EREMBODEGEM ERPE-MERE TONEELGROEP DE MERELAAR OOGST WEER ENORM SUKSES MET «OSCAR» O Het Sint-Amanduskoor in kijker Stationsplein Erembodegem wordt omgedoopt in Camiel Walgraefplein AALSTERS KRUISWOORDRAADSEL BLOEIENDE HOPPERANKjES PAP EN PALOKES AALSTERS KRUISWOORDRAADSEL 8 - 4.12.1981 - De Voorpost Anita Eeckhout, Marleen Eckeman, Lucien Neerinckx en Dirk Citters in Oscar. (CDJ) Enkele weken geleden luisterden we, tijdens de Dom Modest Van Assche herdenking in Erembodegem, met belangstelling naar de passende koorzangen waarmee het Sint-Amanduskoor van Erembodegem de plechtigheid opluisterde. Na dit Abt Modest Van Assche in-memoriam werden de koorleden, hun koorleider en de organist, hartelijk gefeliciteerd. En terecht... Eeckman, in de Sint Aman- duskerk. Een in deze wijk- kerk ook hebben meestal de zangherhalingen plaats. Misschien heb je het Koor al eens beluisterd met Palm zondag, Pasen of Kerstmis. Zorgen ze niet voor een 2 passende sfeerschepj 1 tijdens de liturgische via L' gen? Daarnaast wordt sinds enkele jaren ook I ten-kerkelijk opgetreden ende zingt het koor nu ook op infart jaargetijde van Abt fteidinc Vorige zaterdag bracht De Merelaar de première van «Os car», tevens de eerste toneelopvoering van een nieuw, het vijfde, lustrum. Het eenentwintigste speelseizoen werd ingezet met een sprankelende komedie van Claude Mag- nier. Het lange bestaan van een landelijke amateurstoneel groep dwingt bewondering af en wie de Merelaar eenmaal op de planken gezien heeft wil de volgende opvoeringen zeker niet missen. Aan de basis hiervan ligt voor al het vakmanschap van een geroutineerd regisseur als Jef De Jaegher die uit elk stuk de beste situaties weet te puren en zijn spelers op derwijze klaarstoomt dat het gekozene nog maar zelden een tegen valler is. Wel integendeel, het steeds groeiend publiek be wijst dat de amateurs van de Merelaar steeds datgene op de planken brengen wat van hen verwacht wordt. Het steeds talrijker wordende pu bliek is bovendien niet een financiële maar vooral een morele steun voor de spelers en medewerkers die maan denlang onverdroten aan het eindresultaat werken. Het is trouwens te danken aan de volledige inzet van de gehele groepering en in 't bijzonder aan de regie-ervaring van de vaste regisseur Jef De Jaeg her dat de Merelaar geworden is wat het nu is: een amateur- stoneelbond op hoog peil wat vaak door anderen benijd wordt. Na de voltreffer van het vorig seizoen met «De Mirakelma kers» heeft de Merelaar met Oscar andermaal de faam van de toneelgroep bevestigd. De ervaring van de akteurs op gebied van blijspelen heeft er nog eens voor gezorgd dat alle akties vlot van stapel liepen en de details ten volle tot hun recht kwamen in de figuren die moesten worden voorgesteld. De honderden toneelliefheb bers hebben een lange avond kunnen genieten van de strub belingen in het leven van een welstellend zakenman waar rond het ganse gebeuren draait. Trouwens. Lucien Neerinckx, in de rol van zeep fabrikant Barnier, draagt prak tisch het gehele toneelstuk sa men met Dirk Citters. zijn ijve rigste medewerker op alle ge bied. Het is verbazingwekkend hoe beiden de lange dialogen tot een goed einde weten te brengen en hun akteurskunst ten volle ontplooien op enkele vierkante meters speelruimte. Zakenman Barnier krijgt ech ter problemen als hij zijn chauffeur Oscar ontslaat, rol knap gespeeld door Johan Den Herder, en als zijn dienst meid, Diane Arijs, met een baron gaat trouwen, haar kof fer verwisselt met een identie ke koffer juwelen. De moeilijk heden stapelen zich op en Barnier komt dicht bij een