GROOT-LEDE TUMULTUEUZE OPENING VAN P.O.-BIBLIOTHEEK M TUKMOLEN VAN IMPE OORZAAK HEFTIGE DISCUSSIE IN LEEDSE HUISHOUDEN KLEINE VERSCHUIVING IN WERKLOOSHEID DE TUKMOLEN EEN BROK GESCHIEDENIS GESLAAGDE HI-FI EN VIDEO-DEMONSTRATIE IN WIJK «KLEINE KOUTER» OP KOMST IN LEDE 10-4.12.1981 - De Voorpost service De officiële opening, zaterdag 28 november, van de ling op de avond van de «offi- plaatselijke openbare bibliotheek te Lede heeft een allesbe- ciële opening» nog steeds niet halve feestelijk verloop gekend. Dat de sfeer niet sereen betaald, zou zijn werd reeds duidelijk toen de plaatselijke Volksu- De gemeenteraad van 24 nie-afdeling de donderdag voor de plechtigheid via een februari 1981 stelde ook het persmededeling meedeelde dat haar schepen van kuituur, beheersorgaan van de POB Jules Hendrickx, van het afdelingsbestuur verbod had aan, samengesteld uit de qekregen om de officiële openingsrede uit te spreken, evenredige vertegenwoordi- Waarnemers wisten dat niet alleen van Volksunie-zijde ging van de politieke strekkin- protest tegen deze officiële opening was gerezen. gen, die bestaan in de betrok- nieuwe dienstreglement i bibliotheek gesloten op z dagnamiddag en zondar middag. Twee maand was het geleden dat de gemeenteraad nog eens vergaderde. Van uit de Leedse sport- en sociaal- culturele verenigingen was er de verwachting dat de subsi diëring aan bod zou komen. Ze zullen nog een tijdje moeten wachten. Negentien punten waren voorzien op de agenda waarvan twee in geheime zitting. Bij de onderbreking waren reeds elf punten afgehandeld zonder noemenswaardige moeilijkheden. Punt twaalf: vaststellen van het ontwerp tot restauratie van de Impense Tukmolen zou daar verandering in brengen. Bij de aanvang van de zitting wenste burgemeester Grep- don ontslagnemend raadslid De Brouwer een spoedig her stel waarna hij mevr. Danckaert - Venneman de eed afnam. Was het een gewilde vergissing als hij sprak van het ontslag van Aimé De Cuyper? Deze merkwaardige lapsus zorgde wel voor de nodige glimlachjes in de zaal. Tijdens de bespreking van de volgende punten verwijderde schepen Minnebo zich enkele malen. Achteraf zou blijken dat hij zijn fractiegenoot Impens telefonisch had weten te over halen deel te nemen aan de bespreking. Wenste deze lie ver het debat rond de Impense Tukmolen te ontwijken? Schepen Henderickx las een brief voor van de Dienst voor Monumenten en Landschaps- zorg, waarin de Commissie van deze Dienst wijst op de plichten van Lede als eigenaar van een geklasseerd monu ment. Lede dient de molen in een eerste fase te bescher men tegen verder verval en in de toekomst er voor te zorgen dat hij in zijn oorspronkelijke toestand hersteld wordt. Reeds enkele maanden gele den was het ontwerp tot res tauratie van de molen door een meerderheid bestaande uit de opppositie (CVP) met de hulp van de twee socialisti sche raadsleden Cobbaut en Impens een eerste maal ver worpen. Vandaar het schrijven van het Ministerie. Ook had den enkele neringdoeners van de wijk Papegem gevraagd om de restauratie terug op de agenda te plaatsen. Schepen Henderickx wees er op dat de gemeenteraad de werken voor het instandhou den en de aanstelling van een ontwerper reeds goedkeurde. De punten ter verdediging voor een definitieve restaura tie waren ook vroeger ai aan bod aekomen. Fractieleider voor de CVP, Ruyssinck, verheugde zich over de zakelijke aanbreng en maakte de opmerking dat het schepencollege er eigenaardi ge gebruiken op nahoudt. Her haaldelijk wordt er teruggeko men op vroegere genomen beslissingen. Hij zegde dat daar een einde aan moest ko men en drong aan om de be staande beslissing te respec teren. De molen, beweerde mr. Ruyssinck, is