Voetbaluitslagen Voetbalkalender Heropstanding? In hetzelfde bedje ziek? hl P Twee uitsluitingen Vijf knappe doelpunten Wieze plooit, Melsele niet Forse counter Moeilijk Herl. Vrasene 2 Bassevelde te ve Juj ui' Het hadden er meer kunnen zijn 22 - 27.11.1981 - De Voorpost SK Herdersem-Burst 2-1 Jean-Baptist Pfaff, de nieuwe trainer van SK Herder- sem, was een gelukkig man zondagavond. Met de over winning van zijn ploeg tegen Burst was het meteen zijn eerste zege, en hopelijk de heropstanding. Ondanks het zeer knap seizoendebuut van SK Herdersem, waarin het voor opzienbarende uitslagen zorgde, door Ede met for- faitcijfers terug te wijzen, leider Wieze een punt te ontfutselen en TK Meldert met lege handen naar huis te sturen, was het een poosje geleden dat SK nog eens de vreugde van een tweepuntenoogst had mogen smaken. Tussendoor werden punten uitgedeeld met kwistige hand. Alleen op Nieuwerkerken was Herdersem de zwak ste ploeg. Wat verwacht men eigen lijk van een ploeg die pas gepromoveerd is? Het is op vallend, hoe dicht de top van vierde provinciale bij derde provinciale aanleunt. En juist om die reden is niet iedereen tevreden gestemd te Herdersem. Er zat reeds meer in, dan tot op heden behaald werd. Doch voor Herdersem begint het aftel len naar betere dagen. .De klub sukkelt niet alleen met tal van gekwetsten, doch aanvaller Jan De Wolf klopt zijn laatste dagen als mili cien. Herdersem hoopt bij De Wolf de oplossing te vin den. Jan De Wolf terug, met zijn onbetaalbare inzet. Werner Van Hauwe, op nieuw zoals in de seizoe- naanhef, verlost van zijn kwetsuren en weer sco rend, en ook Robert Lam- brecht op zijn vertrouwde stoppersplaats. Want alhoe wel André Hendrickx zich niets te verwijten heeft op die plaats, ontbreekt zijn aanvalskracht vanuit het middenveld. Doch dit zijn allemaal zorgen voor later. Nu moest eerst Burst gege seld worden. Eerlijk gezegd heeft Herdersem weinig problemen gehad, wat de uitslag ook zou laten ver moeden. Herdersem was heer en meester gedurende de volle wedstrijdduur. Scoorde in de 20ste minuut langs Mathijs uit straf schop en Burst mocht zich tevreden achten over een klassedoelman als Goossens te beschikken, zo niet was de wedstrijd bij de rust al gespeeld geweest. Ook na de koffie was Her dersem de betere ploeg, doch opnieuw kwam het ge brek aan afwerking aan het licht, want zowel de gebroe ders Hanselaer, als een nochtans werkzame Paul De Ridder vonden nooit de goede opening. Pat Mat- thijs van zijn kant, slaagde daar wel in aan de 63'. Op het ogenblik dat Herdersem zijn derde treffer najaagde, gebeurde aan de overzijde iets wat onbegrijpelijk klinkt, doch dat soms over winst en verlies zou kun nen beslissen bij een ploeg, die zo moeilijk tot scoren komt. Een terugspeelbal van André Hendrickx ver raste volkomen de uitgelo pen Benny De Cooman en Burst kwam terug tot 2-1. Werner Van Hauwe werd nog ingebracht voor De Ridder, kreeg een paar open kansen, doch bleef in de trend van zijn maats en miste jammerlijk. Toch een verdiende zege voor de geel- blauwen, die uit de drie vol gende heenronde wedstrij - den een 6 op 6 zouden moe ten halen, om in de terug ronde voor enig gevaar te