Nederlaag, die zal doorwegen Ludwig Van Der Borght tilt Tower boven Gentson! Ia re ALLEEN OP KOP Op drift Keiharde verdediging Brigitte De Graeve BASKET KALENDER GEEN GROOTS DER Ie oc Van den Bossche malcli winnaar Bezoekers naar derde plaats Een helft volstaat niet Hermes wint opnieuw Bp de goede weg Gebrek aan rebound 24 - 13.11.1981 - De Voorpost BASKET Tweede Klasse: BBC Okapi Aalst - BBC Andenne: 73-80 Okapi Aalst stond ondanks thuisverlies tegen Maccabi, in een bevoorrechte positie, in de top van tweede klasse. Samen met Bus Lier en Kortrijk deelde het de leiding. Doch Okapi had nog een achterstallige wedstrijd op Namen te spelen. Sinds zaterdag, na de ontmoeting met Andenne is daar wijziging in gekomen, ten nadele van de Aals te naars. Een niet te verliezen wedstrijd ging verlo ren, en nu moet Okapi die uitwedstrijd winnen, om terug op de hoogte van zijn opponenten Lier en Kortrijk te komen. Een voordeel voor de Aalstenaars is alleszins dat zij buitenshuis gevoelig beter presteren dan in de Burcht- straat, zodat alle hoop nog niet verzwonden is. Reeds van bij de wedstrijd- aanvang bleek het duidelijk dat Okapi aan Andenne een moeilijke kluif zou hebben, want nadat men tot 6-6 bij gebleven was, konden de bezoekers via een zeer strenge individuele man dekking en via de trefze kerheid van Bernard Tir- tiaux tot 10-21 uitlopen. Coach Jef Troch zag tijdig het gevaar, en verving Luc Famaey (0 op 3) door Edwin Schorreel, die nog maar eens de potten moest ko men lijmen. Puik in de ver deling en streng in de ver dediging, ten opzichte van Bernard Tirtiaux, lag Ed win zonder enige twijfel aan de basis van de vlotte Aalsterse terugkeer amper vier minuten later. Toen hijzelf daarbij ook nog be gon af te werpen, en Elias ging uitspelen in de fast- break, nam Okapi zelfs een 36-26 voorsprong. Voor Edwin was dit ten koste van drie persoonlijke fouten. In plaats van zijn spelmaker naar de bank -te halen, en zijn voorsprong te verdedi gen, gokte Jef Troch hoger. Bereikte de rust met een ideale 41-30 voorsprong, doch met Edwin Schorreel, met vier fouten. Meteen was hij gedwongen van bij de aanvang van de tweede helft, terug in zijn aanvan kelijke opstelling aan te treden, t.t.z. met Luc Fa maey er bijDeze verkeerde evenals enkele anderen in een onwaarschijnlijke off day, wat aan Bernard Tir tiaux, hij opnieuw, toeliet zijn ploeg tot 45-44 terug te brengen en even later zelfs op een 48-50 voorsprong te zetten. Op dit ogenblik kreeg Okapi een bijkomen de handicap. Mare Minne- bo, reeds goed voor 16 pun ten, kreeg zijn vierde fout aangesmeerd. Ronny Hen- drickx, die hem verving, deed een paar goede din gen, doch werd te weinig aangespeeld. Bij een 52-59 achterstand had Jef Troch dan ook geen keus meer. Hij zette opnieuw Edwin Schorreel op. Hij bewerkte opnieuw een 62-62 en een 66-66 stand, doch toen hij uitviel met vijf fouten bij 66-72 was Okapi een gesla gen ploeg Men probeerde wel nog via een pressing het tij te doen keren. Doch met dergelijke passieve pressing, die geen enkele balwinst in 2'35" opleverde, ga it men dan beter in zone verdedigen. Het resultaat zou misschien nog beter ge weest zijn. BBC Okapi Aalst: Famaey 1, Hendrickx 2, Van den Broeck 16, Elias 15, Dany Schorreel 13, Edwin Schor reel 10, Minnebo 16. Eerste provinciale basket: BBC