Voetbalkalender elis rukt op naar de leiding Uit top vijf na nederlaag De Wilde-Clark stranden op het nippertje Elfde mnn beslissend KAMPIOENENVIERING DRIEVERBOND EREMBODEGEM - AALST Sterk weekeinde voor Paul De Brauwer met zege te Koersel «De Jonge Liefhebbers»: kampioenen De Voorpost - 4.12.1981 - 29 iEESE MINIVOETBALKOMPETITIE loeberke - Van Cauteren ;Een goed spelend Van iteren nam op vlotte wij- ifstand van 't Sloeberke. de rust was de stand 0- drie doelpunten in beide ioden. Toen kwam 't sberke met twee doel- iten de neus aan het ven steken. Van Cauteren i verder de overwinning ouwen via Joris Wil- l (4) en Toon Van Cau- n (4). Carlos Van Acker a eveneens een doelpunt zijn rekening. Bij 't sberke scoorden Luc ihecke. Karei Willockx Paul Herwege. Hans Heirman kreeg een gele kaart. MV Zele - Nees 10-1: Ook deze tiende speeldag bleef rode lantaarn Ness punten- loos. Het werd een vlotte overwinning voor MV Zele met vijf doelpunten voor en na de rust. Ness scoorde via Frank Jacobs in de tweede periode. Vooral langs de zij de van MV Zele werden en kele wenkende kansen on benut gelaten. Kris De Wae- le (4), Paul Meirsman en Geert Christiaens elk twee, Gilbert Christiaens en Paul Quintijn waren de schut ters voor MV Zele. INIVOETBAE I NATIONALE tormloop ui St.-Gillis-Waas - Leupegem: 7-1 e jongens waren naar Gillis gekomen om het te beperken, doch is in de 3' weet Mare i uit een scherpe hoek te (1-0). Daar Leupe- ii met vijf verdedigt, be- onze jongens zich er hun aanvallen kalm op ouwen, doch bij de af- king loopt er steeds iets In de tweede periode f Karei De Mol zijn her- reden met een doelpunt terwijl schoten van Iter Vlyminck (weer in ie doen), Eddy nckaert en Kleber Maes doelhout treffen. Kort rust brengt Mark Nijs anbrengen van Frankie (strafcomer) de id op 3-O. Leupegem ziet dat uitsluitend verde en geen enkele zin heeft komt nu ook even de neus aan het venster steken in de persoon van Kris Hui- zinga die een strafcorner omzet (3-1). Walter Vly minck zorgt echter voor be taald antwoord (4-1). De laatste periode volgt dan een stormloop op het Leu- pegemse doel en een 1-2 tussen Mare Nijs en Karei De Mol zorgt voor 5-1, waarbij eerstgenoemde scoort. Ook Eddy Franckaert doet zijn duit in het zakje door een verdedi ger de bal af te snoepen en kalm binnen te schuiven (6- 1). Het is trouwens diezelf de speler die een mooie aan valsopbouw van Betoncelli en Mark Nijs weet af te ronden met een doelpunt en aldus de eindstand vastlegt op 7-1. Nelis - Rombout 11-3: Met een denderende overwin ning tegen Rombout heeft Nelis de leiding in de klas sering overgenomen van De Loose dat deze tiende speeldag «vrij» was. Vooral in de eerste en tweede perio de werd de basis gelegd voor de overtuigende zege (7-1). In de derde periode werd het 9-3 en de eind stand werd op 11-3 vastge legd in de laatste periode. Nelis-doelpunten vielen er via Jan Berkers (6), Miche) Dauwe (2), J.P. Christiaens (2) en Peter Van Driessche Voor Rombout scoorder Frank Goossens (2) en Luc Maes. Na 10 speeldagen scoorde Jan Berkers reeds 40 doel punten. Klodde - Van Damme 5-5 Weer een knap resultaal voor Klodde dat van Van Damme in zijn opgang afre kende. Tot bij de rust kon Klodde telkens met één ioelpunt voor blijven op Van Damme (3-2). Door toe- loen van Marnix Boeykens .2) en André Steeman ver wierf Van Damme plots een voorsprong in de derde pe riode (4-5). Een goed spelend Klodde