kunnen zorgen. A.V.H. De vallende Muylaert kan niet beletten dat Matthijs door de Burstdefensie slalomt (Herdersem - Burst 2-1) (per) FC Zelzate 1 De Klinge 0 Na een blijkbaar erg vluchtige heropflakkering waarbij doelpunten en puntjes niet ontbraken, wisselden de mannen van trainer De Munck weer eens af met een werkeüjk waardeloze wedstrijd bij FC Zelzate, dat toch ook niet veel voorstelt in de reeks. Over de ganse wedstrijd bekeken kon geel-blauw geen enkele goeie kombina- tie, laat staan doelrijpe ïranfl voorleggen, en heten zich alleen maar in pejora tieve zin opmerken, wan neer ze naar het einde toe twee losgeslagen thuisspit- sen hardhandig aanpakten, waarbij enkel boekin gen en ongevaarlijke vrij schoppen werden geno teerd. Vroeg in de eerste helft kwamen de plaatselijken aan de leiding na een verre in worp van hun flankver dediger waarop Spittaels goed kon binnenkoppen. Nog werd keeper Ferket verontrust maar hij hield zijn netten klasrijk onge schonden en mocht als de beste Waaslander geno teerd worden. Zondag moeten de grens- jongens dan deze deuk in het pas gepoetste blazoen wegwerken, maar daarvoor stuiten ze dan wel op moei lijke klanten met de Red Stars van Haasdonk. Toch mag dat een goeie verrich ting niet in de weg staan. KIJK OP DERDE PROVINCIALE remb lobaal int v< M Dc Manil Kalken - Wieze 2-2 Matthijs knalt hard naar en over het Burstdoel (Herdersem - Burst 2-1(per) Leider Wieze heeft het niet tie Marc Van Der Jeugt- thijs leverde de thuisploeg zo gemakkelijk gehad bij Ronny De Wolf, door laatst- een doelpunt op. Uit een Kalken. Het klom nochtans genoemde met een doelpunt strafschop puurde de thuis- op een 0-2 voorsprong en afgerond. Ondanks deze ploeg uiteindelijk nog de dat het het beste verhopen, vroege treffer slaagde Wie- gelijkmaker. Vermelden we Maar men had deze keer ze er niet in zich behoorlijk nog dat in het laatste kwar- zonder de waard gerekend, te organiseren. Onmiddel- tier twee spelers wegens De thuisploeg slaagde er lijk na de rust dreef Mare aanslagen van het weid nog in op gelijke hoogte te Van Der Jeugt met een werden gewezen. Het gaat komen en meteen verloor vluchtschot de stand verder om Raeckman van Kalken de leider een toch wel kost- op. Op dat ogenblik dacht en Julien Siccard voor Wie- baar punt. men in het bezoekende ze. Verder vielen ook nog Wieze was nochtans al na kamp dat de schaapjes op vier boekingen te noteren, vier minuten op voor- het droge waren. Maar een sprong gekomen na een ac- misser van doelman Mat- E.D.M. SC Lokeren - FC Luik SK Beveren - Standard Luik Witgoor Dessel - Eendracht Aalst Olympic Montignies - Eendracht Zele Jong Lede - SK Roeselare SK Sint-Niklaas - Bergen Gedinne - VW Hamme Evergem - Lokerse Boelare - KAV Dendermonde SK Lebbeke - Deinze Sint-Pauwels - Oudegem Kemzeke - Standaard Wetteren Racing Wetteren - Sparta Buggenhout SK Aalst - Eendracht Meldert St.-Gillis-Waas - Appelterre Robur Moerzeke - Pollare Turnup - Eendracht Sint-Gillis St.-Lievens-Houtem - Exc. Sint-Niklaas Thor Meldert - Bambrugge Grembergen - Berlare Ter joden - Kerksken Eendracht Nieuwerkerken - Baasrode Herdersem - Burst Mere - Schellebelle HO Kalken - Wieze Wilskracht Moorsel - Ede Haasdonk - St.