Rudy Van Damme: kans op grote doorbraak Mindervalide Paul De Vriendt: gouden trofee voor sportverdienste 42 titels waardemeter Zeelse sporthoog k» n j ii ii kt uur Arsenal haalt vernietigend uit 20 - 18.12.1981 - De Voorpost Judoka Mario Bauwens werd door de Zeelse spor- Uit een lange rij verdienstelijke sportmensen öf jong en oud, voor vali- werd ze aangestipt als sportclubs kiest de Zeelse sportraad ieder jaar drie den en minder-validen. een revelatie met een laureaten, die dan bekroond worden met de gou- Ook de omgeving knappe zesde plaats. In den, zilveren en bronzen trofee voor sportverdien- waarin hij sport doet is het aan gang zijnde ste. De grootste eer ging dit jaar naar de visueel een voorbeeld. Het is een cross-seizoen wil ze on- gehandicapte Paul De Vriendt. groep vrienden die me- der leiding van trainer In het jaar van de mindervaliden wilde de Zeelse kaar helpen en daar is Eugeen De Kimpe door- Sportraad ook aandacht besteden aan de sportbeoe- de Olympische gedachte breken. Te Dendermon- fenaars in die groep. Paul De Vriendt is momenteel nog geen ijdel woord. de won ze tegen de twee- wel de vaandeldrager, en buiten zijn speciale oplei- voudige Belgische kam- ding als vakman, beoefent hij diverse sporttakken. Car ine pioene Magda Bands, In de discipline torbal jaar staat hij ook in de Van de Moortel: maar vorige maakt hij deel uit van de atletieksport en in die zilver ploeg 't Ros Beiaard, die korte tijdspanne leverde behoort tot de sport- hij knappe prestaties affloreert goed te Zele en groep Dynamica te Den- Op de nationale kam- Carin0 de Moortel Asahi Kwai- STESThetmomenteel wel als beloften: pioeg wera kampioen £uj brons in net speer- .lijsttrekker worden aan- van Belgie werpen en het kracht- öen 1981'was het brons Naast het zwemmen is bal. Zijn resultaten zyn jaar yan w defmitieve De beloftenploeg van Paul de Vriendt nog een des te knapper als wij de doorbraak. de senio- Asahi Kwai zijn wel de 1^a?wal1- omstandigheden macht reakate„ behaalde ze uitschieters op het vlak delklub De Zandstmvers nemen. Als veertiger v^f overwinningen en van de ploegsporten. In traad gehuldigd nadat hij zijn derde opeenvolgende Zele- Maar hij heeft nog moet hij optornen tegen tijdens de nationale de judosport waren ze in nationale juniorestitel behaalde, (bvw) meer nood aan bewe- jongere sportlui tussen veldloopkampioen- 1981 niet te stuiten, ging: smds een goed felsen 30 j^d.ein ne. naast de provinciale, de moest ze te Grembergen Mia Van Landeghem la- vrouwenatletiek ten voorgaan. ZEELSE MIIVIVOETBALKOMPETITIE speciale scholen een pri ma opleiding genoten. gende en kreeg een aan- Vlaamse, behaalden ze duiding als A-atlete. Die ook de nationale titel. Ze De Zeelse gouden trofee- flrkfiririjng moet haar werden daarenboven winnaar was voorname- Qp nog voor de tweede tionaal vlak haar stre- opeenvolgende keer pen te gaan verdienen, kampioen. lijk op zichzelf aangewe zen om de nodige tech nieken aan te leren en Dit knap vertoon werd dienste. 't Sloeberke - O N Van Damme 5-12: Gedurende de eerste periode van de- (0-1). De tweede en de derde periode brachten scoorde aan de overzijde heeft weinig moeite ge- tweemaal en Ronny Feu- had met Ness. De cijfers seis doelde eveneens spreken dus voor zich. ze wedstrijd hield 't Sloe- voor Neyt. De Loose - Het moedige Ness ge- berke nog gelijke tred Van Cauteren 3-3: Toen lukte er maar niet in om met O N Van Damme Paul De Kegel in de der- de eer te redden in deze de periode de stand op 3- sportieve wedstrijd. De O bracht achtte iedereen setstanden: 3-0, 5-0, 12- de afscheiding teweeg in de wedstrijd voor beke- O, 15-0. Doelpunten het voordeel van O N ken. In de tweede perio- kwamen er via Romain Van Damme (1-5 en 1- de hadden eerst Rudy Van Driessche (4), Gus- cu*xi to .