BASKET Huyssecom buiten Nipt Gebrek aan gestalte binders doet liet Ma verlengingen Weerziensgeschenk Basketkalender Suspens Thuisploeg in konditie Verrassing Broodnodige zege 24 - 4.12.1981 - De Voorpost BBC Osiris-Un. Quaregnon 73-68 Bij Osiris speelde zich in de voorbije week een klein drama af. In de eerste plaats waren er de twee opeenvol gende nederlagen. Een domper op de geestdrift van de spelers en het bestuur. En alsof dit nog niet genoeg was, kwam er nog meer om de hoek gluren. John Huyssecom werd aangezocht om coach te worden van Venders, in vervanging van de aan de deur gezette Du tremble. De Brusselaar had zijn akkoord gegeven aan de eerste klasser, echter met dien verstande dat zijn klub Osiris zou voorgaan op elk vlak. Dus zelfs wanneer trainingen of wedstrijden samenvielen, primeerde Osiris. Venders had zich bij die zaken neergelegd, en was zelfs al op onderzoek uitge gaan om hun thuiswed strijden naar vrijdagavond te vervroegen. De eerstvol gende training van Osiris had plaats op dinsdag Iedereen aanwezig, behalve John Huyssecom. Gelopen en gebeld, doch van «den Bunk» was nergens een spoor te ontdekken. Zelfs niet in Verviers, waar «toe vallig» de trainingen verlegd waren naar een an dere zaal. In spoedvergade ring werd beslist dat Roger De Koster, als oudste en meest geroutineerde speler, voorlopig de trainingen zou leiden. Woensdag opnieuw geprobeerd om John te be reiken. Doch weer haalde dit niets uit. Men voelt zich als een verloren kind, men weet niet meer waarin of waaruit! Dus een nieuwe spoedvergadering, waar de onvermijdelijke beslissing viel. gezien de gang van zaken zou John Huyssecom van zijn taak van trainer- coach ontlast worden. In die zin werd hem dan ook donderdagochtend een tele gram gestuurd. Doch tot grote ontsteltenis van het Osiris-bestuur geen enkele reaktie van John Huysse com. In de loop van de na middag telefoneerde een Osiris-bestuurslid met hem, om de bevestiging te krijgen van de ontvangst van het verstuurde tele gram. Hij kreeg hem aan de lijn. Weinig kommentaar, doch het besluit staat vast: onmogelijk om twee ploe gen te dienen. Roger De Koster werd aangezocht om de taak in deze moeilijke omstandigheden over te ne men. Na rijp beraad ver klaarde Roger zich ak koord, de ploeg te trainen en te coachen tot het einde van het seizoen. De Koster nam dan nog een bijkomen de beslissing. Vanaf 1 ja nuari 1982 zal hij zich nog uitsluitend toeleggen op zijn taak van trainer-coach. Dan stopt hij ermee als spe ler. Nu wil hij voorlopig voortdoen wegens gebrek aan spelers, door familiale omstandigheden zowel bij Danny Dherdt als bij Miel Ceuppens, op te vangen. Een funktie van speler-trai ner-coach vindt hij een on mogelijk samengaan, en zijn beslissing mag dan ook aanvaardbaar genoemd worden. Wat verder nu met Osiris, was de moeilijke vraag, die wij Roger stel den. In samenwerking met spelers en bestuur zit er niets anders op dan de best mogelijke uitslag te beha len in de rangschikking Hopelijk een tweede plaats, en verder moeten wij ons nu allen samen inspannen om een nieuwe ploeg uit te bouwen voor volgend sei zoen. Roger De Koster was reeds werkzaam in die funktie, want tot tweemaal toe nam hij de taak op zich bij Juventus Zottegem. Eerst na het vertrek van Cissen Van den Steen en dan als