GEMEENTERAAD Voetweg «Groen Wegelken» verlegd niet afgeschaft STRUKTUURPLANNEN KOSTEN MEER DAN 7 MILJOEN Willy De Turck pleit voor station op direkte lijn Brussel-Gent J AALST IN 1980 Stadsbestuur verhuurt eigen aantal n aanplakborden voor 85.816 fr. AALST «VRIJETIJDSPARADIJS») AALST «SPORTGEMEENTE» AALST «MILIEUVRIENDELIJKE STAD» AALST «KWIJNENDE STAD» AALST «KULTUURSTAD» 4- 11.12.1981 - De Voorpost Het is niet de eerste maal dat de voetweg nr. 33 «Groen Wegelken», gelegen naast het nieuwe bankgebouw van de Kredietbank aan de Gentsesteenweg in de Aalsterse ge meenteraad ter sprake komt. Op 25 november jl. dienden de raadsleden zich uit te spreken over de verlegging van een deel ervan. In dit verband wenstte raadslid Lambert Van de Sijpe (CVP) het standpunt van het stadsbestuur over de vraag tot verlegging te kennen. Schepen van Openbare Werken Jan De Neve herin nerde er aan dat men vroe ger de af schaf fin g*eV9S de voetweg geweigerd had. Nu is er een voorstel tot verleg ging rechts van een be staand perceel zodat er een herverkaveling kan gebeu ren. Volgens de schepen bleef de konfiguratie van de voetweg echter dezelfde. Lambert Van de Sijpe stelde van zijn kant dat hij voor het behoud van de buurtwe gen was, vooral gezien hun rekreatieve funktie. Tevens vroeg hij wat het struk- tuurplan voor dit wegeltje voorzag. Ik gaf daarjuist reeds het antwoordt op Uw vraag, al dus schepen De Neve, die herhaalde dat het slechts om de afschaffing van een hoek ging. Het wegeltje zelf bleef behouden zodat het verder als wandelweg kon gebruikt worden. De heer Van de Sijpe was met deze uitleg zichtbaar niet tevreden. Volgens hem bestond het wegje in feite niet meer. Door de verleg ging zou men nu toegang verlenen tot een achterlig gend pand, waarbij een der de eigenaar hoopt er te kunnen verkavelen. Vol gens het oppositielid werd door de verlegging een an dere aangrenzende partij schade toegebracht. Welke schade loopt men op? zo vroeg Burgemeester D*Haeseleer, die de toestand goed moet kennen, vermits hij er vlak bij woont. Van de Sijpe stelde dat nu door de verlegging tot op 4 meters van een aanpalende eige naar voetgangers zouden langskomen. «Laat het lig gen zoals het ligt» aldus het CVP-raadslid. Nadat PW-er André Dooms nog even tussenbei de gekomen was met de vraag of het soms geen rui ling van gronden betrof, maakte schepen De Neve een einde aan de diskussie door te stellen dat er nu ook reeds voetgangers nabij de buur hepen. «Er is nergens nadeel voor iemand» aldus de schepen, die herhaalde dat het principe behouden bleef dat er toegang diende verleend te worden tot de achterliggende percelen, via de voetweg. VEHE De gemeenteraad van eind november diende een ganse reeks leningen aan te gaan waarvan één van 1.371.000 fr. voor erelonen voor het opmaken van de bijzondere plan nen van aanleg nr. 1 Centrum; 2 St. Jobstraat en 3 Station. Het betrof hier reeds de vierde schijf voor de ontwerpers. Anderzijds was er een tweede lening van 1 miljoen (3de schijf) voor erelonen voor het opmaken van het struk- tuurplan van Groot-Aalst. Bij monde van raadslid Etienne Bogaert (CVP) kon de oppositie zich hiermee niet akkoord verklaren. Naar zijn mening werd er almaar verder gepland en kostte dit almaar meer mil joenen. Naar zijn bereke ning kostten de opmaak van de struktuurplannen en de BPA's reeds 7,6 mil joen aan de stad. Naar zijn mening waren er in het eer ste struktuurplan belang rijke opties genomen op korte, middellange en lan ge termijn, maar was hier van slechts weinig van te recht gekomen. «Welke zijn de inzichten en de politiek van het stadsbestuur of is het slechts improvisatie?» zo vroeg de heer Bogaert zich af «Wij willen juist niet impro viseren» aldus de reaktie van een eerder opgewonden schepen van openbare wer