■S GRATIS WEDSTRIJC KENNISMAKEN MET O.C.M.W.-SEKRETARIS ALBERT SAEYS VRIJ VAN ZEGEL MET «DE VOORPOST» EN «ONS KLEIN-BRABANT» NAAR DE ZON llllll i - ü/.n.iyoi - L»e voorpost Vervolg van biz. 1 greep hij tijdens zijn le gerdienst naast het ambt van gemeentesekretaris te Meldert. Zijn eigenlijke loopbaan begon hij bij het ministerie van finan ciën waar hij als universi tair het wervingsexamen van adjunkt-kontroleur slaagde. Hij werkte ach tereenvolgens te Aalst en te Gent als kontroleur zelfstandigen en handels vennootschappen. Vanaf 1974 geeft hij ook les aan de Rijksleergan gen voor Technisch On derwijs, Keizerlijk Plein 19 te Aalst, waar hij in hoofdzaak aan toekom stige boekhouders en fis- kalisten fiskale weten schappen onderricht. Achtereenvolgens aan vaardde hij ook tijdelijke leeropdrachten aan het Koninklijk Atheneum Aalst en recent aan het HORIAN, Hogere Han delsschool. Nadat Saeys reeds het examen voor hoofd van de boekhou ding OCMW had meege maakt en bij de twee kanshebbers was liet hij verstek gaan. Hij mikte inderdaad hoger. Albert Saeys is gehuwd met de in Frankrijk gebo ren Lutgarde Duwez, woont in de St.-Jobstraat te Aalst, is vader van dochter Sofie (3 jaar) en bouwt momenteel een woning aan de Elderberg te Baardegem. Is dieren vriend en geïnteresseerd o.a. aan paarden en schapen. Voor het ambt van OCMW-sekretaris, vrijge komen wegens het plotse overlijden van Roger Ponnet, werd door de SP getipt op Jef De Wolf, stadsambtenaar een tijd lang attaché bij minister Galle. De aannemings- voorwaarden zouden zelfs voor deze kandidaat aangepast zijn geworden waarmede de gouver neur van Oost-Vlaande ren echter niet akkoord ging. Een universitair di ploma was noodzakelijk. Examen, geen vergelij kend examen, had dan plaats in liefst drie proe ven. Van het ruim twinti gtal kandidaten kwamen er slechts, na kennis te hebben genomen van het programma, een zevental opdagen. Als juryleden zetelden prof. VUB Lucufier, OCMW-sekretaris Hobo ken De Bruyn en jurist De Meyer, direkteur van het Hymansinstituut. De OCMW-fraktieleiders Ro bert De Pauw, Albert De Winter, De Boeck en Piet Heymans waren waarne mers zonder recht echter tussenbeide te komen. Als eerste proef hield prof. Locufier een voor dracht over «Welzijns zorg in Vlaanderen» met o.m. de kwestie van de geldstroom Vlaanderen - Wallonië en vice-versa. Samenvatting ervan en kritiek erop diende te worden geleverd. Vier kandidaten bleven over na deze eerste schifting. Tweede proef was een maturiteitsexamen waar bij via een interview ge peild werd naar de alge mene ontwikkeling en eruditie. Nu bleven nog slechts twee kandidaten over, Albert Saeys en Humbert Barrez, direk teur van het St.-Elisa- bethziekenhuis, licentiaal politieke en sociale we tenschappen. Ook in de derde proef, OCMW-wetgeving en - praktijk, slaagden beide kandidaten. Meerderheid tegen min derheid, 8 tegen 5 duidde de OCMW-raad op don derdag 29 oktober Albert Saeys aan als OCMW-se kretaris die dan in dienst ging op 3 november. De heer Barrez ging hier tegen in beroep bij de Raad van State wegens o.m. het wijzigen der aannemingsvoorwaar- den zonder sindikaal ad vies en in een periode dat de plaats reeds open stond. Welke zijn de bevoegd heden van de OCMW-se kretaris? Viervoudig, antwoordt ons Albert Saeys. Onderzoeken van de zaken, leiden van de administratie en hoofd van het perso neel van een 700-tal werknemers ver spreid over de centra le diensten van het OCMW, het stedelijk S.