The Tower - Gentson 95-77 AF The Tower doet het in de hoogste provinciale reeks ver van slecht. Uit de repor tage, die wij vorig seizoen afdrukten, kon men leren, dat The Tower voor de der de maal uitkomt in eerste provinciale, doch het nooit verder schopte, dan een on middellijke degradatie, en een maximum aan zes pun ten. De vooruitzichten, zijn ditmaal aan de rozige kant. Men verzamelde tot op he den (en dit is na 9 wedstrij den) reeds acht punten, en de komende wedstrijden la ten een nog hoger aktief voor de Aalstenaars ver moeden. Volgend weekend De Waaltjes waren vooral tijdens de eerste helft de beteren van de Aalstenaars (Okapi Aalst - Andenne week daarop komt silaba 73-80) (per) Zelzate op bezoek, toevallig de voorlaatste en derde laatst geklasseerdenDe mannen van voorzitter Frits Van Damme hopen dus op een 12-tal punten voor het afsluiten van de heenronde. Wanneer het Deinze - Panters Baasrode 73-87 ons mogelijk zou zijn, dit aantat te verdubbelen dan zijn wij er zeker van ook volgend seizoen in eerste provinciale te akteren, al dus onder-voorzitter Remi Wauters. Ondertussen heeft The Tower ook hek kensluiter Gentson geen hoop gegeven zijn positie te verbeteren. Wij dienen er onmiddellijk aan toe te voe gen, dat kapitein Ludwig Van der Borght, daar voor veel tussen zat. Coach Cisse Van der Steen had noch tans zijn man in vorm op de bank gelaten bij de aan vang. Onder de stuwkracht van De Troyer en De Schaepdrijver kon de thuis ploeg 8-0 uitlopen. Via een verstandige pressing moest Gentson zelfs 6'30" wach ten alvorens Bontinck, de eerste Gentse punten bin- nenwierp (11-2). Brijs, die een moeilijke aanloopperio de kende, kwam even los, en langs mooie assists van De Smet, slaagde The To wer er in, om tot 19-10 uit te lopen. Toen deed kapitein Van der Borght zijn intre de, en meteen schoot de sco re de hoogte in. Steeds op de loer liggend in de tegen aanval en dankzij de verre passes van Labay, scoorde Van der Borght een 5 op 7 in de resterende acht minu ten van de eerste helft, wat leidde naar een maximale 47-20 voorsprong na 18'. Langs de pas ingebrachte Jacobs slaagde Gentson er m om aan de rust redelijke 47-27 cijfers op het bord te zetten Coach Gust Acke had zijn mannen tijdens de rust de levieten gelezen, want de inzet van de Gente naren sprak boekdelen. Langs Mogensen en Bon tinck werd het onmiddellijk 47-31, doch Heyvaert en even later Van der Borght zorgden voor 57-33. Acke beval te pressen en in eerste instantie scheen zijn in greep vruchten af te wer pen, want De Fraigne en Bontinck brachten Genti terug tot 61-41, doch pressing had sporen r laten. Mogensen, Con re, en De Fraigne stonlrste met vier streepjes ad nier him naam, en toen min pbert dan 1' later eerstgenoe: «rdi de aftocht blies, begon weer bergaf te gaan bij Gentenaren. Van Borght, opnieuw hij, a de met een 4 op 4 voo?p me doodsteek 73-47, coach Cissen Van der aan zijn applausvervan; ieifaui gen begon, konden £te r Fraigne en Comhaire i erdier aan de schade gaan be: leroffi ken. Aan de 18' ver lié gem beiden dan ook het sti |erian perk en liep de ruime o zu winning van The To geen gevaar meer. The Tower Aalst: De 6, De Schaepdrijver Heyvaert 7, Labay 5, Gat kon lis 4, De Troyer 14, 'B orde 1 20, Dierick 2, Van Borght 23. Ofl mir reg« voora •n zie! Sparta