Bogaert het schavotje ■ik sukses voor Sintcrklaasprijs Zenith Dendermonde geklopt fenne Van Braeckel nu écht naar de top OD te Hamme beide Vlaanderen veldrijden De Voorpost - 11.12.1981 - 29 per helikopter op tbaan 't Lindeke. inderen, en waar- deelde [waarvan draf- er werd geë SE WIELERKLEB LDIGT KAMPIOENEN jaert is erin geslaagd rig jaar verloren titel ilgemeen klubkam- |e heroveren. In 1980 [elde Peter Van Huf- jr punten dan sterke waren de rollen 3erd. [l kon in 1981 inder- ;n overtuigd palma- [rleggen. Overwinnin- het Franse Grand Aix-en-provence, j ff. idaagse van de Pan- i rit in de ronde van rland, de proloog van de van Nederland, de koers in Temse en in tingswedstrijd te Put- ellen, gingen niet on- lerkt voorbij, 'an Walle bleek de beste nieuweling, Martine Van Hul het snelstfietsende vrouwtje. Rudi Haentjens kaapte de titel weg bij de juniores en Robert Kosso- losky toonde zich de beste veldrijder. MVH Het eindklassement 1. Jan Bogaert (301 ptn.), 2. Peter Van Huffel (284), 3. Filip Van Walle (246), 4. Martine Van Hul (175), 5.Gerda Kosolosky (164), 6. Robert Kosolosky en Rudi Haentjes (144), 8. Guy Rooms (124), Ronny De Dobbelaer (105), 10. Guido Robberecht (102), 11. Wil- speels (65), 16. Thierry Van liam Staes (100), 12. Didier Gasse en Patrick Van Hul De Witte (93), 13. Guido (57), 18. Jean Blommaert Haentjes (90), 14. Gino (38), 19. Freddy Luyckx De Gendt (10), 24. Gino Maes (70), 15. William De- (34), 20. Ivan Van Raem- Robijn en Geert Bulteel (7) De Wase wielerklub huldigde een aantal renners tijdens het jaarfeest te Kruibeke. (dw) donck (25), 21. Dominique Van Moerzeke (19), 22. Gino Van Havere (17), 23. Gerry 26. Mark Laureys (5), 27. Christel Maes (3), 28. Alex Varewijck (1). ™D.l an de mooiste hoekjes tussen Schelde en e, Den Bunt te Hamme, wordt op zaterdag 12 iber het toneel van een sportief gebeuren. De D-liefhebbers vinden er de gelegenheid om uit ken wie de nieuwe kampioen wordt der beide ideren. jenden sportliefheb- dat Herman Fierens deze -e vorig jaar dit sport- titel in de wacht zal slepen. Inent hebben meege- Rekening houdend met zijn L zullen ook nu zeker stijgende conditie is deze intbreken In Hamme hoop dan ook ge rechtvaar- I natuurlijk iedereen digd Maar bij de ongeveer ÏYSPORT 50 deelnemers zijn er toch die er anders over denken. Met veel overtuiging ko men zaterdag naar Hamme: Eric De Clercq, nationaal kampioen, Marnix Lannoo uit Aalter, Wim Cousse- ment Oudenaarde, Antoine Dhaese Lembeke, Willy Nuel Serskamp, Michel Van Onsebroeck Melle, Alex Goethals, Luc en Cy- riel Hoefnagels en nog vele anderen. Voor de Hamse sportmensen wordt het evenwel een aantrekkelijk schouwspel, doordat naast Herman Fierens nog een hele tros Hammenaars in geschreven zijn, onder meer: Marcel De Geest, To ny De Waele, Harry Weyn en Patrick Van de Velde en Hans Van Gevte. Technische inlichtingen Het kampioenschap der bei de Vlaanderen veldrijden WAOD categorieën A en B is een organisatie van de Hamse Herman Fierens- vrienden. De afstand be draagt 25 km over tien ron den. Inschrijving vanaf 13.30 u, in café De Pomp, Bunt 23. Vertrek aan café De Pomp om 15 uur. Aankomst en prijsdeling in café 't Aards Paradijs, Bunt 33. P. Van Gendt Er was een massale belangstel- or de lste Grote Win terp rijs voor pony's en 'en te Liedekerke. Ondanks de zware re- i de voorbije weken kregen alle reeksen behoorlijke bezetting. die mogen zijn gepresteerde, een Sin- ver- Zwarte Piet, en waar- sen pak ouders