opvolger van Mare Cornelis. De ontgoocheling na die plotse ommekeer was in het Osiris-huishouden groot, en vooral de spelers waren diep onder de indruk. In de wedstrijd was zulks dan ook goed merkbaar. Het spelpeil lag laag. er werd ongeordend gebasket en de afwerking was dan ook aan de lage kant. Alleen Guy Lagnng speelde behoorlijk. Startend met een 2 op 2 kon hij zijn ploeg naar een 8-2 voorsprong loodsen, doch toen de lokale verdediging niet meer sloot, kon Baeck 10-8 maken. Langs Onge- naet en Temmerman kon Osiris tot 20-12 uitlopen, doch opnieuw Baeck, Petit en Pierzala zorgden voor een 1-14 in 4' tijd. Via De- nenbourg werd het zelfs 23- 34. De Koster, die zichzelf reeds op de bank plaatste, wierp praktisch gans de ploeg door elkaar, en opval lend was wel wanneer zo wel Vander Weeën als Tem merman op het veld ston den dat Osiris plots weer draaide. De bezoekende tegenaanvallen werden op gevangen en bij de rust kon via dut duo de kloof ver kleind worden tot 36-40. De tweede periode gaf holder debolder basket van beide zijden. Bij Quaregnon was men bijna uitsluitend aan gewezen op shots van Van Santvliet, die met 8 op 27 dan nog zwak was. terwijl bij Osiris alleen Guy La- gring met een 7 op 11 bo ven vriend en tegenstander uitstak. BBC Osiris: Vercruysse 2, Dherdt 7, Lagring 18, Temmerman 11, De Geest 12. Van der Weeën 5, Onge- naet 15 en De Koster 3. A.V.H. Cibo Zele - Sportief Temse: 70-69 In de Sporthal De Zeven werd hard geknokt. Het was reeds een vervroegde vierpunten wedstrijd. De thuisploeg moest winnen wilde ze geen voeling ver liezen met de middengroep en niet rechtstreeks in de degradatiezone terechtko men. Sportief Temse, dat zijn beste wedstrijden op verplaatsing speelde en daar ook meest punten sprokkelde, was met ze geaspiraties afgezakt. Het heeft sedert twee wedstrij den versterking door het inhalen van Leon Van Dam me vorig jaar bij Bertino, en die bij Sportief zijn ploegmaat Benny Dhooghe terugvindt. De eerste vijf minuten konden als studie ronde geakteerd worden met een 8-8 stand. Cibo kreeg dan meer vat op de match en had in Georges Van Miegroet een zeer tref zekere afwerker, die de eer ste helft 22 punten scoorde. Samen met broer Werner deed hij de score van 18-10 naar 28-18 en een 42-25 ruststand evolueren. Het zag er voor de bezoe kers niet rooskleurig uit. Een tegenslag voor de thuisploeg was dat ze na 3 minuten reeds Georges Van Miegroet voor fouten ver loor. Er sloop paniek in de rangen en Sportief begon aan een remonte langs Dhooghe en Van Bruyssel, en aan de 10e minuut ston den de ploegen opnieuw naast elkaar 56-54. Span ning bleef er tot het einde. Cibo verloor nog Philips - De Loose voor fouten, maar Werner Van Miegroet kon de thuisploeg een nipte ze ge bezorgen. Punten: CIBO: Werner Van Miegroet 8-6, Colman 4-0, Philips 4-8, De Loose 4-12, Georges Van Miegroet22-0, Van Damme 0-2. SP. TEMSE: Van Bruyssel 7-15, Dhoog he 11-18, Gorrebeeck 0-4, Van Damme 4-0, Vael 2-0, De Groep 2-7 BENO BBC The Tower-BBC Dendermonde 66-73 Tegen een ploeg, die gemiddeld 10-12 tot 15 cm. groter is Han je eigen team, is het moeilijk winnen, vooral als die ploeg ook tegen een meer dan behoorlijk gemiddelde afwerkt. Dat waren zowat de woorden van toch verbolgen Tower-ondervoorzitter Remi Wauters. Dat men in de