geen monu ment meer; zelfs van instand houden is er geen sprake want er is geen molen meer. Waar na hij de vergelijking maakte met het nieuw op te richten sportcentrum. In detail begon hij een inventaris op te maken van tot hier toe uitgegeven gelden enkel aan ontwerpen. Schepen Henderickx kwam tussen en stelde dat het niet ging om het sportcentrum Er is al heel wat te doen geweest rond de houten windmolen van Papegem, de zogenaamde Tukmolen. Na talloze onderhandelingen met de toenmalige eigenaar, de stad Blankenberge, die uit een eventuele verkoop aan Lede zoveel als mogelijk winst wou halen, werd, mede via de tussenpersoon Albert van Hove, een koopovereen komst bereikt die voor Lede meer dan gunstig genoemd mocht worden. Een korte historische schets Volgens oude archieven werd de molen gebouwd begin 16* eeuw. In de 17* eeuw was hij eigendom van de familie Meuleman. Begin 19* eeuw kwam hij in het bezit van de familie Impens. In 1956 werd hij verkocht aan advokaat Michel d'Ursel-De Boussies uit Heks (Limburg). Begin 1973 kwam een brief aan bij de familie Impens vanwege de stad Blankenberge met akkoord voor aankoop van de molen. Op dat ogenblik was plotseling ook de stad Aalst geïnteresseerd. 18.6.79: beschermd monument (K.B.) (Tussen 1956 en 1973 had de familie Impens de molen teruggekocht). Ondertussen waren er onderhandelingen tussen Lede en Blankenberge, dat plotseling niet meer geïnteresseerd blijkt te zijn aan overbrenging naar de eigen stad omdat Minister De Backer (CVP) subsisides weigert. Blanken berge laat ondertussen de molen vervallen. Er moet dus snel opgetreden worden. 6.5.80. Gemeenteraad van Lede geeft het Schepenkolle ge de toelating om tot 500.000 F te gaan voor de aankoop van de molen. Voor de voorlopige instandhoudingswer- ken zijn kredieten voorzien in de buitengewone begroting voor 1980. Er moet een spoedprocedure ingezet worden. 22.5.80. Het Schepenkollege van Lede beslist tot aan koop van de molen, mede dank zij de tussenkomst van de Leedse Blankenbergenaar Albert van Hove, voor de som van 200.000 F, dus minder dan de helft van wat Blanken berge aanvankelijk eiste. Ondertussen werd een specialist-restauratie-ontwerper aangeduid: architekt Manman uit Lokeren. Aanbesteding instandhoudingswerken: 28.5.80. Firma Peel, Gistel staat op 391.000 F, BTW inbegrepen. Na toezegging heeft de firma 30 dagen de tijd om die noodzakelijke werken uit te voeren. Verdeelsleutel voor de werken: Rijk: 60%. Provincie: 20%. Lede: 19%, Blankenberge 1%. Bij de eigenlijke restauratie komen het Rijk 60% en de Provincie 20% tussenbeide. Er bestonden plannen om de molen, na ontmanteling, enkele meters te verplaatsen, zodat hij op gemeentegrond zou komen te staan. Daardoor zou hij na heroprichting vrij toegankelijk komen en zouden de eige naars van de grond waarop hij nu staat door latere werken en eventuele bezoekers niet worden gestoord. Ondertus sen moest op 31 maart 81 gestemd worden over het ontwerp van restauratie, dus nog niet over de aanbeste ding van de werken zelf. Schepen Henderickx legde toen de nadruk op het belang van het kultureel patrimonium en stelde dat in de toekomst meer en meer belang gehecht zal worden aan het Vlaams architektonisch verleden. Op die datum werd dat ontwerp door de oppositie (CVP) (met Impenaar Denis De Pauw) en de socialisten Cobbaut en Impens weggestemd, nadat Mr. Ruyssinck een pleidooi tegen restauratie had gehouden, gebaseerd op drogrede nen: het schenden van het biotoop (dat er al lang niet meer is) en het verspreid liggen van de gebouwen (motenhuis/molen). Die punten werden al eerder weer legd. Maar werden nu (24.11.81) opnieuw door Mr. Ruyssinck aangehaald. Uit het verloop van de