Liefhebbers sporten zo Jft I VOOR LANGLAUF: SPORT ALLE LEEFTIJDEN! DOE JIJ OOK MEE? COMAR SPORT NIEUWE NEDERLAAG VOOR BBC. OLFIT JEANS SHOP! M.T.S.A.-BANKZITTERS ILSKRACHT HOFSTADE: KENNISMAKING JPPER IN EERSTE ZATERDAGREEKS ONBESLIST! De Voorpost - 18.12.1981 - 15 Reol Familial, een hechte ploeg verwonderde dit seizoen reeds vriend en tegenstander, (per) indruk jngetwijfeld punten 21272* i de Spiegel wijnen (Per) 21272i 4 I I UU LüJ GROOT - KLEINHANDEL Specialisatie VOETBAL TENNIS SKI Een sportzaak met ERVARING! Schoolstraat, 54 Koolstraat, 159 9300 AALST Tël. 053/21.25.56 topper van de dag werd gespeeld in Asse, waar leider Wijk in het verleden reeds vele zers waren respectievelijk Ti- ica Boys gastheer was voor tweede gerangschikte punten verloor. Hekkensleuter marcha en Koszen. Ook Spor- ne Boys. Het werd een gelijkopgaande wedstrijd, fel Amapola speelde een meer tief 81won met diezelfde cij- nvloed door de slechte staat van het veld. Doch met de dan vermeldenswaardige fers, in de vierpuntenwedstrijd eindstand kregen beiden waarop zij in feite recht wedstrijd. Tegen koploper De bij Corner. Corner wordt hier- den- Rode Roos voerden zij steeds mede rode lantaarn, terwijl wel tevreden zal zijn met bus de eerstvolgende weken. forcing, en het was slechts Sportief 81 van de voorlaatste puntenverlies van de twee 'n de tweede reeks, heel wat 'n de ultieme minuut, dat de naar de zesde plaats op- bpers, is ongetwijfeld uitgestelde wedstrijden. Voor Robe Roos er in slaagde om schuift, o Espanol. In hun niet zo de rest kon de oude garde van Qo'ijk te maken, anders was de Standen: Reeks 1: Simca lakkelijke wedstrijd tegen Apostelken, onvoldoende verrassing kompleet. Zowel Boys 23, Tinne Boys 22, Rayo vrienden, kwamen zij na weerstand bieden aan het jon- Adelaars, als Sunset bleven in Rode Duivels 18, Melcken- 1-0 voor langs Rivera. On- ge geweld van Excelsior, en he| goede spoor. Zij wonnen beeck 16, Heipias 15, Endoka ks het feit, dat de Span- ging Musica de boot in, aan beiden uit met 1-4. De Verlie- 14, Haltvr. 13, Jaca 11, Onder den over het ganse ver- huis tegen Breughel. Door de Toren, Camu Heizijde 10, Kruis 8 en Leeuwerik 0. Reeks 2: BI. Vlam 23, Lada 22, Cobilas 21, Kloksken 20, Ex celsior 19, Breugel 16, GMIC 15, Giwo 13, Apostelken 10, J. Timarcha Royal 8, Queen 6, Musica 5, Parking 4. Zondag: N. Wijk 22, Sunset 18, R. Familial 17, R. Roos 15, Adelaars 13, De Zwaan, IJs- boerke, Sportief, Inno St. Boys 11Timarcha 10, Koszen Amapola 9 en Corner 8. V.K. Breugel. (per) bekeken, de betere ploeg misverstand tussen de ploe- bleef het bij die povere 1 - gen van Giwo en Blauwe Vlam ind. Verdienstelijk was op- en de scheidsrechter ging de- iw rode lantaarndrager ze wedstrijd niet door. In de uwerik Lede, dat de laatste zondagkompetitie, hield leider een zeer goede offen- Nieuwe Wijk Hofstade schie- laat, doch drin- toefening. Verwonderens- aan zijn verdediging waardig was wel dat de 0-8 Liefhebbersbasketbal en dan vallen behaald werd bij Star Boys, uit de een ploeg waartegen Nieuwe Olfit-Borghmans, een wedstrijd tussen twee grootheden van het Aalsters Liefhebbersbasketbal, spreekt nog steeds tot de verbeelding, ook