slaat Met veel inzet GROEP VH Hamme met Rudy Maes in topper De Voorpost - 11.12.1981 - 19 ma; ka 1( Stade Leuven-Eendr. Aalst 1-2 Op een glad maar bespeelbaar terrein was de thuisploeg het eerst in zwier. Het eerste gevaar noteerden we na een achttal minuten toen Van Holst naar doel kopte en Rosez al zijn talent moest aanwenden om de bal in hoekschop te verwerken. Na een tiental minuten kwam Aalst op zijn beurt sterker in de wedstrijd en kon twee hoekschoppen afdwingen langs Sergeant en Cornells. Ek Dit bezoekend over wicht werd beloond rond het kwartier met een eerste treffer. Nadat Sal vador de bal gemeten had weten door te spelen naar de totaal vrijstaan de Ferrera, nam deze laatste vrij gemakkelijk doelman Van Sweevelt te grazen: 0-1. Leuven poogde hierop het roer om te gooien, maar de kombinaties verhepen toch iets te stroef of schoon én Caers én Her mans onder hun beidjes nog een dikke kans ver keken om langszij te ko men. Op de 34' was de plaatselijke aanhang voor de eerste keer zeer ontstemd op de scheids rechter toen Van Impe in het Aalsterse doelge bied tegen de vlakte iu Ferrera: twee keer raak tegen het ook al bedreigde Stade Leuven, (per) W gaande van wat we te zien kregen tijdens de eod strijd Aalst-La Louvière verleden week, gaven zu de Eendrachters geen enkele kans tegen Stade ren. Maar kijk: als de nood het hoogst is, ligt de ling nabij. Eendracht mét De Sanghere en Stal- speelde in ieder geval met veel inzet- Men kon len dat het wederoptreden van deze twee pio- een duidelijke invloed had op het geheel. ien na een uur de litie opgebrand was, net een 1-2 op het ebord, haalde Hey- de Brusselaars van veld, enerzijds omdat nog wedstrijdritme en en anderzijds om hun kwetsuren geen bodige risico's te lo- Piron, tegen La Lou- zeker niet slecht zijn maidenmatch, cheen in de plaats Stallaert, Arnolis plaats in het mid- feld en Limpens opnieuw als libero ispeeld. 11 ^dens het laatste half- van de wedstrijd en g Aalst trouwens nog ^fl beste kansen langs ieulen, Ferrera en 1161 Roy. ■aU universiteitsstad. Niet alleen scoorde hij tweemaal, maar boven dien was hij doorlopend betrokken in de Aalsterse aanvalsmaneuvers. In dit geheel, dat op Leuven zich manmoedig aanstel de, waren Vermeulen, Ferrera en Cornelis de meest opvallende figu ren. Bij de opwarming had Heylens zijn jongere poulains sterk op het hart gedrukt dat er wat moest gebeuren. «Laten we diep in de vergaarbak graaien om de ontgoo chelingen van de jongste weken wat op te frissen,» zei de Aalsterse coach. «Doe het voor je voorzit ter want die heeft alles veil voor de klub en staat in deze moeilijke tijden volledig achter ons». Het resultaat was navenant. We gaan nu niet persé gaan beweren dat Een dracht er op Leuven er een hoogstaande partij van gemaakt heeft. Dat zou de waarheid geweld aandoen. Aalst staat nog ver van het zwierig voet bal dat het verleden jaar produceerde en waar door het bijna promo veerde naar eerste natio nale. Het is zeker nog niet helemaal uit de miserie, maar die zege te Leuven kan beslist een basis be tekenen voor de herop standing van E. Aalst dat in de loop van verleden week aan de tapkasten te Aalst als afgeschreven werd betiteld. De malaise is nog niet voorbij maar we zijn het eens met Hey lens als die beweert dat om de krisisperiode te overwinnen eendrachtig moet samengewerkt worden. Deze keer is die bewering geen cliché van de een of andere forma teur, maar de nuchtere werkelijkheid. A.BL. trakteer ik op CHAMPAGNE werd gewerkt. Van Impe deed die val te onhandig en te teatraal om de ref tot de zwaarste sanktie te inspireren. Niettemin zou Leuven nog voor de rust op gelijke hoogte geraken. Van Rompuy ging op nieuw aan de haal op de linkerflank en zijn in zenden werd deze keer prompt voorbij doelman Rosez binnengekopt door Van Holst. Aan de j rust was dus nog alles mogelijk tot zes minu ten na de hervatting. De Leuvense verdedi ging blunderde en Fer- O/VA: Rosez: enkele goede tussenkomsten rera liet zich niet pra- waardoor hij zijn steentje bijbracht voor de