Rudy Claus wint Marleen Beirnaert zonder veel tegenstand Zesde gala van Rijbaan Piet VRV pakt uit met internationale jumping Ronny Van de Moortel wint sluitingscross Hamse atleten weerom in de kijker AC Denderland maakt er een lange crossnamiddag van J FC Sportief dat aktief is in het Lokerse minivoetbal (dm) fens urosJ finnik leteori evocl K.Aj bros] bvocC ïrzele uklos FC Bonaparte uit het Lokers minivoetbaltornooi (dm) Demonstratie tijdens de viering van 10 jaar Jutsi-Kwai in Hamme (vh) 28- 13.11.1981 - De Voorpost NATIONALE VELDLOOP VAN A.C. BAASRODE In de nationale veldloop van A.C. Baasrode won Marleen Beirnaert (Hamme) bij de sniore8 na een wedstrijd die zij van bij de start beheer ste. Ronde na ronde was het duidelijker dat de atlete uit TVaasmunster het zou ha len. Van Den Broeck klampte wel aan, maar meer dan een moedig ver weer zat er voor haar niet in. De volgende streekatlete was Marijke De Wilde van AC Waasland die op een-op merkelijke vierde plaats be slag legde. Nog in de eerste tien vinden we terug: Gerda De Ridder van AC Opwijk als 4de verder werden 6de en 7de Suzy Verheiratrae- ten en Laurie Verheiretrae- ten van AC Aalst. Voor Lebbeke eindigde Griet Geeroms als 8ste en Monique Van Wemmei op de 9de plaats. Voor Lieve Roggeman waren er geen problemen bij de veteranen. Zij won vlot voor Agnes Schelfhout. Bij de juniores ging de zege naar Ann De Mey (Vlierze- le) die op het podium het gezelschap kreeg van haar klubgenote Carine Bau- wens die ais 3de eindigde. Linda Van Driessche (Vlier- zele) kreeg de bloemen bij de scholieren 1965. Ann lie Pauw en Vera De Groot volgden in haar spoor. Bij de jongste scholieren klom Sonja Van Winghe van AC Opwijk op het po dium. Sonja ging twee meisjes van Vlierzele Spor tief vooraf Chan tal De Corte (2de) en Sabrine Goossens (3de). Bij de kadetten kregen we in de eerste reeks Nicole Bocklandt van AC Hamme als 2de terwijl Ingrid Smet van AC Lebbeke na een knappe wedstrijd als derde over de streep kwam. In de reeks geboren in 68 haalde Baeyens (Vlierzele) het en de verdere podiumplaatsen gingen naar Hilde Van Der Sijpt (Vlierzele) en Diane Van Winghe (AC Opwijk). André ZATERDAG 14 NOVEMBER TE DENDERMONDE Op zaterdag 14 november 1981 brengt de Dendermondse Rijbaan Plet haar zesde gala. Net zoals bij de vorige uitgaven het geval is geweest, wordt een grandioze show gewaarborgd. Naast zowat 100 ruiters van de Rijbaan Piet zullen ook de dressuurschool Domein Ter Wilgen, de internationale rijschool uit Ruislede, de Denderruiters uit Aalst, de trekpaardens tallen Van Gerven, Lis sens, Janse- 'gers en Cortvindt, de koetsenspecialisten Van Campen- hout en De Nil, Otorongo en de Dendermondse bloemen- prinses Marita De Haeck htm medewerking verlenen aan het reuzefeestprogramma - dat zal worden aan elkaar gepraat door Jos Boudewijn. De toeschouwers zullen uit- den ingeleid met ballet- o.a. eraard worden vergast op zullen optreden «Arabesk» een uiterst gevarieerd pro- uit Lochristi, de ballet- gramma Het namiddag- school «Coppelia» uit Slei- programma dat te 15 uur dinge en de gemeentelijke van start gaat wordt inge- muziek, ballet en toneel- leid door aangespannen rij- school uit Lebbeke. Verder den en bestaat verder uit voorziet het programma in carrousels, ringsteken vol- ©en «Pas de deux», een car- tige, heng8ten-reprise, een roussel van de Gipsys, een fiesta Espagnol, stoelen- Belgische