Buggenhout en Dendermonde geplaatst HANDBAL BEKER VAN BELGIE Unieke gelegenheid voor de handballiefhebbers Stunt Beker van Oost-Vlaanderen Steeds ongeslagen aan de leiding Van 0-2 naar 3-2 ei 1 KEe DE VOORPOST Geen spel van kat en muis - ree- rr - - f 26 - 27.11.1981 - De Voorpost C-WERELDKAMPIOENSCHAPPEN Tijdens de 1/64* finales voor de Belgische Beker slaagden 2 streekploegen erin zich te plaatsen voor de volgende ronde. Buggenhout versloeg Zandvliet na een vrij moeilijke wedstrijd en Dendermonde plaatste zich met het kleinste verschil tegen het toch wel verrassend sterke Anderlecht. Brabo Den derbelle en Ros is Aalst werden uitgeschakeld. Bra bo kon de achterstand wegens reeksverschil niet goedmaken tegen Groot-Bijgaarden en Ros is Aalst werd vrij zwaar verslagen door Uilenspiegel, een rechtstreekse konkurrent in 1* Landelijke. Bij de dames noteerde men het verlies van Olympia Aalst met het kleinste ver schil te Menen (12-11) en Buggenhout onderging de wet van de sterkste tegen Haacht. De volgende ronde wij zijn dan aan de 1/32* finales toe worden gespeeld op 19/20 december. Naast Den dermonde en Buggenhout treden dan ook de 2* natio- naler Ajax Lebbeke en E.V. Aalst in het strijdperk. De wedstrijden werden deze week door het lot bepaald. Bij de dames twee verse krachten. E.V. Aalst moet dan naar Menen de re cente overwinnaar van Olympia Aalst en Aalst Sportief gaat Haachtse be kampen. Voor beide klubs een nieuwe kans om tot de 1/16* finales door te dringen. Buggenhout - Zandvliet 3): 22-19 Buggenhout heeft het bij zonder moeilijk gekregen om zich te plaatsen voor de volgende ronde. De bezoe kers toonden zich inder daad bijzonder sterk gemo tiveerd en gedurende meer dan driekwart wedstrijd bleef Buggenhout op ach tervolgen aangewezen. Het was inderdaad slechts 5' voor het einde dat de thuis ploeg voor het eerst op voorsprong kwam (18-17). De wedstrijd begon noch tans gunstig voor de ploeg van trainer J. De Pro ft. De 0-3 achterstand wegens reeksverschil was reeds na 5' goedgemaakt dankzij doelpunten van J. Van Dam me (2 x) en M. De Proft. Zandvliet replikeerde echter zeer gevat en via 3-5 werden de eerste 10' afge sloten met een 5-5 score. Buggenhout kende toen een bepaald zwakke periode waarvan de bezoekers gre tig gebruik maakten om na een kwartier met 5-9 te lei den. Vijf minuten later tel de Zandvliet steeds een 6-10 voorsprong en ondanks Buggenhout ondertussen een mannetje geplaatst had op de twee gevaarlijkste be zoekers slaagde men er slechts in de schade te be perken. Via 9-11 werd de rust bereikt met een voor Buggenhout alles behalve geruststellende 10-13 sco re. Na de rust met F. Die- rickx in het doel voor treffelijke partij bleef Buggenhout verplicht de bezoekers het kommando te laten. Na 37' leidde Zand vliet zelfs met 11-15 en na driekwartier spelen diende de thuisploeg nog steeds een 13-16 achterstand goed te maken. Ondanks J. De Proft niet in allerbeste doen verkeerde werd de Buggen- houtse trainer-speler dan met een persoonlijke bewa ker bedacht en mogelijk te kende de bezoekende coach hiermede het verhes van zijn ploeg. Met nog 9' te spelen naderde Buggen hout tot 16-17 langs De Maerschalck en 4' later zorgden M. De Proft en Bas voor een 18-17 score. Bug genhout bleef nu drukken en via 18-18 werd het 20-18 3' voor het einde. Meteen het de thuisploeg de zege niet meer ontghppen en met een 22-19 eindscore werd een bijzonder span nende wedstrijd afgefloten. Scoorden: M. De Proft 9, J. Van Dam