Regelmatigheids - kriterium DE VOORPOST Ereprijs 't Sport lui is IFELTEMIS Nog kans voor St. Niklase B ^[accabi zonder roblemen t. Niklaas A houdt lpa C op afstand DENDERMONDE Eric Verstraeten knap op dreef Eerste seizoenzege voor Herleving C EIckerlyc verliest eerste veldslag ubert Van Langenhove Bt Patro Tivoli paf Vlierkouter en Smash Denderleeuw houden de kop Mikeno Schoonaarde houdt been stijf Kris De Boes en Herleving verder op zegepad De Voorpost - 27.11.1981 - 25 en in de derby tegen Salamander Mechelen is Maccabi bleemloos aan de winst gebleven. De veteranen Nor- t Van de Walle en Walter Dugardin zetten zonder 5rj an het maximum op het bord. Luc Driessens deed het der goed. Hij verloor van Van den Branden. Ook /er Schelfaut trok tweemaal aan het kortste eind maar ,Qnj i dan toch van Van den Branden. Door deze zege blijft ^~oKi uiteraard ook mee aan de leiding in Eerste le. Tijdens dit weekend krijgt Maccabi een extra tdag. De wedstrijd tegen Aywaille werd immers reeds jager afgewerkt, wat niet betekent dat Maccabi reeds wedstrijd meer heeft betwist dan de andere titelkandi- Norbert Van De Walle en zijn maats moeten de strijd tegen Villette Charleroi nog ophalen, daar waar rtte Ham en Voorshoven eveneens tegen elkaar nog in gelid moeten. de veelvoudige Kieldrechtse kampioen Norbert Van Falie tijdens het komend weekend aan de slag wil zien, .f1 t hiervoor naar de Kieldrechtse sporthal tijdens de ™Jar gehouden sportavond. Samen met zijn teamgenoot Driessens brengt Norbert er een demonstratie waar eenieder zal kunnen genieten op zaterdag 28 novem- om 20 uur. St. Niklase B blijft voorlo pig in koers voor de titel in eerste provinciale. Walter De Cock, die zijn inzinking scheen te zijn teboven geko men, leidde zijn ploeg naar een nipte 9-7 overwinning tegen Drive A dat evenmin mocht verliezen wilde het nog verder een rol spelen. De inzet van Pascal Van de Putte en Mestdagh ten spijt is Drive A op St. Niklaas gebuisd. Tot de laatste wed strijd zat er nog een kans in op een gelijkspel, maar Walter De Cock rekende af met Mestdagh. Drive A telt vijf punten achterstand op Small Street B. St. Niklaas B waarbij ook Regi De Ne ve, Herman Snellings en Hedwig Amelinckx op een flinke prestatie mogen te rugblikken zal tijdens het komend weekend moeten bewijzen het aan te kun nen. Op Small Street wor den de Klaasjes met de neus op de realiteit gedrukt. Winnen betekent een reële kans behouden op de titel. Bij verlies mogen Walter De Cock en zijn maats hun titelambities bij deze van Drive A gooien. Sint-Gillislaan 171, Hofman van Alpa C ins het voorbije week alle St. Niklase spelers "ftjj aas te blijven, dan trok- lal{ Carl Van Camp en zijn igj ts de volle inzet toch jjj j r zich toe, waardoor ze rdt de blijven in de algeme- rangschikking. Het gezegd dat de Brus- b C-ploeg wel degelijk iwakt achter de tafels cheen, maar zulks ikte de rekening niet Niklaas A dat in de je weken ook geen .._1 kende, en hard moeten knokken om vooraan te komen. Te- Al pa C brachten Gun- ter Corrijn en Hugo Hoste het tot een behoorlijke pres tatie. Frans Messagie bleef ietwat beneden de verwach tingen. Carl Van Camp, met 27 uit 32 gespeelde wed strijden, blijft flink mee draaien in de toptien van zijn reeks. Tijdens het ko mend weekend wacht de St. Niklase A-ploeg een zware opdracht met de uitwed strijd bij Panthéon B dat in de derby met Fleur Bleue afgetekend aan de winst bleef. Een gelegenheid mis schien voor Frans Messagie om zijn aktief wat op te drijven. Voor