=DRIE KOREN PRESTEREN KNAP N ADVENTSKONCERT HOFSTADE GIJZEGEM Pallieter informeert over kernenergie JAAP WORST TOCH TEVREDEN Jome wil pluralistische jeugdklub zijn en SN O HEKELEERTJES KOMT ER «GROENE TELEFOON» TE AALST? De Voorpost - 11.12.1981 -13 Toen vorige week, op het einde van het verslag over een ibileumkoncert in Gijzegem werd gezegd dat het spijtig is it men in Hofstade en Gijzegem te weinig getuige kan zijn rtn dergelijke manifestaties, was dat blijkbaar niet hele- al juist. Immers, op zaterdag 5 december 1981 konden muziekliefhebbers terecht in de parochiekerk van Gij- agü Mau! ^aar werd een adventkon- minder zou gewaardeerd ert gegeven «Nu syt welle- worden in een Aalsterse gJL, ome», door drie koren. Het deelgemeente van hoog ni inderkoor De Edelweisjes veau kan zijn. Het is op dat nder leiding van Frangoise uitgangspunt dat we ons aeyens, het vrouwenkoor steeds plaatsen en dat we 1C mghet Vro en het gemengd trachten voor ogen te hou- oor Sint-Martinus, beide den. Dit gezegd zijnde kan nder de leiding van Her in Timmerman. Het kon- M? liert werd aangeboden in het vrouwenkoor Singhet Vro ader van de adventsaktie het alleen dan honderd pro- l/elzijnszorg. Men diende cent zuiver ras was als de i7.0suim op tijd aanwezig te zijn dames «in hun eigen stem» m een goede plaats te heb- konden blijven zingen. Wor- »n want slechts een enkele den ze door de partituur g 55 loei bleef hier en daar on- dwongen te hoog boven hun ezet. In afwachting dat de eigen timbre te grijpen, dan vond zou beginnen werd sluipen er onzuiverheden in. \LS! Ie sfeer onderhouden door Dat is echter het geval met nu worden opgemerkt dat bij de a capella zang van het ig U|temmige kerstmuziek. Elk van de drie verschillen- alle vrouwenkoren waarin stemmen zitten die de dertig delen werd ingeleid door voorbij zijn, en die niet dage en korte bezinningstekst, lijks een paar uur zingen, evolgd door het beurte- Frangoise Baeyens heeft ngs optreden van de drie daar met haar jonge Edel- oren en teens door samen- weisjes weinig of geen last \LgAang van het kinder- en van want deze stemmetjes rouwenkoor en van het zijn nog veel buigzamer en „.„rouwen- en het gemengd soepeler. n™ oor. |n kerstnacht Het organiserend Het is onvermijdelijk dat een eenstemmig zingend vrouwen- of kinderkoor koor «dun» klinkt, zelfs al is het Hknt-Martinus opende de zuiver. Het is om deze reden ^Bvond met «Mijn kerst- dat we persoonlijk meer ^Bacht» van G. Verschraegen. voelen voor een gemengd ^Beze muzikanten kunnen bo- koor waarin ook een volle, ^Hen op een rijk koorverle- warme bas zijn plaats heeft. ^Ben, zowel binnen als buiten Dat was bijvoorbeeld het ge- ^Be gemeente. De akoestiek val bij «Gloria in Excelsis» an de parochiekerk is vrij uitgevoed door Singhet Vro ehoorlijk maar haalt niet en Sint-Martinus samen. De iet niveau van de zaai van noten waren in dit stuk we- 10 liet patronaat in Hofstade. liswaar juist gezongen, op het neerschrijven van een dat punt is er geen aanlei- ordeel over een koor- of ding om ook maar de ge- ider optreden moet men ringste opmerking te maken, rich steeds bewust blijven, maar mogen we zeggen dat van de plaats waar we hier liever wat meer nen zit als van de uitvoer- «kleur» hadden gehoord in ers die men voor zich heeft, de uitvoering larmee wil gezegd worden krachtiger, lat hetgeen in de Koningin sabethzaal in Antwerpen beeld moet krachtig uitko- gek. Hofstade K-i jni 3 10 GJG i jaarlijkse algemene vergadering van de afdeling Hofsta- van de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen heeft plaats vrijdag 11 december 1981 in de zaal van de meisjes mooi. IC Hofstade t Motocrossbal van de MC Hofstade wordt georganiseerd zaterdag 12 december 1981 in zaal Welkom, ten voordele in Dirk en Mare Vlassenroot. Milm M Davidsfonds geeft op zaterdag 12 december 1981 om 14 ginj tr in de meisjesschool