ilskracht alleen volstaat niet Schuddfiick zette sein op groen Rudy Maes onzeker bij VW Hamme Georges Heylens: <We kunnen Igeen mirakels Iverwaeliten» it welk arsenaal -kan Heylens nog' putten? MINIVOET BAL Afgetekende overwinning De Voorpost - 4.12.1981 -19 Aalst. Ondanks het feit dat Aalst het moest I (]»4 stellen zonder de geschorste De Bolle en de gek wet- wc» 1/ A l ste Desanghere, opteerde Heylens voor een «open» T T O wedstrijd en startte met de drie spitsen Ferrera. W©t*K.€*Iljli ZO ZWBK? Van Roy en Salvador. Dat resulteerde al onmiddel lijk in een reuzekans voor Sergeant op de 9de minuut. Hij kopte echter een ideale dropbal van De Eendracht Aalst verloor de zoveelste thuiswed- Smet van dichtbij over de deklat. Op de "l*9de striJd van het seizoen tegen een tegenstander die minuut kwam Ferrera achter het kanon, maar zijn tenslotte °°k al n»et hoog dient aangeslagen te kanjèr werd door doelman Bogaerts onschadelijk worden- Ondanks het slechte weer waren toch nog gemaakt. 3.500 toeschouwers komen opdagen met de hoop Nadat op de 32ste minuul 67ste minuut La Louvière dat Eendraoht eindelijk zou winnen. Ze kregen La Louvière even was ko- de cijfers kon verdubbelen wemlS waar voor hun duur betaalde centen, men dreigen langs Meuree. langs Brichand met een af kreeg rond het halfuur standsschot. doelpunt Een ^ste helft, waarin Aalst opnieuw een unieke waarbij doelman Rosez niet156106 Ploe&en wel veel kans om op voorsprong te vrijuit ging. Toen nog in v 'ador was niet in zijn dagje. Hij, de penaltyspecialist, miste zelfs vanop de eterstip (E. Aalst-La Louvière 1-2) (per) komen. Schena liet zijn dezelfde minuut Eendracht maar 016 triestig was om voetje hangen toen Salva- kon tegenscoren na een ak- aan 16 kliken- Een resem dor in het strafschopgebied tie Salvador-Van Roy lan- slechte passes, weinig in- uit zijn sloffen schoot en ref ceerde de thuisploeg een ventiefs- kortom: «zo tries- Goovaerts wees naar de elf- laatste tegenoffensief. De tig als het weer" meterstip. De Braziliaan akties van Salvador en Co Niettemin had Aalst trapte de strafschop te verliepen echter te over- reeds in hie eerste helft zwak naar de rechterhoek haast en te ongeordend om ruim °P voorsprong kun- en de Waalse doelman kon de Waalse defensie voor nen geraken. Er was daar redding brengen. Beide zware problemen te plaat- in de eerste plaats de reuze- ploegen vertoonden nadien sen. ook al kreeg op de kans voor Sergeant, die na in de eerste helft nog veel 78ste minuut De Smet nog 66,1 voorzet van De Smet. wilskracht, maar al bij al een reuzekans voor zijn noS de gelegenheid vond bleef het bij een mager ver- rechter om de balans in om van dichtbij de bal over toon op het technisch vlak. evenwicht ie orengen. Het he deklat te koppen Rond Heylens die in de eerste waren tenslotte nog de be- het halfuur kreeg Salvador, helft Sergeant reeds had zoekers die de beste kansen hie even voordien uit even- moeten vervangen omwille kregen op counter langs wicht was gebracht door van een kniekwetsuur. Van Lierde (81ste minuut) Schena. weer een kans om diende tijdens de rust debu- en Meuree (86 Telkens vanop de elfmeterstip te tant Piron in de wei te roe- was een uitgelopen Rosez scoren. De Braziliaan mikte te zwak naar de rechter hoek en dé oude rat Bo gaerts greep de bal. Het bleef dan maar wachten op de tweede helft Was op het technisch vlak het vertoon al niet beter, dan kwam er toch meer animo tussen de krijtlijnen. Aalst kwam eerst op achterqtand. het gevolg van slecht uitverde digen. al dient gezegd