laatste gemeenteraden kan, na een beetje cijferen de konklusie getrokken worden dat de gemeenteraadsleden voor de financiële tussenkomst van Lede diskusieerden over 20% van 7 miljoen, d.w.z. 1 400.000 F. De restauratie van de Tukmolen moet in een breder perspektief gezien worden. Samen met de Fau- conniermolen, die op dit moment gerestaureerd wordt dank zij de tussenkomsten van VU-Provincieraadslid P. Jules Henderickx in de Oostvlaamse Provincieraad, hierin gevolgd door de CVP-fractie. Deze stenen windmolen, samen met de houten Tukmolen van Papegem en de watermolen Props van Impe hadden een uniek trio kunnen vormen als trekpleister voor dagjesmensen, toe risten, rallydeelnemers, rustige wandelaars en natuurlief hebbers. maar om de Tukmolen. Onder tussen was Ruyssinck tot het besluit gekomen dat het sport centrum reeds meer dan drie miljoen kost zonder dat er ook maar één steen op elkander staat. Heftig bewogen weder voer de schepen dat deze ar gumenten niets te maken had den met het voorgestelde ont werp, noemde de tussenkomst van de fractieleider een advo- catenstreek en wendde zich tot de burgemeester om over te gaan tot de stemming. Het viel alle aanwezigen op dat burgemeester Grepdon opvallend en ongewoon onbe wogen en statisch als een sfinx bleef, terwijl hij op vorige gemeenteraden Mr. Ruyssinck steeds direkt afhamerde van zodra deze (naar zijn oordeel) wat te lang uitweidde of niet bij het agendapunt bleef. Dit gaf ook de gelegenheid aan raadslid Cobbaut (SP) om zijn oude stelling te verdedigen. Het restauratieontwerp was reeds vroeger verworpen en de zeven miljoen voor de her stelling vallen te duur uit. Ze kunnen voor meer sociaal ge richte zaken gebruikt worden. De burgemeester rondde af, herhaalde dat het om het ont werp ging en niet om de uit voering van de werken. Wordt dit ontwerp niet goedgekeurd dan is het niet meer nodig andere ontwerpen naar voor te brengen. Na een laatste in breng van raadslid Galle dat er wel een verschil is tussen ont werpen werd er over gegaan tot de stemming. SP-leden Cobbaut en Impens, leden van de meerderheid, stemden samen met de oppo sitie tegen zodat het voorstel terug venworpen was. Het is wel eigenaardig te moeten vaststellen dat in de vorige gemeenteraad de CVP, tegen het slapen af, een reeds goed gekeurd dienstreglement van de gemeentelijke bibliotheek mede wijzigde zodat de biblio theek de zaterdagnamiddag en de zondagvoormiddag ge sloten is geworden voor het publiek. Van politieke moraal gesproken... A.M. Antoon Mertens in naam van de Vaste Kommisslt wj van Advies Na de openlngswaM van burgemeester Grepda H H de meer technische en his GDRAi I flT f I 1 sche t°elichting van de ki ,zw Ac jjÉf» I ymÊÊimlBÈ'' re,e werker Re9 Delan' den M vroeg de voorzitter van pderinc Hga ÊMMMfflm: Vaste Kommissie van Adi j t>egc v, .JAfM - 'fPff de heer Antoon Mertens, ,nking€ lating aan de burgemes je gen om enkele woorden te rid f-SP-Vl ymm tot de aanwezigen. Dit ■PW'-Jmk Jlli hem geweigerd door de bu rachtin wm mS MÉ;, meester, die in zijn beslis liens' Mf I JJm Wjijr m gesteund werd door sche intwooi Noël. Ondertussen was si iu|e-1 'v|p0T JlBBnp, pen Minnebo komen opda beperk Jr *WÊBm uit de achtergrond en stei en dan ook de beslissing van del ]||en rl |Bl 9emeester- Andere schi gelijke nen doken in paniek weg ie luur> belendend lokaaltje, duid ten'ku de diskussie en de fotog rfserv| ontwijkend. n< waarv. persmedewerkers een p |jn mededeling van de heer tot res Mertens in hun bus, waari ;en hen de inhoud van zijn teks gn ejfl de reden van zijn aktie n j«jgdr< deelde: wrlijks ■PPF Wij citeren: Geachte I „en. HHP9HHHK- Burgemeester. imatig Burgemeester Grepdon weigerde het woord te