'•RU PROEVE(N) NETWERK ilsterse «Simfonie» seëert «Concerto voor Altsax» O O Filmjournaal HDSTEENTJES MEIVISKOPJES -E De Voorpost - 27.11.1981 - 13 ÉL? neer dan een verhandeling, wat een besluit impli- □t gi b wat het dus zeker niet is, wordt deze Peru-» Proeve, :hte ste plaats, een «proeven» van..., en even nippen ie n «proeve» op de som dus. maar een onderzoek, een tring een tasten naar en... een ondergaan, uri nd als Peru trachten te vatten is een onmogelijke acht i. it kun je dit land frag- wij allen reeds gehoord vcm risch ondergaan; en- deze Inka's. Het Inka-rijk ino l0ogliike *acet1en zien strekte zich uit over een op- w en zien oplichten pervlakte van niet minder ideze immense edel- dan 1,25 miljoen vierkante v°°die in de loop der tij- kilometer, voornamelijk in i gelukkige en ook op het Andesgebergte, van bij ïnS4 gelukkige wijze, het huidige Ecuador en Co- in9< ilerlei ingrepen, werd lumbia in het noorden, tot in id en vervormd... ook Argentinië en Chili in het a md. zuiden. n er in slagen slechts Het is haast niet te geloven iar01 aspekten van dit ou- dat Pizarro er in geslaagd 3en' i zonder grenzen van is, om mèt minder dan twee- dit land van de honderd man,, dit onmetelij- °n indstreken: het «Ta- ke imperium te veroveren. e" süyü» van de Ketsj- Dit is voor een groot deel een hun Inka-bescha- slechts kunnen gebeuren, "n,nsL op het voorplan te zoniet alleen hierdoor, door dan willen wij best het ongewoon meedogen- lr in zijn. loos en niets ontziend optre- dan als dit mede de den van de Spaans-Europe- 1 kan zijn van méér se «conquestadores». skens en vragen dan Het bloedbad van Cajamar- eich voordien stelde, ca waar drie- vierdui- u nor er dan verder zend ongewapende indiaan- mtwoorden kan ge- se krijgers werden afge- e waardoor verdere be- slacht de gevangenne- SVI illing alleen maar ming van de Inka Atahuall- y« men. pa, zijn schijnproces, zijn en verscheidene op- terdoodveroordeling als 0 is Peru een dank- zgn. ketter en wurging jnd te noemen. Dit in de paal, waren de inzet van °y® ste plaats omdat pre- de sytematische uitdrijving r s het grondgebied van en uitroeiing van het Ketsj- ang dige Peru een van de wavolk. Met de verovering 6 en meest indruk- van de Inka-hooidstad Cuz- de beschavingen tot co, zowat een jaar later, >iing is gekomen, met werd de vernietiging van de de reeds geciteerde oude beschaving verder vol- :"s schaving, die er tot trokken. ien zijn sporen heeft Bij dit alles vergeet men al neiSf Jen. te vaak echter dat deze grote iet verhaal van Pizar- Inka-bescharving werd mquesta» om hebben voorafgegaan door een groot en verscheiden aantal kuituren welke stuk voor stuk even boeiend zo niet nog boeiender zijn te noe men. Men vindt op het Zuid- Amerikaanse kontinent reeds sporen van menselijke aanwezigheid vanaf 10.000 jaar vóór onze tijdrekening. Vanaf 2.000 jaar vóór onze tijdrekening kan men de be woners van het Andesge- bied reeds duidelijk kultu- reel en maatschappelijk si tueren. Men spreekt hier achtereen volgens van verschillende beschavingen met duidelijk eigen kenmerken zoals: de Chavin-kultuur van - 800 tot - 300, de Paracas kuituur van - 500 tot - 100, de Nasca- kultuur van - 100 tot 800, de Mochica kuituur van - 100 tot 800, De Tiahuanaco kuituur en de Huari kuituur van 150 tot 1050, de Chimu kuituur van 1100 tot 1500, de Chancay en Inca kuituren van +1150 tot 1500. De totale verdringing van deze laatste