trekpaarden- dans, pas de deux, en een show, Perzische prinsen en uiterst spectaculaire koers- het polos pel in 1200, mid- slalom met paard tegen mo- deleeuwse ridders en het tr, Het avondprogramma rozenspel. Otorongo jaagt dat te 20 uur start, zal wor- op paardendieven een heng8tenreprise en als neusje van de zalm een solo optreden met de 7-jarige Holsteinerhengst Pils Met een reuzefakkeltocht wordt de zesde gala van Rij baan Piet dan besloten Uit eraard wacht de liefhebbers dan nog het gastronomisch buffet en het gezellig sa menzijn om het geheel af te ronden. Wie bij 'de vorige gelegen heden het gala van Rijbaan Piet heeft bijgewoond hoeft zeker geen aansporing om in Olympische rijbaan het zesde gala te gaan bijwo nen. Uiteraard mag geen enkele liefhebber van de paardensport deze unieke show missen. Voor kaarten en plaatsbespreking kan men terecht in Rijbaan Piet, Schoolstraat 1 A, tel. 052/ 21.42.21. C.V. PAARDRIJDEN Ook dit jaar heeft de ver- den, aan het talrijke pu- enigde ruitervrienden vzw bliek dat reeds ingangs- «V.R.V.» van de koninklij- kaarten kocht. Aan geld- ke Belgische ruitersport fe- prijzen zal het hen even- deratie en van de F.E.I. de eens niet ontbreken met de toelating gekregen om op nodige mooie bekers enz... 20, 21 en 22 november Van Nederlandse kant 1981 een internationale werd reeds toegezegd de jumping, een grenswed- komst van de groten uit de strijd België-Nederland, te N.K.B. - Limburg, de krin- organiserenDeze wed- gen Roermond en Hei- strijd zal doorgang vinden bloem, namen als T. Van op de terreinen van de Cruchten, Rienke Veene- manège Hippos, Essendries man, John Hermans ge- 15 te Puurs. Aanvang tel- kend uit de N.C.R.V. kens om 9 u. springtrofee, Ben Klaas- sen8, Paulien Korsten die Enerzijds hoopt VRV een vorig jaar kampioen NKB sportieve jumping strijd te Limburg werd en de huidi- tonen tussen de toch niet ge kampioen N.K.B. - Ne- onbekende ruiters met hun derland Whiel Heber. eerste en tweede serie paar- VRV-voorzitter Jo Maris vierde de kampioenen van deze manége Willaert. (dw) MOTORCROSS De BLB-cross te Moerbeke Maico A. In de eindstand Met een betere totaaltijd piloot De Roust en Noél Van Mare Vlaasenroot. Hoen- stond bij de internationalen ging Ronny Van de Moor- won het kampioenenduo den Steen. Guy Schilder- dervangers en Vekemans in het teken van de merken- tel, die de sluitingscross Ramon-Goethals hun zo- mans won de twee reeksen wonnen de reeksen bij de trofee. De eerste reeks bij de van het seizoen won, Van veelste cross terwijl Sa- bij de seniores 125 cc en nieuwelingen 250 cc. Eind- inters werd gewonnen door der Veken (BMV-er) vooraf, gaert-Sagaert en Wille - ging in de eindstand Guido winnaar werd Hoendervan- Dirk Tanghe, Honda voor Van de Klooster werd der- Van Rentergem beslag leg- Saelens en Combee vooraf, gers voor Vekemans, Guy ranirfni/nn„;Wfl, uomoiaor wnrHt Van der Veken, Husqvar- de, Dhaemers vierde, De den op de andere ereplaat- Hingenaar Van Boom won Franckaert en Dirk Vereec- Tien jaar JutSl-Kwaï in Hamme. Jutsi-Kaputovoorzitter Hemelaer wordt na, Hugo Dhaemers, KTM. Meyer vijfde, Martin De sen. Dolphijn won de beide de reeksen bij de juniores, ken. Van der Kelen won de BRT-omroeper Wim De Lathouwer geïnterviewd (vh) Ronny Van de Moortel, Winne zevende en Roger reeksen bij de nationalen. Hij werd eindwinnaar in de reeksen bij de 125 cc-ers en Maico A en Omer