ken, Jan De Neve. Naar zijn mening was het juist de be doeling via de plannen tot een goede ruimtelijke orde ning te komen. Hierbij wees hij eveneens op het onderscheid tussen het Struktuurplan Klein-Aalst en het nieuwe, dat uitge werkt wordt voor gans Groot-Aalst. De vroegere opties blijven bestaan, maar het struktuurplan Klein- Aalst wordt geïntegreerd in het nieuwe dat voor gans het grondgebied zal gelden. Dit alles moet het volgens hem mogelijk maken een degelijke visie op de ruim telijke ordening van de stad te krijgen. Alhoewel zeer belangrijk is het struktuur plan geen juridisch werk- dokument. Daarom dat het belangrijk is de beleidslij nen ervan om te zetten in drie bijzondere plannen van aanleg. Wat de kostprijs van de ere lonen betreft, meldde sche pen De Neve dat deze vast gesteld waren volgens kon trakten, opgesteld door het provinciebestuur. Nadat hij nogmaals gesteld had dat het stadsbestuur diende te beschikken over dokumenten om de evolutie op het vlak van de ruimte lijke ordening te begeleiden deelde de schepen van open bare werken mede dat het richtplan van het struk tuurplan Groot-Aalst begin volgend jaar op de gemeen teraad zal besproken wor den. Wat dit laatste betreft wenstte CVP-raadslid Lam bert Van de Sijpe te weten of hierin ook de toekomsti ge funkties van alle buurt wegen zouden opgenomen worden. Schepen De Neve antwoordde hierop positief, vermits dit één van de deel- facetten van het struktuur plan Groot-Aalst zal zijn. Ook de inventaris van de bestaande toestand zal ver- meld worden, teneindeT dus tot een planning te men inzake het behoudp H de funktie van derg^' voetwegen. Raadslid Van de meende dat men alleaj in het struktuurplan een maksimaal behoud l| de buurtwegen diende] opteren. Zijn partijgenoot BogJ bleef zich echter vragen] len over de efficiëntie de dokumentatie die aa^ bracht werd. Naar zijn ning kostten alle plani tesamen zeker meer danfM' miljoen. Dit laatste cijfer lokte weer protest uit van s_ pen De Neve, die presicfcht de dat het struktuurJ* Groot-Aalst sl«f*rt 2.758,000 fr. aan erel^ kostte. Deze kostprijs dan nog verdeeld schijven. Zijn opposant bleef ecb bij zijn vooropgezet c|Lm en er ontspon zich hidjfor een nogal verwarde diskl sie tussen hemzelf en? schepen, die slechts b*f. ten werd met de wotmL van de heer Bogaert kan U de cijfers bezorg* nol en. Reeds op een vorige gemeenteraad stelde CVP'er Willy De Turck terloops voor om bij de hogere overheid aan te dringen op een stopplaats op de direkte spoorlijn Brussel- Gent, welke op zijn beurt verbinding geeft met het internationaal spoorverkeer. Op de jongste gemeenteraad heeft hetzelfde raadslid zijn ondertussen uitgewerkt voorstel opnieuw herhaald. Er kwam geen reaktie van andere raadsleden en ook het antwoord van Burgemeester D'haeseleer liet weinig posi tiefs verhopen voor de toekomst. Volgens Willy De Turck zou de nieuwe stopplaats zich moeten situeren nabij de derde industriezone te ErembodegemHierdoor zouden meer dan 150.000 mensen, binnen een straal van 10 tot 12 km, via het openbaar vervoer, komfor- tabelere, sneller en veiliger ter bestemming gebracht worden in eigen land en erbuiten. Aalst-stad, die de tweede grootste stad is van Oost-Vlaanderen en de tien de in het Vlaamse land, zou meteen sneller bereikbaar zijn en een betere plaats in nemen naar belangrijk heid. De Turck meende eveneens dat door het nieuwe station een aantal onbereikbare ge meenten, mits aangepast sekundair vervoer in te richten, in een totaal ande re levenssfeer gebracht worden. De industrieterreinen van Erembodegem zouden ook zinmiddellijk bereikbaar zijn en via aansluitend se kundair vervoer tevens langs de nieuwe weg Aalst- Ninove alle industrieterrei nen van dit gebied. Het raadslid meende ook dat een meer spreiden