Larsen laat Lato Hoe vel Je eei hoge boom? Nipt, maar verdiend Getsksnil RsgtMT Ghrlsilasns Ilobert Wasefge: «Tevreden over jle tweede helft» 32 - 27,11.1981 - De Voorpost L. maar di aaf speelden »d« vermi ien erop ds vernietigen Ien Aerts. ktie ZO ZIE JE MAAR... Mare Verbruggen: «Ik ben er weer bij» Mare Verbruggen was gelukkig: «Het heeft een poosje geduurd, maar ik was er weer bij. Zo zie je maar dat je nooit moet wanhopen.» Verbruggen meende dat hij niet slecht had staan verdedigen en dat hij meer dan op zijn beurt een goeie voorzet gaf. Maurits De Schrijver: «Moeilijk gaat ook» Maurits De Schrijver weet dat het in Kaiserslau- tern verdomd moeilijk wordt om zich te kwalifi ceren: «We zullen ginds onder hoge druk staan. Maar moeilijk gaat ook. Vergeet niet dat Larsen en Lato twee jongens zijn die in alle omstandig heden goed zijn voor een doelpunt. Als we ginds scoren, moeten de Duitsers drie keer Hogenboom verslaan, en dèt zal geen lachertje worden voor de Germanen. Ik heb vertrouwen.» Gregorz Lato: «Krappe voorsprong» Gregorz Lato stond er na afloop kiplekker en niet eens getekend door de enorme inspanningen bij: «Die Briegel is inderdaad een lastige klant. Toch kreeg ik meer bewegingsvrijheid dan ver wacht. Bij dat doelpunt was hij nergens.» Op de vraag hoe het komt dat hij volle negentig minuten loopt en blijft lopen, antwoordde hij dóódsimpel: «Ik ben nog jong, en dan moet je op geen inspanning kijken». De 1-0 voorsprong vindt de Poolse internatio naal een beetje aan de krappe kant, maar de kwalifikatie zit erin. Ronny Somers: spelen onmogelijk «Dokter Martens gaf me slechts twee kansen op tien om te spelen tegen de Duitsers. Het werd niets. Ik weet zelfs niet of ik zondag tot voetbal len bekwaam ben. Jammer. Ik zou zo graag mijn steentje hebben bijgedragen, maar ik moet zeg gen dat de jongens het beste van zichzelf heb ben gegeven en de kwalifikatiekans op een kier hebben gehouden.» Bob Hogenboom: «Nooit in paniek» «Ik was nooit in paniek. Daiving zou zich met de gevaarlijk koppende Briegel inlaten. Bob heeft dat prima gedaan, zodat er nooit enig gevaar uitging van de Duitse stormram. Daarenboven dekte Maurits De Schrijver me in de rug bij de hoekschoppen. Ik stond er boordevol zelfver trouwen bij», vertelde Bob Hogenboom die werkelijk briljant was tegen Kaiserslautern. Reportage: Robert Coremans Hugo Aerts Marcel Van Hauwermeiren Foto's: Daniël Michiels. Gehoord... Zegde trainer Feldkamp voor «Radio Süd-West»: «Ik zie het hier op een 0-0 aflopenDat was vóór de match. Volgens de korrespondent van DP A had Lokeren tijdens de eerste time de beste kansen. De journalist die voor Fusbalwoche naar de wed strijd had gekeken, vertelde dat Kaiserslautern enige tijd nodig had om na het doelpunt van Lato opnieuw zichzelf te worden. De Duitsers poogden nadien meer vaart in het spel te krijgen, doch tegen een degelijk Lokeren was dat geen makkie. Trainer Feldkamp na de wedstrijd: «We hebben een beetje onszelf verslagen. Na het doelpunt liepen de jongens er een beetje nerveus bij. Met die 1-0 blijven onze kansen meer dan reëel. Hier hebben we ons meer op verdedigen dan op aanvallen toegespitst. Ik zie het zitten». Preben Larsen: «Goede uitgangspositie» «Ik ben ervan overtuigd dat we ginder onder zware druk zullen komen,» stelt Preben Larsen. «Maar vergeet niet dat zij nu verplicht zijn om het spel te maken en... minstens tweemaal moeten sco ren. Onze countertaktiek zal daar allicht beter tot zijn recht komen. Europees scoorden wij trouwens in iedere wedstrijd, behalve op AZ, maar ja, daar was ik er niet bij. Neen, in alle ernst, ik meen dat we een serieuze kans hebben om de volgende ronde te halen.» B.C. Mommens en Gudjohnsen gooien zich naar de bai. Lato en Larsen staan op vinkenslag (SC Loken Kaiserslautern 1-0) (dm) Mini Temse - Debo Lovendegem 3-2 Mini Temse heeft het tij dens zijn jongste thuiswed strijd weer verre van ge makkelijk gehad. Een vlug ger gestarte bezoekende formatie kon in de 5e mi nuut langs Erik De Backer op