KffilRFtVÏÏL AALST 1982 RECHTEROEVER WIL NU OOK ZIJN KARNAVALPRINS! OLAND I AN KRUIBEKE OK PRINS VAN OST-VLAANDEREN! KARNAVALKWIS KRIJGT SPANNENDE FINALE! p zoek naar rinselijk bierdrinker... Aalsterse Flitsen Arendwijk viert Vastelauved week later Wie volgt Matotten op? ie doorbreekt Van Oost-Dynastie? Nie vergeiten! De Voorpost - 4.12.1981 - 5 gj. stodsplokket, een traditioneel cado. (CDJ) Je ir versie Oost-Vlaamse Karnavalfederatie... Vetteren werd Roland I van Kruibeke karnavalprins van -Vlaanderen. Er zijn er momenteel dus twee, want in fctien dagen geleden werd In Aalst onder massale lied ngstelling August I van Ninove al tot Prins van Oos't- zu inderen verkozen. De Aalsterse Gaa Lowies organiseer- voor de zoveelste keer een dergelijke verkiezing en de oofse August werd de opvolger van de Aalstenaars leo I en Paul I. nummertjes van Kruibeekse Roland... oop rek aan originaliteit sfeerloze Wetterse ge- itelijke feestzaal er weinig volk en geen am- Live t b ee moest de huidige Stefaan bracht, als klown ge- }n i terse karnavalprins Ste- kleed, samen met enkele kun il nipt de duimen leggen Moikespostbodes, een Sint iger|rde Kruibeekse prins Ro- Maarten en een bloemenfee, een gevarieerde show. Live. bracht in play-back het Doch hij ving bot bij de jury. Rol aude «Bananenbootlied» Voor kostumering bijvoor- uis Is clou van zijn optreden beeld, had die jury 2,4 op 5 loa ntermemories», het voor hem in huis, kwoteerde it, b imer dat Polle Keiper- onder de helft, wat sommige gel vorig jaar zong bij mensen in de zaal onbegrij- verkiezing tot Oost- pend het hoofd deed ise prins. schudden, bijster origineel dus, de De ziekten van het play-ba- cken wordt in deze tijd hoger gewaardeerd dan een «le vend» optreden. Wanneer komt er eindelijk eens een reglement dat eens en voor goed een eind maakt aan dat ellendige «dubbelen»? Onze prinsen zaliger ge dachtenis Oost-Vlaanderen heeft dus twee prinsen en er is géén Aalstenaar bij. Stefaan mag het ons niet kwalijk nemen, doch wij zijn daar geenszins rouwig om. Wij gunnen al die prinsen in Wetteren waren daar ook nog twee prinsessen bij! best hun pretje en de eer, doch voor ons hoeft het echt niet. Vaarwel, Prins van Oost- Vlaanderen... Adieu, Europaprins... Rust in vrede... Cyriel Temmerman Den Aalstersen Arend sloeg vorig jaar zijn vleugels eens uit en pakte gelijk uit met «Arend-Karnaval». En 't was meteen raak. De samenwerking tussen alle verenigingen van de volkrijke Arendwijk leidde inderdaad tot een onverwacht sukses. Nooit had iemand kunnen de Arendwijk rijk is, zijn de vermoeden dat een dergelijk bakermat geweest van kar- evenement zoveel belang- naval in de wijk. leder van stelling zou wekken. hen verschaft wel een paar Het spreekt vanzelf, dat de klubs of verenigingen on plaatselijke kafeetjes meer derdak. dan het hunne bijdroegen Even kennismaken: tot het welslagen van het In kafee «De Arend», bij Ga- eksperiment. briëlle D'Hoker, Binnenstraat Herbergen, kroegen, stame- 289, zijn niet minder dan ze- nees of hoe je de diverse ven verenigingen thuis: bil- dranklokalen tegenwoordig jartklub De Arend, dames- ook noemen mag, hebben wippersklub vlug of niets altijd al onnoemelijk veel bij- (jaja...), spaarkas Vrolijk Spa gedragen tot de ontplooiing ren, Belottersklub De Arend, van het Vlaamse volksleven, duivenvereniging Eerlijk en Kasteleins en kafeebazinne- Vrij en Vogelvereniging De kes vervullen een niet te on- Prachtvogel. derschatten rol in het