GRATIS WEDSTRIJë Lustmoord: 81-jarige vrouw gewurgd Sint-Maarten geestdriftig dan anders binnengehaald Sint-Annakapel heringewijd! Verkiezingsresultaten in Aalst: niet anders dan elders, wel anders IVIET «DE VOORPOST» EN «ONS KLEIN-BRABANT» NAAR DE ZON |£x§|£ri 2 - 13.11.1981 - De Voorpost Ie gev; e uitzc jgespr Vervolg van blz. 1 een bewust wezen, de par tijen en niet alleen de verliezers kunnen best naar een bezinningsoord. Ons arrondissement volgde de algemene trend. Ik moet me baseren op onvolledige gegevens en voorzichtige prognoses, maar er zijn mogelijke conclusies te trekken. Er zijn zeker uit schieters. er zijn vast onze kerheden. Onzeker is de ze tel van Ghis Willems, onze ker de senaatsplek van Ger main De Rouck. Voor de provincieraad blijven R. Uyttersprot, Jules Hen- drickx, Army Demaght en Freddy Pijck .vaste waar den, Willy Van Mossevelde herrijst, Chris Lievens- Borm8 verdwijnt. De achteruitgang van de KP kan te maken hebben met het heengaan van de betreurde Raymond De Smet. De procenten van CVP, PW, SP en VU sprin gen in het oog in die zin dat ze mekaar benaderen. Ghis Willems deelt in de malaise van zijn partij, Willy Van Renterghem profiteert van de gunstige stroming voor de PW, Mark Galle schiet omhoog (dank zij zijn mi lieubewustzijn en de vre despolitiek van de SP?), Jan Caudron maakt (door zijn waarheidsgehalte?) met de VU de grootste sprong. Agalev is een aantrek- kingspoool voor wie de maatschappij anders en be ter ziet. RAL en de PVDA mikken dp hetzelfde doel via een andere weg. Waarom? Wat de interpretatie van winst- en verliescijfers be treft moeten toch nog ande re factoren meespelen dan die werden geciteerd in ons persoverzicht van vanmor gen. Ik schud zomaar wat mogelijkheden uit mijn mouw. Heeft men niet voor bepaalde partijen gestemd door tegen andere te stem men? Kan de kiezer zich nog terugvinden in het aanbod van sommigen? Is men niet op de vlucht gesla gen voor een politiek van onmacht en stagnatie? Haalt de VU uitsluitend haar stemmen op basis van een «communautaire» sie? Komt nu ook niet haar sociaal-economische kijk aan bod? Is Agalev uitslui tend vluchtheuvel voor uto pische dromers? Is de PW exclusief reddingsboei te gen etatisering en belas tingsdruk? Hield de SP lou ter stand door haar pacifis me en de rust die Karei Van Miert uitstraalt? Betaalt de CVP de tol voor een al te groot geduld met haar res pectieve partners of zit er sleet op? Ik laat het antwoord aan de sociologen, een antwoord dat wellicht even complex is als het probleem. Ik hoop dat ze ook de draad van Ariadne vinden. We zitten in een doolhof, hij zal van pas komen. W.D.B. Vervolg van blz. 1 Na de officiële verwelko- en water afgetapt woraen. Ladders, verfgerief, hamers, beitels e.d. werd graag in bruikleen gegeven. Of deze sympathie zal ge stalte krijgen in een her nieuwde animatie rond de kapel denken we aan de processies, de jaarlijkse «nachten van Hofstade die in een tent doorgingen,... blijft voorlopig een open vraag. KSA Sint-Maarten zou 't echter graag zien... Een herstarten van het Sint- Annakomitee zou een eerste stap betekenen. Het aanstippen waard is dat. Het dak van de St.