dat Rosez het afstandsschot van Brichand zeer slecht beoordeelde. Toen nog in dezelfde minuut Van Roy tegenscoorde. sloeg de hoop weer in de Aalsterse harten Aalst ging wel drukken, maar verloor in het verdedigingsgebied van de tegenstander te gemak kelijk het noorden om doel man Bogaerts voor zeer zware problemen te plaat sen. Eigenlijk kwam na dien Aalst nog tweemaal sterk in gevaar op gepast* counters van Van Lierde er Meuree. Al bij al zit Een dracht leüjk in de knoei Waren tegen La Louvière Stallaert en Desanghere nog onbeschikbaar, beiden dienden forfait te geven na een laatste ultieme test. dan werd in de eerste helft ook Sergeant uitgeschakeld. Zijn knieblessure baart zor gen vermits het medisch korps van Eendracht voor een meniscus vreest. Zijn substituut Rootsaert werd even vóór de rust eveneens uitgeschakeld vermits hij een hersenschudding op liep na een botsing met zijn maat Vermeulen Hoe Geor ges Heylens het allemaal gaat opknappen om zich voort te slepen naar de jaar- wende. blijft voor ons een open vraag A.BL. Aalst-La Louvière 1-2 se per Bogaerts is verslagen door deze kopbal van liegt over de deklat (E. Aalst-La Louvière 1-2) (per) pen ter vervanging van Rootsaert. die na een kop duel» met zijn maat Ver meulen aan het hoofd was geraakt en buiten bewust zijn lag in de kleedkamer Was de eerste helft even triestig als het weer. dan kwam er na de kampwisse ling meer animo. Deze tweede helft begon met een blitzoffensief van de gasten die op de 48ste minuut scoorden langs Vigneron. Zijn treffer werd door een aandachtige Goo- vaerts geannuleerd wegens buitenspelpositie Nadat een minuut later langs de overkant Van Roy had ge mist op aangeven van Ar- nolis. kropen de Walen op - v. voorsprong langs Van Lier- v" de na slecht ontzetten van de plaatselijke defensie De Geert Van Roy, maar de bal thuisploeg stond aangesla gen en ging verder blunde ren achteraan zodat op de bij de zaak Een gelijkspel had rechtvaardiger geklon ken Maar dat Aalst wel de gelijk in de knoei zit met al die gekwetste titularissen is een feit. De resultaten van de laatste drie weken liegen er niet om Ref Goovaerts leidde voor 3.500 toeschouwers. Aalst: Rosez. Van Kemse- ke. Limpens. Cornelis. De Smet. Sergeant (34 Root saert en 46' Piron) Arnolis. Vermeulen. Ferrera. Salva dor en Van Roy. La Louviere: Bogaerts. Den Haese. Brichand. Vig neron (75' Charels). Sche na. Depluvrez. Misonne. Gorez. Meuree. Gambardel- la en Van Lierde. Doelpunten: 54' Van Lierde 0-1 67' Brichand 0-2 68 Van Roy 1-2 Boeking: Van Lierde A. Block «Waar gaat dat eindigen met al onze gekwetste )elersjammerde Georges Heylens na afloop van wedstrijd Aalst-La Louvière «We kunnen geen in rakels meer verwachten in de huidige omstandig- Tden Met het uitvallen van Desanghere. De Bolle i Stallaert mist het Eendrachtteam duidelijk een tern van roetinerijke spelers waaraan een team zich Ikon optrekken. Al negen weken ontbreekt een stra teeg die bij machte is de flanken te bedienen. Ik zeg Iniet dat Eendracht geen inspanningen levert om er Itels van terecht te brengen, maar al bij al wordt toolder-de-boldervoetbal geproduceerd. Ik heb nog ween lijn kunnen brengen in het Aalsters team dat fcch van week tot week voortsleept met invallers en ipelers die nog niet helemaal fit zijn Langs de Indere kant is het jammer dat we de kansen lieten jiggen in de eerste helft om op een 2-0 voorsprong te jeraken Maar dat we vóór eigen publiek maar (feeds kostbare punten dienen prijs te geven tegen pinder gekwoteerde tegenstanders, vind