Laarne - Cabrita Zele 55-54 De nederlaag met het kleinste verschil zal voor de Zeelse ploeg wel het einde betekenen van de zo gekoesterde promotiedromenEen team dat in de beginfase van het kampioenschap één wedstrijd op drie verliest, kan moei lijk als een promotiekandidaat aanzien worden. Okapi speelde beneden de maat en verloor verdiend (Okapi Aalst - Andenne 73-80(per) De sterke indruk die Pan ters Baasrode de laatste we ken geeft en het falen van de konkurrenten in de rechtstreekse confrontaties heeft er toe geleid dat Baas rode na 9 matchen alleen op kop staat. Een positie die de ploeg van coach Jozef Piron bekwaam is tot het einde te verdedi gen. Speeldag na speeldag geven ze een zelfzekerder indruk en geschraagd rond Geert Moens, die een groot seizoen aan het spelen is, is sen sterk geheel gevormd. Een pluspunt is de vaststel ling dat Panters zich niet laat intimideren door een tijdelijke slechte situatie. Ook bij Deinze kregen ze het de eerste 20 minuten niet gemakkelijk en aan de rust keken ze op een achter stand 38-34. De knappe af werking van Geert Moens had er voor gezorgd dat de schade tot een minimum herleid werd. In de tweede helft kwam de kwaliteit naar boven en Geert Moens kreeg nu flinke steun bij de afwerking. Guido Verstap pen toonde zich een bijzon der rendabele pivot en ook Dierick - Vermeersch lieten zich niet pramen om te sco ren en pselmaker Stevens lag op het gepaste moment op vinkenslag om punten aan te brengen. De weer stand van de thuisploeg werd dan ook gebroken en na de nederlaag van Eine bij stadsgenoot Vovka Ou denaarde kon er in de Pan ters familie gejuicht worden. Punten Deinze: Filip De Bruyne 10- 12, Johan De Bruyne 0-6, Van de Vijle 0-2, De Gelder 8-8, De muyter 4-2, Chris- tiaens 6-3, Van Rie 10-2. BENO BBC Beveren - Geranimo Bornem 53-47 VROIJWENBASKET Eenzame Aurora Zele - Melle 46-48 In de aanvang8minuten leek Geranimo naar een ge makkelijke overwinning te stevenen, want Kerremans bleek onhoudbaar en zorg- de voor een 9-16 voor sprong. Beveren moest de wet van de sterkste onder gaan maar kon toch langs de jongeren Deyaert-Dujar- din op een sterke verdedi ging bogen. De leiders he pen wel uit tot 9-22 maar toen vond Beveren de gepaste tegenzet met een hardwerkende zone. Gera nimo het begaan en moest halfweg de thuisploeg laten naderen tot 25-29. Alles was nog mogelijk en de meesterverdediger8 van Be veren met name De Burgh- graeve-Van Loo hielden hun ploeg in koers tot 38- 39 (8ste min.). Niemand wilde van wijken weten en toen 6 minuten later de thuisjongens een eerste kloof konden bewerk?n 44- 40 bleek Geranimo niet bij machte om terug te slaan. Beveren bleef in zichzelve geloven en na 18 minuten bij een 52-45 stand werd oordeelkundig de tijd uit gespeeld zodat een verras sende zege op het bord kwam. Geranimo de leidersploeg ging in de boot bij de degradatiekandidaat Beveren en het ontslag van trainer Braem was hieraan niet vreemd. Elkeen zette zich met man en macht in en de thuisploeg mag wel als de meest onregelmatige ploeg in vierde nationale beschouwd worden. Leidersploegen gaan in Be veren ten onder en vierpun tenwedstrijden worden te grabbel gegooid. Begrijpe wie kan! Punten: Beveren: De Burghgraeve 9, Dujardin 5, Van Loo 10, Deyaert 11, Verdonck 0, Van Dosselaer 10, Zonne- kijn 8. Geranimo: Kerremans 18, Jansegers 6, De Wit 11, Laureys 5, Pauwels 4, Christiaens 1, Kennis 2. WEGA Cabrita is zowat het slacht offer van zijn eigen taktiek. Het opteert voor een slow- basket zonder zogenaamde risico's. Een zogezegd bere kend shot, maar er wordt te weinig rekening gehouden dat de shotters kunnen fa len en anderzijds met een minimum aan doelpogin gen wordt de spontane doelworp verleerd en komt er een geforceerde doelpo ging. Te Laarne, dat voor de 30 secondenregel opteer de en terecht, betekende dit dat de Zeienaars over de 40 speelminuten maar 53 keer naar de korf wierpen. Ze scoorden 24 keer dat bete kent 48 punten en met der gelijk gemiddelde wint men bij de benjamins nog geen match. In die positie zit de taktiek van Zele gemanoeu vreerd. Een logische ge volgtrekking is dat de spe lers alle spontaniteit verlo ren zijn en eenvoudig geen initiatief meer durven ne men. De achterstand op lei der Bornem blijft 4 punten, niettegenstaande de kans schoon zat, om tot op twee punten te naderen na de nederlaag van Bornem bij Beveren. Ook die gelegen heid het men teloorgaan. Te Laarne een match zon der geschiedenis, die voor de echte basketliefhebbers niet het aankijken waard was. Langs Van Hoeywe- ghen - Putteman loopt Zele uit tot 4-10, maar halfweg de eerste helft staat de thuisploeg al langszij 17- 16. De Prez - Putteman zorgden dan voor een 10 pun ten voorsprong 21-31 na 17 minuten, maar Laar ne kan bij de rust de achter stand halveren. 29-34. De eerste 9 minuten van de tweede helft scoort Zele am per drie korven, zodat de thuisploeg zonder moeite de leiding neemt en aan de 12e minuut. 51-46 voor staat. Nadat De Locht bij het be gin van de tweede helft twee korven lukte, is het Putteman, die in de eerste helft een 7 op 9 shotte, maar achteraf goed werd bewaakt, die opnieuw aan zijn trekken komt en zijn 4 op 4 betekende 51-52. Na dien mikt Putteman twee keer slecht en dan komt de verrassing van de match. Putteman wordt naar de bank geroepen. Een beslis sing die vriend nog tegen stander begreep. De laatste drie minuten wordt de beste bezoekers afwerker een 11 op 15 shotgemiddelde niet meer gebruikt. De speler die meer dan de helft van de punten scoort, mag de eind fase niet meemaken Laar ne is boeman Putteman kwijt en kan in extremis bij 53-54 op 14 seconden van het einde via twee rijwor- pen de matchpunten thuis houden. Punten: Laarne: K. Dierickx 3-0, Wildere 0-2, Raman 7-8, J. Van Hulle 6-10, C. Van Hul- le 10-4, F. Dierickx 3-2, De Smet 0-0. Cabrita: Coene 4-0, Deprez 7-2, De Locht 4-6, Putte man 15-8, Van Hoeywe- ghen 4-4, Moens 0-0, Van Damme 0-0, Van Hassel 0- 2' afdeling 20.15 (14.11): Schelde Gent - Okapi Aalst 3* afdeling A 20.30 u. (14.11): Osiris Denderleeuw - Sgolt Aalster 20.30 u. (14.11): Brabo - Hermes St.-Niklaas 4" afdeling A 20.30 u. (14.11): Cabrita Zele - Blankenberghe 20.45 u. (14.11): Eikenlo Eeklo - Beveren 19.45 u. (14.11): Bornem - Wasocub Waasmunster 1* afdeling Vrouwen 16.aO u.: Stars Gent - Leonidas Aalst 1* provinciaal Vrouwen 20 u. (14.11): Beveren - Aurora Zele 14.30 u.: Akron Ronse - Lokeren 2* provinciaal 10.30 u.: Tissac - Leeuwerik Lede 10.30 u.: Robac Grembergen - Melsele 15.30 u.: Batavo - Osiris Denderleeuw 10.30 u.: Erembodegem - Hansbeke 1* provinciaal Mannen 20.30 u. (14.11): Were Di - Dendermonde 20.30 u. (14.11): Hemaco Dendermonde - The Towi ek Aalst 20.30 u. (14.11): Panters Baasrode - Falco Hu.: Hoger Op - Scheldejeugd Temse 2' provinciaal A 15.45 u.: St.