tweede helft zo lang gewacht had te pressen, had kwaad bloed gezet, en hierover was hij duidelijk ontevreden. Opnieuw was The Tower gestart met Pat De Smet op de bank, en met in verdedi ging Luc Brijs, verdedi gend langs Bieseman, kon den de lokalen onmiddellijk 6-2 uitlopen. Bij Dender monde kwam de reaktie uit een ietwat onverwachte hoek, met Van de Spiegel, die met een 4 op 5 die begin- faze doormaakte. Na 3' kwam Dendermonde gelijk en aan de 6' was het reeds 10-15. Luc Brijs, die meer dan behoorlijk verdedigde op Bieseman, en deze voor lopig beperkte tot 2 punten, werd naar de bank geroe pen. en Van der Borght kreeg de bewaking van Guido toegewezen. Als men weet dat Van der Borght graag in punt van de tegen aanval loopt, en hij nu op de backplaats uitgespeeld werd, kan men aannemen dat tegenstrever Guido Bie seman plots vleugels krijgt. Toch helde in eerste instantie de balans over naar de lokalen, want langs Van der Borght en Jean- Paul Heyvaert die een zeer sterke partij vertolkte, kwam The Tower terug aan het commando 26-25 Van Leemput verzette echter op nieuw de bakens en toen Staelens zijn verschijning deed met een 2 op 2 lag The Tower bij de rust al 33-39 achter. Langs Guido Biese man, die zich alleen maar toelegde op de afwerking, kon Dendermonde de kloof nog verbreden in de ope ningsfase van de tweede pe riode. Na 6' 37-45 en amper 2' later langs Van Leemput en Van de Spiegel 39-53. Men dacht de wedstrijd ge speeld. Doch The Tower be gon met een zeer sterke pressing. Langs Van der Borght en De Schaepdrijver en met een sterke zesde man (het publiek) prutste The Tower punt voor punt van zijn achterstand weg, tot 60-62 na 17'. Nieuwe tegenaanval voor The To wer, doch Ludwig Van der Borght legt heel beheerst de bal tegen de onderkant van de ring. Opzet van Den dermonde, doel van Biese man en fout. Resultaat: 60- 65 Meteen was de wed strijd gespeeld. Wel dient gezegd dat de vervanging van Coeckelbergh door «ou de rat» Norbert Piron, de wending in de wedstrijd bracht Tegen de jonge Coeckelbergh lukte het De Schaepdrijver en Van der Borght steeds weer de bal te intercepteren, doch tegen Piron was zulks onmoge lijk BBC The Tower: De Schaepdrijver 24. Lenoir 2, Heyvaert 8, Labaye 6, Brijs 10, Van der Borght 16. BBC Dendermonde: Coec kelbergh 6, Staelens 8, Pi ron 2, Van Leemput 13, Vermeulen 2, Bieseman 26, Van de Spiegel 14. A.V.H. Deprez (Zele) onderschept een aanval van Kim (Waasmunster-Zele 82-76) (dm) Wasocub-Cabrita Zele 82-76 Dat een derby tussen Waasmunster en rivaal Zele to erde: verbeelding spreekt hoeft niet gezegd. Heel wat toescl mar wers wilden zich aan deze tweestrijd opwarmen en n gen daar in de tweede helft ruimschoots de gelegen] m voor. Zele, een kandidaat kampioen, kon nochtans o ,t imponeren. Beide ploegen startten met een 0 op T wanneer Acke met vrij worpen de score opende wai thuisploeg in het goede spoor. Grembergen - Lokeren: 88-86 Wie van suspense houdt kwam zaterdagavond in de Grembergse Sporthal zeker aan zijn trekken. Veertig minuten volstonden niet om een winnaar aan te wij zen, zodat een verlenging noodzakelijk was. De beide ploegen hadden dezelfde opdracht: niet ver liezen. Voor Grembergen om niet uit de kopgroep te vallen. Voor Lokeren om niet verder achterop te ge raken bij leider St.