kuituren door de imperialistische Inka's, voltrok zich rond 1490. Het ontstaan van het Inka-rijk situeert zich in het zuidelijke hooggebergte (Cuzco) rond 1150. Met de komst van de Spanjaarden, in 1532, kwam ook een einde aan dit laatste Indio-rijk. De huidige erfgenamen van deze aloude Andes-bescha- vingen bleven, in Peru en ook in Bolivië, voor een groot gedeelte gevrijwaard van de Spaans-Europese ge lijkschakeling. De verklaring hiervoor ligt voor de hand: het ontoegan kelijke Andes-hooggebergte voor een natuurlijk isolement. Sedert de tweede wereldoor log echter is ook hierin heel wat verandering gekomen. De moderne verbindings- en kommunikatie - middelen werken sindsdien, in ver sneld tempo, de verdere «verspaansing» van de oor spronkelijke Indio-bevol- king in de hand. Toch bleef veel van het oude kuituur- goed doorleven in de heden daagse volkskuituur. Terzelfdertijd en daarnaast werd onze westerse-indus- triële samenleving tot in de verste uithoeken van tot voor kort nauwelijks betre den gebieden gebracht. Hierdoor werden de kontras ten nog schrijnender en schrijdt de ontworteling van de Indio in razendsnel tem po voort. Van de ene dag in de andere werd de trotse Indio tot agrarisch of indus trieel proleet, tot «campesi- no» of «peone». Dit alles staat uiteraard niet alleen. Wij houden ons bewust ver af van elke eenzijdige bena dering. Het doel van deze Peru-Proeve is: Peru van uit een aantal invalshoeken, willekeurig gekozen, belich ten. En om dit alles min of meer toegankelijk en ver teerbaar te maken wordt ook het «ontspannend» element niet vergeten, want van «fiësta» heeft de Latijn-Ame rikaan wel kaas gegeten. Welkom dus op de drie daagse Peru-Proeve, op 4, 5, 6 en 7 december e.k. in Net werk en op de doorlopende tentoonstelling van Pe ruaans artisanaat. E.V. leiding van Oktaai Boone verzorgt de Kon; Simfoni- t wij Ing Aalst «Door Eendracht Groot», in de volksmond >orz ifonie», in de feestzaal van het stadhuis op maan- i vi november te 20 u. een casinokonsert. Naast werken idwig van Beethoven, Puccini, Dvorak en Liszt, k rr inteerd en toegelicht door Freddy Caudron. treden i op in twee uitvoeringen; Lieve Weymeis, fluit, gingir de «Fantaisie Pastorale Hongroise» van Doppler jk ti Apper kreöert met het symfonie-orkest het «Eerste inge lo voor Altsaxofoon;l van Paul Gilson. gev certo is opgedragen Het concerto werd geschre- ges< Elisa Hall, toenma- ven voor altsax met piano- dt chermvTouw van het begeleiding. Pas in 1922 Orchestra» te kwam er een direktieparti- USA, die gefasci- tuur bij voor simfonie-or- as door de mogelijk- kest. Daarbij bleef het dan an de saxofoon, een wel tot vóór een paar jaar ie kreatie van de Di- majoor Ducène. kapelmees- Iidolphe Sax. In dat ter van «De Gidsen» er een kwam deze schat- bewerking voor harmonie e naar ons landeke voor schreef en met zijn ka- ïtte in Europa kom- pel dan ook uitvoerde met als Debussy. Vin- Elie Apper als solist. Dit in y, Florent Smitt en aanwezigheid van prinses ndgenoot Paul Gil- Paola, de toenmalige pre- 85-1942). Aan allen mièr Martens met enkele mi re het verzoek een nisters doch ook van Paul voor saxofoon te Eemans, voorzitter van «de wen, iets waarmede simfonie» die nog dezelfde reeds in het zelfde avond Apper kontakteerde 12, klaar was. Smitt voor een eventuele uitvoe- b het in 1906 en De- ring te Aalst, eed er zestien jaar Hiermede was de kous ech ter niet af want als puntje