al heeft Borghmans huidig siezoen al heel wat steken laten vallen. Doch ook Olflt, die onge naakbaar gewaand werd, liet hier en daar al eens iets vallen. Voor de goed opgekomen me- Keer bewees dat hij een wed- nigte was zondagochtend, de strijd kon oriënteren. Samen uitslag dan ook een groot met afstandsschutters Veille- vraagteken. Gelijkopgaand fon en Van der Speeten, zette begin met een 17-14 stand na hij Opel op een nog grotere 10'. Vanaf dat ogenblik ging de achterstand. Na 10' kwam wedstrijd een andere richting daarbij dan nog dat Johan uit. Borghmans kreeg over- Tembuyser, met 5 fouten wicht in de rebound, en langs waarvan 4 aanvallende een sterk spelende Frans Ver- naar de bank moest. Doch dan hulst sloegen de foto-jongens was het kalf al verdronken, de kloof 19-29 na 15'. De Olfit- want Bernie Borms, slechts 4 ters waren absoluut in een punten in de tweede helft werd mindere dag, vooral wat de stevig aan banden gelegd. Het afwerking betreft. Alleen Pol was alleen langs Luc Lefevre Steenhout haalde zijn gewoon en Impens, die eindelijk de in rendement, doch mannen als hem gestelde verwachtingen Van Callenberghe en Van der inloste, dat Opel zijn aanhang Ghijlen spelen ver beneden nog kon verblijden, hun gewoon peil. De afwerking Opel GM: L. Lefevre 18, van 8 op 36 bij de rust, zegt Borms 15, Impens 14, Gee- dan ook reeds genoeg. Stand rinckx 8, Tembuyser 2, Stad- bij de rust 21-37. De tweede feld 1. helft gaf zowat een kopij van De Hoorn: Veillefon 22, Van de eerste. Gelijkopgaand be- Keer 20, Van der Speeten 12, gin, en achteraf Borghmans, De Schaepdrijver 12, Van Stic- die tot een 20 punten voor- hel 6, Huylebroeck 5. sprong nam. Het was slechts Hugh's Toff Sheakespeare nadat Borghmans twee spe- kan bezwaarlijk de afwezig- Iers met foutenlast verloor, en heid van Marc Cornells en Hu- met vier verder moest, dat Olfit bert Troch inroepen, voor hun via een pressing, zijn achter- nederlaag. Daarvoor akteer- stand kon milderen. den de overige Hugh's-spelers fOlfit: Steenhout 20, De Wilde te goed, en zou de aanwezig- 9, Van der Ghijlen 8, Dhaens heid van beide topspelers mis- 6, De Ridder 6, Van Callen- schien een gans andere wed- (10) kan niet meer bij.de bal die in de korf zal berghe 4, Van de Spiegel 4, strijd gegeven hebben. De De Saedeleer 4. twee ploegen, Cockpit en Borghmans: Verhulst 26, Hugh's stonden op gelijke Sterck 15, Van Gijsegem G. hoogte vóór de wedstnjd, en 12, Coen 8, Van Gijsegem R. het wedstrijdbeeld was naven- 5, Van Neck 4. DE KERN DE KER BOEKMANI ant. Gee.", van beiden gaf el kaar ook maar een vin toe, zodat het verschil op het sco rebord steeds schommelde tussen de 5 punten voor en 5 punten achter. Toch verliep de wedstrijd in een uitzonderlijk goede sfeer. Danny De Wolf in een uitstekende dag zorgde er voor dat Hugh's steeds in het zog der lokalen bleef. Wan neer ook Tony Van Driessche zijn duit in het zakje deed, namen de bezoekers zelfs een 12-14 voorsprong. Het werd 17-18en 27-28. Langs Ferre Van den Hauwe, die weer een onbenspelijke wedstrijd speel de en langs Mare De Wuffel kon Cockpit aan de rust een kleine 34-33 voorsprong laten noteren. In de tweede periode werd de