Getekend: Wilfried Van Moer Baas in eigen huis Zeven anjers, zeven rozen Urbain Braems: Een plaats bij het Europees voetbal» Rudy Mars: hattrick Voor dat ik stop moest ik hier toch nog iets laten zien1- - MiWöttt .iitwiit' COMPUTiRS Afar 18 - 27.11.1981 - De Voorpost Het dateert precies van 27 september jl. dat PC Luik nog eens kon winnen: 0-4 op Be veren. Van toen af ging het hen minder voor de wind. Bovendien werden de Marijntjes nog getroffen door het uitvallen van Hen- rotay, Loneux en stopper Philips. Dan Tiaar voor één punt, dacht trainer Takac en het zijn manschappen opdra ven in een verdedigende op stelling. Enkel Jurgens bleef vooraan. Het opzet werd in de negende minuut evenwel stukgetrapt. Win- tacq haakte stuntelig Gud- johnsen tegen de grond en werd daarvoor bestraft met een penalty. René Ver- heyen zette rustig om: 1-0. Elven stegen de verwach tingen omdat men normali ter zou verwachten dat de Luikenaars uit hun verde digende stellingen zouden Het is nog niet zo lang geleden dat PC Luik kruipen. Dat gebeurde met verrassende uitslagen Uet optekenen en, totaal ^erTTeds?rijrdan ae onverwacht, zich kon handhaven in de kop van de voor open te trekken, rangschikking. Van dit team bleef afgelopen zater- de 34ste minuut was dag op Dak nam nog weinig over. het weer raak. Van Toom Hun trainer Sylvester Takac moet dat beseft kon rustig ontzetten, maar hebben, want hij liet zijn ploeg verdedigend aantre- besloot liever nonchalant te den van in de beginminuten. Beseffen wat je niet wachten. Verheyen snoepte kunt is inderdaad ook een gave. De strafschop voor hem de bai ™or tot fout van Wintacq op Gudjohnsen trok evenwel een lelijke streep door de Luikse oountergedachtenVan ogenblik af kon Lokeren kon van zijn veldoverwicht gebruik TTian de wedstrijd als ge- maken om driemaal te scoren en zijn mid weekwed- speeld beschouwen. Op wat strijd rustig voor te bereiden. Een schoonheids- moest Luik na de rust im- foutje van Snelders leidde tot een tegendoelpunt mers nog rekenen om het vanKuypers. tii te doen keren? Indivi- Lokeren testte zaterdag zijn Schot(vaardigheid) dueel lagen zij duidelijk on der bij de Waaslanders, er stak maar zelden lijn in hun kombinaties en zij ge tuigden niet precies van een ideale ingesteldheid om er wat van te maken. Wat René Van Der Eycken bete kende voor Club Brugge, betekende Edhem Sjlivo on getwijfeld voor FC Luik. Beiden verkochten met hun spel- en smaakmaker ook hun ziel. Laat ons hopen dat volgend seizoen niet hetzelfde gebeurt met Pre- ben Larsen, de man die er tegen Luik weer eens zin in had. Hij ging tien minuten na de rust aan de haal en nog enkel de zachte herfst wind kon hem bijhouden. De Deen dribbelde eerst de uitgelopen Hubart en be sloot dan rustig in tussen de weergekeerde Wintacq en Van Toom: 3-0. Toen vond Snelders het nodig om voor de tweede maal op de avond zijn goed hart te tonen. Tijdens de eerste periode was hij zo fair geweest om na 25 mi nuten zonder ook maar één enkele bal voor Hoogen- boom de bal in de richting van zijn doelman te duwen om hem alzo toch ook eens aan het spel te laten deel nemen. Nu was het presentje voor de Luikenaars. Eddy stuurde de bal haarfijn in de voeten van de vrijstaan de Kuypers, die op zijn ma nier bedankte. Enkele stap- Larsen wint een duel met Gaspard (SC Lokeren - FC Luik 3-1) (dm) pen naar voren en dan kei hard afdrukken. De bal bot ste ongelukkig net voor Hoogenboom, sprong om