-EJisabethzieken- huis en de rustoorden St.-Job, St.-Lieven en Hopperank te Erem- bodegem. de verantwoorde lijkheid voor de- boe king van erkende vor deringen en de vast- gelegdde uitgaven en het opmaken van be velschriften tot beta ling of invordering. toevertrouwen van ta ken aan de sociale dienst namens de raad of het komitee voor de sociale dienst. een reeks administra tieve taken als bijwo nen van vergaderin gen, komitees, opma ken van de begroting, enz. Hoe ziet U de taak van het OCMW? Het O.C.M.W. is meer dan een instelling die de sociale noden tegemoet komt. Naast materiele wordt ook aan sociale, geneeskundige en so- ciaalgeneeskundige dienstverlening gedaan. Ook preventieve zorgen dienen dringend aange pakt te worden. De taken van het O.C.M.W. zijn dus zeer uitgebreid en worden door de wetgever niet tot in de details beschreven. Het O.C.M.W. bezit een zekere autonomie inzake interpretatie en uitvoe ring van de wet. De O.C.M.W.-Raad moet dus zelf gestalte geven aan de hem toevertrouwde verantwoordelijkheid in funktie van plaatselijke behoeften en mogelijk heden. Vriendenkring Koninklijk Atheneum en Rijksbasisschool - Centrum Aalst Zat. 5: 21 u (in zaal FFR): bal ten voordele van het boekenfonds. Gespreks- en Onthaalcentrum (G.O.C.) Zat. 28: 21 u.: «Grote lesbienne- en homofuif» ter gelegen heid van het 1 -jarig vernieuwd kafee. IMAVO (Instituut voor Marxistische Vorming) Vrij 27: 20 u (in de Mikisklub): vormingsavond rond «gehandikaptenbeleid in het jaar van de gehandikapte». Herman Leemans (direkteur van het RIBTO) houdt een inleiding, ledereen welkom. Vrouwenhuis Aalst, Vluchthuis Ninove en HAK Aalst Vrij 27: 20 u (in H.A.K.) informatieavond rond Vrouwen mishandeling. De film «het geduld van vrouwen is de macht van mannen» wordt vertoond, waarna verantwoor delijken van het Vluchthuis Ninove wat vertellen uit hun ervaringen. Inkom: 40 fr. Mannen en vrouwen welkom. Marcellinoklub Zon 29: 14 u: film «de viervoetige kandidaat» (ren- en zoektochten, Walt Disney). In Netwerk Ma 30: 20.30 u: filmvertoning «Aurélia Steiner Melbourne Vancouver» van Marguerite Duras (Frankrijk 1979). Toegang 80 fr. Abonnement voor het ganse filmseizoen: 350 fr. Vrij 27, zat 28 en zon 29: 20.15 u tot 21.45 u.: toneelgroep Janus voert «Stiltes» op. PACT Vrij 27, zat 28, zon 29 en ma 30: 20 u: opvoering «Pakt Vast», een geaktualiseerde versie van «As You Like It» (Shakespeare). Zie recensie elders in dit blad. Jebron Vrij 27: 19.45 u: bijbelbabbel Zat 28: 18.30 u: eucharistieviering. Zon 29: 19.30 u: doe-avond rond «Kerk, wat denk je van je toekomst?» Vrienden Oud Hospitoal en CBS Aalst Zot 28: 20 u (in museum Oud Hospitaal): tentoonstelling «het koraal-architektuur uit de diepzee». Inleiding door F. Matthieu. Toegankelijk verder van 29 november tot en met 20 december, elke dag van 14 tot 17 u. Op zon- en feestdagen van 10.30 u tot 12.30 u. en van 14 tot 18 u. Gesloten op vrijdag. In Galerij S65 Zat 28: van 16 tot 19 u in Spaarzoamheidstraat 65: opening tentoonstelling van tekeningen, assemblages van Theo Kijpers. De tentoonstelling loopt tot 24 januari De galerij is open van woensdag tot zaterdag van 14 tot 19 u, zondag van 10 tot 19 u, gesloten van 21/12 tot en met 5/1. De Kruidentuin Di 120 u (in 't Apostelken); Mare Callebert spreekt over diagnose in de makrobiotiek. Anonieme Alkoholisten Vrij 27: 20 u (in Gildenhuis, Kerkplein, Erembodegem): openbare voorlichtingsvergadering. Een gestabiliseerde al- koholist spreekt over zijn ervaringen, tevens wordt infor matie verstrekt omtrent de A.A.