een filmvoorstelling voor de jeugd: ittei' Kuifje en het geheim van het gulden vlies. J deWBV-debat P dinsdag 15 december 1981 houdt de CMBV van Hofsta- tuuffceen debat over het thema: «Voor mij mag je zijn wie je wit». De avond wordt geleid door de heer Goetghebeur en igint om 20 uur in het gemeentehuis. toi Mro dansavond chiro van Hofstade organiseert op zaterdag 9 december n d 81 ee dansavond met discobar, in zaal Welkom, Hoog- Paullraat. Aanvang 21 uur inkom 50 frank, iijse- weedaagse bakschieting n dl p vrijdag 18 en zaterdag 19 december 1981, telkens om 20 bakschieting in café Duivenlokaal bij Raymonde en larc. Stationstraat 100, Gijzegem. Naar 150 kippen en 10 lijnen. Ten voordele van voetbalploeg Royal Sportief. men, met durf en vastbera denheid. Instrumentarium Een koncertavond is pas volledig als er ook een in strumentaal intermezzo is voorzien. Dat gedeelte werd verzorgd door Hilde en Chris Jacob, viool; Christiaan De Raes, hobo; Iwein Timmer man, dwarsfluit; Gaston De Maeseneer, cello en Louis Van Der Paal, spinet. Zij brachten een Trisonate in B es voor hobo, viool en basso continuo van Georg Fried- rich Handel. Dat het gede gen muzikanten zijn werd bewezen zowel in het ada gio, largo en allegro. Alleen het eerste allegro kwam bij een paar maten minder vlot uit de vingers. Het applaus dat voor het eerst die avond weerklonk (op verzoek van de dirigenten was het pu bliek verzocht niet te applau disseren na elk lied afzon derlijk), was zeer terecht. Het is niet de bedoeling onszelf het epitheton ornans van «gezaghebbend criti cus» toe te kennen maar toch viel ons een bepaald euvel meermaals op. Bij «In een huis daar woonde nie mand in», zowel bij de inzet als in het lied zelf, kon de aandachtige luisteraar hier en daar horen dat er naar een hogere toon werd toe gegleden van onderaf aan, in plaats van de juiste toon dadelijk op de exacte hoogte te treffen. Nu is die Roe van Jesse, bleet binnen het stembereik van Singhet Vro en het koor was op zijn aller best. De Edelweisjes bleken zich uitstekend te hebben aangepast aan de heer Her man Timmerman. Laatstge noemde had de stemmen stevig in de hand en dat maakte ook «Susa Nina» tot een kwalitatief hoogstaand stukje. Het eerste deel van de avond werd gemengd af gesloten. Sonate in A Na een korte pauze werd de avond heraangevat met een sonate in A van André Grétry. Beheersing van het instrument en harmonieus samenspel kenmerkten deze uitvoering niet in de eerste maten, maar dat verbeterde stelselmatig met het larghet to en het allegretto zodat de uitvoering van dit werk van Grétry uiteindelijk op een hoog niveau werd getild. Dat het publiek zich liet verlei den tot een tussenapplaus hoefde geen verbazing te wekken. Een bezinningstekst ging het samen optreden van Singhet Vro en Sint- Martinus vooraf. Toen «Magnum nomen Domini» werd ten gehore gebracht bleek dat van de kritische opmerking van daarstraks aangaande het gebrek aan kleur wat moest teruggeno men worden. Dit lied van H. Dirke'was inderdaad verrijkt met het nodige reliëf. Opnieuw trad Frangoise Baeuens aan. Al klinkt het misschien eigenaardig, in een kille kerk konden deze frisse kinderstemmen toch hartverwarmend klinken. De samenzang tussen een koor dat aan het altaar staat en een organist achteraan, kan soms problemen stellen. Niet in Gijzegem echter waar dit vlekkeloos geschiedde, zowel in het Agnus Dei als in de Engelenzang. Met deze werken werd tevens aange toond dat een adventkoncert niet uitsluitend hoeft te be staan uit zachte en ingeto gen stukken. Met het Agnus Dei konden de koren zich volledig ontplooien. Solozang Bea Veldeman, sopraan, en Rita Gielens, alt, brachten het Sub Tuum Praesidium van W.A. Mozart in solo zang, gevoelig en verfijnd. Gelukkig zorgde het lawaai van de centrale verwarming op dat moment niet meer voor hinder. De naam van