Melsele A stond een belangrijke uitwedstrijd op het programma. «We waren er niet al te genist in Drive B ging vorige week winnen bij Sfinx en zulks betekende dat men bij Drive liefst niets onverlet liet om de B- ploeg van degradatie te red den. Nu was De Wart niet van de partij wat ons ver wonderde, maar er werd tot het "uiterste gestreden om toch minstens een punt thuis te houden. Melsele dankt zijn overwinning in de eerste plaats van Eric Verstraeten die zich nooit liet beïnvloeden en naar het maximum klom. Ook Rony en René Braem wisten zich te St. Amandsberg goed aan te passen, daar waar Paul Vereist minder aan zijn trekken kwam. Het werd een derde opeenvol gende zege en hiermee heeft onze fanionploeg aan de verwachtingen beant woord. Het betekent niet dat we ons reeds veilig voe len», vervolgde klubsekre- taris Rosiers, «maar rustig ademen kunnen we toch reeds. Brengen Eric Ver straeten en zijn maats nu ook de verplaatsing naar de Ardennen tot een goed ein de, dan kunnen we het ver der verloop van de kompeti tie rustiger tegemoet zien. Bij eventueel verlies kan het hard knokken worden voor het behoud. Zulks komt uiteraard reeds tot uiting in het resultaat van de wedstrijd Sleidinge C - Eeklo A. Wie had ooit dur ven denken dat Eeklo al daar een punt zou achterla ten». Zure appels zijn er om te worden doorgebeten. Dit zal St. Niklase C ook wel hebben ervaren tegen Kiel- drecht A. (1-15) Finaal bleef enkel nog Johan De Niel Daems kwam vorige week uit met de A-ploeg en mocht bijgevolg niet spelen. Luc De Bosschere blijft voor ge ruime tijd wegens beroeps bezigheden onbeschikbaar en diens broer Dirk werd met een wachtdienst in het leger bedacht. Er kwam dan ook puzzelwerk bij te pas om een ploeg in lijn te brengen. Jaak De Niel was wel bereid zoon Johan een handje te komen toesteken, maar net als Pierre Wuy- tack en Lieven Peeters schoot hij tekort. Het was Johan De Niel die in de wed strijd tegen Gunter Van Puymbrouck de forfaitcij- fers wist af te wenden. Cy- riel Van Helsland, Luc Struylaert en Hubert De Wilde lieten niemand een kans. Een zevende opeen volgende nederlaag dus voor St. Niklaas C, en in de gegeven omstandigheden zal het uiterst moeilijk wor den aan de degradatie te ontsnappen. weede provinciale afde- stonden tijdens twee rat belangrijke wed- jden op het programma. 3dll Bren A moest zich bij ur( 11 Street C gaan waar en. Bruno Matthijs en ny Van Gijsel slaagden ja! it opzet maar Paul Van e lert en vooral Walter ajj rman lieten het afwe- Patro Tivoli Hamme A g de kans zich te her- ,'n9 en in de wedstrijd tegen eving Dendermonde A, alleen aan de leiding gekomen. Zoals ver- it is het een spannende 'ijd geworden. De dermondse bezoekers en zich in de eerste ron- en geruststellende 1-3 Bprong uit te bouwen, zag het er naar uit dat De Keyser en Patro ii zouden terugslaan, re De Schoesitter gaf joede voorbeeld tegen "ïe Maeyer, maar Erich iercq slaagde niet in ipzet. Dany Vermeulen te er een marathon ra dit werd de stoere man fataal. Het werd maar de spanning Vooral spelers als iDe Schoesitter hebben 'in dit treffen volledig Telkens kwam er ille bij te pas, maar éénmaal wist hij die voordeel af te slui- Hubert Van Lan de oudste en uit eraard in deze wedstrijd ook de minst zenuwachtige speler, komt de pluim van de wedstrijd toe. Hij nam de maat van iedereen en zette enkele scheve toestanden recht. Jean Boudou van Herleving kan best als de ongelukkigste speler uit dit toch belangrijk treffen wor den geciteerd. Uiteindelijk