-Annakapel wordt volledig vernieuwd. (CDJ) De Hofstaadse Sint-Annakapel zit momenteel niet meer met muizenissen, het regent niet meer binnen en aan sloping denkt geen zinnig mens meer. Op initiatief van een jeugdbeweging (de Hernieuwers van KSA Sint-Maarten Aalst) werden immers grondige herstellingswerken uitge voerd. Zaterdag 14 november wordt de kapel (her)ingewijd door Pastoor De Vos en een familiale dansavond volgt daarop. Een kapel mag zich weer met recht kapel noemen... Verantwoordelijke Kris Nijs: «Hoewel wij aanvankelijk dachten er slechts twee da gen werk aan te hebben, bleek een veel grondiger aanpak noodzakelijk». Inder daad volstonden een veeg- borstel en een verfkwast niet. De kapel, die in 1743 volledig herbouwd werd, was noch min noch meer bouwvallig geworden. Van april '81 tot 7 november werd aan de tand des tijds getrokken en gesleurd. Posi tieve reakties van omwonen den bleven niet uit. Aan de kapel die privé- eigendom is van een land bouwer werd grondig hersteld. Binnen- en buiten muren werden verstevigd en van een nieuw verflaagje voorzien. In samenwerking met een oudleider (dakwer ker van beroep) en met le den van jeugdhuis Ypsilon werd het hele dak (schaliën en houten gebinte) ver nieuwd. Vóór de kapel werd het kasseibaantje verhoogd. Ook de ramen werden her steld, hier en daar moest gemetseld worden, het kruis werd (in het V.T.I.) hersteld, en ijzerwerk kreeg een nieu we zwarte verflaag. Het door de regen zwaar be schadigde altaar werd voor lopig ondergebracht bij par- tikulieren. Elk stuk werd er ingewreven met een houtbe- schermingsprodukt. Sommi ge, zoals de trede, waren zo rot dat ze volledig hermaakt dienden te worden. De ste nen onderbouw van het al taar werd afgebroken en ste vig hermetst. De groep houdt goede herin neringen over aan de buurt bewoners. Velen kwamen een babbeltje slaan, advies geven en zelfs meewerken. Ook zorgden ze voor bevoor rading van koffie, spa, bier en zowaar wafels. Zo nodig mocht elektriciteit vrienden en startte met een peringen uit vanop een grootscheepse snoep- en troon aan de watertoren en speelgoeduitdeling die op dit ter gelegenheid van de mingin de keizerlijke stede n november zijn vervolg jaarmarkt. Tenslotte nam hij, nam de Sint het woord. Hij vindt. Dan deelde hij versna- met spijt in het hart, afscheid benadrukte de vreugde waarmee ie al zovele jaren steeds weer bij de Aalsterse kindjes komt, dankte het stadsbestuur, het feestkomi- tee en speciaal hun voorzit ter, die allen zijn bezoek mo gelijk hebben gemaakt en wees op de grote voorraad snoep en speelgoed die hij en zijn helper voor hun vriendjes mee hadden ge bracht. Daarop richtte hij zich recht streeks tot deze laatsten en stelde zeer belangrijke vra gen als: «Wie is er zeer braaf?» of «Wie kan er veel eten?» De speech besloot hij met een «hiphiphoera» voor de fanfare, en sprak met allen af bij zijn troon op de Grote Markt, naast het belfort. Piet en de Sint stapten in hun koets en begaven zich, voorafgegaan door fanfare en majoretten, al wuivend en snoepjes gooiend naar de markt. Hier richtte hij nog eens zijn woord tot zijn van de Aalsterse jeu; verklaarde steevast jaar terug te zullen iets wat zijn jonge ti ders maar al te gn loofden. Dirk Vi Heel wat kinderen stonden ongeduldig te wachten tot wanneer de trein met hun aankomen. (CDJ) Restauratiewerken aan de St.-Annakapel. (CDJ) via gemeenteraadslid Chris van. «Een goede samenwer- Lievens-Borms van het sche- king tussen vrijwilligers en penkollege toestemming stedelijke diensten» noemde verkregen werd voor ge- Kris Nijs het. bruik van nodige materialen. De samenwerking met de stadsdiensten verliep trou- Zaterdag 14 november wens opperbest. Men kreeg wordt om 16.30 uur de kapel er o.m. technisch advies heringewijd. De Hofstaadse Feest pastoor De Vos zorgt daar voor. 