Hnning-goal in blessuretijd Magere beloning Hoopvol SK Lebbeke doet gouden zaak - Dirk Van der Putten (KAV Dendermonde): moreel sterk doch ontgoocheld Heeft KAV Dendermonde een kans tegen Denderhoutem? Kostbaar punt De Voorpost - 4.12.1981 - 21 ide ren Jke okerse SV-Rac. Gent 2-1 ikerse SV heeft zondagnamiddag nog maar kerse dat het moeilijk zou een buitenspel afgekeurd ns indruk gemaakt. Maar dit keer imponeerde worden. En dat werd beves- Even later moest Van den et zozeer het kombinatiespel maar wel de overtui- tigd in het vierde kwartier, Bogaert een schot van Gof- Eg waarmee de roodwitten voor de punten knok- °°k al probeerde Loker« fin met de voet stoppen. n Vooral tijden» het laatste kwartier kreev ie de met veel S0®16 wü of" Maar lnmlddels "as Etien- l. vooral tijdens net laatste kwartier kreeg je de fenslef te bouwen van ne Everaert in de plaats ge- aamng m je keel. Lokerse stormde en knokte de Cauter evenwel komen van Van de Cauter, en zo geweldig dat een nochtans sterk Gent teveel in het middenveld en één van de griep-slachtof- instant moest terugplooien en uiteindelijk ook de Gent met een uitstekende fers. En die inbreng van get verspeelde. Van Hende bleef er sterk Everaert, meteen het herop treden in de basisploeg dit seizoen na een hesoperatie, was zeker, geen verzwak king. Everaert integreerde zich onmiddellijk, bracht meer vaart in het Lokerse spel en is nog steeds even onverzettelijk in de afweer. Het Lokerse offensief kreeg k nu steeds meer vaart en Gent moest terug. Maar het was geen sinecure om de juiste opening te vinden in die levende muur. Tot dan op de 76' Michielsen een inzenden van Van Dries- sche doorkopte tot bij Aa- bech die kurkdroog zijn 15de doelpunt van het sei zoen binnen schoot. Doch Lokerse wilde meer. De be zoekers kwamen nog nau- I welijks onder de druk uit hi want bij Lokerse bleef T: iedereen maar stormen. En la die geqeldige inzet werd in jf blessuretijd beloond. Eve raert trapte razendsnel een vrijschop op het hoofd van el.iorstopper Meersschaut kopt op doel, maar de Gentse doelman laat zich niet Aabech die in de voeten van rschalken (Lokerse-Racing Gent 2-1) (dm) Van Rompaey knikte die via de verste paal scoorde Meteen een ontlading van Dat Lokerse pas in bles- kerse ook in die eerste helft uitkomen. Van Rompaey vreu£de Lokerse, die we retijd de winning-goal nog de beste kansen. Op de slalomde wel voorbij vier n001 eerder hadden meege- »rde deed niets af aan de 35' werd Van Rompaey met tegenstanders maar de laat- maa f311 Een be" r - - knappe ste hindernis werd hem fa-"J8 d»t er dit jaar een ziel - taal Michielsen knalde m de PloeSvan ikerse. eerst mooi naast om even W.V.L. ■dienste van de Loke- een bijzonder irs. Wel was het een spij- kruisbal alleen voor het be- p vaststelling voor Gent zoekende doel gebracht, in de Scherpeputstraat maar de Lokerse aanvaller later onbeholpen naast het d meer dan behoorlijke knalde de bal voorlangs. De lege doel te mikken. De on- iruk had gelaten. De ont- volgende minuut dook rust begon te knagen in de ocheling bij de bezoekers Marc Van Rumst gevat in Lokerse rangen De span- dan ook enorm en de ruimte, legde een levens- ning steeg want Gent boog md in verhouding met de grote kans in de loop van wel maar wilde niet bren- Bde die zich tegen de Vervaet die evenwel ïeidsrechter richtte. Dat mikte. Lokerse ploeg meer dan Lokerse SV speelde met Van den Bogaert, Van Rumst, Lambrechts, Meers schaut, Segers, Van Rom paey, Van de Cauter (Eve- Van moest knokken om de oorfce inzet thuis te houden iden de rood witten wel otendeels aan zichzelf te ten. In de eerste helft en ze een viertal uitge- elde kansen liggen. En kan men niet ongestraft en tegen een stevig team Racing Gent. Reeds op 13' glipte Costa Vervaet erbij 3 tegenstanders en loof Michielsen een ge- j 5 lakt doelpunt in de voe- maar doelman Van der ~~fhiyssen bracht een grote lding op. Nauwelijks één nuut later werkte weer ita Vervaet zich voorbij ttyn maar werd gepakt de fatale zone. Een colvoorbeeld van een tfschop maar de ref liet doorspelen. En dan anti-climax. Eerst een ■wittiging