-werking en Al-Anon (die de familieleden der drankzuchtigen groepeert). W.T.C. Den Blok Zot 28: 20 u (in lokaal kafé 't Hoeksken) jaarlijkse souper met huldiging der kampioenen wielertoeristen. T.T.-Kring Aolst Vrij 27: 20 u (in de Mess R.T.T., Vrijheidsstraat): Madeira- projektie door Julien Verschueren. Toegang gratis, voor iedereen. Stodspoppenth eater Zon 29: 10 u: vertoning «de tweehoofdige gevlekte zwam- berjanus» in gemeenteschool, Dorpsstraot 15, Meldert. Op 6 december in Baardegem. Blazerskwintet Harmonia Ma 7: 20 uur (in stadsfeestzaal): kamermuziekconcert met werk van Franz Danzi, Ludwig van Beethoven, André Souris, Jacques Ibert, Freddy Van Loer en Denes Agay. Koninklijke Harmonie «Al Groeiend Bloeiend» Vrij 27: 20u (in stadsfeestzaal): 160ste St.-Ceciliaconcert met op het programma werk van Wagner, Hérold, Porter en Van der Waert. Optreden van gastzanger H. Slagmulder. Toegang gratis Zon 6: 11 u (in St.-Martinuskerk): viering van St.-Ceciliafeest met H. Mis. De harmonie voert er twee werken uit. Sint-Annaparochie Vrij 4: 20u en zat 5: 19.30u: in de Sint-Annazaal wordt een totaalshow gebracht door alle parochiale bewegingen en organi saties met woord, zang, choreografie, volksdans, diamontage en film. De stem van pastoor Biesemans zaliger vormt de leidraad in een brok parochiegeschiedenis waarin lief en leed zullen zorgen voor een lach en een traan. Zon 6: het 25-jarig jubileum wordt gesloten met een plechtige dankmis om 11.30 uur, opgeluisterd door het gemengd koor «Laat blijde weergalmen». Kaarten voor het feestweekend (50 fr.) of steunkaarten (lOOfr.) zijn te bekomen in de St. Annakring, jeugdhuis Teriinden, het St.-Annaklooster bij P. Schotte (Raffel- gemstraat) of bij de parochiepriesters. K.S.K.A. «Door eendracht groot» Ma 30: 20u (in stadsfeestzaal): Kasinoconcert o.l.v. Oct. Boone. Op het programma werken van L. van Beethoven, Puccini, Dvorak, Liszt, Doppler en Gison. Toegang gratis. Toneelgroep «Nieuw Leven» Zat 28, zon 29, zat 5 en zon 6: 20u (in H. Hartkring): vertoning van «Harten Vrouw», komedie in vier taferelen van William Douglas Home. Regie: Vic Moeremans. Toneelgilde Hoger Op Zat 28, zon 29, vrij 4, zat 5, zon 6 en ma 7: 20 uur (in zaal St. Maarteninstituut, Moorselbaan 128): vertoning «Uitvaart» van Sutton Vane. Regie: Frans Pauwels. CMBV Gewest Aalst - Club Zakenvrouwen Ma 30: 20u (in Borse van Amsterdam); toespraak «waar staan wij met ons beleid voor zelfstandigen en middenstanders», door minister Desmarets. Inschrijvingen: mw. Gailly, Burchtdam 31, Ninove (054/33.11.95) VTB-VAB Aalst Do 3: 20u (in zaal 't Kapelleken): voordracht «volkse gebruiken kruiden als genotsmiddel en als geneeskrachtig middel», door Frans De Block. Breng schrijfgerei en papier mee. Vlaamse Vereniging voor Familiekunde, afdeling Aalst Woe 2: 20u: Roger Caluwaerts (V.V.F.