Wat koopt u vandaag nog voor20 Fr? Een bakje friet zonder mayonaise lubbeltje valt aan verkeerde kant ,1! ok Palace niet opgewassen gen Turbo Cars -eslaagde zwem week Temse aI'h uaIIaJim De Voorpost - 4.12.1981 - 31 4. Schoonaarde 5. Welkom 6. Johny Boys 9. Koszen B 10. Welkom B 11. Kravael B ATERPOLO le NAT. AFDELING 1 ~ENO ETIENNE ogHENT- VAN toi funo Vehent kwam in BRAECKEL [r"^r£ial8Vierdf OVfr "Wittekop. Etienne Van Braeckel blijft doorduwen, in.»?™ of?, LT 88,1 Als veldrijder bereikte hij SS.T o '°^ne' seizoen reeds heel wat »hT X °"?,er T Nu bolde hij in Lembeek bij E1tvel" de A's als tweede over di el tmvhi U 811 npe streep, achter Thielemans r' 1 (mvh) 30 iei iktl j 9 8 lag stond Wase Zwemkring voor de zware plaatsing naar Moeskroen. Beide ploegen zijn reeds sterk aan elkaar gewaagd, maar de Waaslanders rdsJiden er nog niet in slagen de Walen thuis een nederlaag :rsfl te dienen. Het kleine speelveld van de gastheren ekent immers een handikap voor bewegingswaterpolo, WZK heel wat beter beheerst dan het keiharde n-tegen-mangevecht. WZK bleef niettemin de ganse dstrijd in de running voor de zege, maar kreeg lindelijk toch weer het deksel op de neus. ndafxls van bij het wedstrijd- ging het er spannend toe, de aanvallen volg- elkaar in een bliksem- tempo op, en de ballen niet op het doelhout feqen werden door de pers onschadelijk ge- ikt. De thuisploeg vond juiste opening, ir via Walter Daelman WZK even vlug weer jszi). WZK kwam weer :hterstand, met dit keer Van Landeghem die 'OLFBILJART wedstrijd die op de jongste speeldag de aandacht edig opeiste was Turbo Cars-Palace. Twee ploegen die up, het kruim uit van de Golfbiljartsport behoren. Voor i j( ce betekende die konfrontatie een leerrijke test. Het :n de weegschaal gelegd, m aar net als de anderen licht bevonden. y a d alg 20 stak Palace als eerste Toch dient te worden aage- Ni leus aan het venster m et stipt dat Palaca niet zonder 5 Lanno. Die al direkt liet verdiensten bleef. Hand in rschem eren dat de be- Hand had vlug de rekening kers hun huid duur van Welkom gemaakt. De den verkopen. Met bezoekers kwamen inder- eieii en Eddy Meirinck daad niet zo heel veel in het de thuisploeg dan stuk voor. Hand in Hand, naar de leiding. Hed- momenteel tweede in de !Van den Borre speelde hiërarchie, haalde- het 'te i ®r opnieuw de spanning maksimum uit dit toch wel match. Zodat alle ogen onevenwichtige treffen. gericht waren op het Van Der Linden stak de lont uze duo Jean Pierre aan terwijl Baele, De Cock, en Patrick Van Aerde De Meyst, Mox en De -j zege van Turbo Cars Rouck voor de rest van het Ite leggen. Deze hebben vuurwerk zorgden. Er was te meer het vertrou- ook nog de afgetekende niet geschokt. Want ze cijferverhouding waarmee Téi 'teerden de match. Rupa, De Leeuwkens terug- de z voor evenwicht zorgde op strafworp. Moeskroen bleef echter wel de gevaarlijkste ploeg. Franky Lyssens ging op het strafbankje, en on danks het ingrijpen van Vincent Geraert bouwde de thuisploeg een tweepun- tenvoorsprong op. Jan Fou- bert verraste de keeper volkomen met een verre knal, maar even later bleef de gelijkmaker op de staan der steken. Ook in de tweede periode gingen bei de ploegen onverdroten in de aanval, en aan weerszij den hingen de doelkansen in de lucht. Luk Van Lande- gem lukte zijn tweede straf worp, maar Wase bleef op achtervolgen aangewezen, want ook toen Jan Foubert opnieuw voor gelijke stand zorgde lukte Moeskroen een éénpuntsbom. Het onver mijdelijke gevolg was dat de match een zeer spannend verloop kende, en positief was zeker dat alles sportief