kon de verdiende puntende- ling bewerken in de vierde periode met een doelpunt van Edmond Van Dries sche. Voor Klodde waren de overige schutters Fritz Raemdonck (2), Vincent De Smedt en Herman Van Driessche Voor Van Dam me scoorden verder nog Etienne D'Hollander en Poppe Petrus en Poppe Luc. Deze laatste speler werd met een gele kaart bedacht. Arsenal - De Bisschop 8-4: Ook De Bisschop blijft zon der zege in deze kompetitie. Dankzij aanvallend voetbal langs beide zijden werd de ze wedstrijd met de nodige doelpunten gekruid. Bij de rust was de stand 4-1. Met nog één periode voor de boeg toonde het scorebord een 5-2 score aan. In de laatste dertien minuten viel er nog vijf doelpunten wat de eindstand op 8-4 bracht. Gustaaf Poppe, Danny Everaert, Mare De Beule en Jan Vehent scoorden elk tweemaal voor Arsenal. Dirk Van Uytfang (2) en Luc Poppe troffen raak voor De Bisschop. De Graeve - Neyt 4-3: Door deze nederlaag heeft Neyt de aansluiting met de mid dengroep uit de klassering gemist. De Graeve daaren tegen nam terug een plaats in de eerste helft van het klassement in. In deze wed strijd heeft De Graeve steeds op voorsprong ge staan, zij het met het klein ste verschil. De rust werd bereikt bij een 2-1 stand De derde periode eindigde op 3-2. Marc Van De Velde en Hans De Graef scoorden elk tweemaal voor De Graeve Luc Van Damme, Eddy Le- queux en Geert Van Kerck- hove scoorden elk éénmaal. Van Kerckhove kreeg geel. Klassement (na tien speel dagen): 1. Nelis 9/17; 2. De Loose 916; 3. MV Zele 9/14. 4 Arsenal 9/11. 5. Van Caute ren 10/12; 6. De Graeve 9/ 10; 7. Klodde 9/10; 8. Van Damme 9/9, 9 Rombout 9/ 9, 10. Neyt 9/6, 11. 't Sloe- berke 10/4, 12. De bisschop 10/3; 13. Ness 9/0. Kalender voor de 1 le speel dag: MV Zele - Arsenal, Ne lis - Van Cauteren, Rom bout - Ness, De Graeve - De Bisschop, Klodde - Toyota, Neyt - Van Damme, 't Sloe ber ke vrij. Jabbeke - MV De Grauwe Zele 5-2 Zondag 6 december 1981 om 14u30) Nationale C Anderlecht-SK Beveren (5.12 om 20 u.) (Peetere) C Lokeren-RWD Molenbeek (5.12 om 20 u.) (Ver- aeghe) I Nationale tade Leuven-Eendr. Aalst (Bots) [I Nationale A ong Lede-Racing Doornik (Sanzot) K Sint-Niklaas-Eendr. Zele (15 u.) (Schoeters) levordering A larchienne-VW Hamme (15 u.) (Javaux) Provinciale Ivergem-SK Lebbeke (Lippens) loelare-Lokerse (De Saedeleer) AV Dendermonde-Denderhoutem (15 u.) (Van cker) Provinciale B int-Pauwels - Temse (Schrauwen) iemzeke-Eendracht Sint-Gillis (Lievens) lacing Wetteren-Exc. Sint-Niklaas (Kielemoes) 11 K Aalst-Oudegem (Soete) t.-Gillis-Waas-Standaard Wetteren (Taeleman) obur Moerzeke-Sparta Buggenhout (Meganck) t ppelterre-Eendr. Meldert (Vervaeke) I Provinciale C hor Meldert-HO Kalken (Van Damme) rembergen-Wieze (Anné) ajoden-Ede (Van Cauwenberghe) ieuwerkerken-Bambrugge (Teugels) 11 erdersem-Berlare (Van der Sijpt) Iere-Kerk8ken (Ryndziewicz) urst-Baasrode (Speleers) le Bhellebelle-Wilskracht Moorsel (Segers) w I Provinciale D ra" laasdonk-FC Zelzate (Burm) y teulestede-Klinge (De Clercq) lelsele-St -Kruis-Winkel (Wiels) allo-Assenede (Van der Haegen) erleving Vrasene-Sombeke (Samson) i88evelde-Bazel (Janssens) 1 Provinciale C alentino'8 Overmere-Dyn. Beervelde (Welvaert) deboys Wetteren-Schoonaarde (Reyniers) F.) K Beervelde-SK Overmere (Martens) éikant Zele-SK Lokeren (Dobbelaere) 'ichelen-Zaffelare (Raveel) n V Provinciale G lierzele-Serskamp (Fierens) aigem-Oordegem (Drieghe) ^jjrondegem-Smetlede (Galle) fie-Massemen (Cornelis) Provinciale H - pstal-Lebeke (Fierens W.) pdorp-Baardegem (Herssens) ,ie iixvelde-Appels (Dierckx L.) K Erembodegem-Doggen Erembodegem (Devis- K :tler) ofstade-Welle (Moons) oonwijk-Gijzegem (De Meulenaere) apide Lebbeke-Iddergem (Reyniers E.) :hroevers Moorsel-Lutterzele (Mees} f Provinciale I Bi upelmonde-Straatje Stekene (Nijs) Waasmunster-Kl. Laar Vrasene (Melis) ruibeke-Gerda (Rietens) oerbeke-White Boys Sint-Niklaas (De Bruyne) éerdonk-Verrebroek (De Waele) ieldrecht-Eksaarde (De Maere) oogeinde-Sinaai (De Kimpe) Irouwen n Nationale (5.12.1981 om 15 u.) oosdaal-Kamilleke8 Aalst (Den Hert) rovinciale Vrouwen (5.12 om 14u30) ellem-Kamillekes Aalst (Balduck) efa's (I0u30) sndr. Aalst-KV Kortrijk (4.12. om 20 u. terr. SK list) (Verniers) aregem-SC Lokeren (10 u.) (Ottevaere) K Beveren-Oudenaarde (Bral) S0! rovinciale Juniores (10 u.) 311 Bndracht Aalst-AA Gent (De Winne) W Hamme-Oudenaarde (Cole) - Lokeren-Zottegem (Van den Eede) icing Gent-E Zele (Van der Linden) tr Braardsbergen-SK Beveren (Baudewijn) 1 c inove-SK Sint-Niklaas (Coppens) on alter-Jong Lede (De Poorter) n 1 rovinciale Scholieren (10 u.) 'ba Bndracht Aalst-AA Gent (De Bodt) V W Hamme-Oudenaarde (Van Gijsel) 111 2 Lokeren-Zottegem (Van de Kerckhove) lacing Gent-E. Zele (Heyse) Pl jeraardsbergen-SK Beveren (Declerck) inove-SK Sint-Niklaas (Peirlinck) alter-Jong Lede (Stevens) Na de eerste studieronde trof Van der Jeugd de paal maar Patrick Jonkheere deed beter en opende de stand toen hij een inleg- gertje in het Zeelse doel ver lengde. Na twee minuten in de tweede speelperiode lukte diezelfde speler een schit terende kombinatie met zijn broer Hendrik Jonkheere en de Zeienaars keken tegen een 2-0 achter stand aan De Grauwe bleef in de wedstrijd toen Julien Van Eetvelde met een af standschot kon milderen (2-1). Jabbeke voelde het ge vaar en akteerde kordater op prijs8chutter Abbeel en Van der Jeugd. Het leverde de thuisploeg twee gele kaarten op en een drietal verwittigingen. De lokalen kregen eerder gelukkig een penalty toegekend toen Luc Van Doorsselaer de bal uit de winkelhaak werkte en een nieuw schot zijn li chaam trof toen hij nog op de grond lag. (3-1) De Grau we bleef de aanvalstrom roeren maar toen ging zijn doelman in de fout zodat de score tot 4-1 opklom. Jabbe ke trok zich in verdediging terug bij deze ruime voor sprong wat zich resulteerde in een strafcomer voor De Grauwe. Abbeel verkeek de kans om naderbij te komen Kort daarop verscheen Ju- hen Van Eetvelde in de wed strijd. De scheidsrechter keurde onbegrijpelijk zijn doelpunt af wegens vooraf gaande fout door een tegen strever maar kompenseer- de zijn fout door Zele een penalty toe te kennen 4-2. De Grauwe kreeg nieuwe hoop maar Van der Jeugd trof opnieuw de paal. Aan de overzijde rondde Yvan Storme een laatste counter suksesrijk af en De Grauwe kon inpikken na een wed strijd met een globale inzet en tegenslag in de afwer king. (AJZ) In Wieze vierde de Vlaamse Wielerbond zijn kampioenen, (c) GENTSE ZESDAAGSE Etienne De Wilde is er met de Australiër Danny Clark als ploegmaat niet in geslaagd de Gentse zesdaagse te winnen. Dat had De Wilde nu ook wel niet verwacht. Dat het duo Clark-De Wilde het langst weerstand zou bieden aan de ploeg Sercu- Frank en tenslotte zelfs in dezelfde ronde eindigen, viel zelfs buiten alle verwachtingen. De Pin te - Mini Temse 1-1 In deze wedstrijd op