F. Grueber, een Oostenrijkse onderwij zer, zal hoogst waarschijnlijk voor de meesten een volsla gen onbekende klank heb ben. Zijn kompositie «Stille Nacht, Heilige Nacht» is des te bekender. Het was met dit kerstlied bij uitstek dat het koncert werd afgerond door de drie koren. De Edelweis jes zongen eerst, terwijl de overige zangers warm mee- neurieden. Langzaam werd het geluid voller en sterker terwijl toch de sfeer van de Stille Nacht kon worden be houden. Toen de koren hun twee uur durende knappe presta tie tot een einde hadden ge bracht, was het de beurt aan het dankbaar publiek om zich in een minuten durend applaus te laten gaan. Dit koncert wordt op zater dag 19 december opnieuw gegeven, om 20 uur, in de parochiekerk van Hofstade. A.D.B. Twee koren in een knop konsert in de kerk te Gijzegem (CDJ) De edelweisjes wachtten ongeduldig en toch stilletjes hun beurt af (CDJ) forte's wat piano's wat zachter. De Gloria bijvoor- Sinds geruime tijd was door een aantal leden van het paald risico verwezenlijkt haar afmetingen: voor een jeugdhuis Pallieter de wens geuit om een voorlichtingsa- wordt, dit ook eens zal ge- produktie gelijk aan die van vond te organiseren over de energie in het algemeen en de beuren. Misschien niet de een grote thermische centra kernenergie in het bijzonder. De uiteenzetting werd gege- eerste tien of twintig jaar, Ie zou men zowat duizend ven door een relatief beperkt publiek, maar het interessan- misschien pas over honderd torens van honderd meter te karakter van een voordracht wordt niet bepaald door het jaar, maar toch eens. Het is hoogte moeten bouwen ver aantal luisteraars. dus zaak het gevaar zo klein spreid over een oppervlakte mogelijk te houden het van vele vierkante kilometer. Kerncentrales volkomen uitsluiten kan niet Het binnenste van onze pla in een kerncentrale is de teneinde de periode waar- neet geeft ook mogelijkhe- klassieke verbrandingsketel binnen zich een ongeluk den, zij bestaat uit vloeiend De heer Frangois, docent aan het KHIO, benaderde zijn onderwerp op een voor 'eest it bestuur van de S.G.B. nodigt de leden uit tot het nen van het kerstfeest op zondag 13 december 1981 n 14.30 uur in de zaai Rode Roos, Blektestraat 41 Hofsta- xINa de verwelkoming wordt aan iedereen een kopje iffie met gebak aangeboden. Daarna volgt de opvoering in een sketch door enkele van de leden en geschreven 9or Michiels J. van de gelegenheid zal ook gebruik worden vaB (maakt om het huwelijksjubileum te vieren van D'Hooge en Van de Moortele. ledereen krijgt een democratisch laai aangeboden. Schurend scharniertje (b je zin om een toneelvoorstelling bij te wonen? Kom dan jken naar het optreden van het Schurend Scharnierken uit (te met een programma uit de tijd van toen en de odeshow anno 1900. Tevens wordt een gratis kop koffie ingeboden. Op zaterdag 19 december 1981 om 15 uur in il Volkshuis, Blektestraat Hofstade. Deze aktiviteit gaat 3or in samenwerking met het ministerie van Nederlandse ultuur. De houders van een plus 3 pas genieten 50% ermindering op de toegangsprijs van 40 frank, ledereen is »n harte welkom. ottenbakken p woensdag 23 december 1981 organiseert de oudervere- ging van de gemeentelijke lagere jongensschool Hofstade m kinderdag. Er zal gedurende gans de dag een potten- ikker aanwezig zijn om de belangstellenden wegwijs te aken in deze kunst. Gezien de aard van deze liefhebberij is mdtet aan te raden geschikte kledij mee te brengen. dventsconcert parochiekerk van Hofstade wordt er op zaterdag 19 terfjwember 1981 om 20 uur een Adventsconcert gegeven Jor de volgende koren: het kinderkoor «De Edelweisjes» o.l.v. Frangoise (eyens; het vrouwenkoor «Singhet Vro» en het gemengd koor int Martinus», beide o.l.v. Herman Timmerman. Toegang K fr., voorverkoop 80 fr. de leek aanschouwelijke wij- vervangen door een kern- moet voordoen zo lang mo- hete