tuth Smeeth, de beste Damian en Vrancken op het podium DE STREEKMEISJES IX DE TROFEE VAX HET WAASLAND? btty spoin Steenbroeck ui<ler problemen Veldloopkalender oggers kwamen aan hun trekken! Trofeekantjes ehtste trofee van het Waasland Godelieve Roggeman wint opnieuw De Voorpost - 27.11.1981 - 27 ieuw Engeland boven. Het was te verwachten r niet dat opnieuw de naam Ruth Smeeth op de elt) Ijst zou prijken. Men verwachtte Paula Fudge, elt)j --- t) m) r die had daags voordien nog een wedstrijd ipen. Of die in haar benen hing? «Neen», zegde «Ruth was de beste vandaag en ik kon gewoon sneller». Een algemene tendens van de buiten- 1) Iers was dat ze slechts enkele weken aan de ddy aing toe zijn. Ook de Duitsers liepen te Sinaai eerste wedstrijd en het beviel hen erg goed. .publiek wordt door de buitenlanders erg op 3 &esteld zodat nu men ook eens de felicitaties geven aan degenen die naar de wedstrijd men kijken. Onze meisjes zijn niet in de vernieling gelopen, geluk kig maar. Het is een feit dat onze Belgische meisjes er beter voorstaan dan men verwacht had en hopelijk houden zij het bij enkele veldlopen per seizoen om niet «dood» te zitten wan neer in maart het wereld kampioenschap te War schau zal plaats vinden. De verrassing was wel Anne- Marie Van Nuffel die eraan hield een sterke start te ne men. Enkele Belgische en Nederlandse meisjes liepen ook in de kop van de tach- tigkoppige bende. Van de Engelse en Ierse meisjes geen spoor in de aanloop, en de Duitsers zaten in de 2de linie. Na de eerste klei ne ronde Van Nuffel aan de leiding met in haar spoor Deurbroeck, Verhaert, de Nederlandse Van Hulst en Ruth Smeeth. Even verder volgden Fudge met de Ierse meisjes en de Duitse Greschner. Nog verder kre gen wij de streekmeisjes Van Laniegem, De Ridder en Van Remoortele. Het tempo bleef bijzonder hoog en de achtervolgsters kon den slechts metertje per metertje ophalen. Na één grote ronde zag de toestand er weerom anders uit: een kopgroepje werd gevormd met Van Nuffel, Smeeth, Deurbroeck, Mac Grillen, Appleby, Fudge, Greschner. Even verder kwamen Peeters en Vanstiphout. Het zou ge beuren in de 2de grote ron de. Smeeth drukte door en het groepje werd aan flar den getrokken. Van Nuffel had moeite om Fudge te vol gen en bleef wijselijk in het gezelschap van de Duitse kampioene Greschner. Zo kon de Engelse show begin nen. Smeeth nam een voor sprong van ruim 25m op haar landgenote Paula Fud ge en op ruim 70m de Duit se Greschner met Van Nuf fel. Verder de Ierse Mac Grillen, Deurbroeck, Apple by, Van Stiphout, Peeters, Van Hulst en Van Lande- gem, Seys en Van Remoor tele. De Ridder was in het spoor van Ria Van Lande- ghem geschoven. Meteen was de wedstrijd in een vas te vorm gegoten. Ruth Smeeth werd nog maar eens de laureate van deze cross vóór haar landgenote Fudge. De kijkers kregen nog een spannende eind spurt met als inzet een 3de plaats. Anne-Marie Van Nuffel won deze glansrijk van de Duitse Monika Greschner. Enkele sekon- den later een groepje waar van Deurbroeck zich de snelste toonde voor Mc Gril len, Van Stiphout en Apple by. Elly Van Hulst moest ook haar spurterskwalitei ten tonen om Francine Pee ters achter zich te houden terwijl Ria Van Landegem de Duitse maratonloopster Vahlienseck achter zich hield voor de elfde plaats. De streekmeisjes toonden dat ze wat in hun mars heb ben op Belgisch vlak want bekijk het zelf maar eens: 14de De Ridder, 15de Van den Moortel en 20ste Van Bossche, terwijl de neo-se- niore De Wilde als 22ste eindigde. Dit nog zonder Marleen Beimaert die aan de wedstrijd niet kon deel nemen. Maar daarover leest u meer in een andere bijdra ge. (Chris) De trofee van het Waasland heeft