«cu Als toemaatje legde ze in zajn onvoldoende scho- 1981 beslag op de verwezenlijkt door Filip hng was voorzeker een yei^ooptitel bii de Belgi- Van Erdeghem, Franky Hun sukses is zeker handicap om nog betere arbeiders en Atle- Rasschaert, Eddy Van geen toeval. Driemaal uitslagen te viseren tiekfederatie. Carine, de Cauter (kapitein), Pe- per week worden ze aan Zijn entoesiasme en zijn een ygeizydige atiete en ter Vermeir, Patrick een intensieve training inzet als sportman mo- tijdens de pistekam- Van Acker en Karei Van onderworpen door trai- gen gerust als voorbeeld pioengebappen 1500 m., der Shjcken. ner Raymond Van A ver worden gesteld voor y Carine Van de Moortel: zilveren trofee voor sportvei maet en om de fysiel konditie op peil te hou r den komt er wekelijï Schij nog een konditietni ning bij. BkK 1 dami Beve mam FULL-CONTACT KARATE... i IQ), 't Sloeberke haalde Bruggeman en Freddy in: de laatste dertien mi- Meyskens gescoord voor nuten nog fel uit met De Loose. Ook in vorige -f'Vier doelpunten. Voor 't ontmoetingen bewees Sloeberke scoorden Paul Van Cauteren ■j. De Roover, Karei Wil- lockx, Guy De Roover en Hans Heirman (2). Deze laatste keek tegen geel op. Omwille van enkele onduidelijkheden op het wedstrijdblad weten we voorlopig nog niet de A doelpunten ver deling van O N Van Damme. dat ze in de laatste periode een te vrezen tegenstander zijn. Nu ondervond De Loose dit ook aan de lij ve. Paul en Kris Van Cauteren en Joris Wil- lockx brachten de pun- tendeling tot stand. taaf Poppe (3), Eddy Van Lokeren, J.P. Vehent elk twee, André Van der Poorten, Jan Vehent, Raymond Murphy en Danny Everaert. De Graeve - Nelis 2-8: Lijst- Vast staat dat Peter Pop pe en Freddy Van de Vei le de doelpunten onder jlkaar hebben verdeeld. i4V Zele Deprouw - Neyt - )-3: Toen de score 4-0 vas na enige minuten in ie tweede periode mil- lerde Neyt in korte tijd cot 4-2, doch bij de rust was de score opgelopen tot 5-2. Met nog dertien r minuten voor de boeg had MV Zele Deprouw de 3core opgedreven tot 7- 2. De laatste time bracht aan weerszijden nog doelpunten zodat de eindscore tot 9-3 opliep. Voor MV Zele Deprouw scoorden Kris De Waele en Luc Vertongen elk driemaal, Geert-Gilbert Christiaens en Theo Hof man. Rudy Christiaens 3 du_ Het is een tijdje stil geweest rond Full-contact heel wat gemeen. in Florida komt Rudy aanvoerder Nelis bewees karateka Rudy Van Damme. Ondanks meerdere Rudy Van Damme zelf Van Damme in Glasgow weer de goede konditie mooie resultaten, o.m. tegen de Britse middenge- geeft toe dat het een zeer in de ring tegen de tegen De Graeve. Nelis wichtkampioen Shields en Pat OTCeeffe, bleven zware dobber kan wor- Schotse kampioen Gary vertrok aan de tweede verdere gevechten uit. Wel werden een paar kam- den. Desondanks meet Wilkinson in een kamp neriode met een 0-2 P®n in gesteld, doch in extremis afgezegd hij zichzelf 50% winst- over 7 ronden. In april voorsprong Bij de rust zodat Rudy eerder ontmoedigd de training staakte, kansen toe. Mocht hij 1982 moet hij dan zijn nïddT MevstellB "kreeg was de score verdubbeld Toen George Sfetas. de gezet omdat ook de BRT deze match winnen, dan Belgische titel verdedi- geel Klodde - Rombout (0-4) Na de kampwisse- Europese president van een uitzending zou wij- zal het zeker met meer gen tegen Patrick Van- 3-3- Klodde wordt blijk- ling'dreef Jan Berkers de Professional Karate den aan dit voor Rudy aan kontrakten ontbre- den Bossche uit Turn- baar kampioen in de ge- (4) de stand op tot 0-7. Association, uit Amen- Van Damme zo belang- ken. Voor Rudy Van hout. Dit wordt voor de hike spelen. Het is het Pas in de slottime mil- ka terugkeerde stelde rijk gevecht. Damme is het «de» kans supporters van Rudy viifde treffen dat onbe- derden Peter Boeykens deze onmiddellijk orde Als voorbereiding op de- van zijn