verliep. Kort na halfwedstrijd kwam Moeskroen nog eens aan een tweepuntenkloof, maar Wase liet niet af. Vincent Geeraert behoedde zijn team wel voor grotere ach terstand toen hij een straf worp uit het doelvlak sloeg. De Wase afweergordel bleef ook als geheel overeind onder de Moeskroendruk, en in numerieke meerder heid kon Wim Rombaut zelfs skoren. Kort na de laatste herneming bediende hij Jan Foubert haarscherp, en die sloeg verrassend toe. Een volgende numerieke meerderheid leverde een eerste keer Wase voor sprong op, opnieuw langs Jan. Euforie in het WZK- kamp, maar een match duurt 28 minuten. Walter Daelman mocht het straf- hoekje opzoeken, Moes kroen liet de kans niet liggen. Toen Wim Rombaut juist naast knalde was meteen de laatste WZK- kans voorbij. Ook Franky Lyssens werd op het straf bankje geroepen, en een juist gericht Moeskroen- schot sloeg de laatste Wase illusies aan diggelen 9-8, en WZK hield aan zijn flinke prestatie enkel een kater over. Voor de tweede ploeg be gon de wedstrijd uiteraard niet in optimale kondities Ook hier was het voor WZK de ganse wedstrijd achter volgen geblazen. In de laatste periode stak er nog puntenwinst in, maar toen. liep Erik Smet zijn defini tieve uitsluiting op, en Nest De Maesschalck moest ge kwetst uit het water. Die bijkomende handicaps ble ken te groot, en uiteindelijk werd het een 10-6 neder- Vermelden we ook nog dat knapen van SK Berlare staan aan de leiding in hun reeks: na 12 wedstrijden de Wase meisjes hun thuis wedstrijd tegen Hasselt met probleemloze 17-3 cijfers afsloten, en dat de heren- ploeg zaterdag om 20.15 uur in het Stedelijk Zwembad aan de slag is. Scaldis Berchem is op bezoek. D.M. werden ze nog geen enkele keer verslagen, (jj) i ijke gemeentelijke prominenten waren aanwezig bij de H riele opening van de Vlaamse zwemweek in het ïr* eldebad te Temse. epen van Sport Siegfried Buytaert wees op het belang 5 deze zwemweek. families namen deel de gezinswaterspelen, het eerst geprogram- rd. Ze leverden een ïende strijd in proeven rekzwemmen, aqua-es- fte, waterlelie, zwem- ross, zeeroverke en de ^taculaire «rode draad», een kwieke eindjump het klassement op het it nog eens flink door- jeschud. Le j li®, am. Vercruyssen 68 Moerman 66 am. De Beleyr 49 i. Mijs 35 Ci Brvolleybaltornooi 'ori Scheldebad stak afge- voor het watervol ley- 5 0 irnooi. In 1980 waren er iloegen, nu betwisten ïe i minder dan 14 teams de «stallen, angemoedigd een bijzonder talrijk :omen publiek, lieten van hun beste zijde Mooi en snel volley jc mbineerd met sierlijke .in en achterwaartse 1 s die op het droge irei randeerd 14 dagen zie- lfiij luis opleveren. Voeg bij menig kopje-onder in aantal onvrijwillige mides in het water. zodat de pret kompleet was. VC Temse Jeugd volgde zichzelf op de erelijst op Klassement 1. VC Temse Jeugd 2. De Plakkers 3. SOS Veile Old Stars 4. Boelvolley 5. Zenith Temse 6. Temse Scheldezwem. I 7. Gemeentepersoneel 8. Temse Scheldezwem. II 9. SOS Veile Fair Play 10. C.B.'ers Burcht 11Temse Scheldezw. Ill 12. Krabbeke Steur Volks dans 13. Dansklub Erato 14. Groep Mariman Wandel-mee-dag De tweede Wandel-Mee- Dag voor en door heel Vlaanderen is in Temse opnieuw succesrijk verlo pen. Niet minder dan 244 deelnemers, dus meer dan vorig jaar, lieten zich in schrijven in sporthal Temsi- 'ca of Tilroda, om de 7 of 13 km-tocht af te leggen. August Boel, goed en wel 73, was de oudste (en nog zeer flinke) deelnemer. Elke Geldof, amper 2 jaar en 5 dagen jong, was de benja min. De grootste afvaardi ging kwam van de Breugel- club met 43 wandelaars. Talrijke andere