mentale depressie. Komt er nog bij dat zijn ongehuwde dochter, Marleen Eeckman, een kind ven/vacht en voor haar dringend een echtgenoot dient gezocht te worden ver mits haar eigen Oscar, vader van haar kind spoorloos ver dwenen is. Deze denkt hij ge vonden te hebben in de per soon van zijn domme mas seur, Julien De Vuyst, doch dit maakt de zaak nog ingewikkel der, A's hij dan nog het bezoek krijgt van een buitenechtelijke onbekende dochter, Nicole Neerinckx, is de maat vol. De ingewikkelde situaties wor den evenwel beetje bij beetje opgeklaard om uiteindelijk tot een grondige ontknoping te komen waarbij alles weer in de plooi gelegd wordt en iedereen tevreden is in het gezin. Ook het publiek trok tevreden huis waarts want het was terdege een aangename vertoning ge weest waarbij elke speler het hem opgelegde karakter met brio vertolkte. Een speciale vermelding ver dienen zeker Lucien Nee rinckx en Dirk Citters die de drievierden van de tekst voor hun rekening hadden Beiden akteerden zeer vlot in een tempo aangepast aan de ver schillende situaties en spel- wisseling Het is bewonde renswaardig hoe zij beiden soms minutenlang homogene dialogen voerden bijgestaan door Anita Eeckhout die in de rol van echtgenote Barnier een fraaie repliek gaf. Ook deze actrice beweegt zich over de scène als een geboren toneel speelster. Ook aan de bijrollen hecht re gisseur Jef De Jaegher beheerst en plankenvast, ie mand die elke rol aankan en niet weg te denken is in het gezelschap; Julien De Vuyst; als Philippe de masseur van Barnier, toonde zijn verborgen talenten als body-builder. De Merelaar heeft met «Os car» een zeer genietbaar to neelwerk gebracht dat eens te meer de klasse verraadt van de regisseur en van de spe lers, want om op dergelijke kleine scène een vlekkeloze toneelopvoering te brengen moet men al amateur zijn op zeer hoog niveau. En deze eigenschappen bezit men bij de Merelaar uit Mere want ook het dekor, ontworpen door Luc Doorns en o.l.v. Rob lliano, was weer eens opgericht in de stijl die de toeschouwers be wondering verwekt omdat het steeds zodanig goed verzorgd is. Voeg daarbij de belichting en geluid van Marc Doorns en aller steun met name opgever John Stalpaert en men kan er van overtuigd zijn dat hier to neelamateurs aan het werk zijn met professionele erva ring. Het is vanzelfsprekend dat men na twintig jaar inten sieve toneelaktiviteit heel wat toneelervaring kan opdoen doch om het te doen met be perkte middelen, zoals de Me relaar het gewoon is, is er niet alleen veel moed vereist maar ook naast de wil om te slagen een groot deel ervaring, han digheid en een schare ver knochte medewerkers om iets dergelijks te realiseren. Het vergt de steun en de inzet niet alleen van kopstukken maar Modest Van Assche, wii standbeeld staat in de bijheid van de Sint-Am duskerk op «Ten Bos», ver van de plaats waar 1 opgroeide. Ook verzorgt ,n- Sint-Amanduskoor eucharistieviering met zenkermis te Hekelgem doet het mee aan kultu aktiviteiten zoals Davi fonds' Luisterhoek. Volwassenen en jonge m re b€ sen dragen elk hun steei11 bij en willen er samerli goeds van maken. Daai |e |<|a zetten we alle leden gi eens in de bloemetjes.. Misschien wil je ook graag kennismaken hen? Binnen een paar ken heb je de gelegen) Een zangrepetitie in de Sint-Amanduskerk. (CDJ) daartoe.. Want, 't is wt^ch st om Kerstmis... En, beluistert er dan niet gr eens een vredige, kunstvien t koorzang van vrome ke liederen? (D. De zanggroep werd gebo ren op 1 mei 1969, datum van de inwijding van de Sint-Amanduskerk op «Ten Bos» Erembodegem. De parochiale geestelijkheid