's Avonds is er een familiale dansavond (aanvang 20.30 uur) in zaal Welkom, Hoog straat 70, Hofstade. (pd) Hier gaat dan de opgave van de eerste week. We leggen U, beste lezer, een aantal vragen voor en geven U een aantal mogelijke oplossingen. Een daarvan is telkens de juiste. Die moet U aanstippen op het antwoordformulier. Veel sukses! 1* vraag: De spotnaam van de Aalstenaars is: a) de stroppendragers b) de ajuinen c) de maneblussers d) de kiekenfretters e) de rapenvreters 2* vraag: De grootste markt van België kan men bewonderen in: a) Dendermonde b) Brussel c) Sint-Niklaas d) Antwerpen e) Brugge 3* vraag: Emile Verhaeren werd geboren te: a) Sint-Amands b) Willebroek c) Hamme d) Gent e) Parijs kfluni drie is Jan rinst in dit lid. orpos winst uidelij ideze ig voc «Belg am se dat ijk be Taand Is een sis vet Belgi Reglement: 1. Deze wedstrijd staat open voor iedere lezer van «De Voorpost» en «Ons Klein-Braban ongeacht de leeftijd. 2. Medewerkers aan «De Voorpost» en «Ons Klein-Brabant» evenals de personeelsleden Uitgeverij-Drukkerij De Cuyper zijn uitgesloten. 3. Over deze wedstrijd wordt geen telefonische of schriftelijke informatie verschaft. L 4. Elke week zal er een winnaar zijn, die een reis krijgt aangeboden. Hij moet die reis binnen «T bepaalde periode ook maken en zelf kontakt opnemen met het reisbureau (waarvan we heif het adres zullen bekend maken). L 5. Enkel de antwoordformulieren die verschijnen in «De Voorpost» en «Ons Klein-Brabant» geldig. 6. Men mag meerdere formulieren per persoon insturen. 7. De antwoorden moeten ons bereiken de vrijdag nadat de opgave is verschenen poststempel zal gebruikt worden als bewijs). 8. Wanneer er meerdere juiste antwoorden zijn, zal de schiftingsvraag de doorslag geve£* ro° Mochten er ook dan nog meerdere juiste antwoorden zijn, dan wordt de winnaar uit deC?' goede antwoorden geloot. dJan men it de j 21 ja hebb ;een tgeren de ui ti ?en z t agd i: ikozei ogran a en i ware klare probl aanbel komst zeke ae stas Theid Antwoordformulier: Knip dit formuliertje uit en stuur het zo vlug mogelijk en vóór 20 november e.k. naar «Reis n< de zon», De Voorpost - Ons Klein-Brabant, Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde. Naam Adres: Leeftijd:jaar Antwoorden: Schiftingsvraag: Het juiste getal is a) vraag 2 a) b) O b) c) d) d) e) e)D vraag 3 a] b) c)fT d) e) Wpoat jams® tren VOO! i °P 1 "zette lemeoi Odror igd da •kit leie uit Dramatische, in-treurige Allerzielendag in het anders zo rustige Peperstraatje te Aalst. in een door de stad verhuurd bouwvallig verklaard huis vlak achter de parkeergelegenheid verloor een 81-jarige alleenwonende, ziekelijke vrouw in dramatische omstan digheden, waarvan het laatste nog lang niet geweten is haar leven. Een moeder van een paar zonen die vóór een viertal jaren uit de Kempen te Aalst belandde en er praktisch noch uit haar huis kwam noch betrekkingen onderhield met de buren. Teruggetrokken. Ook we gens de ziekte die haar kwel de en voortdurend «onder doktershanden» hield. Mar- gareta Kelders, weduwe Vanderheyden, Peperstraat 15 kreeg af en toe wel be zoek van haar zoon, bakker te Sint-Katharina-Lombeek. Zo ook in de vroege namid dag van Allerzielen. De zoon was pas vertrok ken of Paul De Getter, 26 jaar, werkend in een be schutte werkplaats en wo nende Groenstraat 75, zoon van deftige ouders doch zelf een nietsnut die reeds heel wat op zijn kerfstok had, zou bij Margrietje