een hoog tempo gespeeld, stre den beide teams met veel inzet, maar waren allesbe halve produktief. Reeds na vier minuten stond de eindscore op het bord. De bezoekers kwamen op voorsprong langs Staf Arbyn, die een vrijschop naast de verdedigende ves ting tot tegen het net ver lengde (0-1). Even later was alles te herbeginnen. Een ingreep van doelman Jean De Ryck werd met de zwaarste sanctie bestraft. Hands luidde het vonnis. De straf schop werd pro bleemloos omgezet (l-l) door Van De Casteele In de tweede periode kwam Temse nog enkele malen gevaarlijk opzetten, maar het vizier stond slecht afge steld. Na de kampwisseling liep Temse weer goed van stapel, maar scoren bleef moeilijk. Naar het einde van de periode kwam de thuisploeg de balans in evenwicht brengen maar botste op een sluitende de fensie. De vierde periode zou de beslissing moeten brengen. Na amper twee minuten miste De Pinte een strafcomer. De druk om niet te verliezen werd langs beide zijden zwaar om dra gen. Rudy Beck kreeg een geel kartonnetje voor ogen, maar toen even later De Tol- lenaere met zwaardere munt wilde terug betalen en natrapte, mocht hij zich gelukkig achtten dat hij maar geel bestraft werd. Daar waar er geen reactie mogelijk was in het begin van de partijvoelde Temse zich duidelijk benadeeld in de slotminuut. De ref die een vierde corner toewees aan Temse: strafcomer als gevolg, werd overrompeld door thuisspelers met als argument: «Het was geen hoekschop en dat gaat ge ons toch niet aandoen in de laatste minuut zeker». Re sultaat: de scheidsrechter kwam op zijn beslissing te rug en het het Temse duo dat zich aan het voorberei den was tot het neme n van de hoekschop in de kou staan. De thuisploeg moest zich nog even reppen om een slotpoging van De Pinte onschadelijk te maken. Nationale topper Vrijdagavond om 21 uur ontvangt Temse in de sport hal Tilroda Arsenal. Het gaat hier natuurlijk om Ar senal Zele, geen onbekend team in minivoetbalmid dens. Meteen krijgt men de nummer één tegenover de nummer twee van rang schikking in derde nationa le. Kan Temse verder af stand nemen van zijn huidi ge concurrent of kan Arse nal Zele zijn drie punten achterstand verminderen Vrijdagavond komt het ant woord. De Wilde heeft het in deze zesdaagse werkelijk be hoorlijk gedaan. Zo goed zelfs dat Clark, die aanvan kelijk tegen zijn zin in aan De Wilde werd gekoppeld, op de laatste dag met veel lof over de jonge Oostvla ming sprak. Etienne De Wilde, pas aan zijn tweede zesdaagse toe, heeft dus aanleg als baanrenner. Ook Patrick Sercu hoorden we reeds heel lovend over hem spreken. Een verklaring is misschien het feit dat De Wilde reeds als nieuweling voor pistewerk in aanmer king kwam. Later als ju nior, amateur en tenslotte als beroepsrenner, bleef hij van tijd tot tijd al eens op de baan aktief. Vooral als ama teur haalde hij trouwens aardig wat suksessen te Gent en te Antwerpen. Hij won heel wat ploegkoersen met bijvoorbeeld Colijn en De Jonckheere. De Wilde is dus wel vertrouwd met dat rondjesrijden. Toch begonnen deze zesda- gen niet al te plezierig voor De Wilde. Hij had met de Australiër Clark het om nium der vedetten gewon nen te Gent en daarom wou baandirekteur D'Hont hem ook nu aan Clark koppelen. Maar Clark is een nogal ei genaardige en eigenwijze kerel. Hij had zijn zinnen gezet op zijn landgenoot Al lan, maar dat kon dus niet. Allan kreeg Vaarten als teamgenoot en reed, toen