had vooraf een oproep gedaan om medewerking bij het opluisteren van de litur gische vieringen in de nieuwe kerk. Het koor telde toen een vijftiental dyna mische leden. Jong en oud zetten steeds hun beste beentje voor en zongen met hart en ziel bij iedere gele genheid." En het «Sint- Amanduskoor» - genoemd naar de patroonheilige van de kerk - groeide uit tot een mooie groep van veertig leden. Op hoogdagen en hoogtepunten in het kerke lijk leven zorgt het koor nu voor de muzikale noot, onder leiding van Joris Taeleman en met begelei ding van organist Emiel en V 8t bec gebre werk in de Irast Ki Cecih keu: Ie we Fran stap van iïfren? mee lied het I is bi. Erembodegem Wat werd er geprogrammeerd voor de eerstvolgende dagen? Zaterdag 5 december Te 19 u. in het Parochiehuis: feestvergadering BGJG. Deelname in de kosten: 50 fr. per persoon of 200 fr. per gezin. Inschrijven op het sekretariaat: IJzerenwegstraat37. Zondag 6 december Te 14 u. V.K.S.J. voor alle meisjes in de Gaston De Schepperstraat en banaktiviteiten voor leeuwkes en jong-knapen KSA in het Heem. Horizontaal: 1Hoofdstad van Drenthe - schitterende levendigheid 2. Aalsterse toneelvereni ging - draait 3. Ik - aardappelgerecht 4 Deel van blad - lucht vaartmaatschappij 5. Ombuigen - windrich ting 6. Engels vlootvoogd 7. Voorzetsel - muzieknoot - gezichtseinder 8. Orgaan - klein kind - tuindiertje 9. Edele - studentenhuis 10. It. vorstenhuis 13de- 18de E. - bewustzijn Verticaal: 1. Zoogdieren - graan ge CCM 2. Fabels - planeet 3. Doelpunten makenhg 30 smalle plank 4 Etage (afk.) - troti astronom eenheid (afk 5 Spleet 6. Drinkbeker 7 Soort spreeuw - deel dak - per express 8. Verlengt - Franse stal me<7 9. Meisjesnaam - tijdeli 161 trend entci aten gerr it l> cois 10. Hoofdstad van Canai iet v niet moedig KRUISWOORDRAADSEL NR^ 18 g K N nerr vanc Ie cc S.G. jaarl stade 0| Opvoering van Oscar. (CDJ) Erpe-Mere 4-6 dec.: Tentoonstelling «Het bos meer dan bomen», in Het Mereland te Mere. Met debatavond en boswandeling ingencht door CSC. 4 dec.: Optreden van Miel Cools in het Patronaat te Mere. Een liedjesavond ingericht door het Davidsfonds Mere. 10 dec.: Algemene statutaire vergadering van het CMBV, met souper en herverkiezing van het nieuw bestuur. 12-13 en 19-20 dec Tentoonstelling in het Hof ten Dale te Mere, ingericht door Gudrun met als tema «Kunst als geschenk». J.D.V. veel aandacht want zelden valt hier iemand uit de toon. Ook in Oscar waren de karakters zeer goed gekozen: de nieuwelin ge. Diane Arijs, als dienst meisje, is bij een eerste test zeer goed meegevallen en zal in de toekomst hopelijk een vaste waarde worden bij de Merelaar; Marleen Eckeman, als de dochter Barnier (kon het schreien niet laten) speelde letterlijk en figuurlijk toneel om haar eigen Oscar toch te vero veren; Nicole Neerinckx, als ongekende dochter Bouillotte, deed een fraai heroptreden; Johan Den Herder, afgedank te chauffeur, wereldreiziger en mislukte legionair, gaf weer een goede partij in zijn rol als toekomstige schoonzoon van een rijk zakenman; Annie Sie- naert, als mad. Bouillotte. speelde haar rol zoals we dat van haar sinds jaren kennen: ook van stille werkers waarop een gezelschap als de Mere laar moet kunnen beroep doen. Aan een opvoering gaat trouwens heel wat meer vooraf dan een drietal maanden tek sten instuderen. Er is een in tense samenwerking vereist van de volledige groepering waarin iedereen zijn verant woordelijkheid moet opnemen. Met «Oscar» heeft de Mere laar weer een overweldigend sukses geoogst en hoopt voor de laatste speeldag. 