Baetens, Vercruysse negende. Maico Schreurs werd eindlau- 500 cc klasse voor Claeys, ging in de eindstand Goffin Maico B. Van de Moortel A won de merkentrofee reaat in de 250 cc klasse Brants, Luc Van Avermaet en Stroo vooraf, won de tweede reeks voor voor Honda en Maico B. Bij voor BVM-er Keytsman en en Eric Baeyens. De Mey (mt) de Nederlander Van de de zijspannen wonnen Ra- Montele. De Nederlander werd winnaar bij de 250 cc- Klooster, Maico B, Corens, mon-Goethals en vader en Dolphijn werd winnaar bij ers voor Van Toorn, Honda en Martin De Winne, zoon Sagaert de reeksen, de 500 cc-ers voor MCB- Goossens, De Busscher en Wim Willaert: knappe derde plaats bij de seniores te Waregem (dm) Het veldloopseizoen is nog maar pas gestart of de groen-witten zetten hun opmars verder. Een op mars die sinds enkele jaren begonnen is toen A.C. Hamme een lichting jongeren aanwierf die klasrijk was. Te Waregem kwam dit nogmaals tot uiting in de «Cross der Jongeren». In de kadettenreeksen bleef de streek weer magertjes qua deelname en uitslag. Maar eens in de scholieren- reeksen beginnen onze streekjongens naar voren te komen. Wim De Keyzer wist zich bij de scholieren I op het hoogste schavotje te hijsen. Hij hield andere goede atleten waaronder Beernaert, Willaert (niet de ze van Hamme maar een jongen die aangesloten is bij Houtland) en Van de Walle achter zich. Guy Vel- deman van Zele was even eens in goede doen als 16de, maar persoonlijk moet deze knaap toch nog beter kunnen. Uit het Waasland werd tenslotte Raf van Wiele nog 25ste, Anders geen enkele atleet meer binnen de eerste vijf tig. Want de grote massa liep weer rond de renbaan te Waregem. Slechts Guy Franckaert onder die cijftig met een 25ste plaats. Geen slechte uitslag voor de at leet uit St. Gillis-Waas. Ook dit jaar schijnt er weerom goede junioreslichting te bestaan. Tegen Marnix Mabbe was geen kruid ge wassen. Op kollektief vlak kwam A.C. Hamme dik uit de verf. Bart De Keyzer wist een mooie 4de plaats te be machtigen in al dit geweld. Toch vinden wij eveneens opvallend de prestatie van Wery Willaert (11de), ver mits hij de 3de Oostvla ming was in deze wedstrijd. De 3de man van Hamme werd 16de, met name Frank Verheggen. Met dit drietal zullen de Hamse lei ders meer dan eens een in- terklubbeker naar huis meebrengen. De eerste kon- frontatie met de groten is wel een sukses geworden voor de neo-senior Wim Willaert. Hij bewijst dat zijn knappe prestatie vorig seizoen in het Belgisch veldloopkampioenschap geen bevlieging was. Wim wist in het gezelschap van een Misplon, Geirnaert, Vervaet en anderen zich knap aan te passen en zelfs in de eindkilometer een de finitieve optie te nemen op de 3de plaats. Meteen is het ijs voor deze jongeling ge broken en verwachten wij hem nog enkele malen vooraan. Ook een mooie 4de plaats voor Raf Vervaet van Lokeren. Een bewijs dat de 1500 m loper op hetzelfde 3tramien bouwt als vorige jaren. Dirk De Maesschalk onderstreepte ook zijn goe de konditie met een 23ste plaats, terwijl Roland A- driaen8sens de kwade pe riode achter de rug schijnt te hebben en 35ste werd. Rudy Claus bij de niet aangeslotenen Nog een streekoverwin- ning viel er te noteren aan de Gaverbeek. Het was bij de kategorie niet aangeslo tenen van 26 tot 39 jaar. Rudy Claus uit Kallo vond hier uiteindelijk de weg naar het sukses. Hij is een regelmatig deelnemer aan deze wedstrijd en verbeter