me 4, De Maer schalck 2, Bas 1, Van Nuf fel 6. Brabo Denderbelle Groot-Bijgaarden 3): 21-24 Hoewel keeper Heyvaert een bijzonder knappe wed strijd speelde in het Brabo doel, slaagde een weinig ge motiveerd spelend Dender belle er niet in zich te plaat sen voor de volgende ronde. Tijdens de eerste helft zag het er nochtans naar uit dat Brabo er zou in slagen het laken naar zich toe te trek ken maar tijdens het twee de wedstrijdgedeelte werd er bepaald ongeconcen treerd gespeeld. Men kreeg zelfs de indruk dat verdere deelname aan de Beker kompetitie de thuisploeg niet erg interesseerde. De bezoekers maakten van de 0-3 beginscore 0-4 voor aleer Brabo langs Thollen- beek kon tegenscoren. Hey vaert, in het Brabo doel, deed knappe zaken zodat na 16' via 5-5 een 6-6 score op het scorebord prijkte. Uyt- tersprot en Bouteihe waren toen de Brabo scoorders. Zeven minuten voor de rust waren de Brabanders er niettemin in geslaagd op nieuw een drie-punten- kloof te slagen (8-11) en met een 9-12 ruststand stond Brabo nog even ver als bij het wedstrijdbegin. Tijdens het derde kwartier leek Brabo er dan toch iets te willen aan doen. Via Thohenbeek werd het 12-14 en als Van Goethem er 16- 16 van maakte een kwartier voor het einde zag het er naar uit dat Brabo naar de zege stevende. Jammer voor hen konden zij toen niet doorgaan. Er werd plots opvallend veel balver- hes geleden, men faalde in de afwerking en via 17-18 leidden de bezoekers op nieuw 10' voor het einde (18-21). Deze drie-punten- kloof bleef dan tot het einde op het scorebord. Brabo heeft dus de 0-3 achter stand wegens reeksverschil niet kunnen ophalen en verdwijnt na de tweede ron de uit de Belgische Beker. Scoorden: Thohenbeek 6, Uyttersprot 3, Bouteihe 3, Van Goethem 2, D. Uytter sprot 4, Van Lembergen 1, Verleyen 1, Verpoest 1. Dendermonde 29 Anderlecht (+3) 28 Dendermonde had het be paald niet onder de markt met de leiders uit tweede landelijke. Na een gelijk- opgaande wedstrijd, waar in beide ploegen om beur ten de leiding namen, kon de thuisploeg slechts tij dens de laatste minuten de zege veilig stellen. On danks keeper Wuest tijdens de eerste helft en zijn colle ga Quisquater in het twee de wedstrijdgedeelte knap presteerden diende de Den- dermond8e verdediging zich 25 maal gewonnen te geven. Met de gekwetste kapitein W. Timmerman als coach op de bank en trainer Trienpondt op het terrein, werd er weliswaar aanvallend goed gepres teerd maar toch kroop de thuisploeg nog door het oog van de naald toen met nog enkele minuten te spe len (28-27) zij in nummerie- ke minderheid raakten en Van De Velde juist tijdens deze periode een bal onder schepte en er 29-27 van maakte. DAMES Buggenhout - Haachtse: 10-16 Buggenhout kon slechts tijdens de eerste helft gelij ke tred houden met de gas ten. Via 1-2 en 2-3 werd het weliswaar 2-4 na een kwar tier maar Buggenhout langs Van De Velde kwam gelijk na 18' (4-4). Via 5-5 werd dan de 5-7 ruststand bereikt. Onmiddellijk na de rust kreeg de thuisploeg dan drie opeenvolgende doelpunten te incasseren (5-10) en meteen was de kloof geslagen. Buggen hout stuitte daarna op een zelfzekere Haachtse keep- ster en via 8-10 na 41' wer den dan de 10-16 eindcij fers bereikt. Scoorden: Van De Velde 5, Borms 3, Roman 2. EVA De C-wereldkampioenschappen die voor de eerste maal in België plaatsvinden bieden een unieke gelegenheid aan de hftnHhuiUwfhwhhwni om kennis te maken met handbal op internationaal niveau. Vooral het feit dat verschillende