-Niklaas - Erpe Mere 11 u.Moerzeke - Lokeren 18.30 u.: Erembodegem - Bertino St.-Niklaas 15.30 u.: Sp. Temse - Leeuwerik Lede 11 u.: Grembergen - Batavo 20.30 u. (14.11): Eksaarde - Cibo Zele 20.30 u. (14.11): Melsele - Eenhoorn Bazel 3* provinciaal A 11 u.: Buggenhout - The Donalds 11 u.: Witte Sterren - Bolas Dendermonde 3* provinciaal B 10.30 u. Rubac - Melle Vogelhoek Speciale Reeks 10.30 u.: Grembergen - Hansbeke tagron lister isexti wel s Ito Tl' in tv, eerdei ïst g lldege ireq d kde di er as. teysi none ar wi Sch( ite h 1 toe bor irdoo A d£ de li eldag ei erus' Tivol het ig A-! n!o E st. E Eeklc tte f levin d ooi enlo rkste ks k( aotive van ly V ider eyer t Wasocub - Haantjes Leupegem 92-78 De Zeelse meisjes speelden een barslechte wedstrijd. Op geen moment kregen ze vat op de bezoekende aan val, die dan ook doorlopend de leiding had. Via 2-7 en 9- 13, kon Aurora aan de 17* minuutde achterstand mil deren tot 18-20 langs Van Acker, maar aan de rust stond Melle opnieuw met 20-25 voor. In de tweede helft konden de bezoeksters de thuiszone in gebreke vinden en hierdoor steeds voorop blijven. Aanvallend kwam Aurora er slecht uit. Alleen Brigitte De Graeve verzette bergen werk en kon tot 43-44 mil deren. Op dat moment viel ze uit voor fouten en aange zien ook Flies reeds op de bank zat met 5 streepjes achter haar naam, was het reserve potentieel uitgeput en moest Aurora verder met vier. Melle hep uit tot 43-48, maar De Vuyst en Van Acker scoorden en 46- 48. In de laatste seconden kon Van'Acker de twee vrij- worpen, die nog tot verlen ging zouden leiden, niet omzetten. Punten: Aurora: Van Acker 12-7, De Lintdecker 3-0, De Vuyst 1- 3, De Graeve 4-16, Vogels O-O, Füe8 0-0. Melle: Katleen Timmerman 6-4, Dierickx 0-2, Ann Tim merman 5-12, In grid Tim merman 13-2, Van Bever- sluys 2-2 BENO Cibo Zele - Bavo Moerzeke 72-82 Batavo - Eksaarde 65-52 Moerzeke heeft wind in de zeilen en verdedigt duide lijk zijn positie bovenaan in de klassering. Die moest nu ook het thuisspelend Cibo Zele ervaren. De bezoekers namen direct de leiding met 6-13 aan de 5* minuten en hepen via 14-25 zelfs uit tot 24-38 aan het kwartier. Het manspelend Cibo had wei nig vat op het trio Van Looy-Van Riet-Van Cleem- put. De thuisploeg kon on der druk van De Loose en Van Damme bij de rust de schade beperkten tot 39-44. In de tweede helft liep Bavo opnieuw uit tot 42-52 langs Van Houte - Colman, maar Colman - Philips konden de thuisploeg terug brengen tot 54-60 aan de 10* mi nuut. Het verschil bleef 62- 68 tot de 15* minuut, maar Cibo kreeg dan te kampen met zware foutenlast en verloor verschillende basis spelers. zodat Van Cleem- put opnieuw tot 10 punten voorsprong nam. Punten: Cibo Zele: De Loose 19-8, De Prouw 6-0, Werner Van Miegroet 6-0, Georges Van Miegroet 0-4, Van Damme 8-2, Philips 2-7, Colman 0- 8. Bavo Moerzeke: Claessen 4- 3, Van Looi 13-4, Van Riet 10-0, Van Hautte 4-8, Col man 0-10, Van Cleemput 13-13. BENO Zonder Windey (operatie) en Hofman (voetkwetsuur) heeft thuisploeg Wasocub toch de punten thuis kun nen houden. De eerste helft ging wel gehjk op maar in de smalle Wasocubzaal kon Vergucht