ploegen wa ren vertegenwoordigd. zond. Pas toen Bisschop, Guido Van Van den Abbeele en Maroy de stand op 3-0 hadden gebracht kon de tegenstander langs Van Lui even terugslaan. Maar Ovaere en De Meersman maakten daarna de zaak rond. Koszen duwde Moor- sel verder weg. Huylebroeck opende de score voor Koszen en Geert De Meyst replieceerde. Toen liep het in een ruk naar 1-4 door toedoen van Steenhout, Roger en Geert Baeyens. Willem De Meyst milderde nog tot 2-4. In de A reeks zorgde De Leeuwkens voor de uitschieter door Turbo Cars een puntje af te snoepen. De Leeuwkens die langs Van den Neucker, Van der Stock en De Neve een scheve situatie rechttrokken speelde aldus in de kaart van de lijsttrekker Scot- sching die nu twee punten boni telt. Het was nochtans allemaal goed begonnen voor Turbo Cars dat met Van Impe, Wambacq en Frank Van Liefferinge naar een 0-3 winst was gesneld. Maar naderhand op een blauwtje liep. Want die 0-3 marge betekende geen vol doende veiligheid. Door een 4-2 zege verwezenlijkt door Rosschaert, De Sutter, Van de Wiele en Galle klom Faber (a) op gelijke hoogte Michiels, Parewijck en Rij- van Corso (a). Dat slechts dant telkens de leiding, tweemaal scoorde langs Doch Podevijn, Heremans Willems en Vermeulen. @n De Wuffel zorgden voor Koszen kon Moorsel niet betaald antwoord. In de van de overwinning hou- vrijdagreeks zette Koszen, den. Nadat Saeys de score Jonny Boys met forse cij- had geopend voor de be- fers weg. Schoonaarde- zoekers zorgde Geert Rog- Moorsel eindigde onbeslist geman voor evenwicht in de met De Petter, De Wolf en stand. Het werd toen 1-3 pjerre De Petter die de langs De Petter en Janssens gasten steeds voorsprong maar Mare De Kegel bracht bezorgden, maar De Troyer, nieuwe spanning. Clau- Eeckhout en nogmaals De waert oriënteerde de match Troyer sloegen telkens in het voordeel van de opportuun terug. JVH bezoekers. Zandmannetjes bracht het tegen het be dreigde Cosmos niet verder dan een gelijkspel. Deze partij liep met wisselende kansen. Voor Cosmos scoorden Salens, Van Lim- bergen en Van de Keere voor de thuisploeg Moens, Kamiel en Willy De Kinder. In de B reeks liet Krijt op Tijd zich een puntje afsnoe pen van Faber, terwijl de leider met de glimlach het treffen tegen Schoonaarde naar zijn hand zette. Palace won met Peter De Backer, Roels, Van den Borght, Bauwens, Van Buggenhout en Temmerman. Sport vrienden opende de score langs De Meyst bij Scot- sching. Maar daarbij bleef het voor de bezoekers. De thuisploeg stevende naar een afgetekende zege met Van den Bulcke, Neuker- mans, De Corte, De Craecker en De Saedeleer. Sportvrienden en Johnny Boys waren even sterk. De thuisploeg nam met Tussen de in Beveren gehuldigde sportmannen: de blinde boogschutter Witse. (dw) Rangschikking Eere reeks 1. Turbo Cars 2. Hand in Hand 3. Palace 4. Koszen 5. Zandmannetjes 6. Moorsel 7. Welkom 8. Schoonarde 9. Rupa 10. Kravael 11. De Leeuwkens 12. Cosmos 13. De Post Reeks A 1. ScotschingA 2. Turbo Cars 3. Moorsel B 4. De Leeuwkens B 5. Zandmannetjes B 6. Johnny Boys A 7. Corso A 8. Faber A 11 21 11 20 11 18 11 17 11 14 11 12 12 10 11 9 11 9 11 6 11 5 11 3 11 0 12. Cosmos B 13. Rupa B Reeks B 1Palace B 2. Salon Discount A 3. Krijt op Tijd A 4. Corso B 5. Scotsching B 6. Schoonaarde B 7. Johny Boys B 8. Kasseistampers A 9. Salon Discount B 10. Sportvrienden A 11. Sportvrienden B 12. Faber B 13. Zandmannetjes C 14. Krijt op Tijd B Vrijdagreeks 1. Palace 2. Koszen 3. Moorsel 12 22 12 20 12 20 12 '15 12 14 12 14 12 12 12 10 12 10 12 9 12 8 12 8 122 6 12 1

De Voorpost | 1981 | | pagina 31