Michel uit de wedstrijd ver dween, geruime tijd alleen alvorens met Wiggins mti te pappen. Clarck voelde zich die eerste dagen dus duidelijk te kort gedaan en reageerde daarop door be neden zijn mogelijkheden te rijden. Maar naarmate de dagen voortschreden, ging ook De Wilde steeds beter rijden. Tot zelfs Clark inzag dat het zelfs met De Wilde als ploegmaat nog best kon draaien. Zo wonnen Clark- De Wilde ondermeer twee reeksen achtervolging, de ploegkoers over 300 ron den, de ploegkoers over 250 ronden en de ploegkoers over 25 km. Zondagvoormiddag, met nog enkele uren te gaan, stonden De Wilde-Clark trouwens op kop met een ronde voorsprong op Sercu- Frank. Zondag was er dan ook volop sfeer in het Gent se sportpaleis. Met heel wat De Wilde-supporters. Ser- cu-Frank bewezen toen ech ter over meer piste-erva ring te beschikken door in de laatste ploegkoers, zo wat de specialiteit van Clark-De Wilde, hun ronde terug te nemen en de laat ste tegenaanvallen af te slaan. Sercu-Frank wonnen tenslotte deze 41ste Gentse zesdaagse. Voor Sercu leek het de gewoonste zaak van de wereld maar de Westvla ming is inmiddels ook aan zijn 81ste zesdaagse zege toe. Voor De Wilde werd het een verdiende tweede plaats en meteen het besef dat er ook voor hem zesdaagse ze gepralen zijn weggelegd. Zelfs wanneer hij met Clark in het strijdperk moet. Hugo Aerta Onder massale belangstelling werd zaterdagnamiddag om 14 uur de tentoonstelling geopend waarop buiten de onderscheidene kampioenen ook nog verscheidene zeer gekende en sterk spelende melkers enkele cracks expo seerden. Te 15 uur werd aangevan gen met de belotwedstrijd waar het aan deelnemers zeker niet ontbrak; en waarbij Rudy Verdoodt de overwinning behaalde met niet minder dan 4.506 punten. De hoofdbrok van de avond was natuurlijk de kampioe- nenhulde met volgende lau reaten: Algemeen kampioen: Quié- vrain. Heireman en zoon - Noyon; Cardon Kamiel - ko ning: Quiévrain: oude: Cleemput - jaarlingen; Aerts Jozef - jonge; Buyl Benoit. Noyon: oude: Abbeloos Mar cel - jaarlingen: Van Cauter - Plas - jonge: Van den Steen Albert Kampioen 1 2+3: Quiévrain: Styleman Willy oude - Roelandt René, jaar lingen - Ottoey en zoon, jonge. Noyon: oude: Dejaese Jan - jaarlingen; Vandenberghe Alfons - jonge; Jacob Oscar Kampioen 1+2 Quiévrain: oude: De Co- ninck Jozef - Jaarlingen; Philips Frans - jonge: Bos man Leon - Clocheret Victor. Noyon: oude: Meert Jan en zoon - jaarlingen: Van Key- meulen Georges - jonge Van den Eede Pierre Asduiven: Quiévrain; oude: Cleemput Gaston en Styleman Willy - jaarlingen: De Coninck Jo zef - jonge Ottoey en zoon. Noyon: oude: Dehaese Jan - jaarlingen: Vandenberghe Alfons - jonge: Jacob Oscar. Na deze geslaagde kam pioenenparade volgde nog een uitgebreid eetmaal en een gezellig samenzijn tot in de vroege uurtjes. B.V. VELDRIJDEN Paul De Bruawer heeft tijdens het voorbije week einde definitief bewezen dat hij opnieuw in een sterke periode zit. Zaterdag in het Limburgse Koer sel en zondag in het slijk van het Westvlaamse Torhout was onze Wetterense veldrijder bij de toonaangevende figuren. In Koersel werd het een achtste zege, in Torhout haalde De Brauwer de dichtste ereplaats na de plaatselijke renner Johan Ghyllebert. Roland Liboton werd in beide crossen op meer dan twee minuten gereden. Op zondag 6 december tus sen 14 en 17 u. houdt «De Jonge Liefhebbers» bij Vik tor Joos, Lange Dijkstraat 189 te Dendermonde-St.