van de openbare besturen naar de gemeenschappen toe zouden in de hand gewerkt worden. Nu was volgens hem alles afgestemd op Brussel en Gent en de Oost- Vlaamse hoofdstad is van uit Aalst verre van ideaal bereikbaar. Tenslotte zou het nieuwe station een kans kunnen bieden om de ganse streek in beweging te brengen en de inwoners, zij het laattij dig, gedeeltelijk vergoeden voor de nadelen die een spoorlijn berokkent. Het raadslid wees verder op de nadelen die de aanleg van de spoorlijn Brussel- Ooetende, bij de NMBS ge kend onder de lijn nr. 50, met zich bracht alsook de autostrade met dezelfde verbinding. Bij de aanleg van de autosnelweg werden de nadelen wel tot een mini mum herleid omdat de toennamige volksvertegen woordigers Moriau en D'haeseleer ervoor zorgden dat er voldoende bruggen kwamen van de ene naar de andere kant. Daarbij kwam het grote voordeel dat de af- en oprit van de autostrade te Aalst de ganse streek maar bij zonder Aalst-stad, op het nationaal en internationaal wegverkeer aansloot. De interpellant meende ech ter dat de Aalsterse ver tegenwoordigers in Brussel minder sociaal geënga geerd of niet over de visie of de kracht beschikten om de aanleg van de direktie spoor lijn Gent-Brussel ten voordele van de streek om te buigen. Vijfenveertig )aar geleden bestond daar ook nog niet de behoefte toe. Sindsdien veranderde het tijdsbeeld totaal. Volgens de spreker was een halte op de direkte lijn nu zeker geen overbodige luxe. Kon kreet zag hij de stop plaats als geen luxe-paleis, zoals sommige metrosta tions te Brussel, maar een voudig en nuttig. Hij wen ste evenmin dat het huidige stationkwartier van Aalst zou verplaatst worden. Met een bijkomende stop plaats op de lijn 50 dienden alleen de tot op heden onge bruikte mogelijkheden voor stad en streek benut te worden. Volgens de spre ker mocht de huidige eko- nomische krisis een stads bestuur van 80 000 inwo ners niet tot passiviteit te rugdringen. Daarom dien den gedurfde ideeën naar voor gebracht te worden, en moeten middelen gekreëerd worden om Aalst en het land van Aalst voor te berei den om opnieuw de rol te spelen waarop het recht heeft. Burgemeester D'haeseleer antwoordde de interpellant onmiddellijk dat men inge volge de tussenkomst van het raadslid van 7 oktober jl. reeds op 19 oktober een brief geschreven had naar de bevoegde minister Tot op heden had men geen ant woord gekregen. Bij de nieuwe minister van verkeerswezen en bij de be voegde Minister zal de stad Aalst opnieuw stappen doen om het voorstel te be spreken, aan de hand van cijfermateriaal, dat inter pellant Willy De Turck nog zal ter hand stellen. VEHE De raadsleden dienden zich op 25.11. jl. opnieuw uit te spreken over de verlenging met één jaar van het kon- trakt met de firma HBP voor openbare aanplakkin gen op het openbaar do mein. Bij monde van Raymond Uyttersprot deelde de CVP- oppositie mee dat het kon- trakt dateerde van 1.1.1975. Hierin staat ver meld dat alle openbare aan plakkingen vergund wer den voor een prijs van 57.000 fr. per jaar. Het raadslid wenste daarbij te weten op hoeveel m2 dit kontrakt betrekking had, en of de overeengekomen prijs nog aktueel was. Vol gens hem diende men eens een vergelijking te maken met de prijs die betaald werd voor de borden van het geannuleerde Lente kon trakt. Hij vroeg zich hierbij af of de prijs nog wel aanvaardbaar was. Schepen van leefmilieu en grondbeleid De Maght ver duidelijkte dat het hier om een verlenging ging van een bestaand kontrakt met één jaar. Deze verlenging was noodzakelijk omdat het raadsbesluit van 30.6.1981 in verband met de gemeen telijke bouwverordeningen nog niet goedgekeurd was bij KB. Daarna zal men overgaan tot het uitschrij ven van een openbare aan besteding voor de aanplak kingen op stadseigendom- men. «Het