Van Den Bergh ]\Iet zo denderem Gner r illastr i j der slaat «weemaal toe Povere bedoening Zijn de Belgische klubs echt zo sterk? Buitenspel, maar Weihrauch nam| geen deel aan spel Twee fraaie 'doelpunten AKTUEEL 32 - 13.11.1981 - De Voorpost Vy Lierse-Lokeren 3-1 Veel goede intenties ten spijt is Lokeren er op het P011 Bergh sprong als een Lisp niet in geslaagd zelfs maar een pnntje weg te h™v^Je= JTweSte'hS Tfn' slidend voorbij Hoogenbo- Daar zette in de eerste plaats Erwin Van Den om. Bergh een gouden voetje voor. Als een volmaakt Voor rust kreeg Lokeren guerrillavoetballer, onopvallend rondsluipend om nog tot tweemaal toe de dan plots vernietigend toe te slaan. Het lijstje van kans om gelijk te maken, de Lierse-doelpunten was dan ook vooraan en Eerst kopte Snelders van achteraan getekend met E. Van Den Bergh. er£ dicht bij naast, daarna De Waaslanders konden er zich achteraf wel op beroepen bijna konstant «eldoverwicht aan de dag Na de herneming, zelfde te hebben gelegd, maar hun trefkracht vooraan en Spelbeeld. Een Lokeren dat hun afweer achteraan was zo zwak georganiseerd doorgaans drukte en Lierse dat dit niet in cijfers werd uitgedrukt. Het wordt dat met een dubbele verde- stilaan duidelijk dat Europees sukses wel eens digingsgordel alles rustig minder prettig doorwerkt in de vaderlandse kom- opving. De Lierenaars ga- '*-'aètitie ven ^jwilhg hun midden- Wil men ook volgend jaar zijn naam nog terug- nounta?™ vinden in de Europese trommel te Zurich, dan fate 3 ^nnuten na zullen er nu in de eerste plaats punten dienen de herneming, toen de 2-0 gesprokkeld te worden, tenzij... men de finale van stand op een wat ongeluk- de Uefa-cup wint. kige manier voor de Waas- Na de wedstrijd tegen Sa- De individuele mandek- landers tot stand kwam. loniki verklaarde Preben king van Somers op Erwin Toth stootte door, maar trof Larsen niet langer meer Van Den Bergh klopte aan- het lichaam van Dobias. De met inspuitingen te willen vankelijk wel, maar het Hongaar kreeg het leder spelen. Terecht, zo menen komt ons voor dat Rony te opnieuw in zijn bezit en wijHet zou immers onver- veel voetballer is en er dus mocht zijn voorzet nog eens antwoord zijn het signale- voetballend te veel wil uit- overdoen, dit keer met meer ren van een kwetsuur door komen tegen een puur klas- sukses. Bosch spurtte in de middel van pijn uit te scha- sespeler als Van Den vrije ruimte en wou Hoo- kelen via inspuitingen. Op Bergh. genboom lobben, de bal die manier kan het letsel Na 16 minuten kwam glipte door de handen van alleen maar verergeren ge- Lierse al op voorsprong, de keeper opnieuw in de zien er geen noodsignalen Andreas Toth kopte onor- voeten van Bosch, die de bal komen. Van genezen op die thodox achter de Lokerse tegen de grond naar het manier is alleszins geen verdediging en Erin Van doel doorschoof. Daar ruk- sprake. De waarde van de Deen iJ£,oor de ploeg werd op het Lisp door zijn afwezigheid nog maar eens blootgelegd. Maar ook achteraan waar diende aangetreden zonder Bob Dalving klopte het niet allemaal. Men ging zelfs op één lijn verdedigen zonder de off-sideval open te zet ten. Dat is met twee ra zendsnelle en wendbare- voetballers als Van Den Bergh en Bosch in de ploeg van de tegenstrever een brede boulevard aanleggen naar de kooi van Bob Hoo genboom toe. te De Schrijver aan, maar trapte over de bal: 2-0. Een minuut later maakte Mommens er met een kop stoot 2-1 van. De Lokerse druk bleef aanhouden, maar dat resul teerde niet in open doelkan sen. Met Larsen bleef ook de aanvallende kracht uit de ploeg. Na 23 minuten in de tweede helft verscheen Erwin Van den Bergh op nieuw voor Hoogenboom en dan mag je het wel verge ten. De Lierenaar joeg het leder hoog in de touwen (3- 1). Robert K. Lierse SV: Engelen, Sö- rensen, Kocsis, Van der Borght, Cornelissen, Bosch, Helleputte, Soons, Toth, Vandenbergh, Gijsels. SC Lokeren: Hoogenboom, Ingels, Snelders, Dobias, De Schrijver, Verheyen, So