op het kwar toen De Cuyper de weg ijmaakte en De Man onbe- ijpelijk zwak besloot zo- Van Rumst nog op de kon redden. Maar twee nuten later ging het in andere richting en was t wel raak. Meerschaut rkeek zich op een hoge De Man schoof lateraal bij De Cuyper die staal- rd inschoot. Ontredde- g bij Lokerse waar het Idenveld slechts op hal- krachten draaide aan ge il zowel Van Rompaey Van de Cauter verraden rden door het hoge rit- Maar het Gentse doel- nt had ook het zelfver- luwen van de Lokerse rdedigers aangetast. De itheren konden verzaeh- ide omstandigheden plei- aan gezien in de afgelo- i week niet minder dan 7 nsspelers door een grie- inval werden geplaagd ar dat maakte de zaak i van Gent dat onder im- ls van Freddy Uvyn en hard werkende Van nde het middenveld kon- lieerde Bovendien speel - i de bezoekers zo gevat counter dat af en toe biek in de Lokerse defen- sloop. En toch kreeg Lo- Everaert Meteen wist men bij Lo gen. De zwart-witte muur werd zelfs omvangrijker en Michielsen, sterker. Op de 65' maakte nriewhe Goffin er zelfs 0-2 van maar vervaet. het doelpunt werd wegens De Dendermondenaars hadden geen klusje aan een fel Lovendegem (KAVD- Lovendegem 1-1) wvc K.A.V.D. - Lovendegem: 1-1 K.A.V.D. heeft tegen S.K. De Jeugd Lovendegem op het technische vlak een prima wedstrijd vertolkt, maar geraakte uiteindelijk niet verder dan een gelijkspel. «Een magere beloning voor een elftal dat doorlopend de situatie heeft beheerst», zegde trainer Freddy Heirman na afloop van de ontmoeting. De Dcndermondse oefen- meester jammerde over het feit dat Jacques Joris de onder kant van de lat raakte en dat op bepaalde momenten in het doelgebied van de tegenstan der de bal niet rolde of botste in het voordeel van zijn pou- lains. «Bovendien hadden we te ma ken met een tegenstander die te pas en te onpas naar alle middelen greep om een waar spelbederf te demonstreren. Dat is misschien het goed recht van een opponent die op het technisch vlak minder aan zijn trekken komt, maar al bij al werkte dat sterk in op mijn ploeg. Ik had werkelijk van daag op een punt meer gere kend». Bij de opmerking dat de jong ste weken de K.A.V.D. -ver dediging nogal wat steken liet vallen, hield Freddy Heirman er een andere mening op na. «Luister, iedere week prent ik mijn leerlingen in om zo voor zichtig mogelijk te spelen, maar eens tussen de krijtlijnen zijn die middenvelders die «sterk aanvallend» zijn inge steld nog moeilijk in te tomen. Dat houdt in dat onze verdedi gers maar al te dikwijls in een man-tegen-man positie komen te staan, met alle risiko's hier aan verbonden». In ieder geval blijft K.A.V.D. een reeks akties leveren die het bekijken waard zijn. De Denderploeg speelt met veel allure, etaleert een bekijkens- waardig technisch voetbal en heeft genoeg talent in huis om dit seizoen een eervolle plaats af te dwingen. Nu zondag speelt K.A.V.D. weer aan huis vermits het op een vraag van Denderhoutem om de wedstrijden om te wis selen op de kalender, gewillig inging. De wedstrijd vangt aan om 15 u. en niet om 14.30 u K.A.V.D. speelt trouwens alle thuiswedstrijden tijdens het volle winterseizoen om 15 u. omdat er voldoende «licht in huis is» in het Grembergse sta dion. - E.D.M. Michielsen drukt af na voorbereidend werk van Vervaet ILokerse-Ftacing Gent 2-1) (dm) UW WOORD Vanwege verschillende vooraanstaande voetbal clubs bestond er na afloop van verleden voetbalseizoen belangstelling voor de 18- jarige talentrijke libero van S.K. Wichelen. Dirk heeft uiteindelijk de voorkeur gegeven aan KAV Dendermonde voor het sei zoen 1981-1982 (één jaar met optie). Hij draaide heel goed mee in het famonelftal van KAVD in de oefenwed strijden voor dit aan gang zijnde seizoen en verstond zich uitstekend met zijn andere ploegmaats in de daarop volgende Nationale Bekermatchen en in zes (6) competitiewedstrijden. De zevende match (thuis tegen St. Denderleeuw 1-0) werd hem fataai. «Geen betrouwbaar sluit stuk in de verdediging toen» was de reden van zijn vervanging in de 10e minuut van de tweede speelhelft. Sedertien werd hij besten dig «bankzitter» en