speciaal geko- een bezoek aan Maar er was talrijke kijkers vergast op een uit was geenszins voor de deelne- een per en vlucht- geëist, aangekondigd de belangstel ling van de liefhebbers van Kempen-Hageland. Zij mogen prat gaan op konditierijke pony's en paarden. De Goey, Weckx, en Heymans hebben beslist talent in huis. Bij de renpaarden stal Filiak (Weckx, Lommei) zeker de show. De grote uitblinkers van de Sin- terklaasprijs werden Roger De Backer (Liede kerke), Willy Neckeb- roeck (Ninove), Dierickx (Baardegem); Debbaut (Zottegem) en De Wulf (Herdersem). De Backer werd dé fi guur van de dag met 3 zeges. Maggie (twee maal) en Jolie waren echt in een superieure bui. C.V.P.-voorzitter Wil ly Neckebroeck zoals steeds van de partij deelde ruim mee in het sukses met zeges van Microb en Sprinter. Fu ry (Debbaut) en Manolito (De Wulf) draafden prob leemloos naar de zege. De 8 tal Dierickx uit Baardegem heeft met Kathy en vooral Bougie twee kampioenen in huis. Kathy en Bougie legden een foutloos par cours af. Nelleke (Wouters) be haalde precies op de slot dag van het seizoen 81 de eerste overwinning. Een mooier Sinterklaas- geschenk kon Remi Wouters niet krijgen. Vluchters van formaat zijn Turlo (Messagé) en Milo (De Maeseneire). De familie De Wulf kon vlaggen met Miss- Boy en Pincky. In de rij winnaars ontbreekt nog één naam: Fiston de Veys (De Ridder-Corijn) voegde aan zijn rijk ge vuld palmares nog maar een overwinning bij. Hiermee sloot het Oostvlaams Ponyver- bond een merkwaardig seizoen af. En nu gaan de pony's en renpaarden echt op stal tot zondag 7 maart. Dan start het sei zoen 1982 in Liede kerke. V.D.V. Uitslagen EENJARIGEN 1Fury (Debbaut, Zotte gem), 2. Kristel (De Wulf), 3. Tuborg (Ver- massen) VLUCHT 1,10 m. 1. Microb (Neckebroeck, Ninove), 2. Pi po (Necke broeck), 3. Bles (Water schoot). DRAF 1,10 m. 1. Manolito (De Wulf, Herdersem), 2. Pluto (De Wulf), 3. Charlie (Van Speybroeck) VLUCHT 1,20 m. l. Turlo (Massagé, Sche- pdaal), 2. Mabelle (Van Nuffel), 3. Nelleke (Wou ters). DRAF 1,20 m. 1. Miss-Boy (De Wulf, Nieuwerkerken), 2. Fi deel (De Wulf), 3. Fideel (Vermassen) VLUCHT 1,30 m. 1. Maggie (De Backer, Liedekerke), 2. Lisette (De Petter), 3. Fabi (Debo) DRAF 1,30 m. 1Kathy (Dierickx, Baardegem), 2. Voske (Van Zeebroeck), 3. Pincky (De Wulf) TWEEJARIGEN 1. Fury (Debbaut, Zotte gem), 2. Tuborg (Ver massen), 3. Kristal (De Wulf) RENPAARDEN (snel heid) 1. Fiston de Veys (De Ridder-Corijn, Aalst), 2. Filiak (Weckx), 3. Mike Tijdens het vijfde jaarfeest werd in Sint-Niklaas afscheid genomen van renner Ronny Van Steelandt. Zijn 120-koppige supportersklub steunt in de toekomst de beloftevolle Stefaan Wauman. (dw) (Bruyninckx) VLUCHT IN SULKY 1. Jolie (De Backer, Lie dekerke), 2. Microb (Massagé), 2. Filiak (Van Eeckhoudt) DRAF 1,15 m. 1Manolito (De Wulf, Herdersem), 2. Krak (Bisschop) VLUCHT 1,15 m. 1. Milo (De Maeseneire, Oombergen), 2. Turlo (Massagé), 3. Super-Star (De Maeseneire) DRAF 1,25 m. 1. Pincky (De Wulf, Nieuwerkerken), 2. Miss-Boy (De Wulf), 3. Fideel (De Wulf) VLUCHT 1,25 m. 1. Nelleke (Wouters, Sint-K win tens-Lennik) 2. Sandra (Ghijsels), 3. Bruin (Heymans) DRAF 1,35 m. 1Bougie (Dierickx, Baardegem), 2. Kathy (Dierickx), 3. Voske (Van Zeebroeck) VLUCHT 1,35 m. 1. Maggie (De Backer, Liedekerke), 2. Ultima tum (Heymans), 3. Liset te (De Petter) DRAF 1,45 m. 1. Sprinter (Neckeb roeck, Ninove), 2. Bou gie (Dierickx), 3. Charlo (Poppe). RENPAARDEN (fond) 1. Filiak (Weckx, Lom- mel), 2. Fiston