hoog en verdween via de binnenkant van de paal te gen de netten: 3-1. Ook Tolmie mocht opdra ven, de man waarvan ieder een zich langzaam afvroeg waar hij verzeild was ge raakt. Hij kwam in ter ver vanging van Lato die de woensdag ervoor zijn 90ste interland met Polen had af gewerkt. Het inkomen van de Schot is niet onmiddellijk een sukses te noemen, al lijkt het ons nog te vroeg om nu reeds konklusies te trekken. Een minder pret tig voorval situeerde zich 18 minuten voor tijd. Jur gens, de enige Luikse spits, bleef na een kopduel op de grond liggen. Hij diende met de draagberrie afge voerd. Later werd een won de aan het hoofd gekonsta- teerd die door de Lokerse dr. De Ryck in de kleedka mer werd genaaid. Hij was evenwel niet de enige Lui kenaar met kopzorgen... Robert Co remans SC Lokeren: Hoogenboom, Snelders, Verbruggen, De Schrijver, Dal ving, Ver heyen, Somera, Mommens, Gudjohnsen, Lato (66' Tol mie), Larsen. FC Luik: Hubart, Szijjarto, Van Toom, Wintacq, Ha- brant, Kuypers, Gaspard, Kojovic, Jurgens (72' Cado- rin), Austen, Wegria). Scheidsrechter: Doelpunten 9' Verheyen (str.) 34' Somera 55'Laraen 61'Kuypers Boeking: Jurgens Toeschouwers: 5.000 SC Lokeren-FC Luik 3-1 Standard-Beveren 0-3 Lato kan niet bij de bal, maar Ronny Somers knalt beheerst binnen. (SC Lokeren FC Luik 3-1) (dm) Op Sclessin weet men het nu opnieuw: Wilfried Van Moer is een klasse apart. Twaalf jaar nadat hij bij Standard toekwam en gedurende acht seizoenen het mooie weer bij de Luikse klub hielp maken speelde de nu bijna 37-jarige Van Moer vorige zondag tegen zijn oude klub een grootse partij. SK Beveren speelt steeds beter maar het was toch Van Moer die tekende voor de eerste thuisnederlaag van de rouches. Het applaus van 16.000 Luikse suppor ters, toen Wilfried in de 78ste minuut werd vervan gen, was duidelijk het bewijs van waardering voor de Waaslandse veteraan. SK Beveren begon aan de l0dig voor de bezoekers wedstrijd zonder Albert en Van Moer draaide op hoog Stevens. Standard miste niveau en zijn ploegmaats VoordeckeraWendt en bleken plots ook wat meer Ple8sera. Gedurende het kunnen, eerste halfuur gebeurde er Onverwacht, maar niet Gediune-VW Hamme 0-7 werkelijk heel weinig, helemaal onverdiend, De Hamse vierde klasser heeft bij het Waalse De twee volgende ploegen standard trachtte aanval- kwam Beveren op het einde Gedinne voor een verrassing van formaat gezorgd, waarmee Hamme af te reke- jend te bouwen maar bracht van de eerste periode trou- Het won overtuigend na een wedatrijd waarin het nen krijgt, zyn weer uit het er weinig van te- "f"» °P voorsprong toen Walenland. Nu zondag recht Pfaff moest in die PreudTiorome een schot doorlopend domineerde en waarm het komt Elouges op bezoek, eerste helft slechts éénmaal van Van Moer afweerde en dan zeven doelpunten lukte. Na de 3-0 zege van de En week nadien gaat redding brengen toen Poel de bal via een knappe Creve vorige week tegen Paturages betekent dit m totaal men op stap naar een hoekschop met het opnieuw bij Van Moer tien doelpunten uit twee wedstrijden, zonder dat Marchienne. Dat we echter hoofd verlengde. kwam. Wilfried schoot de doelpunten dienden te worden toegestaan. alles wat uit Wallonië komt standard bleef wel de bal via de paal voorbij de niet negatief mogen belich- meeat aanvallende ploeg Luikse doelman. De donkere periode is nu gem Voor de tnuispioeg ten bewijst de ontvangst TriQgr de Luikenaars wer- Beveren kon