is het nu nog voor datzelfde fanion- elftal. Na 18,10.1981 (St. Denderleeuw) voetbalde hij voor het eerste elftal in totaal VEERTIG minuten (35 op Heirnis en 5 minuten op Evergem) en Negentig minuten (tweemaal één speelhelft in twee verschil lende matchen) voor het reserve-team. Ondanks dit alles ontbreekt Dirk op geen enkele training (driemaal per week). «Ik blijf vechten. Mijn tijd komt wel» aldus Dirk Van der Putten. Kan best zijn. Maar of KAV Dendermonde heeft zoals alle trainers de opdracht de technische, tactische en morele kwaliteiten van zijn poulains te ontwikkelen. Proficiat! Freddy, ge zijt bezig uw opdracht perfect te vervullen. Nogmaals ge feliciteerd! Verbeten duel, van dichtbij gevolgd door ref Arnou die zondag allesbehalve de beste akteur op het terrein was. (KAVD-Lovendegem 1-1) (wvc) Dirk Van der Putten moet zich troosten met de ZE KERHEID dat niet alleen in Dendermonde gevoetbald wordt... en daaruit de moed halen om verder op dezelfde weg voort te gaan, want met zijn ijzersterk moreel en goed aan doen een trainer zijn ambtieuse aanleg moet als Freddy Heirman te hei- hem dat lukken! pen AL zijn spelers Bestuursleden van KAVD «moreel» op te peppen, die regelmatig of bestendig kontakt hebben met de Een Supporter spelers zouden er echter Naam en adres bekend In Denderhoutem weet men wellicht hoe men KAVD zondag in Grembergen moet aanpakken. Enkele spionnen volgden de wedstrijd tussen Den dermonde en Lovendegem. Paarsblauw blijkt geen onoverkomelijke hinderpaal te worden. KAVD speelt wel goed voetbal, zeggen ze, maar daarmee wint men niet altijd een wedstrijd. Meteen kan hier de vraag worden gesteld of het voor Dendermonde, na een onge slagen reeks van zeven wedstrijden, waaronder zes puntendelingen, een eerste nederlaag gaat worden. «Zover is het zeker nog niet,» zegt André Turneer. Wij ook zijn zinnens te win nen. Dat zou ons de derde plaats in de rangschikking opleveren. Tegen Dender houtem wordt het wellicht een zware opdracht. Daar zijn we ons van bewust. Maar dat wil niet zeggen dat we met de daver op het lijf lopen. Iedereen is gemo tiveerd en gelooft in eigen kunnen. Tijdens de vorige wedstrijden zijn we op tech nisch vlak altijd de betere ploeg geweest. Bovendien is de sfeer onder de spelers optimaal. Ik ben al vijf jaar lid van KAVD en de oudste voetballer in de ploeg. Nooit maakte ik een dergelijke sfeer mee.» De wedstrijd KAVD-Den- derhoutem start om 15 uur. Tijdens de tweede helft wordt de match bij kunst licht gespeeld. E.D.M. Lebbeke - Denderleeuw: 2-1 De aanhang van S.K. Lebbeke was zondagavond natuurlijk in de wolken met de thuiszege tegen Standaard Denderleeuw. Welis waar een minder sterke tegenstander, maar die genoeg karbura- tie kan opbrengen om zich uit de knoei te willen werken. Lebbeke heeft recht op beide punten omdat het zich in de eerste helft als de betere ploeg wist op te stellen en nadien tot het uur vol was zijn wil op het middenveld kon opdringen. KIJK OP EERSTE PROVINCIALE SK Lebbeke heeft zondag een gouden zaak ge daan: de blauwwitten graaiden niet alleen twee kostbare punten mee. ze schudden ook het arme Standaard Denderleeuw van zich af. Meteen is een kloof geslagen tussen de laatste drie, Evergem. Standaard Denderleeuw en Borsbeke, en de rest van het peloton. Leider Lokerse van zijn kant kreeg aan Racing Gent een onvermoed kwade tegenspeler en legde de krappe zege slechts in de blessuretijd vast. KAV Dendermonde liet voor eigen fans een punt liggen tegen Lovendegem dat na 13 weken zijn eerste draw van het seizoen het optekenen. Lokerse onderneemt bondag een «uitstap» naar de Eeklose wijkploeg Boelare De paarswitten zijn op verplaatsing ner gens, maar in eigen huis halen ze af en toe verras eend uit. Vandaar dat Bettens zijn discipelen flink zal moeten opjutten, wil roodwit niet van een kale reis thuiskomen. KAV Dendermonde neemt het in Grembergen tegen de miljonairs uit Denderhoutem op. De leer lingen van Gaston Van der Eist staan weliswaar op de derde plaats, maar de achterstand op «gele trui Lokerse is intussen tot acht punten uitgedund, al moet men