naar ziekenhuis Moer Piaff 3 |lené Verheyen r weer bij Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 053TI.40.60 i ïUY THIJS E iELEKTEERT Georges Heylens: «Ik vind het beschamend» Hugo Aerts GEURTS WIST HET NIET EGNs" Geen rood en Van Moer toch buiten Jean-Marie Pfaf! misschien zondag al tegen Lokeren De Voorpost VRIJDAG 11 DECEMBER 1981 SPORT geh iderlecht-SK Beveren 2-1 rdn Lnderlecht staat weer aan de kop in de hoogste ks van de nationale voetbalkompetitie. Voor het er kwam moesten de hoofdstedelingen voorbij Beveren. Gemakkelijk is dat niet gegaan. An- rlecht had daarvoor heel wat hulp nodig: een 5 tojn-goal, de uitschakeling van doelman Pfaff en 0 to uitwijzing van veldheer Wilfried Van Moer. Dat gebeurde rond het halfuur, maar ook daarna j Anderlecht Beveren maar moeilijk op de M^een en was het zelfs geel-blauw dat nog de beste ^Bisen kreeg. leveren, nu al negen en goed voetbal. Vooral istrijden zonder ver- Beveren voetbalde in de i, startte in het beginperiode werkelijk tridpark zonder Al- uitstekend. De bal cirku- t, wél met Ronny leerde vrij snel en de rtens. Anderlecht be- Waaslanders durfden met een onuitgege- echt het spel te maken, i ploeg. Op het mid- De eerste kansen waren iveld draafde de Joe- trouwens voor geel- ilaaf Jovanic. De ge- blauw met Martens en zen Split-speler Schönberger, maar Mu- akte een opgemerkt naron reageerde attent, luut en ontpopte zich Schönberger, en in min- een van de betere dere mate Van Moer, ilers. wisten het middenveld Jles was voorhanden voorlopig een geel- Gi' er weer een heerlijk blauw tintje te geven en ie® tbalavondje van te na tien minuten spel 11 m ken: veel volk, sfeer kwamen de bezoekers olie iV< ist Jarc Baecke, Jean-Marie Pfaff, Wilfried Van ani Br. Als vanzelfsprekend bijna. Alhoewel: Bae- bij de selektie van Guy Thijs heeft naar verluidt en ander te maken met de onbeschikbaarheid Michel Renquin. Maar is het Waaltje van Club Inègge, pardon Anderlecht, dan écht meer waard de vleugelverdediger van 8K Beveren? Tej Will adi verdiend op voorsprong. Het was Schönberger die na samenspel met Creve op links Weihrauch vond. Weihrauch nam de bal heerlijk aan en versloeg Munaron met een gekruiste bal. An derlecht voelde nu het gevaar en poogde de ba kens te verzetten. Jova nic kwam meer en meer in de wedstrijd en de kampioenen kregen goede kansen. Vercaute- ren, Geurts, en Brylle schoten naar doel maar vonden Pfaff of een van zijn verdedigers op hun baan. Toch viel toen de ge lijkmaker. Scheidsrech ter Peeters floot vrij schop voor een overtre ding van Buyl op Geurts, Vercau teren slingerde de bal voor doel en het was Schön berger die het schot ver keerd beoordeelde en Pfaff versloeg. Alles was dus te herdoen en de wedstrijd werd steeds maar bitsiger. Brylle, Degreef en ook Van Moer stapelden de fou ten op en scheidsrechter Peeters liet de heren maar begaan. Tot in de 33ste minuut. Toen gin gen de poppetjes aan het dansen. Pfaff plukte een bal van Geurts via de deklat en werd dan door Brylle foutief tegen het gras gekopt. De Beve- rense doelman bleef groggy liggen. Van Moer die orde op zaken wou gaan zetten duwde Brylle weg. De Deen liet zich als voor dood val len. Na enkele minuten was het resultaat van de ze akties duidelijk: Pfaff werd bewusteloos afge voerd en vervangen door Fissers, Van Moer werd van het veld gewezen. Voor de dader bleef er hijs neemt ook René spelbepalende figuur. T heyen mee. Geen Tot een volwaardig in ternationaal eigenlijk. Of Jean-Marie Pfaff het keepersplunje aan trekt, is nog niet duide lijk: maandag werd hij uit het ziekenhuis ont slagen en mocht huis toe. «Een drietal dagen volslagen rust» gaf men hem er als 'gebiedende' wenk mee. Jean-Marie is een 'harde'. Het loopt wel los. Het is zelfs niet onmogelijk dat hij er reeds voor de topper te gen buurploeg Lokeren bij is. M.V.H. e« al gaat de man met 5 gouden linker waar- 'on ijnlijk naar Valencia er een poosje op de 3t k te zitten. Of Ver- ;m« en ook zal mogen op- ktiijven, kan nog niet rspeld. Alles hangt Tan de intenties van ondscoach en van de I.thj! tandigheden. "jj oe dan ook: René loo heyen heeft een lan- i weg afgelegd na zijn >esl lende kwetsuur. Na minimum van aan- "onfeing ontpopte hij i bij Sporting Loke- lJ. opnieuw tot een René Verheyen: weer in de voorselektie van Guy Thijs (dm) Ik vind het beschamend, onsportief en to- sp taal demoralizerend, en zeker geen gunstige sfeer om in te werken, als men hoort wat er achter de schermen allemaal wordt verteld in over de bescherming van bepaalde spelers,» aldus Georges Hey lens zondagavond 11. in een kwade bui. «Of ze nu van Brussel, Gent, Aalst of Dendermonde komen, voor mij zijn het allemaal Eendrachtspelers. Ik ken geen favo- riti8me. Dat is voor een trainer trouwens dwaas een speler in vorm op te offeren voor een akteur die in mindere doen is. In