Kassa rinkelt Mare Cooreman: «Geen greintje geluk BIKKELHARD DEEL «Gouden doelpunt Terrein van K.A.V. Dendermonde prima 20 - 11.12.1981 - De Voorpost Ook ditmaal is Jan Smet bij de zaak (SK Sint-Niklaas - Eendracht Zele 1-0) (dw) SK Sint-Niklaas-Eendr. Zele 1-0 Zoals het de jongste seizoenen meestal gebeurt, werd ook deze absolute topmatch uit de derde nationale A gekenmerkt door onverbiddelijk hard spel en resultaatsvoetbal, zodat de ruim 9.000 betalende toeschouwers weer de grote dupes waren. Met een schot van Pe ter Van Wambeke in de allereerste minuut werd een beginaanval van Ze le net naast besloten, zo dat de vrees voor zover nodig nog dieper bij de gastheren binnensloop. De thuisploeg kreeg im mers geen enkele greep op het spel van de Zeie naars, meer zelfs, het Eendrachtmiddenveld speelde zeer goed haar snelle mannetjes voor aan uit en hierbij speel de vooral Cooreman zich meermaals in de kijker. Het was overigens op een prima beweging tus sen Chris tiaens, Pieters en Cooreman dat keeper Smet goed moest pare ren op de 7"" minuut. Even leek het dat Sportkring op gang kwam, maar een opdrin gerige Wouters werd door een offsidestand geremd, terwijl Truyens van zijn kant te veel hooi op zijn vork nam. Ook Swat Janssens was niet op zijn klaas best, want hij zag tegen de zeer vlugge rood zwarten in de midden- veldsektor alle kleuren van de regenboog. Ook een vrijschop werd op de 22ste minuut door Swat niet gegeven als vroe ger, en de daaruit resul terende tegenstoot bracht Blomme in iets te scherpe hoek voor de Sint-Niklase muit. Sportkring kreunde werkelijk in al haar voe gen en mocht op het hal fuur van geluk spreken dat Van Wambeke een vrijschop vanop vijfen twintig meter juist in het centrum van het doel afvuurde, waar doelman Smet bij de zaak was. Aan de overkant voer de keeper Van Puyvelde iets teveel show op bij het onderscheppen van het leder en maakte een hands buiten zijn zone, wat door Truyens via vrije trap goed werd voorgebracht maar door Verhoossel slecht op de shoe werd genomen. Even later een eerste goed doorgevoerde aktie van de lokalen, wanneer Truyens door Beirinckx op links werd wegge zonden en naar binnen schoof, naar Simoen, die de kans liet aan Ver- hoosel. Patrick mikte echter ten tweede male ver over. Zele het zich in de reaktie evenmin on betuigd maar de tandem Pieters-Cooreman had geen greintje geluk. Tijdens de rust dus Lacroix is (weer) -het kruis-der keepers niet waar. Jommeke Van Puyvelde? weinig reden voor de aanwezige Sint-Niklaze- naars om een echt jaar- marktgevoel te hebben, maar gelukkig was er nog een hele time waar in SK wel de bevestiging zou brengen van zijn grotere intrinsieke klasse. Stel je dan ook even de dolle vreugde voor van alle thuissupporters wanneer in de tweede minuut van de tweede helft Erik Lacroix na goed getrapte corner van Truyens een foutje van de gastkeeper af strafte. Erik was in de tweede helft trouwens als derde spits naar vo ren gestuurd en had dus vlug sukses. Zele was door deze tegenslag niet ontmoedigd, want enke le minuten later speelde Cooreman zich nog eens behendig vrijmaar vond een zich sterk we rende doelman Smet op zijn weg. Jan stond overigens op dat mo ment iets te ver uit zijn goal, maar kon nog met de voet wegwerken. In het vierde kwartier viel op dat Verhoosel kwistig was met slechte passen en dat het bezoe kend middenveld dapper haar kans bleef gaan. Aan de 