sociale Kafee «De Hert», Binnen leven van de eenvoudige straat 326, gehouden door burger, ook nog anno 1981. Christiane Minner, herbergt De intellektueel haalt er min- belottersklub De Jefkes, achtend de neus voor op en voetbalklub De Lady's, hon- slikt fronsend zijn dagelijkse denklub De Trouwe Hond en portie «tv-achtergrond- is de hoofdzetel van SETOK. nieuws» waar ie toch geen Peken Moens, van het gelijk barst wijzer van wordt. namig kafee aan de Binnen- De simpele man ontvlucht straat nr. 256, kent iedereen, het Dallas-monster en ver- Daar hebben de'voetballers kiest de rust van het buurtka- van AZ77 hun lokaal, samen feetje. Daar wacht hem het met de biljarters van Krijt op partijtje belotten, biljart of Tijd, de wielrenners van De pitjesbak, bakschieten of vo- Arend, de veteranen- gelpik... kaatsklub De Arend een populair beest ginder! en Plannen de i_ustjge Vloerbolders. Hij wordt er weer mens, de gordijntjes sluiten hem af Bij Jozef Matthijs van kafee van het jachtige van alledag MORTA (Met Onze Rakkers en na de spelletjes wordt er Ten Aanval?) aan de Kruis- wel eens gepraat tot in de straat 2 hebben naast de ei- late uurtjes... gen voetbalklub Morta ook Gepraat en plannen volgende klubs een onder- gemaakt. komen gezocht: heren- en Zouden we dit eens of waar- dameshandbalklub Rosis, om dèt eens niet doen? Och, kanarievogelvereniging De een mens wil gewoon maar Huisvriend, 'n kikkersklub wat lachen om dwaze din- (kwaak! kwaak!). Spaarkas gen, doch durft haast niet De Punkers en dameshand- meer omdat hij bang is niet balvereniging Aalst Sportief, voor vol te worden aanzien. In kafee De Vriendschap En nochtans bloeit hier het hokken de karnavalgroep De ware leven open, bij neon- Voortkapoenen, de bil- licht en op «volle toeren»- jartklub De Vriendschap en muziek... de spaarkas Eerlijk Sparen. Bij Alfons Verpeten in kafee Zes kafeekes p|as|(en tenslotte, gehuis- De zes volksherbergen, die vest in het pand nr. 225 aan de Binnenstraat is het lokaal gevestigd van de vinken- maatschappij De Lustige Vinkeniers, de hengelvereni- ging De Aalsterse Piasvis sers, wielerklub De Pedaal ridders en wielerklub De Ru dy's Vrienden. Grootser Zo, het verenigingsleven bloeit volop in en de vriend schapsbanden werden nog verstevigd tijdens een alge mene vergadering die op maandag 26 oktober in de gezellige ruimte van kafee 't Piasken plaats had. Sekretaris Francois De Schrijver noteerde ijverig een hele resem voorstellen, die eerstdaags ook zullen gerealiseerd worden. Gemeenteraadslid Juliaan Vinck, tevens erevoorzitter, spoorde de aanwezigen aan om de Arend-karnaval in de toekomst nog grootser op te vatten dan vorig jaar bij de eerste uitgave het geval was. Zijn voorstel voor uit breiding van de omloop werd dan ook gunstig ont haald. Ook het voorstel van voorzit ter Frangois De Nijs om een Arend-karnavalprins te ver kiezen viel in goede aarde. De verkiezing zal doorgaan in het Beukenhof en de kers verse prins krijgt van kunst schilder Gunther De Schrij ver een magnifiek schilderij kado. Petje af, maar... De kamavalviering zelf gaat door op zondag 28 februari 1982 en nu al mag men reke nen op de verzekerde deel name van De Denderruiters en de Aalsterse karnaval- groepen Door zemmen na; Schief zeg't oever; Sjiek; De Moikes; De Pikante Kastaars en De Brikaljongs. Deze groepen zullen defileren langs een verruimd par koers: van de Binnenstraat gaat het via de Geldhofstraat naar de Oude Dendermond- sesteenweg