bij paaltje Jcwam bleken er geen instrumentpartijen voor simfonie-orkest te be staan. Hieraan verhielp dan wel dirigent Oktaaf Boone die zich aan deze reuzen taak zette en hiervoor van solist Elie Apper de grootste lof mocht ontvangen. Elie Apper is sinds 1970 le raar aan het Kon. Conserva torium te Brussel, solist alt saxofoon bij de muziekkapel van de Gidsen, in '72-73 vi siting lecturer en docent saxofoon aan de North Texas State University. In 1976 had hij dezelfde funktie tijdens de Summer Wood- shop in Bromley bij London en in 1977 aan de Howard University in Washington D.C. Hij is regelmatig gast- solist bij de Luxemburgse «Musique Grandducale». bij de «Royal Irish Guards» en de «US Navy» en de «US Army Bands» in de States. Hij nam deel aan de saxofoonkongressen van Chicago (1970), Toronto (1972), Bordeaux (1974), Lon don (1976) en Evanston-Chi- cago (1979). Elie Apper was bovendien de organisator van het «Eer ste Internationaal Saxofoon symposium» in 1977 te Brus sel. Als solist of met het «Saxofonie-Ensemble» trad hij op tijdens Symposia in Washington, Luxemburg, Maastricht en Gent. In 1980 was hij ook laureaat van de Fuga-Prijs van de Unie van Belgische Komponisten. Het konsert is kosteloos toe gankelijk evenals de open- deur-konsertvoorbereiding in dezelfde zaal op zondag 29 november te 10 u. Hierbij dan het volledig pro gramma: Egmont, ouverture van L. Van Beethoven Fantaisie Pastorale Hon groise. Fr. Doppler La Bohème, selektie uit de gelijknamige opera van G. Puccini Humoreske van A. Dvorak Kreatie van «Eerste Con certo voor Altsaxofoon», Paul Gilson Hongaarse Rhapsodie, Fr. Liszt LH centrum cn U dit week-end: Willy en mevrouw De Valck. Hoek let maandag 30 november exposeert Luc De Block ypte te Aalst. Schilderijen, keramiek en koper :n-was-methode. lag 0 november in de turnzaal van de gemeentelijke chool opvoering door het reizend stadspoppenteater tweehoofdige gevlekte Zwamberjanus». Begin te 10 u. Öfr. )D0voi i, u. ffligemse abdijkerk op vrijdag 4 december te 20 u. ind met klassieke en religieuze muziek uit werken van I.S. Bach, Haydn, Telemaan en Buxtehude door het mble Han de Wit uit Nederland met de steun van de dse Kuituurkommissie. Iers zijn Han de Wit, Marja Verrips-Doom en Erna Van Koning. Een buitengewoon kultureel gebeuren op ltste wil» Dg opvoeringen van het blijspel «Haar laatste wil» door Dep Peutske te Affligem in de parochiezaal meemaken lag 28 november (19.30 u.) en op zondag 29 te 15 u. en bieten hesp verleden zondag in de jongensschool woog 12 gram en werd gewonnen door Hans De Bondt uit de iduveltjes» hielden verleden zaterdag een ophaling van er. Nogal laat aangekondigd om echt geslaagd te zijn. ders en simpatisanten organizeren ze op zaterdag 28 ir een dia-avond te 2 u. in het Parochiecentrum. Een lage over drie jaar scoutsaktiviteiten. Niet op 21 novem- verkeerdclijk in het Parochieblad gemeld. I erkoop lavond, 5 december, taartenverkoop door de Scouts, gen worden zoals verleden jaar vóór het einde der jenomen en de som ontvangen. De bestelde taarten in op zaterdag 5-12 aan huis afgeleverd. Grote taarten voor acht personen die eventueel ook in de diepvriezer kunnen worden bewaard. Prijs en kwaliteit onveranderd: 100 fr. Keuze tussen rijst-, appel-, abrikozen- en pruimentaart. 