ik drama- ïsch. En voor de ploeg én voor de supporters. Er bigt deze week weer extra denkwerk om uit te pokeren met welke samenstelling ik zondag te Leu ren moet aantreden. Hopelijk komen Desanghere en Stallaert gevechtsklaar We slepen ons werkelijk moeizaam verder naar de jaarwende. B1 ~r En wat mag het voor u zijn,vriendje? Verkoopt gij ook reddingsplanken,madame? Ham me - Elouges: 4-1 Trainer Willy Meersman van V.W. Hamme had na afloop van de wedstrijd lo vende woorden over voor de bezoekende ploeg. Hij betitelde Elouges tot nu toe als de sterkste Waalse tegenstander. De thuis ploeg had vooral in de eer ste helft af te rekenen met een biezonder gemotiveer de antagonist. De Henegouwse ploeg, die nochtans sterk gehandikapt bleek, liet zich bewonderen door uitstekende kombina- ties. Dat was een verrassing voor de thuisploeg, bij wie enkele spelers zich lieten opmerken door een zekere nonchalance. Hamme voet balde goed. Bij momenten zelfs uitstekend. Het kon echter niet dét animo in de wedstrijd brengen dat de toeschouwers kon opwar men. Het lukte wel twee mooie doelpunten. Luc Schuddinck werd auteur van de openingstreffer die tot stand was gekomen na een aktie met Dirk Verbus tel. Het tweede doelpunt was een parel. Eddy wde Malssche, die voordien een reuzekans totaal onbenut had gelaten, ontlokte na dien applaus bij de toe schouwers toen hij in de vlucht de bal onhoudbaar tegen het net joeg. Onver diend was die voorsprong geenszins. Toen de bezoe kers kort na de hervatting konden milderen, zag men bij de thuisploeg in dat het noodzakelijk was om te reageren. Robbie Smet deed dat via een strafschop die terecht was toegekend nadat op Robbie zelf een overtreding was begaan. Toen nadien Jean-Marie Engels, een inzenden van Eddy Van Den Driessche met een doelpunt bekroon de was de kous af voor de nochtans moedige bezoe kers. Overdreven is de Hamse zege geenszins. Indien men alle kansen had benut had den de cijfers vast dubbele afmetingen kunnen aan nemen. We vermelden nog dat Ru dy Maes halfweg de tweede helft het veld diende te ver laten. De Hamse aanvaller liep een verrekking op in de dij, wat aanvankelijk wel erge pijnen opleverde. Hij werd vervangen door Eddy Van Den Driessche die zich alvast liet opmer ken door enkele gepaste akties. Ook doelman De Paepe speelde zich een paar keer in de kijker. De enkele tegenstoten van de bezoekers waren geenszins van gevaar ontbloot. E.D.M. Eendracht Aalst, en inzonderheid Georges Hey- tns. die blijkbaar meer had verwacht van het sei nen 1981-1982. Staat aan de klaagmuur Tóen ondagnamiddag voorzitter Frans Daeleman even in Ie receptiezaal vei-aoheen óm de pers te begroeten, tok de Aalsterse voorzitter een droef gezicht Het is alsof de diiivel het dak van onze klub niet chijnt te willen verlaten Nu verliezen we nog led wig Sergeant en bovendien ligt zijn vervanger tootsaert in de coma na de botsing met zijn maat 'ermeulen. Ik vraag me af wanneer dat eens gaat indigen? Ons reservemateriaal is momenteel uitge- lut. «Ja. uit welk arsenaal kan Aalst nu nog putten Je Ms we het lijstje even overlopen, stellen we vast dat Tf lierickx en De Bolle nog enkele weken op het appèl 20 uilen ontbreken Sergeants toestand is erg. In de 1' oop van de week stelde men een vrij ernstige i b wetsuur aan de knie vast. Nu hoopt men vurig dat 'n Itallaert en Desanghere. die verleden week lichtjes P1 an het trainen zijn gegaan, geen spierpijnen meer li® uilen ondervinden wanneer die oefeningen worden ■val pgedreven Trou wens men kan niet verder allerlei