Voetbalplunjes bleven in de kast Robur in gevaar Geen walk-over voor Lokerse Geen problemen voor Wieze en Melsele? Kamillekes Aalsl-VK Tijl: blikvanger (ALLEEN IN OOST-VLAANDEREN ZAALVOETBALTORNOOI TE LEBBEKE Vierde schaal Delsin De Voorpost -11.12.1981 - 21 Geen voetbal in Oost-Vlaanderen afgelopen zon- vred dag. Of toch wel: de «nationalera» mochten hun ~'°oi truitjes nat maken. De «kleintjes», de provinciale poetl ploegen, werden door een arbitraire maatregel van 2vahet provinciaal komitee op non-aktief gezet, ttei ijk a Eigenaardig genoeg noemen. Maar er kon 2a 22( was het nog maar eens gevoetbald worden. We ove>. in «onze» provincie al- deden eerder op de dag He a leen dat er te veel mod- een «steekproef» op an der en te veel water op de dere velden: de konklu- velden stond. Brabant, Antwerpen, Limburg en West-Vlaanderen balden alsof er 6TCU hf™ drupP01 regen was ge len. langstelling nog af neemt naarmate het wielrennen de aandacht naar zich trekt. Persoonlijk vonden we de algemene afgelasting inopportuun. Dat de beambte van het provin ciaal komitee zich her en der informeerde over de staat van de voetbalvel den? Niet onmogelijk, maar die ingewonnen informatie moet zo ruim mogelijk en niet al te fragmentarisch zijn. Marcel Van Hauwermeiren sie lag voor de hand: de bond» had er goed aan voet- gedaan de refs ter plek- geen ke te laten beslissen. Het argument dat het gevaar voor een «onvol- Dat her en der wed- ledig afgewerkte kalen- w*. WV* "VW ACUCil- strijden moesten uitge- derdag» reëel was, leg- steld, spreekt voor zich- gen we niet naast ons. zelf. De éne grasmat is Maar het is ook zo dat het andere modderbad voetbal geen indoor- 'n n met, en het is een feit dat sport is, én vooralsnog «grote klubs» (theore- vooral tijdens de winter- tisch) over meer midde ns len beschikken om hun eru velden «droog» te hou- den dan de kleintjes. Al- hoewel. Als je weet dat in de 'oUst nationale afdelingen oaifslechts zes van de 65 matchen dienen uitge- steld, dat in de Eerste )nïa provinciale Antwerpen ens' alleen Putte-Ramsel ^esc geen doorgang kon vin- 3 den, en in Brabant en voa' West-Vlaanderen ook slechts één wedstrijd in de hoogste provinciale afdeling naar een latere 9rda datum gaat, kan men zich vragen stellen over RcK de ernst waarmee «onze» verantwoordelijken (of heeft één man op eigën tutje gehandeld?) de aanpakten. We tuften naar Lede, 'aar de leerlingen van Delmulle met Ra- ing Doornik in de ich gingen. Ideaal tn je de grasmat niet maanden wordt beoe fend. De jeugd van de velden weghouden, kan logisch genoemd: op groeiende kinderen moet je niet nodeloos aan dreigende ziekten blootstellen. Volwassen getrainde atleten kun nen tegen een regen vlaag. Intussen werd de klubs een slechte dienst bewezen: niemand, noch een wijze Pien noch een domme computer, kan voorspellen wat de ko mende winter ons brengt. Wordt het een lange of korte sneeuw en ijsstop? Maar als nu reeds tot algemene afge lasting wordt beslist, en die (preventieve?) hou ding ook in de komende weken konsekwent wordt aangenomen, zou het kunnen gebeuren dat de kompetitie zo lang wordt gerokken, dat de reeds tanende be- KIJK OP TWEEDE PROVINCIALE Als het niet te fel regent, «mogen» we zondag weer naar voetbal kijken. Zowel aan de top als in de bagage van de klassering staan belangrijke konfrontaties geprogrammeerd. Robur Moerze- ke maakt een tocht naar het terrein van Stan daard Wetteren. Geelgroen deemsterde na een opvallende start angstwekkend weg, voerde een trainerswissel door en verwacht van leermees terPierre Damien alle heil. Robur van zijn kant wil het bovenaan nog een hele tijd rooien en zal zich niet zomaar laten afmaken. Een draw? Een andere topper is Eendracht Sint-Gillis - Racing Wetteren. Bij de Dendermondenaars was de snee er een beetje af, de speelsheid van het seizoenbegin leek weg. Even rekupereren was een goeie zaak. De «kamp» tegen de Wet- teraars moet uitwijzen of Eendracht een rol van betekenis kan spelen in het titeldebat. Het wordt hoe dan ook een aartsmoeilijke opdracht voor Chou De Bleeckere en zijn falanks. Excelsior Sint-Niklaas - SK Aalst is voor beide teams even belangrijk: wie wint, kan een tikkel tje rustiger ademen. Excelsior klimt stilaan naar een betere konditie, de ajuinen blijven zo onbe rekenbaar als éen vrouw. Vandaar dat het moei lijk is een pronostiek te formuleren. Is Sparta Buggenhout écht aan de wederge boorte toe? Tegen de «Sturmers» uit Appelterre moeten de blauwhemden bewijzen dat de over winning tegen de Wazenaars uit Sint-Gillis geen zwanezang was. Voor één punt mogen de Spar tanen in geen geval voetballen: in eigen huis steken laten vallen, zou de behoudskansen tot een minimum herleiden. Dat laatste is ook het geval voor SK Oudegem dat Sint-Gillis-Waas op bezoek krijgt en nu eindelijk eens uit zijn sloffen moet schieten. De vraag kan evenwel gesteld: wie scoort de broodnodige goaltjes voor de filosofen. Temse - Kemzeke wordt een open wedstrijd met de beste kansen voor de thuisploeg. Sint-Papwels moet normaliter met de volle buit uit Sint-Lievens- Houtem naar huis komen, op voorwaarde dat de Waaslanders opportunist Hoebeke niet de vrije teugel geven. MVH KIJK OP EERSTE PROVINCIALE Haaltert is geen ploeg van lawaaimakers wél een team dat een gedegen en bijwijlen efficiënt voetbal produceert. Een goeie mid denmotermet 13 punten uit evenveel wedstrij den. Opvallende vaststelling: Haaltert verloor vooralsnog slechts drie keer, boekte (ook al) drie overwinningen en is, samen met Olsa rekordhouder van de draws: zeven om precies te zijn. Tegen dat Haaltert moet Lokerse zondag in de clinch. Een walk-over wordt het voor de koplopers dus allerminst. Het werd even pau zeren, en afgezien van de vraag of die plotse en onvoorziene voetbalstop gerechtvaardigd was, zal voor bepaalde (moegestreden) akteurs deze rustdag niet ongelegen zijn gekomen. Winnen is eigenlijk een must voor roodwit, want we geloven nooit dat runner-up Deinze zich door Racing Gent in de hoek laat drummen. SK Lebbeke speelt een «vierpuntenmatch»: Heirnis debuteerde als een wervelwind, doch moest noodgedwongen wat stoom aflaten en zakte naar de middenmoot. De leerlingen van Fons Dreesen voetbalden totnogtoe 12 punten bijeen, twee minder dan de Gentenaars. De wedstrijd kan dus theoretisch alle richtingen uit. Toch veronderstellen we dat de Konkel- goedjongens het zullen halen: zij zijn in op gang, de «stroppen» hebben hun beste dagen gekend. Op papier staat KAV Dendermonde de ge makkelijkste taak te wachten: de paarsblau- wen mogen het immers opnemen tegen Borsbeke, een nieuwkomer, die slechts langs een achterpoortje in «Eerste» geraakte en nog geen brokken maakte: één zege uit 13 matchen en acht nederlagen is allesbehalve om over naar huis te schrijven. Overmoed kan evenwel schaden, en het zou jammer zijn punten te verliezen tegen een ploegje dat zich reeds met de degradatie heeft verzoend. M. V.H. KIJK OP DERDE PROVINCIALE Zowel Wieze als Melsele, respektievehjk lei der in Derde C en Derde D, moeten er zondag zonder veel kleerscheuren kunnen uitkomen. Terjoden mag je nu niet meteen een krabbers- ploegje» noemen, maar dat de oranjen be kwaam zijn de leiders in eigen nest de les te spellen, gelooft niemand. Melsele reist naar de Gentse wijkploeg Mui- de. Muide, een wegzakkereerst naar «Twee de», daarna hopeloos verdronken en wanho pig vechtend tegen de bierkaai. Als de logika enigszins geëerbiedigd wordt, blijven