leven om tussen Van Damme een eerste slist is gebleven voor en Mare Van de Velde, op zaken. ze kamp traint Rudy de wereldtoppers zijn gelegenheid om hun fa- Klodde Na één periode De overige schutters bij Rudy Van Damme krijgt Van Damme als nooit plaats te komen opeisen, vonet m eigen huis aan Nelis waren peter Van thans de kans uit te ko- voorheen. Zijn klub te De slanke Lebbekenaar het werk te zien. Deze Driessche (2) J.P. Chris- men tegen iemand uit de Zele werd uiteraard ook wil bewijzen dat België kamp zal immers plaats tiaens en Willy De wereld toptien. Uiter- gesloten omdat hij zich naast goede wielrenners hebben in de sporthal te Damme nog in gevolg! g, zijn uiterst spektakulai! gevecht dat hij er level' de tegen Pat O'Keeffe Rudy kwam nu uit te gen de Britse Champ, lichtgewicht Chris Ken en daarna tegen broei Jempi. Het werd sukses over de gans lijn, en uit deze bijvd kan ook best een Engel se tournee geborei worden. ande wam doer en Ji een I in ei was. van ware kreg wich wezen de bordjes 2-0 met doelpunten van Herman Van Driessche en Vin- Het ziet er uiteraard goed uit voor Rudy Van Damme, die korte tijd cent De Smedt. Rombout Schrijver, zocht de aansluitings treffer voor de rust en Klassement: 1. Nelis 11/ kreeg die ook (2-1). Inde 21, 2. De Loose 11/19, 3. derde periode kwam een ^le Deprouw 11/17, gelijkspel tot stand. 4 Arsenal 11/14, 5. Doelpunten werden voor Rombout 11/12, 6. Van Rombout gescoord door Cauteren 12/12.7.0&N Paul Maes (2) en Dirk Van Damme 11/11, 8. Jacobs. Edmond Van Klodde 11/11, 9. De Driessche scoorde een Graeve 11/10, 10. Neyt derde doelpunt voor 11/8> ljL De Bisschop Klodde. Danny Van Lo- 11/5 12. 't Sloeberke 11/ keren kreeg geel. Arse- 4> 13 Ness 11/0 nal - Ness 15-0: Een (AJZ) sterk spelend Arsenal aard een Amerikaan, ten volle op de kamp zou en voetballers ook nog Lebbeke, en wel op zater- geleden nog in de pul Wie het wordt, is nog kunnen koncentreren. wat anders te bieden dag 24 april 1982 om 20 2at omdat enerzijds niet duidelijk. Zeker In zijn voorbereiding heeft. Voor de sponso- uur. Als omlijsting van evenwel is dat het Larry wordt Rudy Van Damme ring van deze Ameri- deze titelkamp komen Poore of Ted Pryor begeleid door Raf Triest kaanse trip is Rudy op- alvast verscheidene in- wordt, respektievelijk van Sanitas Gym Wiche- nieuw naar de Lebbeek- ternationale kampen op de nummers zes en ze- len (voeding en power se sportman bij uitstek, het programma. Vorige ven op de wereldrang- training), terwijl nie- senator Octaaf Van den week verbleef Rudy Van lijst. mand minder dan Wies Broeck, gestapt, die het Damme samen met zijn Het gevecht zal plaats Carmeliet de technische hem een paar jaar gele hebben op 29 januari kant voor zijn rekening den ook mogelijk heeft 1982 in Fort Lauderdale neemt. Rudy Van Dam- gemaakt een Ameri- in Florida. Wedstrijd die me heeft uiteraard het kaanse stage te gaan uiteraard zal worden volste vertrouwen in volgen bij de zevenvou- uitgezonden door de Wies Carmeliet. FuR dige wereldkampioen Amerikaanse en Engel- contact karate en bok- Bill Superfoot, se T.V. Stappen worden sen hebben trouwens Twee weken na de kamp trakten uitbleven en dere in extremis werden afgezegd. Een kant zoals hem thans word! geboden krijgt zelfs ie mand van zijn formaat slechts éénmaal in het jongere broer Jean-Pier- leven. De weg naar de re te Londen voor het vastleggen van het USA- kontrakt. Tot hun grote nu Qm verbazing werden ze er maken, aangezocht voor een de monstratie. Uiteraard kende men Rudy Van grote doorbraak ligt voor hem open. Aan hen het Ere Var plot kee: van Btei se t mot &en ban DU het ker De zoa bl« In het voorbije sport- De Belgische judo- Michiels Belgisch kam- Cauter (beloften) en Dirk jaar behaalden 42 indivi- kampioenschappen voor pioen. Van Hecke (kadetten) duelen