verlenen aan Toon Mertens en weigert tevens zijn In enkele weken tijd ken eria lei petitie in ontvangst te nemen. Schepen Noël valt de burgemeester bij. Enkele schepenen duiken de lokalen van de vroej iffen, intussen in paniek weg door het deurtje, duidelijk de discussie en de fotograaf ontwijkend, (foto Rijkswachtkazerne een jblil^d Wij schreven al eerder dat wij hoedje-af doen voor het initiatief van het komitee van de wijk «Kleine Kouter» In Lede. En ook nu weer waren zij met een tijdsgebonden initia tief van de partij: een info- weekend over hi-fi, video enz. Wie enigszins geïnteres seerd is in die onderwerpen moet duidelijk niet meer naar de Funkausstellung naar Ber lijn of de beroemde geluids- en videotentoonstelling in de RAI in Amsterdam. Wat Ludwig's Diskoteek presenteerde in het ontmoe tingscentrum van de wijk «Kleine Kouter», houdt zeker de evolutie bij. Dat betekent dat wie een bezoekje heeft gebracht aan de hi-fi/video- tentoonstelling die werd geor ganiseerd in het ontmoetings centrum van de wijk Kleine Kouter, zeker aan zijn trekken is kunnen komen. Laten wij hopen dat het wijkkomitee ini tiatieven blijft nemen die in die richting uitgaan. K.D.C.) Ook binnen de Vaste Kom missie voor Advies van de P.O.B. bleek men niet al te gelukkig te zijn met de gang van zaken. En dat tot nu toe reeds 17 kulturele verenigin gen van groot-Lede, van ver schillende ideologische en filo sofische strekkingen, een peti tie ondertekenden tegen de nieuwe openingsuren, was reeds een teken aan de wand. Tevens viel de afwezigheid op van Ernest Galle (CVP), on dervoorzitter van het beheers orgaan van de POB, zodat het bestuur van dit orgaan eerder mager vertegenwoordigd was. De voorzitter ervan, schepen Jules Henderickx, was zoals eerder gezegd niet komen opdagen. Infrastruktuurwerken of er kenning: wat werd er gevierd? daanteverwisseling. Wat rden it fokte :heic rek oa vers- mao Beckers, samen met het personeel (foto KDC) Het arrondissement Aalst deed het op werkloosheidsge- bied tijdens de maand oktober 1981 opnieuw, zoals tijdens september, relatief goed. Relatief wil zeggen ten opzichte van de nationale werkloosheid. Ondanks deze vaststelling, zien we echter toch dat de werkloosheid in absolute cijfers uitgedrukt nog altijd zeer hoog blijft. Daarom is het dan ook zeer te betreuren dat het arrondissement Aalst niet meer in aanmerking komt voor de toekenning van streek- hulp. Nationaal vrouwen. In vergelijking met de maand september is dit Op 31 oktober 1981 bedroeg 5.578 eenheden of 1,37% het aantal uitkeringstrekken- meer. In verhouding tot de de volledig werklozen aktieve bevolking bedraagt 406.545 eenheden waarvan de werkloosheidsgraad 176.835 mannen en 229.710 9,8%. Voor de mannen is dit TABEL I: UITKERINGSGERECHTIGDE VOLLEDIG WERKLOZEN: ARR. AALST - OKTOBER '81 Arbeidsgeschikth. Mannen Vrouwen Totaal Normaal 4.560 6.136 10.696 Gedeeltelijk 755 770 1.525 Zeer beperkt 604 611 1.215 TOTAAL 5.919 7.517 13.436 Andere verplicht ingeschrevenen 1.012 1.325 2.337 ALG. TOTAAL 6.931 8.842 15.773 Waarvan - 25 j. 2.328 3.256 5.584 TABEL II: GEKONTROLEERDE VOLLEDIG WERKLO ZEN: OKTOBER '81 Gemeente Mannen Vrouwen Totaal Lede 203 308 511 Impe 30 38 68 Oordegem 47 67 114 Smetlede 24 36 60 Wanzele 26 50 76 LEDE 330 499 829 Erpe 109 116 225 Mere 155 118 273 Aaigem 45 35 80 Bambrugge 33 37 70 Burst 64 94 158 Erondegem 47 65 112 ERPE-MERE 453 465 918 Aalst 911 1.243 2.154 Baardegem 33 40 73 Erembodegem 204 311 515 Gijzegem 39 62 101 Herdersem 51 88 139 Hofstade 86 137 223 Meldert 57 68 125 Moorsel 119 128 247 Nieuwerkerken 203 213 416 AALST 1.703 2.290 3.993 6,8% en voor de vrouwen 14,9%. De toename van de volledi ge werkloosheid heeft zich