-Niklase. Na 10 minuten kon Loke ren een eerste keer vijf pun ten voorsprong nemen langs Gerlo De Nul - Van de Vijver 16-21. De thuisploeg plaatste langs Wellekens een 7-0 en het werd 23-21 De bezoekers, met een sterk spelende Van de Vijver, ble ven in de eerste helft door lopend aan de leiding via 29-36. Mijs en Colpin sloe gen nog eens terug tot 35- 36, maar bij de rust was het 40-43. In het begin van de tweede helft waren de thuisspelers op weg naar een goede positie. Welle kens lukte een 8-0 en het werd 50-45. Aan beide kan ten begon de foutenlast door te wegen en verschei dene pionnen vielen uit. Dhaen bracht Lokeren nog eens terug en zelfs voorop 63-66 Aan de 17e minuut 68-74 scheen LMokeren op weg naar de overwinning. De Clercq liet zich gelden en het werd 76-78 aan de 19e minuut Op dat mo ment miste Verdurmen 3 vrij worpen voor Lokeren. Wellekens daarentegen lukte wél 2 vrij worpen en meteen werd het een verlen ging 78-78. In die bijko mende vijf minuten kwa men er wisselende kansen en na 78-82 zorgde Mijs voor 86-82, maar Gerlo wil de niet begeven en 86-86. In een nerveus einde kon Mijs uit een moeilijke positie de winningkorf scoren. Punten: GREMBERGEN: Goossens 2-2-0, Mijs 9-5-4, Straetman 4-3-0, Wellekens 14-10-1, De Clercq 2-10-0, Colpin 7-4-0, Cuypers 2-4- 2, Seghers 0-0-2 LOKEREN: Verdurmen 4-4-0, Gerlo 1- 6-4, De Nul 8-8-0, Van de Vijver 9-6-0, De Meerleer 4- 0-0, Dhaen 0-9-2, Vion 2-2- 0. BENO Panters Baasrode - Akron Ronse: 100-81 was de wedstrijd gespeeld. De thuisploeg toonde dan De leidersploeg heeft zijn trouwe supporters een mooi 2jjn grote maturiteit, on geschenk bij de thuiskomst aangeboden. Panters was de danks ze met een jong vijf- laatste seizoenen aangewezen op eerst de sporthal van tal op het terrein stond. Ze Grembergen en dit seizoen van Buggenhout om zijn speelde aan een hoog tempo thuismatchen te spelen. Vorige zaterdagavond keerde het en bleef de baas in alle on- terug naar eigen gemeente. De sporthoeve was derdelen Preciesheid en re- speelklaar. boundkracht zijn de ele menten die de leider aan- De knap spelende Baas- In de tweede helft bleef wendt om de tegenstander rood se ploeg wilde zijn Ronse tot 55-53 aanklam- klein te krijgen Naar het trouwe aanhangers met een pen, maar dan kreeg de einde toe kwam er opnieuw mooie overwinning verwei- thuisploeg langs Stevens spanning. De plaatselijke komen en hoopt in de een bevlieging en bij 64-53 spionkop scandeerde voor kortst mogelijke tijd op- nieuw alle supporters te re- cuperen, die de verplaatsin gen naar Grembergen of Buggenhout niet deden. Panters verdient dit. Ze spe len zeer goed basketbal en nu ze de smaak van de lei honderd punten en Cois Dierick lukte de drie cij fers. Bij het eindsignaal dubbele vreugde voor aan hangers en spelers. Punten: Panters: Dierick 12-14, Ver meer sch 9-6, Guido Verstappen 8-16, Dirk Moens 2-0, Geert Moens 10- 16, Stevens 2-5. Ronse: Walraet 4-11, Pode- vijn 8-10, Balcaen 6-6, Spi- leers 12-12, Rombaut 10-2. BENO 2* afdeling mannen 20.30 uur: (5.12): Okapi Aalst - Lier 3* afdeling A 17.15 uur: Hermes St. Niklaas - Osiris Denderleeuw 4* afdeling A 18 uur: Cabrita Zele - Ger. Bomem 20.30 uur (5.12): Beveren - Wyt. Roeselare 16 uur: St. Jan Antwerpen - Wasocub Waasmunster 1* afdeling vrouwen 15.45 uur: Leonidas Aalst - Le