-Kruis Winkel St.-Amandsberg - Sombeke Melsele - Wippelgem Kallo - SLV Zelzate Herleving Vrasene - Bassevelde FC Zelzate - Klinge Bazel - Muide Edeboys Wetteren - SK Lokeren Heikant Zele - Laarne Valentino's Overmere - Wichelen Schoonaarde - SK Overmere Vlierzele - Ol. Wetteren Aai gem - Smetlede 3-1 0-3 6-3 0-7 2-4 3-3 0-2 2-0 2-0 4-1 2-0 4-2 3-1 1-1 2-2 2-5 2-0 5-2 2-1 1-0 2-0 4-0 2-1 0-8 0-0 4-0 Erondegem - Bavegem Erpe - Houtem Serskamp - Oordegem Opstal - Doggen Eremb. Opdorp - Welle Edixvelde - Gijzegem SK Erembodegem - Iddergem Hofstade - Rapide Lebbeke Boon wijk - Schroevers Moorsel Lebeke - Baardegem Lutterzele - Sparta Appels Rupelmonde - White Boys St.-Niklaas Waasmunster - Verrebroek Kruibeke - Eksaarde Meerdonk - Stekene Sport Kieldrecht - Hoogeinde Straatje Stekene - KI. Laar Vrasene Sinaai - Gerda 0-O 1-1 gesch. 3-1 5-0 uitgesteld 2-0 4-0 1-1 3-0 uitgesteld 5-2 0-3 2-2 2-3 0-7 1-2 0-1 0-0 Opstal - Doggen Erembodegem 5-0 De 5-0 winst van Eendracht zijn overwicht tijdens de Opstal tegen de Doggen uit eerste helft slechts in één Erembodegem laat vermoe- doelpunt om te zetten. Dat den dat de bezoekers er te was na een kwartier tot Buggenhout maar weinig stand gekomen. Een inzen- aan te pas kwamen. Dat den van Dirk De Maer- was zeker niet het geval, schalck werd door Peter De Erembodegem liet zich in Mol met het hoofd af ge- ieder geval gelden. Het rond. Onmiddellijk na de dwong ook enkele kansen hervatting verdubbelde Ste- af, maar de afwerking liet faan De Waegeneer de cij- heel wat te wensen over. fers. Bovendien was het veld zo Diezelfde De Waegeneer slecht dat velen verwacht was nadien goed voor een hadden dat de scheidsrech- derde doelpunt. Meteen was ter de wedstrijd zou uitstel- de bezoekende adem wel len. Uiteindelijk is die dan voorgoed afgesneden. Au- toch doorgegaan. Door- teur van het vierde doel- gaans was Opstal de meest punt werd Geert Roelandt. dominerende ploeg. Toch Hij was in de ploeg geko- slaagde het er slechts in, men voor Eddy De Ridder. Tenslotte zou Peter Mol voor d« fnrfaitcilfers zor- Wieze, leider in Derde C, heeft in Kalken een punt tidelij weggegeven. De brouwers lieten een konfortabele 0- m het 2 voorsprong wegknallen door een bescheiden stel letje voetballers. Kalken speelde erg entoesiast te gen een koploper die ervan overtuigd leek dat het zonder veel inspanningen zou loslopen. Melsele van zijn kant sloeg de aanval van Wippel gem af, en houdt in Derde D stevig de touwtjes in handen. Alleen Herleving Vrasene klampt nog I enigszins aan, al is een kloof van vijf punten niet zo makkelijk te dempen. Wieze staat voor de «match van de waarheid»: Thoi Meldert, de nummer twee, komt op bezoek. Winnen de brouwers, dan is de spanning er voorlopig uif.l want dan heeft Thor Kokerij een achterstand van j drie punten goed te maken. In het tegenovergesteldt geval, komt Meldert langszij. Ede, geïnteresseerd in het resultaat te Wieze, rooit I het waarschijnlijk tegen de bezoekers uit Grembe- 9 gen, en kan (indien Wieze kapseist) wat dichter b het kopduo schuiven. - Baasrode is zijn fans een revanche verschuldigt Rode lantaarn Mere wordt waarschijnlijk de dupt van de