spanning ten top ge dreven. Want nadat Cockpit langs De Boitselier en een her boren Guy Van den Hauwe 50-43 was uitgelopen, kon Danny De Wolf in zijn ééntje Hugh's terugbrengen tot 56- 56. Doch Ferre Van den Hau we en Jacques Rasschaert, die in de eerste helft, gekwetst raakte bij een hard kontakt met De Meyer, lieten Cockpit op- Langlauf heeft de laatste jaren een populaire plaats ver nieuw ademen. In de prangen- overd In de massa-rekreatiesporten. Eigenlijk niet zo ver- de slotminuten brachten Philip wonderlijk, dacht ik. Want langlauf is een echt aangename Ghijsbrecht en Tony Van familiesport die slechts een zeer korte leerperiode vereist Driessche, Hugh's weer op 68- tamelijk goedkoop uitvalt en ook weinig gevaarlijk is. Het is 68 en het was Ferre Van den een gezonde «trimsport» die alle spieren van het lichaam Hauwe, die vanop de vrijwor- 'aat meewerken en geschikt is voor jong en oud. Het is voor Plijn. deze vierpuntenwedstrijd Iedereen tevens een ideale manier om zich psychisch te in zijn voordeel beslechtte. ontspannen in een gezonde en meestal bijzonder fraaie Cockpit: Rasschaert 6, Ferre omgeving. Yf" 5]®n Rauwe 23, Guy Van Einde 1979 reeds benadrukte 1982, vanaf het tweede week- n! 6 E- Monsieur, Schepen van end van januari, opnieuw lang- Wnnh°e t«h chu Sport, Jeugd, Vrije Tijd en Ge- laufkursussen georganiseerd, na vk/«if Óen ,.eaKesPeare: zinszorg van de stad Aalst: «In in funktie van de sneeuwval op n^oc hf Meyer 2, Van een totaal sportbeleid dient re- zaterdag en/of zondag in Che- a \ii'n ®„n kening gehouden te worden vron of op de pistes van Neu- rhiiehi^h# o Borre 9, met a||e facetten van de sport- Hattlich in Eupen. En daarover stappen de deelnemers terug - Jsp'ecnt o. beoefening. Momenteel zijn er programmeerde de V.Z.W. !n de bus die na een opont- door de massa-rekreatiespor- «Aalsterse Sportcentra» een Stand: De Hoorn 16; Olfit, O r\~ I <n L, n <-iwi uc 11 iaaaa-iCMeauesLiur- «rtdiöiwiöe OLMJIlueillia» «Wil ----- «niiltL t o h ,en oieuwe behoeften ont- info-avond die doorging op f'jn ,®ii19,uur Sint Antoon Borghmans 10; staan waaraan dient voldaan donderdag 10 december om naar Eupen of Chevron zal brengen. De bus vertrekt te 7 uur stipt en houdt halt te 8.30 u. te Luik. Daar is er mogelijk heid tot ontbijt. Na dit kort oponthoud gaat de reis verder naar Eupen of Chevron waar de aankomst is rond 9 uur. Dadelijk worden de ski's en de schoenen aangepast en de kursus langlauf loopt er van 9.30 u. tot 11.30 u. Nadien is er lunchgelegenheid van, 11.30 u. tot 12.30 u. en wordt de kursus vervolgd van 12.30 tot 14.30 u. En te 15 uur houd in Luik. in Aalst terug zal Den Beiaard 6; De"Klok 4; De Nachtwacht Terlinden 2. reaktie bij de spelers die gelaten de kapriolen von de bal chten. (Per) Leider BBC De Hoorn heeft slechts gedurende de eerste speelhelft, enige weerstand moeten dulden van Opel GM. Dat De Hoorn met gerust was in de afloop, was vooral door het feit dat Opel GM de laatste weken een fantastische indruk liet, maar ook doordat Herman Van Keer, niet over ai zijn middelen beschikte ingevolge een valpartij. Die vrees bleek aanvankelijk niet ongegrond, want Opel GM, steeds zonder de gekwetste