in sommige katego- rieën dezelfde uitslag beko men zoals in 1980. Ook bij de veteranen was dat het geval met Godelieve Rogge man. De Aalsterae atlete wist eveneens van bij de aanvang der wedstrijd het heft in handen te nemen en bouwde een degelijke voor sprong op. De Nederlandse Thea Martens bleef weg en dat was alleszins een op luchting voor Roggeman. De wedstrijd droeg de naam «Memorial De Meyer». Rog geman op de erelijst en voor één jaar in het bezit van de wisseltrofee, is zeker geen slechte zaak. Wie dacht dat Godelieve Van de Vijver naar de 2de plaats zou lo pen, had het verkeerd voor. Ook de Oostvlaamse pro vincie begint een aardig woordje mee te praten bij de veteranen. Andrea Van Bost (Zottegem) wist op die plaats beslag te leggen en de Lebbeekse Angela Mer- tens werd als 5de de eerste streekatlete. Velen hadden Leen Van Brempt beter ver wacht, maar de Boechoutse atlete is nog maar pas aan de training begonnen. Leo- na Eggermont van A.V. Lo keren wist een 19de plaats te lopen. De Trofee De Voor post die aan deze wedstrijd verbonden was, werd ge wonnen door Looise A.V. (Chris) De «Memorial Florent De Meyer» voor veteranen werd gewonnen door Godelieve Roggeman (E. Aalst) voor Van Bost en Van de Vijver (dm) VELDLOPEN CROSS VAN AC DENDERLAND d* podium na de senioreswedstrijd in de achtste 1 van het Waasland: Ruth Smeeth won overtui- voor haar landgenote Paula Fudge en «onze» ■Marie Van Nuffel (dm) int v breven het al eerder dat de juniores wedstrijd van Av internationaal gehalte zou zijn. De vedetten i niet ontgoocheld. Betty Van Steenbroeck wist q de Wase harten te veroveren. Zij liep soepel en liet id de kans één meter aan de leiding te lopen, ren!p®rsoon heeft evenmin ontgoocheld. Haar matte Üe van vorig jaar werd vergeten door een glansver- ig. Christel Jennis schudde ze van zich af. poogde het tempo te jn maar Persoons iet nog iets meer op chtervolging op Van -i roeck ten nadele van ere Nederlandse atle- ;ugky Winckelman. Die de rol loslaten en een nplaats was voor niet weggelegd. Van np roeck hield gemak stand ondanks zes weken training. I8 v i Persoons nam de wa lats in vóór Christel ar ëbi Iro&n was totaal leeg- ■dgt i zodat De Baets nog 0 rd. Martine Permen- een barslechte start Zeelse atlete is toch ^0D Dooi teruggekomen 9de plaats vóór haar note Karin Van scholieren won Rena- de Wiele van Brugge erie voor Suzy Van- 1 eten. De andere se- BJtic ook vol talent en won Lutgarde Ver- t^en vóór de Gentse Rodenbach, Sonja 'inge van Opwijk en Merchiers van Zotte- 11 De Volhardingatlete Mireille Maes eindigde knap 5de en is alleszins een naam die wij nog meer zul len ontmoeten. Bij de kadetten kwam Spar ta Boraem op de proppen met Van Hillegem die haar serie won met Carremans en Vereecken als 2de en 3de. Voor de Hamse Nicole Bocklandt was een knappe 4de plaats weggelegd. Joke Annerel van Opwijk zege vierde in de andere reeks kadetten voor Vlierzele-at- lete Hilde Vander Sijpt en Looise-atlete Boeckmans. Bij de miniemen wist Hulst zich in de kijker te lopen met Yolande De Nijs. De Denderlandse Nathalie Eeckhout werd knap 2de terwijl Nancy De Wolf van Beerschot de 3de plaats in nam. Marx, Oosterlinck en De Hertogh waren de bes ten bij de miniemen 1970. Annemie Ceulemans wist te zegevieren bij de pupillen en de Beverse pupil trok haar talisman mee het po dium op. Vlierzele won met De Vuyst de eerste wed strijd van deze 8ste trofee van het Waasland. (Chris) Atletiekklub Denderland was aan de tiende uitgave toe van zijn veldlopen. Ook dit jaar was in alle kategorieën de grote massa aan de start. De vorige edities hadden voor de nodige publiciteit gezorgd, want de rij kgevulde prij zentafel viel steeds