11.11.11-aktie De aktie voor het ontwikkelingsprojekt «Tardep» in Tanzania bracht 45.000 fr. op. «Zij die nog in leven zijn» danken. Voetverzorging Op maandag 30 november in 't Parochiecentrum van 14 tot 16 u. voetverzorging. Eigentijdse «acht zaligheden» In zijn oproep in de Meldertse parochiekerk ten bate van «Kerk in Nood» had de kersverse akoliet Paul Jacobs het onder meer over de «moderne acht zaligheden» die we U niet willen onthouden. «Zalig» zijn momenteel de rijken, de onverschilligen, deze die met de ellebogen werken, de onrechtvaardigen, deze zonder enig medelijden, leugenaars en bedriegers, zij die oorlog en haat stimuleren en de vrede bedreigen. Wel om even over na te denken. Nieuw kerkhof Deze week neemt de gemeenteraad een princiepsbeslissing inzake een nieuwe begraafplaats te Meldert, Huizekensstraat en tevens de regeling van een verwerving in der minne van een perceel grond daartoe. Het huidige kerkhof kan inderdaad niet uitgebreid worden en de kerkfabriek gaat akkoord met de verkoop van een perceel grond, groot 76 are 70 ca voor de som van 920.400 fr. of 120 fr. per m2. PinksterreLs Het jaarlijks blijde terug-zien van de reisgezellen van de 35® pinksterreis kende verleden zaterdag veel sukses. Het paro chiecentrum liep eivol en filmen werden vertoond van Roger De Beer, Theo De Meuter, Frans De Troch en Danny Plets. De gratis tweedaagse autocarreis ging naar Femand Van Extergem. De ware ambiance kwam er pas in na middernacht. Maar dan voor goed! Eerlang wordt het reisdoel 1982, van zaterdag 29 tot en met maandag 31 mei, medegedeeld. Herdersem VTB-aktiviteiten Op vrijdag 27 november «Dwars door het Midden-Oosten» met Marcel en Liza De Smedt in het Brouwershuis te 20 u. Inkom 60 fr. VTB-ers 40 fr. Op zondag 20 wandeling o.l.v. Leon de Saeger. Te 14 u. vertrek aan de kerk te Baardegem. In de kommerciële zalen blijft het aanbod beperkt tot wat vorige week reeds op het programma stond. Gelukkig is er voor de liefhebber een uitweg via de filmklubs die erg interessante prenten weten aan te brengen. Antrakt is er op zondag met Exterieur Nuit van Jacques Bral als een vermomde ode aan het glimmende asfalt van een grootstad bij nacht. Don derdag eerstkomend dan moet U beslist vrij houden voor de boeiende en mystieke debuutfilm uit 1974 van de Amerikaan Terence Malick. Badlands is het bijzonder tragische en ontzettende verhaal over een meedogenloze killer zonder enige scrupules en res- pekt voor het menselijk leven. BADLANDS Een midwest stad ergens verloren gelegd in het uitgestrekte landschap van de Verenigde Staten. Kit Carruthers verdient er de kost als vuilnisophaler maar is in feite ternauwernood een individu. Op een dag ontmoet hij de 15-jarige Holly waar hij verliefd op wordt. De vader van het meisje is niet zo gelukkig met de aanwinst van zijn dochter en wijst Carruthers af, als een slechte partij. De jongen laat zich niet overtroeven en hij besluit er met zijn lief op uit te trekken. Op het ogenblik dat beiden klaar staan om te gaan komt de vader thuis die zijn dochter niet zomaar laat vertrekken naar het onbekende met een nietsnut als reisgezel. Carruthers voelt zich gekrenkt en schiet de vader in koelen bloede neer, waarop hij het huis in brand steekt. Niettegenstaande het ver driet over de dood van haar vader, volgt Holly haar minnaar naar een schuilplaats temidden van de bossen, waar ze leven als volleerde outlaws. Wan neer het paar ontdekt wordt door premiejagers voelt Carruthers zich instinktief bedreigd en schiet hen zonder pardon overhoop. Hierop volgt