Rudi Van den Bossche, geraakte in de 10' aan een maximale 18-12 voor sprong. Aan de basis van deze voorsprong lagen Bernie Borms en Luc Lefevre, die broederlijk reeds 16 van de 18 punten deelden. Wanneer De Hoorn echter onder stoom ge raakte, kon het stilaan terug keren en zelfs een 24-29 voor sprong uitbouwen. Opel gaf zich echter niet verloren en één minuut voor rusten, kwa men zij opnieuw tot 29-29 Doch bij de rust had De Hoorn, opnieuw een 29-35 voor sprong genomen. Op dit ogen blik waren de zaken voor Opel verre van rooskleurig, want hun spelleider Johan Tembuy ser had reeds vier streepjes achter zijn naam. Het resultaat bleef dan ook niet uit. In een praillusies werden alle Opel GM-illusies omvergeworpen. Zelfs een halve Herman Van 1. UD.R.Espanol - FC. Rode Duivels van 11.11.81. strenge verwittiging voor de terreinafgevaardigde van UD.R. Espanol, Diaz Julian, wegens onvoldoende be scherming van de scheidsrechter tegenover opdringerige toeschouwers bij het einde van de wedstrijd. anderzijds wordt hulde gebracht aan het spontane optreden in dit verband aan de bezoekende afgevaardig de, Dhr. Van den Bossch en spelers van FC. Rode Duivels, George Van Asbroeck 2. Onder den Toren - FC.N Wijk van bekerwedstrijd van 11.11.81. uitsluiting speler Dirk Meuleman (Onder den Toren) is voldoende. 3. FC.J. Timarcha - VC. Giwo van 14.11.81. wedstrijd stopgezet bij 0-1 stand, wordt ff. 0-5. Speler Sonck Mare, verontschuldigd op de zitting, waarbij het feit, dat betrokkene tevens voorzitter van de club is, als bezwarende omstandigheid wordt weerhouden, is geschorst voor 15 speeldagen, ingaande op 12.12.81. 4. FC. Musica - VK.R. Sportief van 14.11.81. scheidsrechtersblad te laat binnen, uitslag wordt ff. 0- 5. FC. Corner - SK. Koszen van 15 11.81 opnieuw een blaam van de thuisploeg wegens mangel aan organisatie, bij een volgende verslag zullen er stren ge sancties getroffen worden. 6. FC.R. Familial - FC. Sunset van 15.11.81. blaam aan bestuurslid Jan De Gent (FC.R. Familial) wegens onsportief gedrag tegenover de scheidsrechter. 7. FC.N. Wijk - Sportief 81 van 22.11.81. blaam aan FC.N. Wijk wegens mangel aan organisa tie, wanorde rond het terrein, onsportiviteit van de toe schouwers in de neutrale zone. laatste verwittiging, bij een volgend verslag zullen zware sancties getroffen worden. Wat elke kandidaat deelnemer vooral dient te weten is, dat hij zijn inschrijving telefonisch dient te bevestigen de donder dag tussen 9 en 11 uur vóór de zaterdag of zondag waarop hij/ te worden. Het lijkt me dan ook 20 uur, in de trouwzaal van de vanzelfsprekend dat deze re- stad Aalst. Er was een enorme kreatieve aktiviteiten worden belangstelling. Tientallen ingeschakeld als een geva- groot-Aalstenaars schenen rieerde dienstverlening voor gewonnen voor langlauf en - alle bevolkingsgroepen. De wilden absoluut de laatste z'ïaan de kursus wenst deel te dempkratizering van bepaalde schikkingen kennen in ver- nemen. En indien hij/zij na elitaire sporten en de ontplooi- band met de deelname aan de een telefonische bevestiging ing van minder populaire spor- kursus langlauf '82. Na een °P donderdag niet deelneemt, ten dienen ook verbonden te