voorsprong komen (0-1). Maar Temse dat de laatste weken bijna steeds eerst een tegendoelpunt moet slikken om op toerental te komen, herstelde zich nog in dezelfde periode. Uit een samenspel met Harry Lies- sens scoorde Guy Van Hoeylandt met een af standsschot de gelijkmaker (1-1). In de tweede periode was de thuisploeg het vlugst uit de startblokken. Eerst kannonneerde Rudy Beck de bal tegen de paal. Even later ontfutselde Staf Arbyn een verdediger de bal en legde die feilloos ach ter de bezoekende portier tegen het net (2-1). Hierna golfde het spel heen en weer en voor beide doel- monden deden zich pran gende fazen voor. Onmiddellijk na de kamp wisseling was een goede in greep van André De Wolf nodig om de bezoekers van de gelijkmaker te houden. De leiders drongen verder aan, maar moesten attent zijn voor de bezoekers, die als een schicht uit hun de fensie naar voren schoven eens in balbezit. In de slot- faze van de periode trapte Staf Arbyn de bal tegen de paal, maar de goed gevolg de Dany Meersman mikte het leder in het doel (3-1). Lang kon Temse niet jui chen want nog in dezelfde minuut was het weer Erik De Backer, die de ploeg dichterbij bracht (3-2). In de vierde periode dwong Rudy Beck een strafcomer af, maar Temse kon hier van geen gebruik maken om de score op te drijven. Temse vertoefde het meest op de bezoekende speel- helft, maar Lovendegem toonde zich sterk in verde- Ryok diging. Jean De Tenue Met het degelijk duo Rudy Beck en Hl Lieseens in de voorh< André De Wolf en Altf» zc Brijs als defensief inges 1 de spelers voor doelm de k Jean De Rijck ging Ten 'Iploi de laatste vijf minuten Slechts éénmaal gleden i Lovendegemboys door mazen van het net, mi L,", met een prachtreflex bi doelman Jean De Ryck i team overeind. Vrijd 1 moet Temse een moeilij verplaatsing maken ni de Pinte. Mini Temse ha j' nochtans om eerst de Pil en daarna een pint pakken. MINIVOETBAL MV. Oud en Nieuw Zele - 8t. -Eloois-Winkel: 5-2 Al vlug slingerde Rog. Christiaens zich doorheen de Westvlaamse verdedi ging, maar zijn eindschot trof de linkerpaal voluit. Verdedigers Steeman, Van Cauteren en Arm, Chris tiaens waren op hun hoede bij de counters van de be zoekers, die steeds voetbal lend poogden uit te breken. Halfweg de eerste set gaf Toon Van Cauteren een fraaie doorsteekpas langs buitenom en Marnix Boey- kens joeg de bal binnen. Even nadien werd een kom- binatie Van de Velde - Boey- kens door eerstgenoemde krachtig binnengeschoten (2-0). Toen Steeman een verre voorzet met het hoofd verlengde was er een puike reflek8 nodig van de bezoe kende keeper. In de tweede speelhelft flitste Roger Christiaens enkele keren doorheen de defensie en kon eerst via strafcomer en even later met een knap schot tussen de benen van de doelman de stand opdrij ven tot 4-0. Onder impuls van Dirk Demets (ex-KV. Kortrijk en Menen) kwa men de Westvlamingen te rug tot 4-2. Deze tegendoel punten waren verdiend ver mits doelman Luc Poppe reeds enkele malen op al zijn keeperstalent had be roep gedaan. De eindcijfers kwamen er uiteindelijk langs Marmx Boeykens. Even voorbij de middellijn nam hij een voorzet van Van de Velde in één tijd over en deze schicht zoefde voorbij een onthutste doel man (5-2). Wanneer Oud en Nieuw geen voeling met de top wil verhezen moet het in zijn komende wedstrijd Geraardsbergen de das om doen, in afwachting van konfrontaties met topploe- gen als Zottegem en St. Gillis-Waas. (ajz) WERNER VAN DER FRAENEN Toch weer mooi van Wei Van der Fraenen. De stenaar startte in Overjj bij de «grote mensen» finishte er als zevende, de B's te Sint-Maria La! «ten kwam Werner als numJ zes over de streep, (m PAEL LAIJWAERT Paul Lauwaert verovt twee ereplaatsen: vierde itui Lokeren (B) en achtste ifl er, A-veldrit te Merelbeke. (ra1 een 'int per alle 50 de do ke er 9evar d hie ilplei voo terrei lang Kan een Men hoopte op wat meer Westduits bezoek op Di nam. Men had er zelfs het programmablaadje v aangepast. Maar er kwamen geen horden van ovei Rijn. In plaats van de