won Herleving Dendermon de met 6-10 waardoor Mare De Keyser en zijn maats tot op drie punten worden te ruggeslagen. De kous is uiteraard nog niet af, maar Dany Vermeulen en Herle ving A hebben een moeilij ke hindernis genomen. Veel zal nu afhangen van wat Herleving A op ver plaatsing bij Beveren A te bieden heeft. Deze ontmoe ting is uiteraard de blik vanger in het programma van de achtste week. Een wedstrijd die misschien en dan vooral voor Herleving iets te vroeg komt, vertrek kend van het standpunt dat oudere spelers meer recu peratie nodig hebben. In dezelfde reeks trokken Melsele en Kieldrecht met vrij sterk gewijzigde ploe gen op verplaatsing. Voor Mclsclc B, zonder Raf Ver straeten en met Eddy Fie- rens in de ploeg, werd het een te moeilijke opgave bij Eeklo B. Hugo Verstraeten liet het niet aan zijn hart komen en klopte zowel Van Lent als René De Clercq, daar waar Luc Van Bogaert zelfs de geroutineerde Etienne De Deyne wist te verslaan. Fierens en Rony Baekeland lieten zich ook niet onbetuigd, maar moes ten het toch afleggen tegen de uiterst ervaren Eeklose spelers. Kieldrecht B trok met slechts twee basisspelers naar Pacem en dit was uit eraard onvoldoende om in eigen kansen te geloven. Het werden dan ook zware verliescijfers (15-1). Het was Stefaan Bleyenberg die voor het eerreddend puntje zorgde. St. Niklaas D ver ging het niet veel beter. Met het oog op de wedstrijd met de rode lantaarn als inzet, diende men bij St. Niklaas in de vervanging van Pierre Wuytack en Lieven Peeters te verzien, die met de C- ploeg dienden van start te gaan. Zo kwamen Kurt Moenssens en Stefaan Ernst in de ploeg en dit was een te zware handicap. Leever en Bruno De Witte poogden er wel nog iets van te maken, maar hun team genoten vielen te licht uit om Leo De Mey en zijn maats van de wijs te bren gen. Drive C won dan ook (6-10) en St Niklaas kreeg meteen een tweede rode lan taarn cadeau. EIckerlyc Aalst A werd ge- konfronteerd met zijn rechtstreekse tegenstander voor de titel in tweede B. Geen van beide ploegen, Rooigem noch EIckerlyc gaf in de zes voorbije speel- weken een speldekop toe. Zulks heeft tot gevolg dat Geraardsbergen A reeds 5 punten achter kwam te lig gen vóór de aanvang van de voor EIckerlyc en Rooigem belangrijke wedstrijd Vol gens klubleider Rik De Bock mocht in eigen huis gewoon niet verloren wor den, en het gebeurde toch. De bezoekers namen het initiatief onmiddellijk in handen. Mark Fleurinck, geruggesteund door Mare De Bock, poogde de Elcker- lyctrein op gang te bren gen, maar het ging eerder met horten en stoten. Michel Cleemput en Chris tian Kinck voelden zich blijkbaar minder in hun sas. De Aalstenaars wisten iets van him achterstand op te halen maar finaal bleef Rooigem toch aan de win nende hand (6-10). Het ver lies van een veldslag houdt niet noodzakelijk het ver lies van de oorlog in. Het is voor de Aalstenaars nu dubbel oppassen geblazen op de weg naar de re vanche. Volgens klubleider Rik De Bock zat het niet mee en had de wedstrijd op een gelijkspel kunnen ein digen. In dergelijke wed strijden moet men wat mee val hebben, en dame Fortu- na was ons bepaald niet gunstig gezind, besloot Rik De Bock zijn kommentaar. In derde provinciale C gin gen EIckerlyc B en Beveren B de punten weghalen res pectievelijk bij Sleidinge E en Eeklo D. De Aalstenaars hebben net als de Waaslan- ders enige moeite gehad om in hun opzet te slagen. Ro ger De Wolf en Dirk Van der Schueren lieten voor de gelegenheid het maximum optekenen, terwijl