verwelkoming door schepen hat worden in funktie van toe- Monsieur werd aan de hand komstige onvermoede vraag- van een film, dia's en brochu- stellingen en behoeften.» En res deze aangename skisport, dit was dan ook een van de die op de reusachtige sneeuw vlakten van de Skandinavi- sche landen sinds lang beoe fend wordt, duidelijk toege licht. Tevens werden de in schrijvingsmodaliteiten en het verloop van de lessen mede gedeeld. Er was zelfs moge lijkheid ter plaatse in te schrij- redenen dat de Sportdienst begin 1980 een drietal langlauf week-ends organizeerde in de omgeving van St. Hubert. En, gezien de ruime belangstelling voor deze initiatiekursus, richt te de Immer-Fit-Club Aalst, toen ook, in samenwerking het inschrijvingsbedrag verlo ren is. Op de autobus wordt de groepsindeling gemaakt (10- tal personen). De verantwoor delijkheid van de groep ligt bij de monitor-groepsleider. Nie mand mag de groep verlaten zonder de toestemming van de groepsleider. Materiaal mag niet individueel afgehaald of ingeleverd worden. In de kursusprijs is begrepen: bus met de stedelijke Sportdienst ven. Het aantal inschrijvingen [fis' huur ,"iater|ea|. onderricht pon tu/ootai m/mioccon in Hin i» nnn iidoor monitoren, sportverzeke- speciaal op het skilopen afge stemd waren. Ook eind 1980, begin 1981, werd dit toonaangevend initia tief, op algemene aanvraag en tot ieders voldoening, met suk- ses herhaald. De sportbeoefe ning en de rekreatiesporten kenden intussen een ware op leving. Dienaangaande organizeerde de Dienst Sport en Rekreatie dit jaar terug een brede waaier van initiatiekursussen waar mee zowel jongeren als min- der-jongeren een sport kon den aanleren. En na het suk- ses van de vorige langlaufkur- sussen worden nu ook beoin gen kunnen uitsluitend gebeu ren op de voorgedrukte lang- laufinschrijvingskaarten die op de dienst Sport en Rekreatie. Kattestraat 33 te Aalst, ver krijgbaar zijn Voor elke deel nemer dient een afzonderlijke inschrijvingskaart te worden gebruikt. De kostprijs var, de ring. Misschien nog enkele raadge vingen: wie langlauf beoefent kiest bij voorkeur een kleding die ventilatie toestaat, vocht kan opnemen en winddicht is. Een trainingsbroek is wellicht ideaal. En vergeet nooit uw handschoenen kursus bedraagt'700 Ir per Tende tS malwe'n^f oersoon en oer zaterdan/znn- '®na® !,cni® maai" aen Per persoon en per zaterdag/zon- dag (600 fr per persoon" voor en T kies s.ez0?5 vtlaminorijk minimum drie leden van een- v08dsel m<" «boende kool. zelfde gezin). Hoe verloopt zo n kursusdag? De deelnemers komen samen te 6.45 u. op de parking aan de Pontstraat te Aalst en nemen plaats in de autobus die hen hydraten Voor alle verdere inlichtingen kan iedere belangstellende steeds terecht bij de Stedelijke Sportdienst. Kattestraat 33, Aalst (tel.: 053/77.11.11 toe stel 282). (D.B.) de jaren 1951-1952 werd er in Hofstade niet aan sport laan. Cr werd niet gevoetbald, er was geen enkele tsploeg, de ping-pongclub was ontbonden en volleybal 5 toen nog niet gekend. Doordat de jeugd geen sport kon jefenen in het eigen dorp, maakte zij deel uit van de egen van de omliggende gemeenten, voetbalden en kaatsten viel best mee. Alleen