de van jaar tot jaar. Antoine "Van Bunder van De Klinge werd 2de en het is deze man die Claus het meest vreesde, maar wie niet waagt niet wint. Het Waasland kon vieren want Roger Vermeu len wist op een 10de plaats beslag te leggen en Hen drik Van Bellegem kwam ook met een mooie prestatie voor de dag als 11de. Ande re goede uitslagen kwamen van Roger Geleyn (De Klin ge) (30ste) en Mare Hey- mans (Hamme) (33ste). Bin nen de eerste honderd deel nemers kwamen nog uit de streek René Cole (37ste), Etierme Verschueren (50ste), Leon Van Goethem (56ste), Luc Roggeman (64ste), Petrus Celis (77ste). In de andere serie niet-aan- geslotenen, maar van 17 tot 25 jaar werd de eerste streekatleet Paul De Waele uit Sinaai, op een mooie 11de plaats. Een peloton streekjongens nam de plaatsen in van 18 tot en met de 21ste plaats met Ivan Thijsen, Carlos Pijl, Yvan Van Raemdonck, Dirk Van Acker. Verder kwamen Mare Creve (41ste), Mare De Tender (49ste) en Johan De Vis- schere ais 77ste over de eindmeet. Een betere start kon men zich niet dromen. Beirnaert en Laureys eveneens winst! In de andere uitslagen die ons bereikten was het ook heuglijk vast te stellen dat de streekvertegenwoordi- gera daar ook heel sterk naar voren zijn gekomen. i Marleen Beirnaert toonde haar huidige konditie te Baasrode waar zij won voor Van den Broeck en Van Buggenhout. Een gemak kelijke zege voor de Waas- munsterae atlete die nu in haar eigen gemeente van een wedstrijd zal verstoken blijven aangezien die dit jaar niet meer voorkomt op de kalender. Te Sinaai op 22 november zal Beirnaert zich alleszins willen tonen zoals de voorbije zomer toen ze toch een plaats in de na tionale ploeg kreeg. Pas dan zal Marleen tegen een sterke tegenrtand moeten optornen. Marij De Wilde werd in de wedstrijd te Baasrode 4de. Willy Lau reys is reeds gewoon enkele overwinningen per seizoen samen te lopen. Nu wist de Sinaai se atleet de zege weg te kapen in het Nederlandse Hulst Heikant. Zo kan hij weldra misschien naar nummer twee uitkijken. Voor Volharding Beveren is de aanwinst van Laureys reeds een sukses, zoals men trouwens verwacht had. Te Boom werd Vercauteren, die eveneens overgestapt is naar Beveren, 7de en wist Zeienaar De Kimpe net ach ter zich te houden. Tenslot te werd Hilde Van Hoecke van Lokeren nog 2de bij de scholieren dames te Kluizen. (chris) ATLETIEK Op zondag 15 november or- ganizeert AC Denderland de «Tiende grote prijs van de Stad Dendermonde», een nationale veldloop voor Plaats van het buitengebeu- ren is de Robert Ramlot- straat op de Boonwijk. De deelnemers worden over een parkoers gestuurd dat voor 90 procent over wei land loopt. Pupillen starten om 14 u. voor een afstand van 800 m. Miniemen (800 m) schie ten om 14.15 u. uit hun sloffen, kadetten (1.475 m) om 14.30 u., scholieren (2.890 m) om 14.50 u., ju niores (5.000 m) om 15.15 u., seniores (7.950 m) om 15.45 u., en tenslotte vete ranen (5.000 m) om 16.30 u. Kleedkamers: in de gemeenteschool van de Boonwijk op 150 meter van het terrein. De prijsuitreiking heeft plaats in het parochiecen trum van de Boonwijk op ongeveer 150 meter van de terreinen. Pupillen, minie men en kadetten kunnen hun prijs afhalen onmid dellijk na de aankomst. Voor scholieren, juniores, seniores en veteranen heeft de prijsuitreiking plaats onmiddellijk na de aan komst van de veteranen, rond de klok van 17 uur.

De Voorpost | 1981 | | pagina 28