Gilbert Tas en Mare Van der Schue ren ieder drie matchpunten voor hun rekening namen waardoor er 2-14 cijfers op het bord kwamen. Beveren B stond te Eeklo tegenover een uiterst zwakke lokale D-ploeg. Niemand diende echt door te drukken. Niet temin liet Wilfried Heyr- man zich toch verrassen, waardoor de lokale eer kon worden gered (1-15) Iede reen zal hebben begrepen dat De Scheemaeker, Felix en Ivens recht hadden op een maxi-applaus. Voor Herleving B viel de uitstap naar De Pinte B minder goed uit. Diende men in de vervanging van Staf De Proft te voorzien dan liep het verder ook nog even mis. Michem en Roger Tecqmenne poogden er toch nog iets van de maken, maar slaagden slechts ge deeltelijk in hun opzet (12- 4) Met gelijkaardige cijfers werd ook Melsele C bij Small Street D geklopt. Ook hier waren vervangingen aan de orde van de dag. Guido Verstraeten, Eric Vereist, Mare Van den Eeckhaut en Peter Weekers bleven er om beurten één maal aan de winst en ook daarmee was het liedje uit. EIckerlyc B en Beveren B blijven na afloop van de ze vende speeldag in het spoor van leider Evergem A, dat weinig moeite had om Drive F met forfaitcijfers huis waarts te sturen. In de D-reeks werd een der gelijk lot beschoren aan Kieldrecht C, dat eveneens met een uiterst verzwakte ploeg bij leider Temse A op bezoek moest. Men kan wel de moed van Franky Pillis, Mario Van der Kelen, Joris De Witte en Freddy Lam- brechts prijzen maar te gen Marcel Maerevoet en zijn scheepsbouwers bleken ze alvast niet opgewassen. Achter de sterke leider is Lebbeke nu opnieuw tweede geworden. De Casino-ploeg liet zich niet bij de neus nemen door Patro Tivoli B. Wim De Ruysscher toonde zich andermaal een vol waardige kopman, terwijl Gilbert De Smedt in zijn spoor volgde. Bij de Hamse bezoekers zorgden Jan Van de Velde en Frangois Van Dender voor gevatte re pliek, waar Jef Van Cou- wenberghe en Peter Van Cauteren beneden maat ble ven (10-6). De 1 worden in de algemene rangschikking voorbijge stoken, door hetzelfde Leb beke. Ook EIckerlyc C mocht opnieuw juichen voor een overwinning. Dit bij Melsele D dat zich ver plicht zag Mare Van Raem- donck in te brengen waar door de E-ploeg dan weer verzwakt werd. Paul Pau wels en De Knibber namen de gelegenheid te baat om viermaal aan de winnende hand te blijven, daar waar Gijselinck en Hoffelinck respectievelijk goed waren voor drie en twee match- punten. Bij Melsele D lieten Mare Van Raemdonck en JP De Roeck zich niet onbe tuigd. Dirk Vereist en Dirk Cools wisten zich ditmaal niet waar te maken zoals de 3-13 cijfers laten uitschij nen. Ten slotte was er nog Herleving C dat het bezoek van Beveren C bleek te heb ben afgewacht om uit zijn krammen te schieten. Paul Muylaert was niet te ver murwen. Ook Myriam Muylaert en Detlef Steiger bleken er zin in te hebben, terwijl Jos De Jonghe naar zijn eerste seizoenoverwin ning klom. Bij Beveren C maakte Johan Van Osselaer de beste indruk en bleven kleppers als Paul Vennens, en Johnny Speeck wel bene den verwachtingen (10-6). Voor de Dendermondse C- ploeg kan het best een nieu we start betekenen. VIJFDE PROVINCIALE Vlierkouter Hamme A blijft zoals verwacht de kompeti tie beheersen in de C-reeks. Paul Drieghe en André De Kimpe lieten het maximum optekenen tegen het noch tans uiterst verdienstelijke Kemzeke B, waarbij Danny Saman en Willy De Block meer deden dan zich verde digen. Dit konden uiter aard Cesar Permentier en André DHooge ervaren. De Kemzeekse kopman Luc Smits bleef in dit voor