vooral geuit tijdens de eer ste helft van oktober. Noch tans ondergingen de horeca- sektor 1.259) en de bouw 1.049) een konstante ver hoging gedurende de hele maand. Wanneer we de cij fers van de overeenstem mende maand van vorig jaar bekijken, zien we dat er op dat ogenblik 350.230 eenhe den waren (135.290 mannen en 214.940 vrouwen). Verge leken met de gegevens van dit jaar telt men een stijging van 56.315 eenheden of 16,1% 41.545 of 30,7% voor de mannen en 14.770 of 6,9% voor de vrouwen). Arrondissement Aalst Op 31 oktober 1981 bedroeg het aantal uitkeringstrekken- de volledig werklozen 13.436, waarvan 5.919 man nen en 7.517 vrouwen. In vergelijking met de maand september is er een geringe toename waar te nemen. De stijging van de werkloosheid bedroeg namelijk slechts 27 eenheden of procentueel uit gedrukt van 0,20%. Deze ge ringe toename is het resul taat van twee grote tegenge stelde bewegingen. De man nen kenden namelijk een stijging met 130 eenheden, terwijl de vrouwen een ver mindering kenden met 103 eenheden. De werkloosheidsgraad ten opzichte van de aktieve be volking bedraagt 12,57% tegenover 9,8% voor het Rijk. Wanneer we de evolu tie van de werkloosheid per beroepsgroep gaan bekijken dan zien we dat het vooral de bedienden zijn die een daling vertonen (- 85), de kleermakers daarentegen kenden een toename 16), alsook de mekaniciens 16), de metselaars 46) en de handlangers 4). De jeugdwerkloosheid bedraagt nog steeds 27% van de vol ledige werkloosheid. Ondanks het feit van de bij na status quo, zien we toch dat de gedeeltelijke werk loosheid die toch een be langrijke indikator is voor de ekonomische aktiviteit toenam. Tijdens de maand oktober gingen er namelijk 41.875 arbeidsdagen verlo ren, wat 5.967 meer is dan de maand voordien. G.D.B. Burgemeester Grepdon be gon zijn openingsrede met een felle uitval tegen de Volksunie. «Gezien ik deze morgen, zoals iedereen waarschijnlijk, in de dagbladen kon lezen dat onze schepen van kuituur en tevens voorzitter van het be stuursorgaan van onze plaat selijke bibliotheek, de heer Henderickx, van zijn pluralisti sche partij opdracht kreeg om op deze openingsreceptie boycot te plegen en tevens verbod kreeg om de openings rede te houden, beschouw ik het als mijn plicht deze onver wachte deklassatie op te vangen. Het schijnt echter dat gewil de lekken ervoor gezorgd had den dat de manifestatie niet in het gedrang kwam. De ons, persmensen, don derdag bezorgde persmede deling van de Volksunie bevat te weinig elementen die zou den doen veronderstellen dat er een algemene boycot ge pland was. Burgemeester Gre pdon baseerde zich verder in zijn redevoering op het de kreet van 19 juli 1978, betref fende het Nederlandstalig Openbaar Bibliotheekwerk, dat bepaalt dat gemeenten van meer dan 5.000 inwoners over een erkende Gemeente lijke Plaatselijke Bibliotheek moeten beschikken. Hoewel deze erkenning op het mo ment van deze officiële ope ning nog geen feit was, stelde de burgemeester dat «voor de inspektie alles in orde was ge bleken, en dat de erkenning en de personeelsformatie binnen afzienbare tijd deel zouden uit maken van een K.B.». Een pluimpje verdienen wel de heer Reg Delannoy, kultu rele werker, bibliothekaris mevr. Beckers en haar perso neel en het personeel verbon den aan de technische dienst, die in een ongelooflijk korte periode, dergelijke aanpas- singswerken hebben uitge voerd. De procedure De officiële aanvraag tot overname dateert van 16 juli 1980. Na een informatieavond op 3 september 1980, georga niseerd door het Kollege van Burgemeester en Schepenen, op aanbreng van het Davids- fonds, nam de gemeenteraad op 16 december 1980 het be sluit tot overname van de Openbare