61ste minuut een boeking voor Jacobs na fout op Swat Janssens en eventjes later een ver vanging bij de bezoe kers. Benjamin Saey in plaats van John Chris- tiaens. Zele maakte dan wefer een vuist met een vrijschop van specialist Van Wambeke. De bal keilde over een hele tros spelers heen, naast de kooi. De blauw-gelen In de kleedkamer van Sportkring- heerste er een voorzichtige opgetogenheid over de be haalde winst, maar was men anderzijds ter echt niet al te uitbundig over het ondermaats vertoon. Eén van de weinige Sportkringspe lers die zondag speelde voor wat hij waard was en zelf voor de beslissende treffer zorgde, was Erik Lacroix. Ook hij gaf volmondig toe dat het technische al te zeer werd verdrongen door het fysieke, maar zei dat in de match van de waarheid niets aan het toeval mocht worden overgelaten. «In de tweede helft moest ik van trainer Van den Bergh als derde spits in het centrum aanslui ten en dat had bijna onmiddellijk resultaat. Een hoekschop, van naar ik meen Fred Truyens, kwam op uitstekende hoogde. Ikzelf mocht vrij inlopen en maakte van de te kleine gestalte van de gastdoelman gebruik om de bal in het net te koppen». Hoewel het pas zijn tweede doelpunt is van dit seizoen verleden jaar was de Lierenaar nog goed voor 13 treffers beseft Erik wel goed dat deze treffer werkelijk van goudwaar- de was voor zijn klub. Tevens benadrukt Lac roix, reagerend op onze vraag welke plaats hij het liefst heeft in het elftal, dat hij zijn huidige rol van opkomende middenvelder heel wat hoger aanslaat dan zijn geïsoleerde spitsposi- tie van vorig jaar. Swat Janssens van zijn kant was eerder stilletjes na afloop van de wedstrijd. «Ik heb vandaag zonder enige twijfel mijn slechtste thuiswedstrijd gespeeld in geel-blauw tenue. Wellicht komt dat omdat ik me meer dan anders wou bewijzen, en deze match al te veel aandacht gaf in de voorgaande dagen. Nog nooit kwam ik zo opvallend tekort tegenover jongere, minder routinerijke tegenstanders. Geen enkele pas kwam tot zijn recht, maar ondanks dat alles is de uiteindelijke overwin ning een deugddoende troost. Wie de ex- Lierse speler enigszins kent, weet dat Swat binnen de kortste keren zijn off-day zo gauw mogelijk zal willen wegwerken met een prima. verrichting, want zoals hijzelf stelt, «is een mindere wedstrijd nog geen minder seizoen Of Ook Patrick Verhoosel was niet zo tevred fag. over de geleverde wedstrijd en sprak vooi truii zijn verwondering uit over het goede voetl pioei van de tegenstander. «Het durven aanvalli [et sierde Eendracht Zele ten volle, en maakte h ons zelfs in de beginminuten onmogelijk Ei in de goeie kadans te raken. Dat daarna a< was meerdere malen werd geknoeid, was ove. in gens een direkt gevolg van de zenuwen die n en mijn makkers overmanden.» der f veldi Anb En tenslotte: Dat trainer Staf Van den na deze gevleide overwinning wel verhei maar niet trots was, zal wel geen opzien bare maar de wijze waarop Staf de mindere par. .