ystemen gaan uitdokterèn als men geen «lijn» kan onJjrekken Momenteel zijn automatismen uit den boze ''t kan niet verheeld dat het Aalsters ersatzteam inspanningen levert om in de huidige moeilij- omstandigheden wat meer positiefs op te bren- m. Maar het huidig Aalst lijkt op een trekpaard ■t gekwetst aan de poten, alle moeite heeft om de igen aan het rollen te houden. Krijgt datzelfde 1st meer allure als overkort de «pursangs» uit de kunnen gehaald worden? (A.B1.) Het is nog niet zolang geleden dat men in de T Hamse voetbalmiddens jammerde over het gebrek Indien Hamm®. nu zon" aan produktiviteit van de ploeg. *ag Jfarchienne ver- t;j v der kan bevestigen, dan Tijdens de drie laatste speeldagen van de maand speelt het de topper tegen oktober scoorde de Durmeploeg hooguit éen doel- Zottegem vooreen vol huis punt per wedstrijd. Na vijf weken zonder overwin- Trainer Willy Meersman: ning pakte men te Gullegem met een 1-2 zege uit. "De weken van onzeker- Van dan af zat men op het goede spoor. Drie heid zijn blljkbaar definitief doelpunten tegen Paturages, zeven voltreffers bii voorbij We scoren opnieuw het Waalse Gedinne en vorige zondag vier goals doelpun»fn 615 thans tieren vimm-oc 6 B binnen de eerste vijf in de -H Veertlen doelpunten dus in amper ransrsohikking beiim In drie wedstrijden. het vooruitzicht van de wedstrijd tegen Marchien- ne (die om 15 uur start) wordt er aan de opstelling niets gewijzigd. Alleen om trent Rudy Maes bestaan er twijfels. Hij liep een verrek king op aan de lies Deze week had hij daar nog last van. Wellicht zal ik niet voor het weekend uitsluit sel hebben over zijn al dan niet optreden. In geval hij niet tijdig hersteld is, zal ik een beroep doen op Eddy Van den Driessche. die trouwens de laatste weken flinke vorderingen schijnt te maken. Paul Vermeir (VW Hamme): met de shoes van zijn broer? (c) Paul Vermeir heeft deze week een beroep moeten Rudy Maes (VW Hamme) doen op de voetbalschoenen van zijn broer Na de jong ste wedstrijd ging hij met zijn kollega's een verfris- een klubleider op het idee sing nemen in de kantine, kwam. dat alles wel eens Toen hij later aanstalten naar Elouges kon zijn ver maakte om huiswaarts te huisd keren, bleek zijn voetbal- Navraag werd gedaan, en plunje plots verdwenen te inderdaad. Het eigendom zijn Er werd grondig ge- van Vermeir bevindt zich zocht, zonder resultaat Tot zowat 25 km. voorbij Mons. (wvc) Het gebeurde allemaal per vergissing maar betekent dat het voor een klubleider met een uitstapje naar Wal lonië wordt om het gereed schap aan de rechthebben de te bezorgen. E.D.M. Ouden NieuwZele 7 Geraardsbergen 3 Toen Toon Van Cauteren met een verre trap de openingstreffer lukte was het ijs gebroken. De tegen strever bleef hard van zich afbijten wat tot gevolg had dat de lokalen weinig score kansen kreëerden. Er kwam evenwel verandering in het spelbeeld toen Roger Chris- tiaens tot scoren kwam met een krachtige afstandstref fer. Dit doelpunt werkte blijkbaar inspirerend op Toon Van Cauteren die een aangeven van Van de Velde in doel verlengde. Van de Velde zou tweemaal tot scoren komen eerst op strafcorner en even later met een flitsend schot. De geruststellende score gaf aan de bezoekers de kans om tweemaal tegen te doelen zodat topscorer Van de Velde genoodzaakt was om nogmaals krachtig uit te halen. Een knappe aktie Steeman-De Mets besloot hij suksesrijk en in het wedstrijdeinde wisten de bezoekers een weggeef- penalty te benutten om de eindcijfers vast te leggen.

De Voorpost | 1981 | | pagina 19