wedstrijden in de onmiddellijke omgeving worden be twist laat toe de lange kompetitieonderbreking met ple zier erbij te nemen. Naast deze wedstrijden zorgt ook de Beker van Oost-Vlaanderen ervoor dat de handbaladepten aan him trekken komen. Meer hierover op een andere plaats in dit blad. België werd ingedeeld in poule B samen met Finland, Oostenrijk, Luxemburg en Portugal. In poule A treden aan: Far Oer, Groot-Brit- tannië, Bulgarije, Italië en Noorwegen. Over de kansen van de Bel gen om door te dringen tot de B-reeks komen wij later terug. Volgende wedstrij den worden in de onmiddel lijke omgeving gepland: 7/2/82: Far-Oer - Groot- Brittannië te Lebbeke 9/2/82: Bulgarije - Groot- Brittannië te Dendermonde 11/2/82: België Luxemburg te Lebbeke 13/2/82: finale voor de 9* en 10* plaats te Dendermonde De voorlopige selectie, die niet definitief is, bestaat uit 20 spelers en ziet eruit als volgt: Doel: DHollander Freddy (Sasja) Paesen Etienne (Neerpelt) Vinck Carlo (Mechelen) Véld: Verhofstadt Dirk (Neerpelt) Schuim an s Jaak (Neerpelt) Kenis Erik (Neerpelt) Jacobs Alex (Sasja) Willemsens Frans (Sasja) Smits Mark (Sasja) De Vlieger Eddy (Avanti Lebbeke) Maes André (Avanti Lebbeke) Comelis Freddy (Avanti Lebbeke) !Pe: .Rl HANDBALKALENDER JEEGDHANDBAL E.V. Aalst - Avanti Leb beke: 4-24 doel ontman- sisch te veel onder te liggen Aalsteree bij him leeftijdgenootjes, telen. De Aalsterse miniemen, in Na de eerste helft leidde Scoorden: E.V. Aalst: Oz 2, tegenstelling tot een week Avanti reeds met 1-12 en Van Den Bossche 1, De Neef geleden tegen Ajax, bleken ook tijdens de tweede helft 1. tegen het sterke Avanti fy- bleven de Lebbekenaars het EVA DAMESVOLLEYBAL Hermes Oostende - Temse Dames 2-3 Zelfs na de wedstrijd was het tot de meesten nog niet doorgedrongen wat zich tijdens de één uur en drieënvijf tig minuten durende wedstrijd had voltrokken. Hermes Oostende, de grootmacht in de dames volleybal wereld, kreeg in eigen vesting het strop om de hals. «De Killer» kwam uit Temse. Oogstrelend volleybal, sensationele momenten en een verrassende ontknoping vormden het scenario van deze volleybalthriller. 2e Provinciale A - Heren 1* Nationale Zat. 28/11 te 21 uur: Duffel - Avanti Lebbeke 2* Nationale Zond. 29/11 te 18.45 u.: Ajax Lebbeke - Flémalle Zat. 28/11 te 20.45 u.: E.V. Aalst - Villers 1* Landelijke Zond. 29/11 te 17.45 u.: Rosis Aalst - Heusden Zat. 28/11 te 19.45 u.: Buggenhout - Dendermonde 2* Landelijke Zond. 29/11 te 18.15 u.: Gent - Denderbelle Zond. 29/11 te 18.30 u.: Menen - Sparta Aalst Zat. 28/11 te 20.30 u.: Mechelse - Jochewoa Aalst Zond. 29/11 te 18 uur: Temse - Lokeren 3* Landelijke Zat. 28/11 te 15.30 u.: Zwijnaarde - Grembergse Grihan - Grembergse 2 Zond. 29/11 te 19 uur: Groot-Bijgaarden - Waas munster Zat. 28/11 te 17 uur: Sp. Wemmei - Avanti 3 Dames 1* Nationale Zond. 29/11 te 15.15 u.: Avanti Femina - R.B. Dendermonde 1* Landelijke Zat. 28/11 te 18.15 u.: E.V. Aalst - Hechtel 2* Landelijke Zond. 29/11 te 15.15 u.: Olympia Aalst - Groot Bijgaarden Zond. 29/11 te 10 uur: Menen - R.B. Dendermonde 2 Zat. 28/11 te 17.15 u.: Buggenhout - Avanti Femina 2 EVA DAMES 1' LANDELIJKE Meiveren - E.V. Aalst: 13-13 o8Deze door beide ploegen vlot betwiste en spannende partij werd zeker niet ge makkelijk gemaakt door het bijzonder aanstellerig gedrag van scheidsrechter Sevenick die klaarblijkelijk P. De Boelpaep, lid van het U.K. en ploegafgevaardig- de van E.V. Aalst niet in zijn hart draagt. Gelukkig lieten de speel sters