- Gillis, zijn jaarlijkse dui- venshow. Wie vorig jaar reeds aanwe zig was, zal zich nog herin neren, op welke volkse en sportieve manier dit sport festijn verliep Ook dit jaar wordt het een unieke dui vensportnamiddag 44 kampioenen. specialisten op alle afstanden komen naar deze groots opgezette show. Niemand werd hier vergeten. Zelfs de plaatse lijke vitessekampioen krijgt een mandje toegewe zen om zijn cracks te expo seren. De tentoonstelling loopt tot 17.00 u. Tussendoor worden de be zoekers verwend op allerlei gebied. Zo is er gratis koffie met broodjes voor de aan wezigen. Men dacht ook aan de niet- kampioenen Deze krijgen de gelegenheid om het de volgende jaren beter te doen, door de aankoop van een bon die hen zal aange boden worden zo rond 17.15 u. De mensen die achter de organisatie staan, Viktor Mannaert, Prosper Baert, Marcel Waegeman en Jan Mannaert hebben niets aan het toeval overgelaten. Al les werd tot in de puntjes voorbereid. Winnaar te Koersel Zaterdag toonde Paul De Brauwer in het Limburgse Koersel dat hij weer op een sterke konditie kan bou wen. De beste veldrijders waren in de mijnstreek aanwezig maar rond half- koers waren alleen De Brauwer en Ghyllebert nog vooraan te vinden. Het duo had toen de rest van het deelnemersveld al op ach terstand gefietst. Alleen Bert Vermeire slaagde er nog in opnieuw tot bij de twee leiders te komen maar Teugels en ook Liboton ver loren steeds meer terrein. In de voorlaatste ronde ging oude taaie Vermeire dan resoluut in de aanval. Ghyllebert moest afhaken, De Brauwer kon aanklam pen. In de laatste ronde kon De Brauwer dan vrij ge makkelijk Vermeire los schudden en met ruim twintig seconden voor sprong naar een achtste seizoenzege fietsen. Ghylle bert werd derde, Teugels vierde en Liboton vijfde. Knap te Torhout Zondag waren de kleppers van zaterdag te vinden in het Westvlaamse Torhout. De streek van Johan Ghyl lebert. Ook Mes8elis, Geir- landt, Danneels en bijvoor beeld Debruyne kwamen aan de start. Zeer vroeg in de wedstrijd ging Ghylle bert ten aanval. In het slijk voelde de Westvlaming zich bijzonder in zijn element. De Brauwer, ook nu weer een van de toonaangevers, was de enige die nog kon reageren en rond half koers tot bij Ghyllebert komen. Toen had Paul echter duide lijk te diep in zijn reserves getast en in de finale kon De Brauwer dan ook niet reageren toen Ghyllebert opnieuw harder op de peda len ging duwen. Het werd voor Ghyllebert meteen een elfde seizoenzege. Hij blijft daarmee veruit onze suk- sesrijkste veldrijder. Paul De Brauwer eindigde op twintig seconden terwijl Me8sehs, Teugels, Debruy ne, Geirlandt en Liboton meer dan twee minuten ver loren. Hugo Aerts PAEL LAIJWAEKT Paul Lauwaert bleef bij de B-crossers te Sinaai aan de winnende hand. Hij finish te voor Martin Efè Cock, nog steeds één van 's lands beste amateurs in deze speciali teit. (mvh) LUC DE BODE Luc De Bode uit Waas munster heeft reeds lang een zwak voor de piste. Luc spande met De Ceuninck aan in de toekomstzesdaag- se te Gent en finishte als nummer één. (mvh) DIRK HEIRWEG NODIGT UIT... Op zaterdag 5 december 1981 vanaf 20 uur heeft in het Zeiehof, Gentsesteen weg Zele het negende Dirk Heirweg-bal plaats. Het is niet alleen een dans- en feestavond, maar ook de sport krijgt er ruim zijn beloop. Het dans- en show orkest The Blue Lines zorgt voor de muzikale omlijsting. BENO

De Voorpost | 1981 | | pagina 29