gaan rusten blijkbaar wel voorbij voor ^erd^ het vanzeuspreKena de Hammenaars te den op het middenveld keu- met een 0-1 voorsprong. Na VW Hamme. Het vertrou- be totaiB afgang. Nochtans beurt viel in Gedinne. Na opgevangen door de de rust poogde Standard zo wen in de ploeg is blijkbaar hebben de Waaltjes ge- afloop van de wedstrijd waaslanders die met Van snel mogelijk de achter- hersteld. Bovendien lijkt tracht zoveel mogeüjK te- werden de spelers in het Moer-Schönberger snel stand weg te werken maar zaterdagavondvoetbal wel 8fn het ty m te roeiem plaatselijke klublokaal op meester in de middenstrook de thuisploeg vond de ge- lonend te zijn voor de Dur- Maaf z°~ pr)eg een etentje getrakteerd, werden. Dat resulteerde in wenste samenhang niet. Er meploeg. Hamme verloor speelde, stond er deze Keer ontvangst waarover 8teeds gedurfder geel- werd veel balverhes geleden immers tijdens het huidige ^een maat op. We waren tot men na afloop in Hamme blauw initiatief en de laat- en de Beverense middenvel- en vorige seizoen nooit op veel bekwaam, zegt trainer waardering uitsprak. tien minuten van de eer- ders rekupereerden veel dat tijdstip. Dat trainer Wil- Meersman. E.D.M. ste helft waen dan ook vol- ballen. Toch moest Pfaff een tweede maal redding brengen toen Graf na hoek- Luikse doelman. Standard, nu ook door zijn eigen supporters in de steek gelaten, bracht er nu niets meer van terecht. Vandersmissen, de beste thuisspeler, trachtte nog wel de bakens te verzetten maar tegen de Waaslandse overmacht kon ook hij het niet klaren. Beveren speel de in die periode op een ongewone hoogte, Van Moer bleef de spelbepalende figuur maar ook de steeds oprukkende flankverdedi gers zorgden ervoor dat geel-blauw onweerstaan baar werd. De Waaslanders kregen nu zelfs verschillen de kansen, vooral na droomvoorzetten van Van Moer maar vooral Martens miste op vaak onbegrijpelij ke wijze. In de 67ste mi nuut zette Van Moer zelf dan de kroon op zijn werk. Met een tweede doelpunt. Via Van Moer en Martens kwam de bal bij Creve die voor doel bracht. Poel mis rekende zich en de goed ge volgde Van Moer kon de bal rustig in het net leggen. Beveren leidde met 0-3, en die score bleek niet eens overdreven. Standard vocht nu met de moed der wan hoop om toch nog een - tegengoal te scoren. Gerets kwam daar in de slotminu ten nog dichtbij, maar zijn hard schot werd door een sekure Pfaff uit het doel geranseld. Standard moest dus de beker tot op de bo dem ledigen. De Waaslan ders bewezen definitief uit htm slechte periode ge- Op de maandagavondtraining te Beveren werd de overwinning van geelblauw tegen Standard nog druk besproken. Trainer Braems genoot zichtbaar van het voetbalspektakel dat zijn jongens aan de Maas boord hadden gebracht. De sfeer op Freethiel was zeer ontspannen en Braems maakte er geen te harde oefenstonde van. ly Meersman tevreden was na de verste verplaatsing hoeft geen betoog: «Ik kan de verrichting al leen maar uitstekend noe- schop trapte. hard naar doel E.D.M. niek beschikkend, trapte onhoudbaar voorbij de Met Rudy Maes een gesprek aangaan is prettig. Zelden heb ik op zo een Bij Beveren bleef Van men. We hebben negentig Je ondervind onmiddellijk dat je met iemand te slecht terrein gevoetbald. Moer de grote meneer. Zo- minuten gedomineerd. Bo- —-w-- hebt die geen blad voor de mond houdt. Bovendien ging het om een wel in het verweer als de vendien, en dat ie wel erg vrankweg zijn