Logis 1* Provinciaal 20.30 uur (5.12): Deinze - Were Di St. Niklaas 20.30 uur (5.12): Silaba Zelzate - Baasrode 19.30 u (5.12): Vovka Oudenaarde - The Tower Aalst 20.30 u (5,12): Hemaco Dendermonde - Hoger Op 20 uur (5.12): Dendermonde - Gentson 16 u: Akron Ronse - Scheldejeugd Temse 2* provinciaal A 15.30 u: Bertino St. Niklaas - St. Niklase 11 uur: Moerzeke - Grembergen 20.30 u (5.12): Eenhoorn Bazel - Leeuwerik Lede 15.30u: Sp Temse - Eksaarde 20 u: Erpe Mere - Melsele 20.30 u (5.12): Batavo - Erembodegem 19 u- Lokeren - Cibo Zele 8peciale Reeks 10.30 u: Grembergen - Juventus BBC Melle - JM Pfaff Beveren: 42-43 Enkele tribulaties in de niet borg voor een hoog- derspositie te pakken heb- schoot van de club, tesamen staande spelkwaliteit. ben, zullen ze de meest be- met de onkundige leiding BBC Melle kwam direkt aan geerde plaats met al hun in de twee voorbije kompeti- de leiding, en zou, zoals la- inzet verdedigen. tiewedstrijden, waren er de ter zou blijken, deze slechts Guido Verstappen had de oorzaak van, dat de zege in in de allerlaatste minuut eer om de eerste korf te deze wedstrijd met het afstaan, scoren, maar het bezoeken- kleinste puntenverschil be- Via 2-0, ging het naar 10-4, de Ronse was geen willoos haald werd, 14-12. 18-12 en 20-14, mo- slachtoffer. Ze zorgden In de voorbije wedstrijd op ment waarop spelmaakster voor een sterke weerstand. BBC Melle, liep het niet van Marie-José Van Wijnsber- Ex-Panter Rombaut was een leien dakje voor de be- ghe haar 4" fout aange- een boeman onder de korf zoekers uit Beveren. Hoofd- smeerd kreeg, waaronder en zorgde zelfs voor 10-14 scheidsrechter Van De Vel- een onbegrijpelijke techni- voorsprong bij de 6* mi- de (nochtans uit de nationa- sche fout. De schade werd nuut. De thuisploeg orga- le afdelingen), blunderde vooral door kapitein Chris- niseerde zijn individuele onbegrijpelijk of gewild ta Praet beperkt doch kon verdediging beter, maar de steeds in het voordeel van niet beletten dat BBC Melle bezoekers kregen toch veel de thuisploeg. via Marlies Dierickx en vrijheid onder de korf zodat Dank zij 2" scheidsrechter Kathleen Timmerman ver- er geen aftekening kwam De Lange, die kon terug- der uitliep tot 26-16 Rust- (23-20 aan de 10* minuut), blikken op een schitterende stand 30-23, met zware fou- Aan de 14" minuut konden partij, kreeg Beveren, uit- tenlast (uiteraard) voor Dierick, Vermeersch, Ver- eindelijk waar het recht op Christa Praet en M.J. Van stappen en Moens een 31- had: de overwinning Wijnsberghe. 24 kloof slaan, maar ex- In open lucht, een ijskoude De bezoekers waren in de Aalstenaar Podevijn sneed regen en warempel nog een tweede helft op achtervol- tot onder de korf en met een hagelbui bovenop deden gen aangewezen Bij een 3 op 3 was het verschil aan echter de gemoederen niet 32-26 stand bracht coach de rust beperkt tot 43-40. afkoelen en stonden zeker An toon Pfaff spelmaakster M. José Van Wijnsberghe terug op het veld en zij bracht, in de 11* minuut de bordjes op 34-34 gelijk. De meisjes uit Beveren vochten als «leeuwinnen» Were Di Falco 77 70 de kloof gedicht 56-52 (8ste te en onder van mmuut) en 59-50 (10de irn- steengoede Marijke nuut) maar coach Gevaert o,-mt pn knan nfwer- Na de nederlaag bij Vov- dacht toen dat alles moge- ca heeft Were Di aan huis