diende itadenaren te Gijzegem, nog gezocht te worden naar en Aalst. Daar moest wat een oefenmeester en een per- gedaan worden. Dat soon die voor een terrein kon ist veranderen. Er werd zorgen. Na lang zoeken wer- kaatsklub opgericht en op den die gevonden. Het werden kermiskaatsingen werden welkome bestuursleden en lie resultaten geboekt, aangezien dat bestuur uit vijf n het voetbalseizoen 52- leden bestond kon er worden voor de deur stond was aangesloten bij de Belgische stade niet in staat om aan Voetbalbond, competitie deel te nemen Blauw-wit het voornaamste, name- De kleuren werden biauw-wit een eigen voetbalterrein, en de naam «Wilskracht Hof- rak. Er werd een twaalftal stade». Het terrein was qele- ndenwedstrijden gespeeld gen aan café De Keizer en dat de waardeverhoudingen werd meteen het eerste lokaal, de proef te stellen en het De officiële stichtingsdatum die aan de voetbalbond werd doorgegeven was 3 april 1953. De vijf stichters waren Oscar De Schepper, voorzitter; An- toine Develder, schatbewaar der: Albert Mertens: raadslid; Lois De Moor. trainer; Roger De Paepe, secretaris. Zoals alle beginnende clubs startte «Wilskracht Hofstade» in de afdeling «derde bijzonde re» en na een jaar competitie behaalde de club 29 punten. Na twee jaar konden de stich ters zeggen dat ze in hun op zet geslaagd waren. Er wer den behoorlijke resultaten ge boekt en 300 toeschouwers op de thuiswedstrijden waren geen zeldzaamheid. De club leefde en groeide en in het seizoen 75-76 speelde men kampioen. Deze titels waren niet ten onrechte als men weet dat vijf maal een eervolle tweede plaats in de wacht kon worden gesleept. De spelers die de tweede kampioenstital hielpen behalen scoorden 69 maal en moesten zelf amper 12 tegendoelpunten toestaan. Ze wonnen 20 wedstrijden, speelden 6 keer gelijk en ver loren geen enkele match. Steenberg Door onteigeningen zag men zich verplicht de terreinen aan de Keizer te verlaten en de ploeg vestigde zich in een nieuw stadion gelegen op Steenberg. Wie het Wils- krachtcomplex nog niet heeft bezocht zal niet weten wat het allemaal omvat. Met zijn vier kleedkamers voor de spelers, twee voor de scheidsrechters, een grote bergruimte, een ver gaderzaal, een cantine die ruimte biedt aan meer dan honderd personen is dit een van de modernste die er in de lagere afdelingen te vinden zijn. Het bestuur van Wils kracht hoopt dat de inwoners van Hofstade zullen inzien dat dit alles opgericht is. ook in het voordeel van hun kinderen. Het is prachtig om zien hoe ze zich inzetten om te leren voet ballen en door harde trainin gen stevige en gespierde ke rels worden. Dit alles onder leiding van bekwame trainers Wilskracht heeft zeven ploe gen die in competitie spelen: de eerste ploeg, reserven, ju niors, twee scholierenploegen, de kadetten en miniemen. Alle spelers zijn van Hofstade. Het huidige bestuur is als volgt samengesteld: De Smet Ka- miel, voorzitter sinds 1958; Becqué Ghislain. secretaris sinds 1972; Develdere Antoi- ne, penningmeester vanaf de stichting in 1953. A.D.B. Koszen-Aalst bewees reeds meerdere sterke ploegen een flinke repliek te kunnen geven, (per)

De Voorpost | 1981 | | pagina 15