hebben aan gebeld. Margrietje opende, want ze kende de jongeman, een vrijgezel, die vroeger nog enkele huizen verder in de Peperstraat heeft ge woond en wellicht voor het nog pronte oudje wel eens een klusje had verricht. On middellijk zou De Getter het oudje op een divan hebben geduwd. Margrietje bood echter weerstand en wilde van de oneerbare voorstel len van de man niet weten. Ze moest het met de dood bekopen. Gewurgd en met een meegebrachte dolk liefst vijfmaal doorstoken. Een quasi identiek geval had zich reeds met De Getter eerder voorgedaan met een 60-jari- ge winkelierster uit de Moor- selbaan die echter door een buur werd gered. Ook de «Senegalese balletten» in de Keizershallen met nogal wat bloot waren blijkbaar voor De Getter té veel zodat hij wild werd en liefst een drie voudige brand stichtte. De dader was inderdaad nog maar pas enkele maanden terug in vrijheid gekomen. Toch had niemand in de Pe perstraat iets gemerkt van de gepleegde misdaad. Toen op dinsdagnamiddag de kolenhandelaar niet bin nen geraakte de stoof brandde er wegens haar ge zondheidstoestand zomer en winter dacht hij ge woon dat het dametje eens mee was met haar zoon. De dader beging echter een onvergeeflijke flater wil de hij niet gekend raken. Hij kwam op dinsdagavond te rug naar de Peperstraat, want hij meende dat het lijk wel reeds zou gevonden zijn en was verwonderd het daar allemaal zo doodgewoon te vinden. Hij werd er echter gezien door de 69-jarige metser Frans Vermoesen, alias Sooike. Toen deze zo rond 22 uur dinsdagavond naar bed trok en even door het raam keek om te zien of er (weer) niet geprutst werd aan de aldaar geparkeerde wagens, zag hij De Getter en riep hem in het zuiverste Oilsjters toe dadelijk te ver dwijnen of hij zou de politie aan zijn been krijgen. De Getter verdween dan ook, zonder één woord te zeggen, via de Kattestraat. Dat er bij het vrouwtje nog licht brandde verwonderde Sooi ke wel. Hij ging terug bene den en wilde zijn buurman Emiel Medaert (78) verwitti gen. Hij keek onderwijl eens door het venster en zag de oude yrouw op de grond liggen, de kleren over het bovenlichaam getrokken. Dood. Het rolluik liet de vrouw nooit af. Dat ging bo ven haar krachten. Een soort store deed ze 's avonds wei dicht doch vermits de mis daad 's namiddags gepleegd was, kon men gewoon bin nenkijken en de akelige ont dekking doen. Buurman Paul De Bruecker belde dadelijk naar de stadspolitie doch daar het apparaat bezet was wendde hij zich tot de rijks wacht. Door het getuigenis van Sooike dat hij De Getter aan de deur had gezien de dag tevoren werd aanstonds naar de Groenstraat getrok ken waar de dader zich ge reed maakte om naar bed te gaan. Aanvankelijk loochen de hij de feiten doch had geen sluitend alibi. De rijks wacht nam hem mee en de gerechtelijke politie onder vroeg hem tot hij bekende Verleden vrijdag had de rekonstruktie plaats onder heel wat belangstelling. De Getter toonde zich, de siga ret in de mond, uiterst on verschillig en riep een paar dames die met mekaar wat bepraatten toe «of ze soms op hem iets te zeggen had den Het mes werd even verder in een rioolput gevonden en professor Ghysbrecht is be last met het psychiatrisch onderzoek. Van diefstal als motief is er geen enkel spoor. LH. Schiftingsvraag: Hoeveel wegen de drie edities van De Voorpost (Aalst, Dendermonde, WaaJ en Ons Klein-Brabant samen. Het gaat hier om de edities van vrijdaq 20 nd vember 1981.

De Voorpost | 1981 | | pagina 2