er rekening mee houden dat de roodzwar ten nog een match tegen het veroordeelde Borsbeke te goed hebben. Wie stopt Jean-Claude Kastens? Dat is de hamvraag waarop trainer Heirman zondagna middag een geargumenteerd antwoord moet geven. Als die levensgevaarlijkeKestens belet wordt zijn traditionele one-man show op te voeren, zit er brood in voor de paarsblauwen, De trip naar Evergem Center is voor SK Lebbeke van even groot belang als de voorbije match tegen Standaard Denderleeuw: de Gentenaars bengelen met zeven schamele puntjes ergens in de staart van de klassering. Uit 13 matchen puurden ze slechts twee overwinningen. Fons Dreesen mag uit dat feitenmateriaal niet meteen konkluderen dat het reeds gebeurdis Hij doet er goed aan de verslagen van de jongste Demze-Evergem na te trekken: de runners-up hadden het allesbehalve gemakkelijk tegen de bedreigden Vandaar Toch moeten de Lebbekenaars in zichzelf geloven. Voor één punt zijn ze in Evergem allicht goed. M. V.H. In ieder geval pakte Lebbeke met een meer gedegen voetbal uit dan een week voordien te gen Deinze. Spelers die zich zondagnamiddag op het Kon- kelgocd konden laten opmer ken heten middenvelder Bert De Schrijver, spitsloper Ro land Delsin en Francois Van Rossem, in de rol van terugge trokken voorspeler. Klublei- der Eric Buytaerl vond het globaal bekeken een interes sante overwinning. «In de eerste plaats moeten we ons verheugen dat de twee punten werden geboekt op een tegenstander die achter onze rug stond te trappelen om zijn situatie achteraan te verbete ren. Als je nu de rangschikking van eerste provinciale even be kijkt dan stelt men vast dat de derde geklasseerderde vijftien punten wist binnen te rijven, terwijl S.K. tot verleden week bij de bedreigde ploegen, twaalf punten totaliseert. Dit maar even om te onderlijnen dat buiten een paar uitschie ters de rest van de teams sterk aan mekaar gewaagd zijn. Langs de andere kant is het verheugend vast te stellen dat een progressie te bespeuren is, alhoewel het vele aanhangers niet zal ontgaan zijn dat voor aan nog te veel kansen onbe nut werden gelaten eens dat de verdediging van de tegenstan der uit verband is gehaald. Ik bedoel hiermee datb «snel» af werken, voorlopig nog niet in het S.K -voetbalboek staat ge schreven» In ieder geval kan die nieuwe zege van S.K. Lebbeke een flinke stimulans betekenen voor de uitwedstrijd naar Evergem waar S.K. de dien sten zal moeten missen van Leo Verhulst (drie boekingen) al is het maar om zijn geduchte vrijschoppen te plaatsen. E.D.M. St. Wetteren SK Aalst Standaard Wetteren dat in de loop van deze kompe titie genadeloos door pech wordt achtervolgd, en al leen uit oorzaak van die on- kans naar de middelmoot wegzakte, het vorige zon dag in eigen nest een punt je glippen tegen SK Aalst, bij wie de jongste weken nu toch enige vooruitgang te bespeuren viel. Inzover dat in de jongste drie wedstrij den 5 punten werden ver worven. Een numerieke minderheid, Renaat Gits die het als voorstopper voortreffelijk deed, werd met de rust in zicht uit het veld gestuurd. Dit was geen handicap om dit punt te pakken. Een toch wel te zware sanktie was de me ning van velen. S.K. Aalst, dat vooral na de rust moest terugplooien verdedigde wel stug, maar anderdeels liet Standaard wat men niet te missen kansen noemt, liggen. De Standaard-trai ner Willy De Vos, die van wege een bestuurslid enige kritiek moest slikken, bete kende na een onderhoud met voorzitter f)e Kerpel zijn ontslag. De Aalstenaar meent dat het voor de beide partijen wenselijk was dat hij deze beslissing nam. Willy De Vos heeft in alle vriendschap afscheid geno men van Standaard. De spe lers waren uiteraard ver rast. Intussen werd Pierre Damien als oefen meester ingehaald. J.V.H. WERNER VAN DER FRAENEN Werner Van der Fraenen crosste in het Westvlaamse Emelgem. De Aalstenaar moest er slechts de uitge kookte Eric De Bruyne la ten voorgaan, (mvh) ANDRE VERHAEVERT In zijn Moerzeke won An dré Verhaevert de vetera nen veldrit. Walter De Co- ninck finishte als vierde bij de «oudjes» te Wichelen.

De Voorpost | 1981 | | pagina 21