historie. Herdersem tuft naar Kerksken, maar of dat op hoop van zege is, laten we in het midden. Een draw zou al heel goed zijn. Berlare - Nieuwerkerken kondigt zich zeer moeilijk aan voor de puiten, die met een veel bescheidener irlare ploeg dan vorig seizoen de degradatie moeten af wentelen. We geloven nooit dat Berlare de Een- ram drachters met lege handen kan wegsturen. aper Bambrugge-Terjoden is een konfrontatie tussen o kv twee gelijkwaardige teams, met een lichte voorkeur voor de thuisploeg. Wilskracht Moorsel ging zwaar in de fout tegen Ede en kreeg een vernederende 2-5 pandoering mee. Bij Hoger Op Kalken zullen de Moorselaars het zeer wilskrachtig moeten aanpakken, of het wordt op nieuw een «nul». Schellebelle is nog lang niet safe, maar kan na een zege tegen underdog Burst wellicht wat ruimer ademen. In Derde D kan de kompetitie zondag reeds gespeeld zijn, ook al zit de eerste helft van de campagne 1981- 82 er nog niet op. Leider Melsele reist naar Assenede en zal zich daar waarschijnlijk niet laten verrassen door de hazewinden van de grensploeg. Herleving Vrasene van zijn kant moet naar Wippelgem en dient uit het beste vat te tappen om er wat aan over te houden. Als die (broze) pronostiek bevestigd wordt deint de afstand tussen de nummers één en twee uit tot zeven punten en klappen de boeken dicht. In het tegenovergestelde geval, komt de spanning er op nieuw in. Sombeke, met een punt weg uit Sint-Amandsberg, neemt het thuis op tegen Kallo dat verrassend uithaalde tegen SLV Zelzate. Sombeke is een uitge sproken «thuisploeg» en geniet de voorkeur van J' gokkers. Klinge-Haasdonk is, op papier, een hapje voor de discipelen Raymond Rooms, maar op voorhand vik- torie kraaien zou misplaatst zijn Klinge zit in puntennood en moet daar in de kortste keren wat aan doen. De trip naar FC Zelzate mag Bazel met gerust gemoed aanvatten. E. Nieuwerkerken Baasrode Zoals verwacht hadden de Linden, die oorspronkelijk pionnen erg verzwakt le- mannen van oefenmeeeter behouden bleef als linksbui- ken. Toch pikte Luk Van de waarna de scheids- De Zutter geen makkelijke ten nog tweemaal aanleg- Vijver rond het uur een bal- rech^er affloot, tegenstander aan de staart- gen maar de gastdoelman let je gepast mee, zette zich Doelman Willy Buys liep ploeg uit hun reeks. Het stond telkens klaar om in te sterk door en leverde een laatste standje een begon nu eens voor de ver- grijpen. En ook de herop- klassevoorzet af naar Ludo ^^^onding op, die da- andenngzeer positief voor tredende Ludo iArdenoit Lardenoit die naWUjk moefjt wor. Herleving want na een miste nog een gelegenheid niet mankeerde. Diezelfde maar ^jn optreden twintigtal minuten over- op 2-0. Van Vooren benutte enkele S^dag tegen weldigend meesterschap Op slag van rust kreeg de minuten later wei een vol- Wippelgem gedrang viel er reeds een doelpunt, thuisploeg al een eerste gende gelegenheid zodat br(. ^en de- Een koüektieve aktie werd waarschuwing toen een ge- Bassevelde er warempel in Herlevingers, met met een center van Onghe- wiekste tegenaanval door begon te gelovenen de mi88Chien Jacky Danijs in na voor doel gebracht waar Van Vooren met het hoofd thuisploeg het meer dan