gesteenten en is dus o reaktor. De hitte wordt opge- gelijk te maken. Vandaar dat een warmtereservoir. De wekt door kernsplijting voor de beveiliging geen moeilijkheid schuilt evenwel waardoor weerom water in moeite werd gespaard. De in de ontginning van deze een eerste kringloop wordt controle over een kerncen- warmte. In sommige vulka- verhit. In een warmtewisse- trale gebeurt met behulp nische streken waar de laar wordt die hitte afgége- van computers die informa- vloeibare aardmassa aan het ven aan een tweede kring- tie verschaffen gedurende oppervlakte raakt en er loop waarvan het water de gehele loop van de ener- stoom uit de bodem komt (in wordt omgezet in stoom, die gjeopwekking. De manipula- Noord-ltalië, IJsland en Ja naar de schoepen gaat. De ties blijven in handen van de pan bijvoorbeeld) is de elec- heer Frangois stond gelukkig personeelsleden. triciteitsproduktie mogelijk, niet al te lang stil bij het 0e dampen bevatten meest- proces van de kernsplijting Alternatief a! ^avel en andere chemi- zelf. Zeer in het kort is het als Er zijn ook nog meerdere sche stoffen waardoor het volgt: wanneer een kern alternatieven. Reeds sedert milieu-evenwicht verstoord wordt gespleten is de som |ang installeert men genera- wordt. Momenteel over- van de overblijvende helften toren op staartmomolens weegt men ook de exploita- iets minder dan het oor- om electriciteit voort te tie van de aardwarmte bui- spronkelijke geheel. De ver- brengen. De moderne wind- ten vulkanisch gebied door [oren materie werd omgezet molens zijn heel duur en ko- gaten van verschillende dui- in energie volgens de geken- men alleen in aanmerking zenden meters diepte te bo de formule van Einstein voor afgelegen plaatsen die ren. In de hete rotsen zou E=mc2. De resterende ge- niet aan het net gekoppeld water gepompt worden dat zijn en regelmatig aan wind in de vorm van stoom op zijn blootgesteld. Bij ons nieuw aan de oppervlakte komt de wind te onregelma- zou komen. Het is echter niet tig voor en daarenboven is zeker dat men in de toe een windcentrale met groot komst die projekten prak- vermogen ondenkbaar door tisch zal ontwikkelen. ze en zeer begrijpelijk. Spre ker bezat de kunst die alleen iemand heeft die zijn mate rie door en door beheerst: met moeilijk eenvoudig te maken. Drie vormen van elektriciteitscentrales wer den behandeld. De thermi sche, de hydraulische en de kerncentrales. De eerste soort verbrandt een klassie ke brandstof zoals kolen, olie of gas. Daardoor wordt wa ter in stoom verhit en die stoom doet de schoepen draaien die zijn aangesloten op een generator. Het na deel van een dergelijke cen trale is evenwel dat er door de verbranding vervuiling ontstaat. Een hydraulische centrale heeft dat nadeel niet. Hier worden de schoe pen in beweging gebracht spleten delen vormen een door de kracht van stromend onstabiele massa die naar water. Dat is afkomstig van stabiliteit streeft door te een stuwmeer dat een flink stuk hoger gelegen is en in grote hoeveelheden naar be gaan stralen gedurende soms tienduizenden jaren. De drie stadia van een kern- neden wordt gestort door centrale de heetwa- grote buizen. Een rivier met terkring, de stoomkring en een groot debiet en een vol- de condensatie of afkoe- doende verval is even goed lingskring werden elk geschikt en biedt het bijko- apart bekeken en telkens mende voordeel dat een on- weer werd er gewezen op de Tenslotte is er de energie van de zon. De zonnecollec toren die in de woningen ingebouwd zijn laten tegen woordig toe, zelfs in onze streken, warm water voor het huishouden te produce ren, zij het alleen tijdens de dag en in de zomer. Een dergelijke warmtegenerator kan alleen als aanvulling die nen en zou in de komende decennia een deel van de momenteel gebruikte brand stof kunnen vervangen. Een andere soort zonnecollector, fotovoltïsche cel genoemd, laat