jjjjj was. Wegens onstui- weerom de gepaste vorm migheid kreeg hij vanwege kende M.J. Van Wijnsber ghe, ging Coach An toon Pfaff in de laatste twee mi nuten, en bij een 42-39 stand tot de pressing over. Zijn ploeg slaagde er, via een nochtans ontgooche lende Jo Van Der Haegen in, op de valreep het laken naar zich toe te halen. De neutrale en sportieve lei ding van 2° scheidsrechter A. De Lange, dient zeker nog eens vermeld. JM Pfaff neemt nu de leiding met 6 punten voorsprong op de naaste konkurrenten. Scoorden voor Beveren: M.J. Van Wijnsberghe 16, Magali Aps 9, Marita V.D. Keybus 7, Marijke Staut 7, Jo V.D Haeghen 4. Vermelden we nog de knap pe overwinning van JM Pfaff, vorige week tegen BC Kortrijk behaald in het ka der van de «Ret Vic»-beker met 71-56 cijfers. Twee wedstrijden dus in 3 dagen, en evenveel overwin ningen. Scoorden: M.J. Van Wijns berghe 28, Magali Aps 14, Marita V.D. Keybus 15, Jo V.D. Haeghen 4, Marijke Staut 8, Christa Praet 2 Emmanuel THOEN Zele kon met zijn manver dediging nooit de thuis ploeg aan banden leggen en aanvallend kwam er bij Ca brita niets van terecht. Na 10-6 zakten de bezoekers verder weg tot 18-8 en de derde fout van Putteman voorspelde helemaal niets goeds. Moens werd inge haald en wanneer Wasocub een maximaal verschil van 25-11 op het bord prikte geloofde niemand nog in de kansen van Zele. Een vierde fout van Gerlo kwam echter roet in het eten gooien. De thuisploeg begon nu te krasselen en de Cabrita- jeugd van Hassel-Moens zorgden voor aansluiting 31-25. Het bleef echter ach tervolgen want bij de rust had Wasocub zich enigs zins hersteld 40-36. In een spannende tweede helft kon niemand een winnaar voor opstellen. Acke-Moens kre gen hun vierde fout en on danks het feit dat Kinders 47-38 lukte kwam Zele toch heel goed terug. Putteman kwam Moens vervangen en na 58-54 (9de minuut) was het De Locht die voor een 58-58 zorgde Na 13 minu ten kreeg Meire een vijfde en een technische fout en Cabrita kon de hoop doen oplaaien 64-67. Cabrita wil de het lot forceren en wilde met afstandsworpen het la ken naar zich toehalen. De thuisploeg daarentegen speelde heel kalm di 1 naar Acke en onder i vrij worpen moest Cal begeven. Acke lukte slechts een 3 op 9 r Deprez stond tezeer al) Kinders bleef gevaarlij lukte 77-74 en een uli ann loopfout van Van Hi j was fataal. Jan Van inna Bossche toonde zich j(jen, een grote mijnheer n u; twee gelukte vrijworpa fout van Coene en een blieme assist naar Kim m s Het werd 82-76 en Was ,gn verdiende de overwin ^jg zeker. De scoutingscj waren overduidelijk. Vi da cub lukte 28 op 65 of ^rs en 25 op 41 vrijworpe n ie1 gen Cabrita dat het me 6mei op 92 moest stellen, 31 V( 14 op 20 vrijworpen. Cabrita kon nooit zijl j d; boundoverwicht benut! ^jcc en het was daarenti u5gr Wasocub dat met pi naar de lange jongens lnn( ke-Kinders een massa! worpen kon afdwinga m j, meteen de zege behalen Punten: Wasocub: G ren 4-2, Kinders 8-16. Van Bossche 10-7, Meire Acke 6-11, Colman jg Hofman 1-0 gyer Cabrita: Van Hassel md( Coene 1-4, Van Hoe] ,de ghen 6-4, Moens 7-2, locht 5-9, Putteman Deprez 6-8. n dt oor scheidsrechters een gevonden om in eerste pro- vinciale een waardig figuur technische fout en Karei De te slaan. Gingen de eerste Block zette de toegestane minuten naar de bezoekers