere kan men niet ongestraft onvoorwaardelijk in het offensief stappen. Temeer daar de bezoekers vanuit een 0-2 voorsprong rustig op de counter mogelijkheden kon den loeren. En dat deden ze dan ook schitterend. De Veer man maakte er 0-3 van terwijl nieuwe tegenstoten via voor stopper De Bruyne en Willem Van Driessche forfaitcijfers op leverden. Wichelen werd wel beloond'met het eerreddend doelpunt maar De Veerman legde met een derde treffer de 1 -6 eindstand vast. Heikant dat mee aan de lei ding is gekomen heeft in druk gemaakt te Kalken. De bezoekers knalden im mers niet minder dan 7 vol treffers in de lokale netten. Een prestatie die wel in de hand werd gewerkt door» een sportief kalken dat on danks de zware score er nooit aan dacht om op de defensieve toer te gaan. Voor Heikant meteen een unieke kans om zich volop uit te leven nadat men vori ge week toch tot het laatste kwartier bibbergeld had be taald tegen de hardnekkige Valentino's die trouwens nu de leiders van Lochristi in bedwang konden hou den. Die zeven zeven tref fers van Heikant sloten trouwens een paar opval lende vaststellingen in. In de eerste werden de zeven doelpunten gescoord door 7 verzchillende spelers waar bij midvoor Lüc Van Cau- ter, één van de uitzonderin gen in de ploeg was die niet scoorde. Bovendien kwa men eerste drie doelpunten van verdedigers. Heikant was nochtans voorzichtig aan de wed strijd begonnen omdat trai ner André Van Driessche een counter wilde vermij den want dan zou het extra moeilijk kunnen worden. Maar weldra bleek dat kal ken zelf zonder komplek- sen in het offensief stapte en Heikant liet zich niet pramen om dat goede voor beeld te volgen. Het resul taat was dat de verdedigers Van Cauteren en Laureys Heikant nog voor de rust naar een 0-2 voorsprong til den. Verdediger Van Her- dergem volgde kort na de rust dit goede voorbeeld en meteen was een definitieve kloof geslagen. Heikant bleef evenwel onvoorwaar delijk in het offensief stor men en werd daarbij nau welijks geremd door de gastheren. Van Driessche, de pas ingevallen D'Hollan- der en de gebroeders Paul en Eric Van Doorslaer maakten de zware 0-7 cij fers rond. W.V.L. Welle O Eendr. Opstal 1 Eendracht Opstal heeft in Welle te kampen gehad met een hardnekkige tegen stander. Het voetbalde bo vendien op een terrein dat meer op een hellend vlak leek. Daarbij, en dat geldt voor de tweeëntwintig ak te ure, had men af te reke nen met een scheidsrech ter, Patrick De Corte ge naamd, wiens plaats beter in een cirkus was geweest, dan op een voetbalveld. Ondanks de moeilijke tegenstander die de thuis ploeg wel was, is Eendracht Opstal verdiend overwin naar geworden. De wed strijd op zichzelf werd hardnekkig betwist. Dat leidde geregeld tot onder brekingen en een paar boe kingen die te pas en te on pas werden uitgestrooid. Opstal kwam tijdens de eer ste helft op voorsprong. Dat doelpunt kwam tot stand uit een stilliggende faze. Eerst was er een overtre ding begaan op Peter Van Mol. Dat resulteerde in een vrijschop die door Pierre Van Handenhove was om gezet en waarbij Peter met het hoofd voor de afwer king zorgde. Ook na de hervatting was Opstal meest in de akties betrokken. Dat leidde wel tot offensieve neigingen maar toch geen doelpun ten, niettegenstaande Mare Willems eerst een mooie kans daartoe kreeg, en na dien nog net naast het doel trapte. In Opstalse voet balkringen was men na af loop tevreden met de winst. Het staat thans op de vierde plaats in de algemene rang schikking, met slechts twee punten achterstand op lei der Erembodegem. Dat is een ideale uitgangspositie' in dit stadium van de kom petitie. Zondag reist Opstal naar Sparta Appels. Deze ploeg is de laatste weken beter gaan voetballen. Ge schenken zullen er beslist niet worden uitgedeeld. Appels - Lebbeke: 0-0 Weer hetzelfde van iedere week is het klaagliedje bij Sparta Appels. Ondanks een overwicht tegen het zwakke Lebbeke slaagde de thuisploeg er niet in om doelpunten te skoren. Kan sen kreeg het hiervoor vol doende. Nico Van Caken- berghe kreeg twee keer de gelegenheid en ook Marcel Van. Nuffel had op een be paald moment beter moeten afwerken. Met nog zowat zes minuten speeltijd dacht iedereen dat er dan toch een Appels doel punt zou vallen. Theo Hof man mocht een strafschop omzetten, maar wat dacht je wel. De bal zoefde mooi naast de staander tussen het publiek. Metéén moest Appels zich tevreden stellen met een punt daar waar het gerust twee punten had kunnen winnen. Wie een kandidaat kan vin den om doelpunten te skor ren kan zich alvast richten tot het adres van Sparta Ap pels. (edm) Wichelen (rechtstaand) en SK Overmere (zittend) speelden een derby die vlot met 1-6 werd gewonnen door de Boerenkrijgers die zich tot ernstige titelkandidaten ontpoppen (vw)

De Voorpost | 1981 | | pagina 23