mers, Lubanski, Mom mens, Gudjohnsen, Lato. Scheidsrechter: Costantin Toeschouwers: 8.000 Doelpunten 16' E. V.D. Bergh 1-0 49' Bosch 2-0 50' Mommens 2-1 68'V.D. Bergh 3-1 Be veren-Antwerp l-l Ongeveer 13.000 toeschouwers hebben zondag namiddag in het kille Freethielstadion een weinig opkikkerende wedstrijd gezien. In de eerste helft was Antwerp doorlopend de betere ploeg, maar verder dan een doelpunt voorsprong kwamen de bezoekers toch niet. In de tweede helft speelde Beveren stukken beter en kon Baecke toch nog een puntje in het Waasland houden. Het scheen nochtans alle- figuur op de Freethiel na maal mooi te worden. Ant- enkele ongelukkige wed- werp begon duidelijk met strijden in het verleden, de bedoeling Beveren on- werd op boe-geroep ontvan- middellijk voor een voldon- gen Toen dan bleek dat Ga- gen feit te plaatsen. Met rot vooraan zou spelen be- Van Gooi als dirigent wa- grepen de Waaslanders ren de bezoekers doorlo- Braems in het geheel niet pend meester op het mid- meer. Maar Beveren ging, denveld. Echt gevaar kreeg als bij wonder, beter spelen. Pfaff het eerste kwartier Garot, met Labarbe als per- toch niet te verwerken, soonhjke bewaker, deed bij- maar rond de twintigste wijlen aardige dingen en minuut beleefde Beveren maakte het zijn ex-ploeg- een moeilijk ogenblik. Op maat soms vijf minuten tijd misten de bar be werd bezoekers driemaal de kans Raymond lastig dat La- 'ervangen door Jaspers. Ant- Toen Baecke een kwartier voor slot Bevere gelijke hoogte bracht waren de talrijke Antwerp porters het helemaal niet eens met scheidsrec Goovaerts die het doelpunt goedkeurde. Men 1 deelde immers dat Weihrauch bij dit doelpuntm tenspel stond. En indercjpad, Dieter WeihriF stond buitenspel, de lijnrechter had trouwens-! buitenspel gevlagd. Maar, en daar belanden we bij het beoordelen door de scheidsrechter, Goovi was, terecht zo menen wij, van oordeel da Duitser niet bij het spel betrokken was. En Mi Goovaerts zijn lijnrechter om uitleg had gevraTm werd het Waaslandse doelpunt dan ook gevalideM De wedstrijd ontaardde nadien nogal wat. Van Gg en Czerniatinsky hielden aan hun vuile overtrof gen trouwens elk een boeking over. om te scoren. Bij de derde werp had schrik zijn voor kans werd een schot van sprong kwijt te spelen en Czerniatynski door Baecke ging behoudend spelen Be- in hoekschop verwerkt. Fa- veren ging hierdoor nog zekas trapte de hoekschop meer drukken, al was het en Ipermans, moederziel al- allemaal nog erg slordig, leen voor het doel van Pfaff, en kreeg meer vat op de had maar in te duwen. Met wedstrijd. Toch kreeg Ant- dit doelpunt kreeg Antwerp werp nog een grote kans waar het op dat ogenblik toen rond het uur Czernia- recht op had. Beveren kon tynski voorbij Buyl liep, in die eerste helft zelden mooi voorzette naar de al- iets degelijks op de grasmat leggen, miste in het mid- Van Gooi maar diens kopbal op de staak te denveld duidelijk Van Moer pletter sloeg. Beveren ont- en speelde een slordig par tijtje voetbal. Doelgevaar voor Svilar was er geduren- snapte toen aan de neder laag. Nu bleef alles nog mo gelijk en de Waaslanders minuten in het geheel niet. Beveren startte vijfenveertig bleven er in geloven. Een kwartier voor slot was het dan zover. Jaspers zond de UEFAS S.V. Brugge - E. Aalst 1-2 De U.E.F.A. junioren van Eendracht Aalst hebben zich de jongste weken een zekere faam opgebouwd. En S.V. Brugge moest op zijn beurt, na de rust de wet van de sterkste ondergaan. De thuisploeg liet nochtans geruime tijd de indruk dat ze zich niet zo gemakkelijk in de nederlaag zou laten drukken. Men had bij S.V. blijkbaar de nodige lessen getrokken uit de konfron- tatie Club-Eendracht van de week voordien. Want het opteerde van meet af aan voor een stugge mandek king. Er werd kort op de spitsen en op de spelmakers gespeeld. Zodat deze in hun bewegingen fel gestoord werden. Daarbij zette de thuisploeg haar al fysieke kracht in en vocht