een helse zwerftocht dwars doorheen Zuid-Dakota en Montana op vlucht naar Canada. Tijdens hun vlucht zal hij komaf maken met nog acht mensen, want telkens wanneer Carruthers vreest dat de politie hen op het spoor zou kunnen komen, schiet hij zonder schijn van gewetenswroeging de mensen neer, die hij op zijn weg heeft ontmoet. Hun doel zullen zij echter niet bereiken. Holly is de zinloze moordpartijen van haar vriend beu en Kit geeft zich zonder tegenstrib belen over aan de politie in een bergachtige streek, de Badlands. Voor Kit is het avontuur afgelopen en hij belandt op de elektrische stoel. Het is een gekend verhaal dat soms echt goeie films geen verdeler vinden en op die manier nooit het grote publiek bereiken. Badlands is hét voorbeeld van een doolfilm die jarenlang is achtergehouden. In 1979 maakte Malick zijn zeer sfeervolle film 'Days of Heaven' over het leven van seizoenarbeiders in het begin van deze eeuw. Malick wordt voor zijn prestaties bedacht voor de beste regie op het filmfes tival te Cannes. Zijn Kameraman Brian Probyn krijgt zelfs een gouden Oskar voor de beste fotografie. Klaarblijkelijk was dat het sein voor Warner-Colum bia om Malicks jeune premier toch door te duwen naar de zalen toe. Deze keer met zichtbaar succes. De Unie van de Belgische Filmkritiek vindt de prent zelfs belangrijk genoeg om hem uit te roepen tot film van het jaar. Door de film gebaseerd op waar gebeurde feiten loopt een rode draad van het meisje Holly die in haar achtergrondkommentaar de film beschrijft als een opwindende ontsnapping uit haar dagelijkse routine. Via deze tienerbekentenissen komen we in de kern van het verhaal terecht, met name Je keiharde werkelijkheid van een doorgedraaide psy chopaat die zonder enige aanwijsbare reden begint te moorden met een onthutsende vanzelfsprekend heid. Carruthers is een primair mens die mede door het gebrek aan een goede opvoeding bij voorbaat kansloos is in het leven. Zijn enige verontschuldi gende charme bestaat erin dat hij op zijn idool James Dean lijkt. Tevens wordt hij geobsedeerd door de mytevorming van de door de media geschapen gevaarlijke volksheld. Verbluffend is de regie van Malick in zijn lyrische sfeerschepping die een heel apart gegeven verleent aan het verhaal. Hierdoor wordt de indruk van ontzetting enigszins verzacht en wordt Carruthers niet lang als een menselijk monster ten tonele gebracht. De beide hoofdfiguren worden op onvergetelijke wijze belichaamd door Sissey Spacek (Three Women - Coal Miner's Daughter) en Martin Sheen (Apocalyp se Now) die in hun latere rollen hun sterke akteer prestaties wisten te bevestigen. Technisch: Regie: Terence Malick; Fotografie: Brian Probyn Vertolkers: Martin Sheen, Sissey Spacek U.S.A., 1974, 94 minuten Kleur. Verhuurder: Wamer-Columbia EXTERIEUR NUIT De film gaat over drie wankele karakters die elkaar een paar nachten achter elkaar ontmoetten. Het dekor zijn de verlaten boulevards, de uitgetrokken schaduwen op de trottoirs van de grootstad Parijs. Extérieur Nuit is een sympatieke film-noir die geen grote waarheden wil ontkurken, maar evenmin in de onbeduidende anekdotiek blijft sluimeren. Het is een charmante akteursfilm waarin de hoofdspelers beheerst en kundig opererend als drie nachtraven hun talenten naar voor brengen. LADY CHATTERLEY'S LOVER In 1928 schreef de Engelse auteur D.H. Lauwrence zijn laatste roman Lady Chatterley's Lover. Ondanks zijn