belangrijke zege van Eendracht Aalst op Stade Leuven, (og) men om zijn tweede tref fer tegen het net te prik ken. Aalst ging daarop wat voorzichtiger spelen en Leuven werd derhal ve de meest aanvallende partij. Rosez speelde echter een prima wed strijd en onderscheidde zich op schoten van Van den Wijngaerden en Geebelen. Aalst ontsnap te nadien nog aan een penalty toen in een ge harrewar in het eigen doelgebied Van Kemse- ke de bal met de hand keerde. Tijdens het laat ste kwartier van de wed strijd kreeg Aalst ten slotte nog enkele valabe le kansen langs Ver meulen, Ferrera en Van Roy, die het wapen van de counter sluw wisten toe te passen. Hoopvolle overwinning van Een dracht, dat met meer zelfvertrouwen de wed- De wedstrijd Eendracht Aalst-Oudenaarde van zondag komt op het juiste tijdstip van de kompeti tie in tweede natinale. Beide teams kregen met een respektievelijke overwinning tegen Leuven en Sint-Truiden een morele injektie om onder gun stiger voorwaarden de laatste wedstrijd van het jaar 1981 aan te pakken. Beide ploegen moeten jongste weken een stuk- het momenteel hebben je steviger dan de pou- van hun slagvaardig- lains van Georges Hey- heid en op dat vlak toon- lens. Met de zege op Leu- de Oudenaarde zich de ven is het nu best moge lijk dat het zwartwitte team een metamorfose heeft ondergaan. Na een laatste sermoen van Heylens is het Een- drachtpotentieel gaan beseffen dat er wat dien de verholpen te worden aan de miserabele toe stand, met andere woor den dat men in een pe riode van tegenslag de rchienne-VW Hamme 1-1 99 i Hamse voetbalgemeenschap is met gemengde >elens uit het Waalse Marchienne terugge- 188 d. Men was er niet te spreken over de houding i w de Waalse scheidsrechter. Vooral nadat Eddy •en ïalsche zijn ploeg op voorsprong had gebracht, ige: de spelleider bestendig in het nadeel van de i I meploeg. Bovendien weigerde hij Hamme twee tb) punten die in normale omstandigheden waren >k i itand gekomen, en keurde hij een Waals doel- ete l goed waaraan meer stank dan reuk was. hit )etW Hamme voelde de tweede helft zijn we zondagavond besto- offensiever gaan voet- VI door de spelleider, ballen. Dat was het ge- imentaar was er des- volg van een wijziging ffende ten over- in de opstelling. Zo ver te. huisde Eddy Van Den a anders zo beza- Driessche naar de J aanvoerder die rechtsbuitenplaats en Van Buyten wel is, kwam Eddy De Malsche weinig vleiende in de spits van de aanval rden over: «Haast postvatten. We hebben te geloven hoe we toen gedomineerd. Toen en bestolen,» zegt na twintig minuten lamse aanvoerder. Ronny De Beule in het verdienden zeker en beid verscheen voor Ed- een overwinning, dy Van Den Driessche, al omwille van een hebben we de tegenstan slij k betere tweede der als het ware over- Voor de rust wa- rompeld. Dat resulteer- e twee ploegen aan de in een doelpunt dat ar gewaagd. Een tot stand kwam na een ïg van Jean-Marie hoekschop van Robbie Is die twee tegen- Smet en met het hoofd Iers uitschakelde verlengd door Eddy De nisschien een doel- Malsche. Tot op dat kunnen worden, ogenblik hadden we s de andere kant geen enkele opmerking sn we het geluk op de houding van de onze kant toen een scheidsrechter. Maar teruggespeelde nadat we op winst waren van Paul Vermeir gekomen, floot die man werd afgestraft. In bestendig in ons nadeel. handen steviger in me kaar moet slaan en schouder aan schouder moet strijden om de zwarte periode te over bruggen. Dat gebeurde niet altijd en dan vooral zeker tijdens de thuis wedstrijden tijdens de welke Van Kemseke en Co gekonfronteerd wor den met een ongenadig kritisch publiek, w.o. sommigen de betekenis van het woord «support» nog steeds niet begrepen hebben. Na de zege op Leuven is in de Eendrachtran- gen een nieuwe vonk strijd tegen Oudenaarde zondag a.s. tegemoet kan blikken. Scheidsrechter Bots leidde voor 3.000 toe schouwers. Stzde Leuven: Van Sweevelt, Crevecoeur (73' Reenaers), Van den Wijngaerden, Hermans, Vranckx, Van Impe, Van Holst, Geebelen, Vandeplas, Caers (73' Van Tilt), Van Rompaey. Eendracht