zijn ploog zo belangrijk treffen wel even onder de maat (11- 5) Hoe ook Vlierkouter heeft afgerekend met zijn sterkste tegenstander - zo dat Paul Drieghe en zijn maats reeds rustig aan het volgende seizoen kunnen gaan denken. In deze reeks won Kieldrecht D aange voerd door Albert De Block zonder kommentaar van nieuwkomer Teneramonda (15-1) en diende ook Herle ving D de duimen te leggen voor het sterkere Rooigem D. Hier waren het Theo Troch, Constant Vermeulen en André De Moor die voor de eerreddende puntjes zorgden (4-12) In 5* C ten slotte kon Mikeno B het niet klaren tegen Zwijnaar de C (3-13) Walter Praet en Peter Haerens poogden er wel iets aan te doen, maar zulks resulteerde enkel in drie matchpuntjes. TTC Beveren A (dw) looruitzichten ie nationale dames Paul Toumai - Herleving A ,e' rde nationale heren athéon B - St. Niklase A rate provinciale dames: •e i legem - St. Niklase lier ive A - Herleving B at rate provinciale heren art ive A - St. Niklase C si tall Street B - St. Niklase B inj eldrecht A - Sleidinge C en inx Ronse A - Melsele A i reede provinciale heren ra tall Street C - St. Niklase D ne ilsele B - Pacem B :or eldrecht B - Patro Tiv. A sp veren A - Herleving A tdi temi8 A - EIckerlyc A Fot irde provinciale heren >er veren B - De Pinte B iial rleving B - Small Str. D ckerlyc B - Melsele C ,t eldrecht C - EIckerlyc C ig ttnzeke A - Beveren C •ogi tro Tiv. B - Herleving C za ilsele D - Lebbeke ui erde provinciale heren op 4naert - Kruibeke A ag tro Tivoli C - St. Eligius A ;er ssac C - Madeion oall Street F - Temse B ilsele E - St. Niklase E ükerlyc D - Reseda A ikeno A - DeP;->teD jfde Provincie ren tozek.3 B - Melsoie F neramonda - Vlierkouter - ruibeke B - Kieldrecht D tl t lal C - Mikeno B mj inderleeuw B - Moerbeke B s 1 »eda B - Denderleeuw C jtr stteren C - Denderleeuw A (dw) Het is voor Mikeno Schoon aarde niet van een leien dakje gelopen bij hekken sluiter Egmont D. Robert Pauwels verkeerde blijk baar in een volledige off day. Gelukkig maar kwam Johan Schuddinck opnieuw met een mmrimnm aandra ven en bleven ook Staf en Kurt Fonteyne het hoofd koel houden. Vooral de prestatie van de jonge Kurt Fonteyne is doorslagge vend geweest voor het ein dresultaat (7-9) waardoor Mikeno medeleider blijft in vierde D, waarin De Pinte D en Ti ssac B mee het kom- mando voeren. Reeks ook waarin EIckerlyc Aalst D opnieuw in eigen huis werd geklopt, zodat de Aalste naars hun titelambities de finitief mogen opbergen. De Cordier kwam nog be hoorlijk voor de dag maar invaller Janssens bracht er niets van terecht (4-12) Ge woon niet te begrijpen, zegt Rik De Bock. «Met op één speler na dezelfde ploeg die vorig seizoen iedereen de baas bleef, verliezen we thans week na week. Een verklaring hiervoor? Mis schien een gebrek aan zelf vertrouwen». Patro Tivoli Hamme C blijft zich rustig handhaven in de top van de rangschik king in vierde C. Kruibeke A heeft nu ook kunnen er varen hoe sterk jongens als Chris Van Couwenberghe kunnen uithalen. Ook Jo han Van Hecke bleef niet achter, net als Hilaire Straetman en Mare Van Cauteren die dan toch enke le matchpuntjes prijsgaven aan Anné en co (12-4) In het spoor van de leiders blijven Melsele E en St. Niklase E hun opmars vervolgen. De Klaasjes deden zulks in ei gen vesting tegen Small Street F (10-6) Hier was het de vrouwelijke veterane Si- monne Brokken die haar jongere ploeggenoten naar de zege loodste. Zij won trouwens haar vier wed strijden. Guy Goossens zorgde voor drie en Mare Van Daele voor