en zo verder Nadat op 31 oktober de eerste ronde van de Aalsterse karnavalkwis in de zaal 't Kapelleken werd afgehaspeld, gaat morgen zaterdag op dezelfde plaats in de Meuleschet- testraat de finale door. itaties voor een jeugdige kornavalist- (CDJ) Het belooft een spannende eindstrijd te worden, met volgens sekretaris én kwis- master Antoine Van der Hey- den een uniek en verras send eindspel. De karnavalkwis is een initia tief dat tenvolle de steun verdient van alle karnaval- groepen, tot welke strekking ze ook mogen behoren! De belangstelling voor de schiftingsronde was eerder aan de lage kant, doch wie voor de beeldbuis was blij ven zitten, had het verkeerd voor: deze kwis was een ver pozend karnavalesk tussen doortje dat er best wezen mocht. In 1973 werd de eerste kar navalkwis georganiseerd door de buurtgemeenschap Houtmarkt-Watertoren-Park. Gaston Van der Hauwe stel de de vragen op, Frans Wau- ters was animator en ook presentator en de Dekenij Koolstraat werd de allereer ste winnaar. Een jaar later werd de orga nisatie ruimer opgevat en werden schiftingen gehou den in 't Apostelken, de Mic- Mac; de finale ging door in de Madelon. De Kornisse- sloipers werden ditmaal lau reaat. Het Volkshuis zag in 1975 de Gaa Lowies in de finale het pleit halen en daarna werd het enkele jaren stil rond de karnavalkwis... De aktieve Dekenij Kool straat zag er nochtans toe komst in en besloot in 1979 de afgebroken draad weer op te nemen. De Kaloeters- kabassen beantwoordden het meeste vragen korrekt en mochten in de zaal 't Ka pelleken het applaus der overwinnaars in ontvangst nemen. Vorig jaar toonden de Matot ten zich het sterkst in de kennis van de Aalsterse kar- navalgeschiedenis en zo te zien hebben ze ook dit jaar nog kans om het te halen, hoewel Schief reg't oever en de Sjiepeerekes zich een 70 p. 65 p. 50 p. 50 p. 50 p. 45 p. 30 p. 25 p. 20 p. 5 P- gunstige uitgangspositie hebben verworven. Hieronder de huidige stand, die nog veel mogelijkheden biedt: Schief reg't oever Sjiepeerekes Matotten Lodderoeigen Kornissesloipers Vannoigest Snottebellen Toisers Weir Gaa Lowies Artikel 7 van het reglement werd gewijzigd en luidt als volgt: «De punten bij elkaar gespeeld in de voorrondes blijven ditmaal geldig voor de eindrondes (geen elimi naties). De som van de beide spelavonden is bepalend voor het eindresultaat. De 3 best geplaatste verenigin gen spelen uiteindelijk het eindspel». Gezien de huidige stand van zaken blijven er nog heel wat kanshebbers op een rijtje voor de eindoverwinning. Het wordt dus zaterdaga vond ongetwijfeld een onge meen spannend en aantrek kelijk partijtje kwis met een ongewone ontknoping... Cyriel Temmerman Ml alweer de achtste maal zijn, dat op zaterdag 30 »ri 1982 in de feestzaal van het HRITO een Bierprins dt verkozen. Op de eervolle lijst staat de naam Van I reeds drie keer in schuimende letters opgetekend: 'vader Johannes en zijn twee zonen, die ook van tjens weten, hebben zich in de loop der jaren als de bierdynastie opgeworpen. de Van Oost-hegemonie doorbreken en aan de g il ende verkiezing deelne- I. dient vóór 16 januari 'ijn kandidatuur te stel- 0m aan de gestelde Waarden te voldoen, M je tenminste 18 jaar rijn en aktief lid zijn van Carnavalgroep, ofeen 1-, jeugd- of studen- tenklub. Elke vereniging mag slechts één kandidaat voordragen. De kandidaten moeten enke le vragen over algemene ontwikkeling beantwoorden nü al de «Voorpost» be ginnen lezen, jongens! ze