verwachte twee tot drieduii Kaiserslauternsupporters waren er slechts een honderden. Maar ze lieten zich wel horen, die sers. Vooral in de eerste helft toen ze, met een Duits biertje en een Jagermeister op de reklamel den voor ogen, hun Rode Duiveltjes vokaal wat st( meegaven. Die steun hadden de stoere bonken precies die eerste vijfenveertig minuten niet nodig, stoeiden aardig met hun speelgenootjes uit het Wai land die heel wat meer last van de zenuwen bleken hebben. Ook de plaatselijke supporters, voor één I in massa naar Daknam afgezakt, wisten aanvanki niet al te goed hoe ze hun kol leg a's moesten o\ stemmen. En nochtans waren wij ditmaal in de mi derheid tegenover de Duitse agressor. Vooral toi bleek dat de Duitse reuzen nogal eens gevaar v Hoogenboom brachten waren de Waaslandse supi ters stil als een muis, waarschijnlijk om hun toch maar niet uit koncehtratie te halen. Want Kaisers 0 lautern is gevaarlijk. Vorig jaar was Anderlecht de 1FCK toch al in de eerste ronde gewipt, de wedstrijd vorderde kwamen de Waaslanders vanonder de schijnwerpers en vooral de beseften toen dat het wat sneller moest gaan. spelers hielden er plots eenzelfde mening op na. laatste minuten van de eerste helft hoorden we nog steeds veel Briegell Briegel!, afgewisseld aardige heimatliederen. Na de rust was er onmiddellijk sfeer, op en rond terrein. Lato had Lokeren knap op 1-0 gebracht, en was het sein voor de Waaslandse voetbalfanaten hun aanwezigheid nu eens echt te tonen. Zelfs defnthe vlaggen werden nu ontvouwd. Men kon maar weten? De belangrijkste opgave voor Lokeren de Duitsers van een tegendoelpunt te houden schare leukerds zag het zo niet. De Duitsers als voorheen en werden in hun akties nog steeds owe onverdroten gesteund. Het werd nog meermalen heel erg stil op maar gelukkig vangen hoge bomen veel wind. Bij Duitsers mag de klubleiding inmiddels gerust trainer Feldkamp inderdaad de bons moet heeft men een massa goede oefenmeesters tussen di u get supporters. Nu echter hielpen de vele raadgevingen o de van hogerhand nog maar weinig. Ook die van Feld iwerk kamp zelf trouwens niet, alhoewel de man van aan lijn geweldig zijn best deed om zijn Duiveltjes tot beters aan te porren. De Duitse vokale steun derde, de 1 FCK vlaggen verdwenen. Briegel en defcchll zijnen hielden het voor bekeken. Ze rekenden Belgen bij de volgende veldslag totaal te maar dan moeten ze wel eerst die Hoge(n)boot4tlqic» vellen. Hugo Het heeft uitgerekend 45 minuten geduurd alvo rens Lokeren een passend antwoord vond op de mandekking van de Duitsers. Gesteund door een doelpunt, onmiddellijk na de rust, begonnen de Waas lander s plots anders, veel vlotter te voet ballen. Men kon regelmatig leskomen van zijn manne tje, zodat rustig kon worden gekombineerd. Een tweede goal zat er echter niet meer in. Of deze geringe voorsprong voldoende zal zijn om zich op 9 december met een gerust gemoed op de Betzenberg aan te bieden, laten we in het midden. Feit is dat Lokeren met zijn counterploeg zeker niet kansloos is. Het begon allemaal eerder saai. Een langdu rige studieronde met wederzijds aftasten. Het eerste, zij het dan nog ongevaarlijke schot, binnen de palen, viel a-an de 15de minuut. Even daarna was het bijna raak. Hofeditz maakte zich klaar voor een voor zet, maar gaf zijn schot in laatste instantie zo veel effekt mee dat het verrassend in het zijnet draaide. Lokeren had duidelijk last met de individuele dekking, een systeem dat in de Bundesliga schering en inslag is. Bij balbezit behielden de Duitsers zo lang hét le der tot één van de maats vrijkwam. Bij balbezit van de thuisploeg zocht iedereen zijn aangeduid mannetje weer op, zodat zelden ruimte kon wor den gekreëerd door de thuisploeg. De naam La to had de Duitsers nogal wat schrik ingeboe zemd. Hem kenden ze immers nog als Pools in ternationaal tijdens de wereldbeker in Duits land, waar hij topscorer werd. Dat was voor hen reden genoeg om aan vankelijk hun beste spe ler, Briegel, met de Lato- karwei te belasten. Brie- gel