modern voetbal wordt dat onmiddellijk afgestraft. De vos populi kan nog schreeuwen naar de spe lers en de trainer, maar dat ook de figuur van voorzitter Daeleman in al die praatjes wordt betrokken, vind ik schandalig Eendracht Aalst beschikt over een fantastische voorzit ter. In mijn loopbaan als speler en oefenmees- ter heb ik nog nooit een «president» ontmoet die met zo'n grote inzet en aandacht voor ieder détail de klub bestuurt. Nu dat we enkele moeilijke weken doorsparteld hebben heb ik de voorzitter nog meer gewaardeerd. In deze voortdurende momenten van spanning von den we bij hem de nodige steun. Neem van mij aan dat we hand in hand zullen verder werken om Aalst weer groot te maken. Dat het tijdens de eerste ronde van dit seizoen allesbehalve van een leien dakje liep, is te wijten aan een heleboel omstandigheden onafhankelijk van onze wil. Trouwens, op De Bolle na, staan we dit seizoen met hetzelfde potentieel in de wei dat verleden jaar gensters sloeg en in extremis de klim naar eerste nationale miste. A.BL. T is wreed! Wat een voetbaljeugd tegenwoordig Die snotneus heeft zich LATEN VALLEN! alleen een boeking over. Beveren stond nu met negen veldspelers op het terrein en Anderlecht wou er nu snel een eind aan maken, maar voor lopig bleef geel-blauw overeind. In de tweede helft bleef Anderlecht drukken, maar Beveren liet zich nooit echt weg duwen. De wedstrijd bleef rumoerig met heel toch nog eens, nu voor een betwistbare obstruk- tiefout. Hieruit volgde het tweede thuisdoel- pimt, want toen Vercau- teren de vrije trap fijn voor doel bracht stond Brylle klaar. Beveren zou nu wel volledig in eenstorten. Dacht men. Integendeel, het waren de Waaslanders die plots doelrijpe kansen kre gen. Munaron was ech ter paraat. Zo kreeg Be veren niet waar het recht op had, maar werd het nog duidelijker dat zonder het incident uit de 33ste minuut geel- blauw hier zeker met één, misschien wel met de twee punten had kun nen wegkomen. En die wetenschap was voor heel wat bezoekende supporters ook al heel wat waard. Toeschouwers: 20.000 Scheidsrechter: Peeters 0-l 1-1 2-1 Doelpunten: 10' Weihrauch 28' Schönberger (na own goal) 60' Brylle Anderlecht: Munaron, Cluytens, Broos, Deg reef, Hofkens, Lozano, Jovanovic, Brylle, Ver- cau teren, Frymann, Geurts. Beveren: Pfaff (Fissers in 33'), Jaspers, Buyl, D. Pfaff, Baecke, Van Moer, Theunis, Schön berger, Martens, Creve, (Albert in 46'), Weih rauch. Boekingen: Degreef, Brylle en Vercautereh. Uitsluiting: Van Moer Fissers, ingevallen voor de «neergekopte» Pfaff. ag wat niet gefloten over- opnieuw de wedstrijd tredingen. Rond het uur gingen maken en langs floot ref Peeters dan Albert en Martens nog «Van Moer uitgesloten? Kom nou!» zegde een hoogstverbaasde Willy Geurts na afloop van de rumoerige topper SC Anderlecht-SK Beveren. De Limburger was ervan overtuigd dat «ouwe Wilfried» door Erwin Albert vervangen was. te leiden uit de gebaren taal van degenen die bij het incident betrokken waren. Afgezien van dat inci dent op zichzelf, hadden veel misverstanden kun nen voorkomen worden: tot eind vorig seizoen hadden de scheidsrech ters gele en rode kaarten op zak. Zonder er woor den aan te verspillen, wist iedereen waar hij aan toe was. Het sys teem bewees zijn deug delijkheid. Plots hoefde het niet meer voor de bondsbonzen, die waar schijnlijk al meer dan één mea culpa hebben geslagen na hun kant noch wal rakende beslis sing. M.V.H. Ging Van Moer in de fout door zijn «vriend» Brylle een duw of een oplawaai te verkopen? Vanuit de tribune was niet zo duidelijk wat er gebeurde De televisie beelden gaven evenmin uitsluitsel. Wél zagen we de «kopstoot» die Jean-Marie Pfaff velde, én de «dood» van Brylle die als een blok tegen het gras ging. Verwarring alom en ook vragen rond de be slissingen van scheids rechter Jan Peeters: dat Brylle «geboekt» werd, vernamen de meesten pas achteraf. Of Van Moer al dan niet naar de kleedkamer moest, was ook niet onmiddellijk af Maandagavond kon Pfaff het Anderlechtse ziekenhuis verlaten. Na de botsing, aanslag van Brylle, werd Jean-Marie bewusteloos naar het nabijgelegen ziekenhuis gebracht. Na een halfuur was de Beverense doelman opnieuw bij bewustzijn maar hij bleef nog geruime tijd braakneigingen vertonen. Er werd toen een hersenschudding en een lichte spierverrek- king in de nek gekonstateerd. Zondag bleef Pfaff in observatie maar maandag kon Jean- Marie, na enkele bemoedigende tests weer naar Beveren reizen. Donderdag begon Pfaff opnieuw te trainen. De kans is dus groot dat Beveren het derby tegen Lokeen kan spelen met Pfaff onder de lat. Ook voor Guy Thijs is een snel herstel van Pfaff een noodzaak. Hij wil immers met Pfaff tegen Spanje voetballen woensdag 16 de cember. H.A. Jean-Marie Pfaff: «nekstoot» van de ontstuimige Deen Brylle. a

De Voorpost | 1981 | | pagina 17