moeten diverse biersoorten proeven en herkennen, de juiste «col»- op een pintje tappen en tenslotte onge veer één liter bier zo vlug mogelijk door het keelgat la ten vloeien. Wie wil bewijzen, dat een bierdrinker niet per sé een barbaar hoeft te zijn en dat verfijnde bierkuituur óók be staat, kan bij Stefaan Vinck terecht. Schriftelijk op Hogeveld 39, 9440 Erembodegem en tele fonisch op het nummer 053/ 77.33.62. Wie wordt de volgende vor stelijke bierdrinker van Aalst? Cyriel Temmerman Prins Karnaval Wie zich kandidaat wil stellen voor de titel van Prins Karnaval 1982, reglement inschrijvingsformulier wil bekomen, schrijft naar volgend adres: Dienst Feestelijkheden, Stadhuis, Grote Markt 3, 9300 Aalst. Je doet dit vóór 21 december, want het inschrijvings formulier moet uiterlijk tegen 31 december per aange tekende brief op het stadhuis zijn aangekomen. De Prinsenverkiezing heeft plaats op 6 december 1982 in de Keizershallen. Karnavalgroepen Nieuwe karnavalgroepen of groepen waarvan het adres op de Dienst Feestelijkheden van de stad niet bekend is, melden zich als de gesmeerde bliksem bij het hierboven vermelde adres! C.T. langs de Dompelstraat, de Petrus Van Nuffelstraat en de Rozendreef opstappen. Na de eigenlijke karnaval- stoet en de zomerkarnaval van de Koolstraat nu ook een Arendkarnavalstoet... Wij nemen ons petje af voor de mensen, die de moed op brengen om dat allemaal te organiseren, doch vragen ons toch een beetje bezorgd af of dat niet van het goede teveel is... We begrijpen best de gevoe lens van de Aalstenaars van buiten het stadscentrum, die met lede ogen ieder jaar steeds meer tijdens de Vas- telauveddagen de karnava- listen in dichte drommen naar de Grote Markt en om geving zien trekken en er blijven tot in de vroege uur tjes. Die evolutie is er, doch of de stoeten buiten het cen trum daar verandering zul len in brengen, is nog zeer de vraag. Hoe het ook zij, wij wensen de simpatieke Arendbuurt het allerbeste met hun stoet en zullen hen op 28 februari, ook al zijn we nog zo karna- valbeu, een bezoek brengen. Bij leven en welzijn, Aren den, tot dan! Cyriel Temmerman Enkele maanden geleden publiceerden wij in dit weekblad een aantal foto's van een verzegelde woning gelegen aan de hoek van de St. Jansstraat en de Scherreveldstraat. Sindsdien liggen alle aktiviteiten nabij deze nieuwbouw stil. Hierover ondervraagt deelde schepen van openbare werken Jan De Neve mede dat het hier om een flagrante bouwovertreding ging, waarbij in plaats van een éénsgezinswoning, een appartementsgebouw op getrokken werd. Op dit ogenblik wordt onderzocht of zowel het stadsbestuur als het gerecht zich akkoord kan verklaren met het betalen van de meerwaarde van het gebouw bij realisatie van de huidige bouw vorm. Pas nadien kan de toelating gegeven wor den om de werken opnieuw aan te vangen en het hoekhuis verder af te werken. Toen het huidig stadsbestuur enkele tijd geleden een openbaar onderzoek organiseerde over het voor stel om de Korte St. Jansstraat te wijzen in Frans Blanckaertstraat, naar de naam van de vorig jaar overleden ex-burgemeester, rees onmiddellijk pro test van vrijwel alle inwoners van deze straat. Zij konden zich met het voorstel niet akkoord verklaren tenzij het stadsbestuur meteen ook ieder gezin uit de straat een schadevergoeding betaalde van 3000 fr. In tegenstelling met wat schepen Monsieur vroeger beweerde, houdt het stadsbestuur blijkbaar niet langer vast aan haar eerste