zich niet helemaal be ïnvloeden door deze hou ding en ondanks er vrij hardnekkig werd gespeeld bleef alles binnen de per ken. Nadat L. Wauters de score had geopend volgde een vrij gelijkopgaand eer ste kwartier (3-3). Van We- zemael stopte toen welis waar een 7 m worp maar toch kon de thuisploeg een 6-4 voorsprong opbouwen 9' voor de rust. Een weer schotvaardige C. Simal zorgde voor de aansluiting en bij de rust leidde E.V. Aalst met 7-8. Ook tijdens iei Smeets Jan (Hasselt) Smeets Johan (Hasselt) ijst Brouwers Luc (Hasselt) r Lessire Dirk (Hasselt) Claes Chris (Merksem) Chapeaux Pierre (Beyne Verbert Christian (Beyaï Cuypers Paul (Duffel) er( Trainer: De Smedt Eddy tin Assistent: Princen Jef pu De voorbereiding die del tief van start ging op za dag 21/11 te Appels met stage en een wedstrijd ®e gen de nationale belofl (33-17) omvat naast gelmatige trainingen d bele interlands tegen Ei land, Luxemburg, Israi Frankrijk. Daarnaast nog stages voorzien te tard (3 dagen) en 3 de D.D.R. of Honi Voor dit C-Werel( pioenschap dat loopt februari 1982 tot 14 fel ri 1982 wordt indei niets aan toeval laten. de tweede helft bleef het] zonder gelijkopgaand.! 9-9 werd het 11-11 en even zag het er sle< voor de ploeg van 1 coach Van Eyghem i thuisploeg met 13-11 lel 6' voor het einde. Claud. Simal en C. tijdens de laatste seo sleepte Eendracht nog een verdiend gelijk! in de wacht. Sooorden: Wauters 2, mal 8, Mathijs 2, Cldn0C Sinril 1. VC Meermaals in deze ontmoe ting gebeurde het dat een team de tegenstrever op en kele punten achterstand plaatste. Maar telkens, met uitzondering van de derde set, kwamen de ploegen op nieuw naast elkaar toen de eindfase zich aankondigde. In de eerste set kende Tem se een hoopgevende start 4- 10. Maar de bordjes hingen terug in evenwicht op ÏO- 10. Met 12-15 verwierf Temse toch een mooie posi tie (0-1). In de tweede set kwam de beslissing na een 8-8 stand. De leiders namen toen het initiatief en won nen met 15-12 (1-1). Het was slechts in de derde set dat Temse doorlopend op voorsprong bleef en duide lijk in zijn kaart liet kijken. De bezoekers zouden hun huid duur verkopen. De 3- 11 tussenstand, die Temse verworven had, liet het niet meer in het gedrang ko men. Hun sterk aanvallen de ingesteldheid drukte de stempel op dit gebeuren. Met 6-15 klom Temse op 1- 2. Maar ook in het verleden had Hermes tegen Temse reeds netelige situaties we ten recht te zetten. Met een 8-2 score in de vierde set kwam Hermes dan toch aan bod. Maar wie had nog op zoveel verzet van de bezoe kers gerekend? Het Temse- team, met Lieve Van De Vel de zoals in haar beste dagen en met de intelligente spel- verdeelster Car la Anciau, riep de thuisploeg een halt toe en ging naar 13-13. Temse verwierf drie match- ballen maar miste het or gelpunt. Hiervan profiteer de Hermes om orde op za ken te stellen en een beslis sende set af te dwingen: 18- 16 (2-2). De vijfde set kon een homo geen Temse team tot 1-6 klimmen. Maar ondanks die tussenstand werd toch van speelhelft gewisseld met 8-7. Een te snijden spanning heerste in de zaal bij 13-13. 