gevestigde naam kon hij voor dit boek geen uitgever vinden, omdat er teveel aangebrande pas sages waren ingewerkt. Lauwrence wou met dit werk de barrières rond sex doorbreken. De intentie op zichzelf was erg lovend maar het decennium was op zo'n dingen niet voorbereid en we kunnen er best Op vrijdag 4 december naar de Gentse opera voor een opvoe ring van «Carmen» van Bizet. Vervoer, parketplaats en fooi: 400 fr. Start te Wieze te 18.30 u. Werkloosheid en technologie Vanavond vrijdag 27 november in de parochiezaal te 20 u. vertoning van de film «Chips» waarna bespreking. Een organisa tie van de Davidsfondsafdeling. SP-partijlokaal Het SP-partijlokaal, Kapelleommegang 10, komt op 1 januari e.k. vrij. Vanaf heden wordt het tc huur gesteld. Gegadigden kunnen zich hiertoe wenden tot S.P.-Voorzitter Albert Pieters, Gudstraat 13 te Herdersem. Na 8 december zullen geen kandi daturen meer worden aanvaard. Tegen een paal Op de Grote Baan kwamen de voertuigen bestuurd door Ludwig Van den Steen uit Herdersem en Michel Riusbergh uit Oudegem met elkaar in botsing. De voertuigen kwamen tegen een paal terecht. Ludwig Van den Steen werd hierbij licht gewond. op inkomen dat het publiek zich in die tijd een buil viel over paragrafen waar we nu niet in het minst aanstoot zouden aan nemen. Trouwens, wie het boek nu zou willen lezen om de pikante details komt helemaal bedrogen uit omdat het werk in allereerste instantie een afrekening is van een aantal mensen die er zichzelf onderuit halen door toedoen van het funeste in hun karakter. Het boek werd in Engeland tot 1960 verboden en toen het dan eindelijk wel mocht verschijnen kende het een ontzagelijk succes met alleen al in de befaamde Penguinreeks een herdruk van 6 miljoen exemplaren. Golan-Globus is een filmmaatschappij die zich heeft toegelegd op het produceren van soft porno prenten die overal net door de keuringskommissie glippen. Zo is het ook met hun laatste produkt gesteld waar de Vliegende Hollandse Sylvia Kristel het mooie lijf maakt en op haar best is «zonder woorden». De producers zijn er in geslaagd de karakters uit het boek helemaal om te draaien en het is hen alleen te doen om met de portie voorgeschotelde sex gemak kelijk geld te verdienen. Lauwrence moet bij. het aanschouwen van al dat moois zich beslist in zijn graf omdraaien. JAMES BOND De 12® Bondproduktie in de rij en voorlopig nog niet de laatste (in 1983 mogen we Octopussy verwacht ten) is helemaal gebaseerd op het stramien van de vorige 007 realisaties. Met de opbouw van de film hebben de producenten wel een stap achteruit gezet. Na Moonraker die helemaal was geborduurd op de ruimterage vonden zij dat Bond uit zijn ruimtepak moest om terug 'alledaagse' karweien op te lossen. De producers meenden op die manier de hete kon- kurrentieadem van Steven Spielberghs avonturen film 'Raiders of the lost Ark' te slim af te kunnen zijn. De bioskoopganger die een tiket koopt voor een Bondfilm weet in feite reeds op voorhand wat hij gaat te verwerken krijgen zonder daarom het ver haal te kennen. Precies die idee zal zich in de toekomst tegen de Bondprodukties keren. MONTHY PYTON AND THE HOLY GRALE Dit zeven man sterke team, verbonden voor de filmeeuwigheid, schijnt de smaak te pakken te hebben in het doorlichten van beroemde historische figuren. In deze film demitificiëren zij de Koning Arthurlegende, precies hetzelfde tema als John Boor- mans film. Maar, tussen