deed evenwel meer dan alleen maar stug verdedigen. Zijn regel matig mee oprukken deed de thuisploeg beven. Na een half uur knal de Hofeditz op de paal. Een minuut later was Larsen gevaarlijk. Een verrassende voorzet van een weer opperbeste Dal- ving werd door de Deen op een gestrekte Reichel geknald. De Duitse doel man bewees hiermee niet de eerste de beste te zijn. Wie anders is er in staat om de Zweed Hellstrom uit de ploeg te houden na een kwetsu- renperiode? Een vrijschop van Verheyen werd via de vingertoppen van Rei chel overgetoetst en de opgerukte Wolf trof nog net voor de rust de paal. Betaald antwoord op de individuele dekking Het bord wees nog de eerste minuut aan van de tweede helft, toen Mommens kopt op doel, maar Reichel zal de situatie opklaren (Lokeren-Kaiserslautem 1-0) (dm) Larsen van een verkeerd De Italiaanse grensrech- maneuver in het Duitser middenveld profiteerde om snel door te gaan. Het risiko bij zo'n man dekking is dat je geen supplementaire verdedi ger kan gebruiken en de lijn verdediging door de snelheid van de Deen werd verrast. Enkel La to was gepast gevolgd. Op het ogenblik dat Ei- gendorf wou ingrijpen kreeg hij het leder toe gespeeld en versloeg Reichel met een laag tegenvoets schot (1-0). Net of dat het sein was waarop de Lokeraars hadden gewacht om het nodige zelfvertrouwen te krijgen. Het ging plots allemaal veel vlot ter in zoverre zelfs dat Briegel zich niet meer waagde aan enig opruk- werk. En dan plots een bijna onopgemerkt inci dent dat echter serieuze gevolgen kan hebben voor de terugwedstrijd. ter vlagt niet voor bui tenspel en Briegel doet daar humeurig over. Het kollegiale, bescher mende gevoel van de scheidsrechter doet hem plots naar zijn zak grij pen en daar... verschijnt het geel. Op zichzelf niet zo'n ramp, maar onze Duitse kollega meldde ons dat him sterspeler datzelfde kartonnetje al eens te zien kreeg in de eerste wedstrijd om de Uefa- cup. Dat zou betekenen dat Briegel er over twee weken niet zou bijlopen. Wij geloven niet dat iemand uit de Lokerse groep hem dat kwalijk zal nemen. Robert COREMANS De ploegen: Sporting Lokeren: Hoogenboom, Dobias, Snelders, Verbruggen, De Schrijver, Daiving, Verheyen, Gudjohnsen, Lato, Mommens, Larsen. FC Kaiserslautern: Rei chel, Wolf, Eigendorf, Melzer, Briegel, Neues, Geye, Eilenfeldt, Hub- ner, Funkel, Hofeditz. Wisselspelers SC Loke ren: Ingels, Laroy, Van Raemdonck, Lubanski, Tolmie. Wisselspelers FC Kai serslautern: B rummer, Schuhmacher, Dusek, Brehme, Hellstrom. Scheidsrechter: Menega- li (Italië) Grensrechters: Patrucci en Aliobelli (It.) Uefa-waarnemer: Po- troille (Finland) Toeschouwers: 11.000 Gele kaarten: Snelders en Briegel Doelpunt: 46' Lato i-o Het was na afloop var de wedstrijd niet direkt duidelijk voor de Lokerse oefenmees ter wat hij nu precies over de behaalde uitslag moest denken. «Vóór de wedstrijd «Achteraf bekeken zouden wij allemaal wil- zou ik toch graag een len tekenen hebben voor goaltje meer van ons ge- een overwinning zonder zien hebben, want Kai- tegendoelpuntaldus serslautern is toch een Waseige. erg sterke ploeg die op speelwijze. Vooral onze twee laterale middenvel ders, waarop wij sterk hadden gerekend om ga ten te maken, werden bijzonder goed geblok keerd. Over de tweede helft ben ik evenwel zeer tevreden. Ons spelpeil steeg aanzienlijk en in- dividueel kwamen we veel meer tot initiatie ven. Zo bekeken maken we wel een kans. De uit gangspositie is in ieder geval beter dan deze van de Betzenberg waar- Spartak Moskou dat schijnlijk zal gesteund thuis 2-1 won, en dan worden door zo'n 25 A naar de Betzenberg 30.000 entoesiaste toe- moest. Zij moesten daar schouwers. De opdracht open spelen en kregen is dan allesbehalve ge- er zo maar eventjes vier makkelijk. binnen, al moet ik daar De eerste helft zijn wij onmiddellijk aan toevoe- er individueel wat ma- gen dat er enkele dom- gertjes uitgekomen. Wij me doelpunten bij vonden niet onmiddel- waren.» lijk het antwoord op hun

De Voorpost | 1981 | | pagina 32