de kop lopers op hun stellingen. Thor Meldert, de runner-up in Derde C, moet naar de buren van Wilskracht Moorsel. De «paarsjes» hebben betere tijden gekend, maar komen af en toe gevaarlijk uit de hoek. Het is dus oppassen geblazen voor Thor: ver liezen kan het opdoeken van de allerlaatste titelaspiraties betekenen. Ede, dat zich lang niet uitgeteld weet, krijgt Eendracht Nieuwerkerken op bezoek. Nieu- werkerken, niet zo heel veel jaartjes terug een volwaardige Eerste Provincialer, heeft intus sen heel wat moeten inleveren en begon het seizoen 1981-1982 heel bescheiden, maar is aan een come-back toe. Met veteraan Paul Janssens beschikken de geelroden nog steeds over een troefaas die een match kan oriënte ren. Vandaar dat Ede de vlag niet op voorhand moet hijsen. Onderaan staat ook wat te gebeuren: Berla- re-Mere is een konfrontatie tussen twee kandi daat-dalers. De puiten kwaken de jongste maanden wel, maar daarmee is (bijna) alles gezegd. Het afzwaaien van enkele belangrijke pionnen heeft de roodwitten fel verzwakt en het is nu pompen of verzuipen. Toch geloven we dat Berlare aan het langste eind trekt en een eerste stap naar het behoud zet. Burst, eveneens in nauwe schoentjes, moet naar Kerksken, waar, na heel wat miserie, een nieuwe en naar verluidt frisse wind waait. Burst, een paar weken geleden totaal wegge speeld door Schellebelle, start bijna kansloos. Grembergen is nog lang niet safe. Vandaar dat de groenwitten, na de afstraffing op Ede, zullen pogen een brok van de buit mee te brengen uit Kalken. Alhoewel: Hoger Op, de revelatie van vorig seizoen, maar nu zonder de naar Zele getransfereerde Plaetinck, zit in een diepe put en wil in de kortste keren uit de bedreigde zone weg. In Derde D is het uitkijken naar het resul taat van de match Assenede-Hprleving Vrase- ne. Vrasene moet winnen, of Melsele is voor goed buiten schot. Klinge kan twee puntjes rijker worden ten nadele van Sin t-Amandsberg en Sombeke zet SLV Zelzate, een vergane grootheid», wel op zijn nummer. Interessant lijkt het duel tussen Bazel en Haasdonk. We kijken ook benieuwd uit naar wat Kallo er op Sint-Kruis-Winkel van terecht brengt. M.V.H. LUC DE BODE Samen met Filip De Ceuninck bleef de ama teur uit Waasmunster Luc De Bode verrassend doch allesbehalve onver diend de baas in een ploegenomnium. (mvh) FRANS VAN NUFFEL Frans Van Nuffel kan een nieuw geluid bren gen in het wereldje van de pistiere. Ditmaal won hij in Gent een punten- koers voor amateurs en was tweede in de afval- rit. (mvh) Eendracht Nieuwerkerken bengelde lang achteraan in Derde Provinciale C, doch de jongste weken bijten Paul Janssens en zijn maats flink van zich af. (per) In mei 1982 is het alombekende zaalvoetbaltornooi «schaal Delsin» reeds aan zijn vierde uitgave toe. Het tornooi dat loopt van 10 mei tot en met 5 juni 1982 in de sporthal van Lebbeke, omvat 32 wedstrijden verdeeld over 12 speelavonden. Wat eerst een klein voetbalonderonsje was, is nu uitgegroeid tot het succesrijkste tornooi van de streek. De uiterste inschrijvingsda tum is woensdag 23 decem ber. Het inschrijvingsgeld, inclusief waarborg, dient betaald te worden voor 31 december. De afgevaardig den geven voor 1 april 1982 een getypte definitieve en volledige lijst af die de namen, adressen, nummers van identiteitskaarten en geboortedata vermeldt van tien spelers van hun ploeg. Verder dienen ze op de algemene vergadering de kleur(en) van hun basis- en reserveuitrusting op te ge ven. Het uitgangspunt is nog gen die reeds deelnamen meer zaalvoetballiefhebbers aan de vorige uitgaven uit Lebbeke en omgeving krijgen geen voorrang op actief in ons voetbalgebeu- nieuwe ploegen. Iedere ren te betrekken. Daarom ploeg speelt minimum drie