beide ligt er wel een hemelsbreed verschil. Bij de Monty Pyton is het hun enige bedoeling om met Arthur de gek te houden, hem in zijn hemd te zetten, doorkruid met bijtende en zeer droge Engelse humor. U weze gewaarschuwd. EXCALIBUR John Boorman was bij het maken van zijn Arthurver- sie minder geïnteresseerd in een historische rekon- struktie (omdat we die zonder zijn film ook wel kunnen voorstellen) maar des te meer in een visio naire terugblik naar de bron van een legende waar een blijvende aantrekkingskracht vanuit gaat. Merlijn de Tovenaar is de centrale figuur in de film omdat hij zich in allerlei vormen doorheen de film transponeert. Precies door deze figuur sluist Boor man zijn eigen inbreng in de film over wat hij denkt en meent te moeten overbrengen naar de kijker toe. Voor de kineast is Merlijn de aliënatie naar de Messias van het kollektief onbewuste, Karl Gustav Jung. Deze leerling en latere tegenstander van Freud beweerde immers dat zijn speurtochten naar het onderbewustzijn een voortzetting waren van het werk van Merlijn en zijn kollega alchemisten. «Mijn verhaal» zegt Boorman «gaat over de komst van de kristenmens en het verdwijnen van oude religies waar Merlijn de verpersoonlijking van is». Een redenering waar we tot op zekere hoogte wel kunnen op inkomen maar waar de toeschouwer niet zo direkt mee geholpen is, omdat die gedachten niet zomaar uit de film zijn af te leiden. Excalibur werd niet het meesterwerk dat we van deze regisseur stilaan mogen verwachten, maar als extravagante reis in een legendarisch verleden vol mytologische motieven is het een film waar U niet bedrogen aan uitkomt. THIS IS AMERICA Onzindelijke blik in het marginale Amerika. Excen trieke tot ronduit wansmakelijke feiten passeren de revue. ESCAPE FROM NEW-YORK We schrijven 1997. De stad New-York is volkomen verwoest en is omgebouwd tot een gigantisch ver sterkte gevangenis. Zij zijn de overlevenden van een bloedige oorlog waarin de politie van de Verenigde Staten een glansrijke overwinning behaalde. Pk vindt: O onbelangrijk, X matig, XX goed, XXX zeer goed, XXXX niet te missen. Feestpaleis. Zaal 1: Lady Chatterley's Lover 2" week, kwotatie: O W.: 18.10-20.30 Z.: 14-16- 18.10-20.30 Zaal 2: For Your Eyes Only 7® week, kwotatie: X W.: 18 - 20.30 Z.: 14 - 16 - 18.10 - 20.30 Zaal 3: Monty Pyton and the Holy Grale 3® week, kwotatie: XX Palace: Zaal 1: Escape from New-York, kwotatie: O W.: 18 - 20.30 Z.: 14 - 16.10 - 18.20 - 20.30 Studio: This is America 3* week, kwotatie: O W.: 18 - 20.30 Z.: 14-16- 18.10-20.30 Club: Excalibur 4* week, kwotatie: XXX W.: 18 - 20.30 Z.: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 20.10 K.F.L. Eenmalige voorstelling van de voortreffelijke film Badlands. Kwotatie: XXXX Op donderdag eerst komend te 20 uur in het college in de Pontstraat. Antrakt: Eenmalige voorstelling van Extérieur Nuit. Kwotatie: XX Op zondag eerstkomend in de Stads schouwburg te 20 uur. Netwerk: Eenmalige voorstelling van de film Aurelia Steiner, Melbourne 8t Vancouver, kwotatie: X Op maandag 30 november in de zaal Netwerk, De Ridderstraat 28 FILMJOURNAAL EXTRA De Kulturele Centrale organiseert op vrijdag 27 november eerstkomend een filmavond: «Paul Jacobs en de Atoommaffia». Deze aangrijpende prent be handelt de gevaren van kernproeven. Plaats: Trefcentrum, Driesleutelstraat. Begin 20 uur. Toegang: 40 fr. Baetens Ben

De Voorpost | 1981 | | pagina 13