13-14 en match bal voor Temse. Zo kwamen er twee maar telkens redde Hermes zich. Temse kreeg een derde kans, en het ge beurde. Volleybalingewij den moeten hun hersenen pijnigen om na te gaan of Hermes in competitie een thuisnederlaag kende. Za terdag 21 november '81 wordt beslist één van de mijlpalen in de geschiede nis van het damesvolleybal te Temse, een overwinning die ook van betekenis is voor de huidige competitie. Temse komt op een gelijk puntentotaal met Hermes Oostende. Het Temseteam dat voor de ze stunt zorgde bestond uit: Trui Van Se veren, Carla Anciau, Lieve Van De Vel de, Lieve Heyman, Leen Schoenaerts, Godel Melis en Nicole Van Buynder. Pavel Tresnak, trainer- coach van de Temse dames kan rekenen op een degelij ke assistentie. In Cecina (confederate beker) en nu op Hermes Oostende kon de trainer als coach zijn team niet vergezellen. Kris Kup- pens zelf jaren actief speels ter nam telkens de functie als coach waar en hoe! Het Temse damesteam, dat de laatste competitiejaren steeds een knappe ein drangschikking heeft be machtigd ex-bekerhouder is, nu de eerste ronde van de Confederate beker suc cesvol afrondde en zich ge rust met de beste kan meten in de Belgische competitie, bezit toch geen speelsters die in aanmerking komen voor een nationale selektie! Zondagavond om 19 uur speelt Temse in sporthal Tilroda tegen Zonhoven, dit jaar bekerfinalist, kan Temse de zware november- maand succesvol afsluiten? Beveren Eeklo: 3-1 Beveren heeft het tegen het achteraan geklasseerde Eeklo erg moeilijk gehad. Beveren diende wel de wed strijd te beginnen met in vallers. Luc Kuykens en Dirk Buytaert en dit in de plaats van de grieperige Rudi De Moyer en Walter Schoofs; doch deze vervan gingen waren zeker niet de reden van de mindere pres tatie. Na een vlotte eerste set winst (ondanks een 0-5 ach terstand) werden de zaken iets te licht opgevat. Een sterk verdedigend en zeer moedig spelend Eeklo kon namelijk vrij gemakkelijk en tot ieders verbazing de tweede set in de wacht slepen. De derde set werd dan een zeer spannende aangele genheid... de wedstrijd werd hier in het voordeel van Beveren beslecht dat na 5 8etballen nipt met 15-13 kon winnen. De vierde en tevens laatste set was dan louter een for maliteit (15-3). Positief voor Beveren is ui teraard de 7de opeenvol gende overwinning waar door het samen met VK Evergem A aan de leiding blijft, en dit met het maximum. Zondag 29 november neemt Beveren het op tegen Zele. Afspraak in de sporthal van de broeders om 17u45 voor de reserven en 19 u. voor de hoofdwedstrijd. Het Provinciaal Komitee, reeds sedert verscheidene jaren organisatorisch ver antwoordelijk voor de toe kenning voor de Beker van Oost-Vlaanderen, meende het dit jaar eens anders te moeten doen. Inderdaad, waar in het verleden deze Ooetvlaamse cup betwist werd onder tomooi vorm, wordt nu een minikompeti- tie gespeeld. Aangezien de nationale kompetitie inder daad onderbroken wordt, i.v.m. de C-Wereldkam- pioenschappen betwist in België, bleek er voldoende ruimte tijdens de maanden december en januari om de ze toch wel meer interes sante formule te gebruiken. Bij de heren schreven 12 ploegen in, weliswaar nog wat te weinig, maar toch meer dan voldoende om de strijd spannend te maken. De dames met 8 klubs, wat ook een hardnekkige strijd waarborgt. Het programma ziet er als volgt uit: 2. Buggenhout DAME8 2** PROVINCIALE A 1. Avanti 1 2. Jochewoa 3. Grambergen 1. E.V. Aalst 2. Lokeren 3. Avanti 3 1. Ajax 2. H.B.C. 3. Brabo 1. Rosis Dames: A. 1Avanti Femina 1 2. E.V. Aalst 3. Buggenhout 1 4. Olympia '80 B. 1. Ros Beiaard 2. Aalst Sportief 3. Avanti Femina 2 4. Buggenhout 2 Wedstrijdkalender 1. 13-20 deoember '81 Avanti 1 - Grembergse 5) E.V. Aalst - Lokeren 5) H.B.C. - Brabo 3) Buggenhout - Temse 3) 2. 21 deoember '81-03 ja nuari '82 Grembergse 3) Jochewoa Lokeren - Avanti 3 3) Brabo 5) - Ajax Temse 3) - Rosis Aalst 3. 