aantal vierkante meters ken ik niet van bui ten» aldus de schepen, die er nog aan toevoegde dat de prijs ondertussen opgelo- doi iint bid en pen was tot 85.816 fr. «o deze redenen vroeg zij wst ook het kontrakt metjiott jaar te verlengen. .Het spijt mij een kond i moeten goed ka waarvan wij niet op hand onderzocht hé Ie welke financiële voort de I men er kan uit halen» i est de heer Uyttersprot n... nieuw. Hij bleef dan aandringen om de be» jn bare oppervlakte te keu i e en deze te kunnen ver| [orr ken met de huurprijs, g V ns geh Op gebied van vrijetijdsbesteding is Aalst wellicht een lichtend voorbeeld voor heel wat andere steden en ge meenten. Bij het stedelijk vrijetijdskomitee zijn niet minder dan 129 verenigingen aangesloten alsmede 75 individuele hobbyisten onderverdeeld in 14 sekties. Daarenboven zagen «Xenophora» en «Familiekunde» het licht. De traditionele vrijetijds- kampioenschappen werden veroverd door de «Aalsterse Piasvissers» in het henge len en «Alosta» in de pétan- que, Avibo en Vimibel wa ren aktief voor de vinke niers en de vrijetijdsdui- venvluchten werden niette genstaande de slechte weersomstandigheden een sukses. Verder waren er een expo van «Het Neerhof voor het Land van Aalst», schilder en tekennamiddagen in het stadspark, diavoordrach ten in samenwerking met aquariumvereniging Wagtail» en aktiviteiten ter gelegenheid van de slui ting van «de Week van het Bos». De eerste nationale ruildag haalde 327 meter tentoonstellingstafels en in een gelegenheidspostkan toor hadden éénmalige af stempelingen plaats Voor de fietstocht «Grenzen van Aalst» daagden 400 wielertoeristen op en op de algemene kampioenendag werden liefst 48 vinkeniers gelauwerd. Filmklub «Ki- nova» nam het hele jaar door opnamen van de her stellingswerken aan de stadspark vijvers, een film werd gerealiseerd over dui vensport en amateurki neasten namen deel aan een filmwedstrijd met «Aalst» rgei Sloi als onderwerp. Het vrijetijd8komitee de met positieve uit voor de afschaffing 11% belasting op prij den voor duivensport strijden wat felicitaties wege de Belgische Dili bond inhield. De vrijetijdstentooi 1981 die zou uitgroei® een unieke prestatie vanaf het tweede se mé 1980 grondig voorbera ie duj wnstd y Zo pas komt het jaarverslag 1980 van de pers. Een lijvig dokument van zowat 140 pagina's waarbij U alles kan vernemen over wat in verband met stads bestuur en stadsadministratie in 1980 gebeurde. Per departement worden in deel I de meest markan te feiten van 1980 vermeld en in deel II krijgt U algemene informatie en statistische en technische gegevens. Deel I behandelt achtereenvolgens: informatie, organisatie, ekonomie, handel, nij verheid, politie, brandweer jeugd, sport, vrije tijd, gezinszorg ruimtelijke ordening, openbare werken financiën, ontvangerij, slachthuis, waterbedrijf bevolking, burgerlijke stand, sociale zaken onderwijs, kuituur, archief, musea, biblio- en diskoteek, toerisme groendienst, huisvuilophaling, huisvesting, grondbeleid personeelsbeleid, volksgezondheid middenstand en feestelijkheden In deel n krijgt U als algemene informatie inlich tingen over de rijkswacht, het OCMW, de kerkfa brieken, de interkommunales, de kies- en gerechte lijke indelingen en nuttige adressen. Verder statistische gegevens over de bevolking, het grondbeleid, de politie, de brandweer, de diverse voorzieningen en het verenigingsleven. Ook nog finanoiële gegevens, een ekonomische analyse en een aantal interessante bijlagen. LH De erkenning van onze stad door Minister van Nederland se Kuituur Mevr. De Backer-Van Ocken resulteert o.m. uit de in 1980 gedane inspanningen van het stadsbe stuur, inzonderheid dan van het departement van sche pen Eddy Monsieur. De «Groendienst» van «Leefmilieu» voorzag in de mate Vlierzele, geëxploiteerd