mening. Je zal hem nooit schandalig verre verplaat- opbouw to de 53ste minuut belangrijk, werden tachtig y. „Tv. „V, «„«t. Zitn k nil ««ra's Wan- 8U12- Een dne uur durende kwam Weihrauch m het procent van de doelkansen verleiden tot achterklap wer aj heenreis en een even lang strafschopgebied onver- benut. Dat is bijzonder neer hij iets te zeggen heeft ncht hij zlcnzeu tot a durende terugreis. Reke- wacht n«n de bal. Dieter hoopgevend. Ik ben vooral man in kwestie. Rudy Maes maakt geen omwegen, ning houdende met de wed- omspeelde PreudTiomme en tevreden over Rudy Maes. Dat zullen diegenen die met hem dagelijks in het strijd, de voorbereiding en werd toen tegen de vlakte Niet dat hij beter speelde leven staan, al ondervonden hebben. hetgeen er nadien komt, getrokken. Strafschop. da" zijn kollega's. Wel om- waren we uitgerekend Schönberger, misschien wille van het feit dat hij Voor VW Hamme is deze akties. In Gedinne kwam ik twaalf uur lang onderweg, iets minder snel dan wel- opnieuw doelpunten scoort, zevenentwintigjarige voet- tot scoren Van de drie doel- ik noem dat onveran- eer, maar nog steeds over Dat was voordien niet het baller zeer waardevol. Vo- punten waarvan ik auteur twoord. een uitstekende traptech- geval Hierdoor was hij zijn rig seizoen werd hij prijs- werd, mag je er wel één als vertrouwen kwijtgeraakt, schutter bij VW Hamme. een lucky goal bestempe- Dat werkte ongunstig op de Dit na een nochtans ont- len. Ik geef dus grif toe dat mentale ingesteldheid van goochelend begin. Dit sei- ik een slechte periode ach- de overige spelers. In Ge- zoen herhaalt zich blijkbaar ter de rug heb. Maar in dat riinnp heeft Rudy zich weer eenzelfde scenario. Is die opzicht mag men niet al- laten gelden. Hij werd au- mindere periode na de drie leen mij met de vinger wij- teur van de eerste drie doel- doelpunten op Gedinne nu zen. De ploeg in zijn geheel punten en lukte meteen een voorbij? speelde onder haar waarde, hattrick. Ik moet eraan toe- «Hopelijk wel,» zegt Ru- Alleen tegen Bomem werd voegen dat ik op training al dy Maes. «Er moet me nie- het een uitschieter. De min- een gunstige evolutie had mand zeggen dat ik tijdens dere prestaties brachten vastgesteld. In Gedinne is de vorige wedstrijden bene- ook begrijpelijke wrevel on- de veropenbaring geko- den mijn waarde voetbalde, der de spelers. Veertien da- men. Nog voor de rust Zeg maar dat het ronduit gen geleden heb ik iedereen scoorde Jean-Marie Engels Biecht was Dat wil ik aangemaand dat het hoog- na een aktie met Robbie geenszins erdoezelen. Ieder tijd werd om ééndrachtig te Smet een vierde doelpunt, jaar ondervind ik last tij- beginnen streven. Anders Uiteraard waren we op dat dens het begin van de kom- zou het mislopen. Onze ogenblik al zeker van de petitie. De oorzaak hiervan sterkte is immers een alge- overwinning. In de tweede is me onbekend. Ook dit hele inzet. Wij moeten kol- helft zijn we verder offen- jaar kreeg ik de konditie lektief te werk gaan. Dan sief en met overtuiging büj- niet te pakken. Mijn ver- pas zijn we bekwaam om ven voetballen Dat resul- trouwen was zoek. Boven- met de sterksten te wedijve- teerde nog in drie doel pun- dien was een ongeval oor- ren. De resultaten van de ten. Eerst besloot Eddy De zaak dat ik vier weken niet laatste weken zijn hoopge- Malsche een center in de kon trainen en aan geen vend. De 0-7 overwinning verste hoek. Vervolgens wedstrijden kon deelne- in Gedinne