—ld "fjdnif zijn mannen wou verdoezelen was toc höf (rnoWij toxrcsval TJ/Vi r,.r> 1 r. 8tl"lw na"- U "Jstelc ildi den ioe\ Al van het goede teveel. We zijn wel akkoord zijn zienswijze als moest Sportkring deze tq per winnen, terwijl Zele mocht winnen. Afajf t wij haken toch af wanneer het uitspelen va 1 een derde spits door hem wordt afgedaan m de verwijzing dat in de vorige dertien wedsti] den met twee echte spitsen slechts niet mindt i' dan 36 doelpunten werden gemaakt. Hieru blijkt dus dat ook bij de nieuwe SK-oefenmeet ter het resultaat voor alles komt, spijts L. omstandigheid wel als bijna 10.000 mensen d tribunes rond het Watermolenveld bevolki en zelfs de gevoelige kameralenzen van om nationale omroep inzoemen. Toch stipte de blauw-gele mentor nog aai dat met Eendracht Zele «de laatste der MohW nen» in het verlies was gesteld, maar tevens hij er wel van doordrongen dat de schaapjes i verband met de titel nog niet op het droge zijl «Sportkring bezit momenteel wel een voa sprong van vier eenheden, maar hiermee ms{ gjgJj men toch niet teveel misstappen begaan.» De zekerheid echter, dat in de bijna a werkte heenronde slechts drie punten werds ecl mat* Pro\ allee de afde verloren, is een quasi garantie op sukses. MahcR De bal vliegt net iets te hoog voor «toren, Leekens ISK Sint-Niklaas - Eendracht Zele 1-0) (dw) bleven daarentegen een schim van de ploeg die Bergen in de vorige thuishappening partij gaf, met vooral een erg zwak middenveld waar in enkel Lacroix zijn normale lendement haalde. Van lieverlede kwa men zelfs Leekens en Nijs zich even in het middenveld moeien maar kregen evenmin het schip vlot. In de laat ste vijf minuten, doordat de Zeienaars wat risiko's namen en zelf al een beetje veel van him krachten hadden opge bruikt, kon Sportkring dan toch nog een drietal kansen forceren. Eerst via Lacroix, die zich knap kon doorzet ten en naar Simoen gaf. Jan schoot de bal even wel via een verdediger voorlangs. Vervolgens ging keeper Van Puyvel de weer in de fout op de daaruit ontstane corner, maar kon toch nog in extremis met het been achter de doellijn du wen. Tenslotte loodste Lacroix zich opnieuw door de gastgelederen maar gaf doodgemoede reerd tot bij de gastkeep er. De twee laatste ver meldenswaardige feiten van deze geflopte topper waren de vervanging van Wouters op de 89ste be i ho minuut door de voajl Ch gen volk wederq dende Luk Bevers eventjes tevoren een king van Truyens een aanslag op Piet Ook nog een slotwoo over de leiding: scheidsrechter Scb ters floot zondag op deklasseni veaudus neden zijn kunnen. De Zeienaars hebben op het veld van het gere nommeerde SK Sint-Niklaas een verdienstelijke wedstrijd gespeeld. In een billijk gelijkspel had wellicht niemand graten gevonden, zodat de disci pelen van trainer Hervé Van Lerberghe met gehe ven hoofd naar de kleedkamers terugkeerden. Zij hadden immers de grote verdienste bijeengespeeld nooit de mindere geweest te zijn van dit handvol ex- eersteklasse-spelers. Ondanks de overvloedige neerslag van de voor bije dagen is het terrein van K.A.V. Dendermonde absoluut bespeelbaar. Woensdagmiddag was er geen plasje op te bemerken. Eigenlijk had de wed strijd tegen Denderhoü- tem gewoon kunnen doorgaan. Het aflas ten van het ganse voetbal- programma in de lagere afdelingen werd in Den dermonde ervaren als een handicap. Dender- houtem heeft af te reke nen met enkele gekwet ste titularissen. Die ver zwakking had K.A.V.D. in ieder geval van pas gekomen. Paarsblauw krijgt zondag rode lantaarn Borsbeke op bezoek. Voetballer André Tur- neer is van mening dat er moet gewonnen wor den. Dat standpunt deelt ook trainer Freddy Heir- man. «Een gelijkspel be tekent zoveel als een ne derlaag. Ik zal mijn spe lers nogmaals op het hart drukken dat ze hun taak niet al te lichtvaar dig mogen opvatten. De match tegen Borsbeke betekent ook de laatste