kg glasafval opgehaald van het mogelijke braakliggende gronden van groen of door de Interkoramunale Na de aktie «groen straten» beboete ze en zorgde voor onderhoud van plantsoenen, «Land van Aalst» kwamen er een 50-tal parken en beplantingen langs straten. In 1980 werd 957.900 kg straatgeveltuintjes bij. Het te gr oenareaal groeide ondertussen uit huishoudpapier en 342.929 LH tot ongeveer 68 ha waarvan de grote helft voor Aalst- Stad. Uit het pias gepubliceerde «Jaarverslag 1980» lichten we dan ook wat Aalst op gebied van sport in dat jaar presteerde toe. Qua initiatie organiseerde de sportdienst liefst 22 ten- niskursussen voor begin ners, 14 voor gevorderden en 5 vervolmakingskureus- sen met in totaal 384 deel nemers. Een aantal nieuwe kuraus- sen werden daarenboven ingeschakeld als volleybal, dansgymnastiek, jazzdans, tafeltennis en zelfverdedi ging voor dames. Goed voor andermaal 361 kursisten. Tot de initiatiekursus in de Ardennen behoren de lang- laufkursussen te Eupen en die van kayak van Houyet naar Anseremme met nog eens 186 deelnemers. In het rekreatie- en sport centrum te Gijzegem werd de omni trim baan geopend zowel voor validen als voor anders-validenEen bro chure hieromtrent is trou wens op de sportdienst ver krijgbaar. De penaltybokaal zag in het doel Theo Custers en Bren- da Van den Eeckhaut. Lau reaten werden de Mooree laar Rudy Greygelman en Els Van de Sijpe uit Meldert. De superstar was aan de tweede editie toe (voor de dames de eerste) Twee le den van Atletiekklub Een dracht Aalst triomfeerden er; Jan Geeroms en Katinka Potie. Ook de interscholenwed- strijd werd met sukses georganiseerd in volgende disciplines: volleybal, hand bal, voetbal, zwemmen, at letiek, veldloop en bas ketbal. Sport colloquia werden ge houden te Erembodegem in «Denderdal» over voor- en nadelen van jeugdtraining en te Aalst in de trouwzaal over lichamelijke en geeste lijke gevolgen van trai ning Sportlaureaten 1980 wer den de «Kamillekes» voor damesvoetbal, petanque- klub «Alosta», atletiekklub «Eendracht», damesbasket- n t :hri balklub «Leonidas», handbalklub «Sporta», id, voor kompetitiesport is klubverband. Op het ia var duele vlak zegevierden are man Parmentier van dracht» en Nora De L l. van «Leonidas» en qu ard kreatiesport was «De gende Spaak» van Bar gem aan de eer. Tenslotte organiseertv wijksportraden wan 6" zoektochten, volkssp 6' namiddagen, een spor 'ie: middag en een sportk bo Leden van deze raden I p>en mede bij de organi dai van tal van sportmanifl te" ties. Aalst heeft de erkent idd als «sportgemeente» baar niet gestolen. de lar Bestendig onderhoud van diverse wegen is wel een zware karwei. Om voortdu rend te kunnen instaan voor vervanging van be schadigde planten of hees ters beschikt het stadsbe stuur over eigen kweke rijen die dit in optimale om standigheden en aan billij ke voorwaarden mogelijk maken. Zo heeft ze een voorraad heesters en bodembedek kers in containers, circa 23.000 stuks in de Gijze- gemse pastorie, 32.000 heesters in volle grond in de tuin van het oud-ge meentehuis te Hofstade en 5.000 stuks bosplantsoen aangeplant in de industrie zone te Gijzegem. Doorheen natuurgebieden werden wandelwegen uit gewerkt in Osbroek, Ge ret- jens en Kravaalboe en ver der werkte de Groendienst aktief mede aan manifesta ties, tentoonstellingen en beurzen allerhande. Naast machinekracht werd dit mogelijk qua mankracht door beroep te doen op BTK-era, een 38 man. Stad en gemeente rein hou den is een andere zorg voor «Leefmilieu». Men beschikt dan ook voor ophaling van huisvuil over 10 wagens plus een platte vrachtwa gen, zes borstel wagens, een lichte bestelwagen en twee rioolkolkenzuigera. Huis- houdpapier werd daarbij af zonderlijk opgehaald en een begin werd gemaakt met het ophalen van