04-10 januari '82 Jochewoa 5) - Avanti 1 Avanti 3 5) - E.V. Aalst Ajax - H.B.C. 3) Rosis - Buggenhout 4. 18-24 januari '82 1/2 final es winnaar poule A - winnaar D winnaar poule B - winnaar C Dames I. 13-20 deoember '81 Avanti Femina 1 - Buggen hout 1 5) E.V. Aalst - Olympia '8 3) Buggenhout 2 - Avanti mina 2 Ros Beiaard - Aalst Spa 11 3) 21 deoember '81-03L» nuari '82 Buggenhout 1 3) - Aalst Olympia '80 3) - Avf°S Femina 1 Avanti 2 3) - Sportief Ros Beiaard - Buggenl8 p' 2 3) 3. 04-10 januari '82 Avanti Femina 1 - Aalst 3) Buggenhout 1 - 01y4et cht Ros Beiaard - Avanti B na 2 5) Aalst Sportief - Bugty hout 2 3) 4. 18-24 januari '8: 1/2 finales 2* van poule A -1* van pèroei B 2* poule B - 1* poule A De finales zullen als wedstrijd betwist wa van de wedstrijd Far Engeland op 7 febi lma 1982. Ook deze wedst Q z in het kader van de 0 !r^- reldkampioenschappen wordt georganiseerd i het provinciaal konf^ Oost-Vlaanderen not •chc Juvenes Lokeren 2 Zele heeft eindelijk op nieuw met de zege aange knoopt en dit gebeurde ten nadele van aartsrivaal Lo keren, wat alles nog een stukje mooier maakt. De achterstand van twee sets die Juvenes aanvankelijk in deze wedstrijd opliep was volkomen verantwoord. Lo keren zorgde voor zoveel variatie dat Juvenes dit al les moest ondergaan, niet tegenstaande zij zich de ziel uit het lijf speelden. Maar toen gebeurde het, en dit in de derde set op een 3-14 achterstand en wedstrijd bal voor Lokeren welke Zele veroverde en van dat ogen blik begon Zele aan hun achterstand te knagen. Nie mand geloofde er nog in, wel de speelsters op het veld, en zo zagen wij het gebeuren dat deze ongeloof lijke achterstand omgebo gen werd in winst, niette genstaande de Lokerse coach de opmars van onze meisjes trachtte te breken. Tijdens de vierde herne ming waren het twee hard- strijdende ploegen, met een Juvenes dat zich volledig had herpakt en een mooie voorsprong kon opbouwen, met aanvallend spel waar voor gans de ploeg de plui men op de hoed mag ste ken. De beslissende set was zo spannend dat verschil lende supporters dit met felle aanmoedigingen af reageerden, wat op een 6-8 stand Juvenes weer volop in het spel bracht. Lokeren passeerde moeilijk het goed sluitend blok en kreeg het anderzijds in verdediging te zwaar tegenover een ster ke lokale aanval. Nog even werden de lokalen bedreigd op 14-12, maar het blok bleef voldoende sluitend om het laken naar zich toe te kunnen halen. Een profi ciat aan de ganse ploeg en een spoedig herstel toege wenst aan Joske Mast- vene8 weer volop in het of fensief zodat op een korte tijd een volledig ontredderd Watervliet de punten te Zele moest laten. Soholieren Juvenes 8int-Niklaas Juvenes B O. Zelzate JEUGDWEDSTRIJDEN Kadetten: Juvenes 2 Herzele 3 Juvenes kende een zeer degelijke start en won lo gisch ook de eerste set. Ook in de tweede set kon men op zijn eigen elan doorgaan om met dezelfde sprekende cijfers deze tweede spel- beurt te winnen. In de der de herneming was het Her zele dat de leiding nam en ook tijdens de vierde set had Zele geen verhaal tegen de bezoeksters. Het moeten prijs geven van een 2-0 voorsprong was een dom per op het Zeelse entoesias- me, waardoor tijdens de be slissende set niet voldoende koncentratie aanwezig was om te kunnen winnen. Soholieren Juvenes A 3 Watervliet 0 De twee eerste sets verlie pen probleemloos, maar tij dens de derde set kon Wa tervliet gelijke tred houden tot 7-7. Maar toen ging Ju- Juvenes had aan 2-0 niet voldoende