of ploegen een ti- paracommando's had- werden er drie provin- tel. Het betreft 11 natio- den dit jaar te Zele plaats Provinciale kampioenen ciaje titels gewonnen, nale, 22 provinciale en 9 en Marcel Meskens, Wil- Op provinciaal vlak In de wielersport regionale titels. ly Landuyt en Luk De kwam dé atletiek sport kwam Ronny Weste- Nationale Beule behaalden er er bijzonder goed uit. De linck op het podium als ïrnmpirw>n«n goud. scholierenploeg won kampioen van Vlaande- 1 Dirk Heirweg was de met Karine Van Hecke, ren bij de juniores. Jozef De judosporttak nam vaandeldrager bij de Martine en Lieve Per- Caethoven behaalde de het merendeel van de wielrenners en hij werd mentier, de provinciale titel van kampioen van Belgische titels voor zijn gehuldigd om het beha- veldlooptitel. Danny beide Vlaanderen in de rekening. len van zijn Belgische Smet werd kampioen op kategorie tussen 40 en Zwaargewicht Mano titel puntenkoers bij de de 100 m. vlak kadetten. 50 jaar bij de Vlaamse Bauwens werd voor de beroepsrenners te Lan- Alain Frangois en Kat- Wielerbond, derde opeenvolgende gerbrugge voor Patrick rien Schiettecat werden Ook de turnsport keer kampioen by de ju- Sercu en Michel Vaar- veldloopkampioen bij de vormt opnieuw kam- niores en was ook pn- ten. Ook de atletiek en kadetten in de Rooskom- pioenen. Karine Stee mus op de open Neder- inzonder de vrouwen de- petitie. mar, werd algemeen landse kampioenschap-, den hun duit in het na- Chan tal De Witte hielp gouwkampioene met pen. AbdeUah Bouhar- tionale kampioenenzak- mee de provinciale titel goud op volgende discip- rak werd nadat hij ook je met Karine Van de 4x100 m. winnen. Hed- lines: brug met de onge- al de provinciale titel Moortel, die de nationale wig Permentier werd lijke liggers, balk en won bij de kadetten voor veldlooptitel won in de NSVO-kampioene op de grondoefening. Ann An de tweede keer nationaal Belgische Arbeiders- en 4x100 m. en 4 x 80 m. thuenis werd provincia- kampioen. De beloften- Atletiekfederatie. Kadet- Lieve De Beule liep zich le kampioene sprong ploeg van Asahi Kwai te Nicole Philips werd kampioen op de 80 m. in over het paard. Peter verlengde haar nationa- Belgisch kampioene op het NSVO en werd mede Dhaese werd gouwkam- ie titel en stond te Neu- de 100 m. vlak. In de nationale rekordhoud- pioen bij de juniores in pré voor de tweede Federatie der Belgische ster op 4 x 80 m. tijdens de discipline sprong, en opeenvolgende keer op Ponykoersen werden de Fisec-spelen. Hilde Marc Van de Velde haal- het hoogste schavotje. Karine Boone en Hans Hoogewijs werd even- de het over het paard bij eens mede-kampioen op de beginnelingen, de 4x80 m. NSVO. Ook De vrouwenploeg van de judo het zich gelden, tennisklub Pavinom Met Geert Callaert (ju- speelde zich kampioen niores), Eddy Van de van beide Vlaanderen. Dit zijn de Zeelse laureaten van sportverdienste. (gb) Kaatsklub Lois werd kampioen in het gewest Aalst-Dendermonde en legde ook beslag op de titel van kampioen van Vlaanderen. Hubert De Bock won het provinciaal tafelten- niscriterium en Mare Neus behaalde de inter provinciale tafeltennisti- tel bij de F-spelers. In de Federatie der Belgische Ponykoersen werd Kurt Michiels provinciaal kampioen. Regionale kampioenen De kadetten en minie men van Cabrita Zele werden reekskampioen. Die eer genoten ook de pre-miniemen van Een dracht Zele. Tennisklub Pavinom speelde zich kampioen in de zesde klasse en de Openbare Tennisklub deed hetzelf de in de zevende klasse. In het tafeltennis won Jaak Van Extergem sa men met Hubert De Bock dfe beker van Hol- logne. VC KWB trum werd kampioei de tweede reeks van Dendermonds Verbond Ford Neyt werd kaï pioen van de Zed kaatskompetitie en G en Nieuw behaalde de: tel in de Zeelse minivcj balkompetitie.

De Voorpost | 1981 | | pagina 20