glasaf val, in stevige bak te plaat sen, bak die dan ledig wordt teruggezet. Grof huisvuil wordt opge- haald op bepaalde dagen (eens per maand meestal) en mits voorafgaande ver wittiging. Alle vuilnis wordt gestort op de gekon- troleerde vuilnisbelt van Meer emigratie dan immigratie betekent voor Aalst een teruglop>en van de bevolking van Groot-Aalst, trend die zich reeds eerder had getoond en die in 1980 werd doorgetrokken. Van 79.340 op 1.1.80 daalde het totaal aantal inwoners op 31.12.80 tot 79.901 waaronder 1192 vreemdelingen. Van deze 1192 zijn er 211 Turken, 177 Marokkanen, 172 Spanjaarden, 148 Ne derlanders en 103 Fransen. Verder 95 Italianen, 69 Britten, 47 Aziaten, 43 We8tduitsere en 14 UNO- vluchtelingen. Ook 2 vader landslozen en 4 met onbe paalde nationaliteit en ver der enkele vertegenwoordi gers van heel wat andere landen waarbij zelfs 1 Aus traliër. Het aantal vreemde lingen te Aalst stijgt voort durend. Wat betreft geboorten en overlijdens helt de balans over naar de sterfgevallen met een verschil van 90 in totaal Voor migratiebeweging is het negatief saldo 570. In de 26.300 gezinnen no teerde men in 1980 599 hu welijken, 42 adopties en 127 echtscheidingen, dus meer dan 1/5 van het aantal huwelijken. Er waren 8.235 schoolplichtige kin deren en 55.624 kiezers voor parlement en pro vincie. In de aktieve bevolking on derscheidt men 11 942 weddetrekkenden, 15 826 loontrekkenden1.080 werkgevers, 3.649 zelfstan digen en 314 uitoefenaars van vrije beroepen. Alle inwoners van Groot- Aalst werden door het Rijksregister geïmmatri- kuleerd en regelmatig wor den verrijkingen eraan toe gevoegd. Alle mutaties worden per telex naar de computer van het Rijksre gister te Brussel doorge zonden. De diensten van het Rijks register zorgen ook voor drukken van de kiesregi- stere en het verstrekken van allerhande statis tieken. LH Progressieve inkorting van de arbeidsduur biedt meer vrije tijd en dus ook mogelijkheid tot socio-kulturele initiatie en werking. Oplossingen werden dan ook op allerlei niveau gezocht voor ontspanning, verstrooiing, ontwikkeling. Hierbij enkele grepen uit aktiviteiten en manifesta ties met stimuleren door het stadsbestuur voor ver dere kulturle ontplooiing. Materiële en financiële steun geeft de stad via be toelaging van verenigin gen, verspreiden van be richten en drukken van kulturele kalenders. Aan kondigen van manifesta ties, uitreiking van kul- tuurkaarten en ter beschik king stellen van lokalen be horen tot permanente steun aan het verenigingsleven. Op gebied van muziek, zang en dans waren er leer lingenaudities, lerarenkon- serten, poëzieavonden en de muzikale verzorging bij de uitreiking van de Dirk Mar- tensprijs Verder waren er de beiaardkonserten, de konsertenreeks in het ka der van het Festival van Vlaanderen en de manifes taties ter gelegenheid van de 500e verjaardag van de St.-Martinu8kerk. Kulturele manifestaties. Naast koördinatie van de toneelopvoeringen en de vertoningen van het stads- poppentheater ging de Dirk Martenspnjs voor litera tuur naar de inmiddels overleden Paul Snoeck, die van bouwkunde voor dag onderwijs naar Pascal De Geynst en voor avol5 derwijs naar Adelchi gan (uit Aalst). Verder was er een optl1 z van violist Dirk Verm r' met het Ensemble in mental Brugense, eet"'0 treden van de jachthi 00 van Bos voorde, een k en ambachtenmarkt liefst 35 deelnemers, 5 serten van het Festival Vlaanderen en tentooi lingen over fundame 8rr onderwijsvernieuwing, he beeldende kunsten, ki isk arbeid, etnische en toe iet sche as pekten in de k 150 jaar retrospek 'eli Frans Minnaert, 100 St.-Maartenin8tituut. jaar St. -Martinuskerltfi verder expo's van we da van De Meulemeesta es Erauw in het Oud-H Bn taal. ijki b 'et iet i kind eei 3 ®lg

De Voorpost | 1981 | | pagina 4