in het oog. Dit jaar moest de organisatie in niets onder doen. Integendeel, alles verliep vlot. Zo ook het sekretariaat werkte vlugger, zodat ook de rest zoals de prijsdeling vlug werd afgehaspeld tot eenieders voldoening. Omer Vercammen, Ed- ser (AC Hamme) won zoals mond Van Langenhove en verwacht deze wedstrijd Luc Taminau om er maar voor Peter De Feyter (AC enkelen te noemen uit de Lebbeke) die De Keyser Denderlandfamilie, mogen meer tegenstand bood dan terecht fier zijn op de tiende deze verwacht had. Werry cross van Dendermonde. Willaert, nog een Hams at- leet, legde beslag op de der- D ami an en Vrancken de plaats. Benny Smekens De Baaaroodse atleten Ian was eerste atleet van Den- Damian en Laurent derland. Na een wedstrijd Vrancke hebben zich in de waarin hij zich meer dan kijker gelopen. verdedigde legde hij beslag Ze liepen in eerste stelling op de 4de plaats. Patrick om als tweede en derde op Van Der Linden van AC het podium post te vatten. Lebbeke was nog knap 5de. De jonge Hamse atleet Wim De scholier van AC Opwijk, Willaert, op de 4de plaats, was een andere revelatie. Leo Brusselmans arriveer de als eerste atleet van de organizerende klub op de 5de plaats. Waaslander Pa trick Vervaet kwam knap naar voren met een 8ste plaats als beloning. De Leb beekse atleten Jozef Maese- reel en Hans De Coster wa ren nog net binnen de eer ste tien. Bij de veteranen kwam de beste prestatie van Benoni De Ridder van AC Lebbeke, die op het podium mocht klauteren als 3de. Jean Bocklandt en Hector De Keyser (AC Hamme) waren 4de en 5de. Eerste Denderlander was Armand Haeck die met zijn zesde plaats zijn uitsteken de konditie kwam onder strepen. Piet Roels (AC Baasrode) legde verdienste lijk op de 88te plaats beslag voor Rik Vervaet van AC Waasland. Bij de juniores kwamen de atleten uit het Voorpostgebied goed aan him trekken. Bart De Key- Bruno Van Winghe, klom na de wedstrijd voor zijn leeftijdsgenoten op het po dium. Wim De Keyser (AC Hamme), Willy Van Herre- weghe (Vlierzele) en Bart Masscho (AC Denderland) finishten mee vooraan. Bij de kadetten ging de zege naar Gino Van Geyte (Ham me met Van Den Borre, De Clercq en De Mey bij de eerste vijf. Voor AC Dender land werd de eer in deze kategorie gered door Johan Quintelier die zich met het pramen om vooraan het tempo aan te geven en uit eindelijk met een elfde plaats werd beloond. Bij de miniemen won Ben Vonck en bij de pupillen zorgde Davy Tonnelier van AC Denderland voor de enige zege voor de organiserende klub. André Seniores 3. Van Huffel Anne Marie, E.A. 11. Van Landeghem Ria, ACW 14. De Ridder M. Jeanne, E.A. 15. Van De Moortel Karine, Zele 20. Van den Bossche Ginette, Zele 22. De Wilde Mary, ACW 24. Verheirstraeten Suzy, E.A. 30. Steppe Marina, E.A. 31. Verheirstraeten Laurie E.A. 35. Beeckma Mireille, AVDEM 43. Eemans Hildegarde, E.A. 47. Dullaert Linda, ACW 48. Coll Lily-Anne, ACW 49. Pauwels Catharina, AVLO Veteranen Ereprijs: Kadetten 67 4. Boekland Nicole, AC 9. Vervaert Ann, VS 13. Voncke Ann, ACNS 15 DUaese Conny, VS 17. Tuerlinckx Anita, AVOL 20. Buys Marleen, AC Dender land 21 Haegeman Inge, AVOL 22. Van Hoecke Ilse, AVLO 26. Rodrigus Karin, AVOL Kadetten 1968 2. Van Der Sijnt Hilde, VS 7. Cornelia Kathleen, E.A. 9. De Gols Els, AC Hamme - lste streek atlete 13. Van Weyenberg Marga, AC Denderland 15. De Vuyst Corinne VS 16. Bauwens Claudine, VS 23. Van Moer Els. Volharding Zaterdag 28 november 1981 SP Vilvoorde (Vilvoorde) G.P. M. De Smedt Vet. man. vrouwen te 14 uur 14.30 uur: Halestra AC (Aalter-Brugge) St. Niklaasprijs-Vrou- wen Internationale veldloop van Gateshead Zondag 29 november 1981 14.30 uur: AC Alken (Alken) le Veldloop - vrouw vet. 14.30 uur: Breese AC (Bree) 18e Sinterklaasveld loop, mannen vet. 14.30 uur: Booischot AC (Booischot) 12e Vrou wencross - vet. 14.30 uur: KAA Gent (Semmerzake) Grote Veldloop- wed. v. Semmerzake mannen vet. 14.30 uur: AC Geraardsbergen (Gavers) mannen- veldloop - vet. 14.15 uur: Halestra AC (Aalter-Brugge) 5e St.