vrijschop om. Were Di was 10-15 dan kwam Were Di nu terug zichzelf en na 71- na 8 minuten voorgoed in 53 (ïede minuut) kon Falco de wedstrijd. De Block enkel met al te ruw spel de Melsele Bertino toonde zijn tanden en ook De Pauw bracht er vaart i score milderen. Een pluim voor de thuisploeg Drie minuten later was het ook voor het scheidsrech- al 20-15, en langzamer- tersduo dat op een flinke hand moesten de Gente- arbitrage kon terug- naars de rol lossen. De blikken, bordjes werden van 32-23 Punten: Were Di De naar 46-37 rustcijfers ge- Block 16-3, De Pauw 8-8, bracht omdat Verbraeken Aerts w 5-6, De Brant 8-6, zijn maats stimuleerde met Verbraeken 9-4, Marin 0-0. enkele knappe afstands- Falco Van Vooren 8-12, worpen Na rust bleef de Noben 6-0, Beimaert 4-0, thuisploeg wel de boven- Poifliet H. 2-6, Bouderez 8- hand houden, maar de 4, Vincent 6-11. Gevaert Gi- pressende Gentenaars haal- no 3.0_ Gevaert F. 0-0. den er alles uit. Met een y, stugge mandekking werd EOA Door een nieuwe zege bij een konkurrent van St.- Niklase mag de ploeg van Willaert-Sauviller wel een kaars branden voor hun stadsgenoten. Reeds de eer ste helft kwam een stati sche thuisploeg nooit tot normaal rendement en de lange jongens Laureys-Van Puymbroeck konden nooit hun wil opdringen. Via de schutters Pauwels-De Bock bracht Bertino de thuis ploeg danig van de wijs dat na 20 minuten al een veel zeggende 27-39 op de bord jes stond. Bertino hoefde zich dus niet meer te haas ten en kon zijn voorsprong met brains verdedigen. Dit lukte uiteindelijk, omdat de routine van heel wat Berti- no-boys hier de doorslag gaf. Spelers als De Bock- Vonck kennen inderdaad het klappen van de zweep als het op tempoverlaging op aan komt. Melsele van zijn kant was te onprecies om op de zege aanspraak te maken, zodat er voor de ploeg van Pol Stout niets meer inzat dan een erep laats. Punten: Melsele: Stout 13, Laurey8 8, Apers 12, Van Goethem 10, Smet 5, Van Puymbroeck 8. Bertino: Thiron 12, Pau wels 16, De Bock 16, Vonck 12. De Beleyr 9. Kinders (Waasmunster) doet er nog twee puntjes (Waasmunster-Zele 82-76(dm) VROUWENBASKET Aurora Zele - Akron Ronse: 55-50 De thuisploeg wist dat het Na 32-29 aan de 5° mini de match moest winnen wil- werd het opnieuw 38-4( en de ze niet in degradatiege- 10 minuten en aan de vaar geraken. Beide ploe- minuut met 47-46, wa gen bleven dicht bij elkaar, nog geen aftekening, zodat coach Van Cauwen- der Hoeven werd goe berghe na 8 minuten zijn de match gehouden en verdedigingssysteem wij- leen De Lintdecker wa zigde. Hij liet de zoneverde- knap af, en samen met diging varen en opteerde Acker, De Vuyst werd 1 voor een man verdediging, het einde toe een kl De boeman of liever «boe- voorsprong verworven vrouw» die hem kopbre- bleven de kostbare pi" kens bezorgde was pivot in sporthal De Zeven. Van der Hoeven. Aurora Punten: probeerde met een sand- wichbewaking met Van Ac ker erachter en De Vuyst vóór de gevaarlijkste be zoekster Brigitte De Grae- Akron Ronse: Lauwei ve was aanvallend op peil Van Enis 0-4, Beuserie zodat na 18-20 de rust in- Provost 2-10, Walraet ging met 24-22. In de twee- Van der Hoeven 12-7. de helft bleeft de spanning >u lPer Aurora: Van Acker 6-8Fde Lintdecker 6-10, De V !-7, De Graeve 10-8, Flif Ier

De Voorpost | 1981 | | pagina 24