voor ie dere bal. Aalst werd gedu rende een tijdspanne ook goed vastgehouden op het middenveld. Kon men dan toch infiltreren dan stuitte het op een kordaat spelende verdediging. Vandaar dat tot bij de rust de brilscore behouden bleef. In de twee- de speelperiode was Een dracht onbetwistbaar de be tere pleeg en dat zou ten slotte ook op het scorebord komen. Er kwam in ce 52e minuut een zeer goede ak- tie. En het doelpunt kwam er naar hetzelfde scenario epeningspunt van rijd tegen Club. La- page was het aanknopings punt. Hij tikte de bal in de loop van de naar voren spurtende Van Hels uwé, die opnieuw een voorzet Tiimr maat afleverde. En Eeckhouk rondde de aktie Dokter, ik ben misselijk ik heb Lierse vlaai gegeten Let op uw dieet en zeker geen Duitse kost tweede helft met Garot in de bal ver naar voor, Theunis, plaats van Schoofs. De sup- een van de betere spelers, porters begrepen dat niet zo kontroleerde knap met het best en de Waal, omstreden hoofd en bracht de bal naar Baecke die hard binnen schoot. Even was er nog twijfel omtrent het doel punt, de lijnrechter had im mers voor buitenspel ge vlagd, maar scheidsrechter Goovaerts valideerde het doelpunt, ook na raadple ging van zijn lijnrechter. Beveren wou nu zelfs nog meer. Baecke en Jaspers bleven langs de flanken op de Antwerpverdediging drukken. Antwerp kon zich niet meer herstellen van het doelpunt en moest nog hard vechten om het gelijk spel op het bord te houden. Van Gooi en Czerniatynski deden dat zodanig dat ze er beiden nog een boeking aan overhielden. Het bleef ech ter 1-1, een eindstand waar beide ploegen achteraf ge lukkig mee schenen. Min der gelukkig waren de tal rijke supporters die htm spelers toch wé meer hadden verwa< deze verkiezingszond (n®' spr Huoo igei rijde 18, Toeschouwers: 13.000 lilM Scheidsrechter: Goova Doelpunten 21'Ipermans 75' Baecke Beveren: Pfaff, Jaspei naa Pfaff, Buyl, Bi ||f v Schoofs (Garot), Schó ,va ger, Theunis, Creve, A e d Weihrauch -n Antwerp: Svilar, 1 wnj, staens, Heerwegh, Ki n coren, Mariman, Van ¥r|e, (Goris), Ipermans, Va ker Eist, Labarbe (Jaq Czerniatinsky, Fazeka Qei Boekingen: Van Goc Czerniatinsky Na de Griekse feestdis een Lierse indigestie voor Lokeren! Hamme - Denderleeuw 0-0 Wie na de overwinning in Gullegem een heropstanding van V.W. Hamme had verwacht heeft na de verrichting tegen F.C. Denderleeuw alvast zijn mening moeten her zien. Het werd een lauw spektakel zonder opwindende momenten en waarbij de doelkansen op één hand te tellen waren. Denderleeuw was een moeilijke tegenstander voor de thuisploeg. Het speelde defensief en hield alleen Ver- leysen in de spits. Een dergelijke spelconcep- sultaat gemikt waarmee tie komt uiteraard de kijker men in de hoogte hemel niet ten goede Maar de be- was. De thuisploeg vond zoekers hebben geroeid met nooit het recept om door te de middelen waarover ze be- dringen tot de omgeving schikten. van het bezoekende doelge- De Kerpel, DHaeseleer en bied, enkele uitschieters Johan Beeckman ontbra- niet te na gesproken. Ham ken, en met een vertim- me voetbalde ongeordend, merd elftal werd op een re- zenuwachtig naarmate de wedstrijd verliep en kon zelden mooie combinaties opzetten. Het mistte daarbij de slagvaardigheid van Rudy Maes die zelfs niet meer de schim is voor het einde voor Jean Marie En gels. Maar deze jonge voet baller kon, ondanks goede bedoelingen en een voor beeldige inzet, nauwelijks iets aan de scheve situatie veranderen. Rudy Maes mist blijkbaar het vertrou wen. Dat is een handikap voor V.W. Hamme dat hier door zelden kon dreigen. Trainer Willy Meersman had na afloop maar weinig Doelman Slivar, deskundig afgeschermd door zijn verdedigers, kan moeiteloos de bal grijpen (SK Bei Antwerp 1-1) (dw) commentaar over. Ook hij was ontgoocheld en kon al leen maar de hoop uitspre ken dat het zondag, op nieuw op eigen terrein te gen Paturage8 allemaal be ter wordt. Willy Meersman is geen tovenaar. Hij kan