21 no vember te 19u30 in het Kloos ter te Mere, terug een volle zaal entoesiaste toneelliefheb bers te mogen begroeten. Trouwens wie een aange naam toneelstuk wil bijwonen moet beslist de geboden kans grijpen want het loont werkelijk de moeite de Merelaar aan het werk te zien. J.D.V. Maandag 7 december Te 14 u.: NWK in de Crypte. Dinsdag 8 december Te 20 u.: bestuursvergadering Davidsfonds in het Parochiehuis. Woensdag 9 december Van 14 tot 15 u.: N.W.K. voor peuters 4 tot 6 jaar, in de Crypte, te 19.30 u: K.V.L.V. kookles «Feestelijke gerechten in ieders bereik» in de Crypte en te 20 uur: samenkomst A.A. groep «Om Mekaar» in het Parochie huis. Donderdag 10 december Te 19.30 u.: koorrepetitie A Capellakoor Termuren in de Crypte. Vrijdag 11 december Te 20 uur: parochiale avond in het Parochiehuis, Pater D'Haese Peter zal spreken over «Eucharistie vieren in deze tijd: gebroken brood voor een nieuwe wereld!» ledereen is van harte welkomI Bal van de CVP en de Fanfare Niets zonder Arbeid Het orkest «Edwin Andersen and the Shallows» speelt ten dans op zaterdag 5 december, vanaf 22 u., in het Gerstenhof te Erembodegem. Uw gastheren zijn Remi Van Vaerenbergh, raadslid en Frans Boel, voorzitter van de fanfare. Inkom: 100 fr. (Voorverkoop: 80 fr Alle toekomstige soldaten, samen met hun ouders of verloofde, zijn van harte welkom op een Milac-voorlich- tings-vergadering, op maandag 7 december te 20 uur in het Jeugdcentrum, Zonnestraat, «Soldaat-zijn nu» door Aalmoezenier Willems, alsook over het Klein Kasteeltje, vrijstellingen, burgerdienst, militievergoedingen, enz. Oplossing nr. 17 Horizontaal: 1. Martens - SS; 2. Staart - RTT, 3. Half - Door; 4 B - Fideisme; 5. Os - Se - Eems; 6. Stam - Op - Es; 7. Ge daagde; 8. Elan - Irene; 9. Ulm - Leugen; 10. Sa - barkast ire iitdi Verticaal 1. MS - Bosgeu8, 2. Stella; 3 Raaf - Adam din; Talisman - B; 5. Erfde- La; 6. NT - E - Ogier; 7 Diepdruk; 8. Rose - Eeg u Stomme - Nes; 10. Stn Op de raadszitting van 23 november jl. interpelleerde CVF-er hem genoemd. Dit voorstel Walgraef op 7 februari 198 jj^j Kemy Van Vaerenbergh over het feit dat aan het plein vóór het werd door de vroegere Erembo- herdenken. atiwn nieuw Erembodegems station nog steeds geen naamplaatje degemse gemeenteraad goedge- Schepen van Burgerlijke Sl (erva| bevestigd was ter nagedachtenis van de heer Camiel Walgraef. keurd maar door de fusie kon Hooghuys (SP) verkla tqewe 4e naamplaat niet meer aange- hierop dat het dossier van f De heer Walgraef werd geboren door iedereen bemind, was bracht worden. vroegere Erembodegem, i te Neder-Over-Heentbeek op 21 eerst gemeenteraadslid en later de fu8ieperikelen, v, december 1919 en overleed te schepen van onderwijs te Erem- Het raadslid vroeg dan ook dat „egaan was dj, was Aalst op 20 oktober 1976. Hij bodegem. deze plaatsing zo vlug mogelijk redenwaarom direktour-generaal bij da Toe,, er Ie Erembodegem, ten- zou gebenrtn, zeker nu het RTT en algemeen sekretaris gevolge van de modernisenngs- Christelijk bvndikaat van het bracht werd >Wi- zujjcn van het Chrislelijk Svndikaat werken aan en rond het atation Eer.,,,.eel .an Spoor. Post. om ïo|doeni, Bt prt van Spoor, Post, Telefoon, enz. een ruimte vrij kwam werd. op Telefoon, Zeewezen, Lucht- ejjn Z(J besloot de sche 0ren Deze grote .yndikale leider, die voorstel van de plaatselijke af- vaart en Verkeerswezen in ,a- ,ljn korl, ,u„e„kom„ door de interpellant een man deling van het Christelijk menwerking met de Bit 1 de van het volk genoemd werd, Spoorsyndikaat, dit plein naar bedoeling heeft de heer Camiel oninkl :erda iag bi iatron deze orden

De Voorpost | 1981 | | pagina 8