nooit zijn ge vreesd afstandschot luk ken. Haantjes kon tot 28-23 in koers blijven en bij de rust het verschil tot 40-35 beperken. Meire zorgde voor dit verschil en de ande re W asocubspelera hielden het bij oen stugge verdedi ging. Na de hervatting was bij Haantjes het beste eraf en wanneer op de koop toe Vergucht op de bank werd geplaatst kwam Jan Van den Bossche dan definitief op het voorplan. Hij lukte een reeks punten die het scoreverloop van 69-62 naar 81-64 omzetten zon der dat de bezoekers hierte gen opgewassen waren. Gerlo stuwde zijn ploeg dan nog maar eens in de goede richting en meteen werd het nog een gemakkelijke zege van Wasocub dat nu vooraan in de rangschik king met gerust gemoed de kompetitiepunten kan bin nenhalen. Punten: Wasocub: Van den Bossche 28, Meire 14, Kindera 21, Acke 10, Gerlo 14, Water schoot 1, Colman 2. Haantjes: Vergucht 15, Rijckbosch 19, Deleu 11, Devriendt 4, Van Vossel 13, Mas 8. WEGA B.B.C. Dendermonde - Hemaco Dendermonde De bezoekers toonden zich in de huidige situatie tevre den met het behaalde resul taat. Ze hadden de verdien sten op sommige momen ten te trachten voor enige repliek te zorgen. Aan de 5e minuut werd het 14-6, maar De Deyn kon aan de 10e minuut terugslaan tot 20-15. Bieseman - Van Leemput waren de beste on der de korf en met Van den Spiegel op vleugel liep de thuisploeg terug uit tot 28- 19, maar de broers Van Lembergen kon aan de rust alle mogelijkheden nog openlaten met een 36-28 tussenscore In de tweede helft begon Van Leemput met een drie punter en zijn 4 op 5 bete kende al direct 53-40 voor sprong voor zijn team. He maco coach Guido Huys liet zijn ploeg een strenge man- verdediging spelen Biese man werd bijzonder gevi seerd, maar aan de 15e mi nuut stond toch een maximaal verschil van 67- 51 op het bord. De Deyn begon ook te scoren. Pat Van Lambergen kende een produktieve bui en Van den Berghe was precies van op 7 181 0 terug Herl< de vrijworplijn, zodat de 17e minuut het ven ™mi tot 10 punten herleid ?®r met 71-61. Tegen de f Me< van Hemaco hield No: "ne.1 Piron het hoofd koe! scoorde via lay-ups een 4, zodat het verschil gi werd. Ondanks het spc karakter van de derby 1eren men er langs Denderrc se zijde toch drie techn fouten aan te pas. Seis iet v' rechter Taillir ver! no h even de pedalen, zonde:?0 m er eigenlijk aanleiding was en Dendermonde|° het slachtoffer. Goossens bleef voetkwetsuur langs de bij Dendermonde. Punten: Dendermonde: Coeckel 0-4, Staelens 2-1, Piron Van Leemput 12-9, Vei len 0-4, Bieseman 1' Van de Spiegel 8-6. Hemaco: Hedwig Verjaa pen 0-4, Pat. Vereist O-O den Berghe 0-6, Luc Lembergen 7-2, Pat Lembergen 8-10, Klaas1 pens 0-0, De Deyn 10-12 ven Keppens MeysmanO-2. wej •a rid len b: Met Destenay opnieuw in goede doen en Willems als foerier bleef Eksaarde reds de eerste helft in het spoor v m de thuisploeg. De routi- nerijke Gentse ploeg leed deze keer wel aan onder schatting want hekkenslui ter Eksaarde kon bij de rust j 28-30 op het bord prikken, ïijfera die meer dan ver diend te noemen waren. "Ja de hervatting kwam dan lefinitief de klasse van De- frijse-Boone roet in het i ten werpen. Spelers als ran De Putte - Goethals wamen deze keer minder uit de verf en het pleit voor Eksaarde dat het elke week in eigen kunnen blijft gelo ven De Schrijver orkes