de Veys (De Ridder-Corijn), 3. Mike (Bruyninckx). V.D.V. RUGBY Wat ingewijden hadden gevreesd is waarheid geworden. Zenith Dendermonde werd in zijn overwinningsroes gestopt door de nuchtere, sportief spelende maar tevens keiharde Engelsen. De supporters van Dirk Heirweg kwamen in massa opdagen naar het bal van hun idool, (bvw) Op een haast onbespeelbaar veld hebben de Dender- mondenaars zowat drie kwart van de wedstrijd stand gehouden. Toen kwa men de Engelsen toch aan een try. Via Charles Sluys poogde Zenith orde op zaken te stellen, maar toen laatstgenoemde opnieuw uit het veld moest ingevolge een niet volledige genezen hoofdkwestuur, viel het bij de Dendermondenaars wel even stil. Een penalty-kick zou finaal een mogelijke terugkeer van Zenith onmo gelijk maken. British, dat nog amper met een vijftal spelers aantreedt waarmee het in de kompeti tie was gestapt is op weg naar de leiding. Vorig jaar ook heeft deze ploeg zich outstanding getoond door haar Engelse speelwijze, die vooral afgestemd is op efficiëntie. Op een normaal veld had Zenith meer kans gehad zich te verdedigen, maar de Engelsen zijn zon dag alvast de besten geble ken. Door de verrassende neder laag van Bree en het gelijkspel van Gent bij Me dical blijft Zenith Dender monde ondanks verlies op de tweede plaats in de algemene rangschikking, die wordt aangevoerd door Vorst. Een uiteraard toch gunstig uitgangspunt voor de terugronde die eerste op 17 januari 1982 aanvangt met de topper dan toch: Zenith - Vorst. Ondertussen komen de Dendermondse Zenithers nog in het veld tegen Visé in de troostingsronde van de Belgische beker, zondag achter de sporthal in de Van Langenhovestraat te Den dermonde. C.V. Paui Af DRIJDEN re namen zijn erg zeldzaam in ons veldritwe- We hebben Liboton, De Brauwer, Vermeire, ils, Ghyllebert en ook nog steeds Roger De linck maar verder ook dit jaar weinig nieuws modder. Behalve dan Etienne Van Braeckel, ids dit jaar echt aan de grote crossen toe, die m tweede seizoenzege te St.-Lievens-Esse n bewees ook het zwaardere werk aan te en streek moest de de start waaronder Dan- edenaar afrekenen neels, Geirland, ook Leo enkele gevestigde Arnouts.Maar het was Er waren trou- Van Braeckel die de 32 veldrijders aan wedstrijd naar zijn hand zette. Van bij de start kon alleen Geirland het spoor van Van Braeckel volgen maar even voor halfkoers moest ook Geirland loslaten en was het nog de oude taaie Noel Danneels die het sterkst terugkwam. Danneels kwam in twee de stelling en zou die ook niet meer prijsge ven. Van Braeckel won tenslotte vrij gemakke lijk, zonder tegenstand in feite, voor Danneels het ogenblik, Johan en Geirland terwijl de Ghyllebert en moest ten- twintigjarige plaatselij- slotte maar dertien se- ke renner Wim Bayens konden aan de Westvla- met zijn vierde plaats ming toegeven. Geir- ook aardig verraste, land, Desruelles, Dan- Voor Van Braeckel werd neels en Arnouts volg- het de bekroning van den daar veel verder, een sterk weekeinde Etienne Van Braeckel is want zaterdag was dus duidelijk uit het Etienne in de cross van goede veldrijdershout Herzele al bij de bedrij- gesneden en hoeft voor ucui ij- gcoiicuexi en noen voor- vigsten. Hij bleef daar taan de echte grote kon- het lanerst bii de sukses. frontaties niet meer te De supporters van Guido Haentjens uit Temse schonken hun poulain een vrezen. gloednieuwe koersfiets. wvm het langst bij de sukses rijkste veldrijder van Hugo Aerts

De Voorpost | 1981 | | pagina 29