-kernlid Brussel en voorzit ter van de Geschied- en Oudheidkundige kring van Wezembeek- Oppem) spreekt over «kaarten en plattegronden als hulpbronnen voor familiegeschiedenis». Culturele Centrale ABVV-Aalst Vrij 27: 20 u: filmvoorstelling «Paul Jacobs en de atoommaffia» (in trefcentrum Driesleutelstraat), Toegang: 40fr. Willemsfonds Aalst Vrij 27: 20u (in Borse van Amsterdam): Robert Venneman (schrijver van humoristische kursiefjes) spreekt over «humor rondom ons en., zo sprak Jerediah!» Toegang leden 40fr., anderen 60fr. Miloc stad Aalst Ma 7: 20u (in jeugdcentrum Zonnestraat): voorlichtingsavond voor toekomstige miliciens. Aalmoezenier Willems komt spreken. Jeugdcentrum Zonnestraat Zon 29: 15 uur: Elvis Presley Memorial Meeting (filmvoorstel ling). Deuren vanaf 14.30 uur. Jeugdhuis Tanu Vrij 27: 20 u: film «Together Brothers», (inkom 30fr.) C.S.C. De Rank Ma 30 20u: paneelgesprek over «architektuur en stedebouw», evolutie en toekomst in het kader van de huidige beperkingen. Sprekers: architekten Francois Strauwer en Johan Baele Kom- mentaar: architekten Albert Bontridder, Achiel Hutsebout en Tony De Winter. Moderator: Hugo De Moor Stedelijk Sportkomitee Vrij 4: 20 uur (in trouwzaal stadhuis): gespreks- en debatavond rond «hef belang van krachttraining (powertraining) in de sport» met sprekers; Piet Bultiauw (lie. Lich. Opv. Technisch adviseur Vlaamse Atletiekliga), Raymond Mertens (Fysical Trainer Club Brugge), Frans Van den Bossche (sportarts en hoofd medische dienst BLOSO). pd Hoe dan de wet interpre teren? Dit kan uiteraard op di verse manieren. «De wet zegt ons niet wat wij moeten doen. Dus doen we weinig of niets». Dit is uiteraard een nega tieve instelling die resul teert in het weigeren van de uitoefening van de funktie. De heer Saeys prefereert dan ook de meer moder ne en ruimere, van meer- menselijk begrip getui gende maatschappelijke dienstverlening. Hier begint dan ook de taak van de politieke mandatarissen die de O.C.M.W.-Raad samen stellen zij geven ten slotte hun beslissingen door aan de sekretaris om het in hen gestelde vertrouwen waar te ma ken en hun verantwoor delijkheid terzake op te nemen. Stelde de fusie van ge meenten supplementaire problemen? De wet op het O.C.M.W. is nog vrij jong (8 juli 1976) en viel bijna samen met de samenvoeging van gemeenten. Dit plaatste o.m. te Aalst on der leiding van voorzitter Martin Van der Speeten het O.C.M.W. voor bijko mende problemen. Eenvormigheid inzake maatschappelijke dienst verlening in alle fusiege meenten moest worden betracht. In tal van kleine re fusiegemeenten was er geen enkele konkrete realisatie qua sociale voorziening. Vandaag de dag kunnen alle inwoners van Groot- Aalst gebruik maken van een ganse waaier van so ciale voorzieningen als verzorging ten huize, warme maaltijden, dien sten voor gezins- en be jaardenhulp. Deze dan als de meest in het oog springende. Dit alles deed uiteraard perso neel, materiaal en geld middelen stijgen. Hoe ziet U de O.C.M.W.- werking in de nabije toe komst? Is de taak van het O.C.M.W. de jongste ja ren veel omvangrijker en complexer geworden, vereenvoudigen gaat die in de toekomst aller minst. We zijn immers beland in een dualisti sche positie. Enerzijds stijgt, mede door de hui dige krisis, het aantal mensen dat op het O.C.M.W. beroep do voortdurend. Anderzij wordt op de ter beschi king te stellen middeli steeds meer en meer zuinigd. Tengevolge van de ki en de ermede gepai gaande sociale afbi komen steeds meer meer mensen bij O.C.M.W. aankloppjitelc om hun recht op mi schappelijke dienstvt ning op te eisen. Mens,) die om allerlei J--T I iVai redens ia, rooi ils iMe «ge H rerjc 'o Sind moe yiee 'nS en ir ïlg< op de R.V.A. geschi worden, jongeren die gevolge van de werkloofcj'nJcj heid in financiële mi lijkheden geraken; joi afgestudeerden