treerde zijn ploeg weer op meer dan voorbeeldige wij ze ei%een nieuwe overwin ning blijft niet lang meer uit. Punten: Batavo: Degrijze 15p, Van de Putte 12p, Goethals 6p, Van de Maele 2p, Audenae- re lOp, Ceunens 6p, Boone 14p. Eksaarde: De Schrijver lip, Fruytier 2p, 'Willems l6p, Geldof 4p, Tollenaere 14p, Destenay 15p WEGA Bertino - Grembergen 71- Een knapspelende De Be- leyr kon zijn ploeg stimule ren om reeds na 13 minu ten een greep naar de zege te doen, 29-16. Grembergen had alle moeite van de re genboog om dichterbij te komen maar Goossens bleek in een goede dag zo dat hij er voor kon zorgen dat bij de rust alles terug bij elkaar was 38-38. Na de hervatting bleef Pauwels op de bank en een slecht ge ïnspireerd Bertino kon on der de borden niet meer we- 84 dij veren met de veel grotere bezoekende ploeg Welle- kens en Goossens zorgden voor een eerste kloof en een balhoudend Grembergen kon een fortuinlijke zege in de wacht slepen omdat Col- pin-De Cock onder him beidjes heel wat gevallen steken konden oprapen. Punten: Grembergen: Goossens 22 p., Mijs 9 p., Straetman 14 p., Colpin 9 p., De Clerk 2 p., De Cock 6 p., Wellekens 12 p. WEGA Hermes - Juventus 87-72 Tegen hekkensluiter Ju ventus Zottegem heeft thuisploeg Hermes het slechts één helft warm ge had. Na een initiale 8-8 wa ren het Rens-Van Daele die de Zottegemse ploeg naar 15-24 schoten maar de reactie van Naudts-Van Nuffel bracht de ploegen te rug naast elkaar. 24-26 Het bleef een zij aan zij tot bij de rust 36-37 maar na een vroege 50-41 voor sprong, door ritmeversnel lingen van de jonge Van Goethem kon Juventus slechts na 11 minuten te rugkeren tot 62-60 Wijckman8-De Keyzer schoten toen uit hun slof fen en amper één minuut later was de wedstrijd ge speeld 70-60. Hermes ging op zijn elan door en hek kensluiter Juventus kon zich geen begoochelingen meer maken nopens de overwinning. Voor Hermes belangrijke winst in deze vierpuntenmatch want konkurrent St. Joost werd tijdens dit weekend deerlijk afgeslacht. Hermes: De Keyzer 7-16, Van Goethem 0-4, Rillaerts 3-9, Van Nuffel 8-0, Van den Berghe 2-2, Wijckmans 2-12, Naudts 14-6 Juventus: Rens 14-8, Du- pont 2-6, Matthijssens 4-2, Van Daele 15-11, Cordeels 2-0, Van Heghe 0-4, Van de Keere 0-4. WEGA Eenhoorn Bazel - Batavo 105-97 Van bij de start maakte de thuisploeg er een aanval lende wedstrijd van. De be zoekers met De Man geleer in vedette vonden hierin geen graten en wanneer Pietere uit zijn sloffen schoot wist iedereen dat het menens was Erembodegem dat qua gestalte enkel De Wolf naar voor kon schui ven lukte langs deze vleu gelspeler wel heel wat kor ven maar na 20 minuten was er toch een 61-54 af stand tussen beide teams, Na de hervatting bleef Ba zel het hoge woord voeren met Soels-Pieters onder de kre aus, Tmai t lie MI Pfaf: wan Rc lata lan ie it b Ier ii ista borden, maar de geval ke prik8toten kwa steeds langs diezelfde p®" Wolf die wel voor een d rf*" veertiger zorgde maar ploeg niet voor de n< 118 laag kon behoeden. e Bazel een nieuwe stap de kop der klassering. Punten: Bazel: Toté 8, PieteraL Verschooren 12, Willen z Van Wouwe 14, Soels De Breucker 2 Borggraef 4 Erembodegem: Cobbaei Tas 18, De Mangeleer u. Sterck 6, De Wolf 47, rn Zl der Burght 6. W1 3 vc de r üj rebor ch A loon Jn d tem

De Voorpost | 1981 | | pagina 24