wedstrijd voor eigen pu bliek, althans voor de jaarwisseling. Nadien staan er drie verplaat singen op het program ma, namelijk Lovende- gem, Denderhoutem en Olsa Brakel. Dat valt geenszins te onder schatten». Een punt verliezen te gen Borsbeke kan KAVD zich niet veroor loven. De spelers ken nende, mag men ervan overtuigd zijn dat weer met volle overgave zal gestreden worden, ook al is het tegen de laatst- geklasseerde. E.D.M. Zonder afbreuk te wil len doen aan de koliek - tieve inzet van de ganse Eendrachtploeg behoor de kanthalf Mare Coore man tot de betere bezoe kers. Samen met Peter Van Wambeke, Jaak Goossens en een kordate Freddy Jacobs plooide Cooreman zich dubbel om zijn ploeg aan een doelpunt te helpen dat het ruim had verdiend aan de Watermolen- dreef. Maar een sekure doelman Jan Smet ver hinderde tot tweemaal toe een scorekans van de Zeienaar «Vandaag heb ik geen greintje geluk gehad» sakkerde Mare. «Het zat er nochtans in om in" de eerste speelhelft op voor sprong te komen, maar Smet kon mijn poging neutraliseren. De mooiste kans kreeg Cooreman evenwel acht minuten na rust toen de thuisploeg op voor sprong kwam via een kopbaldoelpunt van La croix. «Dit doelpunt kwam ongelegen maar wij liepen er slechts een vijftal minuten aange slagen bij. Komt dan die snelle tegenstoot van Pe ter Van Wambeke. Ik kreeg de bal uitstekend toegespeeld op rechts en kon in de richting van het doel doorgaan. Mijn bedoeling was de doel man te lobben maar het slaat opnieuw tegen wanneer mijn schot de laag uitvallende Jan Smet treft. Kunnen wij op dat ogenblik gelijk komen, dan krijgt de wedstrijd nieuwe impul sen en verliezen wij wel licht nooit... En toch houden wij een pluspunt over aan dit topduel, vermits wij nooit wer den weggespeeld door al die grote namen. Na de ze evenwaardige wed strijd zou een gelijkspel een verdiende beloning geweest zijn.» In opdracht van zijn trainer diende Mare de opmarsen te stuiten van Truyens en na de wed strijd kon hij er tevre den op terugblikken ver mits dit duel een sportief verloop kende. Een dracht heeft ondanks al le lof een vierpun- tenkloof aan zijn been en niettemin blijft het en- toesiasme troef bij de Ze ienaars. «Het kampioenschap is beslist nog niet ten einde,» bevestigt Mare Cooreman. Wij moeten ons nu ten volle koncen- treren op de strijd voor de tweede plaats. Wees gerust, na hetgeen wij te zien kregen van de lei- dersploeg krijgen die be slist nog klappen en dan zien wij nog wel. Wij van onze kant komen ge sterkt uit het duel ver mits wij thans beseffen dat onze huidige resul taten en prestaties geen toeval zijn maar beslist evenwaardig zijn aan deze kampioenenploeg bij uitstek. Blijven onze resultaten gunstig, dan is er nog de returnwed strijd bij ons.» Na dit toptreffen de trainer Staf Vani Bergh zich als eenl vel in een doosje ofk stekelige vragen vi aanwezige perslui, al om de matte pra van zijn vedettent» verdoezelen. Scherj noemde hij de j drachtformatie de ste der Mohikanen] rij kanshebbers va titel, maar kon niej helen dat zijn schi beslist nog niet o| droge vertoefden,] ook in zijn gerd spelerskern is het dj goud wat blinkt. Joost ETIENNE VAN BRAECKEL Etienne Van Braeckel Noël Danneels. Tel finishte twee keer rake- zele eveneens in eetl lings vooraan. In Sint- veldrit, moest hij slafc^ Lievens-Esse had hij 35 Johan Gyllebert sekonden voorsprong op voorgaan, (mvh)

De Voorpost | 1981 | | pagina 20