alleen maar zijn spelers op het hart drukken hoe ze het op het veld moeten doen. Maar blijkbaar wordt de theorie in Hamme niet in de praktijk omgezet. E.D.M. met e af. 14 i karaat doelpunt ir Brugge had nog vin huis. Envanop de gro- trof Claeys raak. Het werd dan een fel duel waarin Aalst uiteinde lijk de bovenhand nam. Lapege stuurde met een doorsteekpas De Coom- an de ruimte in en deze liet """de Brugs» doelman kans loos. Voor de rest liet de Aalsterae verdediging zich niet maar in het ootje ne men. Maar dan moet ook de maat wor den genomen van Beer schot. Zoals de ploeg- mo menteel draait hoeft men uemand te vrezen. Maar ■de mannekes» wordt zeker sen zware opgave. Toch can men ook daar iets van le koek peuteren. J.V.BL Het Belgisch klubvoetbal is momenteel het beste van Europa. Deze «zware» stelling durven we neer schrijven na de goede prestaties van onze landgeno ten in de verschillende Europese bekertornooien Hierin haalden de Belgische ploegen nogal opge merkte suksessen. Eerst en vooral was er Ander - lecht dat, bij de landskampioenen, Juventus Turijn ook voor 70.000 opgehitste Italianen in bedwang hield. Bij de bekerhouders had Standard Luik het nu bepaald niet lastig tegenover Vasas Boedapest. Het opmerkelijkste resultaat schreven de Limburgers uit Winterslag echter op de grasmat. Ook op het Londense Highbury lieten de mijnjongens zich niet imponeren door de Europese grootheid Arsenal en bleken onze landgenoten aan de magere 1-0 thuisze ge voldoende te hebben om naar de volgende ronde door te stoten. In diezelfde Uefabeker had Lokeren echt weinig moeite met de Grieken uit Saloniki. Blijft dan Beveren. De Waaslandefs speelden te Split waarschijnlijk een van hun beste Europese wedatrij- dux, wonnen de uitwedstrijd met 1-2 maar hadden op Freethiel zelf reeds de kwalifikatie uit handen België aan de top dus van het Europese voetbalge- beuren. In vier opdrachten Europees bekervoetbal raakten we slechts twee van onze zes deelnemers kwijt. Ook West-Duitaland blijft met vier deelne mers verder bekeren maar voor andere landen is het feest gedaan. Landen als Italië, waar naast Juventus ook AS Roma en Inter Milaan door nu niet bepaald grootheden werden gewipt, Frankrijk dat Bastia en Bordeaux verloor en Hongarije dat ook ge deelnemer meer heeft. Zelfs Engeland komt er maar mager uit. Het verloor met Arsenal en Southampton zijn laatste twee deelnemers aan de Uefa-cup maar behoudt nog wel twee ploegen in de beker voor landskampioenen. Nederland tenslotte kon alleen Feyenoord, zij het heel moeizaam, naar een volgende ronde sleuren. Italië, Frankrijk, Hongarije, Engeland en Neder land. Landen waar eens het klubvoetbal grootse suksessen haalde, nu naar een tweederangsplaats geschoven. Alleen Werst-Duitaland blijft, terwijl Joegoslavië, Schotland, maar vooral België de plaats van de hogerop genoemde landen innemen. Vraag blijflt nu wel of de Belgische klubs echt zo sterk zijn of botsten ze alleen maar, op dit ogenblik, erg kwetsbare reuzen. De toekomst zal het uitwijzen. Voor de Uefa-beker zal daarover al snel meer geweten zijn. Daar hield men immers reeds de loting om de volgende ronde. Wedstrijden die normaal op 25 november en op 9 december moeten worden gespeeld. Lokeren kwam als eerste uit de bus en trok FC Kaiserslautern. Een haalbare opdracht maar wanneer we zien hoe gemakkelijk Ronnie Hellstrom en zijn maats de Brugge-killers uit Mos kou opzijzetten dan vrezen we wel wat voor de Waaslanders. Ook Winterslag heeft een kans tegen het Schotse Dundee United. Een ploeg die Arsenal uitschakelt kan veel maar de manier waarop de Schotten met Borrussia Moenchengladbach de vloer veegden, zal ook Thieu Bollen wel eens doen aarze len. Afwachten dus hoeveel Belgische klubs tenslot te de kwartfinales van de Europabekers zullen be twisten. Huoo Akrtb Gen aad v nbet Vlaai ibula Goal: Mare Baecke knalt raak (SK Beveren - Antwerp 1-1) (dw)

De Voorpost | 1981 | | pagina 32