laat8 van qxjI in deze Rudy Van der Linden de bal op de paal werd besloten. In lastig maakte Inde laatste ^^„y^ ontmoeting de beheerst doorschoof naar de tweede helft was de loka- minuut was de bezoekende tie8 het actief Dirk Cool, die makkelijk in- le druk niet zo sterk meer, spits alweer op goeie weg. toe te voegen, tikte Verder in de eerste vooral omdat in het zwart- maar kwam met de toege- periode kon Rudy Van der witte middenveld enkele snelde Buys zwaar in bot- manil Eendracht Nieuwerker ken neemt zo stilaan de plaats in de klassering in, die het uit hoofde van zijn waarde toekomt. En mits een betere kompetitieaan- hef, die door tegenslagen allerhande werd gemist, zat het nu misschien in de lei derszetel al willen we zeker niets afdingen aan de ver diensten en de kracht van de huidige leider. Nieuwer kerken maakte een verba zingwekkende remonte. Het schoot als een raket de hoogte in en in een zeer korte tijdspanne nestelde het zich in de voorste gele deren. Trainer Armand Spi- tael bleef steeds in de moge lijkheden van zijn ploeg ge loven. Vorige zondag werd die steile opgang van Een dracht nog maar eens be- voo: LI G« or Jf t hex rleng jrt n trick i. Di iris E zod oeilijl tijd ile te us te n Da rziel adel op ruibc tdui bitie Lnki rede Alex Jul telos kkel vestigd in de home-' strijd tegen het nochti zeker niet onaardig voeta|| lend Baasrode. Het was ij Petter die de wedstrijd w het grootste gedeelte inl beslissing joeg. Het «Tor stinkt» van deze werpt stilaan ook vruchten Trouwens na amper ti minuten was hij al kli met het openingspunt. net voor de rust zou St« hout de voorsprong verdt beien. Eendracht moest d fgc twee spelers wisselen. Jai b sens stond zijn plaats rfl^e Van der Biest terwijl vgri de 658te minuut Erauwi |U(-, kwam voor Wellekens. de 80ste minuut zette Petter de eindcijfers opl bord. En aan die zege kis wda Md J nkl de zeker geen smet. J.V et Zondag 29 november om 15 uur I Nationale AA Gent-SC Lokeren (Schoeters) SK Beveren-SK Tongeren (Van Langenhove) 13 Nationale Eendracht Aalst-La Louvière (Goovaerts) m Nationale A Menen-SK Sint-Niklaas (Laenens) Eendracht Zele-Jong Lede (Goris) Bevordering A VW Hamme-Elouges (De Pauw) I Provinciale KAV Dendermonde-Lovendegem (Amou) Lokerse-Racing Gent (Taeleman) SK Lebbeke-Standaard Denderleeuw (Van den Abbeele) n Provinciale B Eendracht Meldert-Robur Moerzeke (Wiels) Sparta Buggenhout-Sint-Gillis-Waas (De Saedeleer) Standaard Wetteren-SK Aalst (Van den Berghe) Oudegem-Raeing Wetteren (Segers) Exoelsior Sint-Niklaas-Kemzeke (Lavent) Eendr. St.-Gillis-Sint-Pauwels (De Bruyn) Temse-St.-Lievens-Houtem (De Ruyck) TTT Provinciale C Baasrode-Mere (Eeckeman) Kerksken-Herdersem (De Meulenaere) Berlare-Nieuwerkerken (Loeman) Bambrugge-Terjoden (Leroy) Ede-Grembergen (De Clippeleer) Wieze-Thor Meldert (Colpaert) HO Kalken-Wilskracht Moorsel (Rietens) Schellebelle-Burst (Van Haver) m Provinciale D Wippelgem-Herleving Vrasene (Lievens) Sombeke-Kallo (Comelis) Assenede-Melsele (Van Hoey) FC Zelzate-Bazel (De Kimpe) Klinge-Haasdonk (De Keyser) IV Provinciale C Laarne-Valentino's Overmere (Van Limbergen) SK Lokeren-Heusden (Melis) SK Overmere-Edeboys Wetteren (Teugels) Schoonaarde-Zaffelare (Nijs) Wichelen-8K Kalken (Van de Winckel) IV Provinciale G Heldergem-Erpe (Herssens) Massemen-Erondegem (Fierens D.) Smetlede-Hillegem (Drieghe) Oordegem-Vlierzele (Van Damme) Serskamp-We8trem (Fierens W.) IV Provinciale H Iddergem-Boonwijk (De Bolle) Gijzegem-Hofstade (De Waele) Welle-SK Erembodegem (De Bruyne E.) Doggen-Erembodegem - Edixvelde (Moons) Sparta Appels-Opdorp (Speleers) Baardegem-Op8tal (Vervondel) Lebeke - Lutterzele (Raveel) Schroevers Moorsel-Rapide Lebbeke (Van Hoy- weghen) IV Provinciale I Eksaarde-Meerdonk (Van Gasse) Verrebroek-Moerbeke (Van Goethem) White Boys Sint-Niklaas-Kruibeke (Heiremans) Gerda-Waasmunster (Van Leuven) KI. Laar Vrasene-Rupelmonde (Reyniers) Straatje Stekene-Sinaai (De Pauw) Hoogeinde-Stekene Sport (Van Renterghem) Vrouwen II Nationale 28 november om 15u30 Kamilleke8 Aalst-Asse (Baldewijns) UEFAB (10u30) Beerschot-SK Beveren (Gorremans) SC Lokeren-Eendracht Aalst (10 u.) (Van Acker) Provinciale Juniores (10 u.) E. Aalst-Aalter (Nevens) SC Lokeren-SK Sint-Niklaas (Tourny) SK Beveren-Jong Lede (Boeykens) VW Hamme-Zottegem (Verriest) Ninove-E. Zele (Callebaut) Provinciale Scholieren (10 u.) E. Aalst-Aalter (Peirlinck) SC Lokeren-SK Sint-Niklaas (Heirwegh) SK Beveren-Jong Lede (Samton) VW Hamme-Zottegem (TUleman) Ninove-E. Zele (Put) Itoeg Eendr. Bazel-Muide 2-0 De Ruymbekeploeg hield zondag een ware exhitt Dop wedstrijd, waarbij de vreugde alleen wat werd inged kuf. door de werkelijk veel te lage soore van twee doelpunt der Het begon allemaal op wieltjes voor de geel-blauwen fiw zonder dat de opponenten maar iets konden doen op wr klommen na vier minuten. Een alweer verdienstelijke! Cant draaide zioh op links vrij en zond gepast in i4»no Johan De Cleroq die onverbiddelijk raak trof. De plaatselijke elf voer- minimaal twee maanden den door deze oppepper na- aktiviteit. En dan is er tuurlijk de boventoon maar doelman Guido Troch, g. zagen heel wat kansen te- werkelijk in goeie kond) enj loor gaan. Doordat de tref- zat en zondag na de w zekerheid van de gebroe- strijd een sleutelbeenbre ders Maes en in mindere op het spoor kwam e- mate De Dijcker onder- enkele weken onbei maats bleef. Deze laatste baar zal zijn. Voeg had even voor de pauze wel twee samen met de nog pech wanneer een harde totaal herstelde kopstoot van hem tegen de linck, en de langdi staak terug in het veld kwetsten Borgheys sprong. Ook Vercauteren Ruymbeke, dan is h< slaagde er rond het uur in grijpelijk dat de teruj om in totaal vrijstaande po- van Janssens welkoi sitie naast te knallen. Maar in de 80ste minuut maakte Zondag gaat Een< De Dijcker de stand toch naar FC Zelzate, h< iets minder benauwend trainer Ruymbeke doordat hij een retro tussen overtuigd is dat daar drie tegenstanders kon bin- zonder slag of sto~' nenwerken. puntjes binnen schi Ook in deze ontmoeting 1 vielen er enkele Bazelse uit- elfta^. dat e^. vallers te signaleren. Eddy P^Je 2 De Roeck, die als laatste gewaande) Svelta M' man ad interim dat niet ^pilrte. Dus een gtf kwaad deed, sukkelt met schuwde ploeg is een kwaaltje dat enkel met een buikspieroperatie kan weggewerkt worden, dus

De Voorpost | 1981 | | pagina 22