hebben we schoot Paul Vermeir de bal men. Nadien was alles op- geenszins op een presen- van buiten de grote rech- nieuw te beginnen. Toen teer blaadje gekregen. Een thoek onhoudbaar binnen, had ik schrik om initiatie- algehele inzet was noodza- Luc Schuddinck zou ten- ven te nemen. Ik durfde de kelijk op een veld dat meer slotte het orgelpunt plaat- bal niet te vragen. De jong- leek op een omgeploegde sen. Hij verscheen alleen ste weken ondervond ik ge- akker dan op een voetbal voor doel om dan met een lukkig een gunstige evolu- terrein. Soms was het on opvallende zelfbeheersing tie. Tegen Paturages onder- mogelijk de bal een paar de eindcijfers vast te leg- nam ik enkele geslaagde meter vooruit te krijgen «De spelers hebben de voorbije week voldoende ge werkt. Beveren moest op acht dagen tijd drie wed strijden spelen. We behaal den 5 punten op 0 en scoor den in de drie partijen maar liefst acht keer. Meer dan in de elf overige wedstrijden samen. Het mag nu dus wel wat minder gespannen.» Op Standard speelde Be veren ongetwijfeld zijn bes te wedstrijd van het sei zoen. Van waar die plotse kentering? «We waren het seizoen goed begonnen. enkele aardige wedstrijden tegen bijvoorbeeld Lierse en Brugge maar toen kreeg de ploeg af te rekenen met tegenslagen. De nieuwe spelers vonden hun plaats niet in het geheel, Mariens en Albert moesten met kwetsuren uit de ploeg en enkele spelers rotzooiden soms maar wat aan. Daar is nu gelukkig verandering in gekomen. Reeds een ganse tijd want na onze uit wedstrijd op Split ging het steeds vlotter lopen. Vooral Creve en Weihrauch pasten steeds beter in de nieuwe speltrant. We hebben hu trouwens acht wedstrijden Superman Van Moer was weer eens ongrijpbaar! groeid te zijn. naars zitten er over de oren in, Toesohouwers: Scheidsrechter: Hans Doelpunten: 43' Van Moer 53' Schönberger (str.) 67' Van Moer 8tandard: Preud'hi ymp Gerets, Poel, Meeuwa baba, Vanders Daerden (Delbièzege ■BOf 00 b Zele V een Haan, Tahamata, Lecloux Beveren: Pfaff, Ja Buyl, D. Pfaff, I Schönberger, Van (Janssen), Theunis, rauch, Mariens (Scl Creve. igs: chtini lisplo etellin lamo idrac takt lendij ehoeh zonder nederlaag ga »sen dat is toch wel duidd bewijs van onze steil uitgang.» de o bert vuur Welke rol s Moer in deze misschi nieuwe bloeiperiode? «Eten ploeg zoals ee seizoenen geleden b nu nog niet maar c gens werken er wel voor. Met Van Moeri het met Beveren stee ter te draaien Wilfrie man die de akties nu 1 den. Hij moet de bai - het elftal zijn. Heeft o onvoorstelbaar zicht. Daar zijn zijn in de laatste wedfli het gevolg van. Van speelt bij Beveren de hij ook in de national goed vervulde, hij waar het spel naarta en kneedt zijn ploeg homogeen geheel, werkelijk eei apart.» Beveren is nu naai ste helft van de ran| Uy% king geklommen, if er voor de Waasland<L, in? Trj «Het bestuur heeft de spelers blijven st IC: Ook in de mindere p w* Nu blijkt dat ze daal 'UI in hadden. Die mens len natuurlijk dat 1 'Ig presteert maar ze ook dat de ploeg bi De 1 aanpassmgstijd ha ige i dig gehad Spelers al mar. tens, Janssens en mn nechten, die de hel Jden vorm gaven, vervan famb zo maar niet in et ltstel domdraai, De be Uur voor dit jaar is een pl trdie het Europees voetbal verw. de Uefa-cup of via dl fchtli, Op die twee fronten Wet nog mee in de runnii ske t seizoen kan dus n< ugèr lukken. Zeker als wl edstj huidige peil blijven spelen

De Voorpost | 1981 | | pagina 18