zal in tegenstelling tot de en maximum zes wedstrij- voorgaande jaren elke ploeg den. tijdens het tornooi over vijf Voor inschrijvingen en in- wisselspelers kunnen be- lichtingen omtrent dit tor- schikken op het terrein. Er nooi kan men uitsluitend kan deelgenomen worden terecht bij Roland D'elsin, door 16 ploegen, onderver- Laurierstraat 34 te Lebbeke. deeld in vier reeksen van vier.Na de eerste ronde wordt in elke reeks een maakr9HterbTverlatenP9S VROUWENVOETRAL TWEEDE KLASSE laatste twee ploegen van elke reeks het tornooi. Dan volgen de kwartfinales, de halve finales, een wedstrijd om de derde en vierde plaats en de finale. Omdat bij de drie vorige uitgaven de vraag steeds uitgesproken het aanbod overtrof, vragen we nog maals met nadruk om zo snel mogelijk in te schrijven. Enkel de eerste 16 ploegen worden ingeschreven. Ploe- E.D.M. Terjoden gaat zondag met de leiders uit Wieze in de clinch. Toch geen simpele opdracht voor de brouwersook al mogen ze voor eigen fans voetballen, (pp-' De konfrontatie van volgende zaterdag Kamille- kes-VK Tïjl heeft in een niet onaanzienlijke mate aan belangrijkheid gewonnen. Mede vooral door de indrukwekkende overwinning die de Aalsterse meisjes te Roosdaal verwierven. Aalst deelt nu momenteel de tweede plaats met zijn toekomstige tegenstander. a"CV*it-zwart-geel huldigde supporters van SC Lokeren a fe klub (dm) die reeds tien jaar lid zijn van Als voorbereiding op het topnummer hield Kamillekes zondag een uitstekende algemene herhaling. Die het met liefst een half dozijn doelpunten dik in de verf zette. Op een in ze ker niet ideaal liggend speelveld bracht het nog een degelijk aanvals- spel. En het daarbij de thuisploeg nooit aan bod komen. Inzonderheid de as Lea Lowie-Veerle De Wint draaide op volle toeren en legde de basis van deze zege. Roosdaal kwam nooit gevaarlijk uit de hoek zodat Brenda Van Den Eeckhout haar minst drukke namiddag uit deze kompetitie be leefde. Haar medewer king bleef tot wat raap- werk beperkt. Nochtans hadf men van Aalsterse zijde met ietwat ge mengde gevoelens tegen deze uitwedstrijd aange keken. Want Roosdaal had de week voordien een knalresultaat neer gezet en meteen ook zijn eerste zege vei-worven. Kwam daarbij dat men niet kon beschikken over Greta Van Hauwer meiren en Ann Eeck hout, beiden gekwetst. De vrees bleek al na amper een kwartier on gegrond. Kamillekes kwam inderdaad zo snel en gedecideerd uit de startblokken dat Roos daal al onmiddellijk te gen een doelpunt achter stand aankeek. Na een kombinatie met Lea Lo- wie, kon Veerle De Wint aanleggen. Het schot werd onvoldoende ge- kerd en Renée Delannoy had slechts in te duwen. Na een kwartier lag al weer een uitstekende kombinatie Lea Lowie- Veerle De Wint aan de basis van een tweede treffer. Meteen zat Aalst op rozen, temeer omdat de thuisploeg niet be kwaam was enige drei ging uit te oefenen. Nog voor de rost was het al 0- 3 toen Veerle De Wint opnieuw fors uithaalde. Onmiddellijk na de pau ze besloot Lea Lowie een persoonlijke inspanning met een knap schot. On danks die voorsprong loste Kamillekes zijn greep op de match niet. Nicole Verhofstadt stel de Veerle De Wint in de gelegenheid forfaitcij- fers op de plank te knal len, terwijl Renée Delan noy het half dozijn vol maakte. Aalst kon die zege tot in de cijferver houding verantwoor den. Zeggen we nog dat de afwezigheid van de twee basisspeelsters goed werd opgevangen door Nicole Perdaens en Marianne Van der Steen. Volgende zater dag wordt uiteraard veel volk verwacht aan de Steenberg te Aalst voor de topper Kamillekes- VK Tijl. J.V.H. In Bazel is burgemeester Verberckmoes de lotjesverkoper bij de thuismatchen van de voetbalklub (dw)

De Voorpost | 1981 | | pagina 21