Bibliotheek van het Davidsfonds door de gemeen te Lede, voor de som van 200.000 fr., en de oprichting van de gemeentelijke P.O.B. Deze peulschil van 200.000 fr. voor een gevulde biblio theek die miljoenen waard is, was volgens het bestuur van de Leedse Davidsfondsafde- ken overheid. In concreto betekent dit dat het beheersorgaan is samen gesteld uit alle leden van de gemeenteraad. Voorzitter was Jules Henderickx (VU), onder voorzitter Emest Galle (CVP) en sekretans Cyriel Noël (PW). Tevens werd op dezelf de gemeenteraad de Kommis sie van Advies geïnstalleerd, die het beheersorgaan zou moeten bijstaan en waarin alle vertegenwoordigende vereni gingen van de gebruikers en alle filosofische en ideologi sche strekkingen opgenomen zijn. Voorzitter was Antoon Mer tens, ondervoorzitter Julien De Cremer en sekretaris Edwin Melckenbeeck, later opge volgd door Adolf Boterberg. De samenstelling van de per soneelsformatie werd vastge steld op een bibliothekaris, een bibliotheekassistent en een bibliotheekbediende, allen voor 15 uur per week. Vermits deze formatie te beperkt bleek te zijn, werd bovendien nog een BTK-ploeg ingeschakeld De kollektievorming van de bibliotheek, die integraal ten koste van de gemeente valt, bleek te weinig non-fiction, tijd schriften en referentiewerken te bevatten; dit probleem is echter intussen opgelost. Omstreden nieuw dienstreglement Het nieuw dienstreglement, en in het bijzonder de gewijzig de openingsuren van de biblio theek, heeft reeds heel wat kwaad bloed gezet. De nieuwe regeling van de openingsuren werd op de gemeenteraad van 22 september verdedigd door schepen Gravez en goedge keurd door de oppositie (CVP) en de meerderheid. Door dit zolang voor Lede hadden, is er dank zij dekreet gekomen. Lede eindelijk een bibliotheek, gn waardig. Dat het mogelijk weesf is, deze verandehr vlug te realiseren, is dank inspanningen geleverd het gemeentepersoneel. I loof dat deze prestatie 'L Ql applaus waard is. De Kom sie heeft niet enkel als tas Raad van Beheer van de bliotheek te adviseren, mi tevens de woordvoerder J" de lezers/verbruikers De ting van de bibliotheek 0 terdagnamiddag en de dagvoormiddag, juist de dat de lezers en niet in minst de werkenden oeze h hen, de tijd hebben voor «ens« bibliotheekbezoek, vinden rin je mensen de bibliotheek sloten. Mag ik in dat verband h i neren aan de open bnet de S.K.V. 'Priester Daens derschreven door 17 vt gingen van alle strekkk en. Gevolg gevend aan de van talrijke bibliotheekbt kers, hebben wij als Kommissie van de P.O.B. petitielijst geopend, ruchtbaarheid hebben daaraan niet gegeven, om zijn deze handtekeniVT eerder symbolisch. We w dat nog veel meer Leden f" wensen dat de uurregeling c vroeger terug ingevoeri worden. Met de overhandiging deze lijst doe ik dan ook oproep tot de verantwot INEf lijken van het beleid. De bik, rk theek heeft in de eerste pk een dienstverlenende fun Maak dit mogelijk. Het kan Zaterdag 5 december: Het Hof der Prinsen, Lede: 15.00 u.: Koffietafel voor alle bejaarden van Groot Lede verkiezing van het Prinsenpaar 1982. Met 50.000 F prijzen met o.a. een achtdaagse droomreis i Palma de Majorca, volledig pension voor 2 personen. Prinsenbal met tombola. Organisatie: Hof der Prinsen, in «Volkskring», Kasteeld Hijkc Lede. Jeugdhuis Leeuwerik: basketbal en volleybal en om u.: rustige herfstavond. Vrijdag 11 december: Opening kunsttentoonstelling SKV «Priester Daens- Muylaert en Eugéne Spriet. In het Kultureel Centrum, Lede Open: zaterdag 12.12.81: 14.00-22.00 u. en zondag 13. 10.00-12,00 en 14.00-21,00 U. Zaterdag 12 december: 5de Nacht van de Boer in zaal «De Lelie», Kasteek4»ac Met orkest Dick Barry.

De Voorpost | 1981 | | pagina 10