- Niklaasprijs mannen vet. 12.30 uur: AC Bertrix (Libramont) man. vr. vet. AC Stabroeck (Stabroek) mannen André Godelieve 6.40.1, E.A. 4 Mertens Angela, AC Lebbe ke - eerste streekatlete 11. Van Bellingen Erwin, VS 19. Eggermont Leona, AV Lokeren 23. Martens Rita, ACNS Junioren 9. Permentier Martine, Zele lste streek atlete 10. Van Hecke Karine, Zele 13. Bauwens Carine. VS 16. Van Holsbeck Ann, E.A. 21. Vervaet Leen, AVLO 24. Pas Veerle, E.A. 29. De Borger Marina, AVL 30. Van Damme Linda, ACW 33. De Keyzer Rita, ACNS Scholieren 1965 14. De Vuyst, Aalst 16. Van Lysebettens Greet, Zele 18. Van Hooete Els, ACNS 21. Venneir Christel, E.A. 8cholieren 66 5. Maes Mireille, AVOL - eer ste streekatlete 10. De Corte Chan tal, VS 11. Naessens Iris, ACW 12. Merlin Ka tja, Zele 20. Van Hoecke Inge, AVLO 21. Puimege Carine, AV Lokeren 25. Van de Voorde Carine, ACNS 27. DUaese Martine VS 28. Vaneetvelde Els, AC Hamme 29. De Meulenaere Erna, AVOL 30. Kreve Els, ACNS 41. Baes Erika, ACNS 26. Ferket Manuela, ACNS 27. Chon Lucienne AVOL. AVOL 29. Bocklandt Krist ine, AC 30. Van der Leyen Linka, VS Miniemen 1969 2. Eekhout Nathalie, AC. Denderland - eerste streekatlete 6. Opdorp Isabella, VS 7. Volckerijk Nancy, Zele 8. De Keyser Nania, AC Hamme 10. Buysse Anja, Zele 14. De Mey Ann, ACNS 15. Arents Nicole, VS 17. Thomas Martine, ACDL 18. DHeer Els, Zele 19. Thiebout Sabrina, VS 21. Van Winkel Rebeca, Zele 22. Goossen Karin, ACNS 23. Langeraert Carine, ACNS 24. Van Petheghem Gertrude, AC Hamme 25. Vermeire Hilde, ACNS 26. Collijn Peggy, AVOL Miniemen 2. Oosterlinck Berlinde, VS 8. Van der Jeugt Veerle, AV Lokeren. lste streek atlete 9. Vergeylen Patricia. VS 12. De Leeneer Els, ACNS 14. De Schutter Caroline, VS 15. Jacobs Christel, AVOL 16. Goeman Sabine, AVOL 18. Feys Nadia, Zele 21. Chris tiaens Sigrid. Zele 25. Roelant Veerle, E.A. Pupillen 1972 l. De Vuyst Isabelle 3'33" V.S. 3. Ondorp Nancy, VS 4. Bauwens Sandra, VS 8. De Keyzer Kris tine, ACNS 9. Van Hoeke Karine, AVLO 10. Fierens Brenda, ACNS 11. Verslycke Ilse, ACNS 16. Van Beveren Cindy, AC Denderland 17. De Saert Wendy, AC Den derland Pupillen 1971 1. Ceulemans Annemie 2'51", AVOL eerste streekatlete 4. Jacobs Sandra, AVOL 5. De Nijs Sandra, E.A. 6. Meersman Sofie, AVLO 9. Oosterlinck Annie, V.S. 10. Impens Christien, AC Den derland 16. Yvens Tania, AVOL 17. Baeyns Peggy, VS IEerste Joggingtrofee van het Waasland is zeker groot sukses geworden. Met een 400-tal stonden re trappelen van ongeduld op het Driesplein te aai. Óm 12u35 kreeg dhr. Peersman het volkje ter de startlijn aan een oude wagen. De 400 llnemers en deelneemsters waaronder Reinaert De J... togen op weg voor afstanden van 4 km of 8 km. deren van 5 jaar met vader of moeder, schoolmeis- uit Aartselaar en Zwijndrecht togen aan de slag. i Joggingklub uit Schoten met oud-veteranenkam- en Jos De Borger was er eveneens. Velen hebben gezonde avontuur beëindigd. Het aantal dat zich \bood aan de aankomst was 361. Zeienaar Eugeen Kimpe maakte er een oefening van en liep onmid- \ijk aan de leiding in gezelschap van een oud St.