voorstel, want tot 24 december eerstkomende loopt er een nieuw open baar onderzoek waarbij voorgesteld wordt de beken de Parkdreef, die de toegangsweg vormt tot het 08broek8tadion vanaf de Parklaan om te dopen in Frans Blanckaertdreef. Iedereen die het wenst kan tot bovenvermelde datum nog bezwaar indienen. Bij de jongste parlementaire verkiezingen was het weer een verkeerschaos van jewelste nabij de kiesbureau's. Nu de ganse Aalsterse bevolking in het rijksregister ingeschreven is wil het Aalsters stadsbestuur in het vervolg hieraan verhelpen. Schepen van de Burgerlijke Stand Hooghuys ver klaarde in dit verband dat hij een groot voorstan der is van de oprichting van kiesbureau's nabij de woonplaats van de kiezers, zodat deze in het vervolg te voet hun kiesverplichtingen kunnen vervullen. Dergelijk procédé wordt reeds toege past in Gent en in talrijke Brusselse randgemeen ten. Meteen zal ook automatisch het autoverkeer drastisch inkrimpen. Een probleem is wel dat het stadsbestuur dan in elke kieswijk een gepast lokaal dient te vinden, waar de kiesverrichten kunnen plaats hebben. Aalst telt een nieuwe parlementair bij. Zoals ver wacht werd Maurice De Kerpel tot provinciaal CVP- senator verkozen. Uit zijn steekkaart blijkt het hier niet om de eerste de beste te gaan. Betrokkene is immers sedert 1971 bestendig syndikaal afgevaar digde bij de Christelijke Vakbond «Communicatie middelen en Cultuur», waarvan hij thans nationaal voorzitter is. Deze beroepscentrale van het ACV omvat het Spoor, de Posterijen, RTT, Regie der Luchtwegen, Zeewezen, BRT en verschillende cultu rele instellingen. Maurice De Kerpel is lid van het nationaal bestuur van het ACV en lid van het bureau van het Vlaams Regionaal Comité en lid van het bureau van de CCOD. Ook internationaal is de nieuwbakken sena tor syndikaal aktief als lid van het contactcomité in de schoot van de Europese Conferentie «Post en Telecommunicatie» en als ondervoorzitter van de beroepsraad RTT in de schoot van de Europese Federatie Openbare Diensten van het Wereldver- bond van de Arbeid. Op plaatselijk politiek vlak is de man eerste onder voorzitter van de CVP groot-Aalst. Op de jongste gemeenteraad werd een onderhand se overeenkomst met een gespecialiseerde firma goedgekeurd voor het leveren en plaatsen van een diefstalbeveiligingssysteem in het Huis van Lan ge nhove. Toen dit agendapunt ter sprake kwam vroeg Chris Lievens-Borms (CVP) of zoiets nog wel nodig was daar de stadsontvanger binnenkort toch geen geld meer zal hebben. Dirk Van Eeckhout uit Aalst slaagde in het examen van bibliotekaris te Gent liefst met de grootste onderscheiding. Ook zijn quasi naamgenoot Eeckhout Maurits uit Bambrugge behaalde er zijn diploma. Bij de dertien «sportgemeenten» meest sportieve gemeenten van het Vlaamse land, behoort ook Aalst bij de kategorie meer dan 20.000 inwoners en voor Oost-Vfaanderen ook Zomergem bij de kategorie minder dan 20.000. De titel «sportge- m een te» werd door minister De Backer-Van Ocken ingesteld en toegekend aan gemeenten die zich op het vlak van het sportbeleid in 't algemeen en op het vlak van «sport voor allen» in het bijzonder hebben verdienstelijk gemaakt qua infrastruk- tuur en strukturering van gemeentelijk sportbe leid, akties, enz. De prijs omvat een gedenksteen maar tevens een aantal bijkomende faciliteiten die vanuit BLOSO worden verleend bij het opzetten van nieuwe sport-voor-allen-akties.

De Voorpost | 1981 | | pagina 5