twee over winningen. Peter De Boes bracht het tiende puntje aan. Een vertimmerde E ploeg ook bij Melsele wat niet belette dat Guy De Rijck en Kris Cools elk drie maal uithaalden. Guy DUollander en Bob Peel- man wilden niet te ver ach terblijven en zorgden ieder voor twee matchpunten. Met 10-6 winnen tegen de hekkensluiters is niet we reldschokkend, maar in de gegeven omstandigheden toch een goede prestatie. Ook Temse B knoopte met een nieuwe overwinning aan tegen Tissac C Jan Maerevoet nam zijn ploeg op sleeptouw. Dirk Pauwels en Bruno Roels toonden zich goede volgelingen ge zien ze net als hun kopman voor vier op vier opteerden. Wilfried De Malsche waf niet zo hardvochtig voor de bezoekers en liet Tissac d< kans langs Laurent Le chaert en Eric Wollaert d> eer te redden. Nieuwe zeg ook voor Madeion Opdor; dat St. Eligius met 10-6 ii bedwang wist te houden Remi Vergauwen, Eddj Buyens en Nixon De Haeck lagen andermaal aan de ba sis van het Opdorps sukses Ook Madeion blijkt het du° nog niet op te geven, zoda zelfs het ijzersterke Patrc Tivoli Hamme C zeker niet; aan het toeval zal moger overlaten wil het niet wor den bijgehaald of oversta ken door het trio Melsele E - St. Niklaas E en Madeion DAMESKOMPETITIE Ook TTC Meli De Panne is er niet in geslaagd de Dender mondse tweede nationaler te verontrusten. Integendeel, voor de eerste maal dit seizoen kwamen er zelfs forfaitcij fers bij te pas (10-0 en 20-0 in de sets). Net zoals ook in de vorige wedstrijden kwamen de Herlevingmeisjes uiterst gemotlver *d achter de tafels. Door deze vlotte zege blijven ze uiteraard ook in het spoor van Hurricane Wemmei, dat ook na deze speeldag de rangschikking blijft aanvoeren. Het komend weekend brengt Herleving Dendermonde naar St. Paul Tourna!Naast de verre verplaatsing welke er aan verbonden is uiteraard ook een zeer moeilijke opdracht, gezien deze ploeg bekend staat als een zeer sterke homeploeg. In afwachting hiervan blijft Kris De Boes de individuele rangschikking aanvoeren in 2° nationale B, en dit met het maximum of 21 gewon nen uit 21 gespeelde wed strijden. Zowel Myriam Muylaert als Myriam Ma- charia speelden tot op he den aan 60%, en dit belooft alvast voor het verder ver loop van de kompetitie, vooral omdat de twee My- riams dit gemiddelde voor al de jongste weken flink wisten op te trekken. In de provinciale tafelten- niskompetitie behaalde Herleving Dendermonde B haar eerste overwinning. Het wederoptreden van Mo nique Dequesne is hier uit eraard niet vreemd aan. Monique won naast de dub bel met Van Geirt ook haar drie enkels. Gerda Van Geirt en Viviane Van Gucht lieten zich evenmin onbe tuigd tegen Balegem en dit alles resulteerde in een 7-3 Ook St. Niklaas zette zoals verwacht haar opmars ver der. Simonne Brokken die reeds met de heren uit kwam, leidde nu ook de da- mesploeg naar een nieuwe zege tegen Eeklo. Met Lin da Cordemans won ze de dubbel en daarna ook de drie enkels. Ann Deyaert was uiteraard de enigste welke één match aan het op bezoek zijnde Eeklo diende te laten (9-1). Merkwaardig is dat Simon ne Brokken, kampioene van België in het seizoen 1965-66, meer dan vroeger nog achter de tafels komt. Naast trainen voor zichzelf, werd ze bereid bevonden de St. Niklase dames op te lei den, komt uit met deze da- mesploeg en staat steeds klaar om ook de heren een handje toe te steken, zoals ze daadwerkelijk deed tij dens het voorbije weekend en met sukses. Het werd immers acht op acht. Wie doet het na?.

De Voorpost | 1981 | | pagina 25