de rechtstreeks omzet ting van zonne-energie in electriciteit toe. De huidige technische ontwikkeling van deze collectoren beperkt hun gebruik echter tot kleine ver mogens. Zesduizend hektare collectoren zouden er nodig zijn om het vermogen van een grote thermische centra le te verkrijgen. De enorme hoeveelheden aan te wen den materialen maakt dit soort installaties in onze streken weinig competitief. Toekomst Alleen reeds omdat de reser- ven aan aardgas en petro leum niet eeuwig blijven du ren mag er voor de toekoms tige energiebevoorrading niet uitsluitend op die bron nen worden gesteund. Maar, zo werd de vraag gesteld, hoe kan men op de kerncen trales rekenen als de nu ge kende reserves aan uranium eveneens slechts voor een beperkte periode volstaan. Uit de ter beschikking ge stelde informatie blijkt dat de uraniumprospektie pas begint. Men mag dus ver wachten dat er in de kómen- de jaren belangrijke reserves zullen worden ontdekt. Een vindplaats is interessant als het gehalte aan uranium hoog genoeg is en wanneer de ontginning eenvoudig is. Uranium wordt gevonden in heel wat gesteenten en zlefs in het zeewater. De win ningsprocédés zijn gekend maar vallen nog te duur uit. De kernfusie, die waterstof atomen doet samensmelten, maakt het voorwerp uit van doorgedreven onderzoek. Indien men in een reaktor een fusie tot stand zou kun nen brengen zouden onze energieproblemen voor eeu wig opgelost zijn. Maar on danks de vooruitgang van het onderzoek zal de realisa tie van een fusiereaktor waarschijnlijk nog verschil lende decennia vergen. A.D.B. beperkt aantal centrales op eenzelfde waterloop kan ge bouwd worden. Terloops werden ook de getijdencen- beveiligingsmaatregelen. Deze zijn zeer talrijk hetgeen in feite bewijst dat men een gevaarlijke zaak in de hand trales vermeld die kracht ha- moet proberen te houden, len uit het opkomende en Daarbij is het zo dat als er terugtrekkende zeewater. een kans bestaat dat een be- De herinnering aan de grote DJ-wedstrijd ligt nog tame- bekendgemaakt. Elfde fina- lijk vers in het geheugen, zowel bij de deelnemers zelf als list was Jaap Worst. Felicita- bij diegenen die op het moment in het Beukenhof aanwezig ties kwamen van overal, waren, gedurende de tweedaagse. Talrijke vrije radio's namen met een afvaardiging deel aan de manifestatie en Zondag ook Radio Hofstade was met twee platenpraters aanwezig. De tweede dag moest ik nog meer mijn best doen om Nu het hoofd weer koel en kele van de kreten die in de ka£, tB bHjven ,k trok het de geest terug helder is, gin- studio rondvlogen. - - gen we vragen naar de erva- Met een flinke vertraging ringen van Jaap Worst, een kwamen we dan toch aan in van de mannen achter de de zaal van het Beukenhof. nummer 9. De sfeer van ver broedering tussen de vrije radio's was fantastisch. Toen het mijn beurt was kreeg ik al dadelijk af te reke- nen met een eerste tegen- oordelen naar de reakties en nummer trekken. Jaap s, Eén van de platendraai- van de luisteraars die via de worst 16, Frank Vermeer 17. postbus en langs de telefoon Voor Frank was dit echter niet mogelijk want hij moest nog werken. Na overleg met mikrofoon van de zender uit Sito presto naar de tafel van Hofstade, een station, dat te de jury. Handjes schudden De Gijzegemse jeugdklub Jome wenst zich met het volgende schrijven tot de inwoners van de deelgemeente ^en Seleden overal waar we te richten. «Je kent de jeugdklub Jome al, of misschien ook 'iePen aanbotsten tegen af- niet. De naam klinkt bekend in de oren ofwel heb je er niet het minste idee van wat het voorstelt. Toch hebben we er iets over mede te delen. binnenkomen, zich mag ver heugen in een steeds groei ende populariteit en een als- de jury werd overeengeko- maar groter wordende luis- men dat Frank als vierde zou terdichtheid. Nu laten we aantreden. Jaap Worst zelf aan het woord. «Toen