om Zelzate van de winst te houden. In de derde set, door enkele klei ne vergissingen, daalde het peil bij de lokalen, en sta ken de bezoeksters even hun neus aan het venster. Dit probeerden zij ook in de laatste herneming, maar Juvenes slaagde er in om winst te maken, wat hen dan ook een verdiende over winning opleverde. Jongens Kadetten: Ninove 3 Juvenes 1 Onze jongens speelden één van hun betere wed strijden, al moesten zij de overwinning te Ninove la ten. Tijdens de eerste set was het reeds een dubbeltje op zijn kant. met setwinst voor de thuisploeg, maar de tweede set rolde het dub beltje voor Juvenes zodat de bordjes gelijk hingen. Een klein klopje van de hamer in de derde set was de oor zaak dat amper de eer kon gered worden, maar tijdens de laatste herneming was het weer een spannende partij volleybal die nipt werd verloren, maar waar de kadetten met het hoofd in de lucht het terrein kon den verlaten. Tegen een beter Sint-Ni- klaas hebben onze scholie ren het niet kunnen halen. Fouten in de receptie waren de oorzaak dat de aan- valskracht verminderde, dat ook grote gaten vielen in de verdediging die door de bezoekers gretig werden benut. Even zag het er naar uit dat de derde set veran dering ging brengen, maar op een 7-8 stand begaf het tempo van de lokalen en de winst was voor de bezoe kers. Juniores Juvenes 3 Ninove O Bij de thuisploeg speelde zowat iedereen fris volley bal, waartegen de bezoe kers geen verhaal hadden. Jeugd: Juvenes ging keihard van start met een goede receptie 0 en bleef steeds op voor- 3 sprong. De techniek van de verschillende spelers en de onstuitbare aanvallen be paalden winst in de drie sets. Zele bleef kalm en be redeneerd spelen, waardoor zij ook rustig winst boekten. TE SPELEN WEDSTRIJDEN Zaterdag 28 november Heren: Juvenes-Liohterbelde te 18u45 en 19u45 in sporthal Brie Meisjes: soholieren: I aete derwindeke-Juvenes B 14 uur G. Zelzate-Juvenes A t4en Rc Kadetten: Juvenes-Den ing houtem te 10 uur Mer Jongens: kadetten: lij De gem-Juvenes te 10 (zondag) Soholieren: Bazel-Juv te 10 uur. hre Üe i po O ,g, «De Zeven". Dames: Aalter-Juvenes te 15ul5 en 16u30. Wie met de bus mee wil, kan inschrijven bij Jeanne De Maesschalck, Ei kenlaan 9, Zele. GRATIS WEDSTRI voor alle lezers van Bestel tijdig uw numn I gei fbo< I Kin Iijk HEREN 4«* NATIONALE D Zedelgem Juvenes '<ele Wijl men 3 Zele had in de eerste set Zeelse harten. De spelvi bber zelfs winst in zijn bereik, bng ging vlotter en d iidt maar kon een 11-12 voor- ceptie kwam op haar pi trijk aanpassingsperiode sprong met enkele onnauw- zodat ook kon aangev juw De sohijnt bij Juvenes Zele nog keurigheden niet in winst worden wat resulteert ombuigen. Toch bleek dat ©en driepuntenvoorspi |en», die niet meer werd kat niet voorbij te zijn. match tegen de koploper de thuisploeg over meer uit de reeks, werd een een- varing beschikte, richtingswedstrijd welis- waar, maar zeker geen spel Zeelse thuisploeg, wat uit- de lokalen. De koncent ve, staan De vierde set met de gespannenheid in de eerder een formaliteitfc/fai van kat en muis, omdat Ju- eindelijk over de uitslag was bij Juvenes voll|chf venes speelde voor wat het waard was (nu) en Zedel gem nooit tot het uiterste moest gaan om baas te kers, wat meteen een tweede adem en kon zoek, al konden zij fctfer In de derde set ging het even aanklampen, mal u Sti ietsje beter bij de'bezoe- 7-6 vond Zedelgem blijven. straaltje hoop bracht in de stoten naar 15-6.

De Voorpost | 1981 | | pagina 26