Aalst: Ro sez, Stallaert (62' Piron), Van Kemseke, Cornelis, De Sanghere (55' Arno lis), Sergeant, Vermeu len, Limpens, Ferrera, Salvador en Van Roy. Doelpunten: 14'Ferrera 0-1 43'Van Holst l-l 51'Ferrera 1-2 Boekingen: Geebelen en Ferrera. A. Block van hoop ontstaan, voor al nu dat gebleken is dat Stallaert en De sanghere weinig of geen hinder meer ondervinden van hun kwetsuren en dat vooraan én Ferrera én Van Roy zich scherper zijn gaan aanstellen. Georges Heylens koes tert de hoop het Aalsters voethalpubliek in eigen midden opnieuw een overwinning te kunnen aanbieden. Die zou de spons kunnen vegen over heel wat nare her inneringen. A.BL. Ronny De Beule: nieuwe kans op Marchienne, ook al was het als invaller voor Eddy Van den Driessche. (c) Daar bleef het niet bij. Hij keurde nog twee doelpunten af. Een eer ste keer was dat het ge val toen Eddy De Mal sche een vluchtschot binnentrapte. Buiten spel oordeelde de scheidsrechter, maar dat is geenszins de me ning van Eddy De Malsche: «Er bevonden zich nog twee tegenstanders in de omgeving van het doel gebied toen ik de bal bin nentrapte, zegt de Ham- se spits. Dus er kon geen enkele reden zijn om het doelpunt te annuleren.» Twee minuten later maakte ook Luc Schud- dinck een doelpunt, maar deze keer had de spelleider blijkbaar handsspel gezien. Luc Schuddinck zelf hier over: «Ik kreeg de bal van Jean-Marie Engels. Ik kontroleerde vervol gens het leder op de dij, maakte een halve draai en d nikte vervolgens af. De bal verdween in doel. Een normale goal vol gens mij, en wellicht ook volgens de thuisspe- lers want niemand pro testeerde. Maar weer was het de scheidsrech ter die er een andere me ning op nahield. Die man zou me op handspel betrapt hebben. Dat ont- mm Eddy Van den Driessche ken ik ten stelligste. On gelooflijk hoe je dat alle maal kan meemaken. Als klap op de vuurpijl kwam de thuisploeg in de slotminuten aan de gelijkmaker. Dat was een schoolvoorbeeld van hoe een doelpunt uit een buitenspelpositie tot stand wordt gebracht. Hoe dan ook, in Hamme was men geenszins ont goocheld over de ver richting. Globaal geno men speelde het een flin ke partij en dat is veelbe lovend in het vooruit zicht van de topper te gen Zottegem van zon dag aanstaande. Wij ver melden tenslotte nog dat Rudy Maes ten gevolge van een verrekking in de lies aan de wedstrijd in Marchienne niet deel nam. Wellicht komt hij klaar tegen aanstaande zondag en is het niet on waarschijnlijk dat hij lid zal zijn van de Hamse kern. Ten gevolge van de aanhoudende regen- ei sneeuwbuien, was het dinsdagavond onmogelijk 11 trainen. Het oefenterrein van VW Hamme was herschapen in een grote vijver. Slechts met moeite kon men de zijstroken gebruiken. Later op de avond heb- ze spelkonceptie is der ben de Hamse voetbal- mate dat we aanvallen Iers deelgenomen aan onze kansen zulle een Sinterklaasfeest. De gaan. -In dat opzicht zi heilige man uit Spanje de wedstrijd tegen Zotte trakteerde niet alleen op gem geen uitzondering frieten met paling, maar vormen», schonk iedere speler nog een bon ter waarde Trainer Willy Meers- van 750 fr. Zo een gezel- man zal bovendien een lig samenzijn mocht wel beroep kunnen doen op eens na de uitstekende de vobcdige kern. Rudy prestaties van de laatste ^aes *s hersteld van een weken. verrekking in de dij. Hij De aandacht in Ham- doet te&en Zottegem zijn me gaat echter naar de wederoptreden. Dit onmiddellijke toekomst, beeft voor gevolg dat Zondag staat cfe topper Eddy Van den Driessche tegen Zottegem op het naar he invallersbank programma. Dat wordt verhuist. Met Jean-Ma- een zware opdracht "e Engels, Eddy De Mal- Aanvoerder Dirk Van sche en Rudy Maes in de Buyten hierover: «Zotte- sPlts ^P* Hamme doel- gem scoort gemakke- P^ten te scoren en twee lijk. Daar zullen we re- thuis te houden kening moeten mee hou- waarhoor het binnen de den. Dat wil niet zeggen eers^e bi de rang dat we ons zullen ingra- s°bikking blijft post- ven en defensief op een vatten- E.D.M. punt zullen gokken. On-

De Voorpost | 1981 | | pagina 19