- lase atleet Joris Wuyts. Laatstgenoemde is reeds leraan maar hield een stevig tempo aan. Zelfs de Iseelse motocrosser Eddy Van Damme wist met te/e vrienden de 8 km spelender wijze uit te lopen, wijl zijn zus en verloofde de 4 km voor hun rekening men. Heel wat streekmensen uit het Waasland elvi bben aan den lijve ondervonden wat jogging in- 1 d udt en waren enthousiast over de omloop door de P1 irijke omgeving van de Boskapel tot de Gouden ?ev )uw in Belsele. «h wist niet dat er nog kasseien in de omgeving fn», was de opmerking van Eugène De Kimpe en kasseien vergden van sommigen nog een extra 3t panning. Sukses dus voor dit evenement met de eit citaties voor de heren Bolssens, Degrande en Van enl "e, terwijl organisator Roets de deelnemers be- voll tht met een tombola, waarvan de prijzen getrokken '■'J 'den door de Europese kampioene 1500m Betty na*f» Steenbroeck. (Chris) 450 vrijetijdsatleten namen deel aan de eerste jogging van het Waasland (dm) Dat de wedstrijden vrij vlug achter elkaar kwame;. was omdat de Ierse meisjes MC Grillen en Appleby diezelfde avond nog moesten afreizen met het vliegtuig van 18 uur te Zaventm. Heel wat personaliteiten hadden eraan gehouden deze 8ste trofee van het Waasland bij te wonen, o.m. Minister F. Willockx, burgemeester P. De Vidts, Schepen Van Rumst, sportraadvoorzitter G. Bontinck, plus daarbij een militaire delegatie die de damesploeg van nabij volgde. Deze had een stage achter de rug, speciaal voor de wedstrijd te Sinaai. Marleen Beimaert liep met verloofde langs de omloop te Sinaai. Met spijt in het hart moet ik toezien. Ik zou hier vandaag zeker kunnen wedijveren hebben met de besten.» Volgens haar trainer Tassent zou zij zeker binnen de eerste vijf geëindigd zijn. Het scheelde geen haar of onze tweede streekatlete Ria Van Landeghem kon evenmin deelnemen te Sinaai. De laatste dagen bleek zij erg verkouden te zijn, maar een laatste test zondagmorgen deed haar toch beslui ten aan te zetten. De Duitse ploeg bleek erg opgetogen met het resultaat in deze trofee. Monika Greschner was aan haar eerste wed strijd toe en had slechts vijf weken training achter de rug. Het is gans anders dan bij ons, kleinere ronden en het publiek is erg enthousiast terwijl men zich moeilijk kan kwetsen op zulk een parcours. Volgend jaar wil ik beslist terugkomen. Ook de oud-wereldrekordhoudster Crislu Vuhlienseck bleek in beste doen te zijn. «Het is wel kort zo'n 3 km, maar ik denk dat ze best tevreden zijn. Indien het langer zou zijn, wordt er niet zo snel gelopen zoals hier het geval was. Ruth Smeeth en Paula Fudge hadden geen rustige nacht gehad, «er was een bal in de onmiddellijke omgeving en het duurde tot drie uur voor wij de slaap konden vatten De zege van Ruth Smeeth had ook nog een andere betekenis. Zij kreeg in haar klub een andere coach en werd vorig jaar niet aangewezen voor de wereldkampioenschap pen. Nu ik voor de tweede maal Paula verslagen heb, zullen ze iets moeten doen om mij eventueel te selekteren. Ik loop nog één wedstrijd vóór kerstmis, enkele weken rust en dan trainen om eind februari het Engels kampioenschap te betwisten. Maaike Persoon's slechte tijd behoort tot het verleden. «Ik draaide lekker vandaag en had me voorgenomen geen enkele wedstrijd meer vroegtijdig te beëindigen Vorig jaar was ik in erg slechte doen, ook op moreel vlak stond ik op nulpunt, maar dat is gelukkig voorbij. Christel Jennis had te Sinaai gehoopt op een tweede plaats. «Het is een 3de maar kom, volgend jaar doen wij beter en misschien kan ik dan deze wedstrijd winnen. Wat het volgend jaar wordt voor de 9de uitgave konden wij reeds vernemen. De Joggingzal opnieuw plaats hebben, maar het veldloopparcours wordt gewijzegd. Er is sprake dat tegen die tijd de omgeving van de sporthal tot één bouwwerf zal omgetoverd zijn. Voor de mensen van Belsi opnieuw werk aan de winkel. Wij kijken alleszins uit naar 21 november 1982! (Chris)

De Voorpost | 1981 | | pagina 27