die i kunnen gaan stempeleL') Allen komen ze bij h O.C.M.W. het bestaat minimum waarop ze wi telijk recht hebbe ,|f opeisen. De aanvragen blijvi maar stijgen. De gel ,-g middelen blijven dalen. Dit is dan ook de oorza e, van het toenemend grotingstekort van O.C.M.W. waardoor gemeente, die zelf financiële tekorten steeds meer moet bijpassen. reeiio, hee n me iei leef b leer h nenj terk ,00 3ng: es te tter och ■P 5 er v\ m Deze week zoeken we de naam van een bekend streekbier. Om aan de weet te komen over welk bier we het hebben, moet je onderstaande vragen oplossen en de gevraagde letters invullen in het rooster dat we voor jou hebben getekend. Beantwoord je alle vragen juist, dan heb je automatisch de naam van het streekbier gevonden. Veel sukses. Vraag 1. We zoeken de naam van een jong wielrenner die dit seizoen de klassieker Milaan-San Remo won. Schrijf de eerste letter van zijn achternaam in het eerste vakje Vraag 2. Rob De Nijs heeft een tante die op haar dooie eentje naar Amerika trok. Hoe heette die tante? De eerste letter van haar naam schrijf je in het tweede vakje. Vraag 3. In 1976 won hij de Ronde Van Frankrijk en dit jaar werd hij tweede in dezelfde Tour. Hij werd ook verschillende malen eigenaar van de bolletjestrui. Zijn naam graag. Vul de eerste letter van zijn achternaam in het derde vakje in. Vraag 4. Hij scoorde voor Lokeren het enige doelpunt in de wedstrijd tegen Kaiserlautern. Hij is een Pool en is op het voetbalveld makkelijk te erkennen aan zijn kalend hoofd. Vul de eerste letter van zijn achternaam in op het vijfde vakje. Vraag 5. Tenslotte vragen we je nog de naam van de uitvinder van de gloeilamp? De eerste letter van zijn achternaam schrijf je in vakje nummer vier. Schiftingsvraag: We hebben onze sportredakteur twee teerlingen gegeven en hem gevraagd daar driemaal mee te werpen. Geef de som van de drie getallen die hij heeft geworpen. Reglement: 1. Deze wedstrijd staat open voor iedere lezer van «De Voorpost» en «Ons Klein-Brabant», ongeacht de leeftijd. 2. Medewerkers aan «De Voorpost» en «Ons Klein-Brabant» evenals de personeelsleden van Uitgeverij-Drukkerij De Cuyper zijn uitgesloten. 3. Over deze wedstrijd wordt geen telefonische of schriftelijke informatie verschaft. 4. Elke week zal er een winnaar zijn, die een reis krijgt aangeboden. Hij moet die reis binnen een bepaalde periode ook maken en zelf kontakt opnemen met het reisbureau (waarvan we hem het adres zullen bekend maken). 5. Enkel de antwoordformulieren die verschijnen in «De Voorpost» en «Ons Klein-Brabant» zijn geldig. 6. Men mag meerdere formulieren per persoon insturen. 7. De antwoorden moeten ons bereiken de vrijdag nadat de opgave is verschenen (de poststempel zal gebruikt worden als bewijs). 8. Wanneer er meerdere juiste antwoorden zijn, zal de schiftingsvraag de doorslag geven. Mochten er ook dan nog meerdere juiste antwoorden zijn, dan wordt de winnaar uit deze goede antwoorden geloot. ora htk ece Zes )ez€ ijzo leel erdi ewc onr Ar en I AK :hai s re >nfe ven die: eze sden ede Bger >cht □kke V; o V oprr 300 eng ';tob 'Igiè Srshi :boi boi mvr elfst ijda kke Antwoordformulier: Vul dit bonnetje in en stuur het voor vrijdag 4 december terug naar het adres: Reis naar de zon De Voorpost - Ons Klein-Brabant, Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde. Naam: Adres: Leeftijd:jaar 1 2 3 4 5 Schiftingsvraag:...

De Voorpost | 1981 | | pagina 2