we enkele we- weigerde dienst. Jo kwam als de duivel langs mij heengeschoten om het eu vel te verhelpen. Alles op technisch gebied liep dan op wieltjes, maar een zaak be greep ik niet zo best: er werd niet gedanst. Ik nam een an dere plaat en gelukkig kwam er beweging op de dans vloer. Op het einde nog een woordje van dank en dan weg wezen. Op weg naar mijn plaats hoorde ik links en rechts proficiat, gewel dig, je was fantastisch. In de einduitslag werd ik 7de. Toch nog zo slecht nietl» A.D.B. liepen aanbotsten tegen fiches van de grote DJ-wed- Nachtmerrie Toen begon de nachtmer rie. Frank kwam achter de discobar en de supporters strijd, was er nog geen haar van Radio Flamingo begon- op mijn hoofd dat er nen hem uit te fluiten. On- Na een meer dan tien jaar begin. Bezoekers zulien dus durende huisvesting onder niet meer moeten terug- het kerkelijk bastion (de kei- schrikken voor de werken der van het patronaat) en na die er in uitvoering waren, een harde oorlog met ons Solidariteit is belangrijk. aller geestelijkheid, en om- Kom even binnen en wees - - dat we jong zijn en ook wat vooral niet verlegen. Heb je was bet bes'u'1 genomen: er kwam men mij verwittigen: willen, hebben we nu een een mening, een bepaalde zouden twee DJ's zijn van het is aan jou! En wat had je dacht om zelf deel te nemen, danks alles bleef hij onver- Tot er op een avond een stoorbaar verder gaan. Vol- telefoontje kwam van de or- gens ons was hij de beste ganisatoren: nemen jullie van de avond. Ik begon er ook deel? Dan zijn we be- zelf de zenuwen van te krij- gonnen met alles te overleg- gen, want als ze mij zouden gen en enkele dagen later uitfluiten, wat dan? Toen Radio Hofstade. We hebben gedacht? Hetzelfde spelletje er ons echter nooit over ver- herbegon: roepen, tieren, ontrust wie waar zou eindi- fluiten. Mijn bloed begon te gen en de finale halen leek koken, maar dan ben ik op helemaal uitgesloten. En mijn best. Ik wenste ieder- eigen lokaal. Daar hopen wij voorstelling van zaken, van onze jeugdklub een plu- breng je materiële steun of ralistische thuishaven te ma- wens je suggesties te doen, ken waar, door middel van aarzel dan niet. Alles zal in polyvalente aktiviteiten, de dank worden aanvaard, jeugd de kans wordt gebo- Voor dit alles is er slechts toen was er die befaamde een een goede avond, maak- den zich in de geest van haar een adres: Jeugdklub Jome zaterdagavond. Alles werkte te mij - la Urbanus tijd te ontplooien. v.z.w., Stationsstraat 52, te te9en; Luc Ruiter is ziek, u 1 De huidige staat van het Gijzegem.» onderkomen is veel verbe- A D B terd in vergelijking met het kwaad op Flamingo en ze waar zijn mijn platen, onmo- zwegen. 1-0 dacht ik bij me- gelijk om zo laat op te ko- zelf. Toen werd, in volgorde men. Dat waren slechts en- van de deelname dt uitslag Om een betere kennis van de leefmilieuproblematiek te propageren en bewustwording te stimuleren wer den in de hoofdstad en in een aantal Waalse steden reeds groene telefoons opgericht. Dit veronderstelt uiteraard een aantal mensen die met de materie begaan zijn, de evolutie ervan opvolgen en bereid zijn anderen erover terdege in te lichten. Een aantal regionale informatiecentra werden reeds uitgebouwd of zijn momenteel aan realisatie toe. Elke plaatselijke vestiging heeft als taak: te antwoortJen op informatievragen betreffende het leefmilieu kontakten te leggen met belangstellende personen en verenigingen het samenbrengen van de beschikbare dokumen- tatie op regionaal vlak. Deze centra staan tevens ter beschikking van openba re besturen, gemeenten, ondernemingen, privé-orga- nisaties en partikulieren. Het centrum «groene telefoons leefmilieu» zou de informatievragen noteren en zo het antwoord erop een deskundig onderzoek vergt beroep doen op in te stellen laboratoria of universitaire diensten. LH

De Voorpost | 1981 | | pagina 13